کار و کاسبی یا سرمایه‌گذاری با 100 میلیون تومان، پیشنهاد شما چیه؟

خانه انجمن ها انجمن گفتگوی بورسی کار و کاسبی یا سرمایه‌گذاری با 100 میلیون تومان، پیشنهاد شما چیه؟

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #32604

  با 100 میلیون تومان چه کارهایی می‌تونم انجام بدم؟ کار و کاسبی یا سرمایه‌گذاری با 100 میلیون تومان، پیشنهاد شما چیه؟

  من 48 سالمه، مهندس مکانیک هستم و در شرکت های مختلفی چند تا پروژه کار کردم
  با 100 میلیون چه کارهایی می‌تونم انجام بدم؟

  کاربری (yunespc) گفته:
  آیا این سرمایه پول شخصی شماست یا وام است؟
  پیشنهاد من راه اندازی کارگاه قالب سازی ویا تزریق پلاستیک است.

  مهدی گفته:
  مهندس جان، شما با توجه به سن و تجربیاتتون، ابتدا فرض را بر این بگیرید که سرمایه‌ای ندارید.
  حالا با توجه به توانایی‌ها و علایقتون و امکانات در دسترس‌تون یک شغل را انتخاب کنید .
  حالا از اون سرمایه‌تون برای این شغل انتخابی سرمایه‌گذاری کنید، ممکنه 20 میلیون نیاز بشه، ممکنه 100 میلیون هم کم باشه که مابقی‌اش را تامین می‌کنید.

  اینجوری که می‌فرمایید با 100 چیکار می‌شه کرد، یعنی شما دنبال این هستید که پولتون کار کنه نه خودتون!

  Saeed.MD گفته:
  بزنید تو کار پرورش قارچ دکمه‌ای البته نه همین جوری طبق حرف دیگران باید به یک کار کشته مشورت کنید.

  karafarin گفته:
  بزن تو کار ماشین

  با 100 میلیون تومان سرمایه، چه می‌توان کرد؟

  سمیرا حسینی، فرهیختگان آنلاین (FDN.ir): با 100 میلیون تومان سرمایه، چه می‌توان کرد؟ همین امروز سرمایه‌گذاری در چه بخشی می‌تواند سود قابل‌توجهی داشته باشد؟  آیا می‌توان با این پول دست به یک کار مرتبط با تولید زد؟ یا اینکه بهتر است به سرمایه‌گذاری در بورس، مسکن یا سپرده‌گذاری در بانک‌ها اندیشید؟

  این سوال با فعالان اقتصادی در میان گذاشته شده است و آنچه از مجموع اظهارات آنها استنباط می‌شود، ناچیز بودن رقم 100 میلیون تومان درشرایط کنونی اقتصاد کشور است که رکود تورمی یکی از مشخصات آن است. با این حال هر یک از فعالان سرشناس اقتصادی توصیه‌ای برای این حجم سرمایه‌گذاری دارند.

  مسکن، بورس یا بانک؟
  با در نظرگرفتن اینکه سرمایه‌گذاری در بخش زمین و مسکن در ایران همواره سوددهی خاص خود را دارد و مسکن همیشه یک «کالای سرمایه‌ای» محسوب می‌شود؛ این بخش برای سرمایه‌گذاران جذاب است.
  اما با توجه به رکود حاکم در این بازار، بسیاری از صاحبان ملک و ساختمان ترجیح داده‌اند دست به فروش ملک نزنند، از آن گذشته رقم 100 میلیون تومان هم برای بازار مسکن پایتخت گران ایران کافی نیست.
  با این همه، سپرده‌گذاری در بانک‌ها با وجود نرخ سود پرجاذبه فعلی کم و بیش شانس بیشتری دارد. چراکه بازار غیررسمی ارز و سکه مدتی است که هم سو با کنترل نرخ تورم به وضعیت پایدار رسیده و دیگر از آن موج‌سواری سوداگرانه دلالان خبری نیست و شاید مطمئن‌ترین سرمایه‌گذاری در شرایط کنونی سپرده‌گذاری در بانک‌ها باشد.

  بانک
  بیشتر فعالان اقتصادی هم در گفت‌وگو با «فرهیختگان»، سپرده‌گذاری را مطمئن‌ترین راه برای سرمایه‌گذاری در شرایط کنونی می‌دانند. دراین باره محسن خلیلی‌عراقی، عضو اتاق بازرگانی ایران بهترین کار را سپرده‌گذاری در بانک می‌داند و می‌گوید: «در شرایط کنونی با 100 میلیون تومان نمی‌توان کارهای تولیدی انجام داد، چون هم پول کمی است و هم در شرایط کنونی سرمایه از بین می‌رود، بنابراین می‌توان این پول را در بانک سپرده‌گذاری کرد و سود آن را دریافت کرد.»

  علی‌نقی خاموشی، رئیس اتاق بازرگانی ایران و انگلستان نیز با تایید این موضوع با بیان اینکه «با 100 میلیون نمی‌توان کار تولیدی راه‌اندازی کرد و حداقل مبلغ برای راه‌اندازی کارهای تولیدی یک میلیارد تومان است»، می‌گوید: «تنها کاری که می‌شود با این پول انجام داد سرمایه‌گذاری در بانک است.»

  تولید
  با اینکه این دو تولید‌کننده مطرح و پرسابقه کشور، سرمایه‌گذاری در بخش تولید را با در اختیار داشتن رقم 100 میلیون تومان، بی‌فایده می‌دانند؛ اما مسعود دانشمند رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات و ناصر عاشوری قلعه رودخان نماینده مجلس توصیه می‌کنند که با این پول حتما سرمایه‌گذاری در بخش تولید مطمئن است.

  البته ناصر عاشوری قلعه رودخان بهترین سرمایه‌گذاری را با توجه به وضعیتی که کشور دارد بازار مسکن می‌داند و می‌گوید: «بازار مسکن در حالت تعادل قرار دارد و با این مبلغ در شهرستان‌ها می‌توان ملک خرید، اما در تهران فکر نمی‌کنم امکان‌پذیر باشد.»

  بورس
  برخی کارشناسان نیز سرمایه‌گذاری در بورس را بهترین راه برای سرمایه‌گذاری می‌دانند. محسن بهرامی ارض اقدس، عضو اتاق بازرگانی ایران در این خصوص می‌گوید: «برای کسی که 100 میلیون تومان پول دارد، بازار بورس، بهترین بازار برای سرمایه‌گذاری است. اما در مجموع بهتراست سهام یا بسته‌های سهام خریداری شود تا هم به بخش تولید کمک کند و هم مطمئن و سالم است.»
  وی می‌افزاید: «اما درانتخاب سهم و واحد باید دقت کرد.»

  ابراهیم جمیلی، عضو اتاق بازرگانی ایران نیز وقتی این سوال را می‌شنود که «با 100 میلیون تومان پول، در کجا بهتر است که سرمایه‌گذاری کرد؟» ابتدا می‌خندد و سپس با بیان اینکه «100 میلیون تومان پولی نیست که بتوان با آن سرمایه‌گذاری درستی انجام داد»، می‌گوید: «راه‌اندازی یک کار تولیدی خدماتی با 100 میلیون تومان نمی‌شود. بهترین کار سرمایه‌گذاری در بورس است.»

  مطلب مرتبط: آموزش بورس در تهران و شهرستان

  بورس تهران با 100 میلیون تومان

  مسکن
  حضور در بازار ساختمان توصیه فریال مستوفی، عضو اتاق بازرگانی ایران است. او می‌گوید: «خرید ملک بهترین سرمایه‌گذاری بلندمدت با این میزان مبلغ است، چراکه تجربه نشان داده است که در ایران هیچ‌گاه ارزش ملک پایین نمی‌آید وبا این سرمایه‌گذاری هم ملک ارزش افزوده خواهد داشت. علاوه‌براین می‌توان آن را اجاره داد و ازاجاره آن سود برد.»

  او در پاسخ به این سوال که «با 100 میلیون تومان در کجا می‌توان خانه خرید؟» می‌گوید: « اینکه با 100 میلیون تومان کجا می‌شود خانه خرید را نمی‌دانم، اما با سرمایه‌گذاری در بانک فقط سود دریافت می‌شود و سرمایه، ارزش افزوده نخواهد داشت.»

  مستوفی با بیان اینکه « 100 میلیون برای سرمایه‌گذاری در بخش تولید مبلغ کمی است»، می‌افزاید: «الان اگر کسی بخواهد سوپر مارکت هم راه‌اندازی کند باید مکانی برای این کار داشته باشد یا اینکه آن را اجاره کند؛ در تهران به دلیل اجاره‌های بالا نمی‌توان با این مبلغ سوپرمارکت راه‌اندازی کرد، اما در شهرستان‌ها به دلیل پایین بودن اجاره‌ها می‌توان با این مبلغ بدون داشتن مغازه هم سوپرمارکت راه‌اندازی کرد؛ این مبلغ را می‌توان در بخش کشاورزی هم سرمایه‌گذاری کرد، اما به شرط آنکه صاحب زمین باشیم.»

  بنگاه زودبازده
  مهدی جاریانی، عضو دیگر اتاق بازرگانی ایران، اما معتقد است که 100 میلیون برای صنایع متوسط و بزرگ کافی نیست با 100 میلیون حتی نمی‌توان مغازه هم راه‌اندازی کرد، بنابراین از نظر او 100 میلیون فقط می‌تواند پاسخگوی فعالیت‌های کوچک باشد یا در کارهایی قرار بگیرد که مقداری از مواد اولیه برای واحدهای متوسط تولید و عرضه کند.

  او می‌گوید: «در واحدهای کوچک اگر مالک واحدها، خودش متخصص این کار باشد با 100 میلیون تومان می‌توان سرمایه‌گذاری کرد از جمله صنایع پلاستیک‌سازی، بطری‌سازی یا در و پنجره آلومینیومی.»

  روح الله بیگی ایلانلو، نماینده مجلس نیز در پاسخ به این سوال می‌گوید: «می‌توان این مبلغ را در بانک گذاشت و سود گرفت یا اینکه در تعاونی‌های کوچک به‌عنوان مشاغل خانگی یک کارگاه کوچک خانگی ایجاد کرد به شرط آنکه در این زمینه تخصص داشته باشد و همراه با افراد خانواده این تعاونی را اداره کند، مثل پرورش قارچ، خیاطی، قالی‌بافی، بسته‌بندی مواد غذایی.»

  محمدعلی مددی، نماینده مجلس نیز در پاسخ به این سوال که با 100 میلیون تومان در کجا باید سرمایه‌گذاری کنیم، می‌گوید: «با این پول هیچ کاری نمی‌توان کرد.»

  نظراتی که برای سرمایه‌گذاری و کسب‌وکار با 100 میلیون داده شده رو بررسی می‌کنیم

  – خرید و فروش مصالح ساختمانی و آهن الات
  – خرید و فروش مواد غذایی
  – پیش خرید آپارتمانی که اونور سال تکمیل بشه یا خرید کلنگی قواره دار پیشنهاد میشه.

  مطلب مرتبط:  سرمایه‌گذاری روی آجیل و خشکبار

  کسی پیشنهاد کرده ” خرید خودرو هم خوبه ”
  اما یکی گفته :” ماشین سرمایه حساب نمیشه.
  راننده هم وقتی ماشین از خودش نباشه دل به کار نمیده و روز به روز ماشینتون استهلاک بیشتری پیدا میکنه.
  بماند که یک تصادف هم ممکنه سرمایه رو کلا بر باد بده و باید بیفتید دنبال بیمه و کاغذبازی های بعدش!”

  reza10wert گفته:
  “اگر سرمایه گزاریش کنی داخل بانک ماهی 1,900,000 تومان سود داره که هیچ کاری هم فعلا همچنین درآمدی نداره
  بعد با این سود ماهیانه میتونی کارهای دیگیر راه بیندازی
  امیدوارم نظرم خوب باشه”

  mahkoom021 گفته:
  بانک سود لحظه ایه خوبی میده که باعث میشه خوب گولت بزنه و ضرر کنی
  بعد از 1 سال میبینی ارزش سرمایه ات نصف میشه همون چیزی که با 100 میلیون میشد خرید الان با 150-200 میلیون باید بخری
  در صورتیکه فوقش 20 میلیون از بانک سود گرفتی

  mpirata گفته:
  دارایی اون چیزی هست که گردش مالی + ایجاد کنه ، زمین که بخری و بیوفته یه گوشه واسه سالهای بعد که گرون شه دارایی به حساب نمیاد (این قسمتش رو برای کسایی گفتم که بعدا میان اینجا سرچ میکنن و این رو میخوند 😀 )
  توی ملک اگر بری و خوب بگردی میتونی گزینه های خوبی رو پیدا کنی

  اگه یه کار بی ریسک و راحت میخوای : خونه چهار پنج ساله بگیر بده اجاره ( نوساز نگیر افت شدید داره )

  Harrp گفته:
  اگه یه مقدار بیشترش کنی‌ میتونی‌ با پولت بری تو شمال بگردی “” شالیزار برنج ” در حال باز ده‌ بخری، سعی‌ کن یه جورایی نزدیک اون تونل باشه نه اون سر شمال.
  با این کارت میتونی‌ زمین رو بدی دست یه کشاورز که ازش برنج بکشه بیرون خودتم اینور بفرو شیش
  هر وقت هم خواستی‌ زمین رو خشک می‌کنی‌ جا زمین ویلای میفروشیش !!

  parsaweb گفته:
  بزن تو کار انبار کردن مواد غذایی پر مصرف مثل شکر و آرد و … موقعی هم که قیمت ها رفت بالا خودت یه مغازه اجاره کن و به طور مستقیم با قیمت کمتر از بازار بده دست ملت :دی ( البته سعی کن اقلام پر مصرف بدون بار کد قیمت مصوب بخری که بعدا دردسر نشه )
  درسته کار غیر انسانی هست ولی بهتر از اینه که ارزش پول هر روز کمتر بشه

  vazirniaگفته:
  فقط مغازه. هر چقدر هم متراژ کمتر باشه هم بهتر اجاره میکنن هم راحتتر فروش میره . نسبت به زمین و آپارتمان هم ارزش افزوده بیشتری داره .
  کلا مغازه یکی از بهترین سرمایه گذاری ها هست حتی اگه ملک نباشه و فقط سرقفلی باشه .

  armin-sh گفته:
  اقا با نصف این مبلغ تو یک جای خوب تهران میتونید مغازه فست فود و یا کافی شاپ با در امد بالا ( البته مغازه اجاره ای ) ( کافی شاپ که کلهم سوده ) راه اندازی کنید
  تو این مملکت هرکی به هرچیش نرسه به شکمش خوب میرسه
  پول تو این مملکت فقط تو خوردو خوراکه

  tohin میگه:

  سلام همشهری 🙂
  یه پیشنهاد خوب که اگه خودم داشتم همچین کاری میکردم.
  خرید اپارتمان های نقلی قدیمی ساز به قیمت پایین
  بازسازی و زیبا سازی
  البته من خودم دستم تو کاره (در کابینت پارکت کناف نقاشی) واسه من به صرفه تره ولی شما اگه اینکاره نیستی باید هزینه اینارو از سودت کم کنی 😉

  واقعا جواب میده پسر عموام با همین کار و چنتا خرید و فروش خودشون الان بساز بندازی راه انداختن. 😆

  ملکم چیزیه که توش ضرر نیست

  به نظر بنده 10 تومن از اين پول رو تو يه صندوق سرمايه گذاري بذار اگه بعد چند ماه راضي نبودي يه سود كمي روش اومده بكش بيرون.بورس نون و آبداره حاجي

  شیرازمارکت میگه:

  تا تثبیت شدن اوضاع اقتصادی بانک، بعد از اون ببین بازار به چه سمتی پیش میره. ملک و زمین توی بازار شیراز راکد هست. میتونی ماشین از اونور وارد کنی و بفروشی، یا کلا بزنی توی کار واردات. اون دیگه بستگی به نفوذت داره. ابزار دقیق بتونی مشتریش داشته باشی نون تو روغن هست.

  stoemen میگه
  با عرض معذرت از دوستی که پیشنهاد تزریق پلاستیک رو داده بود
  من کارگر شرکت تزرق پلاستیک بودم به دلیل عدم فروش محصولا ت نزدیک یکما ه تعطیل شدم
  تازه قیمت یک دستگاه تزریق پلاستیک که بشه چند محصول با اون تولید کرد خیلی بالا تر از این حرفها است و ضمنا دستگاههای جانبی از قبیل خنک کننده – رطوبت گیر واسیاب و فضای کارو …. که این مبلغ خیلی کمه
  پیشنهاد من اینه که اگه خودت نمی خوای کار کنی و پولت کار کنه بگرد دنبال کار افرینان کوچک که با سرمایه بین 5 تا بیست میلیون میتونن یک کاسبی حلال راه بندازند سرمایه از تو کار از اونا
  سود هم نصف اینجوری هم تو سود حلال از پولت گیر میاد و اون بنده خدا هم کاسبی شو راه انداخته حالا یا باهات شریکی کار میکنه یا اصل پولت رو بهت برمیگردونه و سودشو هم که تازمان برگشت اصل سرمایه گرفتی فقط یادت باشه تضمین معتبر بگیری که هم خیال تو راهت باشه و هم محرکی برای طرف که تلاششو بیشتر کنه تا بتونه پول تو رو برگردونه

  nava752 میگه
  به نظر من هم باید بگردی دنبال کسایی که ایده کار دارند و نیازمند سرمایه هستن… خیلی طرح های هستن که پتانسیل سود میلیاردی رو دارند ولی به خاطر هزینه های اولیه در حدود 10 میلیون راه نمی افتند و بعدا نمونه های ضعیف تر جایگزین آنها میشوند و به سودهای کلان دست پیدا می کنن.

  یکی گفته
  من اگه این پولو داشتم یه مرغداری اجاره می کردم یا میرفتم تو کار کشاورزی و گلخانه و یه کم از شهر و مشکلاتش دور میشدم
  البته یکی از کارهای مورد علاقم نانوایی اونم اگه میشد یه مدت اجاره کرد خوب بود البته نون فانتزی
  البته با این پول فقط یکی از این کارهارو میشه انجام داد.

  sharktech میگه
  من میگم یه چندتا متخصص گرافیک, 3d کار و تیزر و کامپوزشن و اینارو جمع کن و یه شرکت cg بزن.
  اینطور شرکت ها توی ایران کمن و شما با انجام دادن یکی دوتا کار میتونین خودتونو مطرح کنین.

  mehdiSHOP میگه
  من جای شما بودم توی حداقل دو تا کار وارد می شدم و به جای اینکه توی کار a به صورت 100٪ وارد شوم توی کار a و b هر دو وارد می شدم اما 50%

  NAKOOT میگه
  من یه رفیقی دارم درس رو ول کرد از باباش حول و حوش 100 تومن پول گرفت با بچه محلشون زد تو کار بساز بفروشی!
  سر 1 سال نشد الان یه ذره بچه مورانو زیر پاشه! کارخونه و شرکت رو بریز دور، پولت رو به کار بنداز.

  payam میگه
  کارایی که میدونم الان خیلی عالی جواب میده و با این سرمایه میشه خوب ادارش کرد ، پوشاک و پرده و فست فود هستش .

  من میزدم تو کار تجارت فرش! بازار کار خوبی داره.

   یک پیشنهاد برای سرمایه گذاری با 100 میلیون تومان :

  سرمایه گذاری در بورس و خرید و فروش سهام بصورت اینترنتی

   

  #34190

  چگونه با ١٠٠ میلیون تومان، شاغل شویم ؟

  این مطلب از کانال تلگرام دکتر محمدحسین ادیب نقل شده است، (عضویت در کانال)

  🔓برای دوچیز باید راه حل پیدا کنید تا با ١٠٠ میلیون تومان سرمایه ، صاحب یک شغل شوید:

  🗝اجاره مغازه شما نباید بیش از ٣تا ٤ درصد فروش ماهانه شما باشد

  🗝بسیار تخصصی وارد بازار شوید یعنی یک شاخه کوچک از یک رشته را انتخاب کنید ، مثلا اگر تولید کننده محصولات چوبی هستید فقط میز بیلیارد را انتخاب کنید ، وارد تولید محصولات چوبی دیگر نشوید ، اگر در فروش پوشاک وارد میشوید یک شاخه کوچک از پوشاک مثل شال و روسری را انتخاب کنید

  🔓جنس مغازه دار دار باید جور باشد و جور بودن جنس نیاز به سرمایه بالا دارد و با ١٠٠ میلیون تومان سرمایه ، اگر تخصصی وارد هر رشته نشوید ، به سرمایه بالا احتیاج دارید و شکست میخورید.

  🔹سود مغازه دار سنتی از فروش بطور معدل ٣٠ درصد است

  🔓شما با ١٠٠ میلیون تومان سرمایه ، فقط وقتی میتوانید فروش داشته باشید و با مغازه دار سنتی رقابت کنید که سود ناشی از فروش شما ١٠ درصد باشد؛ لاغیر

  ✌️چرا نباید اجاره بیشتر از ٣ تا ٤ درصد فروش ماهانه باشد؟ سود مغازه دار خرد ، نباید کمتر از ٣٠ درصد باشد در غیر این صورت نمی تواند هزینه های خود را پوشش دهد و مهم ترین هزینه ، اجاره است ، اجاره مغازه داران سنتی بسیار بیش از ٣ تا ٤ درصد است و همین اولین دلیل شکست آنهاست ، مغازه دار سنتی باید با سود ٣٠ درصد بفروشد تا بتواند هزینه اجاره های بعضا تا ١٠ درصد فروش ماهانه را پوشش دهد

  🤝پس در یک نقطه نامناسب و البته ارزان ؛ مغازه اجاره کنید تا بتوانید با ١٠ درصد سود ، جنس خود را بفروشید

  🕸مغازه دارانی که با بهره هزاری سی تومان ، مغازه خود را از جنس پر میکنند نمی توانند بهره هزاری سی تومان را به قیمت کالای خود اضافه کنند و از مشتری دریافت کنند لذا فروش خود را به یک نوع کالا مثل روسری محدود کنید تا سرمایه در گردش کمتری نیاز داشته باشید

  🗝سرمایه در گردش خود را بهره ای تامین نکنید ، وقتی تخصصی برخورد کنید به سرمایه در گردش کمتر و پول بهره ای کمتر احتیاح دارید

  🔹فکر نکنید همه مشکلات حل شد اما این دو نکته نوع تفکر شما را در مسیر درست قرار میدهد ، هر دو هفته یکبار ، از منظر دیگری ، برای مشکلات سرمایه های کوچک ، در این کانال راه حل ارائه میشود

  🔹در ذهن خود سعی نکنید فقط به کاستی های این تحلیل فکر کنید ، این تحلیل را با دید خودتان یکبار دیگر بازنویسی کنید و آن را با محدودیت های محل زندگی و توانائی های شخصی خود تطبیق دهید ، هر کدام از شمائی که شاغل نیستید میتوانید چیز هائی به این تحلیل اضافه یا کم کنید و با بهتر کردن آن برای خود شغلی دست و پا کنید

  🔹این تحلیل را شخصی سازی کنید تا شاغل شوید

  🔹سودآورترین کار با ١٠٠ میلیون تومان سرمایه کدامست ؟

  از محمد حسین ادیب پژوهشگر ریسک بازار ( تخصص ریسک نشان می دهد تصمیمات فعلی مدیران ، چه عواقب منفی در آینده دارد)

  🔻در ٢٠ سال اول انقلاب ، سرمایه خرد به صورت خویش فرما وارد بازار می شد و به شدت منتفع می شد.

  🔻اما طی ده سال گذشته به مرور و هر چه به زمان حال نزدیک تر شدیم توجیه اقتصادی سرمایه خرد در بازار تضعیف شد ، در وضعیت فعلی حضور ٨٠ درصد از سرمایه های خرد به صورت خویش فرما در بازار غیر اقتصادی شده است

  🔻حداقل ٥٠ درصد از کسانی که طی شش ماه اخیر با سرمایه کمتر از ١٠٠ میلیون تومان وارد بازار شده اند ، زیان کرده اند.

  🔻اما همچنان ٢٠ درصد از سرمایه های کمتر از ١٠٠ میلیون تومان حضور فعال و همراه با سود آوری در بازار دارند و لیست این مشاغل به مرور در کانال اعلام میشود.

  🔻سودآورترین کار برای سرمایه کمتر از ١٠٠ میلیون در وضعیت فعلی سپرده گذاری در بانکهاست ، سپرده گذاری یکساله بهترین توصیه به این قبیل افراد است.

  🔻سودی که بانکها به سپرده پرداخت می کنند از محل زیان بانک و زیان وام گیرنده پرداخت میشود و سود سپرده یکساله طی ١٢ ماه آینده حداقل دو بار دیگر کاهش می یابد اما تا زمانی که سود سپرده کاهش نیافته سپرده گزاری یکساله در شش بانک بزرگ ، اولین توصیه به این قبیل از فعالین اقتصادی است.

  این مطلب از کانال تلگرام دکتر محمدحسین ادیب نقل شده است، (عضویت در کانال)

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.