گروه قندی : قچار ، قصفها ، قشکر ، قپیرا و…

در حال نمایش 5 نوشته (از کل 5)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #13205

  تاپیک گروه قندی : قچار ، قصفها ، قشکر ، قپیرا و…

  #13788
  blanknima-s2
  مشارکت کننده

  در گفتگو با معاونت مالی و اداری انجمن کارخانه های قند و شکر؛
  افزایش نرخ شکر و کارمزد تصفیه شکر خام پیگیری شد

  با توجه به هزینه های کارخانه های قندی که اکثراً در نیمه دوم سال اتفاق می افتد می توان این هزینه ها را به واسطه درآمدهای ناشی از افزایش نرخ شکر پوشش داد.

  زمزمه هایی از افزایش نرخ شکر از نرخ 1900 تومان به مرز 2200 تومان در بازار شنیده می شود علاوه بر این، شنیده ها حاکی از افزایش نرخ کارمزد تصفیه شکر خام از نرخ دولتی 106 تومان به ازای هر کیلو به مبلغ بالاتر می باشد.

  در همین راستا، رحمتی، معاونت مالی و اداری انجمن کارخانه های قند و شکر به خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: انجمن تاکنون هیچگونه اقدامی در راستای افزایش نرخ شکر و همچنین افزایش نرخ کارمزد تصفیه شکر خام انجام نداده است.

  رحمتی تصریح کرد: با توجه به اینکه هزینه های کارخانه های قندی در نیمه دوم سال می باشد، لذا در خصوص زمان اعمال افزایش نرخ شکر در مقطع فعلی نمی توان اظهار نظر کرد.

  #13954
  blanknima-s2
  مشارکت کننده

  گزارش عملکرد 9 ماهه قلرست

  شرکت قند لرستان در جدید ترین پیش بینی 9 ماهه ، سود هر سهم سال مالی منتهی به تیر 93 را با 8 درصد تعدیل مثبت نسبت به آخرین پیش بینی مبلغ 5003 ریال اعلام کرد . شرکت مذکور در 9 ماهه نخست سال مالی مبلغ 2248 ریال این پیش بینی را که معادل 45 درصد می شود را پوشش داده است .

  طبق اظهارات شرکت دلايل تغيير پيش بيني نسبت به پيش بيني قبلي به شرح ذيل ميباشد :

  افزايش در فروش به علت افزايش در نرخ فروش تفاله خشک از مبلغ 6000 ريال به 8000 ريال مي باشد .

  افزايش در خالص ساير درآمد (هزينه) هاي متفرقه به علت افزايش در فروش ضايعات آهن مي باشد .

  افزايش در هزينه هاي مالي به علت تمديد تسهيلات بانکي مي باشد .

  #17444

  شرکت قند لرستان با 2 میلیارد و 400 میلیون تومان سرمایه پیش بینی درآمد هر سهم در سال مالی منتهی به 31 تیر 94 را مبلغ 4.143 ریال اعلام کرده و در دوره 9 ماهه موفق به تحقق 54 درصد از این مبلغ شده است.

  این شرکت قندی که گزارش اخیر خود را با تعدیل منفی 17 درصدی نسبت به آخرین پیش بینی (مبلغ 5.003 ریال) روانه بازار کرده علت این تغییر را کاهش در فروش بعلت رکود در بازار و و انتقال 5.901 تن شکر و 3.639 تن ملاس از سال مالی 93 به موجودی ابتدای سال مالی بعد اعلام کرده است.

  شایان ذکر است این شرکت که نرخ فروش هر کیلو شکر تولیدی از چغندر قند را در سال مالی 93 مبلغ 1.957 تومان در نظر گرفته، در سال قبل برای هر سهم مبلغ 6.328 ریال عایدی خالص محقق نموده و در دوره 9 ماهه موفق به پوشش 79 درصدی شده بود.

  قشیر هم دیگر نمادی بود که به پیش بینی سود هر سهم در دوره سه ماهه خود پرداخت. قند شیروان، قوچان و بجنورد در این گزارش میزان پیش بینی سود هر سهم خود را 229 ریال برآورد کرده که تعدیل منفی سنگینی معادل 49 درصد را نسبت به اطلاعیه های قبلی نشان می دهد.
  کاهش میانگین نرخ فروش هر کیلو گرم شکر تولیدی از مبلغ 500ر22 به مبلغ 000ر21 به علت شرایط حاکم بر بازار، کاهش میانگین نرخ خرید هر کیلو گرم شکر خام از مبلغ 000ر21 ریال به مبلغ 740ر19 ریال و افزایش هزینه های مالی ه علت عدم تسویه بخشی از تسهیلات دریافتی از جمله دلایل این تعدیل منفی ذکر شده است.

  غدام نیز در طی اطلاعیه شفاف سازی اعلام کرده که هیچ گونه تغییرات با اهمیتی در صورت مالی این شرکت روی نداده است و تقاضا برای خرید این سهم به دلیل جو بازار بوده است.

  #17681

  در گروه قندی باید به یک نکته توجه داشت. واردات شکر در تیر ماه نسیت به ماه های گذشته کاهش محسوسی داشته است و این خبر خوبی برای شرکت های گروه می باشد

در حال نمایش 5 نوشته (از کل 5)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.