آموزش گام به گام سرمایه گذاری در بورس به زبان ساده (شروع سریع در بورس)

آغاز سرمایه گذاری در بورس
با توجه به بازدهی خوب بورس تهران نسبت به بقیه بازارها، افراد زیادی تمایل پیدا کرده‌اند در این بازار حضور یابند و سرمایه‌ مازادشان را در بورس سرمایه‌گذاری کنند.
 
برخی افراد به اشخاص عادی توصیه می‌کنند وارد بورس نشوند. بسیاری هستند که افراد تازه‌کار را از ورود به بورس منع می‌کنند و دلیل اینکار را پرریسک بودن این بازار و امکان مسدود شدن سرمایه برای مدت طولانی می‌دانند، در حالی که همه افراد می‌توانند با کسب دانش و آموزش‌های لازم و تجربیات کافی، مانند افراد حرفه‌ای در بورس سرمایه‌گذاری‌ پر سودی داشته باشند
 
شما چه تصویری از بورس تهران در ذهن خود دارید؟ در این مطلب کاربردی  از سایت بورسینس، قصد ما این است که نحوه شروع سرمایه‌گذاری در بورس را بصورت ساده و گام به گام برای شما شرح دهیم، پس از آن، آموزش‌های پیشرفته‌تر برای موفقیت در بورس را نیز در بورسینس دنبال کنید.
 
 

با مشاهده ویدئو زیر درباره بورس بیشتر بدانید:

 
 اگر قصد دارید همه مطالب زیر را در یک دوره جامع داشته باشید و همین الان یادگیری بورس را شروع کنید این صفحه را ببینید.

مزایای سرمایه‌گذاری در بورس

سرمایه‌گذاری در سهام چندین مزیت مهم دارد و به خاطر این مزیت‌ها می‌تواند گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری باشد؛

مزیت اول – برای سرمایه‌گذاری در سهام، نیاز به سرمایه زیادی ندارید. حداقل خرید سهام در سیستم‌های معاملات آنلاین که امروز همه از آنها استفاده می‌کنند فقط 102 هزارتومان است. اما برای اینکه فعالیت و زمانی که شما صرف می‌کنید واقعا ارزش داشته باشد، بهتر است حداقل 5 میلیون تومان سرمایه داشته باشید.

بسیاری از افراد هستند که 2 میلیون، 3 میلیون، 5 میلیون یا بیشتر پس‌انداز کرده‌اند و مایلند آنرا به گردش درآورند و از این طریق سودی نصیب خود سازند. با این مبالغ کم معمولا هیچ کسب‌وکاری نمی‌توان راه‌اندازی کرد و به همین دلیل است که بورس جای خود را در بین افراد زیادی که سرمایه کمی دارند باز کرده است.

 

مزیت دوم – سرمایه شما قابل نقد شدن است. اگر شما برفرض مثال 10 میلیون تومان داشته باشید و آن یک کسب و کار راه‌اندازی کنید، در صورتی که تصمیم بگیرید کسب‌وکارتان را تعطیل کنید وسایل زیادی روی دست‌تان خواهد ماند (مثلا وسایل مغازه یا کارگاه یا…) اما سرمایه‌گذاری در بورس فقط خرید برگه سهام است و اگر سهم درستی را انتخاب کرده باشید که نقدشوندگی بالایی داشته باشد، فورا می‌توانید سهام خود را بفروشید تا کارگزار 3 روز بعد، مبلغ حاصل از فروش سهام را به حساب بانکی شما واریز کند.

مزیت سوم – خرید و فروش سهام در همه جا و در هرزمان قابل انجام است. فرقی نمی‌کند کجای دنیا باشید، فقط کافیست با یک کامپیوتر به اینترنت متصل شوید و معاملات دلخواه‌تان را از طریق پلتفرم‌های معاملاتی متنوع که برای موبایل‌ها، تبلت‌ها و کامپیوترها ساخته شده انجام دهید.

به همین دلیل است که شغل معامله‌گری سهام، یا خرید و فروش در سایر بورس‌ها و بطور کلی معامله‌گری در بازارهای مالی، رویای خیلی از افراد در دنیاست. چون به آنها آزادی می‌دهد و این افراد، سبک زندگی با پرستیژ و متفاوت با اشخاص شاغل را می‌توانند داشته باشند.

مزیت چهارم – می‌تواند برای شما ثروت عظیمی ایجاد کند. در پتانسیل بازارهای مالی برای ایجاد ثروت شکی نیست، اما کسب ثروت از طریق سرمایه‌گذاری در سهام واقعا کار هرکسی نیست و نیاز به کسب مهارت و تجربه بالا دارد.

 

سرمایه‌گذاری در بورس برای من مناسب است؟

قبل از اینکه به الفبای بورس بپردازیم، بهتر است بدانید خرید و فروش سهام و سرمایه‌گذاری در بورس نیازمند داشتن شناخت از خودتان است. آیا شخصی هستید که توانایی تحمل زیان و ریسک زیاد را ندارید؟ وقت آزاد شما بصورت روزانه چقدر است؟ چه انتظاری از سرمایه‌گذاری دارید؟ هدف‌تان چیست؟

بورس برای چه کسانی مناسب نیست؟

– اگر زمان کافی روزانه (حتی 1 ساعت) در اختیار ندارید، بورس برای شما مناسب نیست.
– در صورتی که شغلی ندارید و یا در هر صورت به فکر درآمد ثابت ماهانه هستید، بورس برای شما مناسب نیست.
– اگر سرمایه‌ای که در اختیار دارید وام و قرض است، بورس برای شما مناسب نیست.
– اگر تحمل زیان احتمالی و ریسک بالا را ندارید، بورس برای شما مناسب نیست.
– در صورتی که فکر می‌کنید بورس قمار است و فقط با داشتن شانس و اقبال می‌توان موفق شد، بورس برای شما مناسب نیست.
– اگر به فکر این هستید که در مدت خیلی کوتاهی ثروتمند شوید، بورس برای شما مناسب نیست.

در چه صورت بورس برای شما مناسب است؟

 – سرمایه‌ای پس‌انداز کرده‌اید که فعلا به آن نیازی ندارید و قصد دارید سودی بیشتر از سود بانکی کسب کنید.
– تصمیم گرفته‌اید بصورت حرفه‌ای شغل سرمایه‌گذاری یا معامله‌گری سهام را در پیش بگیرید.
– ریسک‌پذیری و صبر بالایی دارید و می‌خواهید طی سال‌های آینده سرمایه‌تان را افزایش دهید.
– آینده مالی‌تان برای شما مهم است و مایلید برای بهبود آینده خودتان و فرزندان‌تان قدمی مثبت برداشته باشید
– آماده هستید برای رسیدن به هدف‌تان وقت و انرژی بگذارید.
– می‌دانید که کسب ثروت و زندگی در رفاه برای شما ممکن است و آماده هستید بهای رسیدن به هدف خود را بپردازید.

شروع سرمایه گذاری در بورس

برای سرمایه گذاری در بورس نیاز نیست سرمایه عظیمی داشته باشید، با پس انداز و افزودن به سرمایه اولیه، می توانید بازدهی خوبی بدست آورید.

3 قدم شروع سرمایه‌گذاری در بورس

اگر اکنون تصمیم شده برای شروع در بورس قطعی شده، در ادامه این مطلب از سایت بورسینس قصد داریم جزییات کاربردی در مورد نحوه شروع در بورس را آموزش دهیم. حتی اگر دانش بورسی شما فقط همین قدر است که کلمه شاخص بورس را از تلویزیون شنیده‌اید و درباره بورس اطلاعات‌تان صفر است، در ادامه با دانلود راهنمای عملی، می‌توانید اولین سهام‌تان را خریداری کنید.

اما شروع هر کاری مهم است، مخصوصا زمانی که پول و سرمایه شما در میان باشد! بنابراین در نظر داشته باشید:

شروع خوب این است که؛

 – یادگیری و پیشرفت شخصی را در اولویت قرار دهید.
 – برای معامله در بورس با خونسردی عمل کرده و احساسات‌تان را کنترل کنید.
 – به این توجه کنید معامله‌گرها و سرمایه‌گذاران حرفه‌ای چطور معامله می‌کنند.
 – مدیریت ریسک و سرمایه را رعایت کنید و اصل اول شما حفظ سرمایه باشد.
 – برای پیشرفت در این بازار، حاضر باشید وقت و انرژی بگذارید و بهای آنرا بپردازید.

شروع بد این است که؛

 – بدون اینکه حتی مفاهیم ابتدایی را بدانید در بورس شروع به سرمایه‌گذاری و معامله‌گری کنید.
 – صرفا به دنبال سیگنال و توصیه گرفتن از افراد به ظاهر حرفه‌ای باشید و سابقه افراد را بررسی نکنید.
 – به دنبال پولدارشدن سریع باشید.
 – فکر کنید بورس قماربازی است پس نیاز به یادگیری ندارد.
 – معاملات را از روی احساسات انجام دهید و عجله کنید.
 – تا یک معامله سودده داشتید خودتان را خدای بورس بدانید و با قرض گرفتن از بانک و اطرافیان و فروش دارایی‌هایتان وارد بورس شوید! (اشتباه محض)
 – برای یادگیری و پیشرفت وقت و انرژی نگذارید و توقع داشته باشید بدون پرداخت بهای موفقیت، آنرا بدست آورید.
 – مسئولیت پذیر نباشید و مقصر ضررهای احتمالی‌تان را، بازار، مردم و سهامدار عمده بدانید!

قدم اول: دریافت کدمعاملاتی (کدبورسی)
گام اول دریافت کد بورسی

برای معامله در بازار بورس شما نیاز به یک کارگزار رسمی و کد معاملاتی (که با نام کد بورسی – کد سهامداری نیز شناخته می‌شود) دارید.

شرکت‌های کارگزاری در واقع واسط بین شما و بازار بورس هستند و وظیفه انتقال سفارشات خرید و فروش سهام را به سامانه معاملاتی بورس برعهده دارند. اینکار می‌تواند بصورت دستی و توسط خود کارگزار صورت بگیرد یا اینکه سرمایه‌گذار با دسترسی به نرم‌افزار معاملات آنلاین، سفارش را بطور مستقیم ثبت کند.

کد معاملاتی نشان‌دهنده هویت شما در بورس تهران است. با وجود بیش از 100 شرکت کارگزاری فعال، انتخاب از بین آنها برای شما مشکل خواه بود. 

با توجه به تجربه‌ای که داشته‌ایم و مقایسه خدمات کارگزاری‌ها، به شما کارگزاری آگاه را پیشنهاد می‌کنیم زیرا گذشته از خدمات مناسب، افتتاح حساب  و دریافت کد بورسی در کارگزاری آگاه بدون نیاز به مراجعه حضوری مهیا شده است:

روش دریافت کد بورسی غیر حضوری را در این صفحه بخوانید

پس از ثبت‌نام و طی مراحل لازم، به طور معمول حداکثر پس از 3-4 روز کد معاملاتی به موبایل و ایمیل شما ارسال می‌شود و می‌توانید خرید و فروش سهام را انجام دهید.

توجه داشته باشید که خرید و فروش سهام در بورس اوراق بهادار، صرفا از طریق شرکت‌های کارگزاری و به یکی از روش‌های زیر انجام می‌گیرد:

 • مراجعه حضوری به کارگزاری و ارائه سفارش خرید یا فروش
 • سفارش تلفنی به کارگزاری، برای خرید یا فروش سهام
 • سفارش اینترنتی به کارگزاری، برای خرید یا فروش سهام
 • خرید یا فروش مستقیم سهام توسط خود فرد، از طریق سامانه معاملات آنلاین (برخط)

بنابراین برای خرید و فروش سهام، الزاما نیازی به مراجعه به تالار بورس یا کارگزاری نیست و در صورتی که حداقل مدرک دیپلم داشته باشید، کارگزاری‌ها سیستم معاملات انلاین را در اختیار شما قرار می‌دهند. در سیستم معاملاتی آنلاین که بهترین روش معاملات است، خرید و فروش آنی و لحظه‌ای سهام امکان پذیر است. به این معنی که شما به محض وارد کردن سفارش، خرید یا فروش در همان لحظه انجام می‌شود و نیازی نیست خود کارگزار، سفارشات شما را در سامانه معاملاتی وارد کند.

نمای صفحه معاملات سهام

نمایی از سیستم معاملاتی که کارگزاری در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید بصورت آنلاین اقدام به خرید و فروش سهام کنید.

مزایای معاملات آنلاین سهام

 • سرعت عمل در تصمیم‌گیری: می‌توان در چندثانیه خرید یا فروش را انجام داد.
 • کاهش اختلافات بین سرمایه‌گذار و کارگزار و کاهش اشتباهات: به دلیل اینکه شخص سرمایه‌گذار سفارشات خود را ارسال می‌کند، باید در این زمینه مهارت کسب نماید.
 • امنیت بالای معاملات آنلاین: اگر رمز عبور مناسب انتخاب کنید و آنرا در اختیار هیچکس قرار ندهید، کسی نخواهد توانست به آن دسترسی یابد.
 • نقل و انتقال الکترونیک پول: در پنل معاملات آنلاین، پرداخت آنلاین از حساب شما به حساب کارگزاری میسر است و نیازی به مراجعه به بانک نیست.
 • عدم محدودیت زمانی و مکانی برای سرمایه‌گذاری: در هرجای دنیا که باشید، کافیست یک کامپیوتر یا موبایل متصل به اینترنت داشته باشید تا بتوانید معامله کنید.

از لخاظ فنی، نحوه شروع معاملات آنلاین سهام و خرید و فروش سهم بسیار ساده است و حتی افرادی که در زمینه اینترنت دانش اندکی دارند می‌توانند خرید و فروش سهام را از طریق سیستم‌های آنلاین انجام دهند. درباره معاملات غیرحضوری و اینترنتی سهام در این مطلب می‌توانید بصورت تصویری توضیحاتی را مشاهده فرمایید.

از کدام کارگزاری بورس، کدبورسی بگیریم؟

برای اینکه از خدماتی مانند تخفیف کارمزد در معاملات، اعتبار معاملاتی، مسابقات جذاب با جایزه نقدی، وام قرض الحسنه بهره‌مند شوید، سایت بورسینس به شما “کارگزاری آگاه” را پیشنهاد می‌کند.

روش دریافت کد بورسی غیر حضوری از کارگزاری آگاه را در این صفحه بخوانید

 

قدم دوم: یادگیری مفاهیم و قوانین بورسقدم دوم سرمایه گذاری در بورس

هیچ فعالیتی در دنیا وجود ندارد که نیاز به مهارت نداشته باشد. به طور مثال شاید برایتان سوال باشد که آیا بورس تهران 24 ساعت شبانه‌روز باز است و معامله انجام می‌شود؟ فرابورس چه تفاوتی با بورس دارد و از اینگونه سوالات.

پس سرمایه‌گذاری در بازار سهام هم نیاز به یادگیری برخی قوانین، اصطلاحات و مفاهیم دارد.

برای یادگیری مفاهیم بورسی اینجا کلیک کنید و در دوره آموزش بورس از صفر ایمیل‌تان را وارد کنید تا فایل‌های آموزشی برای دانلود رایگان به ایمیل شما ارسال شود.

.

قدم سوم: یادگیری نحوه تحلیل و انجام معاملاتقدم سوم ورود به بورس

پس از یادگیری مفاهیم اولیه بورس، باید بدانید کدام سهام یا اوراق بهادار را در چه زمانی بخرید و چه زمانی بفروشید تا بتوانید کسب سود کنید. اینکار از طریق یادگیری روانشناسی بازار، تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال میسر است و همزمان با یادگیری نیاز به کسب تجربه و تمرین دارد.

در این بخش از سفر شما در دنیای بورس، باید بیشترین انرژی و زمان صرف شود زیرا یک معامله نادرست به هردلیل باعث از دست رفتن بخش بزرگی از سرمایه شما می‌گردد. 

ادامه قدم سوم را در این صفحه بخوانید: نحوه یادگیری تحلیل بازار

.

با کم شروع کنید

سرمایه گذاری با پول کم

پس از دریافت کدمعاملاتی و خواندن مطالب آموزشی، بهتر است دست بکار شوید و برای بدست آوردن تجربه خرید و فروش، مبلغ خیلی کمی ( مثلا 1 میلیون تومان) سهام خریداری کنید. توجه کنید که توقع نداریم از این مبلغ کم، سودی نصیب شما شود و این خرید فقط جهت آشنایی شما با روند معاملات و بازار است.

البته بازهم به این معنی نیست که همین تعداد سهام را بدون فکر و بررسی خریداری کنید. با استفاده از آموزش‌هایی که در بورسینس خوانده‌اید این خرید را انجام دهید و پس از خرید، روند قیمتی سهم را بررسی کنید. اخبار مرتبط با بازار و شرکتی که سهام آنرا خریداری کرده‌اید را بخوانید و در زمانی که تعیین کرده‌اید و فکر می‌کنید مناسب است، سهام خودتان را بفروشید.

در واقع هدف از اینکار، شروع سرمایه گذاری و صرفا ورود به بازار است. خرید سهام، هرچند به تعداد کم باعث می‌شود بازار را پیگیری کرده و شروع به یادگیری نمایید.

 

هشدار: به هیچ عنوان بدون اطلاعات و دانش کافی و قبل از اینکه درک صحیحی از بازار بدست نیاورده‌اید، سرمایه اصلی که برای سرمایه‌گذاری پس‌انداز کرده‌اید را وارد بورس نکنید. بورس تهران برای افراد مبتدی و افرادی که از آن شناخت کافی ندارند دارای ریسک زیادی است و احتمال از دست رفتن بخش زیادی از سرمایه وجود دارد.

بنابراین اگر تازه‌کار هستید بورسینس توصیه می‌کند معاملات سنگین و پرحجم انجام ندهید، با سرمایه پایین شروع کنید. پس از کسب اطلاعات لازم و بدست آوردن تجربه کافی، به همان نسبتی که سطح دانش و اطلاعات‌تان افزایش می‌یابد، می‌توانید سرمایه‌تان را در بازار افزایش دهید. 
 

سوالات متداول بورسی:

چرا باید با مبلغ کم وارد معاملات بورس شوم؟

وقتی با مبلغ کمی وارد بازار شوید، حتی اگر درصد زیادی ضرر کنید، چون میزان سرمایه اولیه کم است میزان ضرر نیز کم خواهد بود. بطور مثال اگر 5 میلیون تومان سهام خریده باشید، اگر 10 درصد ضرر کنید ضرر شما فقط 500 هزارتومان خواهد بود. ولی وقتی میزان سرمایه بالا باشد، میزان ضرر نیز بالاتر خواهد بود. اما از طرف دیگر میزان کسب سود نیز با سرمایه بالاتر، بیشتر است.

برای معاملات سهام نیاز نیست به تالار بورس مراجعه کنم، پس از کجا می‌توانم روند معاملات سهام را پیگیری کنم؟

شما می‌توانید معاملات سهام را بصورت آنلاین از طریق سایت مدیریت فناوری بورس به آدرس tsetmc.com پیگیری کنید. سایت ذکرشده فقط برای نمایش قیمت‌ها و اطلاعات سهام شرکت‌های بورسی می‌باشد و همانطور که عرض کردیم برای انجام دادن معاملات، باید از طریق سیستم معاملات آنلاین که کارگزاری در اختیار شما قرار می‌دهد اقدام کنید.

ادامه سوالات متداول بورسی را از اینجا بخوانید

نکات خیلی مهم در بازار بورس

1 – اولویت اول شما در بورس باید حفظ سرمایه، اولویت دوم حفط سودهای قبلی‌ و اولویت سوم سود کردن باشد. حفظ سرمایه مهم‌ترین اصل است چون اگر سرمایه خودتان را از دست بدهید، دیگر چیزی ندارید که با آن معامله کنید و سود ببرید.

2 – بازار همیشه مثبت و رو به رشد نیست. همیشه خود را برای زمانی که بازار منفی می‌شود آماده کنید و اطلاعات‌تان را برای پیروز شدن در شرایط سخت بالا ببرید.
 
3 – از تجربیات دیگران استفاده کنید و وقتی اشتباهی انجام دادید، آنرا بپذیرید، آن اشتباه را تصحیح کنید و درس بزرگی که از آن اشتباه گرفته‌اید را در جایی یادداشت کنید. معامله در بورس مجازی می‌تواند برای سنجش مهارت‌تان در انتخاب سهام به شما کمک کند.
 
4 – عواملی مانند ترس، طمع و سایر احساسات در همه افراد وجود دارند، اما این موارد وقتی مشکل‌ساز می‌شوند که به شکلی فلج‌کننده امکان تصمیم‌گیری و عمل صحیح را از معامله‌گران  بگیرند! وقتی تصمیمی گرفتید متوجه باشید که این تصمیم از کجا سرچشمه گرفت؟ از تحلیل و منطق یا از روی هیجان، خوش‌باوری یا سایر عوامل؟
 
 

دوره آموزش‌ بورس و اوراق بهادار

برای آغاز سرمایه‌گذاری و یا معامله‌گری در بورس اوراق بهادار تهران، مقدمات و جزییات زیادی را باید بدانید و قوانین بسیاری وجود دارد که باید از آنها مطلع شوید. اگر از خودتان pdf ها خسته شده‌اید، دوره بورس از صفر را برای یادگیری گام به گام بورس پیشنهاد می‌کنیم.

اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در دوره رایگان بورس از صفر

 چون مفاهیم مرتبط با بورس زیاد است باید کم‌کم آنرا فرا بگیرید، ما اینکار را برای شما ساده کرده‌ایم. همین الان در دوره موفقیت در بورس از صفر ثبت‌نام کنید و ایمیل‌هایی که برایتان ارسال می‌شود را با دقت به کار بگیرید.
 
 توجه: در صورتی که تمایل دارید بورس را از مقدماتی تا پیشرفته فرا بگیرید، دوره‌های آموزشی بصورت آنلاین برگزار می‌شود:
 
باور داریم شما نیز می‌توانید با یادگیری بورس از طریق سایت بورسینس و داشتن پشتکار، مانند بسیاری از افراد دیگر، در بورس موفق باشید.
 
 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

566 دیدگاه

 1. علیرضا

  سلام من تازه کارم لطفا جواب بدین با 100 هزار تومان میشه فقط از یک نماد خرید کنم یا نه میتونم از چند تا نماد بگیرم با همون 100 هزار تومان و من از کارگزاری اگاه کد بورسی گرفتم

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. نه دوست عزیز.
   هر سفارش در معاملات آنلاین باید حداقل 100 هزارتومان باشه و هر سفارش فقط برای یک نماد قابل ارسال هست.

   پاسخ
 2. علی

  سلام اقای جهان دیده من کد بورسی گرفتم و میخوام فردا اولین خریدم رو در بورس داشته باشم حالا بعضی از دوستان گفتن چون خرید اولت هست بیا و عرضه اولیه فسازان که فردا میاد رو بخر حالا یه سوالی از شما داشتم عرضه اولیه فردا چقدر سود داره و من اگه بخرم کی میتونه بفروشمش و الان صف فروش نماد هجرت که تازه اومده بسته شده دلیل خاصی داره یا نه فقط چون فروشنده نیست بسته شده لطفا بی زحمت جواب بدین

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، تصمیم خوبیه چون سهامی که عرضه اولیه میشه معمولا بعد از عرضه مقداری رشد میکنه.
   در هر حال ابتدا باید اطلاعات اولیه خودتون رو بالا ببرید
   در مورد عرضه های اولیه، این مطلب و بخش نظراتش رو بخونید

   پاسخ
 3. پویا

  سلام.اگر سهامی خریدیم که رشد داشت بعد تصمیم به فروش گرفتیم آیا سود حاصل از اون توسط کارگزاری بعداز 2 روز به حساب ما واریز میشه؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، دوست عزیز تفاوتی نداره سود داشته یا ضرر، مبلغی که درخواست میدید 2 روز کاری بعد به حساب شما واریز میشه.
   ضرر یا سود از جیب کارگزار که نیست، کارگزار صرفا یه واسط هست بین خریدار و فروشنده.

   پاسخ
   1. پویا

    اون وقت تاریخی که شرکت ها تعیین میکنن بابت پرداخت سود چیه؟

    پاسخ
 4. محمدرضا

  سلام خسته نباشید.
  من بیست سالمه و الآن دانشجو هستم.میخواستم بدونم که بورس چقدر توی روز زمان میبره؟ و اینکه باید هرروز پیگیر اون بود یا خیر؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، بستگی به این داره شیوه سرمایه گذاری و معاملات شما چطور باشه.
   اگه بخواید معاملات روزانه انجام بدید طبیعتا زمان زیادی لازمه.
   اما اگه بخواید یک سبد سهام با دید بلندمدت خریداری کنید، زمان خیلی کمتری نیازه و نیاز نیست روزانه چندساعت وقت بذارید

   پاسخ
 5. الهام

  سلام. من تازه کد معاملاتی گرفتم، و برای اولین بار خواستم در عرضه اولیه پخش هجرت سهام بخرم، از طریق معاملات برخط، کمی سر در گم بودم برای پر کردن فرم، به هر صورت پر کردم، و ثبت خرید رو زدم، در قسمت دفتر گزارشات دیدم که وضعیت سفارش رو زده خطا، میخواستم بدونم یعنی این سفارش من ثبت نشده بوده، یا دلیل این خطا چی میتونسته باشه؟ و اگه بشه یه نمونه ی پر شده از فرم معاملات برخط رو بزارید که روش صحیح پر کردن فرم رو یاد بگیریم خیلی ممنون‌ میشم. اینکه هر قسمت چگونه پر بشه و کدوم قسمت ها لازمه که پُر بشه و بعد در انتها ثبت خرید رو بزنیم. ببخشید کلی سوال پرسیدم.🙏🙏🙏🙏🙏

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، ارسال سفارش برای عرضه اولیه یک محدوده زمانی خاص داره
   همچنین باید قیمت و حجم مناسب رو طبق اطلاعیه ای که ناظر بازار ارسال کرده وارد کنید
   در مورد نحوه خرید عرضه اولیه این مطلب رو بخونید
   در مورد روش پر کردن فرم سفارشات آنلاین، در این مطلب توضیح دادیم

   پاسخ
 6. سعید

  من گذر واژه کد بورسیمو فراموش کردم باید چیکار کنم

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   لطفا با کارگزاری تون تماس بگیرید.

   پاسخ
 7. الهام

  سلام فرق بين كارگزاري آگاه و مار گزاري مفيد چيه؟!؟

  پاسخ
 8. یونس

  سلام برای شروع سرمایه گذاری در بورس حداقل چقدر سرمایه لازم است؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، حداقل هر سفارش خرید یا فروش در بورس باید 100 هزار تومان باشه.

   پاسخ
   1. عباس حسینی

    سلام مدرک تحصیلی ام میخواد وقتی پیش کار گزار میریم مال احراز هویت ؟ اگه زیر دیپلم داشته باشیم چی ؟

    پاسخ
    1. شجاع‌الدین جهاندیده

     سلام، بله مدرک تحصیلی لازمه. اگه زیر دیپلم باشه امکان معاملات آنلاین رو نخواهید داشت.

     پاسخ
     1. امید

      سلام ببخشید با معادل دیپلم میتونم ثبت نام کنم

     2. شجاع‌الدین جهاندیده

      سلام، باید از کارگزاری مدنظرتون بپرسید که ممکن هست یا نه.

 9. عباس حسینی

  سلام ببخشید مثلا من سهام انرژی خریدم بعد از مدتی اوراق بهادار بخرم میشه ؟؟ یا کلا برای مدتی بورس کنار بزارم بعدها شروع کنم از همون کد بورس که قبلا داشتم میشه دوباره استفاده کرد یا یکی جدید بگیرم

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، شما توی خرید و فروش آزاد هستید
   هر زمان که خواستید میتونید اوراق بهادار بخرید و یا چند سال هیچ معامله ای نداشته باشید
   کد بورسی از بین نمیره یا منقضی نمیشه

   پاسخ
 10. عباس حسینی

  سلام مثلا من سهام خریدم به دلیل مشکل مالی سهام رو فرختم کی پولش به حساب من میاد ؟ ایا کارگزار کارمزد از روی پولم بر میداره؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، بعد از فروش سهام، 2 روز کاری بعد به حساب شما واریز می‌کنن.
   کارمزد در هر معامله از مبلغ معامله کسر میشه، در زمان برداشت کارمزدی پرداخت نمی‌کنید.

   پاسخ
   1. امیرخسرو

    سلام
    من تو خونه کامپیوتر رومیزی دارم و گوشی خودمم آیفون ۸ پلاسه، آیا لازمه که واسه بورس لپ تاپ هم بخرم؟

    پاسخ
    1. شجاع‌الدین جهاندیده

     سلام،
     بستگی به خود شما داره که بخواید همیشه در حال جابجایی باشید یا نه
     اگه از نظر معامله کردن میخواید بدونید، همین دستگاه ها نیاز شما رو برطرف میکنه.

     پاسخ
 11. محسن

  سلام
  نظر شما رو در مورد کتاب تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه نوشته ج.موفی رو میخواستم
  به نظر شما کتاب مفیدی هست؟
  ضمن اینکه یوسری کتاب های اولیه برای ورود به بازار بورس مطالعه کردم و تقریبا با بازار آشنایی دارم

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. کتاب خوبی هست از نظر اینکه مباحث تحلیل تکنیکال رو از ابتدا شرح داده و به سطح پیشرفته رسیده.

   پاسخ
 12. کورش

  با سلام
  معنی معامله بورسی چیست؟ آیا می توانند اعضاء هیات مدیره سهام سهامداران را نسیه بخرند و از مزایای سهام استفاده کنند به شرط پرداخت بعد از مجمع؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، چنین چیزی (خرید نسیه سهام) در بورس امکان پذیر نیست.

   پاسخ
   1. کورش

    آیا مجمع عمومی که به واسطه تنفیذ مزورانه مجمع عمومی نسبت به معاملات خلاف ماده 129 که بخشی از هیات مدیره را حائز درصد سهام کرده است قانونی است؟

    پاسخ
 13. مینا

  سلام
  اگر نخواهیم اوراق بهادار بخریم و در قسمت دیگه بورس سرمایه گذاری کنیم هم باید حتماکارگذار داشته باشیم ؟ و اگر نه اون سیستم بورس چطور کار میگنه؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، منظور شما رو متوجه نشدم.
   وقتی گفته میشه “بورس اوراق بهادار” یعنی در این بورس فقط اوراق بهادار معامله میشه
   منظور از اوراق بهادار: سهام، حق تقدم، اوراق مشارکت، اختیار معامله و قرارداد آتی و…

   پاسخ
 14. شایان

  با سلام هنگام خرید عرضه اولیه وضعیت زمان کدام گزینه باید باشد.روز.تا هنگام لغو یا…..

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، گزینه پیشفرض رو بذارید
   نیازی به تغییر نداره

   پاسخ
 15. کیوان

  با سلام. ممکنه در مورد خرید سهام از آسان پرداخت اپلیکیشن آپ توضیح بدید. چه تفاوتی با خرید سهام از سایت داره؟ ممنون از لطف شما

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، اطلاعی از چیزی که گفتید ندارم

   پاسخ
 16. مبین

  سلام من در کارگزاری اگاه کد بپرسی غیر حضوری ثبت نام کردم ولی ثبت نام سجام رو گفت مقدور نیس و انجام نداد الان من باید خودم اقدام کنم یا کارگزاری اقدام میکنه

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، در این مورد از کارگزاری مشورت بگیرید.

   پاسخ
 17. یونس پیک

  با سلام و خسته نباشید
  برای فروش و درج اختراعات و پر کردن فرم فرا بورس باید چه اقدامی انجام دهم ممنون میشم راهنمایی کنین

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، اطلاعی ندارم متاسفانه

   پاسخ
 18. مهدی

  سلام.
  حتما نیاز به مدرک دیپلم هست؟
  اگر هست گواهی دیپلم مورد قبوله؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، فکر میکنم گواهی دیپلم رو هم قبول کنن
   در این مورد باید با کارگزاری صحبت کنید

   پاسخ
 19. میلاد

  سلام.من ۲۶ خرداد سهم و بملت به قیمت ۴۴۱ تومان خریدم.از اونروز اون سهم متوقف شده تا تاریخ ۱۲ تیر باز نمیشه..میشه بگید وقتی باز شه افت قیمت داره یا سود میکنه ..لطفا جواب بدید.ممنون

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، مشخص نیست دوست عزیز
   باید صبر کنید تا نماد باز بشه ببینید چقدر قیمت میخوره.

   پاسخ
   1. سمانه

    اگه سهم رو بخریم. بعد نماد شرکت مربوط بسته بشه، و کلا اون شرکت ورشکست بشه و دیگه نمادش باز نشه، سهم و سرمایه از بین میره؟

    پاسخ
    1. شجاع‌الدین جهاندیده

     سرمایه از بین نمیره ولی ممکنه درصد زیادی از سرمایه رو ضرر کنید.
     تعداد نمادهایی که مدت زیادی متوقف میمونن اخیرا خیلی کم شده
     اگه شرکتی ورشکست بشه دارایی های شرکت به فروش میرسه و بعد از کسر بدهی ها، مبلغ باقیمانده بین سهامداران تقسیم میشه.

     پاسخ
    2. سید مهدی

     عجب سوالی پرسیدی !!! عالی بود
     ممنون

     پاسخ
  2. فرزین فتح الهی

   سلام
   قیمت بازگشایی هر نمادی(مثلا وبملت) به طور معمول به واسطه عرضه و تقاضا آن سهم مشخص میشود و در زمان مچینگ آن روز شما میتوانید قیمت آنرا ملاحظه بفرمایید.

   پاسخ
 20. Shima

  سلام…سوال من اینه برای ورود به سامانه بحز نام کاربری و رمز عبور گزینه دیگه ای هم هست به اسم امضای دبجیتال
  من اشتباها وارد سایت میشم یا اینکه باید امضای دیجیتال رو داشته باشم و دقیقا چیه

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، اطلاعی ندارم. در مورد امضای دیجیتال با کارگزاری تون صحبت کنید

   پاسخ
 21. رضا

  باسلام و سپاس از وقتی که برای رفع سوالات تازه کاران میگذارید،
  من چند ماه پیش برای دریافت وام مسکن، از طریق بانک به کارگزاری که داخل شعبه مرکزی بانک مسکن مستقر بود، معرفی شدم و از بورس اوراق مسکن خریداری کردم. آیا به من کد بورسی اختصاص یافته است؟
  اگر بله، چطور میتوانم آن کد را دریافت کنم؟ (با توجه به اينکه نام آن کارگزاری را نمیدانم و به آن دسترسی ندارم)

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، اگه اوراق به نام شما خریداری شده پس صادر شده.
   نیازی نیست حتما به کارگزاری قبلی مراجعه کنید یا اینکه کدبورسی رو بدونید
   در هر کارگزار دیگه ای میتونید ثبت نام کنید
   از طریق کدملی شما، کدبورسی قابل شناسایی هست

   پاسخ
   1. ارش

    سلام، من شما(سایت بورسینس، شجاع الدین جهاندیده) رو به عنوان معرف باشگاه اگاه ثبت کردم، خیلی خوبه هم امتیازم رفت بالا، هم ماه اول ورودم به بورس از امتیازات سطح شما که بالاترین سطح هست استفاده میکنم، با تشکر فراوان

    پاسخ
    1. شجاع‌الدین جهاندیده

     سلام، خواهش میکنم دوست عزیز 🙂

     پاسخ
 22. یونس

  سلام
  من در یک شرکت خصوصی کار میکنم از 7.5 صبح تا 16 آیا میتونم وارد بورس بشم با توجه به اینکه تو این 8.5 ساعت نمیتونم برای بورس کار کنم؟(کارم شلوغه)

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، امکان معامله با اپلیکیشن های موبایل هم وجود داره
   اما برای بررسی بازار و پیگیری سرمایه‌گذاری که انجام دادید باید زمان داشته باشید

   پاسخ
 23. علی

  سلام خسته نباشید ببخشید من میخواستم وارد بورس بشم میخواستم بپرسم که آیا باید به صورت حضوری جایی برم برای ثبت نام و کلاس یا اینکه میشه بصورت اینترنتی ثبت نام کرد و شروع به کار کرد ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، هم بصورت اینترنتی و هم بصورت حضوری امکان پذیره
   برای مشاهده دوره شروع در بورس این صفحه رو ببینید

   برای دریافت کد بورسی (افتتاح حساب در کارگزاری) اینجا کلیک کنید

   پاسخ
 24. آیدین باقری

  سلام خسته نباشید . من میخوام تو بورس ثبت نام کنم چیکار باید بکنم؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، برای ثبت نام آنلاین جهت کد بورسی اینجا کلیک کنید

   پاسخ
 25. افسرزاده

  سلام چرا نمیشه وارد سایت برای ثبت نام شد؟

  پاسخ
   1. افسرزاده

    سایت آگاه

    پاسخ
    1. شجاع‌الدین جهاندیده

     مشکلی مشاهده نشد.
     در صورتی که نتونستید با بخش پشتیبانی همون سایت تماس بگیرید.

     پاسخ
 26. علی

  سلام
  برای فعالیت تو بورس کارت پایان خدمت هم لازمه؟

  پاسخ
 27. سوال دارم

  با تشکر از شما، در رابطه با خرید سکه از طریق کارگزاری سوالاتی برام بوجود اومده؛
  – آیا این درسته که از سال 1370 ضرب سکه طرح قدیم(که نقش روی اون نام حضرت علی بود) متوقف شده و در عوض سکه طرح جدید با تصویر امام ساخته میشه؟
  – پس چرا سکه تمام بهار آزادی1386، با اینکه تصویر امام خمینی روش حک نشده، طرح جدید محسوب میشه و از طرف کارگزاریها با نام سکه طرح جدید به فروش میرسه؟
  – آیا همه سکه هایی که با نام “تمام بهار آزادی1386” در بازار معامله میشه اسم علی بر روی اونها درج شده؟ سکه های تمام بهار آزادی1386 که تصویر امام خیمنی روی اونها باشه وجود داره؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   در این موارد من اطلاعی ندارم

   پاسخ
  2. کورش

   دوست گرامی
   از نظر ارزش ذاتی
   سکه مضروب 86 با ماقبل آن هیچ تفاوتی ندارد منتها پس از سال 86 در قیمت سکه های ضرب شده یک رقم 9 درصد ارزش افزوده به عنوان مالیات از طرف بانک مرکزی منظور شده است لذا سکه های ضرب شده پس از سال 86 نسبت به سکه های ضرب شده قبل از آن تفاوت قیمت دارد

   پاسخ
 28. سوال دارم

  با سلام و تشکر از پاسخگویی خوبتون
  میخواستم بدونم درصدی که شرکت کارگزاری از انجام معاملات میگیره چقدر هست؟(لطفا هم خام و بدون احتساب مالیات، و هم درصدی که با مالیات و اینطور هزینه های جانبی درمیاد رو توضیح بدین. اگر به تفکیک هزینه های اضافه بر کارمزد کارگزاری رو هم بگین ممنون میشم)

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، نرخ کارمزدها رو میتونید در این جدول ببینید:
   کارمزد بورس چقدره

   پاسخ
   1. مسیب

    سلام
    سود سهام به صورت نقد واریز میشه یا ارزش سهام بالا میره و ما میتونیم با فروش بخشی از سهام درامد کسب کنیم؟؟

    پاسخ
    1. شجاع‌الدین جهاندیده

     سلام، هر دو حالت کسب سود در بورس وجود داره
     شما هم میتونید از افزایش قیمت سهام سود ببرید
     هم اینکه سهام رو در زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه در اختیار داشته باشید تا سود نقدی به شما تعلق بگیره
     جزییات بیشتر:
     کسب سود در بورس چگونه است؟
     نگاهی به پتانسیل سود در بورس

     پاسخ
  2. مجتبی

   سلام بنده دیپلم ندارم راهی وجود داره برای ثبت نام لطفا راهنمای کنید

   پاسخ
   1. شجاع‌الدین جهاندیده

    میتونید ثبت نام کنید ولی معاملات آنلاین رو نخواهید داشت

    پاسخ
 29. احمد

  سلام و خسته نباشيدممنونم از سايت مفيدتون
  بنده مقداري سهام از يه شركت رو دارم لطفا راهنمائي كنيد چگونه ميتونم با همين تعداد سهم وارد بازار بورس بشم.لازم به توضيح كه من از پرسنل اون شركت بودم كه باز نشسته شده ام

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. با برگه سهام و مدارک شناسایی به یک کارگزاری مراجعه کنید.

   پاسخ
 30. مهدی

  سلام یه سوال داشتم
  میخواستم بدونم وقتی مهلت حق تقدم تموم میشه و 100 تومن رو برای شرکت واریز میکنیم چند وقت طول میکشه تا حق تقدم به سهام تبدیل بشه؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. بستگی به شرکت داره اما معمولا 2-3 ماه طول میکشه، شاید کمتر شاید بیشتر

   پاسخ
 31. Faezeh

  سلام، وقت بخير، يك سوال داشتم، با سرمايه گذاري ده ميليون ماهانه چقدر سود دريافت ميكنم؟ متشكرم

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام وقت بخیر.
   میزان سود در بورس قابل پیش بینی نیست.
   توصیه میکنم فایل های این صفحه رو دانلود کنید و گوش بدید:
   https://www.bourseiness.com/start-investing-step1

   پاسخ
   1. یزدانپناه

    سلام آیا کانال تلگرام هم دارید ک عضو بشیم فیلم هارو ان جا دانلود کنیم

    پاسخ
    1. شجاع‌الدین جهاندیده

     سلام. وقت بخیر
     کانالی که فیلمی قرار بدیم، نه.
     اما کانال رسمی هست: @bourseiness

     پاسخ
  2. زهراگرمخورانی

   سلام خسته نباشیداولین بارع سهام میخرم ،یکم نگرانم چطورشروع کنم ک اول راه پشیمون نشم

   پاسخ
   1. فرزین فتح الهی

    سلام
    همانطور که ابتدا با چرخ کمکی شروع به یادگیری دوچرخه سواری میکنیم، لازمه ورود به بورس هم یادگیری فعال دروس مربوطه است، مثلا: یادگیری تحلیل تکنیکال ، چگونگی خرید وفروش حقوقی و حقیقی ها پس برای انکه راحت و انشاالله بدون ضرر وارد شوید، لازمه ابتدا آموزشهای لازم را فرا گرفته و سپس به معامله بپردازید.

    موفق باشید

    پاسخ
 32. احمد

  سلام بدون کارگذار هم میتوان سهام خرید که نخواهیم پولی به کار گذار بدیم

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. نه، باید حتما از طریق کارگزاری کار کنید

   پاسخ
 33. مهدی اسکندری

  سلام ببخشید کمترین مبلغی که میتوان با آ« در بازار بورس سهام گذاری کرد چه مقدار می باشد؟ من 20 سالمه ومیخوام با راهنمایی های سایت شما به بازار وارد شوم ؟ به نظر شما بهترین بخش برای سرمایه گذاری کدام بخش است؟ من خواستم بسته را دانلود کنم پاسخ آمد به ایمیلتان ارسال شد ولی من هنوز دریافت نکردم.

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. حداقل مبلغ خرید در معاملات آنلاین 100 هزار تومان است.
   شما ابتدای ایمیل www گذاشتید، ایمیل رو بدون www وارد کنید فایل ها برای شما ارسال میشه.
   سایر دسته بندی ها رو بخونید:
   آموزش بورس برای تازه‌کاران
   سوالات متداول بورس
   موفقیت در بورس

   پاسخ
 34. فرزاد

  سلام.
  بسیار مفید و آموزنده.
  احتراماً آیا در شهرستان ها هم برگزاری دوره انجام میشود؟
  تشکر.

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. در شهرستان خیر.
   کیفیت بسته آموزشی به نحوی است که میتوانید به راحتی همه اطلاعات لازم برای ورود به بورس رو بدست بیارید: اطلاعات بیشتر

   پاسخ
 35. سینا

  سلام. آیا امکان داره من و دوستم که هر دو کد بورسی داریم یک شرکت ثبت کنیم و همه معاملاتمون رو به اسم شرکتمون انجام بدیم؟ مجوزی لازم داره؟ چون من و دوستم فقط چنتا فرم رو پر کردیم و کد بورسی گرفتیم. در مورد شرکت هم همینطوره؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. فرایند دریافت کد بورسی برای شرکت ها (اشخاص حقوقی) متفاوته.
   با یک کارگزاری در این زمینه صحبت کنید تا شمارو راهنمایی کنن.

   پاسخ
 36. بهسازان

  سلام
  به جرات میتونم بگم یکی از بهترین سایت ها و راهنماها در زمینه بورس هستید
  سپاس بابت تمام زحمات تون

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. خواهش میکنم 🙂

   پاسخ
 37. آناهیتا

  سلام خسته نباشید ….من هر مطلبی رو درباره بورس میخونم نمیتونم درکش کنم …واقعیتش سردرگم میشم …چیکارکنم؟؟ و اینکه چند سال طول میکشه تا بتونی دانش لازمو تو بورس ب دست بیاری چون واقعا ب نظرم پیچیدس ؟

  پاسخ
 38. راد

  سلام.
  قصد دارم مبلغ یک میلیون تومان در بورس سرمایگذاری کنم به صورت سبدگردانی.
  می شه لطفا یک گارگزار مناسب به بنده معرفی کنید؟!
  آیا خود شما این کار رو برامون انجا می دین؟!
  من از بورس فقط اسم ش رو بلدم:) 🙂
  می شه لطفا پاسخ رو به ایمیل م ارسال کنید؟!
  با تشکر فراوان.

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. دوست عزیز با یک میلیون تومان کسی برای شما سبدگردانی انجام نمیده
   حداقل سرمایه چندصدمیلیون هست
   با 1 میلیون خود شما میتونید فعالیت کنید.

   پاسخ
 39. مانی

  سلام خسته نباشید
  من مبتدی هستم وسرمایه ام اندکه
  میخاستم بدونم ک با 100 هزارتومن شروع جا برای پیشرفت هست؟
  و اینکه اگه هرماه نشه 100 هزارتومن رو وارد بازار بورس کرد رو ب افت و ضرر میرم؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   با سرمایه پایین، چندان انتظاری نباید داشته باشید
   “و اینکه اگه هرماه نشه 100 هزارتومن رو وارد بازار بورس کرد رو ب افت و ضرر میرم؟” نه، ضرر کردن یا نکردن ارتباطی به میزان سرمایه شما نداره

   پاسخ
 40. علیرضا

  با سلام
  می خواستم ببینم ازکجا بدونیم چنددرصدسهام یک شرکت دردست سهامداران عمده هس وچنددرصددردست سهامداران جز اینوازکجابدونم. ممنون میشم اگه بگین.

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. در سایت tsetmc.com وارد بشید و نماد شرکت موردنظرتون رو جستجو کنید
   پس از ورود به صفحه نماد، در بالای صفحه روی تب “سهامداران” کلیک کنید تا جزییات سهامداران عمده رو ببینید

   پاسخ
 41. امیر

  سلام خسته نباشید…
  من الان میخوام سرمایه گذاری کنم..
  از کجا شروع کنم؟ برنامه ای رو باید نصب کنم؟!
  خسته شدم انقدر گشتم و چیزی نفهمیدم

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. وقت بخیر
   اولین قدم دریافت کد بورسی هست.
   از طریق این راهنما اقدام کنید
   https://www.bourseiness.com/30198/agah-express-stock-exchange-code

   پاسخ
 42. میترا

  سلام خسته نباشید …من 15 سال سن دارم آیا با این وجود امکان خرید و فروش سهام رو دارم ؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. بله، امکان صدور کد بورسی برای شما وجود داره ولی امکان معاملات آنلاین رو نخواهید داشت تا زمانی که به 18 سال برسید

   پاسخ
   1. میترا

    خسته نباشید با تشکر از سایت بی نظیرتون ….من تا 18 سالگیم چ کاری باید بکنم ک مقدار سرمایهای ک دارم ب گردش مالی در بیاد دوست ندارم همینطوری پولامو تو بانک بذارم در ضمن من با این مقدار پول تقریبا هیچ کسب و کاری رو نمیتونم راه اندازی کنم ک سود دهی داشته باشه …شماچ راهی رو پیشنهاد می کنید؟

    پاسخ
    1. بورسینس

     سلام. امکان سرمایه گذاری از طریق والدین شما با نام شما وجود داره.
     میتونید اوراق مشارکت خریداری کنید یا سرمایه تون رو در صندوق های سرمایه گذاری مشترک قرار بدید
     https://www.bourseiness.com/13337/faq-30

     پاسخ
 43. مولا

  عالییییییی بود به نظر شما از چقدر شروع کنیم خوبه؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   زیر 1 میلیون مناسبه

   پاسخ
 44. حمیدرضا

  سلام خسته نباشید
  من یه مبتدی هستم در بورس هیچ آموزشی هم ندیدم و میخوام شروع کنم به فعالیت، ولی گیج شدم که چه آموزشی رو تهیه کنم و با چه اولویتی و از کدوم مدرس
  آموزشهای مختلفی هست، یکی تحلیل تکنیکال یکی تحلیل بنیادی و ….
  میشه منو راهنمایی کنید که از کجا شروع کنم آموزش ببینم و اینها چه اولیتی دارند؟
  با تشکر

  پاسخ
 45. محمد

  سلام و خسته نباشید
  داشتن مدرک تحصیلی الزامیه

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. داشتن حداقل دیپلم برای دسترسی به معاملات آنلاین الزامی هست.
   برای کد بورسی، خیر مدرکی نیاز نیست.

   پاسخ
 46. Hamid

  سلام من در بازار بورس انلاین فعالم . شما چه نظری در مورد فعالیت در این گونه بازار ها دارید ؟ کسی فعالیتی داشته ؟

  پاسخ
 47. صادق

  دیدگاه…سایت مفیدی دارید و اطلاعات تون هم خیلی برای من مفید بود
  متشکرم

  پاسخ
 48. ارمین

  سلام اول از همه برای ثبت نام در بورس باید کج ثبت نام کنیم در بانک یا اینترنت یا ….در کجا؟

  پاسخ
 49. pardisa

  سلام وقت بخیر من میخوام تازه وارد بورس بشم چطور میتونم قبلش اطلاعات کاملی داشته باشم کتاب هست بخونم یا کلاسی هست که برم و دورهاشو بگذرونم؟

  پاسخ
 50. فاطمی

  سلام وقتی سهام شرکتی را در شهر ی دور از شهر خودخریداری میکنیم این احتمال هست که مشکلی پیش بیاید که مجبور به سفر ومراجعه حضوری به ان استان شویم؟ با تشکر

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. احتمال این وقوع این مشکل بسیار بسیار کم هست.

   پاسخ
 51. عسل

  سلام خسته نباشید
  ایا با وجود نبودن در ایران ونداشتن دسترسی به مکانهای بورس باز هم میتونم دربازار بورس ایران سرمایه گذاری کنم
  یعنی میتونم همه کارارو انلاین انجام بدم ….
  اگه میشه مختصر توضیحی بدید ممنون

  پاسخ
 52. احسان

  سلام.من 3ساله تعدادی سهام بورس خریدم ولی تا حالا هیچ سودی دریافت نکردم.چه جوری شماره حسابم رو به اون شرکت بدم تا سودم را واریز کنن.ممنون

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. سایت شرکت رو با جستجو پیدا کنید و با تماس با امور سهام شرکت، روش دریافت سود سالهای قبل رو جویا بشید. موفق باشید

   پاسخ
 53. mirshafie

  سلام ، خسته نباشید
  من شاغل هستم و اصلاً فرصتی برای یادگیری و یا خرید و فروش سهام ندارم.
  میشه لطفاً راهنمایی کنید چطوری میتونم وارد بورس بشم ولی درگیر کارهاش نشم؟ منظور اینه که جایی هست خودش بفکر سود سهام دار باشه ؟
  یعنی هر وقت لازم بود خودش خرید و فروش بکنه؟
  اگر پاسختون بله است کجا و چطوری اقدام کنم؟ آیا اینطوری سودی می برم؟
  ببخشید سوالهام زیاد شد، ممنون میشم پاسخ بدید.

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. برای شما سه راهکار وجود داره
   1 – صندوق های سرمایه گذاری مشترک: انواع مختلفی داره و بعضی با ریسک بیشتر و پتانسیل سود بالاتر و بعضی با ریسک کمتر و سود کمتر هستند. اطلاعات بیشتر درباره صندوق ها
   2 – اوراق مشارکت که سود ثابت سالیانه معمولا 20 درصدی دارن با پرداخت 3 ماهه. روش خریدش به این صورته که کد بورسی میگیرید و با واریز پول به حساب کارگزاری، اوراق رو خریداری میکنید.
   3 – سبدگردانی اختصاصی : نیاز به سرمایه معمولا بالای 200 میلیون هست (شاید بعضی از شرکتها زیر 200 میلیون رو هم قبول کنن). جزییات در مورد ریسک پذیری و سایر موارد رو در قراردادی که تنظیم میشه به سبدگردان اعلام میکنید

   پاسخ
   1. mirshafie

    متشکرم بابت پاسختان
    لطفاً این دو سوال رو هم پاسخ بدید:
    سود در روش اول تضمین شده است یا در روش دوم ؟
    حداقل سود در روش اول چقدره ؟
    حداقل میزان سرمایه گذاری چقدر باید باشه؟

    پاسخ
    1. بورسینس

     سود در روش اول میتونه تضمین شده باشه (صندوق های با درآمد ثابت) یا متغیر (صندوق های سرمایه گذاری در سهام و مختلط). در صورت سرمایه گذاری در “صندوق های سرمایه گذاری در سهام ” حداکثر یا حداقلی برای سود نمیشه در نظر گرفت چون این صندوق ها در بورس فعالیت میکنن و بورس کاملا غیرقابل پیش بینی هست.
     در روش دوم هم که سود ثابت و بدون ریسکه.
     حداقل میزان سرمایه گذاری در صندوق ها و اوراق مشارکت معمولا یک میلیون تومان هست.

     پاسخ
   2. محمد

    سلام خساه نباشيد
    ميشه لطفا كمى بيشتر درمورد سبدگردانى اختصاصى توضيح بديد؟
    ميخواستم ببينم مثل اين هستش كه سرمايه دست شخص سومى قرار بگيره و اون براى ما تصميم بگيره ؟
    ممنون بابت سايت خوبتون@

    پاسخ
    1. بورسینس

     سلام . با سبدگردانی اختصاصی، سرمایه شما به شرکت سبدگردان سپرده میشه و همه خریدوفروش ها و سرمایه گذاری رو سبدگردان انجام میشه.
     اگه سوالی درباره سبدگردانی هست در زیر این مطلب ارسال بفرمایید : توضیحات بیشتر درباره سبدگردانی

     پاسخ
 54. Reza

  سلام خسته نباشید،مطالبتان خیلی مفید بود،
  چندتا سهام خوب معرفی میکنید که سود زیادی داشته باشد

  پاسخ
 55. مصطفی

  سلام به خانواده بورسینس
  آرزوی سلامتی و موفقیت دارم
  خیلی عالی بود مطالب تون
  من جرات نمیکردم برم سمت بورس
  ولی مطالب شما، باعث شد صد درصد برم سمت بورس

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. خواهش میکنم 🙂

   پاسخ
 56. رضا

  سلام من میخواستم در سایت بورس ثبت نام کنم باید به چه سایتی مراجعه کنم وبرای دریافت کد بورس باید حتما حضوری مراجعه کرد یا غیر حضوری هم میشه چونکه در شهر من کار گذار بورس وجود نداره

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. روش دریافت کدبورسی بصورت غیرحضوری در اینجا توضیح داده شده

   پاسخ
 57. رمضان

  سلام و ممنون از پاسخگویی شما/ وقتی در کارگزاری ای ثبت نام و کد دریافت میکنیم باید به کارگزاری موردنظر بابت فعالیت در بورس مبلغی پرداخت شود و اینکه به چه صورت است؟ و همینطور اگر اوراق مشارکت با سود ثابت اگر خرید کنیم هم پورسانت ب کارگزاری به چه صورت پرداخت میشود؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. ثبت نام اولیه و دریافت کدبورسی از کارگزاری رایگان است اما به ازای هر خرید و یا فروش، باید مبلغی کارمزد به کارگزار پرداخت کنید.
   برای خرید سهام و حق تقدم سهام: تقریبا نیم درصد
   برای فروش سهام و حق تقدم سهام: تقریبا یک درصد (نیم درصد آن مربوط به مالیات است)
   به طور مثال با خرید 1 میلیون تومان سهام، کارمزد کارگزار حدود 5 هزار تومان خواهد بود
   با فروش سهامی که مبلغ آن 1 میلیون تومان است کارمزد در حدود 10 هزارتومان خواهد بود
   کارمزد معاملات اوراق مشارکت بسیار پایین تر از کارمزد سهام است.
   برای خواندن جزییات تکمیلی در مورد نرخ خدمات کارگزاری ها این صفحه را مشاهده کنید

   پاسخ
 58. سعیده

  سلام و وقت بخیرممنون از اینکه اطلاعاتتون را در اختیار سایرین میگذارید. یه سوال داشتم از خدمتتون، من کارشناس ارشد علوم اقتصادی هستم و میدوام که مدرک رتبه زیادی به بازار بورس نداره اما حداقلش این هست که میدانم خواندن مباحث اقتصادی برام خوشایند هست، هیچ اطلاعاتی از بازار بورس ندارم،اما تصمیم گرفتم وارد بازار بشم و براش در حد توانم وقت بزارم، میخواهیم ببینم نظر شماز در باره روند کار آموزش چیه؟ به نظرتان من اول به یک کارگزار مراجعه کنم و کد بگیرم یا اول برای یه مدت در بورس مجازی کار کنم وبعد به سراغ کارگزار برم
  ممنون

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. پیشنهاد میکنم اول به کارگزار مراجعه و کد بورسی بگیرید، در حین یادگیری، معاملاتی کوچک هم انجام بدید.

   پاسخ
 59. رمضان

  سلام/ تفاوت کد آنلاین و کد بورسی در چیست؟ و چرا به کسانی که مدرک زیر دیپلم دارند فقط کد بورسی می دهند؟ اصولا مدرک تحصیلی چرا مدنظر است؟ با تشکر

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. با داشتن کد آنلاین به سیستم معاملات آنلاین سهام دسترسی پیدا میکنید.
   با کد بورسی فقط امکان ارسال سفارشات بصورت تلفنی و حضوری مقدوره.
   مدرک تحصیلی دیپلم برای اینه که اطمینان حاصل بشه شخص دارای دانش کافی هست.

   پاسخ
 60. سروش

  ُسلام میشه سود کرد و گذاشت کنار یعنی مانعی نیست ؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. نه مانعی نیست. شما آزادید هر زمان که خواستید در بورس معامله نکنید.

   پاسخ
 61. sam

  سلام وقتتون بخیر
  من میخوام شروع به خرید سهام کنم و هیچ اطلاعی در باره بورس و سهام ندارم
  خواستم بپرسم چ مبلغی رو برای شروع سرمایه بذارم و خود کارگزاری آگاه میتونه منو برا خرید کمک کنه یا فقط خودم باید خرید و فروش داشته باشم

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. با زیر 1 میلیون شروع کنید.
   با برخی کارگزاری ها برای سبدگردانی میتونید قرارداد ببندید که معمولا سرمایه بالای 200 میلیون لازمه.

   پاسخ
 62. رضا

  سلام ممنون از سایت خوبتون یه سوال داشتم شخصی که الان به من پیشنهاد داده که با سبد گردانی تو بورس برای من بصورت اینترنتی خریدو فروش کنه ایا ایشون میتونه بجای من بفروشه سهام رو وپول ان رو در حساب خودش واریز کنه

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. کارگزاری فقط حساب بانکی که به اسم شخص شماست رو قبول میکنه بنابراین امکان چنین سوءاستفاده ای “معمولا” نیست.
   با اینکار شما به هر حال متحمل ریسک میشید.

   پاسخ
 63. مجید

  سلام. ضمن تشکر از سایت خوبتون، من از یک کارگزاری کد بورس گرفتم آیا میتونم یک کد دیگه هم از کارگزاری ” آگاه ” بگیرم. در کل میشه ما چندتا کد داشته باشیم یا هر شخص میتونه فقط یک کد داشته باشه؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. کدبورسی یکی هست ولی میشه در تعداد دلخواه کارگزاری حساب باز کرد.
   با افتتاح حساب در کارگزاری دیگه، کدبورسی جدید برای شما صادر نمیشه بلکه فقط حسابی نزد کارگزاری باز میکنید.

   پاسخ
 64. امیر

  با سلام و عرض خسته نباشید و تشکر از راهنمایی بی دریغ شما
  من سهام وبهمن دارم وبهمن 94/12 در خصوص افزایش سرمایه تصمیم و در 1395/06/27 در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسانده من 95/5 سهام رو خریدم ایا این افزایش سرمایه افزایش سهام سهامداران را در پی دارد و ایا شامل من می گردد
  و همچنین میدکو مجمع عمومی فوق العاده مورخ 1393/07/10 و صورتجلسه هیئت مدیره مورخ 1395/04/08 افزایش سرمایۀ شرکت از مبلغ 22,000,000 میلیون ریال به‌مبلغ 23,760,000 میلیون ریال ( از محل مطالبات و آورده نقدی مبلغ 1760000 میلیون ریال ، ) در تاریخ 1395/07/04 در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است. من سهام را 95/6خریده ام

  با سپاس و احترام

  پاسخ
 65. م

  سلام میگم تو وب اگاه رمز عبور برا چیشونه

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. برای دسترسی به رمز عبور و نام کاربری معاملات آنلاین باید در کارگزاری آگاه افتتاح حساب کرده و کدبورسی دریافت کنید.

   پاسخ
 66. سینا

  سلام خسته نباشید من تازه وارد بورس شده ام در معاملات آنلاین نمی تونم خرید کنم سقف خریدم صفر هستش اگه میشه راهنماییم کنید مرسی

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. منظورتون از سقف خرید رو متوجه نشدم

   پاسخ
   1. سینا

    منظورم در سامانه معاملات بر خط در قسمت سفارش آنلاین سقف خرید صفر هست

    پاسخ
    1. بورسینس

     با چنین موردی برخورد نکردم، برای دریافت راهنمایی با کارگزاری تماس بگیرید

     پاسخ
 67. فروشگاه سرویس خواب

  ممنون از سایت خوبتون
  مطلب جالبی بود

  پاسخ
 68. خادم

  سلام. چطور ميتونم كتاب ثروت نهفته در بورس رو سفارش بدم؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. از طریق این لینک میتونید سفارش بدید و فوری دانلود کنید
   http://market.bourseiness.com/product/hidden-wealth-of-tehran-stock-exchange

   پاسخ
 69. الناز

  نظر شما درباره اینکه فردی که تجربه لازم رو نداره بیاد از مشاوره های معتبر با پرداخت هزینه استفاده کنه از سایت های معتبر چیه ؟؟؟؟ در صورت استفاده از سیگنال های خرید و فروش و سایر خدمات خودمون هم باید روند بازار رو تحلیل کنیم یا نه ؟ چون ممکنه وقت کافی برای اینکار رو نداشته باشیم …ممنون

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. در صورتی که مجوز و اعتبار لازم رو داشته باشه بله، تحلیلهای ویژه میتونه کمک کنه.
   بازهم باید یه سری مفاهیم رو یاد گرفته باشید تا بتونید به خوبی از تحلیلها استفاده کنید.

   پاسخ
 70. الناز

  سلام …. برای شروع و یادگیری چقدر زمان لازم هست ؟ من چند روز هست دارم برای ورود به بورس مطالعه میکنم بیشتر افراد در سایت های متفاوت میگن شکست خوردن و اینکه برای موفقیت باید روزی بالای هشت ساعت باید وقت گذاشت میشه راهنمایی کنید که در طول روز چند ساعت باید درگیر باشیم ؟ من معلم هستم و شیفت صبح مدرسه هستم نمیتونم ساعت معامله انلاین کار کنم یعنی باید اینترنتی خرید و فروش کنم در بعدازظهر که بقیه بیان کردن برای سود واقعی در بورس باید انلاین خرید و فروش کنید نه اینترنتی چون یه دنیا تفاوت بین انلاین و اینترنتی هست ایا واقعا همین طور هست ؟؟ اگه هستن افرادی که با خرید و فروش اینترنتی موفق بودن بیان کنن …. ممنون ……

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. برای شروع اولین گام اینه که کدبورسی بگیرید و کدبورسی هم معمولا پس از 3-4 روز از ثبت نام به ایمیل و موبایل شما ارسال میشه. راهنمای دریافت کدبورسی رو در این صفحه بخوانید
   ساعات یادگیری به خود شما بستگی داره، یادگیری در بازار بورس اینطور نیست که بگیم “برفرض مثال” شخص وقتی دیپلم رو گرفت دیگه میتونه از این به بعد سود کنه و دیگه نیازی به یادگیری نیست. یادگیری واقعی، علاوه بر خوندن یا شرکت در کلاس و دوره، بررسی و شناخت رفتار و عملکرد و درست گرفتن از شکستها هم هست.
   فعالیت در بورس کاری کاملا تخصصی هست و اگه نمیتونید زمان بذارید از همین ابتدا وارد اینکار نشید بهتره.
   این 8 ساعت روزانه که گفتن، برای پیگیری بازار بوده. زمانی که قصد دارید صرف کنید بستگی به استراتژی شما داره اینکه قصد دارید معامله گری کنید یا سرمایه گذاری؟
   معامله گری این هست که شما سهام رو به قصد نگهداری کوتاه مدت خریداری کنید. سرمایه گذاری اینه که شما سهام رو به دید نگهداری طولانی مدت بخرید.
   در مورد خریدوفروش هم، طبیعتا خریدوفروش آنلاین خیلی بهتر از اینترنتی هست و خود شما میتونید با توجه به شرایطی که دارید تصمیم بگیرید.

   پاسخ
 71. محمد

  سلام من 18 سالم نشده هنوز
  و میخوام معاملات انلاین انجام بدم چیکار باید بکنم؟
  از طریق ولی اقدام ب خرید و فروش باید کرد ینی چی؟
  حساب بانکی چی ؟حساب های بانکی ای ک برای زیر 18 ساله هاس به درد من میخوره تو بورس؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. افرادی که زیر 18 سال هستن باید پدر و مادرشون براشون سهام بخرن.
   قانون میگه برای معاملات آنلاین باید منتظر بشید تا به بالای 18 سال برسید.

   پاسخ
 72. سلام

  سلام -روزبخیر -از وقت زیادی كه برای جواب دادن به سوالها گذاشتید فهمیدم دغدغه مند هستید و مطلع -متشکرم وآقعا -اطلاعات خوبی بود -اما ی سوال -حس کردم بآید اطلاعات اقتصادی داشته باشبد -من یه سوال دارم -اگر هفت تومن پول داشته باشم و بخوام جایی سرمایه کنم تا ماهیانه حدود 200 پول دستم بیاد امکان داره؟ با سود بانکهای مختلف كه حساب کردم امکانش نبود –

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. وقت شما بخیر
   اگه سود بدون ریسک بخواید اوراق مشارکت هست با نرخ سود سالانه 20 درصد و پرداخت سه ماهه
   با خرید 7 میلیون اوراق، تقریبا ماهیانه 115 هزارتومان سود نصیبتشون میشه.
   اگه سودهای بالاتر بخواید: معاملات سهام – صندوق های سرمایه گذاری مبتنی برسهام

   پاسخ
 73. شهیاد

  سلام سی دی آموزشی شما که ۱۵۰ هزار تومنه توسط پست ارسال میشه یا با خریدش سایت دانلود برای ما باز میشه؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. محصول موردنظر فیلم آموزشی هست و بعد از خرید به شما دسترسی برای دانلود داده میشه.

   پاسخ
 74. سعید

  میشه منو تو تلگرام عضو کنین

  پاسخ
 75. سعید

  با سلام خسته نباشید
  برای ورود به تالار بورس اولین چیزی که نیازه کد بورسی هستش که باید به کارگزار مراجعه کنیم ولی متاسفانه من الان که تو شهر چالوس زندگی میکنم باید کجا مراجعه کنم برای گرفتن این کد میشه منو راهنمایی کنین

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. وقت بخیر
   لیست شعب کارگزاری آگاه در این لینک وجود داره، میتونید به نزدیکترین شعبه مراجعه کنید.

   پاسخ
   1. سعید

    گرفتن درخواست کد معاملاتی و کد اینترنتی و نیز درخواست معاملات برخط (آنلاین) باید حتما حضوری انجام بشه و حدودا چند روز طول میکشه

    پاسخ
    1. بورسینس

     سلام. بصورت غیرحضوری هم امکانش هست. در حالت عادی حداکثر 3 روز کاری

     پاسخ
 76. hamid

  سلام
  آیا درخواست کد معاملاتی و کد اینترنتی و نیز درخواست معاملات برخط (آنلاین) در کارگزاری آگاه هزینه ای دارد؟ یا تمامی مراحل ثبت نام رایگان است؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. درخواست کد معاملاتی و کد اینترنتی و نیز درخواست معاملات برخط (آنلاین) در کارگزاری آگاه بدون هزینه و رایگان است

   پاسخ
 77. احمد

  سلام
  آیا با مراجعه به کارگزاری آگاه و درخواست کد بورسی و نیز درخواست شناسه معاملات برخط (آنلاین) نیازی به پرداخت هزینه ای می باشد؟
  یا دریافت کد بورسی و نیز دریافت شناسه معاملات برخط کاملاً رایگان است؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. دریافت کدبورسی از کارگزاری آگاه رایگان است

   پاسخ
 78. محمد ولی

  محمد ولی ….
  سلام آیا می توان سود سهام را ماهیانه دریافت کرد؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. چیزی به اسم سود ماهیانه سهام وجود ندارد.

   پاسخ
 79. محمد

  سلام اگر نمادی موقف بشه اونوقت سرمایه ما هم سوخت میکنه. یا پولمون برگشت داده میشه

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. توقف نماد به معنی توقف دائمی نیست، بلکه به صورت موقتی این توقف برای برگزار مجمع، شفاف سازی، ارائه صورتهای مالی و تعدیل صورت میگیره و در حالت عادی پس از چندروز نماد باز میشه.

   پاسخ
 80. عباس

  آیا برای معاملات آنلاین و اینترنتی باید به کارگزاری که قبلا کار میکردیم بریم یا نه ؟ با تشکر

  پاسخ
  1. بورسینس

   به همون کارگزاری مراجعه کنید

   پاسخ
 81. عباس

  با سلام من حدودا 10 سال پیش کد معاملاتی داشتم سهام خرید و فروش میکردم ولی 10 کاری نکردم آیا کد معاملاتی من میسوزه یا نه

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. نمیسوزه ولی غیرفعال میشه. بهتره تشریف ببرید به همون کارگزار که ازش کد گرفتید.

   پاسخ
 82. نیما

  با سلام.من میخوام شروع به سرمایه گذاری در بورس کنم و هیچ اطلاعاتی هم ندارم.شنیده بودم ک تو تالار بورس یه سری افراد متخصص هستن ک کلاس های آموزشی برگزار میکنن.درسته؟برای شروع باید به تالار بورس برم؟میشه آدرسشو بگید؟
  میشه کمکم کنید که برای شروع باید چه کارهایی کنم و کجا برم و چه آموزشهایی رو کجا ببینم؟
  خیلی ممنون

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. برای مشاهده دوره های آموزشی حضوری در تهران اینجا کلیک کنید

   پاسخ
   1. REZA

    سلام .ببخشید سن باید چند باشه برا ورود

    پاسخ
    1. بورسینس

     سلام . همه میتونن کد بگیرن اما برای معاملات آنلاین حداقل دیپلم و دارا بودن حداقل 18 سال لازمه.
     کسانی که زیر 18 سال هستن باید همراه پدرومادر (ولی) اقدام کنن.

     پاسخ
 83. علی

  با عرض سلام
  آگه من قصد فروش سهام خودمو داشته باشم و هیچ درخواست خریدی نباشه میشه سهامو به خود شرکت یا کارگزاری فروخت؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. همه معاملات در بورس انجام میشه و طبیعتا هرکس که خریدار سهم باشه، سفارشش رو در سامانه معاملاتی بورس وارد میکنه، چه کارگزار باشه چه شرکت دیگه.

   پاسخ
 84. امیر

  من کد معاملات گرفتم و چند معامله هم انجام دادم ( انلاین ) ونفت خریدم اما الان که سایت سهامی که خریدم میرم تو قسمت سهامداران ( نوشته با کد بورس و کد ملی وارد شوید) قبول نمیکنه و پیام اشتباه میزنه گفتم شاید حتما در سایت سمات ثبت نام کنیم

  بسیار بسیار قدردانی از پاسخ و راهنماییهای بی منت و بی چشمداشتتان
  و باز بسیار سپاس

  پاسخ
  1. بورسینس

   اگه مشکلی در ورود به سیستم معاملات آنلاین دارید با پشتیبانی کارگزاری تماس بگیرید

   پاسخ
 85. امیر

  با سلام و خسته نباشید
  ایا علاوه بر کد بورسی باید در سایت IPS هم ثبت نام کنیم ؟
  با تشکر

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. وقت بخیر
   منظورتون رو از سایت IPS متوجه نشدم. آدرس رو بدید

   پاسخ
 86. اشکان

  سلام.میخواستم ببینم سود ما فقط تو بالا رفتن قیمت سهامه یا به صورت ماهانه و سالانه هم سود بهمون تعلق میگیره؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. سود سالانه سهام هم میتونه بهتون تعلق بگیرد. در این مورد این دو صفحه رو بخونید:
   https://www.bourseiness.com/13392/faq-51
   https://www.bourseiness.com/stock-dividend-history

   پاسخ
 87. سونیا

  سلام خسته نباشین
  من چندسالی میشود تو بورس خرید و فروش میکردم الان یکساله اصلا دیگه هیچ خرید و فروشی نکردم و سهم کروی من همینجوری مونده کلا یادم رفته چطوری میشه اوتو به فروش رسوند میتونین منو راهنمایی کنین لطفا

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. اگر کدمعاملات آنلاین رو گرفته باشید میتونید از طریق اینترنت بفروشیدش.
   اگه دسترسی به معاملات آنلاین ندارید تشریف ببرید به کارگزاری که باهاش کار میکردید، راهنمایی تون میکنن.
   یا باهاشون تماس بگیرید.

   پاسخ
 88. افشین

  با سلام،من دوره آموزشی ورود موفق به بورس رو خریداری کردم به مبلغ 150000 تومان منتها فایل دانلود برام ارسال نشد و خطا زد بعداز تکمیل خرید و پرداخت هزینه؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   با سلام، جزییات برای شما ایمیل شد. باسپاس

   پاسخ
 89. amir.mo

  سلام
  ببخشید ورود به بورس محدودیت سنی داره؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. کسانی که زیر 18 سال دارن، باید از طریق والدینشون کدبورسی دریافت کنن.

   پاسخ
 90. Mehdi

  سلام و خسته نباشید خدمت شما.
  اطلاعات مورد نیاز برای ورود موفق به بازار بورس چیه؟
  ممنون میشم اگه بطور خلاصه راهنمایی کنید.
  باتشکر

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. وقت بخیر
   توضیحات در همین صفحه و در صفحه زیر هست:
   https://www.bourseiness.com/30198/agah-express-stock-exchange-code
   https://www.bourseiness.com/start-investing-step1
   https://www.bourseiness.com/27645/how-to-learn-technical-analysis
   برای ورود به بورس: اول تحقیق کنید و یادبگیرید – دوم کدبورسی بگیرید- سوم در تحلیل و معامله گری و سرمایه گذاری حرفه ای بشید یا اینکه از خدمات مشاوره و تحلیل حرفه‌ای‌ها استفاده کنید.

   پاسخ
 91. arian

  بخشید ادرسی که باید برای وارد شدن به اطلاعات سهام خود وارد کنیم چیست

  پاسخ
  1. بورسینس

   لطفا سوالتون رو واضحتر بپرسید

   پاسخ
 92. یونس

  سلام خسته نباشید
  بسیار زیبا و کامل تو ضیح داده اید حتی بهتر از مطالب آموزشی سایت بورس که این جای تقدیر و تشکر است .موفق و سر افراز باشید

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. خواهش میکنم دوست عزیز

   پاسخ
 93. ویسکومتر

  واقعا مطلب جالب و مفیدی بود و استفاده کردم ، از سایت خوبتون متشکرم

  پاسخ
 94. امیر

  سلام.
  میخواستم بپرسم چگونه میشه به خود تالار بورس (اون سالنی که تابلوهای قیمت بورس هست) وارد شد ؟
  شرایط خاصی داره ؟
  شرایط ورود به تالارهای تهران و شهرستان ها فرق میکنه ؟
  لطفا جواب بدید.

  پاسخ
 95. حسین

  با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر از زحمات شما
  من در مورد سامانه آنلاین مفید یکم ابهام دارم آیا جزوه ای بهتر از خلاصه ای که خود کارگزاری مفید منتشر کرده هست؟(اون خیلی خلاصه گفته و اکثر قسمتارو نگفته) و سوال دوم اینکه آیا در سامانه برخط امکان ایجاد دستور خرید و فروش شرطی مثل مفیدتریدر هست یا نه
  با تشکر

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. خواهش میکنم دوست عزیز
   راهنمایی بهتر از اون جزوه برای مفیدآنلاین ندیدم.
   در سامانه معاملات برخط، امکان سفارشات شرطی هست، کافیه در فرم سفارش، تیک پیشرفته رو بزنید و گزینه موردنظر رو انتخاب کنید.

   پاسخ
 96. هستی

  سلام . من تازه میخوام وارد بورس بشم . میخواستم بدونم با 200 هزار تومن تقریبا چه تعداد سهام میتونم بخرم ؟ و اینکه برای شروع و یادگیری و کسب تجربه 200 هزار تومن کافیه ؟
  پیشاپیش ممنونم

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. برای شروع کافیه.
   قیمت سهام هر شرکت در بورس فرق میکنه، بنابراین تعداد سهامی که میتونید بخرید، بسته به شرکت متفاوته.

   پاسخ
 97. امیر24

  سلام.من میخوام وارد بازار بورس بشم و خودم بصورت آنلاین خرید و فروش انجام بدم ولی متاسفانه هیچی بلد نیستم اگر امکانش هست کتاب،سایت یا جزوه ای بهم معرفی کنید که بصورت ساده و گام به گام توضیح داده باشه ممنون میشم

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام دوست عزیز، توضیحات همین صفحه رو لطفا بخونید.
   همینطور اینجا توضیحات بیشتری برای ورود به بورس داده شده: https://www.bourseiness.com/start-investing-step1

   پاسخ
 98. reza

  با سلام
  اگه کد بورسی رو از یک کارگزاری بگیریم و کد معاملات آنلاین را از چند کارگزاری مختلف دریافت کنم در این صورت میتونم در عرضه های اولیه تعداد بیشتری سهام بخرم ؟ یا اینکه امکان نداره… و فقط با یک کد بورسی میشه یکبار معامله کرد

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. کدبورسی شما در همه کارگزاری هایی که حساب باز میکنید یکی هست، بنابراین در عرضه اولیه ، سهمیه یک نفر به شما تعلق میگیره.
   پس هرشخص یک کدبورسی داره و فرقی نمیکنه در چند کارگزاری عضو باشه.

   پاسخ
 99. کیمیا

  سلام.من محصلم و پول زیادی برای سرمایه گذاری ندارم ( زیر ی میلیون) و چیزی هم از بورس بلد نیستم که بخوام خودم خرید و فروش انجام بدم در ضمن شهرستانم و امکان شرکت تو کلاس آموزشی رو ندارم میخواستم بدونم میشه با این پول کم وارد بورس شد بصورتی که شخص دیگری کار خرید و فروش رو انجام بده؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. نه، با این پول کسی سبدگردانی اختصاصی انجام نمیده.
   این مقدار برای شروع یادگیری مناسبه

   پاسخ
   1. کیمیا

    ممنون که جواب دادید.میشه بگید برای سبدگردانی اختصاصی حداقل سرمایه چقد باید باشه؟

    پاسخ
    1. بورسینس

     شرایط هر شرکت فرق میکنه. باید با یه کارگزاری یا مشاور سرمایه گذاری که مجوز سبدگردانی دارن صحبت کنید

     پاسخ
 100. کیان

  ممنونم از لطفتون

  پاسخ
 101. کیان

  سلام ببخشید سال نو مبارک ببخشید من وارد بازار بورس میخوام بشم و سهام بخرمدقیقا باید چکار کنم ممنمونم از راهنمایی تون

  پاسخ
 102. قیمت زنده طلا

  چنانچه ممکنه در مورد آتی سکه هم مطلب بزارید . ممنون بابت سایت خوبتون .

  پاسخ
 103. حمید رضا

  سلام
  به نظر شما بهترین کارگزاریی که بشه از شهرستان باهاش کار کرد و همینطور از آموزشها و راهنماییهاش استفاده کرد کدومه؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   کارگزاری اگاه رو به شما پیشنهاد میدم

   پاسخ
 104. علی

  سلام
  عاقا اتباع هم میتونن تو بورس فعالیت کنن؟؟؟!

  پاسخ
 105. محمد

  سلام
  مرسی بابت این مقاله خوبتون!!
  2تا سوال داشتم ازتون
  یکی اینکه افراد زیر 18سالم میتونن تو بورس فعالیت داشته باشن؟؟؟؟!
  دوم اینکه کارگزاری ک انتخاب میکنی مال هر شرکتی هس باس سهام همون شرکتو بخری؟؟!!

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام دوست عزیز. چنانچه شخصی زير 18 سال باشه خودش به تنهايي نمیتونه سهام خریدوفروش کنه و فقط “ولی” يا “قيم” اون میتونه معاملات رو انجام بده.
   انتخاب کارگزاری ربطی به انتخاب سهام نداره و در هر کارگزاری بورس که عضو شدید سهام هرشرکت بورسی که مایل بودید رو میتونید خریداری کنید.

   پاسخ
 106. فرشته

  سلام… سودسهاممون ب اندازه مقدارسرمایه گذاریمون دراون شرکته؟یاسودهمه ب یک میزانه؟..من.میترسم شرکت کنم وازبدشانسیم فقط پولم بهدربره

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   بله سود نقدی سهام که به شما میرسه به اندازه تعداد سهامی هست که دارید.
   سود سهام شرکت های مختلف فرق میکنه و این سود در مجمع عمومی عادی سالیانه تصویب میشه.
   البته یه جور دیگه هم میشه سود کرد و اونهم سود حاصل از افزایش قیمت سهام هست
   سودوزیان شما ربطی به شانس نداره و کاملا به مهارت و تجربه شما بستگی داره
   بورس قماربازی نیست که با شانس و اقبال در ارتباط باشه.

   پاسخ
 107. ahad

  راستی من میخوام سهام خریداری کنم،چجوری تو کارگزاری عضو بشم؟باید حضوری برم یا با اینترنت هم میشه؟کدوم روش سریعتره؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   لینک راهنمای دریافت کدمعاملاتی در این صفحه وجود داره
   https://www.bourseiness.com/bashgah-agah-brokerage

   پاسخ
 108. ahad

  سلام.اگه سهام شرکتی رو بخرم و یک ماه نهگدارم و توی همون ماه سود سالیانه شرکت به من تعلق میگیره؟یا باید یک سال مالی اون سهامو داشته باشم؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. فرقی نمیکنه چه مدتی سهم رو نگهداری کنید، مهم اینه که در زمان برگزاری مجمع عمومی سالیانه سهامدار شرکت باشید
   حتی اگه امروز سهم رو بخرید و دو-سه روز دیگه مجمع باشه بازهم سود به شما میرسه
   زمان برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه در سایت codal.ir برای شرکتهای مختلف اطلاع رسانی میشه

   پاسخ
  2. بورسینس

   سلام. فرقی نمیکنه چه مدتی سهم رو نگهداری کنید، مهم اینه که در زمان برگزاری %

   پاسخ
 109. parsa GH

  من 15 سالمه و میخوام وارد این کار بشم بنظرتون خوبه ؟ خودم علاقه ای به این کارا دارم ولی شک دارم البته مادر پدرمم میگن که برم ولی شک دارم

  پاسخ
  1. بورسینس

   خیلی خوبه که از الان یادگیری رو شروع کنید

   پاسخ
   1. parsa GH

    تشکر میکنم که جواب دادین البته هنوز هیچی نمیدونم فردا وقت دارم مطلبتون رو حتما میخونم با تشکر

    پاسخ
 110. ahad

  سلام اگه سهام شرکتی رو خریداری کنیم تو سودی که شرکت کسب میکنه هم شریک میشیم؟؟اگه سهمی تو اون سود داشته باشیم،از چند روز سودو تقسیم میکنند؟مثلا یک ماه یا یک سال؟یا تا آخر دوره مالی؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   بله شما وقتی سهمی رو خریدید در سود شرکت سهیم میشید.
   سود نقدی سهام سالیانه یکبار تقسیم میشه .
   مقدار سود و زمان تقسیم سود در مجمع عمومی سالیانه تصمیم گیری میشه.

   پاسخ
   1. ahad

    با این حساب اگه ما سهام شرکتی رو بخریم و سه ماه اون سهمو نگهداریم و بعد سه ماه بفروشیم شرکت سود اون سه ماهو به ما میده؟

    پاسخ
    1. بورسینس

     نه، اینطور نیست.
     شرکت ها سالیانه یکبار سود پرداخت میکنن که همونطور که گفتم در مجمع سالیانه شرکت ها این مقدار سود مشخص میشه.
     زمان پرداخت سود هم طبق قانون باید حداکثر 8 ماه بعد از برگزاری مجمع باشه
     بعضی شرکتها چندماه طول میکشه تا سود رو پرداخت کنن و بعضی دیگه سریعتر

     پاسخ
 111. زهرا

  خیلی سایت خوبی دارید من با اینکه 21 سال دارم ولی تا الان هیچی درباره سهام و بورس نمیدونستم ولی خوندن مطالب شما خیلی بهم کمک کردمیشه درباره اوراق قرضه دولتی هم مطلب بذارید دوس دارم درباره اونام اطلاعات داشته باشم ممنون ازشما

  پاسخ
  1. بورسینس

   باعث خوشحالیه که استفاده بردید.
   اینجا درباره اوراق قرضه توضیح دادیم که اوراق قرضه اسلامی توی ایران اسمش صکوک هست

   پاسخ
 112. ehsan

  سلام و عرض خسته نباشید
  من سوال و جواب هارو خوندم و جوابمو نگرفتم
  خواستم بدونم از لحظه ای که تصمیم به فروش سهاممون بگیریم تا وقتی که پولش رو بدست بیاریم
  ممکنه چقدر طول بکشه؟یعنی تو چه بازه ای؟ ممنووونم

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام و عرض ادب
   هیچ اشکالی نداره هرسوالی دارید بپرسید
   بعد از اینکه سهام رو فروختید کارگزاری ها سه روز بعد مبلغ رو به حسابتون واریز میکنن، البته باید درخواست برداشت بدید.
   توصیه میکنم در این کارگزاری عضو بشید تا تخفیف کارمزد هم بدست بیارید

   پاسخ
 113. بهزاد

  سلام
  من مشتری سرمایه گزاری مفید هستم و در خارج از ایران زندگی می کنم. دسترسی من فقط به صورت آفلاین هست و متاسفانه دسترسی آنلاین ندارم. با سرمایه گراری مفید تماس گرفتم و تقاضای دسترسی آنلاین کردم ولی به من گفتن با اینکه ما همه مدارک شما رو اینجا داریم اما برای این دسترسی باید یه فرم جدید پر کنید. من هم که فعلا نمی تونم به این زودی در ایران باشم برای پر کردن این فرم خواستم که وکیلم رو برای اینکار بفرستم که به من پاسخ دادن که وکیل نمی تونه بجای شما این فرم رو پر کنه و شما تنها کسی هستید که اجازه دارید این کار رو انجام بدید!
  میشه لطفا در این مورد من رو کمک کنید یا اگر کارگزاری دیگری شربیط آسانتری برای این کار داره رو به من معرفی نمایید؟
  سپاسگزارم

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   لطفا بگید این فرم جدید که باید پر میکردید دقیقا چه فرمی بود؟
   پاسخ رو بدید تا ببینم چه راهی هست
   باسپاس

   پاسخ
   1. بهزاد

    سلام،
    به من گفتن که فرم جدید جهت دسترسی آنلاین هستش (برای دسترسی به امکان خرید و فروش آنلاین mofidonline.com) و فرم قبلی که پر کرده بودم فقط برای دسترسی آفلاین (پس از ورود به اکانت مشتری در سایت c.emofid.com تقاضای خرید و فروش رو روی صفحه وب خودمون ثبت می کنیم و یک نفر از کارگزاری برامون اقدام به خرید یا فروش می کنه مثل روش سنتی)
    با سپاس از وقتی که برای پاسخ می گذارید.

    پاسخ
    1. بورسینس

     سلام
     بله درسته؛ قرارداد جدایی برای معاملات انلاین باید پرکنید و بفرستید به کارگزاری.
     شما قبلا احراز هویت شدید و میتونید از کارگزاری بخواید فرم ها رو به ایمیل شما ارسال کنه. بعد دانلود کنید، پرینت بگیرید و بعد از تکمیل کردن فرم، اونرو اسکن کنید و با هماهنگی قبلی به ایمیل کارگزار بفرستید (یا اینکه در سامانه ثبت نام غیرحضوری آپلود کنید) اینطور فکر میکنم قبول کنن و مشکلی وجود نداشته باشه.
     سایر قوانین رو در این فایل میتونید بخونید و نمونه فرم ها رو ببینید.
     امیدوارم این توضیحات کمکتون کنه.

     پاسخ
     1. بهزاد

      از پاسختون سپاسگزارم.
      من هم فکر می کردم که این روش کار می کنه ولی متاسفانه سرمایه گذاری مفید از من می خواد که شخصا برم اونجا و فرم رو پر کنم. حتی حضور وکیل تام من رو هم قبول نمی کنه.
      باز هم از پاسختون سپاسگزارم و امیدوارم که در کار خوبتون هر روز موفق تر باشید.

     2. بورسینس

      عذرمیخوام که نتونستم بیش از این کمک کنم.
      همونطور که خودتون فرمودید شاید بهتر باشه با یه کارگزار دیگه کار کنید، اما مسلما باید قبلش باهاشون تماس بگیرید تا مطمئن بشید مثل مفید نیستن.
      میتونید این کارگزار رو امتحان کنید
      موفق باشید

 114. kazem

  سلام من در خرید یک سهام اعتبار تا مدت لغو زدم ولی فردای آن روز تابلو آن نماد متوقف شد من چگونه میتوانم آن را لغو کنم

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام. این موضوع رو با کارگزارتون مطرح کنید تا حذفش کنن

   پاسخ
 115. مهدی 2

  سلام از راهنمایی های فوق العادتون ممنونم من تا حالا توی بورس سرمایه گذاری نکردم میخوام با مبلغ 1500000تومان در بورس سرمایه بذارم لطفا راهنماییم کنید چه سهمی بخرم بهتره سپاسگذارم

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   متاسفانه از پیشنهاد سهام معذوریم.

   پاسخ
 116. شاهین

  با سلام و احترام
  این اطلاعات بازدهی صندوق که در لیست عملکرد صندوق ها ی سرمایه گذاری منتشر میشود مثلا مینویسد که در 30روز گذشته %11.09 بازده صندوق میباشد .منظور 11%سود در 30روز میباشد که به سهام دار تعلق میگیرد یا نه .لطفا در این زمینه راهنمایی کنید

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام و عرض ادب
   بله، گفته شما صحیح است. اگر نوشته شده که در 30 روز گذشته بازدهی صندوق 11 درصد بوده، به این معنی است که اگر شما 1 میلیون تومان در صندوق سرمایه گذاری کرده بودید سود شما 110 هزارتومان میشد.

   پاسخ
 117. مهیار

  سلام
  معیار برای بهترین قیمت خرید چیه؟
  مثلا فردا که می خوام سهام بخرم باید چه قیمتی رو پیشنهاد بدم؟
  قیمت اولین یا اخرین معامله روز قبل یا کمترین قیمت یا چی؟
  تشکر

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   قیمت خرید سهام بستگی به جریان بازار و سفارشاتی داره که بقیه معامله گرها در صف خرید و فروش قرار دادن.
   اگه میخواید فوری خرید انجام بشه، کافیه قیمتی رو برای خرید وارد کنید که در اون قیمت، شخصی حاضر به فروش سهام هست (یعنی یه سفارش فروش روی همون قیمت درج شده)
   برای فروش سهام هم برعکس.. یعنی قیمتی رو وارد کنید که در با اون قیمت ، شخصی سفارش خرید سهام رو وارد کرده
   این صف ها و سفارشات ثبت شده رو در صفحه نماد شرکت در سایت tsetmc.com میتونید ببینید

   پاسخ
 118. سلیمانی

  سلام.

  برای خرید و فروش در مفید تریدر حتما باید نام کاربری مخصوص به تریدر رو داشته باشم؟ آخه موقع نصب یه اکانت مجازی برام درست کرد بدون هیچ نام کاربری و پسوردی؟ این مفید تریدر کار مفید اینترنتی رو انجام میده؟

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   با مفیدتریدر هم میتونید معاملات رو انجام بدید. برای اینکار موقع نصب، باید با نام کاربری و رمزی که کارگزاری مفید در اختیارتون گذاشته وارد حساب میشدید.
   راهنمای مفیدتریدر اینجا هست: https://www.bourseiness.com/mofidtrader
   باسپاس

   پاسخ
 119. سلیمانی

  سلام.

  دیروز به کارگزاری مفید رفتم و درخواست کد بورسی دادم. بعد از چند ساعت یه نام کاربری و یوزر برام ایمیل شد که با اون میتونم فقط وارد مفید اینترنتی بشم. حالا سوالم اینه که این نام کاربری و یوزر همان کد بورسی محسوب میشه یا خیر؟

  سوال بعدیم اینه که چطور میتونم حساب مفید اینترنتی رو شارژ کنم؟

  تشکر

  پاسخ
  1. بورسینس

   سلام
   نام کاربری و رمزی که ارسال شده کدبورسی شما نیست. کدبورسی کدی هست که از 3 حرف اول نام خانوادگی شما و چندعدد تشکیل شده.
   شارژ حساب معمولا به صورت واریز به حساب کارگزاری و ثبت فیش یا واریز آنلاین انجام میگیره.
   برای سوالات مرتبط با کارگزاری ها، بهتره با خودشون تماس بگیرید
   باسپاس

   پاسخ
 120. محمد علی رضایی

  بدون داشتن رابط نمی شود در بورس سرمایه گذاری کرد(مبلغ کم)

  پاسخ
  1. بورسینس

   منظور شما از رابط چیه؟
   اگه منظورتون کارگزار هست، به هرحال شما برای سرمایه گذاری در بورس باید از یک کارگزار کدمعاملاتی بگیرید. چه مبلغ سرمایه گذاری کم باشه چه زیاد

   پاسخ
   1. ملورین

    سلام.من ۷ ۸ ماهی هست وارد بورس شدم.میخوام جدی پیش ببرم واسه اخذ نمایندگی کارگذاری .میخوام بدونم از کجا باید شروع کنم.چ مدرکی لازم هست؟چ شرایطی باید باشه ک نمایندگی بِدن.

    پاسخ
    1. شجاع‌الدین جهاندیده

     سلام، در این مورد باید با کارگزاری ها تماس بگیرید. هر کارگزاری شرایط خودش رو داره.

     پاسخ

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نکات مهم

 • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
 • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
 • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
 • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.

سلب مسئولیت: در بازارهای مالی و سرمایه‌گذاری (سهام، بازار آتی و ارز) ارزش دارایی‌ها ممکن است به سرعت تغییر کند و ریسک از دست رفتن سرمایه وجود دارد. محتوای موجود در سایت بورسینس صرفا جهت اطلاع‌رسانی است و نظرات شخصی نویسنده را منعکس می‌کند. بورسینس هیچ منفعت یا مسئولیتی در قبال سود و زیان کاربران ندارد و مسئولیت استفاده از تمامی مطالب و محتوای سایت بر عهده کاربران است.
Copyright © Bourseiness 2013-2019
کپی‌برداری از مطالب این سایت به هرشکل، غیرمجاز و غیرقانونی است.