سقاین – سیمان قاین

شرکت سیمان قاین در سال 1361 به منظور احداث یک واحد تولید سیمان خاکستری با ظرفیت روزانه 2000 تن در اداره ثبت شرکت ها با سرمایه اولیه صد میلیون ریال به ثبت رسید. پس از بررسی های فنی و اقتصادی محل اجرای کارخانه سیمان قاین در 10 کیلومتری جاده قاین – بیرجند در مجاورت معادن سنگ آهک و آلوویوم انتخاب گردید.

ماشین آلات و تجهیزات مورد استفاده از شرکت های F.L.S دانمارک ، SKET آلمان و ELIN اتریش خریداری گردیده و بهره برداری از تولید کارخانه سیمان قاین در دی ماه سال 1373 آغاز شد. در سال 1385 با اجرای موفقیت امیز طرح افزایش ظرفیت تولید روزانه کارخانه به 2600 تن افزایش یافت .

بالاترین میزان تولید کلینکر و سیمان در سال 1387 به میزان 834739 تن کلینکر و 815624 تن سیمان با راندمان 107 درصد محقق شد .

تولیدات این شرکت شامل سیمان پرتلند تیپ 325-1 ، تیپ 425-1 ، تیپ 2 ، تیپ 5 و سیمان پرتلند پوزولانی است. کیفیت مرغوب و مقاومت مکانیکی مناسب سیمان های تولیدی موجب گردیده که این شرکت علاوه بر تامین سیمان بازارهای شرق ایران ، به کشورهای آسیای میانه ، افغانستان و پاکستان نیز صادرات سیمان داشته باشد. شرکت سیمان قاین در طول دوران فعالیت خود همواره بر ارتقاء کیفیت محصولات تاکید داشته و در این راستا تاکنون توانسته پنج محصول استاندارد شده را در اختیار مشتریان خویش قرار دهد.

شرکت سیمان قاین علاوه بر رعایت مسائل زیست محیطی بدلیل توجه وافر به ایجاد و توسعه فضای سبز در سال 1381 مفتخر به اخذ لوح صنعت سبز از سازمان حفاظت محیط زیست گردید. و ازدیگر افتخارات ما این است که تنها واحد نمونه کیفی تولید سیمان در سطح ملی كشوردرسال 1388 و دریافت لوح استاندارد و تحقیقات صنعت ایران نایل گشتیم . در حال حاضر 37 هکتار از اراضی شرکت درختکاری گردیده تکمیل سیستم آبیاری قطره ای برای فضای سبز نیز در دستور کار این شرکت قرار دارد همچنین در راستای استفاده بهینه از انرژی پاک به جای سوخت سنگین فسیلی ، ضمن ایجاد واحد مستقل مدیریت انرژی که وظیفه نظارت و رعایت معیارهای مصرف انرژی را بر عهده دارد . مقدمات لازم برای برخورداری از سوخت گاز را فراهم نموده است

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس