گروه دارویی : دتولید ، دالبر ، دکوثر ، پخش ، درازک و…

در حال نمایش 8 نوشته (از کل 8)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #13172

  تاپیک گروه دارویی : دتولید ، دالبر ، دکوثر ، پخش ، درازک و…

  #13513
  blankali
  مشارکت کننده

  با سلام
  حدود 3ماه پیش مقدار زیادی سهام تیپیکو خرید کردم که از بد روزگار با وجود عرضه اولیه بودن رشد چندانی نکرد و الان تو ضررم.حالا با توجه به اینکه به 2/31 که سال مالی شرکته نزدیک میشیم به نظرتون با سهم به مجمع برم یا با ضرر ردش کنم بره به نظرتون آینده سهم تا رسیدن به مجمع چه جوریه؟

  #13514

  در مورد تیپیکو ، مجمع این شرکت به احتمال زیاد در مرداد یا شهریور برگزار میشه و مشخص نیست سود نقدی پیشنهادی چقدر هست.
  حمایت بعدی این سهم در محدوده 625 تومان قرار داره
  در مورد فروش یا نگهداری نظری ندارم.

  #13747
  blanknima-s2
  مشارکت کننده

  شرکت کیمیدارو سود سال 93 خودرا اصلاح و با کاهشی 5 درصدی مبلغ 1417 ریال اعلام نموده است. شرکت دلیل این تعدیل را اطلاح محاسبه درآمد سرمايه گذاري در شرکت دارو سازي دانا اعلام نموده است .

  #13865
  blanknima-s2
  مشارکت کننده

  مدیر مالی شرکت داروسازی تولید دارو عنوان کرد:
  رفع مشکلات با برداشته شدن تحریم سوئیفت بانکی

  براساس آخرین اطلاعات درج شده بر روی سایت کدال درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 93 به میزان 2082 ریال برآورد شده این در حالی است که درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 92 به میزان 2488 ریال بوده است و در نتیجه درآمد هر سهم برای سال جاری به میزان 16 درصد کاهش داشته است.

  در همین راستا، کرمی مدیر مالی شرکت داروسازی تولید دارو در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: با توجه به اینکه شرکت های دارویی از طرف وزارت بهداشت در اوایل سال 93 افزایش نرخ گرفتند بدین طریق شرکت های دارویی طی سال گذشته توانستند بیش از بودجه برآوردی خود را پوشش دهند و با تعدیل های مثبت همراه شوند. لذا به نظر می رسد وزارت بهداشت به شرکت های دارویی مجوز افزایش نرخی طی سال 93 را نخواهد داد.

  کرمی تصریح کرد: همچنین با توجه به برنامه ها و ضوابط دولت هیچ شرکت دارویی مجوز افزایش نرخ طی سال 93 را نخواهد داشت. بنابراین پیش بینی می گردد که افزایش نرخ دارو اعمال نگردد.

  مدیر مالی “دتولید” عنوان کرد: چشم انداز شرکت داروسازی تولید دارو در سال 93 با توجه به لغو تحریم ها و سهولت در تأمین مواد اولیه مثبت ارزیابی می گردد و به نظر می رسد تولید نیز با توجه به تأمین مواد اولیه افزایش یابد. همچنین فروش محصولات شرکت بسته به کشش بازار فضایی رقابتی می باشد با توجه به اینکه میزان فروش تحقق یافته سال 92 حدود شش درصد بالاتر از میزان فروش برآوردی بودجه “دتولید” بود لذا در حالت خوشبینانه به نظر می رسد فروش واقعی منتهی به 29 اسفند ماه سال 93 نیز فراتر از میزان فروش برآوردی برای سال جاری باشد در حالت بدبینانه نیز، شرکت داروسازی تولید دارو قادر به پوشش بودجه برآوردی خواهد شد.

  کرمی عنوان کرد: لغو تحریم ها منجر به انتقال ارز توسط بانک ها می گردد و بنابراین با توجه به لغو تحریم های مربوط به سوئیفت ارزی بانک های ایران، مشکل شرکت های دارویی از لحاظ تأمین مواد اولیه خارجی برطرف می گردد. این در حالی است که در شرایط تحریمی، شرکت های دارویی مجبور بودند در همان ابتدا کل هزینه خرید مواد اولیه را به فروشنده توسط صرافی حواله کنند واین قضیه منجر به خروج نقدینگی از شرکت های دارویی می شود.

  علاوه بر این در شرایط مذکور به دلیل عدم اطمینان تحویل مواد اولیه از فروشنده، ریسک این امرضمن خروج نقدینگی بالا بود بنابراین در شرایط تحریمی با توجه به تأمین حجم پایین مواد اولیه، تولید شرکت های دارویی نیز کاهش می یافت بنابراین انتظار می رود با توجه به لغو تحریم ها و گشایشات مالی بین المللی مشکل تأمین مواد اولیه نیز برطرف گردد.

  وی در خاتمه افزود: همچنین شرکت داروسازی تولید دارو در حال مراحل نهایی ثبت افزایش سرمایه از مبلغ 100 میلیارد ریال به 130 میلیارد ریال می باشد که پس از برگزاری مجمع عمومی افزایش سرمایه مذکور را به ثبت خواهد رساند همچنین “دتولید” با سرمایه قبلی خود که مبلغ 100 میلیارد ریال است به مجمع خواهد رفت.

  #13968
  blanknima-s2
  مشارکت کننده

  بازگشت اقبال بازار به گروه دارویی

  با توجه به اینکه سال 92 یکی از سال های پربازده بورس طی سالیان اخیر بوده است شرکت نیز از فرصت پیش آمده استفاده نموده و دستاوردهای چشمگیری را به لحاظ رشد درآمد به دست آورد.

  مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری اعتلاء البرز با بیان این مطلب به خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: در سال جاری نسبت به سال گذشته شرایط بازار سرمایه متفاوت خواهد بود البته در خصوص شرکت های سرمایه گذاری اینکه بتوانند به گونه ای عمل کنند که در روندهای صعودی بیشترین بازدهی و در روندهای نزولی کمترین زیان را تجربه کنند ملاک ارزیابی خواهد بود.

  شیرازی ادامه داد: شرکت سرمایه گذاری اعتلاء البرز همواره تلاش نموده به گونه ای عمل نماید که بازدهی بالاتر از بازار را به دست آورد.

  مدیر عامل “اعتلاء” افزود: از ابتدای سال 93 سرمایه گذاری اعتلاء البرز موفق به شناسایی مبلغ 450 ریال سود به ازای هر سهم شده است که حاکی از عملکردی جلوتر از پیش بینی ها می باشد.

  شیرازی در خصوص ارزش پرتفوی بورسی شرکت ابراز داشت: در حال حاضر 50 درصد از پرتفوی شرکت به صنعت دارو و 50 درصد دیگر عمدتاً در صنایعی همچون بانکداری، پتروشیمی، معدنی و سیمانی و مخابرات اختصاص دارد که ارزشی معادل 75 میلیارد تومان ارزش روز سبد شرکت می باشد که رشدی حدود 19 درصدی طی مدت دو ماه را نشان می دهد.

  مدیر عامل “اعتلاء” در خصوص برنامه های آتی شرکت ابراز داشت: در حال حاضر مسئله افزایش سرمایه 100 درصدی شرکت را در دست پیگیری داریم که منتظر گزارش حسابرس برای ارسال به سازمان هستیم به این صورت که حدود 83 درصد از مبلغ افزایش سرمایه از محل سود انباشته و 17 درصد دیگر از محل آورده سهامداران را در برنامه داریم که در صورت کسب مجوز از سازمان بورس از طریق سامانه کدال اطلاع رسانی خواهد شد.

  شیرازی در مورد استراتژی سرمایه گذاری شرکت اظهار داشت: به دلیل پتانسیل رشدی که ما برای صنعت دارویی در سال جاری به دلیل کاهش مشکلات خرید مواد اولیه و هزینه هایی که از این محل به شرکت های گروه دارو وارد می شد و اینکه تمرکز دولت بر روی بخش سلامت و بهداشت جامعه افزایش یافته است

  ما در شرکت سرمایه گذاری اعتلاء البرز همچنان وزن عمده ای از پرتفوی خود را به این گروه اختصاص داده ایم و پیش بینی می شود با توجه به افتی که در این گروه اتفاق افتاده است بزودی این افت جبران شود و نگاه بازار بار دیگر به سمت این گروه متمایل گردد چراکه اتفاق بنیادی خاصی در خصوص گروه دارو فعلاً رخ نداده است.

  وی در خاتمه ابراز داشت: به طور حتم در سال جاری هیچ صنعتی توانایی رشد مشابه سال گذشته را نخواهد داشت بنابراین می بایست با نگاه به صنایع بنیادین و انتخاب دقیق شرکت های برتر در هر صنعت و پرهیز از توجه به شایعات در بازار سرمایه اقدام به سرمایه گذاری نمود.

  #14904
   بازدهی دارویی ها در بهار امسال چگونه بود؟
   افزایش ارزش معاملات و بازدهی منفی گروه

  سهام شرکت های فعال در صنعت دارویی رشد قیمتی مناسبی را در پی دریافت مجوز افزایش نرخ محصولات خود طی ماه های ابتدایی سال گذشته تجربه کردند و سرمایه گذاران در این گروه نیز از این روند منتفع شدند.

  این در حالی است که شرکت های تولیدکننده داوریی امسال با گذشت چهار ماه از سال جاری همچنان در انتظار دریافت افزایش نرخ نشسته اند و روند قیمتی آنها برخلاف سال گذشته آرام و بدور از هرگونه رشد قیمتی قابل توجه در بورس پیش می رود، به گونه ای مقایسه بازدهی های محقق شده مجموعه های مذکور طی دو دوره بهار امسال و سال گذشته بیانگر تفاوت حائز اهمیتی میان آنهاست.

  براساس گزارش بورس نیوز، صنعت مواد دارویی در دو طبقه دارو و سایر محصولات دارویی در حالی طی سه ماهه اول امسال بازدهی منفی حدود شش درصدی را محقق کرده که این رقم طی مدت مشابه سال گذشته مثبت 40.56 درصد بوده است.
  بازدهی دارویی های بورس

  اما صنعت دارو طی ماه های پایانی سال گذشته پذیرای دو شرکت تازه وارد در بورس همچون کی بی سی و سرمایه گذاری دارویی تأمین بود که طی سه ماهه اول امسال عنوان پربازده ترین سهم این صنعت از میان 31 شرکت فعال در آن به شرکت دارویی زهراوی اعطا شد و پس از آن فرآورده های تزریقی و روزدارو در جایگاه های بعدی قرار گرفتند.

  البته توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که تنها شش مجموعه دارویی به بازدهی مثبت دست یافتند و مابقی یعنی 25 شرکت دارویی دیگر بازدهی منفی را نصیب سهامداران خود کردند.

  این در حالی است که این روند طی سه ماهه نخست سال گذشته گونه دیگری بوده و سهام 28 مجموعه فعال بورسی در دوره مذکور به جز تهران دارو و تهران شیمی بازدهی مثبت را به سهامداران خود هدیه کردند.
  بازدهی دارویی ها

  اما در خصوص کم بازده ترین سهم صنعت دارو نیز در دوره بهار امسال می توان به داروسازی لقمان در کنار داروسازی کوثر و دارو امین اشاره کرد.

  دارویی های بورس

  در مجموع بیش از 443 میلیون و 751 هزار سهم طی سه ماهه اول امسال در بورس و فرابورس معامله شدند که این رقم در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته با افزایش قابل توجهی همراه شده است.
  دارویی بورس

  #15097

  گروه دارویی امروز دوشنبه 30 تیرماه با روند صعودی همراه شد و اغلب سهام شرکت های این گروه با صف خرید همراه شدند. اهالی بازار بر این بارند که شرکت های این گروه در حال حاضر از قیمت های جذاب و پی بر ای مناسبی برخوردار هستند و این قضیه در کنار برخی عوامل بنیادی منجر به اقبال بازار به سمت این شرکت ها شده است.

در حال نمایش 8 نوشته (از کل 8)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.