زنگان – شرکت صنعتی روی زنگان

از میان پروژه های جاری شرکت توسعه معادن در سال 78، باتوجه به وجود ذخایر کالامین در معدن و لزوم کلسیناسیون این ماده معدنی، پیشنهاد ایجاد مجموعه صنعت روی زنگان به مدیر عامل وقت پیشنهاد شد.

با توجه به نوع کالامین معدن انگوران که حاوی سرب کم، روی بالا (38 ≈ 35 درصد) و قابلیت افت حرارتی(28≈25 درصد) بود، لزوم وجود فرآیند کلسیناسیون احساس می شد.

با توجه به اینکه اعمال فرایند كلسیناسیون ( شكستن پیوند ZnCO3 به ZnO و CO2 تحت حرارت °800C ) بر روی این ماده معدنی ، موجب افزایش عیار تا حدود 50 درصد می گردد این فرایند در مقایسه با روش تغلیظ مرطوب بسیار ساده تر و ارزانتر ارزیابی میشود .

از این رو بود كه در دی ماه سال 78 ، كلنگ زنی و عملیات اجرائی احداث كارخانه تولید كنسانتره روی آغاز گردید . قرارداد احداث كارخانه مذكور با شركت مهندسی كاهنربا به شكل Turn Key منعقد و عملیات اجرائی از زمان كلنگ زنی تا آغاز بهره برداری ، كلاً در حدود یازده ماه طول كشید .

افتتاح رسمی كارخانه تولید كنسانتره روی در تاریخ 19 بهمن ماه سال 79 با حضور ریاست مجلس شورای اسلامی انجام شد و از آن روز تا كنون این واحد در تامین كنسانتره روی مورد نیاز صنایع كشور نقش بسزا و تعیین كننده ای به عهده داشته است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • ارائه خدمات متمایز در قالب باشگاه مشتریان
  • سامانه معاملاتی اختصاصی و کاربرپسند
  • امکان دریافت اعتبار معاملاتی
  • امکان دریافت وام قرض‌الحسنه برای معاملات
  • امکان ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس