آموزش بیت‌کوین: چگونه بیت‌کوین بخریم و با امنیت بالا آنرا نگهداریم؟

همه‌چیز در حال دیجیتال شدن است، حتی پول.

یکی از اولین ارزهای دیجیتال، بیت‌کوین است.

بیت‌کوین به عنوان یک ارز دیجیتال غیردولتی و نامتمرکز وجود دارد. با این حال، به احتمال قوی ارزهای دیجیتال دیگری توسط دولت‌ها برای تسهیل تراکنش‌ها و تجارت ساخته خواهد شد.

بیت‌کوین نوسانات زیادی دارد و هر زمان این ارز رشد می‌کند، توجهات به آن بیشتر می‌شود.

گرچه هنوز بیت‌کوین قانون مشخصی در ایران ندارد، اما امیدواریم مسئولان با نگاهی باز و صحیح قوانین مربوط به این ارز را تعیین کنند، زیرا به نظر می‌رسد افراد بیشتر و بیشتری روزانه به استفاده از آن روی می‌آورند.

بیشتر بخوانید: کاربرد بیت کوین در ایران چیست؟

در این مطلب از سایت بورسینس به طور کامل و جامع به شما شرح می‌دهیم که بیت‌کوین دقیقا چیست، چگونه کار می‌کند، چگونه بیت‌کوین بخرید یا به رایگان بدست آورید و با امنیت بالا آنرا نگهداری کنید.

همچنین در انتهای مطلب لینک‌های برای آموزش کسب سود از خرید و فروش بیت‌کوین قرار دارد.

جدول مطلب (برای رفتن به بخش دلخواه روی آن کلیک کنید)

 

در ادامه با ما همراه باشید

بیت‌کوین دقیقا چیست؟

بیت‌کوین نوعی پول دیجیتال است که بصورت الکترونیک ساخته و نگهداری می‌شود.

هیچکس بیت‌کوین (Bitcoin) را کنترل نمی‌کند و مانند اسکناس پرینت نمی‌شود بلکه بیت‌کوین توسط افرادی در سرتاسر دنیا با استفاده از نرم‌افزارهایی که عملیات ریاضی را از طریق سرورهای قدرتمند حل می‌کنند ایجاد (استخراج) می‌شود.

بیت‌کوین اولین نمونه از ارزهای دیجیتال در حال رشدی است که به آنها کریپتوکارنسی (cryptocurrency) می‌گویند، در این مطلب از سایت بورسینس به بررسی بیتکوین می‌پردازیم و نکات اولیه‌ای که برای شروع کار با بیت‌کوین نیاز دارید را آموزش می‌دهیم.

تفاوت بیت‌کوین با ارزهای معمولی

از بیت‌کوین می‌توان برای خرید الکترونیک استفاده کرد. در این مواقع بیت‌کوین مانند پول عادی عمل می‌کند با این تفاوت که با آن بصورت دیجیتالی معامله می‌شود.

در هر حال، مشخصه اصلی بیت‌کوین و مهمترین چیزی که آنرا از پول معمولی متفاوت می‌کند این است که بیت‌کوین هیچ مرکزی ندارد (غیرمتمرکز است، به انگلیسی decentralized).

به این معنا که هیچ موسسه یا شرکت خاصی شبکه بیت‌کوین را کنترل نمی‌کند. این مورد باعث آسودگی خاطر برخی افراد می‌شود چون دیگر هیچ بانکی نمی‌تواند پول آنها را کنترل کند.

چه کسی بیت‌کوین را ایجاد کرد؟

یک برنامه نویس نرم‌افزار با اسم مستعار «ساتوشی ناکاموتو»، ایده بیت‌کوین را که یک سیستم پرداخت الکترونیک برپایه ریاضیات بود را مطرح و پیاده‌سازی کرد.

این ایده برای ارائه ارزی بود که مستقل از هر مرجع باشد، بصورت الکترونیک و تقریبا منتقل شود و دارای کارمزد تراکنش پایین باشد.

البته هنوز هویت واقعی خالق بیت‌کوین مشخص نشده و با وجودیکه عده‌ای ادعا می‌کنند ساتوشی ناکاماتو هستند هنوز کسی نتوانسته این موضوع را ثابت کند.

چه کسی بیت‌کوین را چاپ می‌کند؟

بیت‌کوین یک ارز معمولی نیست و شکل فیزیکی ندارد.

این ارز توسط بانک‌های مرکزی و یا بصورت فیزیکی چاپ و ایجاد نمی‌شود. آن بانک‌ها می‌توانند برای پرداخت بدهی‌هایشان پول بیشتری چاپ کنند و ارزش ارز موردنظر را پایین بیاورند.

در حالیکه بیت‌کوین بصورت دیجیتالی و توسط ماینرها (استخراج‌کنندگان) ایجاد می‌شود.

هرکس می‌تواند به جمع ماینرهای بیت‌کوین بپیوندد. بین‌کوین با استفاده از سرورهای پرقدرت پخش شده در شبکه، استخراج می‌شود.

این شبکه همچنین تراکنش‌ها را پردازش می‌کند و به این ترتیب به طور موثری بیت‌کوین را به یک شبکه پرداخت مستقل تبدیل می‌کند.

پس می‌توانیم بطور نامحدود بیت‌کوین استخراج کنیم؟

خیر! پروتکل بیت‌کوین (قوانینی که باعث می‌شود بیت‌کوین کار کند) طوری نوشته شده که فقط 21 میلیون بیت‌کوین می‌تواند توسط استخراج‌کننده‌ها ایجاد شود.

هر 1 بیت‌کوین می‌تواند در بخش‌های کوچکتری تقسیم شود (بطور مثال کوچکترین مقدار بیت‌کوین قابل تقسیم، 1 ساتوشی می‌باشد که برابر با 0.00000001 بیت‌کوین است)

بیشتر بخوانید: ساتوشی چیست؟

بنابراین اشخاص می‌توانند مقادیر کمتری از یک بیت‌کوین را انتقال دهند یا نگهداری کنند. این مقدار کم معمولا با نام ساتوشی شمرده می‌شود. مثلا ممکن است یک شخص فقط 100 هزار ساتوشی (معادل 0.001 بیت‌کوین) را خریداری یا ارسال کند.

بیت‌کوین بر پایه چیست؟

پول‌های معمولی در دنیای واقعی براساس طلا یا نقره هستند.

بصورت تئوری، شما می‌دانید که اگر برفرض، 5 هزارتومان در بانک قرار دهید، به اندازه همان مقدار می‌توانید طلا دریافت کنید (البته در عمل اینکار مقدور نیست) اما بیت‌کوین براساس طلا نیست؛ بلکه براساس ریاضیات است.

در سرتاسر دنیا، افراد از نرم‌افزارهایی استفاده می‌کنند که از فرمول‌های ریاضیات برای ایجاد بیت‌کوین پیروی می‌کنند. این فرمول‌های ریاضی برای همه قابل دسترس است و همه می‌توانند آنرا بررسی کنند.

همینطور نرم‌افزار موردنظر نیز متن‌باز (اوپن سورس) است، بنابراین همه می‌توانند نگاهی به آن بیندازند و مطمئن شوند که نرم‌افزار کاری که باید انجام دهد را انجام می‌دهد.

ویژگی‌های اصلی بیت‌کوین چیست؟

بیت‌کوین چندین ویژگی مهم دارد که آنرا از پول‌هایی که دولت‌ها آنرا پشتیبانی می‌کنند جدا می‌سازد.

 9 دلیل خوب به شما می‌دهیم تا بدانید چرا بیت‌کوین و ارزهای مجازی ارزش توجه را دارند.

1 – بیتکوین بدون مرکز و غیرمتمرکز است

شبکه بیت‌کوین توسط هیچ نهادی کنترل نمی‌شود.

هر دستگاهی که بیت‌کوین استخراج می‌کند و تراکنش‌ها را پردازش می‌نماید قسمتی از شبکه بیت‌کوین را تشکیل می‌دهد و این کامپیوترها و سرورها با هم کار می‌کنند.

هزاران کامپیوتر و دستگاه استخراج در سرتاسر دنیا به شبکه بیت‌کوین وصل هستند و یک شبکه قدرتمند و تقریبا غیرقابل نفوذ را تشکیل داده‌اند.

پس هیچ مرکز باقدرتی نمی‌تواند قوانین پولی را سرهم‌بندی کند و باعث بحران شود. یا اینکه نمی‌تواند بیت‌کوین افراد از از آنها بگیرد.

اگر هم قسمتی از شبکه بیت‌کوین به هردلیلی آفلاین شود یا از کار بیفتد، بیت‌کوین همچنان به جریان خود ادامه می‌دهد.

2 – شروع کار با آن ساده است

بانک‌ها در دنیا شما را مجبور می‌کنند با کاغذبازی و تشریفات قانونی یک حساب بانکی باز کنید و باید حتی کارهای اضافه دیگری هم انجام دهید.

در حالیکه شما می‌توانید در کمتر از 1 دقیقه، بدون پرسش و بدون و هیچ کارمزد و هزینه‌ای یک کیف پول بیت‌کوین نصب کنید.

بیشتر بخوانید: انواع کیف پول‌های ارزهای دیجیتال

نصب کیف پول می‌تواند روی گوشی موبایل، کامپیوتر دسکتاپ انجام شود یا از کیف پول‌های آنلاین، سخت‌افزاری یا کاغذی استفاده کنید.

3 – نامحسوس است

خب، برخی از افراد می‌توانند چندین حساب بیت‌کوین داشته باشید و این حساب‌ها هیچ نام، آدرس و سایر اطلاعات شخصی ندارند.

برخی اوقات ما نمی‌خواهیم افراد بدانند ما چه چیزی خریداری کردیم.

بیت‌کوین نسبتا یک ارز محرمانه است اما از طرف دیگر شفاف است و همه می‌دانند تراکنش‌های یک آدرس بیت‌کوین خاص، چقدر بوده است و می‌دانند تراکنش‌ها از کجا آمده و به کجا ارسال شده است.

این در حالی است که برخلاف بانک‌داری سنتی، هیچکس نمی‌داند چه‌کسی صاحب این حساب بیت‌کوین است.

بیت‌کوین مانند این است که یک کیف شفاف از پلاستیک داشته باشید که صاحب آن مشخص نیست. همه می‌توانند داخل آنرا ببینند اما کسی نمی‌داند صاحب کیف چه کسی‌ است.

البته بهتر است این نکته را بگوییم، افرادی که از بیت‌کوین بطور نابخردانه استفاده می‌کنند (مثلا همیشه از یک حساب بیت‌کوین استفاده می‌کنند یا موجودی چندین حساب را به یک حساب منتقل می‌نمایند) این ریسک را می‌کنند که بصورت آنلاین شناسایی شوند. 

با وجود نامحسوس بودن بیت‌کوین، ردیابی تراکنش‌های آن توسط مقامات دولتی قابل انجام است زیرا همه افراد در بلاک‌چین بیت‌کوین می‌توانند آدرس‌ها و تراکنش‌ها و مقادیر آنها را مشاهده کنند.

4 – کاملا شفاف است

شبکه بیت‌کوین جزییات تک‌تک تراکنش‌هایی که در ابتدا در شبکه انجام شده است را در یک دفترکل به نام بلاک چین (Blockchain) نگهداری می‌کند.

اگر شما یک حساب بیت‌کوین عمومی داشته باشید، همه می‌توانند بگویند چند بیت‌کوین در آن آدرس نگهداری می‌شود. فقط اینکه آنها نمی‌توانند صاحب آنرا تشخیص دهند.

اقداماتی وجود دارد که افراد می‌توانند با انجام آن، فعالیت‌های خود در شبکه بیت‌کوین را مبهم و ناشناخته کنند. مانند اینکه مرتبا از یک حساب بیت‌کوین استفاده ننمایند و یا اینکه تعداد زیادی بیت‌کوین به یک حساب انتقال ندهند.

بیشتر بخوانید: تکنولوژی بلاک‌چین چیست؟

5 – کارمزد تراکنش‌ها ناچیز است

بانک شما ممکن است برای انتقال بین‌المللی پول، مقدار زیادی از شما کارمزد دریافت کند اما بیت‌کوین اینطور نیست.

ممکن است بگویید خب من روشی را می‌دانم که با آن می‌شود بصورت لحظه‌ای پول را به هرجای دنیا انتقال داد.

خب این خیلی خوب است اما اینرا فراموش کردید که شما باید مقدار زیادی کارمزد و حتی بیشتر برای انتقال فوری پول بپردازید.

اما کارمزد تراکنش‌های بیت‌کوین (در مبالغ بالا) نسبت به سایر روش‌های انتقال پول بسیار پایین است.

6 – قابل برگشت نیست

زمانی که شما بیت‌کوین را ارسال کردید، هیچ راهی برای برگشت آن نیست مگر اینکه دریافت کننده آنرا به شما برگرداند.

چون برخی از استفاده کنندگان از کارت اعتباری، پس از خرید، مبلغ واریز شده با استفاده از کلاهبرداری به حساب خودشان برمی‌گردانند. این ویژگی در سیستم پی‌پال نیز وجود دارد.

غیرقابل برگشت بودن بیت‌کوین، همانطور که یک مزیت است می‌تواند یک عیب نیز باشد (اگر ندانید که چگونه با والت‌ها کار کنید و چگونه امنیت کیف پول‌تان را حفظ نمایید).

بیشتر بخوانید: 3 توصیه مهم برای افزایش امنیت ارزهای دیجیتال

7 – بیت‌کوین تورمی نیست

مشکل ارزهای سنتی این است که دولت می‌تواند تا جایی که بخواهد آنرا چاپ و ارائه کند و معمولا هم همینکار را انجام می‌دهند.

اگر بر فرض دلار کافی برای پرداخت بدهی‌ها وجود نداشته باشد، آنوقت بانک مرکزی به سادگی می‌تواند پول بیشتری چاپ کند.

اگر وضع اقتصاد نابسامان باشد، دولت می‌تواند پول‌های تازه چاپ شده را به اقتصاد تزریق کند. اینکار باعث کاهش ارزش ارز موردنظر می‌شود.

اگر شما بطور ناگهانی، پول در چرخش را دوبرابر کنید، به این معنی خواهد بود که به ازای هر یک 1 واحد از پول سابق، دو واحد وجود دارد.

کسی که قبلا یک شکلات را به قیمت 1000 تومان می‌فروخت، مجبور خواهد بود تا قیمت را دوبرابر کند تا بتواند ارزش سابق را بدست آورد، زیرا 1000 تومان، نصف ارزش قبلی خود را دارد.

بیشتر بخوانید: چرا پول بی‌ارزش می‌شود؟

به این اتفاق تورم می‌گویند که باعث افزایش قیمت کالاها و محصولات می‌شود. مهار تورم می‌تواند بسیار مشکل شود و قدرت خرید مردم را کاهش دهد.

بیت‌کوین طوری طراحی شده که حداکثر 21 میلیون از آن وجود داشته باشد.

بنابراین پس از اینکه 21 میلیون بیت‌کوین با مشخصات اصلی استخراج شد، تعداد بیت‌کوین‌ها افزایش نخواهد یافت و مشکل تورم نیز نخواهد داشت. در حقیقت، وقتی قیمت بیت‌کوین افزایش می‌یابد کاهش قیمت‌ها در دنیای بیت‌کوین رخ می‌دهد.

8 – نیاز نیست به کسی اعتماد کنید

در سیستم بانکی معمولی، شما مجبورید به افرادی اعتماد کنید تا پول شما را اداره کنند.

مجبورید به بانک اعتماد کنید، برای مثال ممکن است به یک سیستم پرداخت واسطه نیاز داشته باشید که در اینصورت باید به آن سیستم پرداخت نیز اعتماد کنید.

همچنین این شرکت‌ها از شما اطلاعاتی حساس و مهم درخواست می‌کنند.

اما بیت‌کوین به دلیل اینکه هیچ مرکزی ندارد (غیرمتمرکز است) نیازی نیست برای استفاده از آن به کسی اعتماد کنید. زمانی که شما یک تراکنش را ارسال می‌کنید، بصورت دیجیتالی امضا می‌شود.

یک استخراج‌کننده ناشناس آنرا بازبینی می‌کند و آنوقت است که تراکنش تکمیل شده است. فروشنده نیاز نیست حتی بداند شما چه کسی هستید، مگر اینکه خودتان به آنها بگویید.

9 – شما صاحب اصلی آن هستید

هیچ سیستم پرداخت الکترونیکی وجود ندارد که صاحب آن شخص دیگری نباشد.

برای مثال پی پال؛ اگر به هردلیلی کمپانی تعیین کند که از حساب‌تان سوءاستفاده کرده‌اید، قدرت آنرا دارد که بدون اطلاع دادن به شما همه موجودی حساب‌تان را مسدود کند.

آنگاه شما باید کارهای لازم برای شفاف سازی را انجام دهید تا بتوانید به حساب پی پال و پول خود دسترسی داشته باشید.

با بیت‌کوین، شما صاحب کلید محرمانه و سایر مشخصات هستید که باعث ایجاد یک آدرس بیت‌کوین (حساب) می‌شود.

هیچکس نمی‌تواند این مشخصات را از شما بگیرد (مگر اینکه خودتان آنرا گم کنید یا اینکه آنرا در سرویسی نامناسب نگهداری کنید که آنرا از دست بدهند)

قیمت فعلی بیت‌کوین چقدر است؟

به دلیل نوسان زیادی که بیت‌کوین داراست، بهترین جا برای بررسی قیمت فوری بیت‌کوین، سایت‌هایی هستند که از آنجا بیت‌کوین را خریداری کرده‌اید.

دانستن قیمت بیتکوین یک‌چیز است و موضوع دیگر این است که این قیمت در آینده به کدام سمت خواهد رفت.

لینک مرتبط: مشاهده قیمت بیت‌کوین به دلار و ریال (قیمت واقعی بیت‌کوین در بازار)

قیمت ارائه شده برای بیت‌کوین، معادل یک واحد از بیت‌کوین است. بنابراین وقتی گفته می‌شود مثلا هر بیت‌کوین 120 میلیون تومان ارزش دارد، منظور قیمت 1 بیت‌کوین است. هر 1 بیت‌کوین نیز معادل 100 میلیون ساتوشی است.

بنابراین ساتوشی را با بیت‌کوین اشتباه نگیرید.

روش‌های پیش‌بینی روند قیمت بیت‌کوین

پیش‌بینی تحرکات آتی قیمت در هر بازار دارای ریسک زیادی است و هیچ‌کس نمی‌تواند همیشه پیش‌بینی‌های درستی داشته باشد.

دو رویکرد برای پیش‌بینی حرکات قیمت با نام تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال شناخته می‌شوند.

هدف تحلیل بنیادی بررسی فاکتورها و عوامل بنیادی و اساسی یک اقتصاد، شرکت یا یک اوراق بهادار است ولی تحلیل تکنیکال سعی دارد با استفاده از تاریخچه قیمت و سایر اطلاعات تاریخی و نمودارها، مسیر حرکت قیمت را پیش‌بینی کند.

بیشتر بخوانید: عوامل موثر بر قیمت بیت‌کوین چیست؟

به دلیل نوسانات بسیار زیادی که در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد، بسیاری از معامله‌گران با استفاده از تحلیل تکنیکال سعی دارند روندهای کوچک و بزرگ را شناسایی کرده و از آن طریق کسب سود نمایند.

اما به طور کلی کسب سود در کوتاه‌مدت به مراتب سخت‌تر از کسب سود در بلندمدت است.

بیشتر بخوانید: آموزش مقدماتی سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال

 

از کجا می‌توانیم نمودارهای قیمت بیت‌کوین را ببینیم؟

برای انجام تحلیل تکنیکال شما به تاریخچه قیمت و حجم معاملات هر دارایی نیاز دارید.

بنابراین در مورد بیت‌کوین شما باید نمودار آنرا داشته باشید تا تحلیل تکنیکال روی آن قابل انجام باشد.

برای مشاهده نمودار قیمت بیت‌کوین این صفحه را ببینید.

نمودار بیت‌کوین

پرکاربردترین نمودار قیمت بیت‌کوین، نمودار شمعی است (به نام نمودار شمعی ژاپنی نیز شناخته می‌شود). 

هر دوره زمانی در این نمودار با یک شمع مشخص می‌شود. 

اینگونه نمودارها می‌توانند برای داشتن یک دید کلی از نحوه رفتار قیمت به شما بدهند.

نمودار قیمت بیت کوین

نمودار فوق، نمودار هفتگی قیمت بیت‌کوین است و منبع قیمت سایت coinbase بوده است.

برای مشاهده نمودار قیمت بیت‌کوین این صفحه را ببینید.

چگونه تحلیل بنیادی و تکنیکال را فرا بگیریم؟

منابع زیادی برای یادگیری این دو نوع تحلیل وجود دارد. می‌توانید کتاب‌ بخوانید، در کلاس‌های حضوری شرکت کنید یا بسته‌های آموزشی را تهیه کنید >>> آموزش جامع تحلیل تکنیکال

نکته مهم، یادگیری جامع این دو نوع تحلیل است و یادگیری ناقص و دست‌وپا شکسته کمک چندانی به شما نخواهد کرد.

بیت‌کوین چگونه ارسال و دریافت می‌شود؟

در ادامه این راهنمای جامع از بورسینس به این می‌پردازیم که وقتی بیت‌کوین را خرج می‌کنیم یا برای کسی می‌فرستیم، تراکنش چگونه اتفاق می‌افتد؟

تراکنش‌های بیت‌کوین از طریق کیف‌ پول بیت‌کوین به کیف‌ پولی دیگر انتقال داده می‌شوند و برای امنیت، به صورت دیجیتالی امضا می‌شوند.

همه افراد در شبکه بیت‌کوین از این تراکنش مطلع می‌گردند و تاریخچه تراکنش می‌تواند تا منبع و جایی که بیت‌کوین تولید شده ردیابی شود.

فقط سوابق تراکنش بیت‌کوین باقی می‌ماند

چیز جالب درباره بیت‌کوین این است که بیت‌کوین هیچ‌جا وجود ندارد، حتی روی یک هارد.

وقتی گفته می‌شود شخصی ۱ بیت‌کوین دارد، به یک آدرس خاص بیت‌کوین نگاه می‌کنیم تا بیت‌کوین را در آن ببینیم، اما هیچ بیت‌کوینی بصورت دیجیتال در آن نیست. شما نمی‌توانید به یک شی فیزیکی یا حتی یک فایل اشاره کنید و بگویید “این یک بیت‌کوین است”.

به جای این، فقط سوابق تراکنش‌ها هستند که وجود دارند، با موجودی‌شان که کاهش یا افزایش یافته است.

با خرید بیت‌کوین از شخص دیگر یا هر تراکنشی که انجام می‌شود، اطلاعات در یک دفتر کل عمومی به نام بلاک‌چین (زنجیره بلوکی) نگهداری می‌شود.

اگر میخواهید موجودی هر آدرس (کیف پول بیت‌کوین) را بدانید، این اطلاعات در آدرس آن ذخیره نشده؛ شما باید با نگاه کردن به بلاک‌پین، آن آدرس را دوباره‌سازی کنید.

تراکنش بیت‌کوین شبیه چیست؟

اگر مهسا کمی بیت‌کوین به کیوان بفرستد، این تراکنش ۳ قسمت از اطلاعات را دارا خواهد بود:

 • یک ورودی. این سابقه‌ای است که نشان می‌دهد کدام آدرس بیت‌کوین، برای ارسال بیت‌کوین به کیوان استفاده شده است .
 • یک مقدار. این همان مقدار بیت‌کوین است که مهسا به کیوان می‌فرستد.
 • یک خروجی. این، آدرس بیت‌کوین کیوان است.

بیت‌کوین چگونه ارسال می‌شود؟

برای ارسال بیت‌کوین، شما به دو چیز نیاز دارید: یک آدرس بیت‌کوین و یک کلید اختصاصی.

آدرس بیت‌کوین بصورت تصادفی ایجاد می‌شود و ترکیبی از اعداد و حروف است. کلید اختصاصی نیز ترتیبی از حروف و اعداد دیگر است که برخلاف آدرس کیف پول شما، بصورت محرمانه نگهداری می‌شود.

آدرس بیت‌کوین خودتان مانند یک گاو صندوق با درب شیشه‌ای است. همه می‌بینند چه چیزی داخل گاو صندوق است (مقدار بیت‌کوین) اما فقط با کلید اختصاصی می‌توان آنرا باز کند تا چیزی را از آن برداشت یا چیزی به آن اضافه کند.

وقتی مهسا می‌خواهد به کیوان بیت‌کوین بفرستد، از کلید اختصاصی خودش برای امضای یک پیام همراه با ورودی (منبع تراکنش‌های بیت‌کوین)، مقدار و خروجی استفاده می‌کند.

سپس مهسا بیت‌کوین را از کیف پول خود به یک شبکه بیت‌کوین گسترده‌تر ارسال می‌کند. از آنجا، استخراج‌کنندگان بیت‌کوین، تراکنش را تایید می‌کنند، آنرا در یک بلوک تراکنش قرار می‌دهند و در نهایت آنرا حل می‌کنند.

چرا باید منتظر بمانیم تا تراکنش انجام شود؟

زیرا تراکنش شما باید توسط استخراج‌کنندگان بیت‌کوین تایید شود.

باید منتظر بمانید تا ماینرها کار استخراج را به پایان رسانند.

پروتکل بیت‌کوین طوری است که هر بلاک، حدودا ۱۰ دقیقه طول می‌کشد تا استخراج شود.

برخی از افرادی که به آنها بیت‌کوین می‌فرستید ممکن است شما را مجبور کنند تا زمانی که بلاک فعلی تایید شود منتظر بمانید، به این معنی که شاید نیاز باشد حتی تا 30 دقیقه منتظر بمانید و پس از مدتی برگردید تا بتوانید از محصولات آنلاین یا خدماتی که با بیت‌کوین خریده‌اید استفاده کنید.

در سمت دیگر، برخی شما را مجبور نمی‌کنند تا زمان تایید تراکنش منتظر بمانید. آنها فرض را بر این می‌گیرند که قبل از تایید شدن تراکنش، شما تلاش نخواهید کرد بیت‌کوین را در جای دیگری خرج کنید. این معمولا برای تراکنش‌هایی با ارزش کم اتفاق می‌افتد، زیرا ریسک کلاهبرداری پایین است.

اگر مقدار ورودی و خروجی با هم یکسان نشد چه اتفاقی می‌افتد؟

به خاطر اینکه بیت‌کوین به عنوان سوابقی از تراکنش‌ها وجود دارد، احتمال این هست که با تراکنش‌های مختلف بسیاری که مرتبط با یک کیف پول بیت‌کوین است مواجه شوید. مثلا مهسا ۲ بیت‌کوین، علی ۳ بیت‌کوین و حسین ۱ بیت‌کوین به کیوان می‌فرستند و این تراکنش‌ها جداگانه در زمان‌های جداگانه ارسال می‌شوند.

اینها بصورت خودکار و به عنوان یک فایل که شامل ۶ بیتکوین است در حساب مهسا قرار نمی‌گیرند، بلکه آنها به عنوان سابقه ۳ تراکنش جداگانه مشخص می‌شوند.

احتمال این وجود دارد که کیوان بعدا بخواهد به یک نفر دیگر با نام شهرزاد بیت‌کوین بفرستد و این مقدار بیت‌کوین دقیقا به همان مقدار تراکنش‌های قبلی نباشد.

فرض کنید کیوان قصد دارد ۱٫۵ بیت‌کوین به شهرزاد بفرستد. اما مشکل اینجاست هیچکدام از تراکنش‌هایی که کیوان در آدرس بیت‌کوین خود دارد به این مقدار نیست و هیچکدام از تراکنش‌ها را اگر جمع کنیم به این مقدار نمی‌رسد. تکلیف چیست؟ کیوان نمی‌تواند یک تراکنش را به مقادیر کوچکتر تقسیم کند و فقط می‌تواند خروجی کامل یک تراکنش را خرج کند.

پس کیوان ۲ بیت‌کوینی را که از مهسا گرفته به شهرزاد می‌فرستند. مهسا ورودی است و شهرزاد خروجی. اما مقدار موردنیاز فقط ۱٫۵ بیت‌کوین است و کیوان فقط همین مقدار را می‌خواهد خرج کند. بنابراین کیف پول او بصورت اتوماتیک ۲ خروجی برای کیوان ایجاد می‌کند: ۱٫۵ بیت‌کوین به شهرزاد و ۰٫۵ بیت‌کوین به آدرس جدید ارسال می‌شود. این آدرس جدید برای کیوان ایجاد شده تا مقدار باقیمانده از ۲ بیت‌کوین (یعنی ۰٫۵ بیت‌کوین) را نگهداری کند.

کارمزد انتقال بیت‌کوین چقدر است؟

کارمزد ناچیزی برای انتقال بیتکوین وجود دارد که البته متغیر است.

میزان کارمزد انتقال براساس فاکتورهای متعددی محاسبه می‌شود.

برخی از کیف پول‌ها به شما اجازه می‌دهند کارمزد انتقال را بصورت دستی وارد کنید. هر بخشی از بیت‌کوین که توسط دریافت‌کننده برداشته نشود یا به عنوان مابقی برگردانده شود به عنوان کارمزد تراکنش در نظر گرفته می‌شود.

این مقدار سپس به عنوان یک پاداش اضافی، به استخراج‌کننده‌ خوش‌شانسی می‌رسد که بلوک تراکنش را حل می‌کند.

بیشتر بخوانید: کارمزد انتقال بیت‌کوین چقدر است؟

چرخه تراکنش بیت کوین

بطور کلی ارسال مبالغ پایین بیت‌کوین (مخصوصا در هنگام شلوغی شبکه بیت‌کوین) توصیه نمی‌شود زیرا بخشی از بیت‌کوین را به عنوان کارمزد می‌پردازید.

مثلا اگر 0.00010000 بیت‌کوین داشته باشید و کارمزد تراکنش 0.00054 بیت‌کوین باشد، با یک تراکنش تقریبا نیمی از موجودی‌تان از دست می‌رود.

ولی از سمت دیگر، پرداخت 0.00054 بیت‌کوین به عنوان کارمزد انتقال 0.5 بیت‌کوین یا 1 بیت‌کوین چندان به چشم نمی‌آید.

به همین خاطر است که گفته می‌شود بیت‌کوین برای انتقال مبالغ کم چندان مناسب نیست.

اگر بخواهم فقط مقدار کمی بیت‌کوین ارسال کنم تکلیف چیست؟

تراکنش‌های بیت‌کوین قابل تقسیم هستند. یک ساتوشی صدمیلیونم بیت‌کوین است و می‌توان یک تراکنش به کوچکی ۵۴۳۰ ساتوشی در شبکه بیت‌کوین ارسال کرد.

بیشتر بخوانید: واحدهای بیت‌کوین (ساتوشی، میکرو و میلی)

با این حال باید توجه داشت موجودی کافی برای استفاده به عنوان کارمزد تراکنش در کیف پول وجود داشته باشد.

چگونه برای نگهداری بیت‌کوین یک کیف‌پول رایگان ایجاد کنیم؟

برای افتتاح حساب بیتکوین ( bitcoin ) چند سایت‌ و نرم‌افزار وجود دارد.

ما برای افتتاح حساب یا همان ایجاد کیف پول بیت‌کوین، سایت معتبر Blockchain.com را توصیه می‌کنیم. 

روش افتتاح کیف پول بیت‌کوین در سایت معروف Blockchain

۱ – برای شروع ثبت نام و ساخت کیف پول بیتکوین اینجا کلیک کنید (blockchain.info/wallet)

اگر این سایت باز نشد، می‌توانید از سایر کیف پول‌هایی که در این صفحه معرفی کردیم استفاده کنید.

ساخت کیف بیتکوین

۲ – پس از ورود به سایت blockchain.info و بخش wallet روی دکمه sign up کلیک نمایید.

فرمی مانند فرم در تصویر زیر خواهید دید که باید ایمیل و رمز عبور را وارد نمایید.

پس از کلیک روی دکمه continue یک پیغام با عنوان wallet created with identifier در کنار صفحه به شما نمایش داده می‌شود.

این عبارت تصادفی که شامل اعداد و حروف و خط فاصله هستند با نام identifier شناخته می‌شوند و نباید آنرا در اختیار کسی قرار دهید (در تصویر زیر به دلیل اینکه هیچ بیت کوینی در آدرس وجود ندارد identifier را مخفی یا پاک نکردم)

 

افتتاح حساب بیتکوین

این identifier را در جایی مطمئن ذخیره کنید، البته به دلیل اینکه به سرعت از صفحه محو می‌شود شاید برایتان ذخیره سخت باشد اما نگران نباشید، زیرا identifier به ایمیل شما نیز ارسال می‌شود.

۳ – در ایمیل تان یک ایمیل شبیه این مورد دریافت خواهید کرد . برای تایید ایمیل‌تان باید روی گزینه YES, THIS IS MY EMAIL کلیک کنید.

افتتاح حساب بیتکوین

 

۴ – اما در سایت بعد از اینکه عضو شدید فورا به صفحه اکانت یا حساب کاربری‌تان هدایت می‌شوید و صفحه‌ای شبیه تصویر زیر برای شما باز می‌شود.

 

روش باز کردن حساب بیتکوین

پنجره پاپ آپی که باز شده را با کلیک روی Get started ببندید.

بخش‌های مختلف حساب کاربری در تصویر زیر مشخص شده است.

 

روش افتتاح حساب بیتکوین

How To Get Free Bitcoin And Bitcoin Bonus: Complete Guide

روش ارسال بیت کوین به دیگران

 

برای ارسال بیت کوین ( Bitcoin ) به شخصی دیگر باید آدرس کیف پول بیت کوین (bitcoin wallet address) او را داشته باشید. برای انجام عملیات ارسال روی دکمه Send در حساب کاربری تان کلیک می کنید تا پنجره ای مطابق شکل زیر باز شود

 

ساخت کیف پول بیتکوین

در گزینه currency انتخاب میکنید که قصد دارید بیت کوین بفرستید یا اتریوم (اتریوم یک نوع ارز دیجیتال مانند بیت کوین است و در کیف پول تان بصورت جداگانه نگهداری می‌شود و ربطی به بیت‌کوین ندارد)

در فیلد To آدرس کیف پول گیرنده بیت کوین را وارد می‌کنید.

در فیلد Amount مقدار بیت کوین که قصد دارید ارسال کنید را وارد می‌کنید. در فیلد BTC میتوانید دقیقا مبلغ را به بیت کوین بفرستید و در سمت USD میتوانید مبلغ دلاری بیت کوین را وارد کنید تا معادل آن مبلغ، بیت کوین ارسال شود.

مثلا اگر می‌خواهید ۲۰۰ دلار بیت‌کوین به شخصی بفرستید و می‌خواهید بصورت اتوماتیک میزان بیت‌کوین ارسالی به اندازه ۲۰۰ دلار باشد، کافیست در فیلد USD عدد ۲۰۰ را وارد نمایید (عبارت USD مخفف دلار آمریکاست و BTC مخفف بیت کوین است)

در فیلد Description نیز یک توضیح برای خودتان و گیرنده می‌نویسید. این توضیح برای همه قابل رویت است بنابراین نباید در آن اطلاعات مهم وارد کنید.

در گزینه Transaction Fee باید کارمزد ارسال بیت کوین را مشخص کنید، بهتر است اگر عجله ای ندارید آنرا روی Regular قرار دهید و اگر عجله دارید گزینه را به Priority تغییر دهید.

با کلیک روی گزینه Continue به صفحه تایید می‌روید که کیف پول شما، کیف پول مقصد و مبلغ را نشان می‌دهید و می‌توانید ارسال را با کلیک روی دکمه Send تایید کنید

کارمزد تراکنش‌ها در شبکه بیت‌کوین نسبت به سایر سیستم‌های مالی مانند پرفکت مانی، اوکی‌پی و… بسیار پایین است. انتقال بیت‌کوین به حساب دیگر یا پرداخت با بیت‌کوین، معمولا زیر ۱۰ دقیقه تایید می‌شود اما در صورتی که شبکه بیت‌کوین شلوغ باشد ممکن این تا ساعت‌ها نیز طول بکشد. (این امر نادر است)

 

کیف پول بیت کوین بسازید

 

روش دریافت بیت کوین

برای دریافت بیت کوین باید آدرس کیف پول بیتکوین‌تان را به شخصی که قصد دارد برای شما بیت کوین بفرستد بدهید. این آدرس با کلیک روی دکمه Request در حساب کاربری تان به شما نشان داده می شود و چیزی شبیه این آدرس است : ۱JuiBEg1ndPZAvs5jkwfqMCXevy1kv1b4Z

 

کیف پول بلاک چین

 

همانطور که در تصویر فوق می‌بینید آدرس بیت کوین برای دریافت، در زیر عبارت Copy & Share Address قرار دارد

شما با کلیک روی عبارت View QR Code می‌توانید تصویر QR code مخصوص کیف پول را دریافت کنید و در جای مناسب قرار دهید تا افراد بتوانند با اسکن کردن آن QR code به شما بیت کوین بفرستند (اگر نمی‌دانید Qr code چیست این صفحه از ویکیپدیا را بخوانید ) مثلا QR Code را می توان چاپ کرد یا در سایت و وبلاگ انتشار داد.

در صورتی که می‌خواهید یک لینک برای درخواست بیت کوین داشته باشید و آن لینک  را به افراد بدهید تا راحت و سریع بتوانند برای شما بیت کوین را به مقدار مشخص شده بفرستند، در فیلد Enter amount مقدار بیت کوین یا معادل دلاری آنرا وارد کنید و پس از وارد کردن توضیح در کادر Description روی دکمه Next کلیک نمایید. به این ترتیب یک لینک مانند لینک زیر به شما داده می‌شود.

 

لینک پرداخت بیتکوین

 

هر زمان لینک فوق را به شخصی بفرستید، صفحه ای مانند صفحه زیر به شخص مورد نظر نشان داده می‌شود و می‌تواند بیت کوین را به شما ارسال کند.

 

کیف پول بلاک چین

 

چه مواقعی آدرس کیف پول بیت کوین را بدهیم و چه مواقعی لینک پرداخت بیت کوین بسازیم؟

در صورتی که در سایتی کسب درآمد می کنید و سایت به بیت کوین پرداخت دارد باید آدرس کیف پول بیت کوین را بدهید

در صورتی که قصد دارید مبلغ معین و خاصی بیت کوین از شخصی بگیرید، بهتر است لینک پرداخت را مطابق توضیحات بسازید و به شخص بفرستید.

نکته: آموزش سایر کیف پول‌های نرم‌افزاری را در این دسته بخوانید

چگونه بیت‌کوین بخریم؟

خرید و فروش بیت کوین از طریق سایتی با نام لوکال بیت کوینز قابل انجام است ( ورود به سایت لوکال بیت کوینز)

در سایت localbitcoins افراد از کشورهای مختلف (از جمله ایران) می‌توانند پول رایج کشورشان را به بیت‌کوین تبدیل کنند.

این سایت به کاربرانش اجازه می‌دهد درخواست‌های خرید یا فروش بیت‌کوین را همراه با نرخ و روش پرداخت و… در سایت ارسال کنند.

شخصی که قصد معامله داشته باشد، با موافقت با طرف معامله، برای معامله حضوری با شخص موردنظر قرار می‌گذارد یا اینکه معامله را مستقیما از طریق درگاه‌های پرداخت اینترنتی انجام می‌دهد.

بیت‌کوین‌های خریداری شده در کیف پول مجازی localbitcoins قرار می‌گیرد و قابل انتقال سریع به کیف پول بیت‌کوین شماست.

چرا این سایت متفاوت از سایر سایت‌های خریدوفروش بیت‌کوین است؟

در localbitcoins شما با مردم معامله می‌کنید و برخلاف برخی سایت‌های معامله بیت‌کوین، شما مستقیما با یک شخص مانند خودتان معامله را انجام می‌دهید.

همچنین localbitcoins می‌تواند هر روش پرداختی که کاربرانش با آن کار می‌کنند را پشتیبانی می‌کند. (از جمله انتقال از طریق کارت‌ها و حساب‌های بانکی در ایران، پرفکت مانی، وب مانی، پی‌پال، پرداخت با ایمیل و سایر روش‌های پرداخت آنلاین و غیرآنلاین)

برای محافظت از خریداران بیت‌کوین، localbitcoins برای هر معامله، خدمات سپرده را برعهده می‌گیرد به این صورت که تا زمانی که خریدار، انتقال بیت‌کوین را تایید نکرده باشد، مبلغی که خریدار پرداخت کرده به عنوان سپرده نزد localbitcoins باقی می‌ماند.

نکته: در سایت ایرانی Bidarz نیز می‌توانید به مبادله ارزهای دیجیتال بپردازید. خرید بیت‌کوین با ریال در این سایت قابل انجام است >>> ورود به سایت بیدارز

چند نکته

 •  پروسه معامله بیت‌کوین از زمان عضو شدن در این سایت تا زمانی که بیت‌کوین در کیف پول شما قرار می‌گیرد فقط چنددقیقه طول می‌کشد.
 •  روش‌های پرداخت در localbitcoins طیف وسیعی از روش‌ها را در برمی‌گیرد و بستگی به طرف خریدار یا فروشنده دارد.
 •  localbitcoins از پروتکل‌های امنیتی برای محافظت از کاربرانش در مقابل هک و حملات اینترنتی استفاده می‌کند.

جرمیاس کانگاس، موسس و مدیر سایت localbitcoins یک برنامه‌نویس و کارآفرین است. او کار روی localbitcoins را در اوایل سال 2012 میلادی شروع کرد، زمانی که هنوز بیت‌کوین فاصله زیادی با مسیر اصلی داشت. یکسال بعد، بیت‌کوین گسترش و رشد زیادی پیدا کرد و در جاهای بیشتری قابل دسترس بود.

در طی این دوره، localbitcoins به عنوان یکی از بزرگترین سایت‌های تبدیل و خریدوفروش بیت‌کوین مطرح شد.

 

خرید فوری بیت کوین

مراحل خرید بیت‌کوین

1 – اینجا کلیک کنید و در سایت localbitcoins عضو شوید.
2 – تصمیم بگیرید که؛
آیا قصد خرید دارید بیت کوین را بصورت آنلاین خریداری کنید.
یا اینکه مایلید با یکی از فروشندگان بصورت رودرو و حضوری معامله را انجام دهید.
3 – به صفحه Find offers (جستجوی پیشنهادات) وارد شوید.
4 – مشخصات موردنیاز در فرم مانند موقعیت، روش پرداخت و مقدار را مشخص کنید.
5 – سایت لیست افرادی که در موقعیت شما هستند را لیست می‌کند.
6 – از لیست افراد معامله‌گر، شخصی که دارای امتیاز اعتبار (reputation score) خوب است را انتخاب کنید.
7 – پس از انتخاب معامله‌گر، یک درخواست معامله (trade request) همراه با پیام‌تان را برای معامله‌گر ارسال کنید.
– برای معامله آنلاین، شاید به جزییات بعدی درباره روش پرداخت نیاز داشته باشید.
– برای معامله نقدی و حضوری می‌توانید قرار ملاقات را با معامله‌گر تنظیم کنید.
8 – در قسمت داشبورد پنل‌تان، می‌توانید برای فروشنده پیام ارسال کنید.
9 – بعد از اینکه فروشنده پول پرداختی شما را دریافت کرد، بیت‌کوین را برای شما آزاد می‌کند و مقدار بیت‌کوین خریداری شده بصورت لحظه‌‌ای در حساب LocalBitcoins شما اضافه می‌شود.

10 – اگر بعدا قصد فروش بیت‌کوین خریداری شده را دارید، می‌توانید بیت‌کوین را در حساب LocalBitcoins خودتان نگهدارید یا اینکه آنرا به کیف پول خودتان ارسال کنید.

آموزش کامل کار با سایت خرید و فروش بیت‌کوین localbitcoins را در این صفحه بخوانید

نکاتی برای اولین خرید بیت کوین

 • شماره تلفن خود را در قسمت ویرایش پروفایل (Edit profile) وارد و تایید کنید.
 • اگر فروشنده بیت‌کوین پس از چندین ساعت جوابی نداد، در داشبورد پنل‌تان، درخواست خرید را لغو کنید و فروشنده دیگری را انتخاب نمایید.
 • اگر حریم خصوصی برایتان مهم است و مایلید برای این سایت ناشناس باقی بمانید، خریدنقدی و حضوری انتخاب مناسبی برای شماست.

ایمنی و امنیت در LocalBitcoins

LocalBitcoins امنیت همه کاربرانش را تامین کرده است.

بازار ارزهای مجازی، پدیده‌ای جدید و ناشناخته است. LocalBitcoins همیشه امنیت کاربرانش را در اولویت قرار داده است.

سرویس‌های این سایت، اقدامات امنیتی انعطاف‌پذیر که روی آنها تحقیقات مناسبی انجام شده است را ارائه می‌دهد. همچنین این ویژگی‌های مشهور امنیتی را برای به حداکثر رساندن امنیت معاملات و حفاظت کاربران از کلاه‌برداری بکار می‌برد.

این مکانیزم‌های امنیتی توسط بزرگان کسب و کار اینترنتی مانند Ebay و Hotels.com امتحان شده و جواب خود را پس داده است.

سیستم اعتبار و شهرت

با معامله‌گران مطمئن معامله کنید.

LocalBitcoins به شما اجازه می‌دهد با سایر معامله‌گران بیت کوین در سایت معامله کنید. هر کاربر یک امتیاز اعتبار و تاریخچه دارد که فعالیت گذشته وی را نشان می‌دهد.

زمانی که شما با عضوی دارای امتیاز بالا معامله می‌کنید، می‌دانید که در حال معامله با فردی هستید که به خوبی تثبیت شده است.

 • امتیاز اعتبار (شهرت) در کنار نام کاربری هر فرد بصورت درصد قابل مشاهده است.
 • بازخورد عمومی (Feedback) هرشخص را با کلیک روی نام کاربری وی مشاهده کنید.

سپرده

پروسه نگهداری سپرده، از بیت کوین شما محافظت می‌کند.

زمانی که یک درخواست معامله در LocalBitcoins ثبت می‌شود، مقدار مشخصی از بیت کوین که شما قصد خریداری آنرا دارید توسط سرویس سپرده LocalBitcoins قفل و نگهداری می‌شود.

پس از وارد کردن درخواست خرید، مقدار بیت کوین موردنظر از حساب بیت کوین فروشنده به حساب سپرده منتقل می‌گردد. این بین‌کوین تا زمانی که فروشنده پرداخت وجه را تایید نکرده باشد، در حساب خریدار آزاد و قابل برداشت نخواهد شد.

ورود دو مرحله‌ای

ورود دو مرحله‌ای به حساب کاربری از دزدیده شدن موجودی شما جلوگیری می‌کند.

در LocalBitcoins امکان فعالسازی ویژگی ورود دومرحله‌ای توسط اپلیکیشن موبایل یا کدهای کاغذی مهیا شده است. همین روش توسط گوگل و یا بانک‌های اینترنتی استفاده می‌شود.

زمانی که این ویژگی فعال باشد،  برای ورود به حساب کاربری، لازم است یک کدامنیتی که به موبایل شما ارسال شده یا روی کاغذ پرینت شده را وارد کنید.

با اینکار، افراد خرابکار که اطلاعات ورود به حساب کاربری را از طریق کامپیوتر شما سرقت کرده‌اند، نمی‌توانند به حساب کاربری شما در LocalBitcoins دسترسی داشته باشند.

محافظ ورود

LocalBitcoins مرورگری که شما برای ورود به حساب کاربری از آن استفاده کردید را به یاد می‌سپارد و اگر شخصی قصد داشت با یک مرورگر دیگر وارد حساب کاربری‌تان شود، نیاز خواهد بود تا از طریق ایمیل، هویت خود را تایید کند.

 

چگونه از بیت کوین‌مان محافظت کنیم؟

بیت کوین‌های زیادی توسط هکرها به سرقت می‌رود. محافظت از بیت کوین بحث بسیار گسترده ای است. اما در خصوص سایت blockchain.info اگر این موارد را رعایت کنید تا حد زیادی کیف‌پول بیت کوین شما از دسترس هکرها حفظ خواهد شد.

ابتدا در منوی کناری حساب کاربری تان در blockchain.info وارد بخش SECURITY CENTER شوید

مطابق تصویر زیر، ۳ سطح (Level) امنیت در سایت قابل انجام است.

حفظ بیت کوین از هکر

سطح ۱

Verify Email : تایید ایمیل با کلیک روی لینک تایید در ایمیل تان انجام می‌شود

Backup Recovery Phrase : چند کلمه معنادار انگلیسی به طور تصادفی به شما نمایش داده می‌شود که باید آنها را در جایی امنی یادداشت کنید. از این کلمات می‌توانید برای بازیابی کیف پول و بازیابی رمز عبور استفاده کنید

Create Password Hint : راهنمای به یادآوری پسورد است.

سطح ۲

Mobile Linked : اینکار با نصب اپلیکیشن اندروید یا IOS کیف پول روی موبایل انجام می‌شود. پس از نصب اپلیکیشن، می‌توانید یک کد را در همان بخش Scan کنید تا در موبایل‌تان نیز کیف پول بیت کوین را داشته باشید

 

 Enable Two Step : با فعال کردن این گزینه، در هر بار تلاش برای ورود، یک پسورد دوم نیز از شما خواسته می‌شود. این پسورد به ایمیلی که در ابتدا وارد کردید ارسال می گردد

سطح ۳

Tor Blocked : در این سطح با مسدود کردن ترافیک‌هایی که از شبکه TOR می آید به افزایش امنیت کیف پول بیت کوین می افزایید.

بهترین روش محافظت از بیت‌کوین

بیت‌کوین در کیف پول‌های نرم‌افزاری نگهداری و مدیریت (ارسال و دریافت) می‎شود.

اگر مقداری بیت‌کوین داشته باشید ولی رمز عبور کیف پول را فراموش کنید به هیچ عنوان قابل بازیابی نخواهد بود، مگر اینکه از کیف پول پشتیبان گرفته باشید.

خطر هک شدن، حملات فیشینگ و بدافزارها نیز در استفاده از کیف پول‌های نرم‌افزاری وجود دارد.

ولی کیف پول‌های سخت‌افزاری نیز هستند که امنیت بسیار بالاتری دارند. یکی از بهترین کیف پول‌های سخت‌افزاری را در این صفحه معرفی کرده‌ایم.

استخراج بیت‌کوین

بسیاری از افراد تصور می‌کنند برای بدست آوردن بیت‌کوین فقط باید آنرا استخراج کرد و راه دیگری وجود ندارد. این تصور اشتباه است.

علاوه بر استخراج بیت‌کوین، راه‌های دیگری برای کسب بیت‌کوین وجود دارد، از جمله:

 • دریافت بیت‌کوین رایگان از سایت‌ها (در مقادیر کم)
 • خرید بیت‌کوین از صرافی‌های آنلاین
 • انجام کارهای مختلف و دریافت بیت‌کوین
 • و…

این مطلب را بخوانید: 9 روش متداول کسب درآمد از ارزهای دیجیتال

اما در مورد استخراج بیت‌کوین، امکان انجام اینکار توسط کامپیوتر خانگی، سیستم گیمینگ و یا گوشی موبایل وجود ندارد.

برای اینکه استخراج بیت‌کوین ارزش داشته باشد، فقط باید سرمایه‌گذاری هنگفت برای خرید دستگاه و راه‌اندازی مزرعه استخراج انجام شود.

سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی که با ادعای استخراج بیت‌کوین ایجاد شده‌اند عملکرد شفافی ندارند.

بطور مثال یک نرم‌افزار با نام CryptoTab در بین کاربران زیادی شناخته شده که به ازای استفاده از سخت‌افزار دستگاه، به کاربران مقداری بیت‌کوین پرداخت می‌کند. اما کار اصلی این نرم‌افزار استخراج بیت‌کوین نیست زیرا استخراج بیت‌کوین فقط با دستگاه‌های مخصوص  (با نام ASIC) انجام می‌شود.

کاری که این نرم‌افزارها انجام می‌دهند، اغلب استخراج ارزهایی با سختی کمتر مانند مونرو (XMR) است. ولی پرداخت را با بیت‌کوین انجام می‌دهد.

تصور نکنید با استخراج بیت‌کوین از طریق کامپیوتر یا گوشی به ثروت هنگفتی می‌رسید. این فعالیت صرفا درآمد ناچیزی به همراه خواهد داشت که حتی ارزش وقت گذاشتن برای عضویت را هم ندارد.

در مورد استخراج بیت‌کوین این مطالب را بخوانید

برای استخراج بیت‌کوین به عنوان یک سرمایه‌گذاری، باید دستگاه‌های مخصوص اینکار را خریداری کنید.

در زیر جدولی از بهترین دستگاه‌های استخراج بیت‌کوین را می‌بینید:

کتاب‌هایی برای یادگیری نحوه کار بیت‌کوین

هنوز کتاب‌های زیادی به زبان فارسی ترجمه نشده است.

این دو کتاب مواردی هستند که اطلاعات مفید و کاربردی از آنها کسب می‌کنید.

سیر تکامل طبیعی پول

کتاب “ارزهای دیجیتال، سیر تکامل طبیعی پول”

توصیه می‌کنیم کتاب “ارزهای دیجیتال، سیر تکامل طبیعی پول” را بخوانید.

این کتاب PDF دارای سرفصل‌های زیر است:

چگونه به فردی نادان تبدیل نشویم؟
چرا ارز دیجیتال؟
حقیقت تلخ
فصل 1 : پول، حبابی است که هیچگاه نمی‌ترکد
فصل 2 : چرا ترقی ارزهای دیجیتال غیرقابل اجتناب است؟
فصل 3 : خوب، بد، زشت
فصل 4 : آلتکوین‌ها
فصل 5 : خرید، فروش و نگهداری ارز دیجیتال
فصل 6 : نگاهی به ارز اتریوم
فصل 7 : اشتباهات متداول سرمایه‌گذاران
فصل 8 : یک چرخه به شدت سودآور!
این کتاب الکترونیک برای کسانیست که قصد دارند از فرصت به وجود آمده فعلی در ارزهای دیجیتال حداکثر استفاده را ببرند

برای دانلود رایگان این کتاب کلیک کنید (فایل PDF با حجم 800 کیلوبایت)

کتاب بیت‌کوین فور دامیز

این کتاب دستورالعملی آسان، شفاف و زودفهم برای شروع به کار با بیت کوین است.کتاب بیت کوین به زبان ساده

بازار بیت کوین پتانسیل فراوانی دارد اما درک ریزه‌کاری‌ها و خطرات ضمنی آن ممکن است کمی دشوار باشد.

این راهنمای آموزنده تمام جزئیات بیت کوین را بررسی می‌کند تا با اعتماد‌به‌نفس به بازار کریپتوکارنسی‌ها ورود کنید. با این کتاب درک خواهید کرد با ورود به دنیای ارزهای دیجیتال، پول‌تان صرف چه چیزی می‌شود.

با این کتاب ریسک‌های این بازار را نیز خواهید شناخت.

قطع: رقعی
تعداد صفحات: 220 صفحه
نوع جلد: شومیز
نویسنده: پریپتو
مترجم: دکتر بهروز خدارحمی
ناشر: آوند دانش

جزییات بیشتر و خرید کتاب بیت‌کوین فور دامیز

 

سخن آخر

توضیحات کاملی در مورد بیت‌کوین، نحوه کارکرد، روش خرید و استفاده از بیت کوین خدمت شما ارائه کردیم.

توجه داشته باشید که خرید بیتکوین می‌بایست با احتیاط همراه باشد، زیرا نوسانات قیمت بیت‌کوین به شدت بالاست.

سایر مطالب مرتبط با بیت کوین را بخوانید:

مطالب راهنمای دیگر را در دسته‌های زیر بخوانید:

اگر سوال یا نظری در خصوص بیتکوین دارید در بخش دیدگاه بنویسید

 

275 دیدگاه

 1. reza

  سلام اقا
  سرعت استخراجم 20H/s هستش در ماه چقدر میتونم درامد کنم بدون زیر مجموعه؟؟

  پاسخ
 2. Davied

  من کریبتوتب رو نصب کردم یک جیمیل زدم وارد شدم جیمیل هم ثبت شد
  الان میخوام جیمیل رو عوض کنم نمیشه
  حذفش میکنم و دوباره نصبش میکنم بازم همون جیمیل قبلی ثبت شده
  چیکار کنم راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ
 3. حسین

  درود بر شما مهندس،من قصد خرید دستگاه ماینر دارم،آیا جای مطمئنی برای خرید نصب و راه اندازی معرفی میکنید؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام دوست عزیز
   پیشنهاد خاصی ندارم. باید تحقیق کنید و از ماینرهایی که تجربه داشتند بپرسید.

   پاسخ
 4. محمدجواد

  سلام
  من یه سوال داشتم
  یک نفر تو اینستا به من پیام داد که در مورد بیت کوین بیا کمکت کنم سرمایه گذاری کنی و خارجی بود و منم نمیشناختمش،
  شماره واتسش رو داد ،ذتو واتس پیام دادم بهش ، گفت اول برو سایت blockchain.com ثبت نام کن، اقا من رفتم ثبت نام کردم تو قسمت انتخاب کشور، کشور ایران نبودش ، من بهش گفتم این خارجیه بدجور گیر داده بود که حساب باز کن و اینا ، من گفتم ما تحریم هستیم و نمیشه و گفت ایمیل ات رو بگو من برات حساب باز کنم ، منم گفتم که من باید اول مطالعه کنم بعد تحقیق کنم دمو کار کنم ببینم سرمایه گذاری رو بیت کوین چی هستش و ایمیلم رو ندادم وجوابشم ندادم و اونم رفتش دنبال کارش ، حالا سوال شده برام که چرا این گیر داده بود و ول نمیکرد میگفت حساب باز کن ، شما میدونید چرا؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، عقل سلیم چی میگه؟
   حتما میخواسته در جایی سرمایه گذاری کنید.
   چنین درخواست هایی اغلب به هدف کلاهبرداری یا جمع آوری اطلاعات شخصی هست تا بعدا ازش سوءاستفاده بشه.

   پاسخ
 5. ارمین

  سلام
  میشه برای شروع از یک دستگاه 11T/h
  استفاده کرد؟
  پول برق اصلا مهم نیست
  فقط خواستم ببینم ۱بیت کوین رو در ظرف چند ماه استخراج میکنه
  ایا احتمال اینکه اطلا پاداش نگیره هست

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، میشه شروع کرد
   در مورد محاسبه درآمد استخراج در این مطلب شرح دادیم

   پاسخ
 6. Mary

  سلام چطور متوجه بشم بیتی که خریداری کردم به اندازه پولی بوده که به صرافی تحویل دادم ، و این بیت خریداری شده ی من باید در کیف پولم ثبت بشه همون لحظه ؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، در هر خریدی مبلغ بیت کوین شما مشخص هست
   وقتی مبلغی میخواید پرداخت میکنید میزان بیت کوینی که بدست میارید محاسبه میشه و نمایش داده میشه.

   پاسخ
 7. سجاد

  من از یه فروشگاه اینترنتی خارجی میخام یه کالای فیزیکی بخرم و آدرس گیرنده رو هم آدرس یکی از دوستان در خارج از ایران وارد خواهم کرد.
  این فروشگاه اینترنتی پرداخت با بیتکون رو قبول میکنه و درگاهش bitpay.com هست.
  لطفا راهنمایی بفرمایید ملزومات استفاده از این درگاه چیه؟
  من تو سایت bitpay.com ثبت نام کردم ولی فقط ایمیلم رو توش تایید کردم.
  اصلا این درگاه برای ما که تو ایرانیم قابل استفادس؟
  ممنون

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   bitpay با ایرانیا کار نمیکنه.
   برای اطلاع از اینکه سایتی با ایرانیان کار میکنه یا نه کافیه بخش term of service یا terms of use رو ببینید
   اگه ذکر شده که به کشورهای تحت تحریم آمریکا سرویس ارائه نمیشه یا اینکه نام کشور خاصی رو برده میتونید توجه بشید.

   پاسخ
   1. سجاد

    مگه نمیشه با vpn ازش استفاده کرد؟

    پاسخ
    1. شجاع‌الدین جهاندیده

     من تست نکردم. شاید برای انجام کارهای اساسی نیاز به وریفای حساب باشه.

     پاسخ
 8. علی

  واقعا متاسفم برای مردم خودم که دارن سرمایه هاشون رودربخشی سرمایه گذاری میکنن که وجود خارجی نداره شما باینکارتون خودتون روبدبخت ترمیکنید پول مجازی خوبه ولی سیاست های کثیفی پشت اینکارهست که باعث میشه ضرراصلی روخودتون ببینید ازمن گفتن بود.

  پاسخ
 9. m

  سلام وادب
  من هم اتفاقی در سروری خارجی با 352 زیر مجموعه دیدم طرف برای انتقال بیت کوین به والت تاییدیه ایمیل گذاشته و عملا خودم هم از کریپتو تبم سرقت وانتقال وجه کردند وهم دیدم که تاییدیه جیمیل در سرور خارجی باهاش برخورد داشتم وطرف هر یک دلار که شده بود انتقال به والتش میداده وسرورهایی که از او هک میشد به هیچ عنوان ان افراد نتونسته بودند انتقال وجه کنند وتاییدیه جیمیل جلو کارشون گرفته بود. ممنون میشم اگر حسب اطلاعات وتجربتون این سئوال ی که در قبل پرسیدم رو اگر جوابشو اتفاقی متوجه شدید راهنمایی در روزهای اتی انشاا… فرمایید به لطفتون. بااحترام

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام دوست عزیز. بله اگه روشش رو دونستم حتما.

   پاسخ
 10. m

  سلام وادب
  اساتید ارجمند ممنونم سوالی داشتم راهنمایی فرمایید
  چطور میشه روی کریپتو تب مون موقع انتقال بیت کویین به کیف پول تاییدیه ایمیل گذاشت. متاسفانه تو سروری چند دلاری داشتم سرورم چندروز هک شد ودیدم چند دلاری که استخراج شده بود طرف به کیف پولش انتقال داده بود. ممنون راهنمایی کنید .بااحترام

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام دوست عزیز
   من گزینه ای برای ورود دو مرحله ای یا تایید تراکنش با ایمیل ندیدم
   فکر میکنم چنین قابلیتی رو پیاده نکرده
   البته من با جیمیل وارد شدم

   پاسخ
 11. حسین

  سلام جناب مهندس جهاندیده
  من میخوام چند دستگاه ماینر بخرم و حقیقتا خودم بلد نیستم که با دستگاها کار کنم میشه راهنماییم کنید که چه کسانی و یا از کجا و یا اگر خودتان کسانی را میشناسید که برایم کار کنند معرفی و راهنماییمان کنید .ممنون حسین از بوشهر

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام دوست عزیز، در مورد دستگاه ماینر میتونید این سایت رو بررسی کنید
   در مورد درآمد ماینرها، در این مطلب برخی توضیحات دادیم

   پاسخ
 12. arad

  سلام مهندس.میشه بگید مصرف اینترنت این ماینرها چه مقداره؟مثلا درسال چند گیگ مصرف میکنن؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، مقدارش زیاد نیست
   چه به استخر استخراج وصل بشید یا اینکه بدون اینکار استخراج رو انجام بدید مقدارش اونقدر نیست که نگران هزینه اش باشید
   در محاسبه‌گرهای استخراج هم چنین فاکتوری اورده نشده

   پاسخ
 13. arad

  سلام.یک ماینر با13.5هش درسال چند بیت استخراج میکنه؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، منظور شما 13.5 TH/s هست دیگه درسته؟
   با این مقدار در شرایط فعلی سالیانه حدود 0.16 بیت‌کوین (حدود یک ششم بیت‌کوین) استخراج میکنه
   محاسبه طبق این محاسبه‌گر انجام شده

   پاسخ
 14. مرتضی

  سلام.عالی بود.
  اگه مقدوره در مورد سیستم های انتقال پول مثل پرفکت مانی وب مانی پیبال و انتقال پول از طریق
  صرافی ها و سوئیف توضیحاتی بدین.
  بسیار ممنونم

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، ممنون از پیشنهاد شما
   در مطالب بعدی به این موارد می پردازیم

   پاسخ
 15. سهیل

  localbitcoin تحریم کرده ایران رو ، پیشنهاد چیه؟

  پاسخ
 16. احسان

  سلام
  ببخشید من با استفاده از ماینر حدود 0.006 بیت کوین دارم که میخوام بفروشم میشه راهنماییم کنید؟

  پاسخ
  1. معین

   سلام. ماینرتون چیه ؟ و اینکه ظرف چه مدت استخراج، به این مقدار بیت کوین رسیدین؟

   پاسخ
 17. مرتضی

  درود برشما دوست عزیز.
  من مدت پنج ماه هست وارد دنیای ارزهای دیجیتال شدم…و از طریق سایت های قطره ای و کلایمی و دیدن تبلیغ دارم ارز جمع میکنم که خیلی کمه…هرجا میپرسم میگن این روش خوبی نیست و هزارسال هم طول بکشه یک بیت کوین نمیشه…اما هیچکس راهنماییم نمیکنه خب پس از کدوم راه و سرمایه گذاری ب چ صورت..کجا..چ سایتی میتونم سود بیشتر ببرم.

  لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم.

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، غیر از خرید ارز، اصلی ترین راه هایی که میشه مقدار بالایی بیت کوین جمع کرد:
   سرمایه گذاری روی استخراج ارز با خرید دستگاه های استخراج
   تریدینگ یا معامله گری

   پاسخ
   1. زهرا

    سلام من تازه وارد شدم و هر چی می خونم واقعا سر در نمیارم ، من میخوام که رایگان بیت کوین بدست بیارم هی بعضی سایت ها و اپلیکیشن ها هستن که میشه باهاشون رایگان بیت کوین بدست آورد اما چطوری باید اونارو وارد کیف پول مون کرد ؟و چطوری میشه ازش پول واقعی در آورد یعنی من به دیگران بفروشم و در ازاش پول واقعی بگیرم؟یا چی؟

    پاسخ
    1. شجاع‌الدین جهاندیده

     سلام،
     بیت کوین قابل نقل و انتقال هست
     کیف پول بیت کوین یه آدرس داره شبیه این:
     1NrKmBGrH9LeDNbHCZHqQ1A4XetR8AAzc

     این آدرس رو باید از کیف پول خودتون بردارید و در سایتی که قصد ارسال بیت کوین به شما داره ثبت کنید
     بعد از دریافت بیت کوین در کیف پول، میتونید زمانی که به مقدار مناسب رسید اون رو در سایت‌هایی مثل Bidarz بفروشید و ریال بگیرید
     آموزش های مرتبط با کیف پول ها

     پاسخ
 18. زری

  سلام اقای شجاع الدین با ساخت ربات تلگرام و اینکه فعالیتش هر چی باشع اگع عضو بگیریم میشه بیت کویین یا بقیه ارزا رو کسب کرد؟؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، میشه ولی درآمدی جزئی داره

   پاسخ
 19. محسن

  حداقل سقف برداشت بیت کوین در استخر btc چطور میشه تغیر داد؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   این موضوع بستگی به استخر داره. از سایتش این اطلاعات رو بگیرید

   پاسخ
  2. امیر

   سلام آقای جهاندیده ببخشید سوال داشتم

   وقتی کیف پول بسازیم تو آدرس تراکنش ها ایمیلی که باهاش کیف پول بلاک چین درست کردیم درمیاد؟

   از بیت کوین میکسر استفاده کنیم آدرس تراکنش ها و موجودی بیت کوین بازم قابل رویت و ردیابیه؟

   پاسخ
   1. شجاع‌الدین جهاندیده

    سلام، هیچ ایمیلی در تراکنش های بیت کوین نمایش داده نمیشه
    تا جایی که میدونم موجودی هر ادرس روی بلاک چین بیت کوین قابل مشاهده است و نمیشه مخفی کرد

    پاسخ
 20. محسن

  سلام

  مقدار ۰٫۰۱۰ btc در antpool رسیده ولی ارسال نمی کنه؟

  ۱۲ ساعت می گذشته.

  پاسخ
 21. محسن

  من ۱۲ ساعت پیش ۱۰ میلی BTC رو به باینس انتقال دادم ولی هنوز داخل کیف پول باینس نشده

  اگه تا ۲۴ ساعت انتقال پیدا نکنه از بین میره اخه تا ۲۴ ساعت ادرس ثابت می مونه؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   اینطوری که میگید نیست.
   ادرس بیشتر از 24 ساعت عمر داره
   تا جایی که من دیدم آدرس Deposit به بایننس معمولا عوض نمیشه

   پاسخ
 22. اشکان

  با سلام و خسته نباشید
  آیا راهی وجود دارد که بتوان فهمید آیا چندین آدرس بیتکوین متعلق به یک کیف پول است یا نه؟
  من برای تراکنش هام چندین آدرس رو به یک شرکت دادم. میخوام بدونم آیا اونها میتونن بفهمن که همه آدرسها مال یک کیف بیتکوینه؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، در این زمینه اطلاعاتی ندارم
   بستگی به شخصی داره که میخواید به این موضوع پی ببره که چقدر منابع و تمرکز روی اینکار بذاره.

   پاسخ
 23. m

  سلام برای بیت کوین باید مبلغی هزینه کرد؟

  پاسخ
 24. مصطفی

  سلام بند از نرم افزار pivont کار میکنم آیا مربوط ب بیت کوین میشود ممنون

  پاسخ
 25. علیرضا

  سلام
  من هرچی تلاش میکنم سایتها باز نمیشن
  مثل بلاکچین
  یا اگه باز بشه والت رو نمیشهتونه بسازه

  پاسخ
 26. asghar

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  اقای جهاندیده من یه سوال در مورد زیر مجموعه ها داشتم اونم اینکه وقتی کسی با ادرسی که من دادم عضو میشه زیر مجموعه من افزایش پیدا نمیکنه.
  باید چیکار کرد؟

  پاسخ
 27. مهدی

  سلام.
  من یه چیزیو متوجه نمیشم. اینکه میگن سیستم یا کارت گرافیکی با حل مسائل ریاضی بیت کویین کسب میکنیم، منظور از مسائل ریاضی یعنی چی؟ این مسائل ریاضی چیا هستن؟ کجا هستن؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، در مورد فرایند استخراج بیت کوین میتونید این مطلب رو بخونید:
   https://www.bourseiness.com/33161/whats-bitcoin-mining

   پاسخ
   1. مهدی

    سایتتون واقعا با جزییات مطالب رو بیان میکنه. فرقش با بقیه سایت ها در همینه.
    خیلی ممنون.

    پاسخ
 28. هدا

  Mining is blocked. Check your security system settings.
  این پیامت روی crypto tab
  میاد

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، شاید آنتی ویروس شما باعث شده این خطا نمایش داده بشه.

   پاسخ
 29. nader

  سلام اقای جهاندیده وقت بخیر بنده همین الان ثبت نام کردم اما بعد از تایید ایمیلم پیغام خطا میده میگه ادرس ایمیل شما قبلا تایید شده حالا باید چیکار کنم

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، اگه قبلا تایید شده خب قبلا والت ساختید

   پاسخ
 30. آ.رحیمی

  درود وقت بخیر،‌ آیا در تهران یا کلا در ایران فارم برای بیتکوین وجود داره؟
  سوال دوم من این هست که من میخوام به جای سرمایه گذاری در ارز و طلا و مسکن، در بیت کوین سرمایه گذاری کنم. از این جهت ماین کردن رو انتخاب کردم. به همین جهت پرسیدم که فارم در اینجا داریم یا خیر. حالا سوالم این هست که ماین کردن رو از چه راهی میتونم شروع کنم؟ و اگر خودم نوخام ماین کنم چجور میتونم سرمایه م رو ماینر بخرم و بدون تخصص ماین انجام بدم؟
  تشکر از شما

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام و درود
   اطلاعی در مورد فارم های ماینینگ ندارم، شایدم باشه.
   در مورد استخراج بیت کوین، در این بخش اطلاعاتی موجوده:
   https://www.bourseiness.com/category/bitcoin/mining

   پاسخ
 31. روزبه

  با سلام
  من با فیلتر شکن سایفون به سایت blockchain ورود می کنم
  1- معمولا خیلی وقتا پیغام می ده که باید به ایمیل مراجعه کرده و تایید رو انجام بدم
  آیا می شه جلوی این امر رو گرفت یا نه؟
  2- خیلی وقتا تو blockchain می بینم که Share address من تغییر کرده و دیگه اون
  Share address نیست که من قبلا بیت کوین به اون منتقل کردم . البته مبلغ موجودی همیشه درست است
  این موضوع طبیعی است یا خیر؟
  اگر یکبار به Share address که قبلا داشتم بیت کوین ارسال کنم چه اتفاقی می افته ؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام
   1 – نه برای هربار ورود باید این تایید رو انجام ددا
   2 – طبیعیه و مشکلی نداره
   همه ادرس هایی که از سایت میگیرید معتبر هستن
   کیف پول های دیگه ای هست که کاربرد راحتتری دارند:
   https://www.bourseiness.com/category/bitcoin/wallets

   پاسخ
   1. روزبه

    با سلام مجدد
    ممنون از اینکه وقت گذاشتید و پاسخ دادید
    در پاسخ به سوال دوم فرمودید که همه آدرسهایی که از سایت می گیریم معتبر هستند
    یعنی اگر شخصی به یکی از آدرسهای قبلی که از سایت گرفتم و آلان آدرس جدید جایگزین آن شده
    مقداری بیت کوین بفرستد این بیت کوین ارسال شده وارد حساب من می شه ؟
    ارادتمند

    پاسخ
    1. شجاع‌الدین جهاندیده

     سلام، بله اگه به ادرس های قبلی شما هم بیت کوین ارسال بشه وارد حساب شما میشه

     پاسخ
 32. امیرعلی

  سلام وقتتون بخیر
  بطور کلی از نظر شما بیت کوین ارزش وقت گذاشتن برای سرمایه گذاری داره؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام وقت بخیر
   بله ارزششو داره

   پاسخ
 33. محسن

  سلام من توی سایتcryptobrowser و مرورگر همین استفاده میکنمو هیچ زیر مجموعه ای ندارم از امروز شروع کردم 10ساعت هستش سیستمم روشنه الان دقیقا 0.000001247746 بیت کویین ماین کردم برای اینکه مبلغ 500هزار تومان بشه باید چقدر دیگه ماین کنم

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، معادل دلاری مبلغ کسب شده رو میتونید با ضرب مقدار بیت کوین در قیمت بیت کوین بدست بیارید
   مثلا:
   0.000001247746 ضربدر 6500

   پاسخ
 34. داریوش

  سلام یه سوال دارم، میشه از یه کیف پول به کیف پول دیگه ای انتقال داشت یا نه???

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، بله دوست عزیز، طبیعتا میشه منتقل کرد.
   سوال شما مثل اینه که بپرسید میشه از لیوان آب خورد؟
   خب لیوان برای آب خوردن درست شده.

   پاسخ
   1. علی

    باسلام خدمتدشما و خداقوت من میخام با بیت کوین کار کنم قدم اول رو میشه بگین راهنمایی کنین ممنون میشم

    پاسخ
    1. شجاع‌الدین جهاندیده

     سلام، منظور شما کسب درامده؟

     اگه منظور ساخت کیف پول هست که راهنماهایی مرتبط رو باید در این دسته بندی بخونید:
     https://www.bourseiness.com/category/bitcoin/wallets
     برای معاملات و خرید و فروش این دسته مطالب رو ببینید:
     https://www.bourseiness.com/category/bitcoin/trading-cryptocurrency

     پاسخ
 35. ندا

  سلام ممنون از مطلب مفيدي كه گذاشتين درمورد سايت freebitco و نحوه كار باهاش اگه ممكنه يه مختصر توضيح بدين ؟نحوه كسب بيت كوين مجاني و …

  پاسخ
  1. فریبا دارابی

   آیا می توانم شماره تلفنی از شما داشته باشم ؟
   من اصلا هیچ شناختی نسبت به بیت کویین ندارم ولی یک برنامه از دوستانم روی تلگرام برام ریخته و دارم با اون روزانه چند ساعتی مثلا خرید میکنم وولی متاسفانه دوستی که این برنامه رو ریخته ایران نیست که ازش اشکالی داشتم سوال کنم .

   پاسخ
 36. راضیه

  سلام و خسته نباشید.
  ببخشید من تو ساین بلاکچین میخواستم کیف پول بسازم ولی همون مرحله ی اول ارور میده که نمیشه کیف پول ساخت. میشه بپرسم مشکل از کجاست؟
  مشکل دوم اینه که هرچی سعی میکنم نمیتونم وارد سایت لوکال بیتکوینز بشم. اصلا صفحه رو برام باز نمیکنه.
  اگر بتونید راهنماییم کنید ممنون میشم.

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، این دو سایت فقط با چیلترشکن باز میشن.

   پاسخ
 37. khalid

  سلام
  آیا بیت کوین بعد از افتتاح باید مبلغی را به عنوان فعال شدن واریز نمود.تا حساب تائید بشه.
  و اگر این مبلغ واریز نشه به زمانی جهت تائید شدن نیازدارد؟
  با تشکر

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، نیازی به چنین مبلغی برای تایید حساب نیست
   بیت کوین مثل بانک نیست که از شما بخواد حداقل موجودی داشته باشید

   پاسخ
   1. افسانه

    سلام ببخشید من توی free bitcoin یک کیف پول ایجاد کردم . یک پیغامی بهم میده میگه آی پی آدرس شما بلاک شده . برای رفع این مشکل باید چیکار کنم ؟ وقتی میخوام بیت کوین رایگان دریافت کنم این پیغام رو میده .

    پاسخ
    1. شجاع‌الدین جهاندیده

     سلام، احتمالا شما از پراکسی، وی پی ان یا نوعی چیلترشکن استفاده کردید
     معمولا این مشکل موقتیه و اگه با ای پی دیگه ای وصل بشید حل میشه

     پاسخ
 38. امیر

  سلام آقای جهاندیده عزیز تمام راهنمایی هاتون رو خوندم خیلی خوشم اومد از جوابای کاملتون من کاملا مبتدی هستم و میخام تازه ثبت نام کنم و کیف پول بسازم با موبایل هم میخام انجام بدم لطفا راهنماییم کنید از چ سایتی استفاده کنم ک مشکل پیش نیاد واسم…خیلی گلی

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، دوست عزیز چند کیف پول در این صفحه پیشنهاد داده شده:
   https://www.bourseiness.com/wallets

   پاسخ
   1. امیر

    اقای جهاندیده با سلام‌مجدد من برای ساخت کیف پولم ی پسورد ساده در نظر گرفتم ک وقتی میخام وارد کیف پولم بشم بعداز والت ایدی اونو ازم میخاد واردش میکنم و وارد کیف پولم میشم.ایا این پسورد باید خیلی قوی باشه؟؟ و سوال دیگرم اون ۱۲کلمه رمز ک بمن داده شده و من یادداشتشون کردم چ موقع کاربرد دارن؟؟ ممنون میشم جواب بدین

    پاسخ
    1. شجاع‌الدین جهاندیده

     سلام، دوست عزیز کلمات تصادفی که داده شده برای بازیابی موجودی ارز به کار میره.

     پاسخ
     1. امیر

      جواب سوال اولم ک پرسیدم پسورد کیف پولم ساده هس مهم نیس؟؟

     2. شجاع‌الدین جهاندیده

      در خصوص امنیت، پاسخ سوالی که شما پرسیدید کاملا واضحه.
      همیشه پسورد قوی تر امنیت رو بالا میبره، چه سایت یا اپلیکیشن این رو از شما بخواد چه نخواد.

 39. حامد

  سلام. ظاهرا لوکال بیتکوین رو لیفتر کردن و با لیفترشکن هم نمیشه وارد شد. راه چاره چیست؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، فیلترشده ولی من مشکلی در استفاده از لیفترشکن ندیدم.

   پاسخ
 40. سیدموسی

  سلام مجدد خدمت اقای جهان دیده،
  ایا محدودیتی،در تعداد سیستم،زمان زوشن بودن انها ،و یا ای پی خط اینترنت هست؟
  مثلا همه انها،به یک وای فای متصل باشند. چه وای فای خونه یا مودم همراه اول یا هات اسپات گوشی؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، به هیچ عنوان محدودیتی در تعداد سیستم نیست، حتی اگر آی پی یا اتصال اینترنت مشترک باشه.

   پاسخ
 41. سیدموسی

  سید موسی
  سلام.من با جندتا سیستم تو خونه،با یک اکانت چند روزی هست که شروع کردم.و خب بالطبع نباید انتظار پیمودن ره صد ساله رو داشته باشم.
  اما همین مقدار کم،قابلیت خرید از سایت مثلا دیجی کالا رو داره؟یا جایی هست که بشه به پول نقد تبدیلش کرد؟میشه راهنمایی بفرمایید
  من bitcion رو انتخاب کردم

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام
   بیت کوین رو میتونید از طریق این راهنما به ریال تبدیل کنید

   پاسخ
 42. alireza224

  سلام.خسته نباشید…من الان در سایت coinpot عضو هستم و روزانه دارم بیت کوین جمع می کنم…حالا سوال من اینه که از طریق چه سایتی بیت کوین هام رو به دلار تبدیل کنم و بعد دلارها رو به ویزا کارتم انتقال بدم؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، ابتدا اینکه امکان شارژ کردن ویزا کارت های prepaid وجود نداره.
   در مورد نحوه انتقال درآمد به حساب بانکی خارجی من روشی رو سراغ ندارم.

   پاسخ
 43. امیر

  می نویسه Invalid password . please try again زیر فیلد پسورد هم این عبارت رو می نویسه
  please confirm the send with your password که دقیقا نمی دونم منظورش چی هست
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   آره باید پسورد رو وارد کنید، حتما پسورد اشتباهه که این خطا رو میده

   پاسخ
 44. امیر

  خیلی ممنون دست شما درد نکنه ولی هر کاری کردم نتونستم از لوکال انتقال بدم به کیف پول سخت افزاری لجرم وقتی ارسال میزنم میگه پسورد اشتباه هستش مگه پسوردی که با به هنگام ارسال میزنیم همون پسورد ورود به اکانت حساب کاربری لوکال نیستش ؟ آدرس کیف پول هم درست هستش .

  پاسخ
 45. امیر

  مرسی ممنون از راهنمایی تون فقط در مورد ارسال در صفحه wallet یک گزینه دیگر هم بنام More options وجودارد که دارای دو فیلد Description و Amount هستش آیا لازمه این فیلد ها کامل پر بشند یا لازم نیست با تشکر و ارادت

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   Amount in bitcoins که همون مقدار بیت کوینی هست که قصد دارید از localbitcoins بفرستید.
   فیلد Amount خودش مقدار معادل بیت کوینی که میخواید بفرستید رو محاسبه میکنه.
   میتونید یا Amount رو پر کنید یا Amount in bitcoins (بستگی به خود شما داره)
   Description هم احتمالا لازمه، ولی اطلاعات محرمانه ای قرار ندید

   پاسخ
 46. امیر

  سلام نحوه ارسال بیت کوین در سایت لوکال بیت کوین به کیف پول های دیگر مثل سخت افزاری چگونه میباشد با تشکر از استاد گرامی آقای جهاندیده

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام دوست عزیز
   باید روی موجودی بیت کوین در سایت لوکال بیتکوینز کلیک کنید تا وارد بخش wallet بشید.
   بعد در تب send کافیه آدرس گیرنده بیت کوین (کیف پول) و مقدار رو وارد کنید و ارسال رو بزنید.

   پاسخ
 47. مرتبانی

  سلام استاد گرامی آقای جهاندیده
  ممنون از توضیحات کاملتون
  ببخشید آیا فعالیت شرکت یونیک فاینانس کلاهبرداری هست یا خیر ؟
  یکی از نزدیکان بنده میخواد ازین طریق تو بازار بورس نزدک آمریکا سرمایه گذاری کنه !
  ممنون میشم پاسخ بدید

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام
   یونیک فایننس و امثالشون که ادعای سرمایه گذاری در بورس های خارجی رو دارن کلاهبرداریه.
   الان ممکنه سودی بده ولی سیستم پونزی هست و دیر یا زود خبر از هم پاشیدن این طرح هم میرسه و عده خیلی زیادی هم ضرر میکنن.

   پاسخ
 48. محمد مهدی

  سلام برای خرید بقیه ارزهای دیجیتال مثل اتریوم هم مکانیسم و سایت مشابهی هست؟ من تازه آشنا شدم و نگران امنیت خرید بودم این سایت خیالم رو بابت خرید بیت کوین راحت کرد اما اگه ارزهای دیگه ای بخوام بخرم و یه سبد داشته باشم چی؟ ممنون

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. بستگی داره با چه ارزی بخواید اتریوم رو بخرید.
   برای خرید اتریوم با ریال سایت مشابه localbitcoin هست با نام localethereum ولی متاسفانه ایرانی ها در اون خیلی فعال نیستن و قیمت ها گاهی اوقات تفاوت زیادی با قیمت بازار داره.
   البته میتونید از payment24 هم اتریوم بگیرید (اگه موجودی داشته باشن)

   پاسخ
 49. آرش

  جدول ارزش بیت کوئینو دیدم سیر نزولی داشت شدیدی داشت.
  به نطرتون مقرون به صرفس برای سرمایه گذاری؟

  پاسخ
 50. آرش

  سلام
  اینکه چه ارزیو استخراج کنه رو خودمون باید انتخاب کنیم؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، آره میتونید انتخاب کنید.

   پاسخ
 51. حسام

  سلام ببخشید من توی سایت localbitcoint کیف پول ساختم . شماره موبایل و ایمیلمو آیدنتیفای کردم ولی نتونستم پاسپورتو آیدنتیفای کنم یعنی اصلا پاسپورت ندارم. با کارت دیگه ای میتونم این بخش رو هم آیدنتیفای کنم؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. احتمالا امکان وریفای با کارت دیگه هم باشه.
   باید تست کنید یا از پشتیبانی کمک بخواید

   پاسخ
 52. امیر

  سلام
  ببخشی یه سوال اینکه در این سایت لوکال بیت میتونیم با کشورای دیگه هم معامله کنیم؟
  و یکی هم که میشه توضیح بدین که فرض کنیم بیت کوین خیلی گرون شد اونوقت کی میخواد بخره یا نمیخرن و یا مشتری هر زمانی هست و اگه هست به چه دلیلی گرون گرون میخرن

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام
   آره میشه با کاربران کشورهای دیگه هم معامله کرد، به شرطی که شرایط معامله و روش های پرداختی که اونها استفاده میکنن رو داشته باشید.
   رشد قیمت براساس تقاضاست، برای درک بهتر مفهوم بازار و دلیل رشد و افت بیت کوین میتونید این مطالب رو بخونید:
   چرا قیمت بیت‌کوین رشد و یا افت می‌کند؟
   وقتی آخرین بیت کوین استخراج شد چه اتفاقی می افتد؟

   پاسخ
 53. وحید

  سلام خسته نباشید ببخشید سایتhashtopiaاز نظر شما چطور سایتی هست؟ به نظرتون بیت کوین میده یا اسکم هست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. وقت بخیر
   من اطلاعی ندارم پرداخت داره یا نه ولی به طور کلی این سایتها فقط مدت محدودی کار میکنن و بعدا اکثرا کلاهبردار از آب درمیان.

   پاسخ
   1. وحید

    ممنونم فقط شما خودتون برای استخراج چه سایت یا نرم افزاری رو پیشنهاد میکنید؟

    پاسخ
 54. جابر

  سلام.در صفحه بیت کوین ثبت نام کردم.چه طور دیگران را دعوت کنم که معرف آنان من شناخته شوم.

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. کدوم سایت منظور شماست؟

   پاسخ
 55. sh

  نمیدونم این ایمیل به دستتون میرسه یانه
  من دختری ام بالیسانس حقوق نامزد دارم ونامزدم هم راننده اس باماهی یک میلیون پانصد که حتی خرج بنزینشم هم درنمیاد توایران
  سخت دنبال کاربودم ولی دریغ ازیکار ک لااقل بتونم کمک خرجش بشم وام ازدواجیمون رو بگیریم قسطشو کمکش کنم ازدواج کنیم
  ولی نشد یه روز دنبال کسب درامد اینترنتی بودم که بااین ارز بیت کویت اشناشدم وباعث شد یچیزای یاد بگیرم وحتی کیف پول بلکچین هم ساختم
  کامپیوترندارم ولی باموبایل دنبتل این سایت واون سایت میگردم هزار نرم افزار دانلود کردم ک استخراج کنم ولی نشد
  الان من ازشمامیخام کمکم کنید اصلا باموبایل میشه اصلا میشه من بااین راه پول دربیارم تروخدا کمکم کنید سخت گرفتارم ممنونم..

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   متاسفانه با موبایل امکان استخراج ارز وجود نداره، البته چنین اپلیکیشن هایی هست، مثلا اپلیکیشن ارز الکترونیوم که در این مطلب بهش اشاره کردیم ولی درآمد چندانی نداره.
   حتی با کامپیوترهای قوی خونگی هم نمیشه با استخراج ارز درآمد داشت، تا برسه به موبایل که سخت افزارش خیلی ضعیف تر از کامپیوتر است.
   به نظرم به فکر کسب درآمد از استخراج ارز نباشید، چون سرمایه و تخصص میخواد و ریسک های زیادی هم داره.
   راههایی که میتونید ازش مقداری پول دربیارید نوشتن مقاله، ترجمه و کارهای مشابه هست که فقط نیاز به یک لپ تاپ و کمی مهارت در نوشتن داره.
   در این سایتها میتونید به دنبال چنین کارها و پروژه هایی باشید:
   ponisha.com
   parscoders.com
   یا اینجا هرکاری که تواناییش رو دارید ثبت کنید:
   anjammidam.com
   در انجمن‌هایی که وبمسترها فعال هستن (مثلا persiantools.com) هم معمولا نویسندگی و ترجمه و بعضی کارهای دیگه رو میشه پیدا کرد.
   این کامنت مرتبط با این مطلب نبود و فقط میخواستم کمکی کرده باشم.
   در کل بدون داشتن یه مهارت عملی خاص، کسب درآمد هم سختتر میشه.

   پاسخ
 56. مرتضی

  سلام.میشه با ویزاکارت مجازی از سایت cex.io بیت کوین خرید؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، بله میشه ولی محدودیت هایی داره.
   اول اینکه ظاهرا از شما میخوان تصویری از خودتون و کارت برای سایت موردنظر بفرستید.
   دوم، ایران در لیست کشورهای تحریمی این سایت هست و احتمال بسته شدن اکانت هم وجود داره.
   اطلاعات بیشتر: اینجا و اینجا

   پاسخ
 57. پیمان

  سلام مرسی از مطالبتون
  من از نرم افژار bonus bitcoin یه سری ساتوشی دریاقت کردم
  البته هنوز انتقال ندادم آیا نرم افژار خوبیه؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. در مورد این نرم افزار تجربه یا اطلاعاتی ندارم

   پاسخ
 58. shiva

  سلام fcv’,hv
  من تو سایت http://www.cpuwin.com فعالیت میکنم بیش از 2 هفته آیا مورد اطمینانه؟
  من اونجا 2 تا اکانت رو یه ایمیل ساختم.منظورم هم بت کوین فعالیت میکنم هم اتریوم . اما فهمیدم اگه 2تا شو فعالیت کنم 2تا اکانتم رو بلاک میکنن
  چطور میتونم اکانت اتریم اونجارو پاک کنم که نخوان بلاکم کنند؟
  یه سوال دیگه . من میتونم 3 تا لبت تاب تو خونمون داشته باشم با 3 تا ایمیل جدا گانه هر گدوم از ایمیل ها 1 اکانت بت کوین بسازم؟ یا فقط تو هر خونه 1 دستگاه میشه گانکت شد. چون ای پی دستگاه هم ثبت میشه همیشه براشون. بلاکم نمیکنند بفهمند مثلن 3 تا لب تاب داشته باشم برم رو هر کدوم 1 اکانت بت کوین بسازم؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام
   با سایتی که شما میگید نه اشنایی دارم نه کار کردم.
   اگه امکان حدف اکانت وجود داشته باشه در پنل تون باید بتونید ببینید.
   معمولا از یک اکانت میشه برای اتصال چندین دستگاه استفاده کرد.

   پاسخ
  2. sh

   سلام من نرم افزارشو دانلود کردم شماتاحالا برداشت داشتین ازش؟

   پاسخ
 59. مرتضی

  سلام وقت بخیر.میخواستم بدونم اگه من الان یه مقدار بیت کوین یا هر ارز دیگه بخرم و مثلا یک ساعت طول بکشه تا به کیف پولم بیاد و طی همون یک ساعت قیمتش بیشتر شه، ارزی که به کیف پولم میاد با قیمت زمان خرید من محاسبه میشه یا با قیمتی که طی اون یک ساعت تغییر کرده؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام
   مهم قیمت در لحظه خرید هست
   شما مثلا 0.5 بیت کوین رو خریدید، 0.5 بیت کوین به حساب شما ارسال میشه، مهم نیست قیمتش چقدر فرق کرده

   پاسخ
 60. اسکندر

  سلام من یک نفر میخام که به طور خصوصی برام آموزش انتقال پول و برخی بخشهای بلاک چین رو برام آموزش بده پول زیادی به صورت سپرده دارم اما نمیتونم به کیف پولم انتقال بدم ممنون میشم یک نفر راهنما برام معرفی کنید
  09148402114

  پاسخ
 61. سحر

  سلام روزتون بخیر میشه لطفا 1.مراحل انتقال دوج از فری دوج به کریپتوپیا رو بفرمایید.چطوری منتقلش کنم؟2.چطوری به بیتکوین تبدیلش کنم؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام.
   باید از بخش deposit در سایت کریپتوپیا آدرس دوج کوین رو بردارید و در پروفایل تون در سایتی که قراره به شما پرداخت کنه وارد کنید.

   پاسخ
   1. sahar

    سلام وقتتون بخیر.ممنون از جوابتون.در سایت کریپتوپیا دپوزیت رو زدم و آدرس کیف پولی رو بهم داده حالا من چطوری موجودی فری دوجم رو به کریپتوپیا منتقل کنم؟بعد چطوری تو این سایت به بیتکوین تبدیلش کنم؟

    پاسخ
 62. مجتبی

  سلام در صفحه اصلی قسمت کامل کردن مشخصات کشور ایران جزو لیست نیست. لطفا راهنمایی فرمایید

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. به جای اون میتونید از کیف دسکتاپ exodus.io استفاده کنید.
   سایر والت های پیشنهادی

   پاسخ
   1. Yazdan

    سلام مخواستم خواهش کنم یه مطلب جامع از موارد مالی این تجارت بزارید . مثل کارمزد ها . یا چند نوع خرید مختلف . الان من برام سواله ایا با وب مانی یا پرفکت مانی میشه از صرافی های غیر ایرانی خرید کرد یا خیر .ایا عقلانیه این کار ؟

    پاسخ
    1. شجاع‌الدین جهاندیده

     سلام. بله میشه، بیت کوین یا ارز دیجیتال دیگه ای بپردازید و وب مانی و پرفکت مانی بگیرید.
     به جای بیت کوین یا ارز دیجیتال، اگه به حساب دیگه ای دسترسی دارید که صرافی های ایرانی با اونها کار میکنن، میتوانید پرداخت رو از اون طریق انجام بدید. (مثلا ویزا یا مسترکارت)

     کارمزدها و هزینه ها در صرافی و سایتها متفاوت هست و اگر راهنمایی تهیه بشه، صرفا مخصوص اون سایت خواهد بود.

     پاسخ
     1. Yazdan

      ممنون من سوالم ر بد پرسیدم
      الان به طور مثال قیمت دلار تو سایت بانک مرکزی جهانی 4.202.500 ریال ایران خورده اما صرافی ها با حداقل قیمت 5.060.000 ریال ایران میفروشن.
      سوال من اینه در حال حاضر ایا منطقیه از سایت ایرانی ارز دیجیتال خرید ؟
      و یک سوال دیگه این که من اگر دلار رو به صورت پرفکت مانی یا وب مانی به صرافی مثل بانیس یا روتنبرگ یا … میتونم خرید کنم یا نه حتما باید ویزا کارت یا مستر کارت باشه؟
      و بسیار ممنون از سایت خوبتون 3 ماه پیش به من کمک کرد 1 میلیون رو با خرید مورنو به 37 میلیون تبدیل کنم . بسیار ممنونم

     2. شجاع‌الدین جهاندیده

      سلام
      وقت بخیر
      ببینید، قیمت بانک مرکزی جهانی اصلا ملاک نیست.
      شما باید دلار کف بازار رو ببینید، یکی گفته دلار 4200 تومن هست ولی در بازار با این قیمت نمیشه گیر اورد.
      کاری که باید بکنید اینه که محاسبه کنید اگه از طریق دلار پرفکت مانی و وبمانی اون ارز دیجیتال رو بخرید به سود شماست یا اینکه از طریق حساب بانکی و ریال ایران.
      مثلا 50 میلیون دارید، میبینید با توجه به کارمزدها و هزینه ها، اگه اول به پرفکت مانی تبدیل کنید و بعد در صرافی بیت کوین بخرید مثلا 1 بیت کوین گیرتون میاد
      ولی اگه با ریال پرداخت کنید 1.01 بیت کوین بدست میارید.
      به همین سادگی، به صرفه ترین راه و نرخ رو انتخاب کنید.

      هم با پرفکت مانی میشه و هم با وبمانی.
      خرید ارز دیجیتال تقریبا با همه حسابهای ایرانی و خارجی ممکنه. شما با هر صرافی که میخواید کار کنید باید روشهای پرداخت و دریافتش رو ببینید.

      البته وارد کردن پرفکت مانی و وبمانی به صرافی بایننس ممکن نیست ولی صرافی های دیگه مثلا livecoin یا changer با پرفکت مانی کار میکنن.

      خوشحالیم که مطالب برای شما مفید بوده…

 63. سحر

  سلام روزتون بخیر.مقداری دوج از طریق فری دوج جمع کردم و براش یک کیف پول از دوج چین ساختم
  1.آیا dogechainمعتبره؟
  2.چطوری میتونم دوج هامو به بیتکوین تبدیل کنم؟
  3.چطوری دوج هامو به بلاکچینم منتقل کنم؟
  4.چطوری میشه یه کیف پول دوج در بلاکچین ساخت؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   دوج کوین معتبره ولی سایت بلاک چین این ارز رو پشتیبانی نمیکنه.
   برای ارسال باید send رو بزنید.
   میتونید دوج کوین رو در یک صرافی مثل changelly یا cryptopia به سایر ارزها تبدیل کنید

   پاسخ
 64. sahar

  سلام مدتیه تو بیتکو ورد کار می کنم امروز حسابم مسدود شده باید چه کار کنم.لطفا راهنماییم کنید

  پاسخ
 65. مجتبی

  سلام اقای جهاندیده فضولی من را ببخشید می خواسم بدونم شما تا بحال چقدر از معامله ارز های دیجیتالی درآمد کسب کرده اید . ممنون

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام
   500 هزاردلار
   شاید هم 5 دلار

   پاسخ
 66. رحمان

  باسلام.بنده مدت زمان زیادی هست که از بلاک چینج استفاده میکنم.وخیلی موارد پیش اومده که بعد از وارد کردن نام کاربری وپسورد یه پیغام داده که به ایمیلتان مراجعه کنید وبرای ورود ایمیلی که برایتان اومده روتایید کنید ومنم رفتم وایمیلو بدون مشکل تایید کردم و وارد شدم اما از زمانی که بلاک چینج فیلتر شده بعد از واردکردن نام کاربری وپسورد بازهمون پیغام قبل که برید ایمیلتانو چک کنینو بهم میده اما میرم تو ایمیلم هیچ ایمیلی برایم نیومده بنظرتون مشکل چیه باتشکر.پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

  پاسخ
 67. دانش

  سلام
  چندتا سوال داشتم
  کیف پول بلاک چین رو کحا باید بسازم؟
  من اگه خرید کنم و نریزم توی کیف پول مشکلی پیش میاد یا حتما باید ریخته بشه؟
  اگه بخوام مدام خریدو فروش کنم هربار کیف پول ریختن پورسانت کم میشه یا همون خریدو فروش پورسانت داره؟
  اگه از ی نفر امریکایی خرید کنم میتونم به ریال پرداخت کنم به سایت که به دلار بده به طرف یا کل بیت کویین رو بخوام بفروشم به ی چینی میتونم به ریال تو حسابم بگیرم یا باید یجور حساب بین المللی داشته باشم؟
  پیشاپیش از پاسخگوییتون ممنون

  پاسخ
 68. علی

  درحال حاضر بهترین کیف پول که ارزهای زیادی پشتیبانی کنه و کارمزد پایینی هم داشته باشه والبته امنیت عالی .چی پیشنهاد میدین .؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   بخشی از امنیت بستگی به خود شما داره
   کیف پول های پیشنهادی ما در این صفحه هست:
   https://www.bourseiness.com/wallets

   پاسخ
 69. علی

  صرافی وجود داره که مستقیم بتونم با تومن ارز دلخواهمو بگیرم؟؟یا حتما اول باید بیت کوین بگیرم و بعد تبدیلش کنم؟
  سوال دوم اینکه اگه یه ارز غیر معروف گرفتم ولی کیف پولم برای اون ارز مناسب نباشه و ندونم..این ارزی که به آدرس کیف پولم فرستاده میشه چیه میشه؟
  سوال سوم سایت فارسی زبانی هست که برای معرفی همه ی ارز ها و کاربردهاشون مناسب باشه ؟

  ممنون

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   برخی از سایتهای ایرانی ارزهای دیجیتال مختلف رو میفروشن.
   اما باید دید که قیمت و شرایط خرید به چه صورته.
   چه دلیلی داره شما ارزی رو به یه کیف پولی که اون ارز رو پشتیبانی نمیکنه بفرستید؟ اگه بفرستید که به احتمال قوی ارز از دست میره، یا اصلا ارسال انجام نمیشه (بستگی به کیف پول و ارسال کننده داره)
   ارزهای خیلی زیادی توی بازار هست و روزانه داره بهشون اضافه میشه.
   بورسینس رو دنبال کنید، سعی میکنیم ارزهای بیشتری رو معرفی کنیم.

   پاسخ
 70. علی

  سوال دوم اینکه به عنوان کسی که قطعا دارید توی این کار سرمایه گذاری میکنید. میشه از نظر خودتون سه تا ارز که اصلا ارزش سرمایه گذاری ندارند رو معرفی کنید ؟؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   بیش از 95 درصد ارزها ارزش سرمایه گذاری ندارند و صرفا یه بازی هستن برای یه عده تا توی کوتاه مدت پول دربیارن.
   توصیه هایی برای سرمایه گذاری در این صفحه میتونید بخونید:
   https://www.bourseiness.com/investing-in-cryptocurrency

   پاسخ
 71. علی

  سلام .من تاحالا خرید فروش نکردم .ولی یه سوال دارم .فرض کنیم یه ارز جدید و گمنام خریدم و یه دفعه یه نوسان صعودی خیلی خوب داشت… این صرافی که معرفی کردین همیشه هرنوع ارزی داشته باشم ازم میخره یا تبدیل به بیت کوین میکنه ؟؟ یا باید تازه دنبال مشتری برای اون ارز بگردم ؟؟؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. وقتی ارزی در یک صرافی و پلتفرم معاملاتی لیست شده، باید به خرید و فروش های اون باید نگاه کنید و ببینید حجمش چقدره
   ارزهای نامعتبر زیادی در صرافی ها هستن و همینطور ارزهایی که گردش معاملات شون پایینه.
   طبیعیه که هر ارزی در یک پلتفرم معامله میشه، هم طرف خریدار هست هم فروشنده.
   بازهم باید ببینید اون ارز چقد معتبره.

   پاسخ
 72. erfan

  سلام
  ممنون از مطالب های خوبتون
  ی سوال دارم خواهشا جواب بدید
  سایت bitcoin4clicks اسکمه؟
  من 30000 ساتوشی دارم ولی وقتی withdraw میزنم میگه something where wrong

  پاسخ
 73. مجتبی

  یه سوال داشتم
  میشه بگید قسمت ری کوئست چجور کار میکنه
  تو شرح دقیقا باید چی نوشت
  و چجور به اون شخصی که ازش درخواست میخواهیم بکنیم بفرستیم

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   قسمت request برای دریافت آدرس بیت کوین شماست.
   این ادرس رو به کسانی که قصد دارند برای شما بیت کوین بفرستند ارسال میکنید.
   شرح اختیاریه و اگر یک صفحه پرداخت بسازید توی اون صفحه نمایش داده میشه. همون آدرس کفایت میکنه.

   پاسخ
 74. علیرضا

  سلام من یک مقدار بیت کوین تو سایت free bitcoin جمع کردم چه جوری میتونم انتقالش بدم به حسابم تو سایت block chain.com

  پاسخ
 75. Nima

  سلام و ممنون از مطالبتون میخاستم بدونم ایا یک سایت ایرانی هستش تا بتونی توی اون حساب بیت کوینی باز کنی و بهت راهنمایی هم بکنه که چطور بیت کوین بدست بیاری و یا این که سایت بلاک چین زبون فارسی هم داره

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. کیف پولی که زبان فارسی داشته باشه من ندیدم.
   در هر حال شما باید زبان انگلیسی تون رو تقویت کنید
   چون اگه یه بخش رو هم یکی بتونه به شما راهنمایی کنه، باز بخش های بسیار زیاد دیگه ای انگلیسی هست و شما باید زبان انگلیسی رو بلد باشید.

   پاسخ
 76. احسان

  سلام
  ببخشید یک سوال داشتم، وقتی در سایت فری بیت کوین زیر مجموعه میگیریم و بعد زیر مجموعه من هم چند تا زیر مجموعه میگیره ، از زیر مجموعه های اون هم به ما بیت کوین میرسه ؟میزانش چقدر هست؟
  ممنونم

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. نه اینطوری درآمدی به شما نمیرسه، سیستم چندسطحی نیست.

   پاسخ
 77. omid

  سلام

  بعد از وارد کردن پسوردwallet تم در سایت بلاک چاین
  یک گزینه هم زیر آن اضافه میشه به نامGoogle Authenticator
  در این قسمت نمی دونم که باید چی بنویسم؟
  خواهش می کنم کمکم کنید

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. این گزینه برای فعال کردن ورود دو مرحله ای از طریق اپلیکیشن google authenticator هست.

   پاسخ
 78. محمد

  سلام آقای جهاندیده وقت بخیر بنده در سایت فری بیت کوین ثبت نام کردم و شروع به دآمد زایی کردم من یه سوال از شما دارم و اونم اینه که تو سایت قسمت پروفایل یه گزینه هست به اسم 2 FACTOR AUTH که فکر میکنم همون تایید دو مرحله ای باشه درسته؟! و اگه میشه بگید چجوری باید کد رو دریافت کرد و اینکه یه شماره تلفن همراه میخواد دقیقا نمیدونم نحوه ی کارکردش چجوریه و سوال بعدی سکرت کی چیه کد به صورت اعداد و حروف نشونش داده و به چه دردی میخوره و ببخشید انقدر طولانیش میکنم اما سوالم اینه که من تو گرین والت یه کیف پول ساختم و حالا میگه برای امنیت بیشتر یه بکاپ بگیر من از موبایل اندرویدی و بسته اینترنت استفاده میکنم دقیقا باید چیکار کنم…؟! و سوال آخر من میخوام آدرس کیف پولم بگیرم میدونم چجوری میشه گرفت دو تا آدرس نشون میده کدومش آدرس کیفمه؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام.
   فعالسازی ورود دو مرحله در سایت فری بیتکوین با اپلیکیشن google authenticator هست و شماره موبایل و سکرت کی هم برای اینه که اگر گوشی شما به هردلیلی آسیب دید و نیاز بود تا اپلیکیشن google authenticator رو روی یه گوشی دیگه نصب کنید، بتونید وارد حساب کاربری بشید.
   آدرس دریافت بیت کوین در گرین آدرس دوتا نیست. وقتی در منوی receive روی show url and address کلیک میکنید هم آدرس رو نشون میده و هم لینک همون آدرس.

   پاسخ
   1. محمد

    آهان خیلی ممنون من برنامه نصب کردم دیروز اما دقیقا نمیدونم کارکردش نوشته قسمت افزودن حساب که نام حساب و کلید شما کلید من در واقع همون سکرت کلید سایت freebitcoin هست ؟! یا کلید کیف پولم تو سایت green?! چون من این برنامه طبق خواسته سایت green دانلود کردم نمیدونم کیف پولمم کلید داره؟! اصلا باید نام حساب رو چی بزنم در ضمنن اون کد خوان دقیقا چطور کار میکنه باید دو تا دستگاه وجود داشته باشه برای استفاده ازش؟! ببخشید که انقدر سوال می پرسم اگه میشه لطف کنید بازم جواب بدید ممنونم…

    پاسخ
    1. شجاع‌الدین جهاندیده

     اگه دقت کنید همه چیز دستتون میاد.
     امکان اضافه کردن چندین سایت در google authenticator وجود داره بنابراین نیاز به دو دستگاه نیست.

     پاسخ
     1. محمد

      آهان خیلی ممنون ولی من هنوز اسم حساب رو نمیدونم چی بزنم اسم سایت یا هر چیز دلخواهی یا هم چیز دیگه ای خیلی ممنون میشم جواب بدید و سوالم دیگه هم اینه من میخوام از طریق عضو گیری از سایت بیت کوین بگیرم به نظر شما سیاست این جور سایت ها راجب کسی که زیر مجموعه زیاد بگیره چجوریه مثل دوستمون که بالا گفتن امکان بلاک شدن اکانت وجود داره؟!؟

 79. ماری

  باسلام وقتتون بخیر
  من در سایت https://www.trustbtcfaucet.com
  ثبتنام مردم و مقداری ساتوشی کسب کردم ولی وقتی یک زیر مجموعه گرفتم اکانتم بلاک شد. الان باید چیکار کنم ک اکانتم از بلاک بیاد بیرون. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. باتشکر

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. اطلاعی در این زمینه ندارم متاسفانه.
   به طور کلی این سایتها ارزش وقت گذاشتن نداره.

   پاسخ
 80. عباس

  سلام
  درسایت فری بیت کوین گزینه ای بنام مولتی پلی که بازی شانسی است برای کسب بیت کوین رایگان.امکان اینکه این سایت کوکی وارد لپ تاپ نماید تا بتواند تشخیص دهد که شخص بیت های را زده یا بیت لو را چون بشکل عجیبی بیت کوین های را که پس از یکساعت انتظار کسب میکنیم براحتی در این بازی پس میگیرد؟ممنون میشوم اگر قدری توضیح دهید.

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. از نحوه کارکرد اون بخش اطلاعی ندارم.
   اما به طور کلی کسب بیت کوین از بازی ها خیلی مشکله و محدودیت های زیادی رو اعمال میکنن.
   سایتی که اسم برید میلیون ها نفر عضو داره و اگر کسب بیت کوین به مقدار زیاد و راحت امکان داشت سایت ورشکست میشد!

   پاسخ
 81. عباس

  سلام
  دربند 8بخش تورمی نبودن بیت کوین اظهارداشتید که حداکثراستخراج ان21میلیون است به چند سیوال پاسخ بدهید ممنون خواهمشد.
  1-این سیاست محدودیت استخراج توسط چه کسانی تعین شده است؟
  2-ایا امکان دارد که همانها دراینده تصمصم به استخراج بیشتر نمایند؟
  3-اگر استخراج بیت کوین ثابت بماند.بنابراین نرخ برابری ان با دلار فقط به تقاضا مربوط میشود.دلیل کاهش ویا اصلاح قیمت از حوالی 20هزار به حوالی10هزارچه میتواند باشد.منظورم اینه که عامل فاندامنتالی خاص بر کاهش تقاضا دراین اواخر اثر گذار بود؟
  4-اصولا چه عاملفاندامنتالی روی این ارز اثرمستقیم دارد؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام.
   1 – این سیاست نیست و ساختار بیت کوین توسط سازنده آن طوری ایجاد شده که استخراج بیش از 21 میلیون بیت کوین امکان پذیر نیست.
   2 – چنین چیزی ممکن نیست.
   3 – عوامل دقیق افت قیمت رو هیچکس نمیدونه. برخی از عواملی که روی قیمت بیت کوین تاثیر میذارن:
   – محدودیت عرضه در مقابل تقاضا
   – سختی استخراج (mining difficulty) و افزایش و کاهش تعداد ماینرها به هردلیلی (مثل قیمت برق، قوانین کشورها و…)
   – تصورات عمومی از ارزشمند بودن ارز
   – رسانه‌ها
   – سرمایه‌گذاران بزرگ (به اصطلاح Whale ها)
   – رقیق شدن بازار به دلیل سرمایه گذاری افراد در ارزهای جدید
   – قوانین و مقررات کشورها
   – و…
   4 – عوامل مستقیم و غیرمستقیم بنیادی زیاد هستن. اکثرا از تحلیل تکنیکال برای تحلیل این ارزها استفاده میشه.

   پاسخ
 82. علی

  سلام نرم افزار خاصی رو برای ios و یا اندروید مربوط به‌بیت‌کوین پیشنهاد میکنید که‌بدون استفاده از سایت بشه کار کرد

  پاسخ
 83. مرضیه

  نه میخوام امتیازی ک از سایت freebitcoinکسب کردم ب حساب بیت کوینی ک در سایت بلاک چین ساختم واریز کنم. امتیازم بحساب شخصیم بیاد

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   در سایت بلاک چین روی دکمه request کلیک کنید
   یه ادرس به شما میده، اونو کپی کنید
   در سایت freebitcoin وارد بشید و روی منوی profile کلیک کنید
   در بخش CHANGE WITHDRAWAL ADDRESS ادرسی که کپی کردید رو وارد کنید
   رمز حساب کاربری رو هم تو فیلد Password وارد کنید و change رو بزنید

   پاسخ
 84. مرضیه

  سلام. ببخشید در کدام قسمت پروفایل ادرس بیت کوین خود را وارد کنم؟ باتشکر

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. سوال رو واضح بپرسید لطفا.
   قصد دارید چه کار کنید؟
   اگه قصد ارسال هست، باید روی دکمه send کلیک کنید و ادرس بیت کوین گیرنده رو توی فیلد to وارد کنید.

   پاسخ
 85. مرضیه

  باسلام
  من مقداری بیت کوین از سایتfreebitcoin کسب کردم چطور ب حساب خودم ( کیف پولم )انتقالش بدم

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. حداقل برداشت در اون سایت 0.00030000 بیت کوین هست که هریک شنبه بصورت خودکار به ادرس بیت کوین شما ارسال میکننن
   باید ادرس بیت کوین رو در پروفایل درج کنید

   پاسخ
   1. رامیار

    سلام آقای جهاندیده عزیز وقت بخیر 0.00030000 میشه بفرمایید به ریال چقدر میشه
    و یه سوال اگه من این مقدار بیت کوین داشته باشم میتونم از بلاکچین به حساب بانکی ایران انتقال بدم یا نه؟

    پاسخ
    1. شجاع‌الدین جهاندیده

     سلام، مقدار بیت کوین رو ضربدر قیمت 1 بیت کوین کنید، مبلغش بدست میاد
     قیمت بیت کوین رو اینجا ببینید
     چنین مقادیر کمی فقط کارمزد تراکنش میشه و مبلغی نیست که بشه فروخت

     پاسخ
   2. رامیار

    ببخشد دوباره … با pivot آشنایی دارید؟

    پاسخ
 86. مهرداد

  سلام آقای جهاندیده عزیز
  اگر کسی قصد خرید ارز دیجیتال دیگه ای به غیر از بیت کوین رو داشته باشه که خیلی مشهور نباشه مثلا Verge یا Electronum و ساکن ایران هم باشه چه پیشنهادی براش دارین؟؟
  آیا بهتره که ابتدا با ریال بیت کوین که امکان پذیره بخره و بعدا اونو به یه کیف پول منتقل کنه و بعدا تو صرافی های انلاین مثل Binance که خودتون معرفی کردین بیت کوین رو به ارز دیجیتال دلخواه چینج کنه؟؟
  سوال بعدی اینکه اگه من بخوام 10 مدل ارز دیجیتال متنوع بخرم باید برا هر کدوم کیف پول مخصوص داشته باشم یا اینکه همه رو میتونم تو یه کیف پول نگهداری کنم؟؟ چون بیشتر ارزها تو سایتشون کیف پول معرفی کردن.

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، بله باید بیت کوین بخرید و بعد بعد کوین رو وارد صرافی های آنلاینی مثل binance کنید و سپس ارز مورد نظرتون رو خریداری کنید.
   هر ارز کیف پول جداگانه خود رو داره، مگر اینکه از اپلیکیشن یا سایتی استفاده کنید که چند قابلیت نگهداری ارز رو پشتیبانی میکنه.

   پاسخ
   1. مهرداد

    سایت‌های ایرانی مطمئن و با کارمزد پایین برا خرید بیت کوین چی پیشنهاد میدین؟؟
    برای چینج بیت کوین با ارزهای دیجیتال دیگه، کدوم صرافی ها رو پیشنهاد میدین؟؟

    پاسخ
    1. شجاع‌الدین جهاندیده

     سایتهای ایرانی چیزی مدنظرم نیست.
     سایتهای خارجی، یک صرافی رو اینجا معرفی کردیم

     پاسخ
 87. sh

  سلام
  با توجه به تجربه ای که با بلوک چین دارم اینو می نویسم .
  من پارسال با سایت بلوک چین آشنا شدم و مبلغی خرید زدم و در سایت نگه داشتم. بلوک چین سایتی هست که امنیتش بسیار بالاست , اما در مورد خرید و انتقال بیت کوین باید بگم که من اصلا راضی نبودم. در مورد خرید اینکه در روز حداکثر 300 یورو بیشتر نمیشه خرید و خرید رو 100% هم قبول نمیکنه و گاهی اوقات بعد از خرید پنجره خرید رو برای یک هفته قفل میکنه.
  بدتر از اون اینه که اگه بخوای بیت کوینت رو به کیف پول دیگه ای انتقال بدی کارمزد بالایی داره و کارمزد ثابتی هم نداره, مثلا هرچی بخوای بیشتر برداری کارمزد بیشتری می گیره . خلاصه دمارت رو در میاره تا بیاد بیت کوینت رو بهت بده . من برای برداشت کل بیت کوینم مجبور شدم کلی کارمزد بدم. تازه آخر کار یه مقداری ته حسابم نگه داشت و اجازه برداشت کامل هم بهم نداد.
  این بود تجربه من, حالا خود دانید.

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. ممنون که تجربه تون رو نوشتید
   بخشی از کارمزد بالا به خاطر کارمزد شبکه بیت کوین هست و این روزها به شدت کارمزد تراکنش ها افزایش پیدا کرده.

   پاسخ
  2. محسن

   سلام،بنظر شما یعنی از بلوک چین استفاده نکنیم؟اگه آره جای گزین بهترش چیه؟؟

   پاسخ
 88. علی

  سلام دوست عزیز
  من چند وقته که با این سیستم گسترده اشنا شدم … ولی تنها و تنها یه سوال دارم که داره دیوونم میکنه و جوابی براش ندارم … اگر جواب بدید ممنون میشم
  من چند حساب با بلاکچین و کیف پول های دیگه باز کردم …… حالا تو بعضی هاش یه خودره ساتوشی ریختم …. بعد یه مدتی که داشتم ادرسها و تراکنش ها رو چک میکردم تو بخش Transactions بلوکچین دیدم که یه سری تراکنش هایی که اصلا ربطی به من نداشته مثلا 1 بیت کوین یا 50 بیت کوین اومده تو حساب من و از حسابم خارج شده و رفته به حساب دیگه ……در اصل هیچ پولی به حساب من نیومده و اون مقداری هم که داشتم دست نخورده … فقط همونی که واریز شده دوباره خارج شده …….این یعنی چی ؟!!ا

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. اون بخش که مشاهده کردید یک لیست از تراکنش های کل افرادی هست که دارای والت بیت کوین هستن و تنها تراکنش های شما نیست.

   پاسخ
   1. علی

    نه خوب ….بله بلوکچین بخشی داره که همه تراکنش ها رو نشون میده ولی توی سرچ وقتی ادرس خودتون رو بزنید طبیعتا باید تراکنش های شما باشه نه کسی دیگه … ولی جالبیش اینه که دریافت و پرداخت از ادرس من بوده …. مسئاله این هست … به این عکس که میفرستم توجه کنید کل موجودی من 10 هزار ساتوشی بوده ولی تو لیست تراکنش بلوگچینم یکی اومده 1.35 بیت کوین ریخته به ادرس من و برداشت زده به ادرس دیگه …!!ولی داخل پنل من همچین چیزی نبود که کسی داخلش بشه و این برداشت و واریز رو انجام بده …. انگار یه روح هست ….
    http://s9.picofile.com/file/8316039226/Untitled.jpg

    پاسخ
    1. شجاع‌الدین جهاندیده

     شما به No. Transactions نگاه کنید، فقط 2 تراکنش از طریق این ادرس شما صورت گرفته.
     سایر تراکنش هایی که میبینید، مربوط به کسی هست که علاوه بر شما، به افراد زیاد دیگه ای انتقال بیت کوین رو انجام داده. (یعنی این آدرس: 1DXhNVViVYu4xPGUu4pYH2cTr72UPMqKAt و موجودیش هم در حال حاضر حدود 9 بیت کوین هست و بیش از 3000 تراکنش هم داشته.)
     احتمالا شما ادرس بیت کوین تون رو در سایت کسب درآمد، سایتهای بازی و یا موارد مشابه وارد کنید.
     در هر حال اون مقادیر متعلق به ادرس بیت کوین شما نیست.
     اینجور تراکنش ها در بلاک چین و بیت کوین کاملا طبیعیه.

     پاسخ
     1. علی

      اوکی ممنون از پاسختون گفتم یه وقت مشکلی باشه ..شاد و پیروز باشید …

 89. روح الله

  سلام چه چوری می تونم چندین سایت بیت کوین داشته باشم یا ثبت نام کنم بایک خط انترنت ممنون.

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. متوجه نشدم، اگه میخواید چندتا حساب بیت کوین باز کنید، هیچ مشکلی وجود نداره فقط باید ایمیلها متفاوت باشه.

   پاسخ
 90. حسین

  سلام آقای جهان دیده من از سایتی که درآمد زایی دارم اونم از نوع بیت کوین میتونم مستقیم به کیف پول لوکال بین کوینم بزنم بدون اینکه اول به بلاک چاین بزنم بعد به لوکال بیت کوین؟چون هر دفعه کیف پول جدیدی ارائه میده

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. بله میتونید مستقیم به لوکال بیت کوینز بفرستید

   پاسخ
 91. فرشته

  سلام چطوری بسازم بیت کوین رو؟ میشه راهنمایی کید منو؟

  پاسخ
 92. Saad baa

  باعرض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان میشه یه حساب بیت کوین برا من بسازین؟ممنون میشم.

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. فقط خود شما باید بسازید

   پاسخ
 93. ژيلا

  سلام.من در سايت لوكال بيت كوينز ثبت نام كردم و چند تا تريد هم داشتم ولي وقتي ميخوام يه پست واسه فروش بزارم اكسپت ميشه ولي تو ليست نميبينم اسم خودمو از يه سيستم ديگه هم نگاه كردم ديده نميشه ولي وقتي رو نام كاربري ميرم درخواست واسه فروش گذاشته شده فقط ديده نميشم تو اون ليست ممنون ميشم پاسخ بدين

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. برای به نمایش در آمدن آگهی فروش، حداقل باید 0.1 بیت کوین در حساب شما موجود باشه.

   پاسخ
 94. عرفان

  سلام بیت کوین هایی که در‌میاد رو میشه داخل بازی های انلاین خرج کردو چیز میز خرید؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. بله میشه بیت کوین رو در برخی سایتها خرج کرد.

   پاسخ
 95. سیروس

  با سلام و احترام.برای شروع با ۲۰۰ هزار تومان هم میشه بیت بخریم یا نه؟سپاس از سایت و پاسخگویی شما

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. بله با 200 هزارتومان هم میشه مقدار بیت کوین خرید. از طریق این آموزش:
   https://www.bourseiness.com/32666/localbitcoins
   فروشنده ای رو در سایت موردنظر پیدا کنید که به مقدار دلخواه شما هم بیت کوین بفروشه.

   پاسخ
 96. محمد

  ممنون از توضیحات خوبتون ، کیف پول کاغذی چرا باید داری چند برگ باشه ؟ یعنی هر برگ نشانه بخشی از موجودی بیت کوی ما خواهد بود ؟ تعداد کم یا زیاد اوراق چه منفعتی دارد ؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   تعداد برگه زیاد نشون از موجودی بیت کوین زیاد نیست.
   روی برگه کلیدهای کیف پول شما چاپ میشه و داخل این کیف پول میتونه مقدار کم یا مقدار زیادی بیت کوین باشه.

   پاسخ
 97. aram

  سلام من چطور حساب درست کنم حساب بیت کوین برای اینکه حسابم تایید بشه میگه باسد ۱۰دلار افزایش بدی ایا راسته اگه کسی بلده حساب درست کنه پول درجا بیاد توش بیاد تلگرام لطفا قربان شما خواهشا کمکم کنید ???

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. هیچ مبلغی برای ایجاد کیف پول نیاز نیست. فقط ارسال و دریافت بیت کوین هست که مقداری کارمزد داره.

   پاسخ
 98. محمد

  سلام میبخشید من اگه یه مقدار بیت در مثلا صرافی bittrix داشته باشم میتونم اون و بفروشم به مثلا دلار و بعد دلار و منتقل کنم به یه حساب دلاری

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. اگه حساب دلاری دارید و صرافی bittrix هم به حسابی که شما دارید پرداخت رو انجام میده آره.
   bittrix که برای ایرانی ها بسته هست

   پاسخ
 99. کیوان

  سلام ، من کیف پولم رو در blockchain.info ساختم ، میخواستم بپرسم برای دریافت بیت کوین ، فرستده هم باید توی همین کیف پول، بیت کوین داشته باشه، یا از هرکیف پولی با داشتن آدرس کیف من ، میتونه برام ارسال کنه .

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. نه نیازی نیست که هر دو نفر از یک کیف پول استفاده کنن.
   دریافت کننده میتونه از کیف پول جداگانه ای استفاده کنه.

   پاسخ
 100. علی

  با سلام و خسته نباشید

  من بیت کوین کیف گول کاغذی دارم حالا چطوری موجودی بیت کوینمو چک کنم ک چقدر موجودی دارد ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. باید private key رو در یه کیف پول مثل blockchain.info ایمپورت کنید تا موجودی رو ببینید.

   پاسخ
 101. مهرداد

  آیا ارزش دارد یک فرد تمام سرمایه پس انداز خود ( مثلا ۶۰ میلیون ) رو به امید کسب موفیقت حتمی و چند برابر شدن وارد بازار کسب و فروش بیت کوین کند یا خیر ؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   ریسک اینکار به شدت بالاست، خود شما باید تحقیق کنید و تصمیم بگیرید.

   پاسخ
 102. مهرداد

  سلام
  مثلا من ۵ میلیون تومان بیت کوین میخرم از یکی از فروشندگان ایرانی سایت لوکال.
  با این تفسیر آیا عین بانک هست که بهمون سود میده ؟
  آیا سودش در حال حاضر مثلا همون ۱۰ درصد هست یا نه ؟
  این ۵ تومن ( یا هر مبلغ دیگه ) طی چند وقت میتونه سود کلان رو با فرض روند مثبت ارزش بیت کوین در پیش داشته باشه ؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. نه دوست عزیز
   چرا فکر کردید مثل بانک سود میده؟
   خرید بیت کوین مثل اینه که شما یه ارز بخرید، مثل دلار.
   حالا دلار میتونه بالا بره یا پایین.
   نوسانات بیت کوین خیلی شدیدتر از دلار هست.

   پاسخ
 103. arman

  سلام ، آقا من خودم تونستم با روش سايت *** مقدار 0.8 بيت کوين بدست بيارم، ميدونم سخته و رو اعصاب روشش ولي با توجه به روند پيشرفت قيمت بيتکوين مطمعنم ارزش داره و هر روز داره قيمتش ميره بالا خواستيد شما هم يه تست کنيد ، متاسفانه پولمون هر روز کم ارزش تر داره ميشه شايد با افزايش قيمت بيت و دلار بشه يه چي درآورد از اين راه!

  پاسخ
  1. دانیال

   آدرس سایته چیه؟؟

   پاسخ
 104. k.a

  سلام،یه سوال داشتم بلاک چین مشکل پیدا کرده ؟امکان ارسال و دریافتش غیر فعال شده، فقط مانده حساب رو نشون میده اطلاع دارید در این مورد؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. ظاهرا یه مقدار مشکل داره. احتمالا به خاطر افزایش قیمت بیت کوین و افزایش تعداد درخواست ها و تراکنش هاست

   پاسخ
   1. k.a

    ممنون
    شما کیف پول معتبر دیگه ای میشناسین در حال حاضر یا همون بلاک چین رو توصیه می کنید؟

    پاسخ
    1. شجاع‌الدین جهاندیده

     بهترین گزینه به نظرم بلاک چین هست.
     کیف پول های معتبر زیادی وجود داره، من خودم امتحان نکردم.
     اینها هم معایب خودشون رو دارن
     این کیف پول آنلاین بقیه ارزها رو هم داره: cryptonator
     این هم یه مورد دیگه: coinpayments
     کیف پول دسکتاپ: bitcoinarmory.com

     پاسخ
 105. محمد

  سلام در سیستم لوکال بیتکوین مراحل و شرایط تبلیغ برای خرید یا فروش را توضیح بدین لطفا

  پاسخ
   1. محمد

    ممنون ، خیلی کمک کرد

    پاسخ
    1. محمد

     سلام ممنون از راهنمایی های شما میخواستم بدونم اگه من کیف پول و از طریق مثلا تبلت بسازم و بعد تبلت و انلاین نکنم و کارامو از طریق یه سیستم دیگه انجام بدم کیف پول تبلتم از امنیت بیشتری برخوزداره ؟

     پاسخ
     1. شجاع‌الدین جهاندیده

      سلام. دقیقا متوجه منظور شما نشدم.
      اما شما از هر دستگاهی که استفاده کنید و از طریق اون دستگاه وارد کیف پول بشید باید از امنیتش مطمئن باشید
      برای افزایش امنیت کیف پول میتونید two factor authentication و سایر موارد امنیتی رو فعال کنید
      اگر مبلغ بیت کوین شما بالاست و قصد دارید به مدت طولانی نگه دارید، شاید ااستفاده از کیف پول کاغذی گزینه بدی نباشه: راهنمای کیف پول کاغذی

  1. محمد

   سلام اقا لطفا کمک کنید من میخوام وارد کیف پول بلاک چین بشم برام پیغام میده که یک ایمیل برات فرستادیم برید از طریق لینک ارسالی وارد کیف بشید ولی وقتی به ایمیل مراجعه میکنم برا من پیغامی نمییاد ( مث اینکه سیستم بلک چین برا یک ادرس دیگر پیام میفرسته ) من چیکار باید بکنم در واقع من چگونه میتونم ادرس ایمیلم و عوض کنم یا بدون نیاز به ایمیل وارد کیف پولم بشم

   پاسخ
   1. شجاع‌الدین جهاندیده

    سلام. اگه مشخصات ورود به کیف پول یعنی identifier (نام کاربری) و رمز عبور رو وارد کنید برای تایید ورود یه ایمیل برای شما میفرسته.
    وقتی روی ایمیل روی تایید کلیک کنید، بدون مشکل وارد کیف پول میشید.
    باید موقع ثبت نام دقت کنید که ایمیل رو درست وارد کنید.

    پاسخ
    1. محمد

     سلام شما درست میگید ولی الان اگه من ادرس ایمیلم رو گم کرده باشم چگونه میتونم بدون نیاز به ایمیل ادرس وارد بشم ؟؟
     ضمنا من یه مفدار funfire توی سایت bitfinix خریدم میخوام به کیف پول خودم منتقل کنم ولی نمیدونم کیف پولی که fun و قبول کنه کدومه اگه میشناسین لطفا لینک کیف پول مورد نظرتون رو برام بگذارین ممنون میشم

     پاسخ
     1. شجاع‌الدین جهاندیده

      سلام، راهی وجود نداره، نباید ایمیل تون رو گم میکردید.
      برای ساخت کیف پول funfair از سایت myetherwallet.com استفاده کنید
      چون این ارز روی بلاک چین اتریوم قرار داره، با myetherwallet.com دریافت و ارسالش رو انجام داد

 106. reza

  سلام
  با تشکر از سایت خوبتون.من توی سایت لوکال بیت کوین عضو شدم. حالا وقتی بیت کوین از فروشنده های این سایت بخرم بیت کوین به همین حساب لوکال بیت کوین میاد یا باید آدرس کیف پول پولم توی بلاک چین رو بدم. ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. وقتی بیت کوین میخرید، بیت کوین به حساب شما در لوکال بیتکوینز اضافه میشه، بعد میتونید به هر کیف پولی که خواستید انتقال بدید.

   پاسخ
   1. reza

    ممنون. برای انتقالش به کیف پول بلاک چین ، سایت لوکال بیتکوینز هزینه کسر میکنه ؟ شما پیشنهاد میدید که بیت کوین رو تو همون لوکال بیتکوینز نگهداری کنم یا بریزم تو کیف پول بلاک چین ؟ من چون تو مقالات سایتتون راجبه بلاک چین نوشته بودید اونجا عضو شدم . ولی تازه کارم و ممنون میشم راهنمایی کنید راجبه کارها. بازم ممنون

    پاسخ
    1. شجاع‌الدین جهاندیده

     برای انتقال همیشه هزینه ای بابت کارمزد انتقال کسر میشه.
     من پیشنهاد میدم بیت کوین توی لوکال بیتکوینز نگهداری کنید، چون امنیتش بالاست و از طرفی هر زمان اراده کردید فوری میتونید بفروشید و به پول نقد تبدیل کنید.
     برای افزایش امنیت حساب کاربری میتونید قابلیت two-factor authentication رو از منوی sccount security فعال کنید.

     پاسخ
     1. reza

      با تشکر از پاسخگویی سریعتون، واسه فروش تو سایت لوکال بیتکوینز باید حداقل چقدر بیت کوین تو حساب باشه ؟ میشه کل حساب رو صفر کرد و تمام بیت کوین رو فروخت یا منتقل کرد ؟ ممنونم

     2. شجاع‌الدین جهاندیده

      برای فروش سریع، بدون ارسال آگهی، باید ببینید خریدار چه محدودیتی در مبلغ معامله گذاشته
      به جزییات آگهی هایی که خریدار بیت کوین هستند توجه کنید
      بله کل حساب رو میشه صفر کرد

 107. Milad

  خیلی جامع و خوب بود!
  ممنون

  پاسخ
 108. سعید

  اگر در سایت لوکال بیت کوینز بعد از واریز وجه توسط خریدار، فروشنده دریافت وجه را تایید نکند سایت چگونه ادعای خریدار را تایید می کند؟

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   اگر خریدار مدرکی برای اثبات واریزی داشته باشد به سایت ارائه می دهد و سایت لوکال بیتکوینز، بیت کوین را برای خریدار آزاد می کند.
   بنابراین پس از واریز وجه باید تصویر (اسکرین شات) از واریز انجام شده داشته باشید و آنرا تا زمان آزادشدن بیت کوین نگه دارید

   پاسخ
   1. مهدی

    مدارک منظورتون همون رسید عابربانکه؟ با توجه به اینکه این رسیدها به زبان فارسی هستن ایا این سایت بررسیشون میکنه؟ آیا تا به حال موردی دیدید که سایت این مدارک رو بررسی کنه؟ هر اطلاعاتی در این مورد دارید ممنون میشم بفرمایید

    پاسخ
    1. شجاع‌الدین جهاندیده

     بله، هر مدرکی که نشون دهنده این باشه شما واریز رو انجام دادید
     قطعا سایت برای رفع این مشکل فکری کرده که انواع زبان های دنیا رو بتونه پشتیبانی کنه و جعلی یا واقعی بودن مدارک رو تشخیص بده.
     باید فقط با کاربرایی که اعتبار بالایی دارن معامله کنید، به این ترتیب احتمال وقوع مشکل خیلی خیلی کم میشه

     پاسخ
     1. مهدی

      مرسی از سرعت پاسخگوییت :))
      موفق باشی

 109. علی رضا

  اقا من مثلا فلان مبلقی داخل کیف پولم یا همین بلک چین هست می خوام بدم به صرافی که ازش پول بگیرم چه جوری باید بدم رمز عبورم رو بدم که باهاش ثبت نام کردم چی رو باید بدم امکان داره یکم توضیح بدید

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   دوست عزیز شما نباید رمز رو در اختیار کسی قرار بدید
   هرشخص یک کیف پول بیت کوین بسازه، یک آدرس بیت کوین داره، شما باید ادرس بیت کوین صرافی رو بگیرید
   بعد وارد کیف پول تون بشید و از بخش Send مبلغ بیت کوین موردنظر، آدرس بیت کوین گیرنده رو وارد کنید و ارسال رو انجام بدید
   ارسال بسته به شبکه بیت کوین و میزان Transaction Fee که تعیین کردید ممکنه چندساعت طول بکشه

   پاسخ
   1. حمید

    سلام ببخشید میخواستم یه کم کامل منو راهنمایی کنید من امروز توو سایت بیتکویین ثبت نام کردم و بیت کویینم هم 2 هست چطور میشه که رایگان و بدون پرداخت پولی چیزی بیت کویین ام رو چند برابر افزایش بدم که بتونم ازش پول درارم ؟

    پاسخ
    1. شجاع‌الدین جهاندیده

     سلام. برای دریافت مقدار کمی بیت کوین رایگان میتونید هر از یک ساعت از این سایت درخواست بدید: freebitcoin

     پاسخ
     1. سحر

      سلام من مدتی هست که در فری بیتکوین هر یک ساعت درخواست میدم ولی هیچی وارد کیف پولم نشده!میشه بگید کجای کارم اشتباهه

 110. رضا

  سلام،اىابابىت كوىن مىشد اجناس دىگر همخىدارى كردمثلا هزار كىلو مىوه خرىد

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   باید ببینید طرف معامله با بیت کوین کار میکنه یا خیر.
   همه چیز بستگی به طرف معامله داره

   پاسخ
   1. حمید

    سلام سر جمع 44 ساعتی میشه که اومدم توو این برنامه و FCN:44435 و XMR : 3582 HSJOVH[ ;VNI .به نظرتون ادامه بدم یا نه بی خودیه ؟

    پاسخ
     1. حمید

      همین Miner Gate

     2. شجاع‌الدین جهاندیده

      این اعداد رو بطور کامل ننوشتید، عدد اعشار داره.
      شما هر مقدار بدست اوردید در قیمت ارز موردنظر ضرب کنید خود شما بسنجید که ارزش داره یا نه.
      قیمت دلاری ارزها رو در این سایت میتونید ببینید.

 111. رضا

  سلام اىادراىران تاكنون ازاىن روش درمعاملات استفاده شده وهنوزكسى شناختى ندارد

  پاسخ
  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. قطعا در ایران معاملاتی انجام شده اما فکر نمیکنم کسی از آمار آن اطلاع داشته باشه

   پاسخ

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نکات مهم

 • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
 • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
 • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
 • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.

سلب مسئولیت: در بازارهای مالی و سرمایه‌گذاری (سهام، بازار آتی و ارز) ارزش دارایی‌ها ممکن است به سرعت تغییر کند و ریسک از دست رفتن سرمایه وجود دارد. محتوای موجود در سایت بورسینس صرفا جهت اطلاع‌رسانی است و نظرات شخصی نویسنده را منعکس می‌کند. بورسینس هیچ منفعت یا مسئولیتی در قبال سود و زیان کاربران ندارد و مسئولیت استفاده از تمامی مطالب و محتوای سایت بر عهده کاربران است.
Copyright © Bourseiness 2013-2019
کپی‌برداری از مطالب این سایت به هرشکل، غیرمجاز و غیرقانونی است.