کگاز – شرکت شیشه و گاز

کارخانه شیشه و گاز در سال 1339 با هدف اولیه تولید بطری ، شیشه و نوشابه مصرفی شرکت نوشابه سازی کانادادرای تأسیس گردید و فعالیت خود را در سال 1341 با یک کوره کوچک آغاز نمود.

پس از بهره برداری از اولین کوره کارخانه و با توجه به افزایش تقاضا ، در سالهای بعد شرکت با احداث کوره ها و خطوط تولید جدید دامنه فعالیت خود را وسیعتر نموده که در حال حاضر دارای5 کوره ذوب شیشه و 15 خط تولید می باشد که کوره شماره 4 بزرگترین و کوره شماره5 جدیدترین آنهاست . بر اساس سیاست جایگزینی ماشین آلات و تجهیزات فرسوده عملیات خرید و نصب ماشین آلات و تجهیزات از سال 1374 شروع و تاکنون کماکان ادامه دارد .

گروه صنایع شیشه و گاز بعنوان بنیان گذار تولید صنعتی شیشه در کشور از سال 1339 فعالیت خود را در زمینه تولید بطر و جار و بلور در کارخانه مهرآباد آغازنموده است. این شرکت با بهره گیری از ماشین آلات، تجهیزات و تکنولوژی روز دنیا توانسته محصولات متنوع و با کیفیت را به بازار عرضه و با پرورش و آموزش مهندسین، کارشناسان و تکنسین های ماهر نقش ارزنده ای در توسعه صنعت بطر و بلور ایفا نماید. این گروه با ارائه محصولاتی با طرح ها و اندازه های مختلف و متنوع نه تنها جایگزین شایسته ای برای محصولات وارداتی بوده، در سالهای اخیر بخش اعظمی از محصولات خود را نیز صادر نموده است.

این مجموعه طی سالیان گذشته قدمهای موثری را در رونق تولید ملی برداشته و حضور در بازار های بین المللی را جزو راهبردهای اصلی خود قرار داده است. با توجه به قدمت و دیرینه پر افتخار، سرمایه انسانی کارآمد و برنامه های بلند پروازانه قصد دارد تا جایگاه خود را بعنوان یک تولید کننده توانمند در بازار تثبیت نماید.

گروه صنایع شیشه و گاز اینک پس از سالها تولید پرافتخار در عرصه صنعت، روند نوسازی چرخه عمر خود را با احداث پروژه فاز یک با ظرفیت 150 تن در روز در شهرک صنعتی شمس آباد و با بکارگیری آخرین تکنولوژی روز دنیا آغاز نموده و در حال تولید انواع محصولات سبک و با کیفیت می باشد. در همین راستا بمنظور تداوم توسعه، بروز رسانی و افزایش ظرفیت و تنوع محصولات، فاز دوم طرح توسعه شرکت با ظرفیت 240 تن در روز در حال اجرا و راه اندازی است. در کارخانجات فاز توسعه شرکت، کیفیت روز دنیا از منظر تکنولوژی و طراحی در محصولات تولیدی پیاده می شود و خواهد شد. از جمله آن می توان به تولید محصولات با فناوری فوق سبک NNPB اشاره نمود.

با بهره برداری از فاز یک توسعه در کارخانه شمس آباد و تکمیل ظرفیت آن از یک سو و فرسودگی و از کارافتادن ماشین آلات و تجهیزات کارخانه مهرآباد با توجه به قدمت آن، نیز قرارگیری کارخانه در بافت شهری و وارد نمودن آسیب های زیست محیطی و آلایندگی شهری از سوی دیگر، شرکت را بر آن داشت تا فعالیت کارخانه مهرآباد را متوقف نموده و ادامه حیات تولیدی آن در کارخانه شمس آباد ادامه یابد.

اعتقاد کارکنان این شرکت بر این است که گروه صنایع شیشه و گاز همچنان پیشرو در این صنعت خواهد بود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس