گروه کاشی و سرامیک : کسعدی ، کترام ، کچینی ، کحافظ و…

بورسینس – آموزش بورس، ارز دیجیتال و سرمایه گذاری انجمن ها انجمن گفتگوی بورسی گروه کاشی و سرامیک : کسعدی ، کترام ، کچینی ، کحافظ و…

در حال نمایش 3 نوشته (از کل 3)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #13166

  تاپیک گروه کاشی و سرامیک : کسعدی ، کترام ، کچینی ، کحافظ و…

  #13437

  شرکت پارس سرام با 3 میلیارد تومان سرمایه 3 میلیارد تومانی پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به31 شهریور 93 بر اساس عملکرد واقعی دوره 6 ماهه را منتشر کرده است.

  این شرکت برای هر سهم در سال مالی 93 مبلغ 520 ریال سود خالص پیش بینی کرده که در دوره 6 ماهه موفق به تحقق 72 درصد از این مبلغ(معادل 376 ریال) شده است.

  شایان ذکر است “کسرام” که گزارش اخیر خود را با تعدیل مثبت 15.5 درصدی در مقایسه با گزارش قبلی (مبلغ 450 ریال) به بازار ارائه کرده علت تعدیل را برگزاري مجمع شرکت توليد سولفور سديم ايران و افزایش تقسيم سود هر سهم نسبت به پيش بيني از مبلغ 80 تومان به 200 تومان و همچنین کاهش هزينه هاي مالي نسبت به پيش بيني بعلت تسويه بدهي بانکها با بهره بالا و دريافت تسهيلات بيشتراز بانک توسعه صادرات ايران با بهره کمتر اعلام کرده است.

  #15177

  درباره کحافظ
  در خصوص این شرکت حرف برای گفتن زیاد است، اصلاً اتفاقات خودش گویای همه چیز هست، دقت کنید: سهام شرکت در تاریخ 5 فروردین سال گذشته 159 تومان بوده در تاریخ 92.11.6 قیمت سهام به رقم 866 تومان رسیده یعنی بازدهی در حدود 467 درصد آن هم با رتبه نقدشوندگی 300. جالب است بدانید کل حجم معاملات سهام این شرکت طی مدت مذکور به گونه ای بوده که در 80 درصد روزهای معامله صف نشینان این شرکت التماس دعا برای عرضه به میزان حجم مبنا را داشتند و جالبتر آنکه طی این مدت هیچگونه گزارش شفاف سازی به سازمان بورس ارسال نشده و تنها در تاریخ 5 دی ماه 92 مدیریت این شرکت اعلام می کنند که هیچگونه تغییر با اهمیتی در سود سال 92 ایجاد نشده است یعنی شفاف سازی بعد از بازدهی حدود 300 درصدی سهام شرکت.
  در نهایت هم که در تاریخ 92.11.12 سهام این شرکت پس از ورود به گروه معاملاتی با حجم معاملاتی بیش از یک میلیون و 400 هزار سهمی مواجه می شود و از آن پس روند نزولی تا تاریخ 24 تیر ماه همین امسال در پیش می گیرد که در همان روز به جهت برگزاری مجمع متوقف می شود.

  خلاصه، امروز نماد “کحافظ” پس از برگزاری مجمع سال 92 دوباره به تابلو باز گشت البته با سری افکنده چون در مجمع هشت ریال سود بین سهامدارانش تقسیم کرد و امروز هم با افت بیش از 43 درصدی به تابلو بورس بازگشت و نشان داد علت بازدهی 414 درصدی خود در سال 92 چه بوده، آقا خیلی زحمت کشیدین دست شما درد نکنه،
  فقط می ماند یک سوال که بدجوری مغز ما را درگیر کرده، این سهامدارای خوش شانس که سر بزنگاه سهم رو خالی کردن چه کسانی بودند؟ آقا حتی یک درصد هم فکر نکنید رانت بوده ها نه فقط شانس بوده، همین. حالا یه کی به این سوال جواب بده.

در حال نمایش 3 نوشته (از کل 3)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.