گروه سیمان و گچ : ستران ، سفارس ، سشرق ، سپاها و…

در حال نمایش 7 نوشته (از کل 7)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #13190

  تاپیک اختصاصی گروه سیمان و گچ : ستران ، سفارس ، سشرق ، سپاها و…

  #13750
  blanknima-s2
  مشارکت کننده

  شرکت سیمان ارومیه با پوشش صد درصدی بودجه برآوردی 1525 ریالی سال 92 و تقسیم حداکثر سود در مجمع سالیانه اولین پیش بینی سود سال 93 شرکت را مبلغ 1479 ریال اعلام نموده است.

  مدیر مالی شرکت سیمان ارومیه در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: با توجه به اینکه شرکت با ظرفیت کامل مشغول به فعالیت می باشد بنابراین میزان تولید را برای سال 93 نسبت به سال 92 بدون افزایش در نظر گرفتیم.

  صفدری در خصوص وضعیت فروش شرکت ابراز داشت: شرکت مشکلی از بابت فروش محصول ندارد و به میزان تولیدی تقاضا برای آن وجود دارد.

  وی افزود: بیش از 30 درصد از محصولات شرکت به صادرات اختصاص دارد که در این خصوص با افزایش فروش خارجی نسبت به گذشته رو به رو خواهیم بود.

  مدیر مالی “ساروم” در خصوص کیفیت محصول تولیدی اظهار داشت: در چند سال اخیر و سال جاری شرکت توانسته در راستای تحقق اهداف استراتژیک سه ساله شرکت پروژه های کیفی متعددی را اجرایی کند.

  اخذ گواهی استاندارد اروپا

  وی با اشاره به اخذ گواهی استاندارد اروپایی خاطر نشان کرد: این استاندارد برای سیمان پرتلند از مؤسسه استاندارد ترکیه گرفته شده است که با اخد این گواهی استاندارد اروپایی امکان افزایش صادرات سیمان به سایر کشورهای اروپایی فراهم شده است بطوریکه هم اکنون به بازار کشور گرجستان وارد شدیم و پیش بینی می کنیم این روند ادامه یابد.

  سعید صفدری در خصوص نرخ فروش محصول اظهار داشت: شرکت با توجه به تصویب انجمن صنفی و اجرای فاز دوم هدفمندی افزایش 20 درصدی نرخ فروش را برای سال 93 لحاظ کرده است.

  وی پیرامون اجرای فاز دوم هدفمندی و تحریم ها گفت: با توجه به اجرایی شدن فاز دوم هدفمندی بهای تمام شده برای محصول افزایش می یابد که در صورت فروش با نرخ های جدید هزینه ها پوشش داده خواهد شد.

  مدیر مالی شرکت ادامه داد: تحریم های اقتصادی مقداری شرایط تأمین لوازم و قطعات را با سختی همراه کرده است که در صورت پیشبرد مذاکرات این مورد راحت تر صورت خواهد گرفت.

  صفدری پیرامون اقدامات محیطی زیستی در شرکت ابراز داشت: همواره استراتژی شرکت کنترل پیامدهای زیست محیطی بوده است و در این راستا اقدامات بسیار خوبی انجام گرفته که آلایندگی خروجی کوره ها را بسیار کاهش داده است و در حال حاضر شرکت از بالاترین سطح استاندارد در حوزه مسایل محیط زیستی برخوردار می باشد.

  این مقام مسئول در شرکت “ساروم” پیرامون ریسک های شرکت ابراز داشت: نوسانات نرخ ارز و قیمت گذاری دولتی بیشترین چالش هایی است که سودآوری شرکت را تحت تأثیر قرار می دهد.

  وی ادامه داد: اساساً اینکه سیمان مشمول قیمت گذاری دولتی باشد صحیح نیست چراکه این صنعت از صنایع تأثیرگذار در کشور است و باید به تناسب افزایش هزینه ها بتواند نرخ فروش خود را با در نظر گرفتن کشش بازار تنظیم کند.

  در خاتمه صفدری در خصوص وضعیت شرکت در سال 93 اظهار کرد: با توجه به کیفیت بالای محصول و نزدیکی به مرزهای صادراتی غرب کشور شرکت مشکلی در خصوص پوشش کامل بودجه برآوردی نخواهد داشت و با تمام ظرفیت به فعالیت در راستای توسعه شرکت ادامه خواهد داد.

  #13782
  blanknima-s2
  مشارکت کننده

  صادرات 60 درصدی سیمان غرب به عراق
  براساس آخرین اطلاعات درج شده بر روی سایت کدال، درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 93 به میزان 1378 ریال برآورد شده این در حالی است که درآمد هر سهم برای سال مالی به 29 اسفند ماه سال 92 به میزان 1435 ریال بوده است و در نتیجه درآمد هر سهم برای سال جاری به میزان چهار درصد کاهش داشته است.

  در همین راستا، یک مقام مسئول شرکت در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز افزود: شرکت سیمان غرب در پیش بینی بودجه خود اثر افزایش نرخ حامل های انرژی را لحاظ کرده است.

  وی تصریح کرد: مهمترین چالش در شرکت های سیمانی افزایش هزینه و بهای تمام شده ناشی از اجرایی شدن فاز دوم هدفمندی یارانه می باشد. شرکت سیمان غرب اثر افزایش نرخ محصولات خود را از ابتدای خرداد ماه در بودجه خود لحاظ کرده است.

  این مقام مسئول عنوان کرد: چنانچه “سغرب” بتواند افزایش نرخ ناشی از اجرایی شدن فاز دوم یارانه را از ابتدای خرداد ماه سال جاری اعمال نماید می تواند پوشش مناسب بودجه برآوردی را داشته باشد.

  وی اظهار داشت: به نظر می رسد با توجه به اینکه 60 درصد درآمد شرکت سیمان غرب ناشی از صادرات می باشد و همچنین با توجه به رشد نرخ دلار در ماه های اخیر، در صورت اعمال افزایش نرخ محصولات سیمانی با وضعیت مطلوبی رو به رو شود و احتمال تعدیل مثبت “سغرب” نیز دور از ذهن نخواهد بود.

  این مقام مسئول در خاتمه افزود: پیش بینی می گردد “سغرب” به دلیل چشم انداز مثبت مذاکرات ژنو و رفع تحریم ها، با افزایش صادرات رو به رو گردد هم اکنون شرکت سیمان غرب تنها به کشور عراق صادرات دارد. اما در نظر دارد با توجه به رفع تحریم ها، به سایر کشورها صادرات داشته باشد بنابراین بطور کلی چشم انداز شرکت سیمان غرب در سال 93 مثبت ارزیابی می گردد همچنین “سغرب” تعمیرات اساسی در آسیاب سیمان داشته که در فروردین ماه سال جاری این تعمیرات به اتمام رسیده است بنابراین انتظار افزایش تولید نیز وجود دارد.

  #13832
  blanknima-s2
  مشارکت کننده

  شرکت سیمان خاش با 12 میلیارد و 500 هزار تومان سرمایه اطلاعات و صورت های مالی 12 ماهه منتهی به 29 اسفند 92 را منتشر کرده است.
  “سخاش” برای هر سهم در سال مالی 92 مبلغ 1926 ریال سود خالص محقق کرده که در مقایسه با آخرین پیش بینی (مبلغ 1721 ریال) افزایش 12 درصدی داشته است.

  #13894
  blanknima-s2
  مشارکت کننده

  پیشنهاد افزایش ۵ دلاری قیمت سیمان صادراتی به آذربایجان
  خبرگزاری تسنیم: دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان از پیشنهاد افزایش ۱۵ هزار تومانی قیمت سیمان صادراتی به کشور آذربایجان خبر داد و گفت: ظرف چند روز آینده قیمت جدید سیمان صادراتی ایران به سایر بازارهای هدف نیز تعیین می شود.

  عبدالرضا شیخان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اعلام اینکه امروز قیمت نهایی سیمان صادارتی ایران به کشور آذربایجان مشخص خواهد شد، اظهار داشت: در حال حاضر قیمت سیمان صادارتی به کشور آذربایجان 133 هزار تومان در هر تن است که پیشنهاد افزایش 5 دلاری قیمت‌ها مطرح شده است.

  وی با اشاره به اینکه قیمت سیمان صادارتی کشور به کشورهای افغانستان، عراق و آذربایجان متفاوت است، افزود: قیمت سیمان صادارتی ایران با توجه به بازارهای هدف قیمت‌های مختلف دارد به نحوی که درصددیم با تعیین قیمت‌های معقول جایگاه خود را در مقابل رقبای دیگر حفظ کنیم.

  وی اضافه کرد: ظرف چند روز آینده قیمت جدید سیمان صادراتی ایران به عراق که شامل دو بخش شمال و جنوب است و افغانستان به عنوان دیگر بازار هدف اعلام خواهد شد.

  #13961
  blanknima-s2
  مشارکت کننده

  زمان اعلام نرخ های جدید محصولات سیمانی

  دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان از آخرین گمانه زنی ها پیرامون زمان اعلام نرخ های جدید فروش محصولات سیمانی خبر داد.

  محمد شیخان در گفتگو با بورس نیوز عنوان کرد: طی روزهای گذشته از تمامی مدیران شرکت های سیمانی تقاضا شد مدارک پیرامون میزان افزایش هزینه های مرتبط با بهای تمام شده تولید را به انجمن ارایه کنند تا طی پایان هفته جاری گزارشی جامع به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارایه گردد.

  وی افزود: در حال حاضر هزینه های گزارش شده از سوی شرکت های فعال این صنعت بیشتر از انتظارات و ارزیابی قبلی انجمن صنفی بوده، اما برای جلب نظر دولت و دریافت موافقت نهایی وزارت صنعت، معدن تجارت بابت مجوز افزایش نرخ ها، گزارش هزینه ها تعدیل شده است.

  شیخان با تأکید بر اینکه وزیر صنعت و معدن با افزایش نرخ سیمان موافق است، اظهار داشت: بحث کنونی بر سر میزان و درصد افزایش نرخ هاست. بطوریکه صحبت های قبلی مبنی بر افزایش 14 تا 22 درصدی نرخ های فروش بوده و با وجود اینکه نظر انجمن بر افزایش نرخ بیشتر از محدوده مذکور است، اما برای حفظ بازار تقاضا، پس از دریافت مجوز افزایش نرخ ها به همان میزان ارایه خواهد شد.

  دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان پیرامون فروش صادراتی گفت: با توجه به اینکه خریداران خارجی به قیمت فروش داخلی نگاه می کنند، در شرایط کنونی و با قیمت های فعلی به دنبال خرید محصول در کف قیمتی هستند. اما در صورت دریافت مجوز افزایش نرخ فروش داخلی محصولات سیمانی، افزایش نرخ های صادراتی نیز تا حدود چهار دلار محقق خواهد شد.

  وی ادامه داد: البته با توجه به اینکه حجم عمده صادرات به کشورهای عراق، افغانستان و آذربایجان صورت می گیرد و به دلیل محدودیت های موجود ناشی از تحریم ها، فروش صادراتی به صورت ریالی انجام می شود.

  شیخان در خاتمه سخنان خود، آمار فروش صادراتی سال جاری را عنوان کرد و گفت: در فرودین ماه در حالی حدود یک میلیون و 425 هزار تن صادرات سیمان و کلینکر محقق شده که طی ماه مذکور به دلیل تعطیلات نوروزی و ممنوعیت تردد خودروهای سنگین در جاده ها، میزان صادرات تحت تأثیر قرار گرفت، اما انتظار می رود این میزان در اردیبهشت ماه با افزایش قابل توجهی نسبت به ماه ابتدایی سال جاری همراه شده باشد.

  #17686

  گروه سیمانی که با مشکلات صادرات دست و پنجه نرم می کنند در تیر ماه هم کاهش صادرات داشته اند. نرخ فروش سیمان البته در تیر ماه 3 دلار رشد داشته است.

در حال نمایش 7 نوشته (از کل 7)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.