سکرد – سیمان کردستان

شركت سیمان كردستان بزرگ‌ترین واحد صنعتی استان كردستان در شمال غربی بام ایران شهرستان بیجار واقع شده است. در سال 1368 در پی‌اندیشه استقلال صنعتی و اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی و خدمت به ‌منطقه محروم كردستان مقدمات اجرای كارخانه سیمان كردستان شكل گرفت و در سال 1369 عملا مقدمات اجرایی فراهم گردید و كارخانه سیمان كردستان در سال 1375 با ظرفیت اسمی 2300 تن به بهره‌برداری رسید و در سال 1385با بهره برداری از پروژه افزایش ظرفیت تولید3200 تن كلینكر در روز رسید.ودرسال 1394 با بهره برداری از سیلوی مولتی چمبر و آسیاب غلطکی ظرفیت اسمی تولید سیمان به 6000 تن در روز رسید .

سیمان کردستان در راستای حفظ، گسترش وتوسعه بازار وهمچنین مشتری مداری وکاهش نوسانات کیفی محصول، اقدام به اجرای پروژه طرح توسعه که شامل آسیاب سیمان غلطکی به ظرفیت 110 تن درساعت،ساخت سیلوی مولتی چمبر به ظرفیت 10200 تن ،بارگیرخانه پاکتی ده شیره به ظرفیت 150 تن درساعت وهمچنین سنگ شکن به ظرفیت 150 تن در ساعت نمود این پروژه در شهریور 94 به بهره برداری رسید.

با را ه اندازی این پروژه کارخانه قادر است که انواع سیمانهای مرکب با درصدهای مشخص از مواد افزودنی را به بازار عرضه کند این پروژه در نوع خودبرای اولین بار در کشور و خاورمیانه اجراء گردیده .هدف از اجرای این پروژه با توجه به پتانسیلهای موجود شرکت، تولید انواع سیمانهای آمیخته می باشد. هم اکنون از 27 نوع سیمانی که در استاندارد اروپا تولید می شود 26 نوع آن سیمانهای آمیخته می باشد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس