وتوسم – شرکت سرمایه‌گذاری توسعه ملی

شركت گروه صنایع ثروت آفرین در تاریخ 1382/06/15 به صورت شركت سهامی عام تأسیس گردیده و طی شماره 208669 در اداره ثبت شركتها و مالكيّت صنعتی تهران به ثبت رسیده است. برابر مصوبه مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام در تاریخ 1383/03/27 نام شركت به شركت سرمایه گذاری توسعه ملی تغییر یافته است. در حال حاضر شركت سرمایه گذاری توسعه ملی (سهامی عام) از جمله شركتهای فرعی شركت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی ایران (سهامی عام) است.

موضوع فعالیت شركت اختصاراً عبارت از: سرمایه گذاری در سهام سایر شركتها، خرید و فروش سهام و اوراق مشاركت

 تقاضای پذیرش سهام شركت سرمایه‌گذاری توسعه ملی (سهامی عام) در شرکت بورس اوراق بهادار تهران در جلسه 1383/11/12 هیأت محترم پذیرش بورس اوراق بهادار بطور مشروط به تصویب رسیده و با توجه به تعهدات و اقدامات بعمل آمده در زمینه تحقق كلیه موارد مشروط پذیرش، نام شركت از تاریخ 1383/12/15 به عنوان چهارصدوبیست‌وچهارمین شركت پذیرفته شده در بخش واسطه‌گری‌های مالی و با كد اصلی 12-99-65 و نماد وتوسم در فهرست نرخهای تالار فرعی بورس درج گردیده است.

استفاده از فرصت‌های سرمایه‌گذاری جدید

در سالهای اخیر و در رتبه بندی شرکتهای بزرگ، شرکتهای تکنولوژی جایگزین شرکت های نفتی شده اند و عمده سرمایه گذاری ها در زمینه صنایع تکنولوژی و خدمات نوین صورت می پذیرند. در این راستا، شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی نیز که تاکنون بخش عمده ای از سرمایه گذاری های خود را در صنایع دارای مزیت نسبی در کشور انجام داده است، تمایل دارد بخشی از سرمایه گذاری های آتی خود را به صنعت خدمات نوین معطوف نماید.

اصلاح ساختار و تركيب سبد دارایی­های بورسی و فرابورسی

در سال­های اخیر نسبت به بررسي وبازنگري سبد دارایی­های بورسی و فرابورسی شركت با هدف افزايش مشاركت در صنايع برترو پيشرو كه داراي مزيت نسبي می ­باشند و جايگزيني آن با صنايع كم بازده اقدام شده است و اميد مي­ رود كه طي يك برنامه بلند مدت بهبود كلي در اين امر حاصل شده وافزايش ارزش بيشتري را در سبد سهام بورسي و فرابورسی شركت شاهد باشيم.

ارتباط بیشتر با سهامداران

ارائه خدمات و تسهيلات بيشتر به سهامداران محترم جهت دريافت سود سهام و يا دسترسي به آمار و اطلاعات مورد نياز از شركت و همچنين تسريع وشفافيت بيشتر در اطلاع­ رساني به بازار سرمايه از برنامه­ های حائز اهمیت در شرکت سرمایه­ گذاری توسعه ملی می­ باشد.به روز رسانی سامانه سهامداری و راه اندازی سامانه پیامکی شرکت در همین راستا صورت پذیرفته است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس