لیست کیف پول (ولت) ارزهای دیجیتال

کیف پول ارز دیجیتال

اگر از جمله افرادی هستید که به تازگی وارد دنیای کریپتو شده‌اید پیش از هر چیز باید بدانید که انتخاب کیف پول ارز دیجیتال معتبر و مناسب جهت نگهداری دارایی‌های دیجیتال، بسیار ضروری است.

در حال حاضر؛ کیف پول‌های ارز دیجیتال زیادی طراحی شده‌اند که هرکدام از آن‌ها مزایا و معایب خاص خودشان را دارند.

در این مقاله قصد داریم به بررسی انواع کیف پول‌های ارز دیجیتال بپردازیم تا شما بتوانید با توجه به نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشید.

برای شروع در ارزهای دیجیتال کلیک کنید!

کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

کیف پول ارز دیجیتال، یک کیف پول دیجیتالی است که به شما این امکان را می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتال خود را در آن ذخیره، نگهداری و یا جابه‌جا کنید.

کیف پول‌های دیجیتال انواع مختلفی دارند که در ادامه به طور مفصل به بررسی هریک از آن‌ها می‌پردازیم.

اما به طور خلاصه کیف‌ پول نرم‌افزاری در قالب اپلیکیشن‌های موبایل یا دسکتاپ عرضه می‌شوند که معمولا این نوع از کیف پول‌ها رایگان هستند و امنیت آن‌ها به وسیله رمز عبور یا عبارات بازیابی (recovery phrases) تأمین می‌شود.

می‌توان گفت اکثر افرادی که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت دارند، از این کیف پول‌ها استفاده می‌کنند.

کیف‌ پول‌های سخت‌افزاری، قطعات الکترونیکی و دیجیتالی طراحی‌شده به شکل فلش مموری هستند که برای نگهداری ارزهای دیجیتال طراحی شده‌اند.

امنیت کیف‌ پول‌های‌ سخت‌افزاری نسبت به امنیت کیف‌ پول‌‌های نرم‌افزاری بسیار بالاتر است و این نوع از کیف‌ پول‌ها،‌ ابزار حرفه‌ای‌تری برای نگهداری امن ارزهای دیجیتال محسوب می‌شوند.

از طرفی؛ کیف پول‌های سخت‌افزاری قیمت قابل‌توجهی دارند و استفاده از آن تنها به افرادی توصیه می‌شود مقدار و تنوع ارزهای دیجیتال خریداری شده آن‌ها زیاد است و در مورد تأمین امنیت آن‌ها بسیار حساس هستند.

نحوه عملکرد کیف پول ارز دیجیتال چگونه است؟

بر خلاف نظر عموم کاربران؛ کیف پول ارز دیجیتال با کیف پول معمولی که برای نگهداری اسکناس از آن استفاده می‌کنیم، کاملا متفاوت است.

کیف پول‌های ارز دیجیتال، ابزاری برای تعامل با بلاک‌چین‌های مختلف هستند که در عین حال، مدیریت کلیدهای خصوصی و عمومی را نیز بر عهده دارند.

برای درک نحوه عملکرد کیف پول ارز دیجیتال، می‌توان عملکرد آن را مانند عابربانک تصور کرد.

کارت عابر بانک شما به یک حساب بانکی متصل است که به صورت فیزیکی در آن پول ذخیره کرده‌اید؛ اما هیچ پولی به شکل فیزیکی در کارت شما وجود ندارد و تنها هنگام جابه‌جایی پول، تراکنش شما در آن ثبت می‌شود.

این اتفاق در کیف پول دیجیتالی نیز رخ می‌دهد.

یک کیف پول ارز دیجیتال، برای هر ارز دیجیتال یا برای هر بلاکچین به شکل مجزا، اقدام به ساخت یک کلید خصوصی (Private Key) می‌کند.

کلید خصوصی آدرسی است متشکل از تعدادی اعداد و حروف که شناسه‌ای منحصربه‌فرد محسوب می‌شود.

سپس به وسیله تابع هش، از روی کلید خصوصی یک کلید عمومی (Public Key) ساخته شده که در واقع هنگام ارسال ارز دیجیتال، موقعیت مشخصی را در بلاک‌چین خاصی تعیین می‌کند.

شما برای دریافت ارز دیجیتال باید کلید عمومی کیف پول خود را در اختیار دیگران قرار دهید؛ اما کلید خصوصی مانند رمز شخصی والت دیجیتال شما است که هرگز نباید آن را فاش کنید.

لازم به ذکر است که این دو مستقل از کیف پول عمل می‌کنند؛ به طوری که می‌توان در هر زمان، از یک کیف پول ارز دیجیتال استاندارد به کیف پول ارز دیجیتال دیگر مهاجرت کرد.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت کیف پول برای ارزهای دیجیتال

برای درک بهتر این موضوع به مثالی توجه کنید؛ وقتی فردی برای شما بیت کوین ارسال می‌کند، در واقع عدم مالکیت بیت‌کوین‌ها را امضا کرده و مالکیت آن‌ها را به آدرس کیف پول شما انتقال می‌دهد.

برای اینکه شما بتوانید این کوین‌ها را خرج کنید یا برای شخص دیگری ارسال کنید، باید کلید خصوصی ذخیره شده در کیف پول ارز دیجیتال‌تان با آدرس عمومی که برای آن فرستاده و امضا شده‌اند، هم‌خوانی داشته باشند.

چنانچه کلیدهای عمومی و خصوصی با هم مطابقت داشته باشند، موجودی کیف پول ارز دیجیتال شما افزایش و موجودی والت فرد فرستنده کاهش می‌یابد.

به این ترتیب؛ همانطور که می‌بینید، هیچ پولی به ‌صورت فیزیکی رد و بدل نمی‌شود و تراکنش‌ها تنها با استفاده از سابقه تراکنش در بلاک‌چین و تغییر موجودی در کیف پول ارز دیجیتال شما امضا می‌شوند.

در کیف پول‌های ارز دیجیتال حضانتی مانند صرافی‌ها، کلید خصوصی توسط سازنده والت نگهداری می‌شود تا شما راحت‌تر قادر به ارسال، دریافت و ترید انواع ارز دیجیتال باشید.

اما در یک کیف پول غیرحضانتی، این شناسه در اختیار خودتان قرار دارد.

بشتر بخوانید: کیف پول حضانتی چیست و چه تفاوتی با کیف پول غیرحضانتی دارد؟

کلید عمومی و کلید خصوصی چیست؟

همانطور که گفتیم؛ هدف اصلی کیف پول ارز دیجیتال، ایجاد و نگهداری کلید عمومی و کلید خصوصی است.

اما منظور از این کلیدها چیست و این کلیدها چگونه ارتباط با بلاکچین‌های مختلف را ممکن می‌سازند؟

در ادامه، قصد داریم تا به تعریف کلید خصوصی و کلید عمومی بپردازیم.

کلید خصوصی

در یک کیف پول ارز دیجیتال، کلید خصوصی رشته‌ای متنی از حروف و اعداد انگلیسی است که مشابه رمز ورود به حساب بانکی یا رمز ورود به حساب کاربری ایمیل عمل می‌کند.

هر فردی با داشتن شماره کارت 16 رقمی شما، می‌تواند اقدام به ارسال وجه کند؛ اما تنها شخصی که پسورد حسابتان را داشته باشد، امکان خرج کردن موجودی را نیز دارد.

به عبارت ساده‌تر؛ از کلید خصوصی برای خرج‌کردن دارایی استفاده می‌شود و می‌توان کلید خصوصی را همان دارایی یک کیف پول ارز دیجیتال دانست.

توجه داشته باشید که امکان تولید کلید عمومی از روی کلید خصوصی وجود دارد. بنابراین؛ چنانچه فردی به کلید خصوصی یا همان شناسه اثبات مالکیت دارایی ذخیره شده در یک آدرس خاص دسترسی پیدا کند، کار شما تمام است.

اینجاست که اهمیت انتخاب یک کیف پول ارز دیجیتال مناسب مشخص می‌شود. یعنی اگر نرم‌افزار مخصوص ذخیره‌سازی کلیدهای خصوصی امنیت کافی را نداشته باشند، دارایی شما در معرض هک و سرقت قرار می‌گیرد.

حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که وقتی نمی‌توان کلید خصوصی را در اختیار کسی قرار داد، پس شبکه چگونه به صحیح بودن کلید خصوصی ما پی می‌برد؟ اینجاست که نقش کلید عمومی پررنگ می‌شود.

خصوصی و عمومی
تفاوت کلید خصوصی با کلید عمومی

کلید عمومی

کلید عمومی، رشته‌ای متنی است که از حروف و اعداد انگلیسی تشکیل شده و از نظر ریاضی با کلید خصوصی هماهنگ است. در واقع این دو کلید مکمل یکدیگر هستند.

در یک تعریف ساده؛ کلید عمومی همانند شماره 16 رقمی کارت بانکی شماست. یعنی جهت دریافت پول از دیگران، شما می‌توانید بدون نگرانی بابت از دست دادن پولتان این شماره را در اختیار دیگران قرار دهید.

با توجه به شفافیت بلاک‌چین‌ها، مشاهده موجودی در یک کلید عمومی برای همه امکان‌پذیر است.

در یک بلاک‌چین می‌توان مشخص کرد که یک آدرس که اکثرا با کلید عمومی یکسان است، چقدر موجودی دارد و از ابتدا چه تراکنش‌هایی در آن انجام شده است.

اما فقط شخصی که کلید خصوصی مربوط به آن آدرس را در اختیار دارد، قادر به خرج کردن بخشی یا کل موجودی کیف پول است.

به عبارت دیگر؛ شما با استفاده از کلید خصوصی اثبات می‌کنید که مالک دارایی ذخیره شده در یک آدرس خاص هستید.

نکته مهم و قابل توجه این است که کلید عمومی از روی کلید خصوصی ساخته می‌شود؛ بنابراین اگر کلید عمومی را گم کنید، به راحتی می‌توانید مجددا آن را از روی کلید خصوصی به دست آورید.

اما برعکس این موضوع امکان‌پذیر نیست؛ یعنی نمی‌توان از کلید عمومی به کلید خصوصی رسید.

چراکه اگر اینگونه بود، هر فردی می‌توانست خیلی راحت شناسه مالکیت آدرس‌های دارای موجودی‌های زیاد را به دست آورد و دارایی افراد را خرج کند.

نمونه کلید عمومی (آدرس بیت‌کوین):
1DJLdU8JXmwU3K98JttktFf58ktApGYwT7

نمونه کلید خصوصی (Private Key):
L4izGfiCKU6GM7vrDkg7xog1RMox29DmrcZCS9W4NdnDe6nLzq4x

انواع کیف پول ارز دیجیتال

والت ارزهای دیجیتال را می‌توان از دیدگاه‌های مختلفی دسته‌بندی کرد.

در ادامه به بررسی انواع مختلف والت ارز دیجیتال می‌پردازیم که هرکدام از آن‌ها مزایا و معایب خود را دارند که می‌توانید با یک مقایسه ساده، انتخاب مناسبی داشته باشید:

کیف پول‌های گرم (Hot Wallet)

منظور از کیف پول گرم، کیف پولی است که به اینترنت متصل است و به همین دلیل بیشتر در معرض خطر هک و سرقت قرار دارد.

یکی از نمونه‌های کیف پول گرم، کیف پول صرافی‌های ارز دیجیتال است که سرورهای مربوط به ذخیره‌سازی کلیدهای خصوصی کاربران، همواره به اینترنت متصل است.

کار کردن با کیف پول‌های گرم ساده و سریع است؛ اما امنیت آن‌ها در مقایسه با کیف پول‌ها سرد، پایین‌تر است.

این نوع از کیف پول‌ها، برای کاربرانی که دائما با سرمایه‌های دیجیتال خود کار می‌کنند، بهترین گزینه است.

البته توصیه می‌کنیم که تنها بخشی از سرمایه مورد نیاز برای ترید را به یک والت ارز دیجیتال گرم انتقال دهید و کل سرمایه را یکجا در آن‌ نگهداری نکنید.

بیشتر بخوانید: تفاوت کیف پول سرد و گرم در ارزهای دیجیتال چیست؟

در ادامه به معرفی انواع کیف پول‌های گرم می‌پردازیم. شما می‌توانید با توجه به نیازمندی‌های خود، عملکرد و ویژگی‌های هریک از آن‌ها، کیف پول مناسب خود را انتخاب نمایید:

کیف پول‌های دسکتاپ

این دسته از والت‌های نرم‌افزاری ارز دیجیتال، به شکل یک برنامه قابل نصب و اجرا، در کامپیوتر و لپ‌تاپ مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برخلاف نسخه‌های تحت وب والت‌های دیجیتال، این نوع از کیف پول‌ها مدیریت کامل کلیدهای خصوصی را در اختیارتان قرار می‌دهند.

هنگامی که شما یک کیف پول دسکتاپ دیجیتالی جدید ایجاد می‌کنید، فایلی به نام wallet.dat در حافظه دستگاه شما تولید می‌شود که حاوی کلیدهای خصوصی است.

به این ترتیب؛ دریافت کیف پول دسکتاپ پیچیدگی خاصی ندارد، فقط کافی است این نوع کیف پول را دانلود کرده و روی لپ‌تاپ یا کامپیوترتان نصب کنید.

توجه داشته باشید که تنها راه دسترسی به این والت‌ها، از طریق دستگاهی است که برنامه روی آن نصب شده است.

بیشتر بخوانید: 8 کیف پول برتر بیت‌کوین برای دسکتاپ

والت دسکتاپ بیت کوین

کیف پول‌های دسکتاپ از امنیت بالایی برخوردارند، اما اگر کامپیوترتان آلوده به ویروس شود و یا هک در سیستم شما رخ دهد، ممکن است امنیت دارایی‎های ذخیره شده در کیف پولتان به خطر بیفتد.

نوع دیگری از کیف پول‌ ارز دیجیتال، در قالب افزونه است که  بر روی مرورگرهایی مانند موزیلا فایرفاکس، گوگل کروم و اپرا نصب می‌شوند.

این نوع از والت‌ها را می‌توان زیرمجموعه‌ای از والت‌های نرم‌افزاری در نظر گرفت که تعامل و دسترسی به آن‌ها بسیار راحت‌تر است.

از محبو‌ب‌ترین والت به شکل افزونه، کیف پول متامسک (MetaMask) است که کاربران زیادی از آن بر روی مرورگرهای خود استفاده می‌کنند.

کیف پول‌های نرم‌افزاری که در حال حاضر کاربران زیادی را به سوی خود جذب کرده‌اند، عبارتند از:

کیف پول‌های تحت وب

والت‌های تحت وب، بر روی فضای ابری (Cloud) ذخیره می‌شوند و شما می‌‌توانید از هر دستگاه و در هر مکانی که هستید، از آن‌ها استفاده کنید.

از مزایای مهم کیف پول‌های تحت وب، عدم نیاز به دانلود و نصب برنامه‌ روی گوشی یا کامپیوتر شما است. در واقع؛ از طریق هر دستگاه دارای یک مرورگر وب، امکان دسترسی به کیف پول ارز دیجیتال برای شما فراهم خواهد شد.

والت‌های موجود در صرافی‌های ارز دیجیتال، جزو این دسته از کیف پول‌ها هستند و امکان ورود به حساب از طریق نام کاربری و رمز عبور را برای کاربران فراهم می‌کنند.

در واقع کاربر هنگام کار با کیف پول تحت وب، دیگر درگیر کلیدهای خصوصی نخواهد شد و صرفا با نوشتن نام کاربری و رمز عبور خود، به راحتی وارد کیف پول می‌شود.

بنابراین؛ این مورد از مهم‌ترین ویژگی کیف پول‌های صرافی است که کاربران زیادی را به سمت خود جذب کرده است.

کیف پول آنلاین تحت وب ارز دیجیتال

در دسته‌بندی کیف پول های تحت وب ارز دیجیتال، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کیف‌پول‌های موبایل

والت‌های موبایلی، اپلیکیشن‌هایی هستند که بایستی بر روی موبایل‌ شما نصب شوند.

استفاده از کیف پول‌های موبایل نسبت به نسخه‌ دسکتاپ راحت‌تر و در دسترس‌تر است؛ چراکه گوشی موبایل به نسبت کامپیوتر بیشتر در دسترس شما است و باعث می‌شود که این نوع کیف پول‌ها کاربردی‌تر باشند.

شما می‌توانید والت‌های موبایل را مانند یک اپلیکیشن عادی، روی گوشی هوشمند یا تبلت خود نصب کرده و همه جا همراه خود داشته باشید.

بر این اساس، مهمترین مزیت آن‌ها نیز همه جا در دسترس بودن است؛ به همین دلیل در مقایسه با دیگر انواع کیف پول‌های ارز دیجیتال، استفاده بیشتری برای کاربران کریپتو دارند.

بیشتر بخوانید: بهترین والت‌های اندرویدی؛ معرفی و بررسی 15 کیف پول اندروید

کیف پول های موبایلی

امکان استفاده از دوربین گوشی به منظور اسکن کیو آر کد (QR) آدرس‌ها، از مزیت‌های دیگر این نوع کیف پول‌ها است.

بنابراین؛ هنگام ایجاد تراکنش، دیگر نیازی به کپی-پیست کردن آدرس‌ها ندارید و فقط کافی است QR کد آدرس مورد نظرتان را اسکن کنید. محبوب‌ترین کیف پول‌های موبایلی، عبارتند از:

کیف پول‌های سرد (Cold Wallet)

کیف پول‌های سرد برخلاف کیف پول‌های گرم، همواره امکان اتصال به اینترنت را ندارند و حتی برخی از آن‌ها، هیچ‌گونه اتصالی به اینترنت برقرار نمی‌کنند و از این نظر از امنیت بالایی برخوردارند.

کیف پول سخت افزاری، یکی از دو نوع کیف پول سرد به شمار می‌رود که درآن کلیدهای خصوصی در حافظه‌ای ایزوله ذخیره شده و در برابر نفوذ بدافزارها مصونیت بالایی دارند.

نوع دیگری از کیف پول‌ها، کیف پول کاغذی ارز دیجیتال است که کلید خصوصی، بر روی تکه‌‌ای کاغذ نوشته می‌شود و به هیچ عنوان امکان هک برای آن وجود ندارد.

سرمایه‌گذارانی که استراتژی‌ معاملاتی‌شان بلندمدت است، استفاده از کیف پول‌های سرد را ترجیح می‌دهند.

از طرفی؛ تریدرهای حرفه‌ای معمولا با تمام سرمایه خود کار نمی‌کنند؛ بلکه بخشی از دارایی‌های خود در کیف پول‌ سرد قرار داده و مقداری از آن را برای ترید، به کیف پول‌های گرم انتقال می‌دهند.

در ادامه، انواع کیف پول‌های سرد را شرح می‌دهیم:

کیف پول‌های سخت‌افزاری

همانطور که قبل‌تر اشاره کردیم؛ کیف پول سخت‌افزاری شبیه به یک دستگاه USB است که قابلیت اتصال به کامپیوتر یا لپ‌تاپ را دارند.

در بعضی از والت‌های سخت‌افزاری، یک صفحه نمایش تعبیه شده که شما می‌توانید بدون نیاز به کامپیوتر، تراکنش‌های خود را کنترل نمایید.

این نوع از کیف پول‌های از قطعات الکترونیکی تشکیل شده و حافظه محل ذخیره‌سازی کلید خصوصی در آن‌ها، به شکل ایزوله است که به جز در زمان ایجاد تراکنش، اتصالی با اینترنت ندارد.

البته لازم به ذکر است که نحوه عملکرد برخی از کیف پول‌های سخت‌افزاری ارز دیجیتال به گونه‌ای است که اتصالی با اینترنت ندارند و فقط QR کد کلید خصوصی را اسکن کرده و سپس ایجاد تراکنش را در یک والت موبایلی نشان می‌دهند.

بیشتر بخوانید: استفاده از کیف پول سخت‌افزاری برای نگهداری بیت کوین

کیف پول های سخت افزاری بیت کوین و ارز دیجیتال

واضح است که یک کیف پول سخت‌افزاری در مقایسه با کیف پول نرم‌افزاری، امنیت بسیار بیشتری دارد؛ اما از نظر حملات هکرها، صد درصد ایمنی ندارند.

البته تا کنون مورد خاصی از سرقت دارایی در کیف پول‌های سخت‌افزاری ارز دیجیتال گزارش نشده است.

در دسته‌بندی والت‌های سخت‌افزاری، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کیف پول‌های کاغذی

یک کیف پول کاغذی صرفا یک برگه کاغذ است که حاوی آدرس عمومی (آدرس دریافت ارز دیجیتال) و کلید خصوصی کیف پول (Private Key) شماست.

کلیدهای عمومی و خصوصی این برگه کاغذ معمولا شامل QR-code نیز روی کاغذ نقش بسته تا بتوان به سرعت از طریق اسکنرها آنرا اسکن کرد و موجودی را به یک کیف پول نرم‌افزاری انتقال داده و تراکنش را انجام داد.

برای ساخت کیف پول کاغذی می‌توانید از دو سایت زیر استفاده کنید:

 1. bitaddress.org
 2. bitcoinpaperwallet.com

مزیت اصلی کیف ‌پول‌های کاغذی، عدم ذخیره‌سازی کلیدها در فضای دیجیتال و آنلاین است.

به این ترتیب خطر هک شدن و به سرقت رفتن کلید خصوصی از طریق بدافزارها، Keyloggerها و هرگونه دزدی از طریق فضای دیجیتال تقریبا صفر می‌شود.

با این حال؛ برای ساخت کیف پول کاغذی بایستی تمام اقداماتی امنیتی را رعایت کنید.

بیشتر بخوانید: ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین: راهنمای قدم‌به‌قدم

کیف پول کاغذی بیت کوین چیست

به یاد داشته باشید که شما در حال چاپ کلید خصوصی کوین‌های خود روی یک کاغذ هستید و هرکس این کاغذ را داشته باشد می‌تواند همه موجودی آن را خالی کند.

بنابراین؛ در صورت از بین‌رفتن، گم شدن یا دزدیده شدن آن تکه کاغذ، همه موجودی بیت‌کوین یا ارز دیگری که ذخیره کرده‌اید از بین خواهد رفت و به هیچ عنوان امکان بازیابی آن وجود نخواهد داشت.

کیف پول‌های کاغذی برای نگهداری طولانی‌مدت ارزهای دیجیتال مناسب هستند و اگر قصد برداشت زود به زود ارزها را دارید، بهتر است از کیف پول‌های دیگر استفاده کنید.

لیست کیف پول‌های معتبر برای ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال زیادی وجود دارد اما برای ارزهای شناخته شده‌تر مانند بیت‌کوین و اتریوم، کیف پول‌های زیادی ساخته شده است.

در این صفحه هدف ما این است کیف پول‌های معتبر را با کمک شما لیست کنیم. امتیاز و تجربه شما به کیف پول‌ها به ما و سایرین کمک می‌کند سرویس‌های بهتر را بشناسیم.

در ادامه لیست کیف پول‌های شناخته‌شده برای ارزهای دیجیتال را مشاهده می‌کنید.

مهم: با وجودیکه این کیف‌ پول‌های ارز دیجیتال با توجه به نظرات کاربران و بررسی بسیار انتخاب شده است، قبل از استفاده از کیف پول، خود شما مسئول تحقیق و بررسی بیشتر در خصوص امنیت آن‌ها هستید و بورسینس مسئول از دست رفتن سرمایه شما نیست.

.

نام کیف پولویژگی‌هالینک

کیف پول سخت‌افزاری


کول‌والت

 • دارای بالاترین امنیت
 • پشتیبانی از بیت‌کوین، اتریوم و صدها ارز دیجیتال دیگر
 • قابل اتصال به گوشی‌های اندرویدی و آیفون
 • دارای اکسچنج داخلی
 • سبک، قابل حمل و مدرن
جزییات بیشتر

کیف پول تراست والت

trustwallet.com

 • کیف پول موبایلی اندروید و IOS
 • مولتی کارنسی و پشتیبانی بیش از 30 ارز دیجیتال (همراه توکن‌ها) شامل بیت‌کوین، اتریوم، اتریوم کلاسیک، ریپل، لایت‌کوین، بیت‌کوین‌کش، دوج‌کوین، دش، زی‌کش، کوین Gochain ، WanChain ، Callisto ،ICON ،ترون ،VeChain ،POA network، TomoChain و...
 • پشتیبانی توسط اکسچنج محبوب و معتبر بایننس
 • قابلیت پشتیبان‌گیری، مطمئن و با رتبه مناسب
ورود به سایت

راهنمای والت

کیف پول Coinomi

coinomi.com/

 • کیف پول موبایل برای اندروید (IOS به زودی)
 • پشتیبانی بیش از 90 ارز رمزنگاری‌شده
 • رتبه مناسب در گوگل‌پلی
 • امکان خروجی گرفتن از کلید خصوصی
ورود به سایت

راهنمای والت

کیف پول myetherwallet.com

myetherwallet.com

 • والت معتبر و خوش‌نام با قابلیت اتصال به والت سخت‌افزاری
 • پشتیبانی از اتریوم و همه توکن‌های ERC20
 • قابلیت مدیریت کلید خصوصی (private key) توسط کاربر
 • دارای اکسچنج داخلی برای تبدیل ارزها
ورود به سایت

راهنمای والت

کیف پول جکس

jaxx.io

 • کیف پول موبایلی اندروید و IOS و افزونه کروم
 • مولتی کارنسی و پشتیبانی بیش از 80 ارز دیجیتال (غیر از توکن‌ها)
 • نمایش پرتفوی شما و اخبار ارزهای دیجیتال
 • قابلیت پشتیبان‌گیری، مطمئن و با رتبه مناسب
 • دارای اکسچنج داخلی
 • قابلیت جستجو در بلاک‌چین (اکسپلورر)
ورود به سایت

راهنمای والت

کیف پول اتمیک والت

atomicwallet.io

 • کیف پول دسکتاپ برای ویندوز، مک، اوبونتو، دبیان، فدورا
 • دارای نسخه موبایل، فعلا اندروید
 • مولتی کارنسی و پشتیبانی بیش از 300 کوین و توکن
 • امکان تبدیل ارزها با Atomic Swap (اکسچنج غیرمتمرکز)
 • قابلیت پشتیبان‌گیری و با رتبه مناسب
ورود به سایت

راهنمای والت
 

سوالات متداول

کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

کیف پول ارز دیجیتال، یک کیف پول دیجیتالی است که به شما این امکان را می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتال خود را در آن ذخیره، نگهداری و یا جابه‌جا کنید.

کیف پول نرم‌افزاری چیست؟

کیف‌ پول نرم‌افزاری در قالب اپلیکیشن‌های موبایل یا دسکتاپ عرضه می‌شوند که معمولا این نوع از کیف پول‌ها رایگان هستند و امنیت آن‌ها به وسیله رمز عبور یا عبارات بازیابی (recovery phrases) تامین می‌شود.

کیف پول سخت‌افزاری چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

کیف‌ پول‌های سخت‌افزاری، قطعات الکترونیکی و دیجیتالی طراحی‌شده به شکل فلش مموری هستند که برای نگهداری ارزهای دیجیتال طراحی شده‌اند. امنیت کیف‌ پول‌های‌ سخت‌افزاری نسبت به امنیت کیف‌ پول‌‌های نرم‌افزاری بسیار بالاتر است و این نوع از کیف‌ پول‌ها،‌ ابزار حرفه‌ای‌تری برای نگهداری امن ارزهای دیجیتال محسوب می‌شوند.

منظور از کیف پول گرم چیست؟

منظور از کیف پول گرم، کیف پولی است که به اینترنت متصل است و به همین دلیل بیشتر در معرض خطر هک و سرقت قرار دارد. یکی از نمونه‌های کیف پول گرم، کیف پول صرافی‌های ارز دیجیتال است.

مزیت اصلی کیف پول کاغذی چیست؟

مزیت اصلی کیف ‌پول‌های کاغذی، عدم ذخیره‌سازی کلیدها در فضای دیجیتال و آنلاین است. به این ترتیب خطر هک شدن و به سرقت رفتن کلید خصوصی از طریق بدافزارها، Keyloggerها و هرگونه دزدی از طریق فضای دیجیتال تقریبا صفر می‌شود. 

سخن پایانی

همانطور که گفتیم؛ کیف پول‌های دیجیتالی با خصوصیات متنوع زیادی در بازار موجود هستند؛ اما در نهایت معیار انتخاب کیف پول ارز دیجیتال، اهدافی است که از زمان ورود به دنیای کریپتو در سر دارید.

آنچه که در استفاده از هر کیف پولی باید به یاد داشته باشید، ایمنی کیف پول است.

دقت کنید که کلیدهای خصوصی تنها راه دسترسی شما به دارایی‌ و بازیابی کیف پولتان است و از دست ‌رفتن کلید خصوصی، به ‌معنای از دست‌ رفتن دارایی‌های شماست.

در این مقاله؛ نحوه عملکرد کیف پول‌ها و انواع کیف پول ارز دیجیتال را مورد بررسی قرار دادیم.

بدون شک؛ با شناخت کامل نیازهای خود و مقایسه قابلیت‌های هر نوع از کیف پول‌ها، تجربه خوبی از فعالیت در دنیای ارزهای دیجیتال را خواهید داشت.

241 نظر
 1. با عرض سلام.من چند روز پیش از یکی از صرافی های داخل یه مقدار استلار خریدم.ولی فراموش کردم تگ آدرس استلار بایننسم رو بدم.اونا هم ارسال کردن ولی به کیف پولم منتقل نشده.حالا هم هر چی پیگیری میکنم به نتیجه ای نمیرسم. به من گفتن تو قسمت ساپورت بایننس درخواست بده ولی اون قسمتش یه مدته غیرفعاله..باید چیکار کنم؟ ممنون

   1. ببخشید من متوجه تگ آدرس نشدم برای انتقال مگه آدرس والت کافی نیست مگه?
    دیگه تگ آدرس چیه

    1. برای ارسال استلار به صرافی ها و بعضی کیف پول ها، وارد کردن stellar memo که بعضی ها بهش تگ میگن لازمه.
     این اطلاعات رو باید از کیف پول مقصد بردارید.
     stellar memo در کیف پول مقصد به همراه ادرس نشون داده میشه.

 2. سلام خسته نباشید من از کیف پول lumi wallet استفاده میکنم نمیدونم که معتبر هست یا نه و این که چطور میتونم تویک استخر عضو شم و بیت کویین استخراج کنم لطفا راهنمایی کنید

 3. مهندس برخی از سایت ها پرداختی شون به صورت پیپال و.. هستش…سوالم اینه با توجه به محدودیت ها و تحریم ها سایت exchange…یا والتی وجود داره تا بشه راحت تبدیل کرد..و نیازی به دردسرها و ریسک های عضویت،تحریم،فیلترینگ و دیگر هزینه های جانبی نباشه؟؟؟

  با سپاس

  1. بستگی داره چه ارزی رو بخواید به چه ارز دیگه ای تبدیل کنید
   بعضی از صرافی های غیرمتمرکز هستند مثلا idex.market که فقط برخی توکن های شبکه اتریوم در اون معامله میشه و به دلیل غیرمتمرکز بودنشون ریسک کمتری دارن.
   فیلترشدن هم دست من و شما نیست.
   اگه قصد معامله ندارید و مثلا فقط میخواید چندبار ارزها رو به هم تبدیل کنید، سایت changelly بهترین گزینه است چون وجهی در خود صرافی باقی نمیمونه
   راهنمای سایت changelly رو اینجا بخونید

   1. تشکر مهندس، پیشنهاد اول متاسفانه به ایران سرویس نمی ده..دومی هم که اکسنچج ارزهای دیجیتاله..منظورم مشخصا دلارها و سرویس های پرداخت الکترونیک مثل paypal, western union و… هستش..سوالم اینه آیا سایتی وجود داره..که درامدهای حاصل شده این متدهای پرداخت را به بیت کوین و.. تبدیل کنه؟
    و نیازی به تهیه ی کردیت کارت ، مستر و… نباشه؟؟

    با سپاس

    1. برای idex.market اگه با vpn واردش بشید فکر نمیکنم مشکلی به وجود بیاد، چون خودم دارم استفاده میکنم.
     برای تبدیل این درآمدها به بیت کوین راهی سراغ ندارم
     مگر اینکه از سایتهایی مثل payment24 اکانت پی پال تهیه کنید که اون هم در کل ریسکش بالاست.

 4. ممنون بابت پاسخگویی بدون چشم داشت.
  من تصمیم داشتم کیف پول jaxx رو انتخاب کنم ولی گویا ارز مونرو و استرلا رو پشتیبانی نمیکنه آیا کیف معتبری میشناسین که این دو ارز رو پشتیبانی کنه؟ البته دسکتاپ یا موبایل باشه.
  در ضمن مناسب هست آیا هر ارز رو در کیف پول جداگانه نگهداری کرد؟

 5. باسلام خدمت آقای جهاندیده چندتا سوال داشتم:
  در کیف پول موبایلی coinomi اگه کسی seed و password رو نداشته باشه آیا میتونه به ارزها دسترسی داشته باشه؟ و اگر با گوشی وارد سایتهایی که امکان هک وجود دارد بشویم و یا برروی لینکهایی که خطر هک شدن دارد کلیک کنیم با وجود این لایه های امنیتی آیا بازهم امکان هک شدن وجود دارد؟ و اینکه coinomi امکان دارد ایرانی ها رو تحریم کنه؟ باتشکر

  1. سلام، همیشه احتمال این وجود داره با کلیک روی لینکهای ناشناخته کیف پول شما در معرض خطر هک شدن قرار بگیره
   چون ممکنه یه لینک شمارو به سمت نصب یه اپ هدایت کنه که هدفش هک کردن گوشی شماست.
   اما بطور کلی این کیف پول ها امنیت نسبتا خوبی دارن و اگه کار اشتباهی از سمت کاربر انجام نشه احتمال هک شدنشون خیلی پایینه.
   احتمال تحریم شدن همیشه هست ولی اگه پشتیبان تهیه کنید بعیده نتونید موجودی رو خارج کنید

   1. ببخشید اینکه که گفتید”اگه پشتیبان تهیه کنید بعیده نتونید موجودی رو خارج کنید” این پیشتیبان چی هست و چطور باید تهیه کنم؟!

    1. پشتیبان گیری، یعنی از کلید خصوصی یا Seed کیف پول خروجی بگیرید. در کیف پول های مختلف این روند فرق میکنه .
     اگه در منوها بگردید گزینه ای به نام backup یا export private key یا export keys یا show recovery phrase میتونید ببینید.

 6. سلام ببخشید اینجا سوال میپرسم الان مثلاً من می‌خوام استلار استخراج کنم باید با کدوم نرم افزار اقدام کنم و توی هر کیف پولی میشه ریخت با مخصوص داره.
  اگه کلا بگین برای استخراج هر ارز آیا به جای منبع هست که نرم افزارهاشو گذاشته باشه؟

  1. سلام، استلار که قابل استخراج نیست
   برای هر ارزی اول باید ببینید میشه استخراجش کرد یا نه
   اگه قابل استخراج بود میتونید سرچ کنید
   مثلا monero miner
   یا ethereum miner

 7. سلام.من یه مقدار ارز ریپل تو کیف پول کاغذی دارم.موجودیمو نشون میده اما 20 واحد کمتر قابل برداشته.علتش چیه؟دیگه اون 20 تا ریپل رو نمیتونم برداشت کنم؟و اینکه با چه برنامه ای میشه اون رو به کیف پول آنلاین منتقل کرد؟

  1. سلام، 20 ریپل برای فعالسازی والت نیازه و قابل برداشت نیست
   با اپلیکیشن هایی که قابلیت ایمپورت کلید خصوصی کیف پول رو دارن، مثلا toastwallet.com میتونید موجودی ریپل رو ایمپورت کنید

 8. سلام .تعداد زیادی ریپل توی کیف پول کاغذی ریختم و فقط کلید خصوصی و کلید عمومی رو دارم متاسفانه کد QR کیف پولم رو ندارم .چطوری میتونم ریپل هام رو از کیف پول کاغذی به کیف پول آنلاین منتقل کنم؟ خیلی ممنون

 9. سلام
  کیف پول ها از نظر اکسچج باهم تفاوت دارن؟
  چه از نظر کارمزد چه از نظر پشتیبانی از انواع ارزها
  الان میخام کیف پول my ether wallet بسازم اگه بخام اتریوم رو تبدیل به یک عرض دیگه بکنم
  داخل کیف پول میتونم انجام بدم یا ..؟
  کارمزدش چه مقداره متلا 2 اتریوم رو تبدیل کنم به دش؟
  کارمزد بر اساس نوع کیف پوله یا بر اساس شبکه

  1. سلام
   در سایت myetherwallet با کلیک روی گزینه swap میتونید برخی از ارزها رو به هم تبدیل کنید
   کارمزد براساس ارزها متفاوته و خود شما باید بررسی کنید
   معمولا کارمزد پایینه.

 10. درود بر شما .میخواستم نظرتون رو درباره ی پلاگین یا مرورگرcryptotab بدونم که با گرفتن زیر مجموعه و استفاده از cpu بیت کوین استخراج میکنه.ایا مورد مشکوکی تو این نحوه ی استخراج هست یا خیر؟

  1. کریپتوتب پرداختش با بیت کوین هست ولی بیت کوین استخراج نمیشه
   در واقع ارزهایی که استخراجشون راحتتره مثلا مونرو استخراج میشه ولی همونطور که گفتم پرداختی رو با بیتکوین انجام میده

 11. سلام. خسته نباشید.برای انتقال ریپل از کیف پول کاغذی باید از چه اپلیکیشنی استفاده کنم؟ ممنون

  1. سلام.با اپلیکیشن coinomi چطور میشه اتریوم رو از کیف پول کاغذی به کیف پول آنلاین منتقل کرد؟ممنون

 12. سلام الان با توجه به اینکه cryptopia دیگه از والت الکترونیوم پشتیبانی نمیکنه با کدکم صرافی میشه ترید کرد این ارز رو . ایا پیشنهادی دارین تا من استفاده کنم

 13. ممنون مهندس جان شرمنده یه سوال دیگه اینکه تو کیف پول coinomi چطوری ایدی رو پیداکنمض

 14. سلام مهندس جان تو ویژگی بعضی از کیف پول ها نوشتید که پشتیبانی از توکن ها ی erc20 یعنی چی متوجه نشدم اینجاش رو تشکر ازشما

 15. طبق گفتتون امن ترین کیف پول یکیش دسکتابه حالا یه سوال ما ارزمون رو توی کیف پول دسکتاب ذخیره کردیم و بک اپ گرفتیم احیانا اگه اون نرم افزار کلا جمع کرد به دلایلی کلا شرکتش تعطیل کرد تکلیف چیه؟ منظوز از بک اپ چیه یه فایل میده از ارز؟ لطفا یه اطلاعات کامل بدین شاید روشن نشد.

  1. نقش بک آپ یا پشتیبان همینه که اگه نرم افزار به هردلیل باز نشد یا سیستم شما خراب شد یا هارد سوخت و یا… بتونید از این اطلاعات برای بازیابی موجودی ارز در یه کیف پول دیگه استفاده کنید.
   بک آپ ممکنه فایل باشه یا یه کلید خصوصی که به شکل کاراکترهای تصادفی هستن یا mnemonic phrase

   1. اونوقت ابن بک اپ که به صورت فایل یا کلید خثوصی هست باید نرم افزار یا کیف پول دیگه اون رو پشتیبانی کنه؟ منظورم اینه که باید نرم افزار مقابل باید فرمت اون یاپورت کنه یا این فایل پشتیبان رو همه کیف پول های دیگه میشناسن یا باید بگریم اونی که این فایل یا کلید رو میشناسه پیدا کنیم؟

    1. فرمت خاصی نداره که کیف پول دیگه ای پشتیبان نکنه
     اکثر والت ها امکان بازیابی موجودی با mnemonic phrase که از والت برداشتید یا ایمپورت کلید خصوصی رو دارن

 16. سلام، من یه مشکل برای ساخت ولت بلاکچین دارم
  وقتیکه ایمیل و پسوورد میزنم برای ساخت ولت به من پیام wallet could not be created رو میده ، دلیل چیه؟

   1. سلام چون فیلتر شده مشکلی که ایجاد نمیکنه که؟؟
    میشه به جاش از فیلترشکن استفاده کرد کارمون هم باهاش انجام بدیدم؟؟؟

  1. آره منم همین مشکل دارم…به سایتش ایمیل زدم…یسری توصیه کرد..فایده نداشت….مشکل کماکان به قوت خودش باقیه….

 17. یه سوول برام پیش اومد
  اگه به طور مثال یه کیف پول در گوشی داشته باشیم میتونیم با یه کیف پول دسکتاپ به همون حساب دسترسی داشته باشیم ؟

 18. سلام مجدد
  دو تا سوال داشتم.
  1- هزینه ارسال بیت کوین یا ارزهای دیگه چه درصدی از اون مبلغ ارسالی هست؟
  2-هزینه تبدیل ارزها به یکدیگر حدودا چه درصدی از مبلغ تبدیل شده هست؟
  ممنون

 19. سلام من کیف پول جکس استفاده میکنم چند باز اتفاق افتاده که آدرس کیف پولم تو ارزهای مختلف خودکار عوض شده، اگه من بخام تو استخراج ابری باشم و آدرس کیف پولم عوض بشه چه اتفاقی میوفته???

 20. سلام داخل کیف پول بلاک‌چین چجوری میشه بیت کوین کش تبدیلش کنم به بیت کوین؟؟؟
  آیا این امکان داره؟؟

 21. سلام،خدا قوت
  خواستم بدونم هر ارز رو داخل كيف پولي ك سايت خود ارز معرفي ميكنه نگهداري كنيم بهتره يا كيف پولهاي ديگه يا صرافي هاي معتبر

 22. با سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم در مبادلاتی که از طریق سایت localbitcoins.net انجام میشه چجوری طرفین مبادله رو انجام میدن ؟بدون ترس از اینکه طرف مقابل واریز خودش رو انجام نده.

  1. سلام وقت بخیر

   معاملات در این سایت از طریق اقداماتی که انجام گرفته با سهولت و اطمینان انجام می‌شود.

   فرایند معامله به این صورت است:

   1 – فروشنده بیت‌کوین آگهی‌های خرید بیت‌کوین را بررسی می‌کند و با توجه به شرایط خریدار، همانند حداقل و حداکثر معامله، میزان اعتبار کاربر، تعداد و حجم معاملات گذشته، یکی از خریداران بیت‌کوین را انتخاب می‌نماید.
   2 – با کلیک روی دکمه Sell در روبروی آگهی موردنظر، وارد صفحه معامله شده و معادل ریالی یا مقدار بیت‌کوین موردنظر برای فروش را وارد کرده و معامله را آغاز می‌کند. با اینکار موجودی بیت‌کوین از حساب فروشنده کسر می‌شود و به حالت سپرده در می‌آید (escrow)
   3 – فروشنده بیت‌کوین از طریق پنجره چت، مشخصات کارت بانکی یا حساب را به خریدار بیت‌کوین می‌فرستد و خریدار پس از واریز مبلغ، مشخصات واریز را به فروشنده بیت‌کوین ارائه می‌دهد.
   4 – فروشنده بیت‌کوین با بررسی حساب بانکی خود و اطمینان از دریافت پول، با کلیک روی release bitcoin، بیت‌کوین را برای خریدار آزاد می‌کند تا در حساب خریدار اضافه شود.

   در صورتی که شخص با کاربر معتبری که احراز هویت انجام داده و دارای سابقه معاملات بالاست وارد معامله شود، می‌تواند اطمینان حاصل کند که مشکلی به وجود نخواهد آمد. اما در صورت بروز مشکل، می‌توان برای معامله موردنظر درخواست Dispute را صادر کرد تا پشتیبانی سایت به اختلاف موردنظر رسیدگی کند.

   اطلاعات بیشتر: نحوه خرید و فروش بیت کوین در localbitcoins

   1. فرض کنیم فروشنده پولش رو دریافت کرد ولی release bitcoin رو نزد و تایید نکرد که پولی دریافت کرده اونوقت چه؟

 23. سلام
  بایننس ایرانیارو دیگه وریفای نمیکنه بلاک چین برای بایننس هست
  الان تکلیف ما چیه؟ ارزی که تو بلاک چین داریم از دست میره؟
  سوال بعدی اینکه بلاک چین حداقل چه مقدار بیت کوین رو انتقال میده؟

  1. سلام، اگه منظور شما سایت blockchain.com هست، نه این سایت متعلق به بایننس نیست.
   شما در هر جایی که والت میسازید اگه از کلید خصوصی و عبارت بازیابی (mnemonic phrase) پشتیبان بگیرید میتونید در صورتی که به هر دلیل والت از دسترس خارج شد این اطلاعات رو در والت دیگه ای وارد کنید و موجودی رو در والت جدید داشته باشید
   با این حال، در بایننس و بطور کلی صرافی ها و پلتفرم های معاملاتی متمرکز، کلید خصوصی و عبارت بازیابی (mnemonic phrase) قابل پشتیبان‌گیری نیست
   بنابراین ریسک نگهداری ارزها در این صرافی ها بالاتره و نگهداری در کیف پول شخصی که قابلیت پشتیبان‌گیری رو داره امنیت بیشتری داره
   تا جایی که میدونم حداقلی برای ارسال در کیف پول blockchain.com وجود نداره و تا زمانی که به اندازه کارمزد تراکنش در کیف پول موجودی باشه، امکان ارسال مابقی موجودی رو خواهید داشت

 24. آقای جهاندیده سلام خسته نباشید
  لطف می کنید مطلبی چیزی در مورد انت ماینرهای ASIC و کلا مزایا و معایب و قیمت او بقیه جزئیات و اینکه سایت معتبر برای خرید تهیه کنید؟
  ممنون میشم

 25. سلام من دارم تو freebitcoin ساتوشی جمع میکم بعضی وقتا این هشدارو میده Someone has already played from this IP in the last hour. You need to wait for 30 minutes before playing the FREE BTC game again چیه مشکلش؟

 26. سلام ووقت بخیر میشه راهنمایی بفرمایید کیف پول مناسب برای سایکون چیه؟ و اینکه سرمایه گذاری روی سایکون در آینده میتونه مفید باشه؟

 27. سلام.من میخوام ارزهامو از بایننس به کیف پول دیگه ای منتقل کنم.قبلا sms اون رو فعال نکردم.الان هم که میخوام منتقل کنم.نمیشه.google authenticator رو خود بایننس معرفی کرده.که با اون هم نمیشه کار کرد؟ باید چیکار کنم؟ممنون

  1. سلام، پس از درخواست برداشت ارز از بایننس، یه ایمیل تایید برای شما ارسال میشه که باید روی لینک درون ایمیل کلیک کنید
   اگه google authenticator رو فعال نکردید پس نیازی هم به وارد کردنش نیست

 28. سلام و خسته نباشید
  لطفا راهنمایی بفرمایید برای ریپل چه والتی مناسبتره؟
  و اینکه آیا ریپل برای سرمایه گذاری ارز مناسبی هست؟

 29. سلام خسته نباشید. یه سوال داشتم.من وقتی میخوام ریپل یا ترون رو از کیف پولم به یه کیف پول کاغذی منتقل کنم ازم تگ میخواد.تگ آدرس خودم رو باید وارد کنم؟ چون آدرس کیف پول کاغذی ریپل یا ترونم تگ نداره.باید چیکار کنم؟ممنون

 30. سلام برای نگه داری بیت کویین سایت بایننس خوبه یا بلاکچین تا بشه بعدا فروخت؟

   1. منظورتون همون کیف پول دسکتاپه؟اگه اینجوریه به صورت فایل ذخیره میشه؟ به نظرتون اگه مشکلی برای هارد پیش اومد دیگه نمیشه اون فایل رو نجات داد؟

     1. ببخشید که این همه سوال میپرسم من اگه بخوام بیت کویین رو داخل کیف پول بلاکچین یا بایننس نگه داری کنم ایرادی نداره؟ مقدار اونقدرا نیست.

 31. سلام
  برای استعلام موجودی پول والت کاغذی راهی جز import هست؟

 32. آقای جهاندیده سلام و عرض ادب
  من برای فعالیت در زمینه ارزهای دیجیتالی تحقیقات زیادی انجام دادم و منطقی ترین پاسخ ها رو تو همین سایت و از شخص شما دیدم و خوندم
  خواستم بدونم امکان این وجود داره که بطور حضوری باهاتون ارتباط برقرار کرده و از مشاوره شما استفاده کنم؟

 33. با عرض سلام و احترام
  به نظر شما کیف پول کاغذی یا کیف پول لدجر نانو کدامیک امنتر و برای نگهداری دراز مدت مطمین تره؟ با تشکر

 34. با سلام
  فرض کنید من کیف کاغذی ساختم . برای پر کردنش باید اونو import کنم . برای اینکار و سایت بلاک چین کلید خصوصی‌ رو از ما میخاد. آیا این درخواست امنیت رو کاهش نمیده.

  از طرفی اگر بخایم بدونیم واریز به کیف کاغذی انجام شده یا نه باید باز هم اونو ایمپورت کنیم و کلید خصوصی رو وارد کنیم . این کار نا امن نیس؟

  1. سلام دوست عزیز
   شما همه چیز رو اشتباه متوجه شدید
   برای ارسال مقداری بیت کوین از یه کیف پول به یک کیف پول کاغذی، معمولا نیازی نیست کلید خصوصی کیف پول کاغذی رو جایی Import کنید (مگر اینکه کیف پول ارسال کننده هم کاغذی باشه)
   اگر شما یا کسی بخواد به کیف پول کاغذی مقداری ارز ارسال کنه، کافی آدرس کیف پول بهش داده بشه
   Import کیف پول کاغذی به معنای اینه که موجودی کیف پول کاغذی رو به یه اپلیکیشن یا والت آنلاین وارد کنید تا بتونید اون رو جابجا کنید

 35. با سلام . میدونم سوال تکراریه ولی به نظرم خیلی مهمه
  میخام بدونم چه کیفی برای بیت کوین ایجاد کنیم که بخاطر تحریم یهو بلوکه نشه
  یه سوال شخصی دارم . ۱۵۰۰واحد پرفکت مانی دارم میخام تبدیل کنم . به نظرتون در پنج سال اینده اتریوم و بیت کوین چجوریه. محدود بودن بیت کوین به نظرم ارزششو بالا میبره ولی نامحدوذیت اتریوم تورم زا هست . اتریوم مثل بانک مرکزی میمونه هر وقت کم بیاره سکه میریزه تو بازار. البته نظر منه. ممنون

 36. 1.سلام من تازه با این بیت کوین اشنا شدم ایاcryptobrowse اصلا استخراج به صرفه ایی هست با cpuسیستم ومجموعه گیری
  2.سرمایه گذاری واشنایی با این سیستم ودرامد زایی چطور هست چون الان بعد از14 سال سابقه از کاربعلت شرایط اقتصادی بیکار شدیم ممنون میشم راهنمایی کنید

 37. اقا دست شما درد نکنه که با حوصله جواب نظرات رو میدین. من تازه اشنا شدم میخواستم اگه کیف پول دسکتاپ بسازم رو یه لپ تاپی یا اگه آپ موبایلی باشه اگه لپ تاپ یا موبایل گم بشه یا هر اتفاقی بازم میشه به کیف پول دسترسی پیدا کرد یا نه ؟

 38. سلام توی بلاک چین چطور میشه آدرس بیت کوئین رو پیدا کرد من فقط آدرس wallet رو پیدا کردم که هر 10 دقیقه عوض میشه

   1. سلام ، چطور میشه یه آدرس بیت کوین بلاک چین ثابت داشت؟
    تغییر کردنش مشکل ایجاد میکنه برای من و وقت گیره متاسفانه

    دیدم که سایت های خرید و فروش آدرس حسابشون ثابته ، چطوریه؟

    1. سلام وقت بخیر
     بعضی کیف پول ها آدرس بیت کوین رو با هر بار درخواست تغییر میدن
     این کار مشکلی ایجاد نمیکنه و فقط برای امنیت بیشتره
     همه آدرس های قبلی معتبر هستن

 39. با سلام و درود
  ممنون از پاسخگوییتون ،ببخشید قربان سایت exchanging فیلتر شده حالا واسه شارژ کردن حساب وبمانیمون از کدوم صرافی استفاده کنیم بهتره

 40. سلام دوست عزیز خسته نباشید
  دوست گرامی ی سوال داشتم میخوام تو سایت بلاک چین کیف پول بسازم این ارور رو میده Wallet could not be created هر کاری هم میکنم نمیشه
  ممنون میشم راهنماییم کنید.
  باتشکر فراوان

 41. با درود و تشکر
  ایا لوکال بیت کوین هم کلید خصوصی دارد یا فقط مخصوص اپلیکیشن ها بوده و بجاش از همون ورود دو مرحله ای باید استفاده کرد!؟

 42. سلام. خسته نباشی . من کیف پول بلک چین دارم آیا میتونم از کیف پولم به حساب پرفکت مانیم بریزم ؟ و سوال اصلیم اینه وب مانی با بلوک چین چه فرقی میکنه ؟ وب مانی نمیتونه کیف پول باشه برا بت کویین و این سایت ها که ارز میفروشن ؟

  1. سلام، وب مانی یه سیستم مالی کاملا جداست
   وب مانی یه سیستم پولی آنلاینه و بیت کوین یه ارز رمزنگاری شده
   بنابراین هیچ ربطی به هم ندارن
   به همین خاطر تبدیل بیت کوین به وب مانی یا بالعکس، مثل سایر ارزها باید در صرافی ها انجام بشه
   میتونید از طریق سایت localbitcoins کار تبدیل رو انجام بدید:
   راهنمای سایت localbitcoins

 43. سلام خسته نباشید
  آیا امکانش هست که شخص دیگری برای ما ارز دیجیتال بفرسته مثلا من کالایی میفروشم به جای پول، ارز دیجیتال ازش دریافت کنم مثل شماره کارت که بهشون میدیم برامون پول میریزن

 44. سلام جناب جهاندیده
  من تازه کارم.با توجه به وضعیت و زمزمه به رسمیت شناختن ارز دیجیتالی توسط دولت.میخوام اتریوم بخرم.
  1-به نظر شما خوبه؟
  2-کیف پول سخت افزاری چی؟و از کجا خریداری کنم؟

 45. خدا وکیلی الحق و الانصاف دمت گرم خیلی هم دمت گرم که به همه احترام میذاری و به سوالاتشان جواب میدی

  خسته نباشی مرد

   1. سلام اقاي جهان ديده عزيز بنده واقعا نميدونم كدوم كيف پول رو انتخاب كنم…البته ميخوام مجموعي از ارز ها رو داشته باشم..لطفا راهنمايي كنيد كدوم كيف پول بهتره…البته من همه نظرات و راهنمايي هاي شما رو مطالعه كردم..لطفا واضح و مشخص تر بفرماييد چطوري و كدوم كيف پول رو انتخاب كنيم..باتششكر از وقتي و محبتي ك براي بچه ها ميزاريد.

    1. سلام دوست عزیز
     من فکر نمیکنم انتخاب خیلی سخت باشه
     چون هرکس با توجه به کاربرد و استفاده ای که از کیف پول و ارز دیجیتال میکنه باید کیف پول مناسب رو انتخاب کنه
     شاید یکی تریدره و مرتب باید مبالغ رو جابجا کنه، بنابراین کیف پول کاغذی براش مناسب نباشه
     و شاید یک نفر دیگه میخواد مبلغی ارز بخره و هر از یک ماه مثلا میخواد ازش برداشت کنه، شاید اپ موبایلی و نرم افزار دسکتاپ براش مناسب باشه
     برای انتخاب والت این مطالب هم کمک میکنه:
     https://www.bourseiness.com/category/bitcoin/wallets

 46. سلام وقتتون بخیر من ی مدت کوتاهه تو ربات تلگرامcrypto farmer فعالیت دارم خواستم ببینم واقعی هستش یا نه؟

 47. سلام من از طریق سایت https://minergate.com وارد عرصه ارز دیجیتال شدم آیا مورد تایید شما هست؟
  و اینکه کدوم یک از کیف پول ها میتونه با این سایت ارتباط داشته باشه؟
  ببخشید من تازه واردم سردر نمیارم از این موارد

 48. سلام جناب جهان دیده خداقوت
  یک پیشنهاد دارم و اون اینکه لطفا برای سایت تون فروم یا چت روم درست کنید که کاربران سایت باهم بتوانند تبادل نظر داشته باشند و همین که قدری از زحمت شما برای پاسخ دهی و تکرار مکررات کاسته می شه.
  سپاس از شما

  1. سلام، وقت بخیر
   درست میفرمایید، خیلی ها حتی زحمت خوندن کامل مطلب رو به خودشون نمیدن
   در مورد گروه یا فروم، متاسفانه اغلب کاربران گروه تلگرام، فروم یا چت روم رو پر از تبلیغات و لینک زیرمجموعه گیری میکنن
   حتی در همین بخش نظرات هم روزانه دهها تبلیغ ارسال میشه که تایید نمیشن
   تجربه فروم رو هم داشتیم و اونجا قضیه بدتره چون هرکس از راه میرسه بدون جستجوی تاپیک، میخواد تاپیک جدید ایجاد کنه و بی نظمی زیادی ایجاد میشه
   کار وقت گیری هست، به همین خاطر از خیر فروم و چت روم و گروه تلگرام گذشتیم

 49. سلام.برای انتقال ارز ورج از کیف پول کاغذی به کیف پول آنلاین راهی هست؟ ممنون

نظرات بسته شده‌اند.