آموزش گام به گام سرمایه گذاری در بورس به زبان ساده (شروع سریع در بورس)

آغاز سرمایه گذاری در بورس
با توجه به بازدهی خوب بورس تهران نسبت به بقیه بازارها، افراد زیادی تمایل پیدا کرده‌اند در این بازار حضور یابند و سرمایه‌ مازادشان را در بورس سرمایه‌گذاری کنند.
 
برخی افراد به اشخاص عادی توصیه می‌کنند وارد بورس نشوند. بسیاری هستند که افراد تازه‌کار را از ورود به بورس منع می‌کنند و دلیل اینکار را پرریسک بودن این بازار و امکان مسدود شدن سرمایه برای مدت طولانی می‌دانند، در حالی که همه افراد می‌توانند با کسب دانش و آموزش‌های لازم و تجربیات کافی، مانند افراد حرفه‌ای در بورس سرمایه‌گذاری‌ پر سودی داشته باشند
 
شما چه تصویری از بورس تهران در ذهن خود دارید؟ در این مطلب کاربردی  از سایت بورسینس، قصد ما این است که نحوه شروع سرمایه‌گذاری در بورس را بصورت ساده و گام به گام برای شما شرح دهیم، پس از آن، آموزش‌های پیشرفته‌تر برای موفقیت در بورس را نیز در بورسینس دنبال کنید.
 
 

با مشاهده ویدئو زیر درباره بورس بیشتر بدانید:

 
 اگر قصد دارید همه مطالب زیر را در یک دوره جامع داشته باشید و همین الان یادگیری بورس را شروع کنید این صفحه را ببینید.

مزایای سرمایه‌گذاری در بورس

سرمایه‌گذاری در سهام چندین مزیت مهم دارد و به خاطر این مزیت‌ها می‌تواند گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری باشد؛

مزیت اول – برای سرمایه‌گذاری در سهام، نیاز به سرمایه زیادی ندارید. حداقل خرید سهام در سیستم‌های معاملات آنلاین که امروز همه از آنها استفاده می‌کنند فقط 102 هزارتومان است. اما برای اینکه فعالیت و زمانی که شما صرف می‌کنید واقعا ارزش داشته باشد، بهتر است حداقل 5 میلیون تومان سرمایه داشته باشید.

بسیاری از افراد هستند که 2 میلیون، 3 میلیون، 5 میلیون یا بیشتر پس‌انداز کرده‌اند و مایلند آنرا به گردش درآورند و از این طریق سودی نصیب خود سازند. با این مبالغ کم معمولا هیچ کسب‌وکاری نمی‌توان راه‌اندازی کرد و به همین دلیل است که بورس جای خود را در بین افراد زیادی که سرمایه کمی دارند باز کرده است.

 

مزیت دوم – سرمایه شما قابل نقد شدن است. اگر شما برفرض مثال 10 میلیون تومان داشته باشید و آن یک کسب و کار راه‌اندازی کنید، در صورتی که تصمیم بگیرید کسب‌وکارتان را تعطیل کنید وسایل زیادی روی دست‌تان خواهد ماند (مثلا وسایل مغازه یا کارگاه یا…) اما سرمایه‌گذاری در بورس فقط خرید برگه سهام است و اگر سهم درستی را انتخاب کرده باشید که نقدشوندگی بالایی داشته باشد، فورا می‌توانید سهام خود را بفروشید تا کارگزار 3 روز بعد، مبلغ حاصل از فروش سهام را به حساب بانکی شما واریز کند.

مزیت سوم – خرید و فروش سهام در همه جا و در هرزمان قابل انجام است. فرقی نمی‌کند کجای دنیا باشید، فقط کافیست با یک کامپیوتر به اینترنت متصل شوید و معاملات دلخواه‌تان را از طریق پلتفرم‌های معاملاتی متنوع که برای موبایل‌ها، تبلت‌ها و کامپیوترها ساخته شده انجام دهید.

به همین دلیل است که شغل معامله‌گری سهام، یا خرید و فروش در سایر بورس‌ها و بطور کلی معامله‌گری در بازارهای مالی، رویای خیلی از افراد در دنیاست. چون به آنها آزادی می‌دهد و این افراد، سبک زندگی با پرستیژ و متفاوت با اشخاص شاغل را می‌توانند داشته باشند.

مزیت چهارم – می‌تواند برای شما ثروت عظیمی ایجاد کند. در پتانسیل بازارهای مالی برای ایجاد ثروت شکی نیست، اما کسب ثروت از طریق سرمایه‌گذاری در سهام واقعا کار هرکسی نیست و نیاز به کسب مهارت و تجربه بالا دارد.

 

سرمایه‌گذاری در بورس برای من مناسب است؟

قبل از اینکه به الفبای بورس بپردازیم، بهتر است بدانید خرید و فروش سهام و سرمایه‌گذاری در بورس نیازمند داشتن شناخت از خودتان است. آیا شخصی هستید که توانایی تحمل زیان و ریسک زیاد را ندارید؟ وقت آزاد شما بصورت روزانه چقدر است؟ چه انتظاری از سرمایه‌گذاری دارید؟ هدف‌تان چیست؟

بورس برای چه کسانی مناسب نیست؟

– اگر زمان کافی روزانه (حتی 1 ساعت) در اختیار ندارید، بورس برای شما مناسب نیست.
– در صورتی که شغلی ندارید و یا در هر صورت به فکر درآمد ثابت ماهانه هستید، بورس برای شما مناسب نیست.
– اگر سرمایه‌ای که در اختیار دارید وام و قرض است، بورس برای شما مناسب نیست.
– اگر تحمل زیان احتمالی و ریسک بالا را ندارید، بورس برای شما مناسب نیست.
– در صورتی که فکر می‌کنید بورس قمار است و فقط با داشتن شانس و اقبال می‌توان موفق شد، بورس برای شما مناسب نیست.
– اگر به فکر این هستید که در مدت خیلی کوتاهی ثروتمند شوید، بورس برای شما مناسب نیست.

در چه صورت بورس برای شما مناسب است؟

 – سرمایه‌ای پس‌انداز کرده‌اید که فعلا به آن نیازی ندارید و قصد دارید سودی بیشتر از سود بانکی کسب کنید.
– تصمیم گرفته‌اید بصورت حرفه‌ای شغل سرمایه‌گذاری یا معامله‌گری سهام را در پیش بگیرید.
– ریسک‌پذیری و صبر بالایی دارید و می‌خواهید طی سال‌های آینده سرمایه‌تان را افزایش دهید.
– آینده مالی‌تان برای شما مهم است و مایلید برای بهبود آینده خودتان و فرزندان‌تان قدمی مثبت برداشته باشید
– آماده هستید برای رسیدن به هدف‌تان وقت و انرژی بگذارید.
– می‌دانید که کسب ثروت و زندگی در رفاه برای شما ممکن است و آماده هستید بهای رسیدن به هدف خود را بپردازید.

شروع سرمایه گذاری در بورس

برای سرمایه گذاری در بورس نیاز نیست سرمایه عظیمی داشته باشید، با پس انداز و افزودن به سرمایه اولیه، می توانید بازدهی خوبی بدست آورید.

3 قدم شروع سرمایه‌گذاری در بورس

اگر اکنون تصمیم شده برای شروع در بورس قطعی شده، در ادامه این مطلب از سایت بورسینس قصد داریم جزییات کاربردی در مورد نحوه شروع در بورس را آموزش دهیم. حتی اگر دانش بورسی شما فقط همین قدر است که کلمه شاخص بورس را از تلویزیون شنیده‌اید و درباره بورس اطلاعات‌تان صفر است، در ادامه با دانلود راهنمای عملی، می‌توانید اولین سهام‌تان را خریداری کنید.

اما شروع هر کاری مهم است، مخصوصا زمانی که پول و سرمایه شما در میان باشد! بنابراین در نظر داشته باشید:

شروع خوب این است که؛

 – یادگیری و پیشرفت شخصی را در اولویت قرار دهید.
 – برای معامله در بورس با خونسردی عمل کرده و احساسات‌تان را کنترل کنید.
 – به این توجه کنید معامله‌گرها و سرمایه‌گذاران حرفه‌ای چطور معامله می‌کنند.
 – مدیریت ریسک و سرمایه را رعایت کنید و اصل اول شما حفظ سرمایه باشد.
 – برای پیشرفت در این بازار، حاضر باشید وقت و انرژی بگذارید و بهای آنرا بپردازید.

شروع بد این است که؛

 – بدون اینکه حتی مفاهیم ابتدایی را بدانید در بورس شروع به سرمایه‌گذاری و معامله‌گری کنید.
 – صرفا به دنبال سیگنال و توصیه گرفتن از افراد به ظاهر حرفه‌ای باشید و سابقه افراد را بررسی نکنید.
 – به دنبال پولدارشدن سریع باشید.
 – فکر کنید بورس قماربازی است پس نیاز به یادگیری ندارد.
 – معاملات را از روی احساسات انجام دهید و عجله کنید.
 – تا یک معامله سودده داشتید خودتان را خدای بورس بدانید و با قرض گرفتن از بانک و اطرافیان و فروش دارایی‌هایتان وارد بورس شوید! (اشتباه محض)
 – برای یادگیری و پیشرفت وقت و انرژی نگذارید و توقع داشته باشید بدون پرداخت بهای موفقیت، آنرا بدست آورید.
 – مسئولیت پذیر نباشید و مقصر ضررهای احتمالی‌تان را، بازار، مردم و سهامدار عمده بدانید!

قدم اول: دریافت کدمعاملاتی (کدبورسی)
گام اول دریافت کد بورسی

برای معامله در بازار بورس شما نیاز به یک کارگزار رسمی و کد معاملاتی (که با نام کد بورسی – کد سهامداری نیز شناخته می‌شود) دارید.

شرکت‌های کارگزاری در واقع واسط بین شما و بازار بورس هستند و وظیفه انتقال سفارشات خرید و فروش سهام را به سامانه معاملاتی بورس برعهده دارند. اینکار می‌تواند بصورت دستی و توسط خود کارگزار صورت بگیرد یا اینکه سرمایه‌گذار با دسترسی به نرم‌افزار معاملات آنلاین، سفارش را بطور مستقیم ثبت کند.

کد معاملاتی نشان‌دهنده هویت شما در بورس تهران است. با وجود بیش از 100 شرکت کارگزاری فعال، انتخاب از بین آنها برای شما مشکل خواه بود. 

با توجه به تجربه‌ای که داشته‌ایم و مقایسه خدمات کارگزاری‌ها، به شما کارگزاری آگاه را پیشنهاد می‌کنیم زیرا گذشته از خدمات مناسب، افتتاح حساب  و دریافت کد بورسی در کارگزاری آگاه بدون نیاز به مراجعه حضوری مهیا شده است:

روش دریافت کد بورسی غیر حضوری را در این صفحه بخوانید

پس از ثبت‌نام و طی مراحل لازم، به طور معمول حداکثر پس از 3-4 روز کد معاملاتی به موبایل و ایمیل شما ارسال می‌شود و می‌توانید خرید و فروش سهام را انجام دهید.

توجه داشته باشید که خرید و فروش سهام در بورس اوراق بهادار، صرفا از طریق شرکت‌های کارگزاری و به یکی از روش‌های زیر انجام می‌گیرد:

 • مراجعه حضوری به کارگزاری و ارائه سفارش خرید یا فروش
 • سفارش تلفنی به کارگزاری، برای خرید یا فروش سهام
 • سفارش اینترنتی به کارگزاری، برای خرید یا فروش سهام
 • خرید یا فروش مستقیم سهام توسط خود فرد، از طریق سامانه معاملات آنلاین (برخط)

بنابراین برای خرید و فروش سهام، الزاما نیازی به مراجعه به تالار بورس یا کارگزاری نیست و در صورتی که حداقل مدرک دیپلم داشته باشید، کارگزاری‌ها سیستم معاملات انلاین را در اختیار شما قرار می‌دهند. در سیستم معاملاتی آنلاین که بهترین روش معاملات است، خرید و فروش آنی و لحظه‌ای سهام امکان پذیر است. به این معنی که شما به محض وارد کردن سفارش، خرید یا فروش در همان لحظه انجام می‌شود و نیازی نیست خود کارگزار، سفارشات شما را در سامانه معاملاتی وارد کند.

نمای صفحه معاملات سهام

نمایی از سیستم معاملاتی که کارگزاری در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید بصورت آنلاین اقدام به خرید و فروش سهام کنید.

مزایای معاملات آنلاین سهام

 • سرعت عمل در تصمیم‌گیری: می‌توان در چندثانیه خرید یا فروش را انجام داد.
 • کاهش اختلافات بین سرمایه‌گذار و کارگزار و کاهش اشتباهات: به دلیل اینکه شخص سرمایه‌گذار سفارشات خود را ارسال می‌کند، باید در این زمینه مهارت کسب نماید.
 • امنیت بالای معاملات آنلاین: اگر رمز عبور مناسب انتخاب کنید و آنرا در اختیار هیچکس قرار ندهید، کسی نخواهد توانست به آن دسترسی یابد.
 • نقل و انتقال الکترونیک پول: در پنل معاملات آنلاین، پرداخت آنلاین از حساب شما به حساب کارگزاری میسر است و نیازی به مراجعه به بانک نیست.
 • عدم محدودیت زمانی و مکانی برای سرمایه‌گذاری: در هرجای دنیا که باشید، کافیست یک کامپیوتر یا موبایل متصل به اینترنت داشته باشید تا بتوانید معامله کنید.

از لخاظ فنی، نحوه شروع معاملات آنلاین سهام و خرید و فروش سهم بسیار ساده است و حتی افرادی که در زمینه اینترنت دانش اندکی دارند می‌توانند خرید و فروش سهام را از طریق سیستم‌های آنلاین انجام دهند. درباره معاملات غیرحضوری و اینترنتی سهام در این مطلب می‌توانید بصورت تصویری توضیحاتی را مشاهده فرمایید.

از کدام کارگزاری بورس، کدبورسی بگیریم؟

برای اینکه از خدماتی مانند تخفیف کارمزد در معاملات، اعتبار معاملاتی، مسابقات جذاب با جایزه نقدی، وام قرض الحسنه بهره‌مند شوید، سایت بورسینس به شما “کارگزاری آگاه” را پیشنهاد می‌کند.

روش دریافت کد بورسی غیر حضوری از کارگزاری آگاه را در این صفحه بخوانید

 

قدم دوم: یادگیری مفاهیم و قوانین بورسقدم دوم سرمایه گذاری در بورس

هیچ فعالیتی در دنیا وجود ندارد که نیاز به مهارت نداشته باشد. به طور مثال شاید برایتان سوال باشد که آیا بورس تهران 24 ساعت شبانه‌روز باز است و معامله انجام می‌شود؟ فرابورس چه تفاوتی با بورس دارد و از اینگونه سوالات.

پس سرمایه‌گذاری در بازار سهام هم نیاز به یادگیری برخی قوانین، اصطلاحات و مفاهیم دارد.

برای یادگیری مفاهیم بورسی اینجا کلیک کنید و در دوره آموزش بورس از صفر ایمیل‌تان را وارد کنید تا فایل‌های آموزشی برای دانلود رایگان به ایمیل شما ارسال شود.

.

قدم سوم: یادگیری نحوه تحلیل و انجام معاملاتقدم سوم ورود به بورس

پس از یادگیری مفاهیم اولیه بورس، باید بدانید کدام سهام یا اوراق بهادار را در چه زمانی بخرید و چه زمانی بفروشید تا بتوانید کسب سود کنید. اینکار از طریق یادگیری روانشناسی بازار، تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال میسر است و همزمان با یادگیری نیاز به کسب تجربه و تمرین دارد.

در این بخش از سفر شما در دنیای بورس، باید بیشترین انرژی و زمان صرف شود زیرا یک معامله نادرست به هردلیل باعث از دست رفتن بخش بزرگی از سرمایه شما می‌گردد. 

ادامه قدم سوم را در این صفحه بخوانید: نحوه یادگیری تحلیل بازار

.

با کم شروع کنید

سرمایه گذاری با پول کم

پس از دریافت کدمعاملاتی و خواندن مطالب آموزشی، بهتر است دست بکار شوید و برای بدست آوردن تجربه خرید و فروش، مبلغ خیلی کمی ( مثلا 1 میلیون تومان) سهام خریداری کنید. توجه کنید که توقع نداریم از این مبلغ کم، سودی نصیب شما شود و این خرید فقط جهت آشنایی شما با روند معاملات و بازار است.

البته بازهم به این معنی نیست که همین تعداد سهام را بدون فکر و بررسی خریداری کنید. با استفاده از آموزش‌هایی که در بورسینس خوانده‌اید این خرید را انجام دهید و پس از خرید، روند قیمتی سهم را بررسی کنید. اخبار مرتبط با بازار و شرکتی که سهام آنرا خریداری کرده‌اید را بخوانید و در زمانی که تعیین کرده‌اید و فکر می‌کنید مناسب است، سهام خودتان را بفروشید.

در واقع هدف از اینکار، شروع سرمایه گذاری و صرفا ورود به بازار است. خرید سهام، هرچند به تعداد کم باعث می‌شود بازار را پیگیری کرده و شروع به یادگیری نمایید.

 

هشدار: به هیچ عنوان بدون اطلاعات و دانش کافی و قبل از اینکه درک صحیحی از بازار بدست نیاورده‌اید، سرمایه اصلی که برای سرمایه‌گذاری پس‌انداز کرده‌اید را وارد بورس نکنید. بورس تهران برای افراد مبتدی و افرادی که از آن شناخت کافی ندارند دارای ریسک زیادی است و احتمال از دست رفتن بخش زیادی از سرمایه وجود دارد.

بنابراین اگر تازه‌کار هستید بورسینس توصیه می‌کند معاملات سنگین و پرحجم انجام ندهید، با سرمایه پایین شروع کنید. پس از کسب اطلاعات لازم و بدست آوردن تجربه کافی، به همان نسبتی که سطح دانش و اطلاعات‌تان افزایش می‌یابد، می‌توانید سرمایه‌تان را در بازار افزایش دهید. 
 

سوالات متداول بورسی:

چرا باید با مبلغ کم وارد معاملات بورس شوم؟

وقتی با مبلغ کمی وارد بازار شوید، حتی اگر درصد زیادی ضرر کنید، چون میزان سرمایه اولیه کم است میزان ضرر نیز کم خواهد بود. بطور مثال اگر 5 میلیون تومان سهام خریده باشید، اگر 10 درصد ضرر کنید ضرر شما فقط 500 هزارتومان خواهد بود. ولی وقتی میزان سرمایه بالا باشد، میزان ضرر نیز بالاتر خواهد بود. اما از طرف دیگر میزان کسب سود نیز با سرمایه بالاتر، بیشتر است.

برای معاملات سهام نیاز نیست به تالار بورس مراجعه کنم، پس از کجا می‌توانم روند معاملات سهام را پیگیری کنم؟

شما می‌توانید معاملات سهام را بصورت آنلاین از طریق سایت مدیریت فناوری بورس به آدرس tsetmc.com پیگیری کنید. سایت ذکرشده فقط برای نمایش قیمت‌ها و اطلاعات سهام شرکت‌های بورسی می‌باشد و همانطور که عرض کردیم برای انجام دادن معاملات، باید از طریق سیستم معاملات آنلاین که کارگزاری در اختیار شما قرار می‌دهد اقدام کنید.

ادامه سوالات متداول بورسی را از اینجا بخوانید

نکات خیلی مهم در بازار بورس

1 – اولویت اول شما در بورس باید حفظ سرمایه، اولویت دوم حفط سودهای قبلی‌ و اولویت سوم سود کردن باشد. حفظ سرمایه مهم‌ترین اصل است چون اگر سرمایه خودتان را از دست بدهید، دیگر چیزی ندارید که با آن معامله کنید و سود ببرید.

2 – بازار همیشه مثبت و رو به رشد نیست. همیشه خود را برای زمانی که بازار منفی می‌شود آماده کنید و اطلاعات‌تان را برای پیروز شدن در شرایط سخت بالا ببرید.
 
3 – از تجربیات دیگران استفاده کنید و وقتی اشتباهی انجام دادید، آنرا بپذیرید، آن اشتباه را تصحیح کنید و درس بزرگی که از آن اشتباه گرفته‌اید را در جایی یادداشت کنید. معامله در بورس مجازی می‌تواند برای سنجش مهارت‌تان در انتخاب سهام به شما کمک کند.
 
4 – عواملی مانند ترس، طمع و سایر احساسات در همه افراد وجود دارند، اما این موارد وقتی مشکل‌ساز می‌شوند که به شکلی فلج‌کننده امکان تصمیم‌گیری و عمل صحیح را از معامله‌گران  بگیرند! وقتی تصمیمی گرفتید متوجه باشید که این تصمیم از کجا سرچشمه گرفت؟ از تحلیل و منطق یا از روی هیجان، خوش‌باوری یا سایر عوامل؟
 
 

دوره آموزش‌ بورس و اوراق بهادار

برای آغاز سرمایه‌گذاری و یا معامله‌گری در بورس اوراق بهادار تهران، مقدمات و جزییات زیادی را باید بدانید و قوانین بسیاری وجود دارد که باید از آنها مطلع شوید. اگر از خودتان pdf ها خسته شده‌اید، دوره بورس از صفر را برای یادگیری گام به گام بورس پیشنهاد می‌کنیم.

اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در دوره رایگان بورس از صفر

 چون مفاهیم مرتبط با بورس زیاد است باید کم‌کم آنرا فرا بگیرید، ما اینکار را برای شما ساده کرده‌ایم. همین الان در دوره موفقیت در بورس از صفر ثبت‌نام کنید و ایمیل‌هایی که برایتان ارسال می‌شود را با دقت به کار بگیرید.
 
 توجه: در صورتی که تمایل دارید بورس را از مقدماتی تا پیشرفته فرا بگیرید، دوره‌های آموزشی بصورت آنلاین برگزار می‌شود:
 
باور داریم شما نیز می‌توانید با یادگیری بورس از طریق سایت بورسینس و داشتن پشتکار، مانند بسیاری از افراد دیگر، در بورس موفق باشید.
 
 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

564 دیدگاه

 1. حسین

  سلام با تشکر از سایت خوبتون
  من چند ماهه به مباحث بورسی و سرمایه گذاری در بورس علاقه مند شدم و توی سایتirvex.ir به صورت مجازی سعی میکردم تمرین کنم و آشنا بشم
  ولی توی این چند ماه پیشرفت چندانی نداشتم ، می خواستم از شما بپرسم چکار کنم تا نتیجه بهتری بگیرم

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام دوست عزیز
   معامله در irvex.ir خوبه و میتونه در شناخت بازار بورس به شما کمک بکنه
   اما به دلیل اینکه بصورت مجازی انجام میشه و هیچ سرمایه ای در اون دخالت ندادید، معمولا سعی در یادگیری نمی کنید.
   همینطور وقتی پول شما درگیر معامله نباشه، اون تجربه معامله واقعی رو نخواهید داشت و همین تجربه واقعی هست که در کنار یادگیری مرتب باعث پیشرفت شما میشه.
   پس توصیه من به شما اینه: معامله واقعی ولی با سرمایه کم (مثلا 600 -500 هزارتومان) + یادگیری مرتب تحلیل بازار و سهام
   موفق باشید

   پاسخ
 2. علیرضا

  باسلام وتشکراز ساست خوبتون
  اگریک شرکت ازبورس اخراج بشه تکلیف سهم اون شخص چی میشه ؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   اون شخص همچنان مالک بخشی از شرکت باقی میمونه و میتونه سهامش رو به شخص دیگه ای منتقل کنه.

   پاسخ
 3. علیرضا ب

  عرض سلام و احترام،
  ببخشید من شرایطم رو میگم ممنون میشم کمکم کنید. من توی شهر کوچکی هستم و نمی تونم حضوری ثبت نام کنم. آیا میشه به صورت آنلاین توی سیستم بورس عضو شد و سرمایه گذاری کرد؟
  سایت هایی هستن که واسط باشن تا ما فقط سرمایه گذاری کنیم و کاری به مسائل دیگه نداشته باشیم؟
  با تشکر

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام خدمت شما
   همونطور که در همین مطلب هم گفتیم، شما میتونید بصورت غیرحضوری از کارگزاری کد بگیرید و بصورت آنلاین و از طریق اینترنت، معاملات سهام رو انجام بدید.
   لیست کارگزاری ها در اینجا موجوده
   https://www.bourseiness.com/directory/listing_category/brokerages/
   سایت معاملاتی واسط، بخشی از سایت کارگزار هست که با دریافت کدمعاملاتی، کارگزار رمز عبور و نام کاربری سیستم معاملات رو به شما میده.
   البته ممکنه قبل از دادن دسترسی به شما، از شما آزمونی گرفته بشه که مطمئن بشن توانایی کار با سیستم رو دارید که معمولا آزمون ساده ای هست.
   موفق باشید

   پاسخ
   1. علیرضا ب

    خیلی ممنون از پاسخ سریعتون.
    من این مقاله رو خوندم ولی توی کارگزاری موردنظر من (بانک صادرات) نوشته شده:
    4. پس از انجام آزمون، نتیجه قبولی به استحضار متقاضی می رسد. سپس متقاضی جهت امضای قرارداد و تعهد نامه به کارگزاری فرا خوانده می شود.

    چرا؟ کارگزاری های دیگه هم همینطور هستن یا صادرات استثنا هست؟

    پاسخ
    1. بورسینس

     خواهش میکنم.
     میتونید در سایت کارگزاری آگاه ثبت نام کد بورسی غیرحضوری رو انجام بدید: راهنما

     پاسخ
 4. سراج علیزاده

  سلام،از راهنمایی شما متشکرم

  پاسخ
 5. کاظم جلیل نژاد

  سلام فرق بین سهامدار اصلی یک شرکت با سهامداری عادی چیست تشکر

  پاسخ
 6. کاظم جلیل نژاد

  سلام اگر سرمایه یک شرکت سیمانی در زمان ساخت یا تاسیس با سرمایه 352 میلیارد ریال باشد و این شرکت در زمان تاسیس 2000 نفر عضو و سهامدار اصلی داشته باشد سهم هر فرد در این شرکت چقدر می شود تشکر

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام، افراد به اندازه سرمایه ای که گذاشته اند در شرکت سهیم هستند بنابراین سهم یک شخص در شرکت ممکن است بالاتر یا پایینتر از سایر افراد باشد.
   اما اگر قصد دارید بطور متوسط محاسبه کنید که به ازای هر فرد چقدر سرمایه در شرکت وجود دارد، کافیست 352 میلیارد ریال را بر 2000 تقسیم کنید!

   پاسخ
   1. مسعود

    ببینید سهام به چند دسته تقسیم میشه که ارزش هر سهامی با سهام دیگه تو شرکتا فرق می کنه
    سهام عادی داریم سهام ممتاز هم داریم
    ارزش سود هر سهم بطور جداگانه محاسبه میشه که البته باید همه صورت های مالی در دسترس باشه که بشه حساب کرد

    پاسخ
 7. فریده

  سلام…منم تصمیم دارم وارد بورس بشم…سوالم اینه که با گذاشتن سرمایه در خدمت کارگزاران بورس بازم لازمه که خودم این بازار رو دقیقا بشناسم یا نه اون کارگذار خودش خرید فروش رو انجام میده؟ با زیر 500 میتونم شروع کنم؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. اگه شما کسی رو برای سبدگردانی انتخاب کنید همه کارها توسط ایشون انجام میشه.
   معمولا هرکارگزاری یا شرکت مشاوره سرمایه گذاری، برای سبدگردانی قوانین و شرایط خودش رو داره که میتونید از اونها بپرسید

   پاسخ
 8. Seyed hamze

  سلام من خارج از ايران زندكي ميكنم . و بدليل كاري نمي تونم به ايران زياد رفت و امد كنم ولي ميخوام تؤي بازار بورس وارد بشم . ايا مشيه كسي كه خارجه كشوره وارد بورس تهران بشه؟ جطوري بايد ثبتنام كنه ؟ و سود رو شركتها ميتونند به حساب بانكي خارج كشور وأريز كنند؟ بدليل اينكه من حساب بانكي داخل ايران ندارم.

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. بله شما هم میتونید در بازاربورس معاملات سهام رو انجام بدید. این فایل راهنما میتونه به شما کمک کنه:
   https://www.bourseiness.com/21287/how-to-invest-in-tehran-stock-exchange.html

   پاسخ
 9. مهران

  سلام در مورد اینها لطفا توضیح بدهید:
  مانده اعتبار: ١٧,٥٠٤,٤٠٠
  مانده ريالي: ٢٠,٣٢١,٨٠٧
  سقف خريد: ٢,٨١٧,٤٠٧

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. اینها برای کجاست؟

   پاسخ
 10. نیلوفر

  سلام .من دانشجوی ارشد اقتصاد انرژی هستم .میخواستم بدونم برای ورود به بورس از کجا باید شروع کنم ؟ آزمون ها و گواهینامه های سازمان بورس مثل اصول بازار سرمایه و یا معامله گری .. چه کمکی میکنه ؟ شرایط ورود به بورس انرژی به چه صورت هست؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. در همین صفحه ای که نظر دادید راهنمای شروع سرمایه گذاری در بورس هست.
   در مورد گواهینامه های بازار سرمایه این صفحه رو ببینید: https://reg.seo.ir/
   کارگزاران بورس انرژی متفاوت هستند، از اینجا لیست کارگزاری رو ببینید:
   http://www.irenex.ir/Site.aspx?ParTree=1110

   پاسخ
 11. حامد حسینی

  سلام خوبین ؟
  من میخواهم سهام توسعه و تعاون رو به فروش برسونم میشه کمکم کنین که کجا میتونم به فروش برسونم

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. اگه شرکت موردنظر شما در بورس پذیرفته شده به یک کارگزاری مراجعه کنید.

   پاسخ
 12. کاظم جلیل نژاد

  سلام فرق بین سهام پایه پروژه با سهامهای عادی چیست تشکر

  پاسخ
 13. علی

  سلام من می خواستم سهام کویر تایر رو بگیرم به نظر شما خوبه یا نه آینده خوبی داره؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   بهتره برای دریافت مشاوره با شرکتهای مشاور سرمایه گذاری که مجوز فعالیت دارند تماس بگیرید.

   پاسخ
 14. یونس

  آیانرم افزاری برای شرکت در بورس باکاهش ریسک وجود دارد

  پاسخ
  1. بورسینس

   برای معامله بدون ریسک می‌تواند از سایت تالار مجازی استفاده کنید:https://www.bourseiness.com/23282/irvex-virtual-trading-tehran-stock-exchange.html

   پاسخ
 15. میلاد

  باسلام من بازنشسته نیروهای مسلح هستم و هنگام بازنشستگی به من 4000سهم شرکت پروشیمی مارون رو دادن الان میخوام بفروشمش چکارباید انجام دهم؟باتشکر

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. به یک کارگزاری در شهرتون مراجعه کنید تا شما رو راهنمایی کنند.

   پاسخ
 16. رضا

  با سلام آيا مي شود با سرمايه 50 هزارتومان وارد بورس شد با تشكر

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. حداقل مبلغ یک معامله در پنل معاملاتی آنلاین 100 هزارتومان است. البته بهتر است سرمایه شما برای شروع بالای 500 هزار تومان باشد.

   پاسخ
 17. رضاm

  با سلام و خسته نباشيد
  بنده تازه وارد بورس شدم تقريبا 5ماه ميشود با سرمايه كم.كه تا الان چندسهام را خريداري كرده بودم.نسبتا رشد خوبي داشته اند
  تو اين هفته برايم از نماد سشرق سهم داشتم (با اسم سشرقح بعنوان افزايش سرمايه برام امده است)ميخواستم بدونم قابل خريد فروش است يا نگهدارم. برايم خلاصه توضيح دهيد..
  و دوم اينكه از يك نماد ديگر برايم سود تقسيم شده به مبلغي برايم زده شده انچگونه است…
  باتشكر از زحمات شما

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام

   حق‌تقدم‌ها تا مدت خاصی قابل فروش هستند که توسط شرکت اعلام می‌شود.
   سوال دوم را متوجه نشدم. سود سهام شرکت‌ها معمولا بصورت پرداخت در بانک‌هایی که اعلام می‌شود یا واریز به حساب است.
   اگر سوالی دارید آنرا بصورت واضح و دقیق در انجمن ارسال کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 18. رامین

  با سلام
  من میخوام تو بورس سرمایه گذاری کنم ولی هیچ اطلاعاتی ندارم درموردش
  کتاب های اموزشیه زیادی در این باره وجود داره ولی من نمیدونم چه کتابی و از چه منبعی مطالعه کنم که بتونه واقعا تو این ضمینه کمکم کنه , میشه منو راهنمایی کنید و یک منبع مناسب به من معرفی کنید؟

  پاسخ
   1. مرتضی

    با سلا م ،خدا قوت
    ضمن تشکر
    یه سوال که فکر میکنم در ذهن 99 درصد علی آن دیگه هم باشه و جواب شما میتونه شفاف سازی بکنه
    ببینید با توجه به فرهنگ جا افتاده و نحوه معرفی بورس ،در اذهان رویایی شکل میگیره ،که افراد با ورود به بورس قصد تحقق بخشیدن به این رویا رو دارن و اون چیزی نیست جز اینکه با مبلغی ناچیز و کسب اطلاعات و ورود به بورس در مدت کوتاهی سرمایه هنگفتی رو کسب کرد ،
    البته مطمینا در شرایط خاص امکان رخ دادن چنین اتفاقی وجود داره اما سوالم اینه که اگر فرض را بر این بگیریم فردی با ورود به بورس با سرمایه 2 تا 5 میلیون و کسب اطلاعات مفید ،مشورت و انجام تمام مراحلی که به موفقیت میتونه ختم بشه ،(خرید و فروش های بموقع )ظرف 2 سال میتونه چه سرمایه ای رو بدست بیاورد ؟؟البته این مطلب هم به فرضیه اضافه کنید که سود حاصل از هر فروش به سرمایه در گردش برای خرید بعدی اضافه شود ؟مثلا اگر سهام اول را 2 میلیون خریداری میکنیم هنگام فروش سهم مبلغ 500 هزار تومان سود میگیریم ،و در خرید بعدی ما 2 میلیون 500 هزار تومان را سرمایه گذاری کنیم ؟
    نتیجه گیری :آیا میتوان به بورس بعنوان شغل حرفه ای نگاه کرد ؟آیا رویای پولدار شدن در مدتی کوتاه تر و آسان تر از شغلهای دیگر در بورس ایران محقق شدنیست؟
    سوالم زیاد شد ،ضمن تشکر ویژه از سعه صدر شما که اینگونه با استقبال گرم از سوال کنندگان، پاسخی روشن و به دور از حاشیه را ارائه میدهید .
    امیر 27 ساله تهران

    پاسخ
    1. بورسینس

     سلام. همه چیز توی بورس امکان پذیره، ممکنه شما شروع کنید و در عرض چندماه سرمایه تون رو نصف کنید یا اینکه سود کنید.
     اصلا نمیشه حدس زد یا محاسبه کرد که سود یا ضرر شما چقد خواهد بود چون (غیر از خود بازار و سهم) درصد زیادی به مهارت و دانش خود فرد بستگی داره و بورس هم کاملا غیرقابل پیش بینی هست و بازار در هر لحظه تغییر میکنه. این چیزیه که خیلیها متوجه نمیشن و به همین خاطر مرتب میپرسن چقد میتونیم سود کنیم.
     دانش و مهارت هم وزن نداره که اندازه بگیریم و بگیم اگه 10 کیلو مهارت پیدا کردید توی بورس به سالیانه 30 – 40 یا 50 درصد سود میرسید. توی بورس به کسی موفق میگیم که برآیند معاملاتش سودده هست و حداقل از سود بانکی داره بیشتر بدست میاره . البته کسی هم که معاملات سوددهی انجام میده دلیل بر این نمیشه که روزی ضرر نکنه .
     در مورد این سوال “آیا میتوان به بورس بعنوان شغل حرفه ای نگاه کرد ؟” این صفحه رو بخونید:
     https://www.bourseiness.com/17101/trade-in-stock-exchange-market-as-job

     پاسخ
 19. نسرین

  سلام.اگه توی بورس پول سرمایه گذاری کنیم و خریدوفروش نکنیم ، حتی اگه متوقف بشه آیاسودبرای سرمایه گذارداره؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. اگه سهام بخرید و تا زمان برگزاری مجمع عادی سالیانه شرکت نگهداری کنید، درصورتی که شرکت سودده باشه، سود سالیانه به شما تعلق میگیره.
   سوالات متداول درباره بورس: https://www.bourseiness.com/category/bourse-faq

   پاسخ
 20. alirezaghaem

  با عرض سلام.
  ببخشید من می خواهم در بورس کار کنم و کتاب های بورس در 20 دقیقه و شناخت گاو ها در بورس و انیمیشتن الفبای بورس را مطالعه کردم.
  در این مرحله شما در پست های قبلی کتاب های زیر را پیشنهاد کرده اید:
  – تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه (جان مورفی)
  – تحلیل تکنیکی نوین (محمد مساح)
  – تحلیل بنیادی، تکنیکال یا ذهنی (مارک داگلاس)
  – چگونه سهام سودآور را انتخاب کنیم (مورنینگ استار)
  – زندگی از راه داد و ستد در بازارهای مالی (الکساندر الدر)
  وبنده طی search هایی که کردم کتاب های زیر را به بنده پیشنهاد شد:
  منابع آموزش تحلیل بازار: (به ترتیب مطالعه(
  1)کتاب مرجع کامل تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه نوشته دکتر علی محمدی
  2)کتاب مرجع کامل الگوهای شمعی در بازار سرمایه نوشته دکتر علی محمدی
  3)در صورت تمایل کتاب تحلیل بنیادی در بازار سرمایه نوشته محمد علی شهدایی

  منابع آموزش تحلیل تخصصی وپیشرفته: (به ترتیب مطالعه)
  1)کتاب الگوهای هارمونیک در بازار سرمایه نوشته دکتر علی محمدی(قابل تهیه از سایت
  2)کتاب هارمونیک تریدینگ پیشرفته در بازار سرمایه نوشته دکتر علی محمدی
  3)کتاب مرجع کامل امواج الیوت در بازار سرمایه نوشته دکتر علی محمدی
  4)کتاب استراتزی های معامله در بازار سرمایه نوشته دکتر علی محمدی
  به طور کلی کتاب های دکتر علی محمدی به گفته دوستان کتاب هایی بسیار خوب ومناسبی
  می باشند.
  از شما دوست بزگوار تقاضا می کنم بنده را راهنمایی کنید که چه کتاب هایی و به چه ترتیبی آن را مطالعه کنم؟
  با تشکر

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   تعریف کتابهای دکتر علی محمدی همه جا وجود داره، در کل به نظرم همگی کتابهای نویسنده های معروف مناسب هستند.
   هر نویسنده سبک خاص خودشو داره و ترتیب خاصی به نظرم نمیاد. کتاب تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه (جان مورفی) میتونه برای شروع تحلیل تکنیکال مناسب باشه.
   کتاب چگونه سهام سودآور را انتخاب کنیم (مورنینگ استار) اصلا ارتباطی با تحلیل تکنیکال نداره و در مورد صورت‌های مالی و تحلیل بنیادی هست.
   توی کتاب تحلیل بنیادی، تکنیکال یا ذهنی (مارک داگلاس) اصلا مطالب اموزشی درمورد تحلیل نیست و روانشناسی بازارهای مالی رو برای شما باز میکنه (در واقع اسم فارسی کتاب به نظرم واقعا بد انتخاب شده و اسم اصلی کتاب اینه: Trading in the zone )

   پاسخ
 21. محمد

  سلام خسته نباشی اگه یه نماد متوقف شد نمیشه سهام را فروخت و برای چه مدت متوقف میشه معمولا اگه خواستیم بفروشیم باید چه کاری انجام داد

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. زمان بازگشایی نمادی که متوقف شده مشخص نیست. اگه توقف به دلیل برگزاری مجمع باشه، معمولا خیلی زود و پس از قرار گرفتن گزارش مجمع روی سامانه codal.ir نماد باز میشه.
   نمادهایی بودند که به دلایلی 7 ماه بازگشایی نشدن و یا نمادهایی بودند که برای شفاف سازی متوقف شدن و روز بعد بازگشایی شدن
   سهام شرکتی که نمادش متوقف شده رو در بورس نمیتونید بفروشید، راه حل های دیگه برای فروش سهام خارج از بورس وجود داره که باید از امور سهام شرکت مربوطه بپرسید.

   پاسخ
 22. علی حسنی

  سلام ، آیا با کد معاملاتی بورس هم میشه تو فرابورس و بورس کالا و اوراق بهادار هم معامله کرد ؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. در فرابورس که مطمئنا می تونید معامله کنید.
   برای معامله در بورس کالا نیاز به کدی مجزا دارید، اطلاعات بیشتر رو در سایت بورس کالا ببینید: http://www.ime.co.ir/ime/fa/imecontent/647082111.html

   پاسخ
 23. محمد

  سلام ، چرا اینقدر کتابهای آموزشیتون گرونه؟ واقعا ارزش خرید داره ؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. دوست عزیز، محصولات آموزشی ما کتاب نیست، همگی فیلم‌های آموزشی با کیفیت بالا هستند و دارای تضمین کیفیت مطالب.

   پاسخ
 24. زهرا

  سلام و خسته نباشيد
  ممنون بابت اطلاعاتتون
  میخواستم بدونم حداقل سهامی رو ک میتونیم بفروشیم چند تاست
  میخوام 20 تا سهام بفروشم .ببین 90 تا 100 هزار در میاد ولی ارور حجم میده
  حالا 20 تا کمه یا قیمتش
  کمک کنین

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. اول بررسی کنید که این تعداد سهام رو دارید یا نه. بعدا حجم بالاتری رو برای فروش قرار بدید

   پاسخ
 25. محسن

  سلام .منظور از بلوكه شدن نماد در بورس چيست؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. نماد در بورس بلوکه نمی‌شود. منظور شما بسته شدن (متوقف شدن) نماد است که به دلایل مختلفی مانند برگزاری مجمع و… انجام می‌گیرد.

   پاسخ
   1. رضا

    آیا برای همیشه بسته میشود؟

    پاسخ
    1. بورسینس

     خیر، برای همیشه بسته نمیشه. توقف نماد موقتی هست

     پاسخ
 26. ارغوان

  باسلام وسپاس از سایت مفیدتون
  من تازه واردکاربورس شدم میخواستم درموردآیتمهای سایت بورس (tsetmc.com)اطلاعات کسب کنم برام خیلی جاهاش نامفهومه ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   بفرمایید دقیقا کدوم مورد برای شما نامفهومه؟

   پاسخ
 27. افشین

  باسلام میخواستم به صورت اینترنتی سهام خریداری کنم لطفا راهنماییم کنیین که چه سایت هایی معتبر و دارای ریسک کمتری برای خرید سهام میباشند

  پاسخ
 28. yasser

  سلام
  تمامی شرکت های بورس اوراق بهادار در تابلوی اصلی جز سهامی عام یا خاص مربوط میشه و میشه سهامشو هر وقت خواستیم بفروشیم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. تمام شرکتهای پذیرفته شده در بورس سهامی عام هستن و امکان خرید و فروش سهام در هرزمانی وجود داره (به شرطی که نماد موردنظر متوقف نشده باشد)

   پاسخ
   1. ali

    سلام
    اینکه میگین نماد متوقف شده نمیشه سهامش رو فروخت یعنی چی،؟
    مثلن من یک سهام خریدم چی میشه ک نمادش متوقف میشه

    پاسخ
    1. بورسینس

     سلام. توضیحات بیشتر در مورد توقف نماد اینجا هست https://www.bourseiness.com/13378/faq-46

     پاسخ
 29. alireza

  با عرض سلام
  من آشنايتي با بورس ندارم. ميخواستم راهنمايي كنيد كه با توجه به وضع رابطه رفع تحريم ها در اين مدت و رشد صنايع مختلف به نظرتون چه صنايعي در بازار بورس با شاهد افزايش قيمت سهام همراه هستند كه به سمت خريد آنها بريم ؟؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   لغو تحریم ها روی صنایع زیادی تاثیر مستقیم و غیرمستقیم خواهد گذاشت.
   به گروه خودرو، حمل و نقل، بانک ها و بیمه ها اثرگذاری بیشتری داره.

   پاسخ
 30. بهنام

  اگر سهامی رو خریداری کردیم و قیمت اون کاهش پیدا کرد اگر نفروشیم و بعد از مدتی قیمت بالا رفت چه اتفاقی برای سرمایه ما می افته؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سهامی که خریداری کردید رو حتی میتونید برای سالها نگهداری کنید. زمانی که قصد فروش کردید، میتونید به قیمت تابلو بفروشید (به شرطی که نماد متوقف نباشه)

   پاسخ
   1. بهنام

    به طور مثال اگر سهامی رو به قیمت دویست تومن خریداری کرده بعد از مدتی قیمتش افت کرد باید ضرری پرداخت کنیم یا میشه نگه داشت و بعد که مثلا قیمت بالاتر از 200 تومن رسید فروخت و سود برد؟ (کاری به بلوکه شدن سرمایه ندارم)

    پاسخ
    1. بورسینس

     اگه قیمت سهامی که خریدید افت کرد شما هیچ ضرری به کسی پرداخت نمیکنید. همین که ارزش سهام شما کم شده یعنی اینکه شما ضرر کردید دیگه.
     خیلی سادست، سهام رو مثل یه کالا در نظر بگیرید، اگه خریدید و قیمتش افت کرد و شما فروختید یعنی اینکه ضرر کردید.
     اما اگه ارزشش رفت بالا، شما میتونید به قیمت بازار بفروشیدش و سود کنید.

     پاسخ
     1. بهنام

      ممنون از لطفتون
      بخاطر سایت پر محتوا و مطالب آموزنده هم ممنون

  2. جابر

   با سلام آقا من اطلاعات بازار بورسیم صفر صفره یعنی در حد منفی 5 مثلا من میخوام یه سهمی از صنایع پتروشیمی بخرم و میخوام تا چند سال نگهدارم و نفروشم یعنی به اصطلاح سرمایه گذاری کنم این شرایطش چطوریه من چیکار باید بکنم اصلا همچین چیزی ممکنه یا نه باید سر موعود مقرر سهام رو بفروشم ممنون میشم توضیح بفرمایید

   پاسخ
   1. بورسینس

    سلام
    شما میتونید سهامی که خریداری کردید رو برای مدت دلخواه (چه برای چند سال و چه برای چندساعت) نگهداری کنید.
    فرقی نداره سرمایه گذاری شما چه مدتی باشه، باید طبق آموزش برای گرفتن کدمعاملاتی اقدام کنید.

    پاسخ
  3. رضا

   سرمایه شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

   پاسخ
 31. مجید

  Salam. Man mikham vared boors sham chekaR konam

  پاسخ
 32. آزیتا

  سلام. ضمن تشکر از اطلاع رسانی خوب شما. یک سال قبل سهام موسسه مالی اعتباری آرمان رو خریداری کردم. چند وقت قبل موسسه ازم خواست تا سهامم رو بهشون واگذار کنم تا از حق و حقوقو در بورس دفاع کنه. بعد از یکم تحقیق متوجه شدم موسسه موردنظر من وارد فرابورس شده و من هم کدبورس دارم ولی علاقه ای ندارم این سهام رو واگذار کنم بلکه می خوام خودم اطلاعتم رو افزایش بدم. به غیر از کدبورس چه باید رمز هم داشته باشم. لطفا بفرمایید چطور اطلاعات کامل را در این زمینه بدست بیارم. باتشکر

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   شما با داشتن کدبورسی، میتونید سهام شرکتها و موسساتی که در فرابورس هستند رو هم معامله کنید. (از طریق پنل معاملاتی که در اختیار شما گذاشتن)

   پاسخ
 33. مصطفی

  من سه روزه عضو کارگزاری شدم خرید که می کنم بعدش سفارش را حذف می کنه میگه سفارش حذف گردید کارگزاری هم درست جواب نمیده دلیلش چیه

  پاسخ
  1. بورسینس

   ثبت سفارش به معنی خرید قطعی نیست.
   قیمتی که در زمان ثبت سفارش خرید قرار میدید باید طوری باشه که فروشنده روی اون قیمت وجود داشته باشه.
   مشخصه وقتی بازار بسته شد و روی قیمتی که شما سفارش رو گذاشتید، خریدار وجود نداشته باشه سفارش شما رو حذف میکنن

   پاسخ
 34. فریدون

  سلام
  کجا میتوانم کار کردن با سایت های بورس مجازی را یاد بگیرم؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. در سایت تالار مجازی بورس ( irvex.ir ) اموزش کار وجود داره

   پاسخ
 35. رضایی

  آقا من کلا بورس ایران قبول ندارم! میخوام وارد بورش کشورهای دیگه بشه تجربه کمی هم دارم! میتونم موفق بشم؟

  پاسخ
 36. علی

  با عرض سلام
  هیچ کدوم از لینک های دانلودتون کار نمیکنه
  در صورت مقدور بودن ترتیب اثر بدین
  با تشکر

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   لینک ها تست شد و مشکلی ندیدیم.
   برای برخی از فایلها نیاز به عضویت است

   پاسخ
 37. zahra

  باسلام
  من فارغ التحصیل رشته اقتصادنظری هستم البته لیسانس
  درموردبازاروعرضه وتقاضااطلاعاتی دارم ولی درموردبورس هیچ توضیحی دردروس دانشگاه دراین مقطع نبود
  من دوست دارم واردبازاربورس بشم ولی اطلاعات ندارم
  به نظرتون میتونم باتوجه به رشته ام موفق بشم وبفهمم یابایدآموزش ببینم
  به نظرشما آموزش کتابی برای من بهتره یاجلسات آموزشی که برگزارمیشه؟
  ممنونم

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   رشته‌ای که خوندید میتونه به شما کمک کنه، اما فکر نمیکنم عامل موفقیت شما بشه.
   به غیر از آموزش‌هایی که دیدید باید معامله سهام رو بصورت تجربی یاد بگیرید.

   پاسخ
 38. محمد

  بازارنامه – هفته گذشته یکی از بزرگ‌ترین بورس‌بازان تهران از دنیا رفت. حاج منوچهر رشیدبیگی یکی از بزرگ‌ترین بورس‌بازان ایران و از نسل گروهی از فعالان بازار بود که در طول سال‌های طولانی و به آرامی ثروت فوق‌العاده‌ای را اندوخته و به چهره‌ای تاثیرگذار در بازار تبدیل شده بود….
  با تشکر از شما، اما مطلب برای سال 87 است! ویرایش شد…
  مطلب کامل: http://www.donya-e-eqtesad.com/news/472402/

  پاسخ
 39. محمد

  با عرض سلام و خسته نباشید آیا میتونید بخشی تو سایت به عنوان تحلیل تکنیکال روزانه ی شاخص کل قرار بدید با یک تحلیل مختصر و اندیکاتورهای روی آن که هر روزه کاری آپدیت بشه اگه امکانش هست. متشکر

  پاسخ
 40. محمد

  با عرض سلام
  وقتی معامله گران بزرگ بازار از دلایل موفقیتشون میگن و سیر تکاملی موفقیت اونارو برسی کنیم میبینیم همشون یه سختیهایی اول کشیدن یا به تعبیر خودشون هزینه هاشونو پرداخت کردن. کسی یه شبه ثروتمند نشده و نمیشه مگه اینگه ارثی بهش برسه یا گنج پیدا کنه!
  البته جای تامل داره این اشخاص توی بزرگترین و پیشرفته ترین بازارهای مالی دنیا به موفقیت دست پیدا کردن مثلا بورس نیوورک بالای 4000 شرکت رو تو خودش جا داده ! خب چرا این افراد نوی بازاری به این گسترده ای پیروز میان بیرون؟ حالا من نمیگم هرکاری که اونا انجام دادن رو ما هم انجام بدیم صددرصد موفق میشیم . اما میتونیم با راه و روش و طرز فکر اونارو آشنا بشیم و ببینیم چقدر میتونه مفید باشه .
  ما هرآنگونه که تفکر میکنیم عمل میکنیم هرآنچه احساس میکنیم عمل می کنیم مثلا من احساس میکنم بازار فردا نزول میکنه پس سهممو میفروشم!! و پس بهتره دیدگاهمون به این بازارو اول اصلاح کنیم .
  از نطر روانشناسی ترس انسان از شکست از اشتیاق اون به برد بیشتره بازار غیر قابل پیش بینیه روشهای تکنیکال نمیتونه آینده بازار رو به شما بگه اما میتونه به شما بگه الان تو بازار چه خبره.
  روشهای بنیادی هم با اینکه قابل اطمینان تره اما صددرصد نیست پس سعی نکنیم از 10 معامله 10 معامله درست از آب دربیاد و اگه درست نبود یجای کار مشکل داره پس! سعی کنیم در مواقع ضروری فورا از زیان خارج بشیم . وارن بافت یه جمله خیلی پرمفهومی داره که میگه وقتی توی “کدام” حق با شماست زیاد نگران “کی” آن باشید
  باید سعی کنیم به معاملات خودمون نظم و انظباط بدیم . واسه یه معامله موفق انتظار شکستمونو دوبرابر کنیم!
  ایران یه کشور تورمی مردم ایرانم احساسی! با کوچکترین خطری پا به فرار میزارن نوسانات پس شدیده یه معامله گر حرفه ای بجای فرار از نوسانات سود میکنه ! بنیاد شرکتو بررسی میکنه با تکنیکال زمان مناسبو پیدا میکنه و خرید میکنه . و تقریبا مطمين خرید میکنه

  پاسخ
 41. امیر

  واقعا سایت خوبیه ممنون.

  پاسخ
 42. گرایلی

  راهنمایی لازم ذرخصوص استخراج سهامدار

  پاسخ
 43. Amir

  با سلام و روز بخير .
  همچنين عرض ادب و احترام و ارادت به كليه دانش آموختگان كه دانش خود را بي هيچ چشمداشتي در معرض استفاده جويندگان آن قرار ميدهند . بنده يك حسابدار با حدود سابقه كاري 5تا 6 سال داراي مدرك كارشناسي اين رشته ميباشم . بسيار مشتاق جهت ورود به بازار بورس مي باشم . لذا در اين خصوص خيلي پرس و جو كردم اما هر چه كه جلوتر ميرفتم به بيراه ميرسيدم از اينرو ميتونم بگم براي مدتي نه چندان كوتاه به كل فكر سرمايه گذاري از سرم بيرون رفت . اما خوب پس از گذشت مدتي دوباره جلب شدم و دليلش هم سود هاي كلان و شيرين اين بازار هستش. در پايان ميخواستم كه از شما درخواست كنم در صورت امكان كتابهايي در زمينه ورود به بورس و موفقيت در اين زمينه معرفي نماييد . اميد است مفيد اثر براي تمامي دوستان واقع شود.
  با سپاس

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   گرفتن کد بورسی و دسترسی به معاملات سهام، خیلی ساده و راحت است.
   مهم یادگیری تحلیل سهام و بازار می‌باشد که در این زمینه کتاب‌های زیادی بسته به روش تحلیل (بنیادی یا تکنیکال) در بازار وجود دارد.

   پاسخ
   1. Amir

    دوست عزيز
    با سلام مجدد .
    متاسفانه بنده اصلا متوجه منظور شما نشدم . ممكنه كه دوباره متني رو كه نوشتم مطالعه بفرماييد سپس مجددا پاسخي بدين ؟

    پاسخ
    1. بورسینس

     بله متوجه شدم که میخواید دقیقا کتابهایی رو به شما معرفی کنم. ترجیح دادم کتابی معرفی نکنم چون فقط تجربه شخصی خواهد بود. از بین کتابهایی که خوندم اینها به نظرم برای شروع کار مناسب باشه:
     – تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه (جان مورفی)
     – تحلیل تکنیکی نوین (محمد مساح)
     – تحلیل بنیادی، تکنیکال یا ذهنی (مارک داگلاس)
     – چگونه سهام سودآور را انتخاب کنیم (مورنینگ استار)
     – زندگی از راه داد و ستد در بازارهای مالی (الکساندر الدر)

     همونطور که از اسم کتابها مشخصه من به تحلیل تکنیکال اعتقاد بیشتری دارم و اگه نظر من رو بخواید باید روی تحلیل تکنیکال و روانشناسی معامله‌گر خیلی بیشتر از تحلیل بنیادی مطالعه کنید.
     اگر هم کتابهایی میخواید که فقط داستان موفقیت باشه کتاب چگونه در بورس دومیلیون دلار بدست آوردم (نیکلاس داروس) و کتاب سرمایه‌گذار موفق وارن بافت میتونه گزینه های خوبی باشه.

     پاسخ
     1. Amir

      thanks a lot . i am so appreciated .
      best . Amir

   2. علی

    سلام میشه بگید من که دیپلم ندارم چجور انلاین خرید و فروش کنم یا یه کارگذاری و رو معرفی کنید که برای معاملات انلاین مدرک نخواد؟معاملات انلاین با اینترنتی چه فرقی داره ممنون میشم اگه جواب بدید

    پاسخ
    1. بورسینس

     کارگزاری آگاه رو امتحان کنید.
     در پنل معاملات آنلاین، سهام بصورت آنی خرید و فروش میشه. بعضی کارگزاری ها پنل دیگه ای هم در اختیار معامله گر قرار میدن به اسم معاملات اینترنتی که در این پنل شما حتی زمانی که بازار باز نیست میتونید سفارش خرید و فروش رو برای کارگزاری ارسال کنید تا کارگزاری در روز معاملاتی بعد، سفارش شما رو انجام بده. البته پنل خریدوفروش اینترنتی رو اصلا توصیه نمیکنم چون امکان خریدوفروش لحظه ای نیست.
     معاملات آنلاین خیلی بهتره.

     پاسخ
 44. bahmani

  سلام
  من یک تازه کار هستم
  یک سوال داشتم
  آیا در نوسان گیری ما یک روزه سهام را می خریم و یک روزه به فروش می رسانیم؟
  لطفا در این مورد توضیح بدید
  ممنونم

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. نوسان گیری صرفا یک روزه نیست، می تواند از یک روز تا چندروز به طول بینجامد.
   بنابراین زمان خرید و فروش سهام در نوسان گیری ثابت نیست و بستگی به شرایط بازار، خود معامله‌گر و … دارد.

   پاسخ
 45. محمد

  با سلام خدمت همه ی دوستان گرامی
  من خودم مدت 8 ماه که وارد بازار شده ام و توصیه ام به کسانی که میخوان برای اولین بار وارد این بازار بشن اینه که…
  {به دلیل طولانی بودن این مطلب در صفحه جداگانه درج شد.}
  لینک مطلب کامل: https://www.bourseiness.com/?p=18990
  با تشکر از مطلب شما (مدیر سایت)

  پاسخ
 46. مریم

  ممنون از مطالب مفید و در عین حال کاربردی و دقیق، که گذاشتید

  پاسخ
 47. Amirhossein

  سلام
  آیا کارگزاری هایی که ازش صحبت کردین و سر و کار اصلی سهامدارا با اوناست با هم فرقی هم میکنن؟ خوب و بد دارن؟
  یا اینکه ممکنه هر کارگذاری مختص فروش نوع خاصی از سهام شرکتها باشه؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   کارگزاری ها معمولا تفاوت چندانی با هم ندارند، مگر در کیفیت خدمات و مشتری مداری و از این موارد…

   پاسخ
   1. روح اله

    درود بر شما به خاطر این همه مطالب ارزشمند و راهنمایی های دقیق

    پاسخ
 48. پروین

  با سلام و خسته نباشید، من مدت کمی در بازار بورس جهانی سرمایه گذاری کردم که هم سود کردم و هم ضرر، با توجه به بورس تهران و کمک های شما، ایا میتوان با ان دانشی که از بورس جهانی دارم نیز در این بورس شرکت کنم! و ایا موفق خواهم شد!

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   بازارها با هم متفاوت است و هر بازار مالی که باشد همواره در حال تغییر و تحول میباشد.
   البته ذات همه بازارهای مالی یکیست و کسی که تجربه فعالیت در بازار دیگری را داشته باشد خیلی زودتر میتواند در بازارهای مشابه پیشرفت کند.

   پاسخ
 49. مرتضي

  سلام بنده همين امروز با سايت شما آشنا شدم اونم در پي خواندن توصيه هاي آقاي وارن بافت،‌ دومين مرد ثروتمند جهان، كه ديروز توي ايميلم خوندم؛
  ايشون اولين سهامشون رو در سن يازده سالگي خريداري كرده اند و معتقدند دير اقدام كرده اند و بايد زودتر از آن سهام ميخريدند و شروع به سرمايه گذاري مي كردند.
  اميدوارم با استفاده از مطالب مفيدتان هزچه سريعتر وارد دنياي بورس گردم. با تشكر

  پاسخ
 50. سلام

  سلام خسته نباشید من تازه می خوام یاد بگیرم آیا جزوه خوبی هست که بتونم یاد بگیرم و به خوبی از طریق اینرنت معامله کنم با تشکر

  پاسخ
 51. Hossein

  خیلی ممنون ااز اینکه به سوالاتم پاسخ دادید.
  به چند کارگزار مراجعه کردم. ولی حرف آخر اکثرشون اینه که باید خودمون وارد
  تالار بشم وبا سوال پرسیدن از دیگران و تابلو بورس اطلاعاتو کسب کنیم.

  پاسخ
 52. Abolghasem.hesaraki

  خواهش من اینست که خرید وفروش آنلاین رو به صورت تصویری و عملا مورد به مورد انجام دهید تا افراد مبتدی علاقمند به سرمایه گزاری در بازار سهام شود. بعضی ها میترسند موقع خرید و فروش یک دکمه رو اشتباه بز نند و پولشان به جای کار گزاری به حساب دیگری واریز شود.

  پاسخ
  1. بورسینس

   خرید و فروش انلاین سهام آنقدر ساده است که حتی افراد کاملا مبتدی هم می توانند فورا آن را فرا بگیرند.
   در این لینک توضیحاتی داده شده
   https://www.bourseiness.com/5507/online-stock-trading.html

   پاسخ
 53. javad

  با سلام حضور شما مسيولين سايت.من عاشق اين کارم و ميدونم واردش بشم حتما برنده ام..اما نميدونم چقد طول ميکشه تا او کد رو بگيرم و ديگر اينکه به سايت کارگزاري استان قدس که رفتم شرايطه پيچيده اي گذاشته بود.ايا همه جا اينطوريه .يه کارگذاريه خوب تو مشهد به من معرفي کنيد بازم متشکرم ازاين سايت باحال.

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   اگر مدارک رو بصورت کامل و غیرحضوری برای کارگزاری بفرستید به نظر نمیرسه بیش از 10 روز طول بکشه.
   میتونید برای گرفتن کدمعاملاتی بصورت حضوری به شعبه کارگزاری آگاه در مشهد مراجعه کنید:
   مشهد- خیابان احمد آباد- نبش احمد آباد۹ (نشاط)- ساختمان زمرد- طبقه ۲- واحد ۲۰۳ کارگزاری آگاه

   پاسخ
 54. ptajik

  سه سوال مهم و حیاتی:
  سوال اول: آیا بازار بورس تمام می شود؟؟؟
  سوال دوم: آیا فرصت های خرید تمام می شود؟؟؟
  سوال سوم: آیا وارده بورس شدم که سرمایه ام را از دست بدهم؟؟؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   ممنون از شما، سوالاتی قابل تامل است.

   پاسخ
 55. ptajik

  به نظر و عقیده من بازار بورس در دوران رکود بسر میبرد و خروج از رکود یک شبه انجام نمی شود..
  در چنین بازاری قیمت ها بسیار جذاب شده اما جو روانی عمومی بازار همچنان وضعیت منفی دارد.
  در این وضع,کسانی که در شرایط منفی گذشته دچار زیان و ضرر شده اند,با کوچکترین بالا رفتن قیمت
  اقدام به فروش می کنند..

  پاسخ
 56. ptajik

  رایج ترین دلیل پایین بودن قیمت سهام شرکت ها این است: بدبینی عام و خاص به شرکت یا صنعت. قصد داریم تا تجارت را در چنین محیطی انجام دهیم; البته نه به خاطر طرفداری از بدبینی بلکه به دلیل علاقه به چنین قیمت هایی. بدبینی , یکی از دشمنان یک خریدار منطقی است.
  – بدست آوردن موفقیت در سرمایه گذاری به ضریب هوش بستگی ندارد, پس برای بررسی مباحثی که مردم در طول سرمایه گذاری با ان روبرو می شوند , با ضریب هوشی بالای ۲۵ درصد یا متوسط هم تنها به یک روحیه عالی نیاز دارد.

  پاسخ
 57. ptajik

  یکی از اصول مهم سرمایه گذاری، صبر و شکیبایی است .

  پاسخ
 58. sima

  سلام
  از صف خرید و صف فروش چه استفاده ای میشه کرد؟ و چگونه؟
  گیج شدم :/

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. صف خرید و فروش چیزی نیست که بشه از استفاده کرد.
   وقتی در سهمی صف خرید یا صف فروش وجود داره نشون میده که عرضه یا تقاضا در اون سهم آنقدر زیاد هست که باعث شده برای فروختن یا خریدن سهام، صف تشکیل بشه

   پاسخ
 59. سانتینی

  ba arze salam. mikhastam bedonam aya kelas haye hozori ham baraye yad giri chegonegi vorod be bors ham mojod hast ya na. va dar edame in ke agar saham sherkati kharidari beshe be sorat mahane sod daryaft mishe! va akharin soal: madrak tahsili khasi baraye vorod be in bazar lazem hast ! ba tashakor

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   لطفا فارسی تایپ کنید.
   کلاس رایگان بورس:
   https://www.bourseiness.com/?p=17212

   سوالات متداول بورسی:
   https://www.bourseiness.com/category/bourse-faq

   پاسخ
 60. ramin

  سلام
  لطفا در مورد “سفارش باز” که در کتاب 3 گام تا ورود به دنیای خرس ها و گاوها با آن اشاره شده بیشتر توضیح دهید .
  با تشکر

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   وقتی یه سفارش باز به کارگزار میدید هیچ وقت لغو نمیشه مگر اینکه سفارش انجام بشه یا خود شما لغوش کنید.

   پاسخ
   1. Shabnam.fa1993

    سلام خسته نباشید
    ببخشید من میخوام اطلاعات کامل راجب وارد شدن به بورس و گرفتن کد اطلاعات کسب کنم
    لطفا راهنمایی کنید؟؟؟
    خیلی مشتاق هستم در بورس شرکت کنم

    پاسخ
    1. بورسینس

     سلام. توضیحات در مطلب رو بخونید

     پاسخ
 61. مجيد

  باسلام و خسته نباشيد خدمت شما وتشكر از راهنمائيهاي ارزنده شما
  من سهام پتروشيمي جم رو دارم و امسال اعلام كردند براي دريافت سود سهام ساليانه به يكي از شعب بانك تجارت مراجعه كنيد ، به بانك كه مراجعه كردم از من كد سهامداري خواستن و من نداشتم ميشه لطفا من رو راهنمائي كنيد كه چطوري ميتونم اين كد رو دريافت كنم . البته مطالب سايتتونو كه خوندم ميگه براي خريد و فروش و گرفتن كد سهامداري بايد به كارگذاريها مراجعه كنم ولي من كه خريد و فروش ندارم در ضمن محل اقامت ما كارگذاري نداره ممنون ميشم اگه راهنمائي كنيد.

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   اگه کدمعاملاتی نداشتید پس چه کسی این سهام رو برای شما خریده؟
   به شخصی که سهام رو براتون خریده مراجعه بکنید، حتما راهنمایی‌تون می‌کنه. یا اینکه به سایت یکی از کارگزاری‌ها برید و باهاشون تماس بگیرید.

   پاسخ
 62. تورج

  با سلام وتشکر
  من مدتیه میخوام وارد بورس بشم واز سایت شما وسایرین مطالب زیادی یاد گرفتم کمی میترسم که سرمایه ام
  از دست بدم چون اکثر کارشناسا میگن امسال برای بورس اینده خوب وروشنی در نظر ندارن نظر شما چیه؟
  ممنون

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   بازار همیشه نوسانی بوده و خواهد بود. اگر مهارت کافی نداشته باشید چه بازار منفی باشه و چه مثبت ضرر می‌کنید.
   کسی که مهارت کافی داشته باشه در بازار مثبت یا منفی اکثر مواقع برنده هست.

   پاسخ
 63. mohammad

  ممنون از اینکه جواب دادید..از کجا شروع کنم؟یه روند رو میشه بگید؟این سایت هایی که VIP دارن و سهام و صندوق های پر سود رو معرفی میکنن واقعی هستن؟
  با تشکر

  پاسخ
  1. بورسینس

   روند خاصی نداره. نیازی نیست یادگیری رو بصورت خطی و پشت سرهم ادامهبدید. از کتاب‌های ترجمه شده شروع کنید و همزمان با یادگیری، معاملات خیلی کوچکی (زیر 500 هزارتومان) هم انجام بدید.
   اگر شما اطلاعات و مهارت کافی نداشته باشید حتی اگه بهترین سهام رو در بهترین قیمت به شما معرفی کنند بازهم موفقیت چندانی بدست نمیارید.

   پاسخ
 64. mohammad

  سلام منم 18 سالمه،به نظرتون با سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری میتوان سود کرد یا نه؟چون خرید و فروش سهام همونطور که گفتید نیاز به اطلاعات زیاد و قوی هستش…

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. در صندوق‌های سرمایه‌گذاری هم می‌توان سود کرد، گرچه شخصا پیشنهاد میکنم به فکر یادگیری باشید، چون ارزش وقت گذاشتن را دارد.

   پاسخ
 65. احسان

  باسلام.مراحل گرفتن کد معاملاتی چگونه است؟آیا آزمون خاصی دارد؟ممنون

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   مراحل را باید از کارگزاری سوال کنید.

   پاسخ
 66. حامد

  جالب بود مرسی . راسی اینجا هم ی کارگاه آموزشی برگدار کرده: {لینک}

  به نظرم بریم ببینیم چطوره ؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   مهلت ثبت نام در کارگاه تمام شده… شناخت و نظر خاصی ندارم.

   پاسخ
 67. مهران

  سلام آیا اشخاص حقیقی میتوانند صکوک معامله کنند؟ در صورت مثبت بودن پاسخ برای یادگیری معامله صکوک از چه منبعی باید استفاده کنم؟ متشکر

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   بله اشخاص حقیقی هم می توانند.
   انواع صکوک در بازار فرابورس معامله میشود. اطلاعات بیشتر را میتوانید از کارگزار خودتان بپرسید.

   پاسخ
 68. پ م

  لینک آموزش گام به گام بورس کار نمیکنه …؟ چرا؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   مشکل لینک دانلود حل شد.

   پاسخ
 69. محمد

  سلام محتوا و مطالب سایتتون خیلی خوبه و امیدوارم در خصوص سیگنالهای خرید هم مارو هدایت کنید .
  مرسی و ممنون

  پاسخ
  1. بورسینس

   خواهش میکنم.
   روی سیگنال خرید سهام حساب نکنید، چه از طرف ما چه از طرف کس دیگه

   پاسخ
 70. احمد

  با سلام و احترام
  بسیار از مطالبتان سپازگزارم. بسیار مفید بود.

  پاسخ
 71. nima

  سلام خسته نباشید…من یک پسره 18 ساله هستم که علاقه ی شدیدی به بورس،بازار،تجارت و سرمایه گذاری دارم میخواستم بدونم ورود به بورس تو این سن با سرمایه و اطلاعات اندک چه مشکلاتی پیشه رو داره ؟؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. هرکسی بدون اطلاعات کافی وارد این بازار بشه شکست میخوره و زیاد ربطی به سن و سال نداره.
   خیلی بیشتر از اون چیزی که فکر میکنید باید اطلاعات کسب کنید.

   پاسخ
 72. سروش

  سلام
  برای عضو شدن توی بورس، باید مدرک خاصی داشته باشیم؟(مثلا گذروندن دوره آموزش بورس)

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   تا جایی که شنیدم دیپلم نیاز دارید.
   دوره آموزش خاصی لازم نداره، فقط بعضی کارگزاری‌ها یک آزمون ساده برگزار می‌کنند که اونهم زیاد براشون مهم نیست.

   پاسخ
 73. mohsenb

  سایتون حرف نداره
  فقط سیگنال خرید و سبد پیشنهادی رو بذارید.عالی میشه

  پاسخ
 74. darya

  salam,khaste nabashid.mikhastam beporsam baraye ye farde mobtadi dar bazare bors shoma sarmaye gozari roye che sherkat haio pishnahad mikonin ke ehtemale zarar kardanesh kam bashe.ba kharid kodom sahama shoro konim behtare?

  پاسخ
  1. بورسینس

   برخی شرکتهای بزرگ و هلدینگ های پتروشیمی، معدنی (مانند ومعادن، هلدینگ فارس، وغدیر و…) همیشه در بلندمدت ریسک کمتری نسبت به سایر شرکت ها دارند.

   پاسخ
 75. ماخ

  با سلام مجدد . لطفا در مورد نماد ” شتران ” بفرمایید که علت اختلاف قیمت این سهم با سهام مشابه در ان صنعت چیست ؟ و تحلیل شما از این نماد چیست ؟ اینده و خرید ان را چگونه میبینید ؟
  با سپاس

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   لطفا اینگونه سوالات را در انجمن یا صفحه فعالیت‌ها مطرح کنید.
   دلیل اختلاف قیمت شتران با سایر هم گروهی‌ها، کم بودن سرمایه شتران است که البته چندی پیش این سهم برای افزایش سرمایه بسته شده و پس از بازگشایی قیمت آن بسیار کمتر خواهد بود. در حال حاضر نمی‌توانم در مورد خرید این سهم نظری بدهم.

   پاسخ
 76. ماخ

  با سلام و خسته نباشید . سایت جالب و پر محتوایی است . امیدوارم روز بروز غنی تر و مشکل گشا تر باشید .

  پاسخ
 77. masoud

  سلام
  بورسینس جان جواب ما را هم
  من تا حدودی تحلیل تکنیکال بلدم با amirbroker
  اما الان با سایت جدید تو گرفتن اطلاعات برای برنامه مشکل دارم
  تو صفحه اول سایتم نوشتم اما جوابی ندادید
  اگه امکانش هست یه کمک بدید لطفا خواهشا.

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   متوجه سوال شما نشدم. منظورتون از اینکه فرمودید ” با سایت جدید تو گرفتن اطلاعات برای برنامه مشکل دارم” چی هست؟

   پاسخ
   1. masoud

    ممنون که جواب دادید
    من قبلا از tsetmc از بخش دریافت اطلاعات تو یه دوره زمانی تاریخچه معاملات را به فرم text میگرفتم و تو نرم افزار amirbroker تحلیل تکنیکال انجام میدادم
    اما پس از یه مدت طولانی که از بورس دور بودم سایت tsetmc جدید شده و نمیدونم قسمت دریافت اطلاعات کجاست؟؟؟

    پاسخ
    1. بورسینس

     متاسفانه من با amibroker آشنایی ندارم. چرا از نرم‌افزارهای دیگه مثل مفید تریدر و مبنا استفاده نمی‌کنید؟

     پاسخ
     1. masoud

      باید اونا را یگیرم ببینم چطوریه
      ممنون که وقت گذاشتید

 78. maedeh

  با سلام وتشکر از سایت خوب شما
  سوالی داشتم اینکه من تازه می خوام وارد بورس بشم می خواستم بدونم سبد گردانی رو انتخاب کنم یا صندوق سرمایه گذاری مشترک واینکه این دوتا چه تفاوتی با هم دارند؟
  با سپاس

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   مهم‌ترین وجه تمایز سبدگردانی و صندوق سرمایه گذاری مشترک این است که شما در سبدگردانی، به ازای سودی که بدست می آورید، درصدی را نیز به سبدگردان پرداخت می کنید ولی در صندوق‌ سرمایه گذاری مشترک، بابت سودهایی که بدست می آورید وجه اضافی پرداخت نمی کنید.
   همچنین بیشتر سبدگردان ها، یک حداقل سرمایه برای شروع کار پیشنهاد می کنند که معمولا مبلغ بالایی است در حالی که در صندوق های سرمایه گذاری، حداقل سرمایه مبلغ خیلی کمی میباشد.
   موفق باشید

   پاسخ
   1. ناصر

    شما کدامیک رو پیشنهاد میکنید ؟

    پاسخ
    1. بورسینس

     البته این رو هم اضافه کنم، صندوق های سرمایه گذاری مشترک هم، هزینه هایی رو دریافت می کنند.
     من پیشنهاد خاصی ندارم، توصیه میکنم خودتون با یه صندوق سرمایه گذاری مشترک و یکی از سبدگردان های دارای مجوز صحبت کنید، بعد با توجه به شرایط اونها و شرایط خودتون، انتخاب خودتون رو انجام بدید

     پاسخ
 79. ارسنال

  مرسی از لطفتون

  پاسخ
 80. H@mid

  سلام
  تشکر از مطالب مفیدتون.من به تازگی میخوام وارد بازار بورس بشم و هنوز کد معاملاتی نگرفتم.میخواستم ببینم در افتتاح حساب غیر حضوری که کارگزاری هایی مثل مفید هم انجام میدن کد بورسی هم میدن یا وقت این افتتاح حساب برای افرادی هست که کد بورسی دارن؟
  ممنون

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   بله در افتتاح حساب غیرحضوری، کدمعاملاتی هم داده میشه.

   پاسخ
 81. mani

  با عرض سلام و خسته نباشید .
  لینکایی که برای دانلود گذاشتین ارور میدن .

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   مشکل لینکها رفع شد.

   پاسخ
 82. morteza

  سلام همگی خسته نباشید.
  در مورد اینکه سهام کدوم شرکت سود بیشتری میده با ریسک کمتر هم میتونیم ازتون مشاوره بگیریم؟
  ممنون

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   نه دوست عزیز در این مورد باید خود شما تحقیق کنید

   پاسخ
 83. farhad20

  با سلام، سوالی داشتم
  قبل از اینکه یک نماد متوقف بشه آیا به سهامداران اطلاع میدن؟
  در حین متوقف بودن سهام امکان معامله وجود داره؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   1- اگه نماد بخواد برای مجمع بسته بشه ناظر پیام میده ولی اگه بخواد برای تعدیل مثبت یا منفی بسته بشه هیچ اطلاعی داده نمیشه.
   2 – نه، امکان معامله وجود نداره.

   پاسخ
 84. javid ajami

  کتاب درباره بورس خوندم هیچی حالیم نشد با خواندن این سایت اشکالم تا حدی رفع شد دستت خوشبه

  پاسخ
 85. مریم

  چه محدودیت هایی برای خرید یا فروش سهام وجود دارد؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   در حالت کلی محدودیت خاصی وجود ندارد. اما از زمانی که اصلاح شاخص بورس به طول انجامیده، سازمان بورس ضوابط معاملاتی جدیدی را وضع کرده که براساس آن، تعداد سهام در هر سفارش فروش از ساعت 8.30 تا 12 نمی‌تواند بیشتر از 100 هزار سهم باشد. (که البته این ضوابط در حال برداشته شدن است.)
   برای افراد عادی حقیقی محدودیتی وجود ندارد.

   پاسخ
 86. لیلا

  سلام میخواستم بدونم از کدوم کلاس آموزشی داخل بورس شروع به یاد گیری کنم؟ و همچنین میشه بدون کلاس آموزشی هم داخل شد

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   کلاس خاصی برای شما پیشنهاد نداریم. معمولا کارگزاری‌ها برای مشتریان‌شان کلاس‌های مقدماتی در حد آشنایی با بورس تشکیل می‌دهند.
   بدون کلاس اگر بخواهید در بورس سرمایه‌گذاری کنید، باید از منابع اینترنتی یا کتاب‌ها استفاده کنید.

   پاسخ
 87. تازه وارد

  سلام شما لینک دانلود کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی ندارید بزارید برای دانلود؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   قراردادن لینک دانلود این کتاب‌‌ها غیرقانونی و نقض قوانین کپی رایت محسوب میشه.

   پاسخ
 88. تازه وارد

  با سلام و ممنون از شما
  قیمت ها در بورس به ریاله یا تومان؟ مثلا قیمت یک سهامی زده 2,700، یعنی 2,700 تومان یا ریال؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   تمامی قیمت‌ها در بورس به ریال هستن

   پاسخ
 89. علی

  با سلام، مطالب مفید و آموزنده و راهگشا…………….ممنون از اطلاعاتتون

  پاسخ
  1. بورسینس

   خوشحالیم که استفاده کردید.

   پاسخ
 90. سمانه

  سلام
  من تقریبا یکساله که توی بورس و با اطلاعات دیگران خرید و فروش کردم اما الان می خوام خودم تحلیل کنم با توجه به اینکه من کتاب مورفی رو خوندم شما چه کتابی رو مناسب می دونید که بخونم تعداد کتابهای این حوزه خیلی زیاده!!

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   اگه مباحثی که در کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی هست رو کاملا درک کنید، کار با نمودارها و نرم‌افزارهای تحلیل تکنیکال مثل مفیدتریدر برای شما بسیار آسان میشه. به نظرم قدم بعدی اینه که به فکر شرکت در کلاس‌های حضوری باشید.
   کتب پیشنهادی:
   کتاب مرجع کامل تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه
   و همچنین از بین کتب تخصصی،
   کتاب مرجع کامل امواج الیوت در بازار سرمایه
   کتاب استراتژی های معامله در بازار سرمایه
   کتاب هارمونیک تریدینگ پیشرفته در بازار سرمایه
   کتاب الگوهای هارمونیک در بازار سرمایه
   همگی این کتابها نوشته دکتر علی محمدی هستند.

   موفق باشید

   پاسخ
 91. ali1073

  کمال تشکرراازشمادارم.

  پاسخ
 92. محمد

  سلام وضمن خسته نباشید من کد بورسی دارم و بالای 10 تا خرید وفروش کردم ولی میخام انلاین خرید و فروش کنم ایا مدرک دیپلم برای خریدوفروش انلاین نیاز هست یا نه اگر پاسخ دهید ممنون میشوم منتظر جوابتون هستم

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   شما باید از کارگزارتون بخواید که دسترسی شما رو به سیستم معاملات آنلاین فراهم کنه، فکر نمیکنم ایرادی گرفته بشه.
   موفق باشید

   پاسخ
 93. فرهاد

  ممنون
  ببخشید که زیاد سوال میکنم، كد معاملاتي همان کد سهامداریست؟
  آیا با همین کد سهامداری هم میشود معاملات آنلان انجام داد یه یک کد جداگانه میخواهد؟
  ممنون

  پاسخ
  1. بورسینس

   بله، کد معاملاتی یا کدبورسی یا کدسهامداری یکی هستن.
   همه معاملات با همان کد انجام میشود.
   موفق باشید

   پاسخ
 94. فرهاد

  بعد اینکه کد رو از کارگزار دریافت کردیم،مثلا از کارگزاری مفید کد رو دریافت کردم بعد برای خریدو فروش باید حتما از همان شرکت مفید برای خرید یا فروش سهام اقدام کنم؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   بله. با دریافت کدبورسی از کارگزاری مفید، فقط با استفاده از کارگزاری میتونید خرید و فروش انجام بدید.
   البته شما میتونید با عضویت در سایر کارگزاری‌ها، از طریق اونها هم خرید و فروش کنید. (مجبور نیستید فقط در یک کارگزاری ثبت نام کنید)

   پاسخ
 95. فرهاد

  خیلی ممنون از مطالب مفیدتون
  1:آیا برای شروع با 100 هزار تومن هم میشود وارد بازار بورس شد تا با آن آشنا شد برای کسب تجربه؟
  2: آیا هر وقت که بخواهیم میتوانیم سرمایه نقدی که در بورس داریم از انجا برداریم؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   خواهش میکنم.
   1 – حداقل خرید در سیستم‌های آنلاین مبلغ 100 هزار تومان است و به دلیل اینکه مقداری کارمزد و مالیات و… هم در هر معامله از پنل شما کسر میشود، بنابراین لازم است مبلغ موردنظر (حداقل) کمی بیشتر از 100 هزار تومان باشد( مثلا 105 هزار تومان)
   2 – بستگی دارد که سهام چه شرکتی را خریده باشید، سهام برخی شرکتها رتبه نقدشوندگی بالایی دارند مثل سهام پالایشگاه بندرعباس. اما از آن طرف شرکتهایی هم هستند که تعداد معاملات سهام‌شان پایین است. یا ممکن است سهام برخی از شرکتها، به دلایلی خریدار نداشته باشد و صف فروش سنگین برای آن نماد تشکیل شود که در اینصورت فروش سهام مشکل خواهد بود و دیرتر انجام خواهد شد.
   اما در حالت کلی، پس از اینکه سهام خود را فروختید، کارگزاری موظف است پس از 3 روز کاری، مبلغ درخواستی‌تان را به حساب واریز کند.

   موفق باشید

   پاسخ
 96. محمد رضا لاهوش

  ممنون از مطالب عالی شما خیلی مفید بودند.

  پاسخ
 97. محمدعلى

  مرسي از راهنمايتان لطفا يه توضيح مختصر درمورد معامله بگيد فدات

  پاسخ
  1. بورسینس

   خواهش میکنم. لطفا سوالتون رو واضح بپرسید. منظورتون رو متوجه نشدم.

   پاسخ
 98. rojitan

  حداقل مدرک تحصیلی برای دریافت کد معملات آنلاین چقدر است؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   حداقل دیپلم موردنیاز است

   پاسخ
 99. reza

  حداقل مدرک تحصیلی چقدر باید باشه ایا با مدرک راهنمایی امکانش هست . باتشکر

  پاسخ
  1. reza

   آیا با یک ملیون میشه در بورس یکاری کرد

   پاسخ
   1. بورسینس

    بله. با یک میلیون هم میشه

    پاسخ
  2. بورسینس

   سیاست‌های کاری کارگزاری‌ها با هم فرق می‌کنه. بهتره با کارگزاری مربوطه تماس بگیرید.

   پاسخ
 100. قربان معروف

  با سلام و عرض ادب و احترام
  من حدود یک سال است که در سایت بورس مجازی بصورت مجازی خرید وفروش سهام می کنم و تا حالا نتایج خوبی هم کسب کرده ام با این حال بخاطر نداشتن وقت کافی و تخصص لازم برای معامله مستقیم، قصد دارم از طریق صندوق های سرمایه گذاری مشترک و بصورت غیر مستقیم وارد بورس شوم ولی بخاطر اینکه در شهرستان ساکن ام امکان خرید و فروش حضوری را ندارم آیا صندوق مشترکی هست که بتوانم بصورت غیر حضوری و از طریق اینترنت و یا برخط خرید و فروش سهام داشته باشم؟همچنین تصمیم دارم قبل از خرید و فروش حقیقی بصورت آزمایشی و غیر واقعی با معاملات آنلاین آشنا بشم آیا این امکان هست؟ تشکر

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   لیست صندوق های سرمایه گذاری را در این لینک میتوانید ببینید: http://www.fipiran.com/MFCenter.aspx?lan=fa
   با کلیک روی نام صندوق، آدرس سایت آنرا نیز مشاهده خواهید کرد. قطعا صندوق هایی هستند که امکان عضویت غیرحضوری را داشته باشند.
   توجه کنید که شما با سرمایه گذاری در صندوق‌ها، دیگر نیازی به خرید و فروش سهام ندارید. (در واقع مزیت صندوق‌ها همین است)

   اما اگر منظور شما سرمایه گذاری مستقیم در بورس است، می‌توانید لیست کارگزاری ها را از اینجا ببینید:
   https://www.bourseiness.com/5518/brokers.html
   و برای معاملات آنلاین سهام، از کارگزاری کدبورسی دریافت کنید.

   در مورد معاملات انلاین این مطلب را بخوانید:
   https://www.bourseiness.com/5507/online-stock-trading.html

   موفق باشید

   پاسخ
 101. omid modiri

  صكوك چيست؟؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   فایل صکوک چیست رو برای همین برای دانلود قرار دادیم تا بدونید صکوک چیست؟!

   پاسخ
 102. نادر

  من سایتهای زیادی رو سر زدم اما یه جرات میگم کاملترین راهنمایی ها رو سایت شما داره.واقعا از راهنماییهای شما سپاسگذارم.موفق باشید.

  پاسخ
 103. امین

  سلام

  مصاحبه برای افتتاح حساب معاملات آنلاین چی هست؟ چه سوالایی می پرسن؟
  خیلی جدیه؟

  با تشکر

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   مصاحبه ای در کار نیست. شاید منظور شما آزمونه؟
   چنین چیزها رو جدی نمیگیرند.
   موفق باشید

   پاسخ
 104. امین

  با سلام و تشکر از اطلاعات خوبتان

  آیا استفاده از کارکزاری مشخصی در معاملات بورس تاثیری داره یا فرقی نمی کنه که از کدام کارگزاری کد بگیری؟
  پیشنهاد خود شما چیه؟ با سابقه ترین کارگزاری ها کدام ها هستند؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   برای معاملات سهام، فرقی نمیکنه از کدوم کارگزاری کد بگیرید. حتی میتونید در چندکارگزاری ثبت نام کنید و با یک کدبورسی در آن کارگزاری ها خرید و فروش انجام بدید.
   کارگزاری مفید، کارگزاری بانک کشاورزی، کارگزاری بانک پارسارگاد، کارگزاری آبان، کارگزاری اردیبهشت ایرانیان از مشهورترین کارگزاری‌ها هستند.
   موفق باشید

   پاسخ
 105. Palirose

  سلام
  از اطلاعات بسیار مفیدتون مخصوصا کالکشن کتاب های آموزشی نهایت متشکرم.
  پر سود باشید

  پاسخ
 106. sasan

  ایا با کد معالاتی در فرابورس هم میتوان خرید فروش کرد

  پاسخ
  1. بورسینس

   بله، با یک کدبورسی میتوان هم در بورس و هم در بازار اصلی فرابورس و بازار پایه فرابورس خرید و فروش سهام انجام داد.

   پاسخ
 107. mehdi_rmz

  با سلام و سپاس از توضیحات مفیدتان.
  من چند وقت پیش کد بورس خود را از کارپردازی شما در اهواز گرفتم و مشتری کارگزاری شما_کارگزاری مفید _ هستم،لطفا به سوالات زیر پاسخ دهید:
  1-حداقل مبلغی که با ان میتوانم وارد معاملات آنلاین شوم چقدر است؟؟؟
  2- فرض کنید مبلغ واریزی را که از طریق “انتقال آنی” و درگاه مثلا بانک ملت شارژ میکنیم، برای خرید سهام باید حساب نزد کارگزاری یا حساب نزد بانک ملت را انتخاب کنیم؟ این مبلغ در واقع به حساب کارگزاری واریز میشود؟

  خیلی سوال دارم ولی به قول خودتان پله پله….
  سپاس

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام دوست عزیز
   سایت ما ارتباطی با هیچ کارگزاری ندارد و سایتی مستقل است.
   اما در مورد سوالات شما
   پاسخ1 – حداقل مبلغ خرید در سفارشات آنلاین مبلغ 100 هزار تومان شده است.
   پاسخ2 – برای خرید سهام، باید اول مبلغی را بصورت آنلاین یا اینترنتی یا در بانک به حساب کارگزاری واریز کنید. اگر در بانک یا اینترنتی واریز کردید باید فیش واریزی را ثبت نمایید تا فردای آن روز به حساب پنل شما اضافه شود و بتوانید سهام بخرید. ولی اگر آنلاین واریز کنید، مبلغ موردنظر فورا در پنل شما شارژ میشود و میتوانید همان لحظه سهام بخرید.

   موفق باشید

   پاسخ
   1. sasan

    با سلام ایا به صورت انلاین هم کارگزار کارمز د دریافت می کند
    و هنگام دریافت کد معاملاتی کارگزار چه سوالاتی می کند و فرقی می کند که با چه سرمایه ای وارد بورس شد

    پاسخ
    1. بورسینس

     سلام
     کارمزد معاملات آنلاین هم مانند معاملات حضوری یا تلفنی میباشد و تفاوتی ندارد.
     فرقی نمیکند با چه سرمایه ای وارد بورس شوید، ولی بهتر است سرمایه بورسی شما بالای 1 میلیون تومان باشد.

     پاسخ
 108. حامد قلی زاده

  با سلام آیا در ساعات غیررسمی (وقتی بورس تعطیل است ) می توان خرید فروش انلاین انجام داد
  درضمن چرا اطلاعات سهام فعال شده (با رگذاری شده )اعضا در سایت خرید وفروش نمایش داده نمی شود
  لطفا پاسخ دهید با تشکر قلیزاده از تبریز

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   در ساعاتی که بورس بسته است امکان خرید و فروش انلاین وجود ندارد ولی امکان ثبت سفارش اینترنتی مقدور است .
   روش ثبت سفارش اینترنتی و سایر اطلاعات را باید از کارگزارتان بپرسید

   موفق باشید

   پاسخ
 109. علی

  سلام.میشه ما پولمون رو بدیم خود کارگزاری تا واسمون خرید کنه و یه سهمی هم گیرش بیاد؟اینجور چیزی هست؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   اسم این خدمتی که شما میخواهید سبدگردانی است.
   بعضی کارگزاری ها اینکارو برای شما انجام میدهند و به ازای آن، درصدی از سود را برمیدارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارگزار خود صحبت کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 110. یوسفی

  با سلام
  از زحمات بی چشم داشتت ممنونم
  پیروز باشید

  پاسخ
  1. mofidonline

   سلام
   خواهش میکنم دوست عزیز

   پاسخ
 111. جانان

  مطالب خیلی خوب و مفیدی درسایت است.متشکرم

  پاسخ
  1. mofidonline

   خواهش می‌کنم.

   پاسخ
 112. matishka

  با سلام از سایت مفیدتون ممنون: میخواستم بدونم در مورد نمادهای مورد معامله در بورس چگونه میتوان اطلاعات کافی کسب کرد؟ضمنا فکر نمیکنید که تحلیل برتری این شرکتها نسبت به هم برای مبتدیانی همچون امثال بنده خیلی سخت باشد؟ضمن اینکه کتابی معرفی کنید که نحوه انجام معاملات انلاین امروزی راشرح کامل دهد. نه اینکه تعریف وتاریخچه بورس واصطلاحات تخصصی را شرح دهد.با کمال تشکر از شما

  پاسخ
  1. mofidonline

   سلام
   وقت بخیر
   اطلاعات در مورد نمادها در زیر قابل مشاهده است :
   http://www.tsetmc.com
   پس از ورود به سایت با کلیک روی علامت ذره‌بین سبزرنگ می‌توانید نماد شرکت موردنظر را جستجو کنید.
   مثلا با نوشتن پتروشیمی پردیس و کلیک روی لینکی که نمایش داده می‌شود می‌توانید وارد صفحه مخصوص این نماد شوید. منوهایی که در صفحه بالای نمادها قرار دارد اطلاعات نسبتا کاملی از نماد مربوطه به شما میدهد. مثلا می‌توانید با کلیک روی منوی سهامداران در بالای صفحه، لیست سهامداران عمده را مشاهده فرمایید.
   همچنین سایت کدال (http://www.codal.ir) از طرف سازمان بورس برای انتشار گزارش‌ها و اطلاعات شرکت‌ها در نظر گرفته شده است و یک مرجع رسمی برای انتشار صورت‌های مالی شرکت‌ها می‌باشد.
   تحلیل شرکت‌ها و صورت‌های مالی در بورس نیز مانند تخصص‌های دیگر قابل یادگیری است و اینطور نیست که در انحصار عده‌ای خاص باشد. منابع موردنیاز برای یادگیری، در اینترنت و در همین سایت به وفور یافت می‌شود و همچنین کلاس‌هایی که در سطح شهرها توسط کارگزاری‌ها و شرکت‌های مختلف برگزار می‌شود نیز روند یادگیری را سریع‌تر می‌کند.
   معاملات آنلاین سهام ساده‌تر از آن است که فکرش را می‌کنید. در واقع انقدر ساده طراحی شده که حتی افراد مسن و کسانی که با اینترنت سروکار نداشته‌اند به راحتی می‌توانند معاملات آنلاین سهام انجام دهند.
   در مورد معاملات آنلاین سهام اینجا بخوانید

   موفق باشید

   پاسخ
 113. shvh

  منم میخام سهام بخرم ولی برای خرید حتی مبلغ کم هم نمیدونم چطور اقدام کنم ازطریق سایت.جایی نیست که حضوری بریم ویک راهنمای خوب پیدابشه؟

  پاسخ
  1. mofidonline

   اول به سایت یکی از کارگزاری‌ها برید مثلا کارگزاری آگاه
   و طبق راهنمای موجود در صفحه، کدسهامداری دریافت کنید.
   همراه کد سهامداری که برای شما ارسال میشه، کارگزار راهنمایی‌های لازم رو هم به شما میده.
   همچنین با تماس تلفنی میتونید هرسوالی در زمینه ثبت نام و … داشتید از کارگزار بپرسید.
   یا از لیست شعب کارگزاری میتونید به شعبه‌ای که نزدیک شماست مراجعه کنید :
   http://agah.com/branch
   امکان معامله در بورس خیلی ساده قابل فراهم شدن هست، مهم اینه که بتونید در این کار موفق بشید و پیشرفت کنید.

   پاسخ
 114. علی

  با سلام و خدا قوت سایت خیلی عالیه، میخواستم یه آدرس جهت حضور در کلاسهای آموزشی بورس بهم معرفی کنید.با سپاس از شما

  پاسخ
  1. mofidonline

   سلام
   متاسفانه کلاس آموزشی بورس جایی سراغ ندارم که به شما معرفی کنم.
   هر شهری که هستید از کارگزار خودتون سوال کنید شما رو راهنمایی خواهند کرد.
   موفق باشید

   پاسخ
 115. محمدرضا یک دانشجو

  سلام مفید
  برای ما که خیلی مفید بودی
  من تقریبا یک ساله میخوام برم بورس ولی همه رای مو میزنن
  ولی این دفعه دیگه میرم
  خدا بزرگه
  موفق باشی یا علی مدد

  پاسخ
  1. mofidonline

   سلام دوست من
   خوشحالم که استفاده کردید.
   موفق باشید

   پاسخ
  2. رامین

   رفتی اخر؟

   پاسخ
 116. hamed

  سلام.اول از همه خسته نباشید میگم و ارزوی سلامتی میکنم براتون.سایتتون خیلی مفیده و اموزندست.من مبتدی هستم.ولی خیلی چیزارو از سایتتون یاد گرفتم.ممنون.

  پاسخ
  1. master

   سلام
   خواهش می‌کنم دوست عزیز.

   پاسخ
   1. صفرس

    سلام مفیدجان من مطالب رادانلود کردم ولی وقت نکردم بخونم اگه سوال درباره خریدوفروش هم داشته باشیم جواب میدین///مرسی

    پاسخ
    1. بورسینس

     سلام
     بله دوست گرامی، مطالب رو بخونید، بعد از اون هرسوالی داشتید پس از عضویت و ورود به پنل، در صفحه اول سایت یا در بخش انجمن مطرح کنید پاسخ داده میشه.

     موفق باشید

     پاسخ
     1. siavash

      سلام
      میخواستم بپرسم هیچ کلاسی سراغ دارید که من مبتدی رو با بورس به طور حرفه اشنا کنه یا کتابی که بخونمش؟؟؟
      با تشکر

     2. بورسینس

      سلام
      بسته ویژه ورود به بورس مناسب شماست
      http://market.bourseiness.com/product/stock-exchange-learning-vip/

   2. نگار

    سلام تشکر بابت سایتتون سوالم اینه که نظرتون در مورد نرم افزار های سیگنال گیری و فیلتر ها چیه

    پاسخ

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نکات مهم

 • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
 • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
 • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
 • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.

سلب مسئولیت: در بازارهای مالی و سرمایه‌گذاری (سهام، بازار آتی و ارز) ارزش دارایی‌ها ممکن است به سرعت تغییر کند و ریسک از دست رفتن سرمایه وجود دارد. محتوای موجود در سایت بورسینس صرفا جهت اطلاع‌رسانی است و نظرات شخصی نویسنده را منعکس می‌کند. بورسینس هیچ منفعت یا مسئولیتی در قبال سود و زیان کاربران ندارد و مسئولیت استفاده از تمامی مطالب و محتوای سایت بر عهده کاربران است.
Copyright © Bourseiness 2013-2019
کپی‌برداری از مطالب این سایت به هرشکل، غیرمجاز و غیرقانونی است.