پاسخ های ارسال شده در انجمن

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 162)

انواع کارآفرینی را بشناسید (40 نوع کارآفرینی وجود دارد!)

 • شجاع‌الدین جهاندیده

  در هر زمینه‌ای که بخواهید سرمایه‌گذاری باید ابتدا اصول سرمایه‌گذاری رو بدونید.
  سرمایه‌گذاری با سفته‌بازی فرق می‌کنه.
  خیلی‌ها تصور می‌کنند سرمایه‌گذاری یعنی اینکه ارز بخریم و صبر کنیم تا گرون بشه و بعد بفروشیم، این سرمایه‌گذاری نیست.
  سرمایه‌گذاری باید مولد ثروت باشه.
  در این مطلب اصول اولیه سرمایه‌گذاری رو توضیح دادیم (حتما بخوانید)

  شجاع‌الدین جهاندیده

  متاسفانه چندوقتی هست یک سری کلاهبردار به اسم سرمایه‌گذاری در بورس نزدک، خرید سهام آمازون و گوگل یا سهام IBM، افراد بی اطلاع رو فریب میدهند.
  این به اصطلاح شرکت‌هایی که ادعای سرمایه‌گذاری دارند، هدف‌شون صرفا بازی با پول مردم هست و هیچ سرمایه‌گذاری واقعی در پشت پرده انجام نمیشه.
  ترفندی که این شرکت‌ها بکار میبرند اغلب ترفندی پونزی هست > ترفند پونزی چیست؟

  به این شرکت‌ها اعتماد نکنید، حتی اگر تضمین و وعده سودهای کلان دارند مطمئن باشید اگر طمع کنید چوبش رو می‌خورید.
  برخی از افراد معتقدند که مثلا میشه واردش شد و کمی که سود بدست آوردیم خارج بشیم و قصد نداریم طمع کنیم.
  حتی اگر اینچنین بشه و طمع هم نکنید، روی چیزی خلاف که زندگی خیلی‌ها رو نابود می‌کنه سرمایه‌گذاری کردید و به نوعی سودجویی شما باعث میشه دو نفر دیگه در دام این شرکت‌ها بیفتن.

  شجاع‌الدین جهاندیده

  برای تبدیل ارز دیجیتال به ریال چند راه وجود دارد.

  1 – ارز دیجیتال را به صرافی های آنلاین ایرانی بفروشید. برای اینکار معمولا صرافی های بسیار کمی وجود دارند و همچنین قیمت خرید آنها شاید چندان مناسب نباشد.

  2 – ارز دیجیتال را به بیت کوین تبدیل کنید، زیرا بیت کوین ارز محبوب تری محسوب می‌شود و بازار بهتری برای خرید و فروش دارد.
  برای تبدیل انواع ارزهای دیجیتال به بیت‌کوین، کافیست بدانید آن ارز دیجیتال در کدام صرافی یا پلتفرم معاملاتی خرید و فروش می‌شود. برای این منظور وارد سایت coinmarketcap.com شوید، نماد یا نام ارز را جستجو کنید و سپس در صفحه ارز موردنظر، با کلیک روی تب Markets می‌توانید ببینید ارز موردنظر شما در کدام سایت معامله می‌شود.
  ارز کاردانو

  توجه داشته باشید که برخی از صرافی‌ها اجازه عضویت و معاملات را به ایرانیان نمی‌دهند.
  با این حال بیشتر ارزهای معتبر را در صرافی changelly می‌توان به بیت کوین تبدیل کرد:
  روش تبدیل ارزها در Changelly

  پس از تبدیل به بیت‌کوین، می‌توانید بیت کوین را به راحتی در سایت localbitcoins بفروشید:
  راهنمای سایت localbitcoins

  شجاع‌الدین جهاندیده

  در مورد انواع افزایش سرمایه و تاثیر آن بر سهم مطلب زیر را بخوانید:

  افزایش سرمایه چیست؟ روش‌های افزایش سرمایه کدام است؟

  شجاع‌الدین جهاندیده

  چگونه با ١٠٠ میلیون تومان، شاغل شویم ؟

  این مطلب از کانال تلگرام دکتر محمدحسین ادیب نقل شده است، (عضویت در کانال)

  🔓برای دوچیز باید راه حل پیدا کنید تا با ١٠٠ میلیون تومان سرمایه ، صاحب یک شغل شوید:

  🗝اجاره مغازه شما نباید بیش از ٣تا ٤ درصد فروش ماهانه شما باشد

  🗝بسیار تخصصی وارد بازار شوید یعنی یک شاخه کوچک از یک رشته را انتخاب کنید ، مثلا اگر تولید کننده محصولات چوبی هستید فقط میز بیلیارد را انتخاب کنید ، وارد تولید محصولات چوبی دیگر نشوید ، اگر در فروش پوشاک وارد میشوید یک شاخه کوچک از پوشاک مثل شال و روسری را انتخاب کنید

  🔓جنس مغازه دار دار باید جور باشد و جور بودن جنس نیاز به سرمایه بالا دارد و با ١٠٠ میلیون تومان سرمایه ، اگر تخصصی وارد هر رشته نشوید ، به سرمایه بالا احتیاج دارید و شکست میخورید.

  🔹سود مغازه دار سنتی از فروش بطور معدل ٣٠ درصد است

  🔓شما با ١٠٠ میلیون تومان سرمایه ، فقط وقتی میتوانید فروش داشته باشید و با مغازه دار سنتی رقابت کنید که سود ناشی از فروش شما ١٠ درصد باشد؛ لاغیر

  ✌️چرا نباید اجاره بیشتر از ٣ تا ٤ درصد فروش ماهانه باشد؟ سود مغازه دار خرد ، نباید کمتر از ٣٠ درصد باشد در غیر این صورت نمی تواند هزینه های خود را پوشش دهد و مهم ترین هزینه ، اجاره است ، اجاره مغازه داران سنتی بسیار بیش از ٣ تا ٤ درصد است و همین اولین دلیل شکست آنهاست ، مغازه دار سنتی باید با سود ٣٠ درصد بفروشد تا بتواند هزینه اجاره های بعضا تا ١٠ درصد فروش ماهانه را پوشش دهد

  🤝پس در یک نقطه نامناسب و البته ارزان ؛ مغازه اجاره کنید تا بتوانید با ١٠ درصد سود ، جنس خود را بفروشید

  🕸مغازه دارانی که با بهره هزاری سی تومان ، مغازه خود را از جنس پر میکنند نمی توانند بهره هزاری سی تومان را به قیمت کالای خود اضافه کنند و از مشتری دریافت کنند لذا فروش خود را به یک نوع کالا مثل روسری محدود کنید تا سرمایه در گردش کمتری نیاز داشته باشید

  🗝سرمایه در گردش خود را بهره ای تامین نکنید ، وقتی تخصصی برخورد کنید به سرمایه در گردش کمتر و پول بهره ای کمتر احتیاح دارید

  🔹فکر نکنید همه مشکلات حل شد اما این دو نکته نوع تفکر شما را در مسیر درست قرار میدهد ، هر دو هفته یکبار ، از منظر دیگری ، برای مشکلات سرمایه های کوچک ، در این کانال راه حل ارائه میشود

  🔹در ذهن خود سعی نکنید فقط به کاستی های این تحلیل فکر کنید ، این تحلیل را با دید خودتان یکبار دیگر بازنویسی کنید و آن را با محدودیت های محل زندگی و توانائی های شخصی خود تطبیق دهید ، هر کدام از شمائی که شاغل نیستید میتوانید چیز هائی به این تحلیل اضافه یا کم کنید و با بهتر کردن آن برای خود شغلی دست و پا کنید

  🔹این تحلیل را شخصی سازی کنید تا شاغل شوید

  🔹سودآورترین کار با ١٠٠ میلیون تومان سرمایه کدامست ؟

  از محمد حسین ادیب پژوهشگر ریسک بازار ( تخصص ریسک نشان می دهد تصمیمات فعلی مدیران ، چه عواقب منفی در آینده دارد)

  🔻در ٢٠ سال اول انقلاب ، سرمایه خرد به صورت خویش فرما وارد بازار می شد و به شدت منتفع می شد.

  🔻اما طی ده سال گذشته به مرور و هر چه به زمان حال نزدیک تر شدیم توجیه اقتصادی سرمایه خرد در بازار تضعیف شد ، در وضعیت فعلی حضور ٨٠ درصد از سرمایه های خرد به صورت خویش فرما در بازار غیر اقتصادی شده است

  🔻حداقل ٥٠ درصد از کسانی که طی شش ماه اخیر با سرمایه کمتر از ١٠٠ میلیون تومان وارد بازار شده اند ، زیان کرده اند.

  🔻اما همچنان ٢٠ درصد از سرمایه های کمتر از ١٠٠ میلیون تومان حضور فعال و همراه با سود آوری در بازار دارند و لیست این مشاغل به مرور در کانال اعلام میشود.

  🔻سودآورترین کار برای سرمایه کمتر از ١٠٠ میلیون در وضعیت فعلی سپرده گذاری در بانکهاست ، سپرده گذاری یکساله بهترین توصیه به این قبیل افراد است.

  🔻سودی که بانکها به سپرده پرداخت می کنند از محل زیان بانک و زیان وام گیرنده پرداخت میشود و سود سپرده یکساله طی ١٢ ماه آینده حداقل دو بار دیگر کاهش می یابد اما تا زمانی که سود سپرده کاهش نیافته سپرده گزاری یکساله در شش بانک بزرگ ، اولین توصیه به این قبیل از فعالین اقتصادی است.

  این مطلب از کانال تلگرام دکتر محمدحسین ادیب نقل شده است، (عضویت در کانال)

  شجاع‌الدین جهاندیده

  سلام
  ببینید این صرافی‌ها به خاطر کلاهبرداری‌های زیادی که انجام شده مجبور هستند این احراز هویت رو انجام بدند.
  به طور مثال یک نفر اومده کارت شخصی رو به سرقت برده و باهاش بیت کوین خریده، خب اولین کسی که پلیس بهش مراجعه میکنه کسی هست که پول از کارت دزدی به حسابش واریز شده.
  وقتی هم که این شخص فروشنده ارز، مشخصاتی از خریدار ارز نداشته باشه و صرفا با یه اسم و شماره کارت معامله رو انجام بده خب امکان ردگیری دزد واقعی خیلی سخت میشه.
  به همین خاطر از افراد خواسته میشه تا اسکن کارت ملی یا مدارک شناسایی رو بدن و برخی حتی از افراد میخوان تا با کارت ملی و کارت بانکی سلفی بگیرند.
  اما صحبت شما هم درسته که نمیشه به افراد کاملا اطمینان کرد و مدارک شناسایی رو بهشون داد.
  بهترین راهکاری که الان برای خرید بیت کوین بدون احراز هویت میشناسم، خرید از سایت لوکال بیت کوینز هست که آموزشش رو هم قرار دادیم.

  اینجا رو بخونید:
  آموزش خرید و فروش بیت کوین

  برای اینکه این سایت یه بازار آزاد هست که افراد زیادی به خرید و فروش بیت کوین مشغول هستند، میتونید افرادی رو پیدا کنید که بدون احراز هویت هم با شما معامله رو انجام میدن. در هر حال باید به شرایط شخص خریدار یا فروشنده نگاه کنید که آیا نیاز به احراز هویت هست یا نه.
  موفق باشید

  شجاع‌الدین جهاندیده

  سلام خانم فخری

  خیر، سرمایه گذاری در بورس کشورهای آمریکا و اروپا برای ما مقدور نیست. به خاطر اینکه برای خرید سهام در بورس‌های خارجی باید در یکی از کارگزاری‌هایی که در اون بورس‌ها قادر به خرید هستند حساب باز کنید.
  بازکردن حساب هم نیازمند داشتن حساب بانکی بین المللی هست، حسابی که بتونه به کارت اعتباری (ویزا کارت، مسترکارت و…) وصل بشه

  حتی اگر حساب بانکی هم داشته باشید و بتونید کارت اعتباری جور کنید خیلی از کارگزاری ها با ایرانیان و افراد مقیم ایران کار نمیکنن.

  خرید سهام از بازار سهام نیویورک نیازمند داشتن تجربه و یک حساب در شرکت کارگزاری هست. قبل از اینکه سرمایه گذاری کنید باید چندتا شرکت انتخاب کنید و نتایج و تغییرات قیمت اونها را در طول زمان پیگیری کنید.
  سرمایه گذاران هوشمندی که سهم ها رو رصد میکنن و روزانه اخبار و رویدادهای مالی رو دنبال میکنن اغلب اونهایی هستن که در بازارهای سهام، بازی بهتری میتونن انجام بدن.

  یاد بگیرید گزارشات مالی بازار سهام رو بخونید.
  گزارشهای بازار بصورت روزانه منتشر میشه و وضعیت حال، گذشته و آینده شرکتها و بازار رو به اطلاع شما میرسونه.

  برای سرمایه گذاری در خارج کشور، یک راهش اینه در پروژه های بلاک‌چین ( ICO ها ) سرمایه گذاری کنید:

  برخی از پروژه‌های بلاک‌چین
  منظور از ICO چیست؟

  شجاع‌الدین جهاندیده

  در ادامه نقاط قوت تحلیل بنیادی و نقاط ضعف این نوع تحلیل را با هم بررسی میکنیم

  روندهای بلند مدت

  تحلیل های بنیادی برای انجام سرمایه گذاری های بلند مدت بر اساس روندهای بلند مدت کارایی مناسبی دارد. توانایی تشخیص وضعیت بلند مدت اقتصادی، تکنولوژیکی و تمایلات مصرف کننده، که با روش های بنیادین صورت می پذیرد، می تواند سرمایه گذاران صبوری که انتخاب درستی در صنعت و شرکت خریداری شده داشته اند را به سود برساند.

  تعیین ارزش

  تحلیل بنیادین دقیق می تواند شرکت های ارزشمند را شناسایی کند. بسیاری از سرمایه گذاران پرآوازه با دید بلند مدت به ارزش گذاری سهام می پردازند . گراهام، وارن بافت و جان نف اسطوره های سرمایه گذاری بر اساس روش ارزش ذاتی محسوب می شوند. تحلیل بنیادین می تواند شرکت هایی با دارایی های با ارزش، ترازنامه های قوی، ثبات در سوددهی و قدرت ماندگاری را شناسایی کنند.

  تجارت هوشمند

  یکی از دستاوردهای اساسی تحلیل بنیادین رسیدن به درکی درست از مفهوم تجارت است. سرمایه گذار بعد از زحمتی که برای انجام بررسی های بنیادی و تحلیل شرکت ها انجام می دهد، با محرک های کلیدی در فروش، درآمد و سود شرکت ها آشنا می شود. درآمدها و انتظارات درآمدی می تواند محرکی اساسی برای قیمت سهام باشد. تحلیل گران تکنیکی نیز با این مساله موافقند. درک صحیح از شیوه های تجارت می تواند سرمایه گذاران را از انتخاب شرکت هایی که در معرض افت ارزش قرار دارند، مصون دارد.

  قیمت سهم یک شرکت شدیدا تحت تاثیر صنعتی است که شرکت در آن فعالیت می کند. سرمایه گذار می تواند با بررسی صنعت های مختلف، موقعیت های متفاوت را شناسایی و طبقه بندی کند. موقعیت های سرمایه گذاری می توانند به پر ریسک (مثل صنایع مبتی بر تکنولوژی)، کم ریسک (مثل صنایع صنایع همگانی)، رشد محور (مثل صنایع کامپیوتری)، ارزش محور (مثل صنایع نفتی)، غیر چرخه ای (مثل صنایع کالاهای اساسی مصرفی)، چرخه ای (مثل صنایع حمل و نقل) و یا درآمد محور (مثل صنایعی که درآمد بالا به دست می آورند) دسته بندی شوند.

  تفکیک صنایع

  سهام ها عموما حرکت های گروهی دارند. سرمایه گذاران با شناخت مدل کسب و کار هر شرکت می تواند به درک صحیح تری از گروه بندی سهام ها در غالب صنایع مربوطه شان دست یابند. وضعیت تجارت یک شرکت و ترکیب درآمدی آن می تواند به سرعت تغییر یابد.
  این اتفاق برای بسیاری از فروشندگان اینترنتی که در واقع ماهیت فروش شان غیر اینترنتی بوده، افتاده است. شناخت شیوه های درست تجارت برای شرکت های مختلف نقش بسزایی در دسته بندی صحیح آنها در صنایع مشخص داشته و می تواند تفاوت زیادی در ارزش گذاری نسبی آنها ایجاد کند.

  نقاط ضعف تحلیل بنیادین

  قید زمان

  تحلیل بنیادین علی رغم این که می تواند بینشی صحیح از موقعیت صنایع و شرکت ها به معامله گر دهد، می تواند بسیار زمان گیر نیز باشد. مدلهای زمان گیر معمولا می تواند منجر به ارزش گذاری هایی شود که با جهت گیری عمومی قیمت فعلی در بازار سهام مغایرت داشته باشد.

  زمانی که این اتفاق می افتد سرمایه گذار به این نتیجه می رسد که بازار به درکی نادرست از شرایط موجود رسیده است. این شرایط لزوما به معنی این نیست که درک بازار از کلیه شرکت ها نادرست است، ولی می تواند نشان دهد که قیمت بازار و برآورد کلی بازار سهام از قیمت بعضی از شرکت ها، تفاوت غیر منطقی دارد.

  شاخصه های صنعت/شرکت

  روش های ارزش گذاری بسته به گروه های مختلف صنعتی و شرایط خاص هر شرکت، با یکدیگر تفاوت دارند. بنابراین برای صنایع و شرکت های متفاوت، شیوه های متفاوتی به کار برده می شود. این فرآیند می تواند زمان بر باشد و نیاز به انجام تحقیقات متفاوتی دارد.

  برای مثال یک مدل مبتنی بر تعداد مشترکان می تواند برای شرکت هایی که خدمات اینترنتی ارائه می دهند (ISP Internet Service Provider) موثر واقع شود، ولی برای یک شرکت نفتی الزاما کاربردی ندارد. و یا روش های ارزش گذاری برای شرکت های سرمایه گذاری و یا ارائه دهنده ی خدمات بانکی، با شرکت های تولیدی تفاوت دارد.

  ذهنیت های فردی

  برآورد ارزش ذاتی یک سهم وابسته به فرضیات خاصی است که در مدل های ارزش گذاری استفاده می شود. بنابراین هرگونه تغییر در رشد و یا ضرایب مفروض می تواند تغییر زیادی در ارزش گذاری نهایی ایجاد کند. و هر تحلیل گر با استفاده از ضرایب و مفروضات خاصی، ارزش ذاتی خاصی را به دست می آورد که این می تواند با نظر تحلیل گران دیگر که از ضرایب و مفروضات دیگری استفاده کرده است، متفاوت باشد.

  از سوی دیگر پاره ای از تحلیل گران با تغییر متغیرهای مدل های ارزش گذاری، ارزش ذاتی دلخواه خود از یک سهم را با استناد به این مدل ها به وجود می آورند. گروهی از تحلیل گران بنیادین نیز، با تغیی متغیر های مدل های ارزش گذاری، تحلیل های خود را به حالت های خوش بینانه، بدبینانه و یا حالتی بین این دو دسته بندی می کنند. با این حال اکثر مدل های ارزش گذاری بدبینانه نیز عموما ماهیت صعودی دارند.

  شخصیت تحلیل گر و جهت گیری

  بسیاری از اطلاعاتی که در فرآیند تحلیل تاثیر گذار می باشند، بر اساس صورت مالی است که خود شرکت ارایه می دهد. در هر شرکتی بخشی مربوط به ارتباط با سهامداران وجود دارد که وظیفه ی اصلی آنها ارائه صورت های مالی برای سهامداران است.

  مارک تواین در جایی می گوید: “دروغ های متفاوتی وجود دارند: دروغ های بزرگ، و آمارها”. در واقع زمانی که به مرحله اطلاع رسانی داده ها و انتشار اطلاعیه ها می رسیم، رئیس هیئت مدیره و مدیر مالی بسیار حرفه ای عمل می کنند. از طرفی زاویه ی نگاه تحلیل گران متفاوت است. گروهی از تحلیل گران صورت های مالی شرکت ها را به جهت خرید سهام آن ها بررسی می کنند.

  در واقع تنها تحلیل گران طرفدار خرید هستند که تمایل دارند فراسوی اطلاعات و آمار مربوط به شرکت، به تحقیق بپردازند. تحلیل گران طرفدار خرید عموما برای صندوق های سرمایه گذاری های مشترک و مدیران مالی کار می کنند. آنها گزارشات مربوط به تحلیل گران طرفدار فروش که در جهت منافع سهام داران عمده یا خود شرکت فعالیت می کنند، را بررسی می کنند.

  بنابر این هنگام مطالعه گزارشات باید تمامی ملاحظات مربوط به سمت گیری تحلیل گران را در نظر گرفت. از سویی دیگر تحلیل گران طرفدار خرید، صرفا از نقطه نظر سرمایه گذاری کلان و با دیدگاه پرتفوی گردانی به تحلیل شرکت ها می پردازند. این تحلیل گران اگر هم به نوعی با شرکت در ارتباط باشند، ارتباط آنها از جنس ارتباط تحلیل گران طرفدار فروش نمی باشد.

  از “علیرضا مهدی پور ”

  نکته: به جز تحلیل بنیادی، معامله گران و سرمایه گذاران از تحلیل تکنیکال برای تشخیص زمان مناسب خرید و فروش استفاده می‌کنند. در مطالب زیر در مورد تحلیل تکنیکال بیشتر بخوانید:

  تحلیل تکنیکال بهتر است یا تحلیل بنیادی؟
  10 قانون تحلیل تکنیکال از جان مورفی (توصیه‌های کاربردی برای افراد تازه‌کار)
  بسته آموزش کامل تحلیل تکنیکال

  شجاع‌الدین جهاندیده

  تحلیل سهام ماشین سازی اراک ( فاراک ) در تایم فریم ماهانه

  تحلیل ” فاراک ” توسط نیما آزادی :

  قیمت در یک ساختار کانالیزه صعودی در نوسان هست هر چه قیمت به محدوده سقف کانلا نزدیک تر شود فرصت های خروج بلند مدتی بهتری فراهم می شود. ساختار واگرایی منفی بیانگر ریسکی بودن این گزینه در بلند مدت و تکمیل ساختار 5 موجی بیانگر ان هست دوران رکود پس از این رونق بسیار زمان بر خواهد شد.
  بنابراین اگر به دید بلند مدت در این گزینه سرمایه گذاری میک نید جذابیت خاصی ندارد با دید کوتاه مدت احتمال نوسانات احتمالی تا سقف کانال هست.

  تحلیل سهم فاراک

  شجاع‌الدین جهاندیده

  بروز رسانی تحلیل قبل ایران خودرو

  نیما آزادی : ریتم افزایشی که خودرو در مسیر حرکت به سمت خط روند نزولی داشت کند و ضعیف است بنابراین بنظر نمی رسد توانایی شکست روند را داشته باشد.
  در صورت از دست دادن 3440 ریال احتمال افت تا 3000 ریال دور ازدسترس نیست.

  لازم به ذکر است تا زمانی که خط روند نزولی بلند مدت شکسته نشود خرید خودرو توجیه ندارد و سیگنال خرید زمانی صادر می شود که پر قدرت روند بشکند.

  سیگنال خرید خودرو

  شجاع‌الدین جهاندیده

  فولاد مبارکه اصفهان

  بروز رسانی تحلیل قبل ..

  نیما آزادی : کماکان در حال تکمیل موج 2orB می باشد ایده آل ترین محدوده قیمتی و زمانی در تصویر مشخص است. حد زیان خریداران 900 ریال و حد سود میان مدتی 1860 و بلند مدتی 2600 ریال.

  تحلیل فولاد مبارکه در بورس

  شجاع‌الدین جهاندیده

  بروز رسانی تحلیل بانک دی

  نیما آزادی : بنظر می رسد در موج 2orB هستیم و ووقع RD+ میتواند یک شوک افزایشی مناسب ایجاد کند. سطح 134 تومان حمایت کلیدی سهم هست و شکسته شدن سطح 1550 ریال می تواند سیگنال شروع موج 3orC باشد تحلیل فوق تا زمانیکه قیمت زیر سطح 1150 ریال نرود معتبر است.

  تحلیل بانک دی

  شجاع‌الدین جهاندیده

  نیما آزادی : تریدرهای موفق به 3M نیاز دارند

  Money- Method- Mind

  Mind: روانشناسی و دیسیپلین هست که شما ار در بازار پر نوسان آرام و منطقی نگاه می دارد.

  Method: روش تحلیل و سیستم معاملاتی شماست.

  Money: مدیریت سرمایه و توان طراحی پولی برنامه ریزی معاملاتی تان است

  برای یک بار هم شده بنشینید و یک فرمت کلی از این 3M حتما مکتوب کنید!

  عوام گمان می کنند یک تریدر باید تمام معاملاتش منجر به سود شود
  عوام گمان می کنند یک تریدر محکوم است هیچ اشتباهی نکند.
  عوام گمان می کنند در تمام بازارها باید معامله کرد!

  اما عوام هیچ وقت یاد نگرفت که چگونه به شکل پایدار باید از بازار سود گرفت!

  مکتوب کنید! روی یک کاغذ با خودکار مکتوب کنید، چرا معامله می کنم؟چرا می بندم؟چه حجمی معامله می کنم؟…..

  شجاع‌الدین جهاندیده

  تحلیل نیما آزادی سرمایه گذاری ساختمان ایران با نماد “وساخت”

  همانطور که در تصویر مشخص است “وساخت” به دو شکل مختلف در حال کاهش است در ابتدا با شیب زیاد و در گام فعلی به شکل کند شونده که بیانگر ضعف در فروشندگاه بازار هست. بنظر می رسد آرایش ولفی در حال شکل گیری است که محدوده 2680 ریال( با تلرانس محدوده) محدوده موج 5 ساختار ولفی باشد و از محدوده مورد نظر شاهد افزایش تقاضا در سهم باشیم.

  تحلیل سهام وساخت

  شجاع‌الدین جهاندیده

  تحلیل تکنیکال سهام بانک حکمت ایرانیان

  همانطور که در تصویر مشخص است قیمت سهام بانک حکمت ایرانیان در یک ساختار کانالیزه صعودی در نوسان است
  بنظر می رسد محدوده زیر 1300 ریال برای هدف 1640 ریال برای خرید مناسب باشد. حد زیان معامله گران 1100 ریال است.

  تحلیل تکنیکال بانک حکمت از “نیما آزادی”

  تحلیل نیما آزادی از بانک حکمت

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 162)

سلب مسئولیت: در بازارهای مالی و سرمایه‌گذاری (سهام، بازار آتی و ارز) ارزش دارایی‌ها ممکن است به سرعت تغییر کند و ریسک از دست رفتن سرمایه وجود دارد. محتوای موجود در سایت بورسینس صرفا جهت اطلاع‌رسانی است و نظرات شخصی نویسنده را منعکس می‌کند. بورسینس هیچ منفعت یا مسئولیتی در قبال سود و زیان کاربران ندارد و مسئولیت استفاده از تمامی مطالب و محتوای سایت بر عهده کاربران است.
Copyright © Bourseiness 2013-2019
کپی‌برداری از مطالب این سایت به هرشکل، غیرمجاز و غیرقانونی است.