بورس در مراغه

کدام کارگزاری‌های بورس در مراغه شعبه دارند؟

مختصری درباره بورس

۱- تعریف بورس :

کلمه بورس واژه فرانسوی است که در فرهنگ لغت به معنی کیف کیسه مانند مغازه یا بازار خرید و فروش و گاهی مکان مبادله آمده است و عده ای نیز معتقدند که نام بورس منتسب به یکی از بانکداران بلژیکی در شهر بروژ (Bruges) است که اسم او واندر بورس (Der Burse Van) بوده است – در اصطلاح بورس به محلی اطلاق می شود که در آنجا پاره ای اوراق بهادار یا کالاهای متحد الشکل ، تحت ضوابط معینی قیمت گذاری و سپس معاملات ، بر روی آنها انجام می گیرد .
بورس های امروز را می توان به سه دسته تقسیم کرد:

۱)بورس کالا
۲) بورس اسعار
۳) بورس اوراق بهادار

۱)بورس کالا:
بازار خرید فروش دائمی ومنظمی است، کالا ها متحدالشکل و معینی مورد معامله قرار می گیرد در بورس ها کالا اغلب کالاهای خام و مواد اولیه مورد معامله واقع می شوند از قبیل گندم ، جو ، آهن ،مس و ….
۲) بورس اسعار:
بازاری است که در آنجا پول کشورهای مختلف مورد معامله قرار می گیرد ، امروزه داد و ستد کشورهای مختلفی از فعالیت های بورس در دنیا را انجام می دهد.
۳)تعریف بورس اوراق بهادار:
ماده ۱ قانون تأسیس بورس اوراق بهادار مصوب ۱۳۴۵ بورس اوراق بهادار را چنین تعریف می کند بازار خاصی است که در آن داد و ستد اوراق بهادار توسط کارگزاران بورس طبق مقررات قانون انجام می گیرد می توان اذعان نمود که با در نظر گرفتن قانون تأسیس بورس اوراق بهادار تعریف فوق یک تعریق جامع و مانعی از بورس اوراق بهادار می باشد چرا که محورهای بورس اوراق بهادار که در واقع وجود یک بازار مشخص وجود اوراق بهادار معین و تعریف شده و نیز انجام معاملات بر روی اوراق بهادار توسط اشخاص ذیصلاح طبق مقررات قانونی می باشد در تعریف ارائه شده مورد اشاره قرار گرفته .
صرف نظر از تعریف مذکور در ماده ۱ قانون بورس ،تعریف دیگری با در نظر گرفتن ویژگی های این نوع از بازار می توان ارائه داد این است که: بورس اوراق بهادار ، سازمان دائمی است که همواره در مکان معینی تشکیل شده و در آن اوراق بهادار مشخص طبق قوانین و آئین نامه های بورس و توسط اشخاص معینی مورد معامله واقع می شوند.

لیست کارگزاری‌های مراغه

مجوز تاسیس و ثبت شرکت کارگزاری توسعه سهند (سهامی خاص) طی نامه شماره ٢١٣ مورخ ١٣٨٤/٢/٢٠ توسط شورای عالی بورس و هیأت پذیرش بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران صادر گردید و این شرکت در تاریخ ١٣٨٤/٦/٢٠ تحت شماره ١٨٢١٠ دراداره ثبت شرکتهای تبریز به ثبت رسید.

امکانی جدید برای دوستان تازه وارد یا عزیزانی که قصد آشنایی با بورس را دارند

با گسترش هر روز بازار بورس و هجوم نقدینگی بیشتر به سمت این بازار به دلیل بازدهی بالا و حمایت دولت از این بازار هر روزه تعداد بیشتری از افراد تمایل به سرمایه گذاری در این بازار پیدا می‌کنند.

اما متاسفانه نا آگاهی از نحوه فعالیت در این بازار چه از نظر اطلاع از قوانین و چه از نظر روش انتخاب سهم راه را برای دوستان تازه وارد راهی پرخطر و خدای ناکرده پر ضرر میکند .

به همین دلیل نیاز دیدیم در راستای خدمت ناچیزمان اقدام کوچک دیگری برای کمک به عزیزانی که سوالات زیادی در مورد بورس ذهنشان را پر کرده انجام دهیم

چگونه می‌توان در بورس سرمایه‌گذاری کرد؟

انجام هر فعالیتی تابع آداب و مقرراتی است. سرمایه‌گذاری در بورس نیز تابع مقررات و آداب خاص خود است. اولین کاری که برای سرمایه‌گذاری در بورس باید انجام داد گرفتن “کد معاملاتی ” است. این کد به منظور راحت‌تر شدن و سرعت یافتن بیشتر کار به افراد داده می‌شود؛ همان طور که بانک به مشتری خود شماره حسابی می‌دهد که مشتری با آن شماره شناخته می‌شود.

بنابراین، سیستم معاملاتی بورس افراد را به وسیله‌ی کد معاملاتی آنها شناسایی می‌کند. برای گرفتن کد معاملاتی، این راهنما را بخوانید. کد معاملاتی شامل سه حرف اول نام‌خانوادگی به همراه یک عدد ثابت می‌باشد. به عنوان مثال، کد معاملاتی کسی که نام‌خانوادگی او فخرآبادی است می‌تواند “فخر 00101 ” باشد.

اصلا چرا در بورس سرمایه‌گذاری کنیم؟

سرمایه‌گذاران در هر کجا که سرمایه‌گذاری می‌کنند علاوه بر این که به دنبال کسب سود هستند، در انتخاب نوع سرمایه‌گذاری نیز به دنبال جایی می‌گردند که سود بیشتری بدهد، مورد اطمینان و قانونی باشد، هر زمان که بخواهند بتوانند از وضعیت سرمایه‌گذاری خود مطلع شوند، هر وقت که بخواهند بتوانند سرمایه‌ی خود را نقد کنند و…… برخی نیز علاوه بر این، معیارهای متعالی‌تری دارند.

به عنوان مثال، به دنبال سرمایه‌گذاری در کاری هستند که علاوه بر خودشان، جامعه نیز از آن بهره‌مند شود. مثلاً ایجاد اشتغال بکند و….. بورس از جمله مراکزی است که جمیع این ویژگی‌ها را داراست.پس سرمایه‌گذاری در بورس نه تنها برای سرمایه‌گذاران و سرمایه‌پذیران سودمند است بلکه برای کل جامعه نیز فواید قابل توجهی دارد.

 

چگونه در شهر مراغه کد بورسی بگیریم؟

اولین قدم برای شروع سرمایه گذاری در بورس، افتتاح حساب در یک کارگزاری و دریافت کد بورسی است. امکان دریافت کد بورسی بصورت غیرحضوری وجود دارد، برای مشاهده راهنمای دریافت کد بورسی ( کد معاملات سهام) اینجا کلیک کنید.

چگونه در مراغه (استان آذربایجان شرقی) آموزش بورس ببینیم؟

ما برای شما بسته آموزشی باکیفیتی برای سرمایه‌گذاری در بورس تهیه کرده‌ایم که پس از خرید، توسط پست ارسال می‌گردد. این بسته جامع آموزش بورس کاملا شما را با نحوه شروع کار و چگونگی کسب سود در بورس آشنا خواهد کرد، همچنین اگر این آموزش را نگذرانید و بدون اطلاعات موردنیاز، سرمایه گذاری در بورس را شروع کنید قطعا ضرر سنگینی متحمل خواهید شد، زیرا نکات زیادی در بورس وجود دارد که باید رعایت کنید.

ولی اگر پس اندازتان را با هوشیاری و آموزش دیدن وارد بورس کنید و اصول را رعایت کنید سرمایه‌تان رشد خواهد کرد و سال‌ها از بورس سود می‌برید. اکنون برای مشاهده بسته ویژه آموزش بورس کلیک کنید (این بسته آموزشی شامل پشتیبانی ویژه است و سوالات شما  پاسخ داده می‌شود)

من در مراغه ساکن هستم، سوالات خود درباره سرمایه‌گذاری در بورس را از کجا باید بپرسم؟

کارگزاری‌ها می‌توانند به سوالات شما پاسخ دهند، اگر به کارگزاری دسترسی ندارید می‌توانید سوالات خودتان را در بخش دیدگاه همین صفحه ارسال کنید تا پاسخ دهیم. لطفا توجه داشته باشید که ابتدا در دوره موفقیت در بورس از صفر تا 101 ثبت نام کنید و ایمیل‌های آموزشی را دریافت نمایید، سپس در صورتی که پاسخ سوال‌تان را  نیافتید سوال را در بخش دیدگاه ارسال نمایید.

 

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره
blank

6 نظر
 1. سلام کارگزاری اگاه صندوق سرمایه گذاری داره واگه داره سالانه تقریبا چند درصد داره و کدوم صندوقش هستش

  1. سلام، دو صندوق هست
   صندوق سرمایه­‌گذاری مشترک آگاه agah-fund.ir
   صندوق سرمایه‌گذاری هستی بخش آگاه hbagahfund.com که قابل معامله در بورس هست و میتونید با کدبورسی هم خریداریش کنید (با نماد آگاس)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *