نمرینو – شرکت ایران مرینوس

کارخانجات ایران مرینوس در سال 1346 با هدف تولید منسوجات پشمی و فاستونی در شهرستان قم و ابتدائا” با نام شرکت سهامی خاص پشمبافی ایران تاسیس گردید و در سال 1349 به بهره برداری اولیه رسیده و در سال 1351 به صورت کامل مورد بهره برداری قرار گرفت. در سال 1353 نام شرکت به پشمبافی ایران مرینوس تغییر یافت و در سال 1354 به شرکت سهامی عام تبدیل شد و در سال 137 نهایتا” به نام کارخانجات ایران مرینوس تغییر کرد.
شرکت در بهمن ماه 1356 در سازمان بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده و نام آن از این سال در تابلو بورس درج شده است.

این کارخانجات با دارا بودن خطوط کامل تولیدی ، شامل ریسندگی، مقدمات بافندگی، بافندگی، رفوگری، رنگرزی و تکمیل در واحد شماره 1 (شهر قم) و نیز مقدمات بافندگی، بافندگی، رنگرزی و تکمیل در واحد شماره 2 (شهرک صنعتی شکوهیه قم) یکی از کاملترین خطوط تولید منسوجات کشور می باشد.

قدمت تولید کالای مرغوب در ایران مرینوس همراه با دانش فنی پر سابقه و نیز ماشین آلات بروز آوری شده موجبات آن را فراهم نموده است که این شرکت جزو قویترین و خوش نامترین تولید کنندگان فاستونی ایران باشد.
اخذ انواع گواهینامه های تضمین کیفیت و مدیریت کیفیت ، استانداردهای تشویقی ، لوح های تقدیر فراوان در حمایت از حقوق مصرف کنندگان و نظایر اینها همه و همه نمونه هایی از عملکرد پویا و تعالی جوی شرکت ایران مرینوس بوده است.

شرکت ایران مرینوس در دو رشته فعالیتی تولیدی ارائه کننده منسوج و البسه بوده و از طریق عرضه محصولات خود به بازار کشور از یک سو و ارائه البسه در نمایندگی های فروش سی و هشت گانه خود از سوی دیگر سعی در حضور همه جانبه در عرصه تولید داشته و با تولید بیش از دو میلیون و پانصد هزار متر انواع منسوجات فاستونی در سال گامهای استواری را در این زمینه برداشته است و در همین راسته با الحاق خط تولید جدید خود مترصد تولید منسوجات و نهایتا” البسه پنبه ای و پاکویی برای نسل جوان و نوجوان می باشد.

پارچه های عبایی مرغوب و نیز پتوهای مسافرتی با کیفیت از جمله تولیدات دیگر این شرکت بوده است که هر یک مطلوبیت های خاص و جدیدی را به عرضه گذاشته است و در عرضه به بازار بسیار موفق بوده و جزو آیتمهای اصلی تولید لحاظ شده است.

با عنایت به توانمندیهای بالقوه موجود در شرکت ایران مرینوس، در حال حاضر منسوجات پلی استر- ویسکوز مورد مصرف نیروهای مسلح نیز در چرخه تولید قرار گرفته است که در برنامه تولید سال آتی به یکی از آیتمهای تولید عادی این شرکت اضافه خواهد شد.

تکمیلهای ویژه اجرا شده در خط تولید این شرکت مانند بهره گیری از تکنولوژی نانو، تکمیلهای واتر پروف و آمپرمابل، تکمیلهای ضد آتش و امثالهم گستره تولیدات این شرکت را افزایش داده و قابلیت های بیشتری را تعریف می نماید چنانچه تولید منوج با نخای ترکیبی با نخهای لایکرا در واحد ریسندگی این شرکت نیز چنین امکاناتی را فراهم نموده است.

برنامه های ایران مرینوس

1- واحد تحقیق و توسعه این شرکت با بهره گیری از نرم افزارها و سخت افزارهای پیشرفته علاوه بر تحقیق در زمینه موارد تحت پوشش تولیدات فعلی، فعالیتهای جالب توجه دیگری را در سایر زمینه ها داشته است که می توان به رنگرزی با انواع رنگهای طبیعی و گیاهی در طیفی بسیار وسیع برای پشم و با روش داندانه ای و نیز دست یابی به رنگ مشکی سامورایی چادرهای پلی استری اشاره نمود که هر یک گسترده ای وسیع ازتحقیق و جمع آوری اطلاعات و آزمونهای متعدد را شامل شده است و در هر مورد اقداماتی جهت گسترش بازار انجام شده که بعضا” به دلایل بیرونی به نتایج مورد توقع نرسیده است و بعضا” در جریان است.

2- از آنجایی که اراضی محل احداث شرکت، که بالغ بر یکصد هزار متر مربع می باشد، در موقعیت بسیار مرغوبی در شهر قم واقع شده است (سالاریه قم) و از سوی دیگر وجود چنین صنعت عظیمی در قلب شهر شاید دیگر به صلاح نباشد بر اساس قانون الزامات نوسازی صنایع نساجی، اجبارا” تصمیم گرفته شد که محل کارخانجات به شهر صنعتی شکوهیه قم انتقال داده شود که ضمن بازسازی و نوسازی و بهینه سازی خط تولید اولیه شرکت ، خط تولید ثانویه شرکت نیز بدان افزوده شده و تولیدات جدید اضافه شده و از سوی دیگر با آزاد سازی اراضی مرغوب اولیه و ایجاد ارزش افزوده بسیار زیاد، موجبات انتفاع هر چه بیشتر سهامداران فراهم شده و از سوی دیگر در راستای توسعه شهری قدمهای استواری برداشته شود.

3- به همین منظور و با همکاری شهرداری محترم قم اراضی این شرکت در شهر قم مورد تفکیک واقع شده و در مرحله اول پروژه ای جهت ساخت مجموعه تجاری و اداری به مساحت 25000 متر مربع در زمینی به مساحت 3100 متر مربع و با مشارکت یکی از شرکتهای عمرانی قم در بازه زمانی 40 ماهه تعریف شد که مراحله اولیه اداری آن از جمله اخذ دستور نقشه از شهرداری قم، تهیه نقشه و اخذ پروانه ساخت در حال پیگیری می باشد و در ادامه مقرر گردیده است که طرحی جامع جهت ساخت و ساز به حجم سیصد هزار متر مربع در این اراضی تهیه گردد که بیشترین بهره برداری جهت تامین نیازمندیهای شهری، پوشش دهی به نیاز های اقتصادی و تجاری، برآورده کردن نیازهای فرهنگی و آموزشی و تحقق سایر نیازمندیهای منطقه ای را در برداشته باشد که پروژه ای بسیار عظیم و در خور توجه در این استان خواهد بود.

شایان ذکر است علیات اجرایی این فرآیند پس از تهیه طرح جامع، تصویب در مراجع ذیصلاح، تائید مراجع ذیربط و اقدامات و الزامات قانونی شروع خواهد شد که جزو برنامه های میان مدت شرکت می باشد و درآمدهای اولیه حاصله صرف انتقال الزامی کارخانه به محل جدید (شهرک صنعتی شکوهیه) ، بازسازی ، نوسازی، تکمیل و بهینه سازی خطوط تولیدی خواهد گردید.

4- یکی دیگر از موارد مورد توجه شرکت ایران مرینوس، گام برداشتن هر چه بیشتر در زمینه تامین و تولید البسه می باشد که در این راستا و فعلا” با بهره گیری از تولید کنندگان صاحب نام پوشاک مردانه، عرضه کت و شلوار وشلوار در فروشگاههای نمایندگی شرکت در کشور و نیز فروشگاههای رفاه انجام می گردد و اضافه کردن خط تولید البسه نیز در برنامه های آتی این شرکت قرار داد شده است.

این اقدام علاوه بر ایجاد ارزش افزوده بیشتر موجبات نزدیک تر شدن به مصرف کننده نهایی و جذب سلایق و نظرات ایشان را به همراه خواهد داشت. اضافه می شود که نام تجاری ((مرین)) جهت البسه تولیدی شرکت ایران مرینوس به ثبت رسیده است و در برنامه های میان مدت شرکت، با اصل تقدم و تاکید بر تولید منسوج، تولید و عرضه پوشاک با این نام تجاری تعریف و تثبیت شده است.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس