غگل – شرکت گلوکوزان

شرکت گلوکوزان (سهامی عام) اولین تولید کننده محصولات متنوع از ذرت در ایران، در سال 1349 در زمینی به مساحت 40000 متر مربع در شهر صنعتی البرز قزوین با هدف تولید گلوکوز و نشاسته از ذرت آغاز به کار نموده است. دید سرمایه گذاران این مجموعه تولید محصولات با بهترین کیفیت و بالاترین کمیت در سطح ایران و تامین بخش عمده نیاز بازار بود که از ابتدای فعالیت تا به امروز به طور کامل محقق شده است.

مشتقات این فرآیند از جمله روغن ذرت، چسب ورق کارتن و انواع خوراک دام نیز با بهترین ویژگیها در حال تولید است. تقاضای روز افزون بازار داخلی سبب شده است ظرفیت تولید به صورت قابل ملاحظه ای افزایش یافته و محصولات متنوع تر گردد. کارشناسان متعهد و مجرب گلوکوزان همواره در مسیر ارتقاء کیفیت محصولات گام بر می دارند که نتایج این اقدامات در ویژگی های کیفی و کمی محصولات کاملا مشهود است. گفتنی است این شرکت در حال حاضر یکی از موفق ترین شرکتهای عضو بورس ایران است.

گلوتن ذرت: پس از جدا کردن نشاسته و سایر اجزاء از ذرت، پروتئین آبگیری شده ای بنــــــام گلوتن بدست می آید. مواد مغذی این ماده پودری شکل بسیار بالا بوده و پروتئین آن در حدود 60% است. اسیدهای آمینه این ماده از قبیل گلیسین، ایزولوسین، لوسین، فنل الانین، والین و تیروسین در رشد و نمو بافت دامها تاثیر چشمــــگیری دارد.

این محصول یکی از بهترین منابع پروتئینی جهت افزودن به خوراک دام و طیور و آبزیان است. قابلیت هضم بالایی داشته و انرژی متابولیستی آن از ذرت بیشتر می­باشد. همچنین به عنوان یک منبع عالی کاروتن و گزانتوفیل ( رنگدانه طبیعی ) می­تواند در رنگ گوشت دام و زرده تخم مرغ موثر باشد.

کنجاله جرم ذرت: در کارخانه روغن کشی، پس از روغن گیری از جرم ذرت از طریق فشردن آن کنجاله ذرت باقی می ماند. این ماده حاوی حدود 20% نشاسته و 10 الی 14 % روغن است که از منابع بسیار مناسب تولید انرژی در جیره غذایی دام محسوب می شود. این خوراک برای رشد دامها بسیار مطلوب است چراکه علاوه بر داشتن مواد انرژی زا حاوی 19% الی 22% پروتئین می­باشد.

سبوس ذرت: این محصول از حدود 22% نشاسته، 4% روغن و 12% پروتئین تشکیل شده که نه تنها برای خوراک دام مورد مصرف قرار میگیرد بلکه بعد از آسیاب کردن جهت افزایش فیبر در برخی از محصولات غذایی از جمله در غلات، اسنکها و غذاهای رژیمی نیز استفاده میشود. گفتنی است مصرف این ماده با افزایش فیبر در غذاها از انواع سرطانهای دستگاه گوارش پیشگیری مینماید.

گلوتن مایع: گلوتن مایع حاوی پروتئین با ارزشی است که از دانه های ذرت با روش تبخیر و در شرایط تحت خلاء به دست می آید و غلیظ میگردد. گلوتن مایع برای اولین بار توسط شرکت گلوکوزان در کشور تولید و به بازار عرضه میگردد.

گلوتن مایع حاوی بخش زیادی از پروتئین محلول در دانه های ذرت است و بهترین روش استفاده از آن به صورت مایع میباشد. میتوان آن را با ملاس مخلوط کرد که در نتیجه محصول نهایی از انرژی، پروتئین و قند بالایی برخوردار خواهد بود. این ماده به دلیل خوش خوراک بودن میتواند باعث افزایش مصرف علوفه گردد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس