گروه سرمایه گذاری : واتی ، وملت ، وسپه ، وصنعت ، وخارزم و…

 • این موضوع 3 پاسخ، 2 کاربر را دارد و آخرین بار در 9 سال، 3 ماه پیش بدست nima-s2 به‌روزرسانی شده است.
در حال نمایش 4 نوشته (از کل 4)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #13198

  تاپیک گروه سرمایه گذاری : واتی ، وملت ، وسپه ، وصنعت ، وخارزم و…

  #13778
  blanknima-s2
  مشارکت کننده

  شفاف سازی وبیمه
  شرکت 75 میلیارد تومانی سرمایه گذاری صنعت بیمه در نامه ای اقدام به شفاف سازی کرده است.

  به گزارش خبرنگار بورس نیوز، “وبیمه” اعلام کرده این شرکت در تاریخ 20 اردیبهشت ماه جاری هفت دستگاه آپارتمان با کاربردی اداری واقع در بلوار میرداماد، خیابان غفاری را به فروش رسانده است.

  بنابر اعلام شرکت سود حاصل از فروش آپارتمان های مذکور 3 میلیارد و 794 میلیون و 800 هزار تومان (به ازای هر سهم نزدیک به 5 تومان) می باشد.

  #13785
  blanknima-s2
  مشارکت کننده

  در گفتگو با مدیر عامل شرکت توسعه چشم انداز شمال عنوان شد: ورود به بازار دوم فرابورس پس از اصلاح امیدنامه

  نماد شرکت سرمایه گذاری چشم انداز توسعه شمال که در حال حاضر در بازار توافقی مورد معامله قرار می گیرد توانسته در مدت کوتاهی رشد بالای 50 درصد را تجربه کند.

  مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری چشم انداز توسعه شمال در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: عمده ترین تمرکز ما سرمایه گذاری در بازار ملک می باشد چراکه بیشترین سابقه و تجربه مدیران این شرکت در این حوزه است لذا در چند سال گذشته همواره بازار مسکن و املاک برای شرکت ما از یک حاشیه سود مناسب و مطمئنی برخوردار بوده است و توانستیم به صورت تخصصی تر در این بخش وارد شویم.

  سیدرحیم ایمنی آذری با اشاره به تمایل شرکت برای سرمایه گذاری در حوزه صنعت فولاد ابراز داشت: با توجه به اینکه سرمایه گذاری مستقیم در حوزه صنعت فولاد کشور نیاز به حجم بالایی برای سرمایه گذاری دارد تصمیم گرفتیم از طریق افزایش وزن پرتفوی بورسی شرکت به این صنعت وارد شویم.

  وی ضمن اشاره به مزیت ها و پتانسیل های بالای بازار سرمایه اظهار داشت: در حال حاضر کمیته اصلی پذیرش فرابورس با ورود این شرکت به بازار دوم فرابورس موافقت کرده است و تمام مراحل لازم طی شده است اما از نظر سازمان بورس امیدنامه شرکت نیاز به اصلاح داشت که در حال حاضر بر روی این مسئله کار صورت می گیرد که پیش بینی می کنیم بزودی انجام شود تا به سرعت بتوانیم وارد تابلوی دوم فرابورس شویم.

  اذری خاطر نشان کرد: شرکت سرمایه گذاری چشم انداز توسعه شمال در نظر دارد پس از تغییر تابلوی شرکت سرمایه خود را به میزان صد درصد از محل مطالبات حال شده سهامداران برآورده نقدی افزایش دهد.

  وی افزود: با توجه به طرح های گوناگونی که شرکت برای سرمایه گذاری دارد این افزایش سرمایه می تواند به تأمین مالی پروژه ها کمک بسزایی نماید و در افزایش سودآوری شرکت مؤثر واقع گردد.

  پروژه خاویار

  مدیر عامل “وشمال” در خصوص طرح پرورش خاویار شرکت ابراز داشت: زمین مورد نظر برای طرح شناسایی شده است که در نزدیکی می باشد و پیگیری های لازم برای اجرای طرح از طریق استانداردی در دست پیگیری می باشد که پیش بینی می شود برای دوسال آینده به بهره برداری برسد و از آنجایی که این پروژه ارزآوری مناسبی را به همراه خواهد داشت. بنابراین تمایل زیادی برای سرمایه گذاری در این طرح وجود دارد که از استراتژی های بلندمدتی شرکت ما می باشد.

  آذری در خصوص طرح های گردشگری شرکت عنوان کرد: به محض تعیین وضعیت شرکت در فرابورس و انجام افزایش سرمایه مورد نظر تصمیم به سرمایه گذاری در حوزه گردشگری از طریق ساخت و ساز مسکونی زمین و املاک تحت تملک شرکت داریم که به دلیل افزایش مسافرت های گردشگری به شمال کشور شاهد رشد تقاضای مسکن در این منطقه هستیم.

  مدیر عامل شرکت چشم انداز توسعه شمال پیرامون وضعیت مسکن در سال 93 ابراز داشت: با توجه به افزایش مواد اولیه صنعت ساختمان و افزایش بهای تمام شده آن سال 93 مسکن از رشد قیمتی متناسب با تورم برخوردار خواهد شد که به نظر می رسد این اتفاق در فصل تابستان همزمان با رونق نسبی معاملات مسکن رخ دهد.

  آذری در مورد وضعیت شرکت سرمایه گذاری چشم انداز توسع شمال در سال 93 ابراز داشت: با اعتقادی که مدیران شرکت به سرمایه دارند و برنامه ای که برای افزایش سهم پرتفوی بورسی شرکت به میزان حداقل 50 درصد سبد در این بازار گرفته شده است به نظر می رسد شرکت از پتانسیل این بازار بتواند برای افزایش سودآوری وکمک به اقتصاد کشور بهره گیرد.

  در خاتمه مدیر عامل شرکت “وشمال” با اشاره به عملکرد مثبت شرکت طی 6 سال گذشته اظهار داشت: تلاش همواره مدیران و کارشناسان شرکت حفظ و گسترش فعالیت مثبت آن قرار دارد و همانطور که طی سال های فعالیت شرکت موفق به پوشش فراتر از بودجه برآورد شده ایم که به امید خدا سال جاری نیز تمام سعی ما در شرکت برای رشد سودآوری و کمک به توسعه اقتصاد کشور می باشد.

  #14015
  blanknima-s2
  مشارکت کننده

  اصلاحیه سود سال 93 وساپا

  شرکت سرمایه گذاری سایپا سود هرسهم سال 93 خودرا با کاهشی 56درصدی نسبت به آخرین پیش بینی 92 از مبلغ 392 ریال به مبلغ 173 ریال رسانده است . این درحالیست که سود حاصل از سرمايه گذاريها به دليل افزايش تقسيم سود شرکت ساختماني دهکده پاسارگاد از 10 درصد به 90 درصد بابت فروش پروژه عظيميه کرج با افزایشی 222 درصدی روبرو بوده است
  . اما کاهش خالص ساير درآمدها و هزينه هاي عملياتي بابت کاهش بخشي از درآمدهاي تامين مالي در راستاي مصوبات هيات مديره باعث این تعدیل منفی شده است.

در حال نمایش 4 نوشته (از کل 4)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.