خزامیا – زامیاد

شركت تولید كننده خودروهای تجاری زامیاد، در سال 1342 در سه راه آذری در تهران به عنوان اصلی ترین كارخانه گروه صنعتی رنا تاسیس گردید و فعالیت خود را با واردات، مونتاژ و تولید انواع خودروهای تجاری بنزینی و گازوئیلی مطابق با استانداردهای روز بین المللی آغاز كرد.

خودروهای تولیدی زامیاد، وانت، کامیون، مینی‌بوس و اتوبوس هستند. زامیاد از زیرمجموعه‌های گروه خودروسازی سایپا است.

این شركت در سال 1350 با توجه به گسترش فعالیتها و توسعه محصولات خود، به محل فعلی این شرکت واقع در كیلومتر 15 جاده قدیم كرج انتقال یافت و با هدف افزایش بهره وری، دستیابی به تیراژ بالادر تولید خودروهای تجاری و توسعه ناوگان حمل‌ونقل تجاری كشور فعالیت خود را تا به امروز ادامه داده است.

نام زامیاد

نام زامیاد بر گرفته از اساطیر ایرانیان باستان است؛ بر این اساس، هر روز را فرشته‌ای نگهبان زمین بوده است؛ ایرانیان باستان، بیست‌وهشتم هرماه خورشیدی را به نام زامیاد فرشته پاکی‌ها و نگهبان پاكیزگی كه زمین را در برابر آلودگی ها حفظ می‌كند نام نهاده‌اند.

ژﺋﻮﭘﻠﺘﯿﮏ

کشور ایران به لحاظ موقعیت جغرافیایی خاص خود، متصل كننده آسیا به اروپا است به صورتی كه بكارگیری از حمل و نقل جاده‌ای برای انتقال و تبادل كالا در این حوزه بیش از سایر بخش‌های دیگر در این منطقه حائز اهمیت است؛ از این رو زامیاد با اندوخته ای بیش از نیم قرن تجربه و با شناخت كامل بازار خودروهای تجاری، از انگشت شمارترین شركت‌های خودرسازی كشور است كه از سال‌های دور تمركز خود را بر تولید و عرضه خودروهای تجاری به بازار داخلی و منطقه معطوف كرده است.

زامیاد در گروه سایپا

درحال حاضر زامیاد یكی از شركت های بزرگ گروه خودروسازی سایپا می باشد که به واسطه اندوخته تجربه بیش از نیم قرن فعالیت تولید خودروهای تجاری، می‌توان اذعان داشت که این شرکت، تا حدودی بسیار زیادی به چشم انداز خویش در مسیر رشد و توسعه دست یافته است به صورتی که، زامیاد بازوی توانمند گروه خودروسازی سایپا در حوزه تولید و عرضه انواع خودروهای تجاری محسوب می شود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس