آموزش گام به گام سرمایه گذاری در بورس به زبان ساده (شروع سریع در بورس)

با توجه به بازدهی خوب بورس تهران نسبت به بقیه بازارها، افراد زیادی تمایل پیدا کرده‌اند در این بازار حضور یابند و سرمایه‌ مازادشان را در بورس سرمایه‌گذاری کنند.
 
برخی افراد به اشخاص عادی توصیه می‌کنند وارد بورس نشوند. بسیاری هستند که افراد تازه‌کار را از ورود به بورس منع می‌کنند و دلیل اینکار را پرریسک بودن این بازار و امکان مسدود شدن سرمایه برای مدت طولانی می‌دانند، در حالی که همه افراد می‌توانند با کسب دانش و آموزش‌های لازم و تجربیات کافی، مانند افراد حرفه‌ای در بورس سرمایه‌گذاری‌ پر سودی داشته باشند
 
شما چه تصویری از بورس تهران در ذهن خود دارید؟ در این مطلب کاربردی  از سایت بورسینس، قصد ما این است که نحوه شروع سرمایه‌گذاری در بورس را بصورت ساده و گام به گام برای شما شرح دهیم، پس از آن، آموزش‌های پیشرفته‌تر برای موفقیت در بورس را نیز در بورسینس دنبال کنید.
 
 

با مشاهده ویدئو زیر درباره بورس بیشتر بدانید:

 
 .

مزایای سرمایه‌گذاری در بورس

سرمایه‌گذاری در سهام چندین مزیت مهم دارد و به خاطر این مزیت‌ها می‌تواند گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری باشد؛

مزیت اول – برای سرمایه‌گذاری در سهام، نیاز به سرمایه زیادی ندارید. حداقل خرید سهام در سیستم‌های معاملات آنلاین که امروز همه از آنها استفاده می‌کنند فقط 102 هزارتومان است. اما برای اینکه فعالیت و زمانی که شما صرف می‌کنید واقعا ارزش داشته باشد، بهتر است حداقل 5 میلیون تومان سرمایه داشته باشید.

آموزش بورس

​​آموزش کاربردی کسب درآمد از بورس

​در این ​9 فایل صوتی، استاد ثقفی به ​این سوالات پاسخ می‌دهد


 • ماهانه در بورس چقدر می‌توان سود کرد؟
 • ​آیا می‌توان در ۵۰ روز سرمایه‌ام را ۳ برابر کنم؟
 • نحوه سود کردن در بورس چگونه است؟
 • برای شروع در بورس چقدر ​سرمایه لازم است؟

​قیمت بسته: 145,000 تومان


​این آموزش را اکنون بطور رایگان دریافت کنید!

آیا می‌توان در ۵۰ روز سرمایه‌ام را ۳ برابر کنم؟
ماهانه در بورس چقدر می‌توان سود کرد؟
نحوه سود کردن در بورس چگونه است؟
envelope-o
user

بسیاری از افراد هستند که 2 میلیون، 3 میلیون، 5 میلیون یا بیشتر پس‌انداز کرده‌اند و مایلند آنرا به گردش درآورند و از این طریق سودی نصیب خود سازند. با این مبالغ کم معمولا هیچ کسب‌وکاری نمی‌توان راه‌اندازی کرد و به همین دلیل است که بورس جای خود را در بین افراد زیادی که سرمایه کمی دارند باز کرده است.

 

مزیت دوم – سرمایه شما قابل نقد شدن است. اگر شما برفرض مثال 10 میلیون تومان داشته باشید و آن یک کسب و کار راه‌اندازی کنید، در صورتی که تصمیم بگیرید کسب‌وکارتان را تعطیل کنید وسایل زیادی روی دست‌تان خواهد ماند (مثلا وسایل مغازه یا کارگاه یا…) اما سرمایه‌گذاری در بورس فقط خرید برگه سهام است و اگر سهم درستی را انتخاب کرده باشید که نقدشوندگی بالایی داشته باشد، فورا می‌توانید سهام خود را بفروشید تا کارگزار 3 روز بعد، مبلغ حاصل از فروش سهام را به حساب بانکی شما واریز کند.

مزیت سوم – خرید و فروش سهام در همه جا و در هرزمان قابل انجام است. فرقی نمی‌کند کجای دنیا باشید، فقط کافیست با یک کامپیوتر به اینترنت متصل شوید و معاملات دلخواه‌تان را از طریق پلتفرم‌های معاملاتی متنوع که برای موبایل‌ها، تبلت‌ها و کامپیوترها ساخته شده انجام دهید.

به همین دلیل است که شغل معامله‌گری سهام، یا خرید و فروش در سایر بورس‌ها و بطور کلی معامله‌گری در بازارهای مالی، رویای خیلی از افراد در دنیاست. چون به آنها آزادی می‌دهد و این افراد، سبک زندگی با پرستیژ و متفاوت با اشخاص شاغل را می‌توانند داشته باشند.

مزیت چهارم – می‌تواند برای شما ثروت عظیمی ایجاد کند. در پتانسیل بازارهای مالی برای ایجاد ثروت شکی نیست، اما کسب ثروت از طریق سرمایه‌گذاری در سهام واقعا کار هرکسی نیست و نیاز به کسب مهارت و تجربه بالا دارد.

 

سرمایه‌گذاری در بورس برای من مناسب است؟

قبل از اینکه به الفبای بورس بپردازیم، بهتر است بدانید خرید و فروش سهام و سرمایه‌گذاری در بورس نیازمند داشتن شناخت از خودتان است. آیا شخصی هستید که توانایی تحمل زیان و ریسک زیاد را ندارید؟ وقت آزاد شما بصورت روزانه چقدر است؟ چه انتظاری از سرمایه‌گذاری دارید؟ هدف‌تان چیست؟

بورس برای چه کسانی مناسب نیست؟

– اگر زمان کافی روزانه (حتی 1 ساعت) در اختیار ندارید، بورس برای شما مناسب نیست.
– در صورتی که شغلی ندارید و یا در هر صورت به فکر درآمد ثابت ماهانه هستید، بورس برای شما مناسب نیست.
– اگر سرمایه‌ای که در اختیار دارید وام و قرض است، بورس برای شما مناسب نیست.
– اگر تحمل زیان احتمالی و ریسک بالا را ندارید، بورس برای شما مناسب نیست.
– در صورتی که فکر می‌کنید بورس قمار است و فقط با داشتن شانس و اقبال می‌توان موفق شد، بورس برای شما مناسب نیست.
– اگر به فکر این هستید که در مدت خیلی کوتاهی ثروتمند شوید، بورس برای شما مناسب نیست.

در چه صورت بورس برای شما مناسب است؟

 – سرمایه‌ای پس‌انداز کرده‌اید که فعلا به آن نیازی ندارید و قصد دارید سودی بیشتر از سود بانکی کسب کنید.
– تصمیم گرفته‌اید بصورت حرفه‌ای شغل سرمایه‌گذاری یا معامله‌گری سهام را در پیش بگیرید.
– ریسک‌پذیری و صبر بالایی دارید و می‌خواهید طی سال‌های آینده سرمایه‌تان را افزایش دهید.
– آینده مالی‌تان برای شما مهم است و مایلید برای بهبود آینده خودتان و فرزندان‌تان قدمی مثبت برداشته باشید
– آماده هستید برای رسیدن به هدف‌تان وقت و انرژی بگذارید.
– می‌دانید که کسب ثروت و زندگی در رفاه برای شما ممکن است و آماده هستید بهای رسیدن به هدف خود را بپردازید.

شروع سرمایه گذاری در بورس

برای سرمایه گذاری در بورس نیاز نیست سرمایه عظیمی داشته باشید، با پس انداز و افزودن به سرمایه اولیه، می توانید بازدهی خوبی بدست آورید.

3 قدم شروع سرمایه‌گذاری در بورس

اگر اکنون تصمیم شده برای شروع در بورس قطعی شده، در ادامه این مطلب از سایت بورسینس قصد داریم جزییات کاربردی در مورد نحوه شروع در بورس را آموزش دهیم. حتی اگر دانش بورسی شما فقط همین قدر است که کلمه شاخص بورس را از تلویزیون شنیده‌اید و درباره بورس اطلاعات‌تان صفر است، در ادامه با دانلود راهنمای عملی، می‌توانید اولین سهام‌تان را خریداری کنید.

اما شروع هر کاری مهم است، مخصوصا زمانی که پول و سرمایه شما در میان باشد! بنابراین در نظر داشته باشید:

شروع خوب این است که؛

 – یادگیری و پیشرفت شخصی را در اولویت قرار دهید.
 – برای معامله در بورس با خونسردی عمل کرده و احساسات‌تان را کنترل کنید.
 – به این توجه کنید معامله‌گرها و سرمایه‌گذاران حرفه‌ای چطور معامله می‌کنند.
 – مدیریت ریسک و سرمایه را رعایت کنید و اصل اول شما حفظ سرمایه باشد.
 – برای پیشرفت در این بازار، حاضر باشید وقت و انرژی بگذارید و بهای آنرا بپردازید.

شروع بد این است که؛

 – بدون اینکه حتی مفاهیم ابتدایی را بدانید در بورس شروع به سرمایه‌گذاری و معامله‌گری کنید.
 – صرفا به دنبال سیگنال و توصیه گرفتن از افراد به ظاهر حرفه‌ای باشید و سابقه افراد را بررسی نکنید.
 – به دنبال پولدارشدن سریع باشید.
 – فکر کنید بورس قماربازی است پس نیاز به یادگیری ندارد.
 – معاملات را از روی احساسات انجام دهید و عجله کنید.
 – تا یک معامله سودده داشتید خودتان را خدای بورس بدانید و با قرض گرفتن از بانک و اطرافیان و فروش دارایی‌هایتان وارد بورس شوید! (اشتباه محض)
 – برای یادگیری و پیشرفت وقت و انرژی نگذارید و توقع داشته باشید بدون پرداخت بهای موفقیت، آنرا بدست آورید.
 – مسئولیت پذیر نباشید و مقصر ضررهای احتمالی‌تان را، بازار، مردم و سهامدار عمده بدانید!

قدم اول: دریافت کدمعاملاتی (کدبورسی)
گام اول دریافت کد بورسی

برای معامله در بازار بورس شما نیاز به یک کارگزار رسمی و کد معاملاتی (که با نام کد بورسی – کد سهامداری نیز شناخته می‌شود) دارید.

شرکت‌های کارگزاری در واقع واسط بین شما و بازار بورس هستند و وظیفه انتقال سفارشات خرید و فروش سهام را به سامانه معاملاتی بورس برعهده دارند. اینکار می‌تواند بصورت دستی و توسط خود کارگزار صورت بگیرد یا اینکه سرمایه‌گذار با دسترسی به نرم‌افزار معاملات آنلاین، سفارش را بطور مستقیم ثبت کند.

کد معاملاتی نشان‌دهنده هویت شما در بورس تهران است. با وجود بیش از 100 شرکت کارگزاری فعال، انتخاب از بین آنها برای شما مشکل خواه بود. 

با توجه به تجربه‌ای که داشته‌ایم و مقایسه خدمات کارگزاری‌ها، به شما کارگزاری آگاه را پیشنهاد می‌کنیم زیرا گذشته از خدمات مناسب، افتتاح حساب  و دریافت کد بورسی در کارگزاری آگاه بدون نیاز به مراجعه حضوری مهیا شده است:

روش دریافت کد بورسی غیر حضوری را در این صفحه بخوانید

پس از ثبت‌نام و طی مراحل لازم، به طور معمول حداکثر پس از 3-4 روز کد معاملاتی به موبایل و ایمیل شما ارسال می‌شود و می‌توانید خرید و فروش سهام را انجام دهید.

توجه داشته باشید که خرید و فروش سهام در بورس اوراق بهادار، صرفا از طریق شرکت‌های کارگزاری و به یکی از روش‌های زیر انجام می‌گیرد:

 • مراجعه حضوری به کارگزاری و ارائه سفارش خرید یا فروش
 • سفارش تلفنی به کارگزاری، برای خرید یا فروش سهام
 • سفارش اینترنتی به کارگزاری، برای خرید یا فروش سهام
 • خرید یا فروش مستقیم سهام توسط خود فرد، از طریق سامانه معاملات آنلاین (برخط)

بنابراین برای خرید و فروش سهام، الزاما نیازی به مراجعه به تالار بورس یا کارگزاری نیست و در صورتی که حداقل مدرک دیپلم داشته باشید، کارگزاری‌ها سیستم معاملات انلاین را در اختیار شما قرار می‌دهند. در سیستم معاملاتی آنلاین که بهترین روش معاملات است، خرید و فروش آنی و لحظه‌ای سهام امکان پذیر است. به این معنی که شما به محض وارد کردن سفارش، خرید یا فروش در همان لحظه انجام می‌شود و نیازی نیست خود کارگزار، سفارشات شما را در سامانه معاملاتی وارد کند.

نمای صفحه معاملات سهام

نمایی از سیستم معاملاتی که کارگزاری در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید بصورت آنلاین اقدام به خرید و فروش سهام کنید.

مزایای معاملات آنلاین سهام

 • سرعت عمل در تصمیم‌گیری: می‌توان در چندثانیه خرید یا فروش را انجام داد.
 • کاهش اختلافات بین سرمایه‌گذار و کارگزار و کاهش اشتباهات: به دلیل اینکه شخص سرمایه‌گذار سفارشات خود را ارسال می‌کند، باید در این زمینه مهارت کسب نماید.
 • امنیت بالای معاملات آنلاین: اگر رمز عبور مناسب انتخاب کنید و آنرا در اختیار هیچکس قرار ندهید، کسی نخواهد توانست به آن دسترسی یابد.
 • نقل و انتقال الکترونیک پول: در پنل معاملات آنلاین، پرداخت آنلاین از حساب شما به حساب کارگزاری میسر است و نیازی به مراجعه به بانک نیست.
 • عدم محدودیت زمانی و مکانی برای سرمایه‌گذاری: در هرجای دنیا که باشید، کافیست یک کامپیوتر یا موبایل متصل به اینترنت داشته باشید تا بتوانید معامله کنید.

از لخاظ فنی، نحوه شروع معاملات آنلاین سهام و خرید و فروش سهم بسیار ساده است و حتی افرادی که در زمینه اینترنت دانش اندکی دارند می‌توانند خرید و فروش سهام را از طریق سیستم‌های آنلاین انجام دهند. درباره معاملات غیرحضوری و اینترنتی سهام در این مطلب می‌توانید بصورت تصویری توضیحاتی را مشاهده فرمایید.

از کدام کارگزاری بورس، کدبورسی بگیریم؟

برای اینکه از خدماتی مانند تخفیف کارمزد در معاملات، اعتبار معاملاتی، مسابقات جذاب با جایزه نقدی، وام قرض الحسنه بهره‌مند شوید، سایت بورسینس به شما “کارگزاری آگاه” را پیشنهاد می‌کند.

روش دریافت کد بورسی غیر حضوری از کارگزاری آگاه را در این صفحه بخوانید

 

قدم دوم: یادگیری مفاهیم و قوانین بورسقدم دوم سرمایه گذاری در بورس

هیچ فعالیتی در دنیا وجود ندارد که نیاز به مهارت نداشته باشد. به طور مثال شاید برایتان سوال باشد که آیا بورس تهران 24 ساعت شبانه‌روز باز است و معامله انجام می‌شود؟ فرابورس چه تفاوتی با بورس دارد و از اینگونه سوالات.

پس سرمایه‌گذاری در بازار سهام هم نیاز به یادگیری برخی قوانین، اصطلاحات و مفاهیم دارد.

برای یادگیری مفاهیم بورسی اینجا کلیک کنید و در دوره آموزش بورس از صفر ایمیل‌تان را وارد کنید تا فایل‌های آموزشی برای دانلود رایگان به ایمیل شما ارسال شود.

.

قدم سوم: یادگیری نحوه تحلیل و انجام معاملاتقدم سوم ورود به بورس

پس از یادگیری مفاهیم اولیه بورس، باید بدانید کدام سهام یا اوراق بهادار را در چه زمانی بخرید و چه زمانی بفروشید تا بتوانید کسب سود کنید. اینکار از طریق یادگیری روانشناسی بازار، تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال میسر است و همزمان با یادگیری نیاز به کسب تجربه و تمرین دارد.

در این بخش از سفر شما در دنیای بورس، باید بیشترین انرژی و زمان صرف شود زیرا یک معامله نادرست به هردلیل باعث از دست رفتن بخش بزرگی از سرمایه شما می‌گردد. 

ادامه قدم سوم را در این صفحه بخوانید: نحوه یادگیری تحلیل بازار

.

با کم شروع کنید

سرمایه گذاری با پول کم

پس از دریافت کدمعاملاتی و خواندن مطالب آموزشی، بهتر است دست بکار شوید و برای بدست آوردن تجربه خرید و فروش، مبلغ خیلی کمی ( مثلا 1 میلیون تومان) سهام خریداری کنید. توجه کنید که توقع نداریم از این مبلغ کم، سودی نصیب شما شود و این خرید فقط جهت آشنایی شما با روند معاملات و بازار است.

البته بازهم به این معنی نیست که همین تعداد سهام را بدون فکر و بررسی خریداری کنید. با استفاده از آموزش‌هایی که در بورسینس خوانده‌اید این خرید را انجام دهید و پس از خرید، روند قیمتی سهم را بررسی کنید. اخبار مرتبط با بازار و شرکتی که سهام آنرا خریداری کرده‌اید را بخوانید و در زمانی که تعیین کرده‌اید و فکر می‌کنید مناسب است، سهام خودتان را بفروشید.

در واقع هدف از اینکار، شروع سرمایه گذاری و صرفا ورود به بازار است. خرید سهام، هرچند به تعداد کم باعث می‌شود بازار را پیگیری کرده و شروع به یادگیری نمایید.

 

هشدار: به هیچ عنوان بدون اطلاعات و دانش کافی و قبل از اینکه درک صحیحی از بازار بدست نیاورده‌اید، سرمایه اصلی که برای سرمایه‌گذاری پس‌انداز کرده‌اید را وارد بورس نکنید. بورس تهران برای افراد مبتدی و افرادی که از آن شناخت کافی ندارند دارای ریسک زیادی است و احتمال از دست رفتن بخش زیادی از سرمایه وجود دارد.

بنابراین اگر تازه‌کار هستید بورسینس توصیه می‌کند معاملات سنگین و پرحجم انجام ندهید، با سرمایه پایین شروع کنید. پس از کسب اطلاعات لازم و بدست آوردن تجربه کافی، به همان نسبتی که سطح دانش و اطلاعات‌تان افزایش می‌یابد، می‌توانید سرمایه‌تان را در بازار افزایش دهید. 
 

سوالات متداول بورسی:

چرا باید با مبلغ کم وارد معاملات بورس شوم؟

وقتی با مبلغ کمی وارد بازار شوید، حتی اگر درصد زیادی ضرر کنید، چون میزان سرمایه اولیه کم است میزان ضرر نیز کم خواهد بود. بطور مثال اگر 5 میلیون تومان سهام خریده باشید، اگر 10 درصد ضرر کنید ضرر شما فقط 500 هزارتومان خواهد بود. ولی وقتی میزان سرمایه بالا باشد، میزان ضرر نیز بالاتر خواهد بود. اما از طرف دیگر میزان کسب سود نیز با سرمایه بالاتر، بیشتر است.

برای معاملات سهام نیاز نیست به تالار بورس مراجعه کنم، پس از کجا می‌توانم روند معاملات سهام را پیگیری کنم؟

شما می‌توانید معاملات سهام را بصورت آنلاین از طریق سایت مدیریت فناوری بورس به آدرس tsetmc.com پیگیری کنید. سایت ذکرشده فقط برای نمایش قیمت‌ها و اطلاعات سهام شرکت‌های بورسی می‌باشد و همانطور که عرض کردیم برای انجام دادن معاملات، باید از طریق سیستم معاملات آنلاین که کارگزاری در اختیار شما قرار می‌دهد اقدام کنید.

ادامه سوالات متداول بورسی را از اینجا بخوانید

نکات خیلی مهم در بازار بورس

1 – اولویت اول شما در بورس باید حفظ سرمایه، اولویت دوم حفط سودهای قبلی‌ و اولویت سوم سود کردن باشد. حفظ سرمایه مهم‌ترین اصل است چون اگر سرمایه خودتان را از دست بدهید، دیگر چیزی ندارید که با آن معامله کنید و سود ببرید.

2 – بازار همیشه مثبت و رو به رشد نیست. همیشه خود را برای زمانی که بازار منفی می‌شود آماده کنید و اطلاعات‌تان را برای پیروز شدن در شرایط سخت بالا ببرید.
 
3 – از تجربیات دیگران استفاده کنید و وقتی اشتباهی انجام دادید، آنرا بپذیرید، آن اشتباه را تصحیح کنید و درس بزرگی که از آن اشتباه گرفته‌اید را در جایی یادداشت کنید. معامله در بورس مجازی می‌تواند برای سنجش مهارت‌تان در انتخاب سهام به شما کمک کند.
 
4 – عواملی مانند ترس، طمع و سایر احساسات در همه افراد وجود دارند، اما این موارد وقتی مشکل‌ساز می‌شوند که به شکلی فلج‌کننده امکان تصمیم‌گیری و عمل صحیح را از معامله‌گران  بگیرند! وقتی تصمیمی گرفتید متوجه باشید که این تصمیم از کجا سرچشمه گرفت؟ از تحلیل و منطق یا از روی هیجان، خوش‌باوری یا سایر عوامل؟
 
 

دوره آموزش‌ بورس و اوراق بهادار

برای آغاز سرمایه‌گذاری و یا معامله‌گری در بورس اوراق بهادار تهران، مقدمات و جزییات زیادی را باید بدانید و قوانین بسیاری وجود دارد که باید از آنها مطلع شوید. اگر از خودتان pdf ها خسته شده‌اید، دوره بورس از صفر را برای یادگیری گام به گام بورس پیشنهاد می‌کنیم.

اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در دوره رایگان بورس از صفر

 چون مفاهیم مرتبط با بورس زیاد است باید کم‌کم آنرا فرا بگیرید، ما اینکار را برای شما ساده کرده‌ایم. همین الان در دوره موفقیت در بورس از صفر ثبت‌نام کنید و ایمیل‌هایی که برایتان ارسال می‌شود را با دقت به کار بگیرید.
 
 توجه: در صورتی که تمایل دارید بورس را از مقدماتی تا پیشرفته فرا بگیرید، دوره‌های آموزشی بصورت آنلاین برگزار می‌شود:
 
باور داریم شما نیز می‌توانید با یادگیری بورس از طریق سایت بورسینس و داشتن پشتکار، مانند بسیاری از افراد دیگر، در بورس موفق باشید.
 
 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکت ویژگی امتیاز لینک ثبت‌نام فوری
کارگزاری آگاه
 • ارائه خدمات متمایز در قالب باشگاه مشتریان
 • سامانه معاملاتی اختصاصی و کاربرپسند
 • امکان دریافت اعتبار معاملاتی
 • امکان دریافت وام قرض‌الحسنه برای معاملات
 • امکان ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت‌نام سریع

اموزش بورس

456 دیدگاه

 1. hamed

  سلام.اول از همه خسته نباشید میگم و ارزوی سلامتی میکنم براتون.سایتتون خیلی مفیده و اموزندست.من مبتدی هستم.ولی خیلی چیزارو از سایتتون یاد گرفتم.ممنون.

  1. master

   سلام
   خواهش می‌کنم دوست عزیز.

   1. صفرس

    سلام مفیدجان من مطالب رادانلود کردم ولی وقت نکردم بخونم اگه سوال درباره خریدوفروش هم داشته باشیم جواب میدین///مرسی

    1. بورسینس

     سلام
     بله دوست گرامی، مطالب رو بخونید، بعد از اون هرسوالی داشتید پس از عضویت و ورود به پنل، در صفحه اول سایت یا در بخش انجمن مطرح کنید پاسخ داده میشه.

     موفق باشید

     1. siavash

      سلام
      میخواستم بپرسم هیچ کلاسی سراغ دارید که من مبتدی رو با بورس به طور حرفه اشنا کنه یا کتابی که بخونمش؟؟؟
      با تشکر

     2. بورسینس

      سلام
      بسته ویژه ورود به بورس مناسب شماست
      http://market.bourseiness.com/product/stock-exchange-learning-vip/

   2. نگار

    سلام تشکر بابت سایتتون سوالم اینه که نظرتون در مورد نرم افزار های سیگنال گیری و فیلتر ها چیه

 2. محمدرضا یک دانشجو

  سلام مفید
  برای ما که خیلی مفید بودی
  من تقریبا یک ساله میخوام برم بورس ولی همه رای مو میزنن
  ولی این دفعه دیگه میرم
  خدا بزرگه
  موفق باشی یا علی مدد

  1. mofidonline

   سلام دوست من
   خوشحالم که استفاده کردید.
   موفق باشید

  2. رامین

   رفتی اخر؟

 3. علی

  با سلام و خدا قوت سایت خیلی عالیه، میخواستم یه آدرس جهت حضور در کلاسهای آموزشی بورس بهم معرفی کنید.با سپاس از شما

  1. mofidonline

   سلام
   متاسفانه کلاس آموزشی بورس جایی سراغ ندارم که به شما معرفی کنم.
   هر شهری که هستید از کارگزار خودتون سوال کنید شما رو راهنمایی خواهند کرد.
   موفق باشید

 4. shvh

  منم میخام سهام بخرم ولی برای خرید حتی مبلغ کم هم نمیدونم چطور اقدام کنم ازطریق سایت.جایی نیست که حضوری بریم ویک راهنمای خوب پیدابشه؟

  1. mofidonline

   اول به سایت یکی از کارگزاری‌ها برید مثلا کارگزاری آگاه
   و طبق راهنمای موجود در صفحه، کدسهامداری دریافت کنید.
   همراه کد سهامداری که برای شما ارسال میشه، کارگزار راهنمایی‌های لازم رو هم به شما میده.
   همچنین با تماس تلفنی میتونید هرسوالی در زمینه ثبت نام و … داشتید از کارگزار بپرسید.
   یا از لیست شعب کارگزاری میتونید به شعبه‌ای که نزدیک شماست مراجعه کنید :
   http://agah.com/branch
   امکان معامله در بورس خیلی ساده قابل فراهم شدن هست، مهم اینه که بتونید در این کار موفق بشید و پیشرفت کنید.

 5. matishka

  با سلام از سایت مفیدتون ممنون: میخواستم بدونم در مورد نمادهای مورد معامله در بورس چگونه میتوان اطلاعات کافی کسب کرد؟ضمنا فکر نمیکنید که تحلیل برتری این شرکتها نسبت به هم برای مبتدیانی همچون امثال بنده خیلی سخت باشد؟ضمن اینکه کتابی معرفی کنید که نحوه انجام معاملات انلاین امروزی راشرح کامل دهد. نه اینکه تعریف وتاریخچه بورس واصطلاحات تخصصی را شرح دهد.با کمال تشکر از شما

  1. mofidonline

   سلام
   وقت بخیر
   اطلاعات در مورد نمادها در زیر قابل مشاهده است :
   http://www.tsetmc.com
   پس از ورود به سایت با کلیک روی علامت ذره‌بین سبزرنگ می‌توانید نماد شرکت موردنظر را جستجو کنید.
   مثلا با نوشتن پتروشیمی پردیس و کلیک روی لینکی که نمایش داده می‌شود می‌توانید وارد صفحه مخصوص این نماد شوید. منوهایی که در صفحه بالای نمادها قرار دارد اطلاعات نسبتا کاملی از نماد مربوطه به شما میدهد. مثلا می‌توانید با کلیک روی منوی سهامداران در بالای صفحه، لیست سهامداران عمده را مشاهده فرمایید.
   همچنین سایت کدال (http://www.codal.ir) از طرف سازمان بورس برای انتشار گزارش‌ها و اطلاعات شرکت‌ها در نظر گرفته شده است و یک مرجع رسمی برای انتشار صورت‌های مالی شرکت‌ها می‌باشد.
   تحلیل شرکت‌ها و صورت‌های مالی در بورس نیز مانند تخصص‌های دیگر قابل یادگیری است و اینطور نیست که در انحصار عده‌ای خاص باشد. منابع موردنیاز برای یادگیری، در اینترنت و در همین سایت به وفور یافت می‌شود و همچنین کلاس‌هایی که در سطح شهرها توسط کارگزاری‌ها و شرکت‌های مختلف برگزار می‌شود نیز روند یادگیری را سریع‌تر می‌کند.
   معاملات آنلاین سهام ساده‌تر از آن است که فکرش را می‌کنید. در واقع انقدر ساده طراحی شده که حتی افراد مسن و کسانی که با اینترنت سروکار نداشته‌اند به راحتی می‌توانند معاملات آنلاین سهام انجام دهند.
   در آینده مطلبی در مورد معاملات آنلاین سهام در انجمن منتشر می‌کنیم.
   لطفا هرگونه سوال را در انجمن مطرح کنید تا پاسخی شایسته‌تر دریافت نمایید : https://www.bourseiness.com/mofidforums/forum/beginners

   موفق باشید

 6. جانان

  مطالب خیلی خوب و مفیدی درسایت است.متشکرم

  1. mofidonline

   خواهش می‌کنم.

 7. یوسفی

  با سلام
  از زحمات بی چشم داشتت ممنونم
  پیروز باشید

  1. mofidonline

   سلام
   خواهش میکنم دوست عزیز

 8. علی

  سلام.میشه ما پولمون رو بدیم خود کارگزاری تا واسمون خرید کنه و یه سهمی هم گیرش بیاد؟اینجور چیزی هست؟

  1. بورسینس

   سلام
   اسم این خدمتی که شما میخواهید سبدگردانی است.
   بعضی کارگزاری ها اینکارو برای شما انجام میدهند و به ازای آن، درصدی از سود را برمیدارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارگزار خود صحبت کنید.
   موفق باشید

 9. حامد قلی زاده

  با سلام آیا در ساعات غیررسمی (وقتی بورس تعطیل است ) می توان خرید فروش انلاین انجام داد
  درضمن چرا اطلاعات سهام فعال شده (با رگذاری شده )اعضا در سایت خرید وفروش نمایش داده نمی شود
  لطفا پاسخ دهید با تشکر قلیزاده از تبریز

  1. بورسینس

   سلام
   در ساعاتی که بورس بسته است امکان خرید و فروش انلاین وجود ندارد ولی امکان ثبت سفارش اینترنتی مقدور است .
   روش ثبت سفارش اینترنتی و سایر اطلاعات را باید از کارگزارتان بپرسید

   موفق باشید

 10. mehdi_rmz

  با سلام و سپاس از توضیحات مفیدتان.
  من چند وقت پیش کد بورس خود را از کارپردازی شما در اهواز گرفتم و مشتری کارگزاری شما_کارگزاری مفید _ هستم،لطفا به سوالات زیر پاسخ دهید:
  1-حداقل مبلغی که با ان میتوانم وارد معاملات آنلاین شوم چقدر است؟؟؟
  2- فرض کنید مبلغ واریزی را که از طریق “انتقال آنی” و درگاه مثلا بانک ملت شارژ میکنیم، برای خرید سهام باید حساب نزد کارگزاری یا حساب نزد بانک ملت را انتخاب کنیم؟ این مبلغ در واقع به حساب کارگزاری واریز میشود؟

  خیلی سوال دارم ولی به قول خودتان پله پله….
  سپاس

  1. بورسینس

   سلام دوست عزیز
   سایت ما ارتباطی با هیچ کارگزاری ندارد و سایتی مستقل است.
   اما در مورد سوالات شما
   پاسخ1 – حداقل مبلغ خرید در سفارشات آنلاین مبلغ 100 هزار تومان شده است.
   پاسخ2 – برای خرید سهام، باید اول مبلغی را بصورت آنلاین یا اینترنتی یا در بانک به حساب کارگزاری واریز کنید. اگر در بانک یا اینترنتی واریز کردید باید فیش واریزی را ثبت نمایید تا فردای آن روز به حساب پنل شما اضافه شود و بتوانید سهام بخرید. ولی اگر آنلاین واریز کنید، مبلغ موردنظر فورا در پنل شما شارژ میشود و میتوانید همان لحظه سهام بخرید.

   موفق باشید

   1. sasan

    با سلام ایا به صورت انلاین هم کارگزار کارمز د دریافت می کند
    و هنگام دریافت کد معاملاتی کارگزار چه سوالاتی می کند و فرقی می کند که با چه سرمایه ای وارد بورس شد

    1. بورسینس

     سلام
     کارمزد معاملات آنلاین هم مانند معاملات حضوری یا تلفنی میباشد و تفاوتی ندارد.
     فرقی نمیکند با چه سرمایه ای وارد بورس شوید، ولی بهتر است سرمایه بورسی شما بالای 1 میلیون تومان باشد.

 11. sasan

  ایا با کد معالاتی در فرابورس هم میتوان خرید فروش کرد

  1. بورسینس

   بله، با یک کدبورسی میتوان هم در بورس و هم در بازار اصلی فرابورس و بازار پایه فرابورس خرید و فروش سهام انجام داد.

 12. Palirose

  سلام
  از اطلاعات بسیار مفیدتون مخصوصا کالکشن کتاب های آموزشی نهایت متشکرم.
  پر سود باشید

  1. بورسینس

   سلام
   خواهش میکنم

 13. امین

  با سلام و تشکر از اطلاعات خوبتان

  آیا استفاده از کارکزاری مشخصی در معاملات بورس تاثیری داره یا فرقی نمی کنه که از کدام کارگزاری کد بگیری؟
  پیشنهاد خود شما چیه؟ با سابقه ترین کارگزاری ها کدام ها هستند؟

  1. بورسینس

   سلام
   برای معاملات سهام، فرقی نمیکنه از کدوم کارگزاری کد بگیرید. حتی میتونید در چندکارگزاری ثبت نام کنید و با یک کدبورسی در آن کارگزاری ها خرید و فروش انجام بدید.
   کارگزاری مفید، کارگزاری بانک کشاورزی، کارگزاری بانک پارسارگاد، کارگزاری آبان، کارگزاری اردیبهشت ایرانیان از مشهورترین کارگزاری‌ها هستند.
   موفق باشید

 14. امین

  سلام

  مصاحبه برای افتتاح حساب معاملات آنلاین چی هست؟ چه سوالایی می پرسن؟
  خیلی جدیه؟

  با تشکر

  1. بورسینس

   سلام
   مصاحبه ای در کار نیست. شاید منظور شما آزمونه؟
   چنین چیزها رو جدی نمیگیرند.
   موفق باشید

 15. نادر

  من سایتهای زیادی رو سر زدم اما یه جرات میگم کاملترین راهنمایی ها رو سایت شما داره.واقعا از راهنماییهای شما سپاسگذارم.موفق باشید.

  1. بورسینس

   خواهش میکنم

 16. omid modiri

  صكوك چيست؟؟

  1. بورسینس

   فایل صکوک چیست رو برای همین برای دانلود قرار دادیم تا بدونید صکوک چیست؟!

 17. قربان معروف

  با سلام و عرض ادب و احترام
  من حدود یک سال است که در سایت بورس مجازی بصورت مجازی خرید وفروش سهام می کنم و تا حالا نتایج خوبی هم کسب کرده ام با این حال بخاطر نداشتن وقت کافی و تخصص لازم برای معامله مستقیم، قصد دارم از طریق صندوق های سرمایه گذاری مشترک و بصورت غیر مستقیم وارد بورس شوم ولی بخاطر اینکه در شهرستان ساکن ام امکان خرید و فروش حضوری را ندارم آیا صندوق مشترکی هست که بتوانم بصورت غیر حضوری و از طریق اینترنت و یا برخط خرید و فروش سهام داشته باشم؟همچنین تصمیم دارم قبل از خرید و فروش حقیقی بصورت آزمایشی و غیر واقعی با معاملات آنلاین آشنا بشم آیا این امکان هست؟ تشکر

  1. بورسینس

   سلام
   لیست صندوق های سرمایه گذاری را در این لینک میتوانید ببینید: http://www.fipiran.com/MFCenter.aspx?lan=fa
   با کلیک روی نام صندوق، آدرس سایت آنرا نیز مشاهده خواهید کرد. قطعا صندوق هایی هستند که امکان عضویت غیرحضوری را داشته باشند.
   توجه کنید که شما با سرمایه گذاری در صندوق‌ها، دیگر نیازی به خرید و فروش سهام ندارید. (در واقع مزیت صندوق‌ها همین است)

   اما اگر منظور شما سرمایه گذاری مستقیم در بورس است، می‌توانید لیست کارگزاری ها را از اینجا ببینید:
   https://www.bourseiness.com/5518/brokers.html
   و برای معاملات آنلاین سهام، از کارگزاری کدبورسی دریافت کنید.

   در مورد معاملات انلاین این مطلب را بخوانید:
   https://www.bourseiness.com/5507/online-stock-trading.html

   موفق باشید

 18. reza

  حداقل مدرک تحصیلی چقدر باید باشه ایا با مدرک راهنمایی امکانش هست . باتشکر

  1. reza

   آیا با یک ملیون میشه در بورس یکاری کرد

   1. بورسینس

    بله. با یک میلیون هم میشه

  2. بورسینس

   سیاست‌های کاری کارگزاری‌ها با هم فرق می‌کنه. بهتره با کارگزاری مربوطه تماس بگیرید.

 19. rojitan

  حداقل مدرک تحصیلی برای دریافت کد معملات آنلاین چقدر است؟

  1. بورسینس

   حداقل دیپلم موردنیاز است

 20. محمدعلى

  مرسي از راهنمايتان لطفا يه توضيح مختصر درمورد معامله بگيد فدات

  1. بورسینس

   خواهش میکنم. لطفا سوالتون رو واضح بپرسید. منظورتون رو متوجه نشدم.

 21. محمد رضا لاهوش

  ممنون از مطالب عالی شما خیلی مفید بودند.

 22. فرهاد

  خیلی ممنون از مطالب مفیدتون
  1:آیا برای شروع با 100 هزار تومن هم میشود وارد بازار بورس شد تا با آن آشنا شد برای کسب تجربه؟
  2: آیا هر وقت که بخواهیم میتوانیم سرمایه نقدی که در بورس داریم از انجا برداریم؟

  1. بورسینس

   خواهش میکنم.
   1 – حداقل خرید در سیستم‌های آنلاین مبلغ 100 هزار تومان است و به دلیل اینکه مقداری کارمزد و مالیات و… هم در هر معامله از پنل شما کسر میشود، بنابراین لازم است مبلغ موردنظر (حداقل) کمی بیشتر از 100 هزار تومان باشد( مثلا 105 هزار تومان)
   2 – بستگی دارد که سهام چه شرکتی را خریده باشید، سهام برخی شرکتها رتبه نقدشوندگی بالایی دارند مثل سهام پالایشگاه بندرعباس. اما از آن طرف شرکتهایی هم هستند که تعداد معاملات سهام‌شان پایین است. یا ممکن است سهام برخی از شرکتها، به دلایلی خریدار نداشته باشد و صف فروش سنگین برای آن نماد تشکیل شود که در اینصورت فروش سهام مشکل خواهد بود و دیرتر انجام خواهد شد.
   اما در حالت کلی، پس از اینکه سهام خود را فروختید، کارگزاری موظف است پس از 3 روز کاری، مبلغ درخواستی‌تان را به حساب واریز کند.

   موفق باشید

 23. فرهاد

  بعد اینکه کد رو از کارگزار دریافت کردیم،مثلا از کارگزاری مفید کد رو دریافت کردم بعد برای خریدو فروش باید حتما از همان شرکت مفید برای خرید یا فروش سهام اقدام کنم؟

  1. بورسینس

   بله. با دریافت کدبورسی از کارگزاری مفید، فقط با استفاده از کارگزاری میتونید خرید و فروش انجام بدید.
   البته شما میتونید با عضویت در سایر کارگزاری‌ها، از طریق اونها هم خرید و فروش کنید. (مجبور نیستید فقط در یک کارگزاری ثبت نام کنید)

 24. فرهاد

  ممنون
  ببخشید که زیاد سوال میکنم، كد معاملاتي همان کد سهامداریست؟
  آیا با همین کد سهامداری هم میشود معاملات آنلان انجام داد یه یک کد جداگانه میخواهد؟
  ممنون

  1. بورسینس

   بله، کد معاملاتی یا کدبورسی یا کدسهامداری یکی هستن.
   همه معاملات با همان کد انجام میشود.
   موفق باشید

 25. محمد

  سلام وضمن خسته نباشید من کد بورسی دارم و بالای 10 تا خرید وفروش کردم ولی میخام انلاین خرید و فروش کنم ایا مدرک دیپلم برای خریدوفروش انلاین نیاز هست یا نه اگر پاسخ دهید ممنون میشوم منتظر جوابتون هستم

  1. بورسینس

   سلام
   شما باید از کارگزارتون بخواید که دسترسی شما رو به سیستم معاملات آنلاین فراهم کنه، فکر نمیکنم ایرادی گرفته بشه.
   موفق باشید

 26. ali1073

  کمال تشکرراازشمادارم.

 27. سمانه

  سلام
  من تقریبا یکساله که توی بورس و با اطلاعات دیگران خرید و فروش کردم اما الان می خوام خودم تحلیل کنم با توجه به اینکه من کتاب مورفی رو خوندم شما چه کتابی رو مناسب می دونید که بخونم تعداد کتابهای این حوزه خیلی زیاده!!

  1. بورسینس

   سلام
   اگه مباحثی که در کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی هست رو کاملا درک کنید، کار با نمودارها و نرم‌افزارهای تحلیل تکنیکال مثل مفیدتریدر برای شما بسیار آسان میشه. به نظرم قدم بعدی اینه که به فکر شرکت در کلاس‌های حضوری باشید.
   کتب پیشنهادی:
   کتاب مرجع کامل تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه
   و همچنین از بین کتب تخصصی،
   کتاب مرجع کامل امواج الیوت در بازار سرمایه
   کتاب استراتژی های معامله در بازار سرمایه
   کتاب هارمونیک تریدینگ پیشرفته در بازار سرمایه
   کتاب الگوهای هارمونیک در بازار سرمایه
   همگی این کتابها نوشته دکتر علی محمدی هستند.

   موفق باشید

   1. بورسینس

    کتاب تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه نوشته جان مورفی : http://market.bourseiness.com/product/5

 28. علی

  با سلام، مطالب مفید و آموزنده و راهگشا…………….ممنون از اطلاعاتتون

  1. بورسینس

   خوشحالیم که استفاده کردید.

 29. تازه وارد

  با سلام و ممنون از شما
  قیمت ها در بورس به ریاله یا تومان؟ مثلا قیمت یک سهامی زده 2,700، یعنی 2,700 تومان یا ریال؟

  1. بورسینس

   سلام
   تمامی قیمت‌ها در بورس به ریال هستن

 30. تازه وارد

  سلام شما لینک دانلود کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی ندارید بزارید برای دانلود؟

  1. بورسینس

   سلام
   قراردادن لینک دانلود این کتاب‌‌ها غیرقانونی و نقض قوانین کپی رایت محسوب میشه.

 31. لیلا

  سلام میخواستم بدونم از کدوم کلاس آموزشی داخل بورس شروع به یاد گیری کنم؟ و همچنین میشه بدون کلاس آموزشی هم داخل شد

  1. بورسینس

   سلام
   کلاس خاصی برای شما پیشنهاد نداریم. معمولا کارگزاری‌ها برای مشتریان‌شان کلاس‌های مقدماتی در حد آشنایی با بورس تشکیل می‌دهند.
   بدون کلاس اگر بخواهید در بورس سرمایه‌گذاری کنید، باید از منابع اینترنتی یا کتاب‌ها استفاده کنید.

 32. مریم

  چه محدودیت هایی برای خرید یا فروش سهام وجود دارد؟

  1. بورسینس

   در حالت کلی محدودیت خاصی وجود ندارد. اما از زمانی که اصلاح شاخص بورس به طول انجامیده، سازمان بورس ضوابط معاملاتی جدیدی را وضع کرده که براساس آن، تعداد سهام در هر سفارش فروش از ساعت 8.30 تا 12 نمی‌تواند بیشتر از 100 هزار سهم باشد. (که البته این ضوابط در حال برداشته شدن است.)
   برای افراد عادی حقیقی محدودیتی وجود ندارد.

 33. javid ajami

  کتاب درباره بورس خوندم هیچی حالیم نشد با خواندن این سایت اشکالم تا حدی رفع شد دستت خوشبه

 34. farhad20

  با سلام، سوالی داشتم
  قبل از اینکه یک نماد متوقف بشه آیا به سهامداران اطلاع میدن؟
  در حین متوقف بودن سهام امکان معامله وجود داره؟

  1. بورسینس

   سلام
   1- اگه نماد بخواد برای مجمع بسته بشه ناظر پیام میده ولی اگه بخواد برای تعدیل مثبت یا منفی بسته بشه هیچ اطلاعی داده نمیشه.
   2 – نه، امکان معامله وجود نداره.

 35. morteza

  سلام همگی خسته نباشید.
  در مورد اینکه سهام کدوم شرکت سود بیشتری میده با ریسک کمتر هم میتونیم ازتون مشاوره بگیریم؟
  ممنون

  1. بورسینس

   سلام
   بله . میتونید سوال تون رو در انجمن مرتبط مطرح کنید:
   https://www.bourseiness.com/mofidforums/forum/bourse

 36. mani

  با عرض سلام و خسته نباشید .
  لینکایی که برای دانلود گذاشتین ارور میدن .

  1. بورسینس

   سلام
   مشکل لینکها رفع شد.

 37. H@mid

  سلام
  تشکر از مطالب مفیدتون.من به تازگی میخوام وارد بازار بورس بشم و هنوز کد معاملاتی نگرفتم.میخواستم ببینم در افتتاح حساب غیر حضوری که کارگزاری هایی مثل مفید هم انجام میدن کد بورسی هم میدن یا وقت این افتتاح حساب برای افرادی هست که کد بورسی دارن؟
  ممنون

  1. بورسینس

   سلام
   بله در افتتاح حساب غیرحضوری، کدمعاملاتی هم داده میشه.

 38. ارسنال

  مرسی از لطفتون

 39. maedeh

  با سلام وتشکر از سایت خوب شما
  سوالی داشتم اینکه من تازه می خوام وارد بورس بشم می خواستم بدونم سبد گردانی رو انتخاب کنم یا صندوق سرمایه گذاری مشترک واینکه این دوتا چه تفاوتی با هم دارند؟
  با سپاس

  1. بورسینس

   سلام
   مهم‌ترین وجه تمایز سبدگردانی و صندوق سرمایه گذاری مشترک این است که شما در سبدگردانی، به ازای سودی که بدست می آورید، درصدی را نیز به سبدگردان پرداخت می کنید ولی در صندوق‌ سرمایه گذاری مشترک، بابت سودهایی که بدست می آورید وجه اضافی پرداخت نمی کنید.
   همچنین بیشتر سبدگردان ها، یک حداقل سرمایه برای شروع کار پیشنهاد می کنند که معمولا مبلغ بالایی است در حالی که در صندوق های سرمایه گذاری، حداقل سرمایه مبلغ خیلی کمی میباشد.
   موفق باشید

   1. ناصر

    شما کدامیک رو پیشنهاد میکنید ؟

    1. بورسینس

     البته این رو هم اضافه کنم، صندوق های سرمایه گذاری مشترک هم، هزینه هایی رو دریافت می کنند.
     من پیشنهاد خاصی ندارم، توصیه میکنم خودتون با یه صندوق سرمایه گذاری مشترک و یکی از سبدگردان های دارای مجوز صحبت کنید، بعد با توجه به شرایط اونها و شرایط خودتون، انتخاب خودتون رو انجام بدید

 40. masoud

  سلام
  بورسینس جان جواب ما را هم
  من تا حدودی تحلیل تکنیکال بلدم با amirbroker
  اما الان با سایت جدید تو گرفتن اطلاعات برای برنامه مشکل دارم
  تو صفحه اول سایتم نوشتم اما جوابی ندادید
  اگه امکانش هست یه کمک بدید لطفا خواهشا.

  1. بورسینس

   سلام
   متوجه سوال شما نشدم. منظورتون از اینکه فرمودید ” با سایت جدید تو گرفتن اطلاعات برای برنامه مشکل دارم” چی هست؟

   1. masoud

    ممنون که جواب دادید
    من قبلا از tsetmc از بخش دریافت اطلاعات تو یه دوره زمانی تاریخچه معاملات را به فرم text میگرفتم و تو نرم افزار amirbroker تحلیل تکنیکال انجام میدادم
    اما پس از یه مدت طولانی که از بورس دور بودم سایت tsetmc جدید شده و نمیدونم قسمت دریافت اطلاعات کجاست؟؟؟

    1. بورسینس

     متاسفانه من با amibroker آشنایی ندارم. چرا از نرم‌افزارهای دیگه مثل مفید تریدر و مبنا استفاده نمی‌کنید؟

     1. masoud

      باید اونا را یگیرم ببینم چطوریه
      ممنون که وقت گذاشتید

 41. ماخ

  با سلام و خسته نباشید . سایت جالب و پر محتوایی است . امیدوارم روز بروز غنی تر و مشکل گشا تر باشید .

 42. ماخ

  با سلام مجدد . لطفا در مورد نماد ” شتران ” بفرمایید که علت اختلاف قیمت این سهم با سهام مشابه در ان صنعت چیست ؟ و تحلیل شما از این نماد چیست ؟ اینده و خرید ان را چگونه میبینید ؟
  با سپاس

  1. بورسینس

   سلام
   لطفا اینگونه سوالات را در انجمن یا صفحه فعالیت‌ها مطرح کنید.
   دلیل اختلاف قیمت شتران با سایر هم گروهی‌ها، کم بودن سرمایه شتران است که البته چندی پیش این سهم برای افزایش سرمایه بسته شده و پس از بازگشایی قیمت آن بسیار کمتر خواهد بود. در حال حاضر نمی‌توانم در مورد خرید این سهم نظری بدهم.

 43. darya

  salam,khaste nabashid.mikhastam beporsam baraye ye farde mobtadi dar bazare bors shoma sarmaye gozari roye che sherkat haio pishnahad mikonin ke ehtemale zarar kardanesh kam bashe.ba kharid kodom sahama shoro konim behtare?

  1. بورسینس

   برخی شرکتهای بزرگ و هلدینگ های پتروشیمی، معدنی (مانند ومعادن، هلدینگ فارس، وغدیر و…) همیشه در بلندمدت ریسک کمتری نسبت به سایر شرکت ها دارند.

 44. mohsenb

  سایتون حرف نداره
  فقط سیگنال خرید و سبد پیشنهادی رو بذارید.عالی میشه

 45. سروش

  سلام
  برای عضو شدن توی بورس، باید مدرک خاصی داشته باشیم؟(مثلا گذروندن دوره آموزش بورس)

  1. بورسینس

   سلام
   تا جایی که شنیدم دیپلم نیاز دارید.
   دوره آموزش خاصی لازم نداره، فقط بعضی کارگزاری‌ها یک آزمون ساده برگزار می‌کنند که اونهم زیاد براشون مهم نیست.

 46. nima

  سلام خسته نباشید…من یک پسره 18 ساله هستم که علاقه ی شدیدی به بورس،بازار،تجارت و سرمایه گذاری دارم میخواستم بدونم ورود به بورس تو این سن با سرمایه و اطلاعات اندک چه مشکلاتی پیشه رو داره ؟؟

  1. بورسینس

   سلام. هرکسی بدون اطلاعات کافی وارد این بازار بشه شکست میخوره و زیاد ربطی به سن و سال نداره.
   خیلی بیشتر از اون چیزی که فکر میکنید باید اطلاعات کسب کنید.

 47. احمد

  با سلام و احترام
  بسیار از مطالبتان سپازگزارم. بسیار مفید بود.

  1. بورسینس

   سلام. خواهش میکنم

 48. محمد

  سلام محتوا و مطالب سایتتون خیلی خوبه و امیدوارم در خصوص سیگنالهای خرید هم مارو هدایت کنید .
  مرسی و ممنون

  1. بورسینس

   خواهش میکنم.
   روی سیگنال خرید سهام حساب نکنید، چه از طرف ما چه از طرف کس دیگه

 49. پ م

  لینک آموزش گام به گام بورس کار نمیکنه …؟ چرا؟

  1. بورسینس

   مشکل لینک دانلود حل شد.

 50. مهران

  سلام آیا اشخاص حقیقی میتوانند صکوک معامله کنند؟ در صورت مثبت بودن پاسخ برای یادگیری معامله صکوک از چه منبعی باید استفاده کنم؟ متشکر

  1. بورسینس

   سلام
   بله اشخاص حقیقی هم می توانند.
   انواع صکوک در بازار فرابورس معامله میشود. اطلاعات بیشتر را میتوانید از کارگزار خودتان بپرسید.

 51. حامد

  جالب بود مرسی . راسی اینجا هم ی کارگاه آموزشی برگدار کرده: {لینک}

  به نظرم بریم ببینیم چطوره ؟

  1. بورسینس

   مهلت ثبت نام در کارگاه تمام شده… شناخت و نظر خاصی ندارم.

 52. احسان

  باسلام.مراحل گرفتن کد معاملاتی چگونه است؟آیا آزمون خاصی دارد؟ممنون

  1. بورسینس

   سلام
   مراحل را باید از کارگزاری سوال کنید.

 53. mohammad

  سلام منم 18 سالمه،به نظرتون با سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری میتوان سود کرد یا نه؟چون خرید و فروش سهام همونطور که گفتید نیاز به اطلاعات زیاد و قوی هستش…

  1. بورسینس

   سلام. در صندوق‌های سرمایه‌گذاری هم می‌توان سود کرد، گرچه شخصا پیشنهاد میکنم به فکر یادگیری باشید، چون ارزش وقت گذاشتن را دارد.

 54. mohammad

  ممنون از اینکه جواب دادید..از کجا شروع کنم؟یه روند رو میشه بگید؟این سایت هایی که VIP دارن و سهام و صندوق های پر سود رو معرفی میکنن واقعی هستن؟
  با تشکر

  1. بورسینس

   روند خاصی نداره. نیازی نیست یادگیری رو بصورت خطی و پشت سرهم ادامهبدید. از کتاب‌های ترجمه شده شروع کنید و همزمان با یادگیری، معاملات خیلی کوچکی (زیر 500 هزارتومان) هم انجام بدید.
   اگر شما اطلاعات و مهارت کافی نداشته باشید حتی اگه بهترین سهام رو در بهترین قیمت به شما معرفی کنند بازهم موفقیت چندانی بدست نمیارید.

 55. تورج

  با سلام وتشکر
  من مدتیه میخوام وارد بورس بشم واز سایت شما وسایرین مطالب زیادی یاد گرفتم کمی میترسم که سرمایه ام
  از دست بدم چون اکثر کارشناسا میگن امسال برای بورس اینده خوب وروشنی در نظر ندارن نظر شما چیه؟
  ممنون

  1. بورسینس

   سلام
   بازار همیشه نوسانی بوده و خواهد بود. اگر مهارت کافی نداشته باشید چه بازار منفی باشه و چه مثبت ضرر می‌کنید.
   کسی که مهارت کافی داشته باشه در بازار مثبت یا منفی اکثر مواقع برنده هست.

 56. مجيد

  باسلام و خسته نباشيد خدمت شما وتشكر از راهنمائيهاي ارزنده شما
  من سهام پتروشيمي جم رو دارم و امسال اعلام كردند براي دريافت سود سهام ساليانه به يكي از شعب بانك تجارت مراجعه كنيد ، به بانك كه مراجعه كردم از من كد سهامداري خواستن و من نداشتم ميشه لطفا من رو راهنمائي كنيد كه چطوري ميتونم اين كد رو دريافت كنم . البته مطالب سايتتونو كه خوندم ميگه براي خريد و فروش و گرفتن كد سهامداري بايد به كارگذاريها مراجعه كنم ولي من كه خريد و فروش ندارم در ضمن محل اقامت ما كارگذاري نداره ممنون ميشم اگه راهنمائي كنيد.

  1. بورسینس

   سلام
   اگه کدمعاملاتی نداشتید پس چه کسی این سهام رو برای شما خریده؟
   به شخصی که سهام رو براتون خریده مراجعه بکنید، حتما راهنمایی‌تون می‌کنه. یا اینکه به سایت یکی از کارگزاری‌ها برید و باهاشون تماس بگیرید.

 57. ramin

  سلام
  لطفا در مورد “سفارش باز” که در کتاب 3 گام تا ورود به دنیای خرس ها و گاوها با آن اشاره شده بیشتر توضیح دهید .
  با تشکر

  1. بورسینس

   سلام
   وقتی یه سفارش باز به کارگزار میدید هیچ وقت لغو نمیشه مگر اینکه سفارش انجام بشه یا خود شما لغوش کنید.

   1. Shabnam.fa1993

    سلام خسته نباشید
    ببخشید من میخوام اطلاعات کامل راجب وارد شدن به بورس و گرفتن کد اطلاعات کسب کنم
    لطفا راهنمایی کنید؟؟؟
    خیلی مشتاق هستم در بورس شرکت کنم

    1. بورسینس

     سلام. توضیحات در مطلب رو بخونید

 58. سانتینی

  ba arze salam. mikhastam bedonam aya kelas haye hozori ham baraye yad giri chegonegi vorod be bors ham mojod hast ya na. va dar edame in ke agar saham sherkati kharidari beshe be sorat mahane sod daryaft mishe! va akharin soal: madrak tahsili khasi baraye vorod be in bazar lazem hast ! ba tashakor

  1. بورسینس

   سلام
   لطفا فارسی تایپ کنید.
   کلاس رایگان بورس:
   https://www.bourseiness.com/?p=17212

   سوالات متداول بورسی:
   https://www.bourseiness.com/category/bourse-faq

 59. َAmniatBartar

  ممنون جالب بود

 60. sima

  سلام
  از صف خرید و صف فروش چه استفاده ای میشه کرد؟ و چگونه؟
  گیج شدم :/

  1. بورسینس

   سلام. صف خرید و فروش چیزی نیست که بشه از استفاده کرد.
   وقتی در سهمی صف خرید یا صف فروش وجود داره نشون میده که عرضه یا تقاضا در اون سهم آنقدر زیاد هست که باعث شده برای فروختن یا خریدن سهام، صف تشکیل بشه

 61. ptajik

  یکی از اصول مهم سرمایه گذاری، صبر و شکیبایی است .

 62. ptajik

  رایج ترین دلیل پایین بودن قیمت سهام شرکت ها این است: بدبینی عام و خاص به شرکت یا صنعت. قصد داریم تا تجارت را در چنین محیطی انجام دهیم; البته نه به خاطر طرفداری از بدبینی بلکه به دلیل علاقه به چنین قیمت هایی. بدبینی , یکی از دشمنان یک خریدار منطقی است.
  – بدست آوردن موفقیت در سرمایه گذاری به ضریب هوش بستگی ندارد, پس برای بررسی مباحثی که مردم در طول سرمایه گذاری با ان روبرو می شوند , با ضریب هوشی بالای ۲۵ درصد یا متوسط هم تنها به یک روحیه عالی نیاز دارد.

 63. ptajik

  به نظر و عقیده من بازار بورس در دوران رکود بسر میبرد و خروج از رکود یک شبه انجام نمی شود..
  در چنین بازاری قیمت ها بسیار جذاب شده اما جو روانی عمومی بازار همچنان وضعیت منفی دارد.
  در این وضع,کسانی که در شرایط منفی گذشته دچار زیان و ضرر شده اند,با کوچکترین بالا رفتن قیمت
  اقدام به فروش می کنند..

 64. ptajik

  سه سوال مهم و حیاتی:
  سوال اول: آیا بازار بورس تمام می شود؟؟؟
  سوال دوم: آیا فرصت های خرید تمام می شود؟؟؟
  سوال سوم: آیا وارده بورس شدم که سرمایه ام را از دست بدهم؟؟؟

  1. بورسینس

   ممنون از شما، سوالاتی قابل تامل است.

 65. javad

  با سلام حضور شما مسيولين سايت.من عاشق اين کارم و ميدونم واردش بشم حتما برنده ام..اما نميدونم چقد طول ميکشه تا او کد رو بگيرم و ديگر اينکه به سايت کارگزاري استان قدس که رفتم شرايطه پيچيده اي گذاشته بود.ايا همه جا اينطوريه .يه کارگذاريه خوب تو مشهد به من معرفي کنيد بازم متشکرم ازاين سايت باحال.

  1. بورسینس

   سلام
   اگر مدارک رو بصورت کامل و غیرحضوری برای کارگزاری بفرستید به نظر نمیرسه بیش از 10 روز طول بکشه.
   میتونید برای گرفتن کدمعاملاتی بصورت حضوری به شعبه کارگزاری آگاه در مشهد مراجعه کنید:
   مشهد- خیابان احمد آباد- نبش احمد آباد۹ (نشاط)- ساختمان زمرد- طبقه ۲- واحد ۲۰۳ کارگزاری آگاه

 66. Abolghasem.hesaraki

  خواهش من اینست که خرید وفروش آنلاین رو به صورت تصویری و عملا مورد به مورد انجام دهید تا افراد مبتدی علاقمند به سرمایه گزاری در بازار سهام شود. بعضی ها میترسند موقع خرید و فروش یک دکمه رو اشتباه بز نند و پولشان به جای کار گزاری به حساب دیگری واریز شود.

  1. بورسینس

   خرید و فروش انلاین سهام آنقدر ساده است که حتی افراد کاملا مبتدی هم می توانند فورا آن را فرا بگیرند.
   در این لینک توضیحاتی داده شده
   https://www.bourseiness.com/5507/online-stock-trading.html

 67. Hossein

  خیلی ممنون ااز اینکه به سوالاتم پاسخ دادید.
  به چند کارگزار مراجعه کردم. ولی حرف آخر اکثرشون اینه که باید خودمون وارد
  تالار بشم وبا سوال پرسیدن از دیگران و تابلو بورس اطلاعاتو کسب کنیم.

 68. سلام

  سلام خسته نباشید من تازه می خوام یاد بگیرم آیا جزوه خوبی هست که بتونم یاد بگیرم و به خوبی از طریق اینرنت معامله کنم با تشکر

 69. مرتضي

  سلام بنده همين امروز با سايت شما آشنا شدم اونم در پي خواندن توصيه هاي آقاي وارن بافت،‌ دومين مرد ثروتمند جهان، كه ديروز توي ايميلم خوندم؛
  ايشون اولين سهامشون رو در سن يازده سالگي خريداري كرده اند و معتقدند دير اقدام كرده اند و بايد زودتر از آن سهام ميخريدند و شروع به سرمايه گذاري مي كردند.
  اميدوارم با استفاده از مطالب مفيدتان هزچه سريعتر وارد دنياي بورس گردم. با تشكر

 70. پروین

  با سلام و خسته نباشید، من مدت کمی در بازار بورس جهانی سرمایه گذاری کردم که هم سود کردم و هم ضرر، با توجه به بورس تهران و کمک های شما، ایا میتوان با ان دانشی که از بورس جهانی دارم نیز در این بورس شرکت کنم! و ایا موفق خواهم شد!

  1. بورسینس

   سلام
   بازارها با هم متفاوت است و هر بازار مالی که باشد همواره در حال تغییر و تحول میباشد.
   البته ذات همه بازارهای مالی یکیست و کسی که تجربه فعالیت در بازار دیگری را داشته باشد خیلی زودتر میتواند در بازارهای مشابه پیشرفت کند.

 71. Amirhossein

  سلام
  آیا کارگزاری هایی که ازش صحبت کردین و سر و کار اصلی سهامدارا با اوناست با هم فرقی هم میکنن؟ خوب و بد دارن؟
  یا اینکه ممکنه هر کارگذاری مختص فروش نوع خاصی از سهام شرکتها باشه؟

  1. بورسینس

   سلام
   کارگزاری ها معمولا تفاوت چندانی با هم ندارند، مگر در کیفیت خدمات و مشتری مداری و از این موارد…

   1. روح اله

    درود بر شما به خاطر این همه مطالب ارزشمند و راهنمایی های دقیق

 72. مریم

  ممنون از مطالب مفید و در عین حال کاربردی و دقیق، که گذاشتید

 73. محمد

  با سلام خدمت همه ی دوستان گرامی
  من خودم مدت 8 ماه که وارد بازار شده ام و توصیه ام به کسانی که میخوان برای اولین بار وارد این بازار بشن اینه که…
  {به دلیل طولانی بودن این مطلب در صفحه جداگانه درج شد.}
  لینک مطلب کامل: https://www.bourseiness.com/?p=18990
  با تشکر از مطلب شما (مدیر سایت)

 74. bahmani

  سلام
  من یک تازه کار هستم
  یک سوال داشتم
  آیا در نوسان گیری ما یک روزه سهام را می خریم و یک روزه به فروش می رسانیم؟
  لطفا در این مورد توضیح بدید
  ممنونم

  1. بورسینس

   سلام. نوسان گیری صرفا یک روزه نیست، می تواند از یک روز تا چندروز به طول بینجامد.
   بنابراین زمان خرید و فروش سهام در نوسان گیری ثابت نیست و بستگی به شرایط بازار، خود معامله‌گر و … دارد.

 75. تمبر

  مرسی عالی بود

 76. طراحی سایت

  مرسی عالی بود..

 77. Amir

  با سلام و روز بخير .
  همچنين عرض ادب و احترام و ارادت به كليه دانش آموختگان كه دانش خود را بي هيچ چشمداشتي در معرض استفاده جويندگان آن قرار ميدهند . بنده يك حسابدار با حدود سابقه كاري 5تا 6 سال داراي مدرك كارشناسي اين رشته ميباشم . بسيار مشتاق جهت ورود به بازار بورس مي باشم . لذا در اين خصوص خيلي پرس و جو كردم اما هر چه كه جلوتر ميرفتم به بيراه ميرسيدم از اينرو ميتونم بگم براي مدتي نه چندان كوتاه به كل فكر سرمايه گذاري از سرم بيرون رفت . اما خوب پس از گذشت مدتي دوباره جلب شدم و دليلش هم سود هاي كلان و شيرين اين بازار هستش. در پايان ميخواستم كه از شما درخواست كنم در صورت امكان كتابهايي در زمينه ورود به بورس و موفقيت در اين زمينه معرفي نماييد . اميد است مفيد اثر براي تمامي دوستان واقع شود.
  با سپاس

  1. بورسینس

   سلام
   گرفتن کد بورسی و دسترسی به معاملات سهام، خیلی ساده و راحت است.
   مهم یادگیری تحلیل سهام و بازار می‌باشد که در این زمینه کتاب‌های زیادی بسته به روش تحلیل (بنیادی یا تکنیکال) در بازار وجود دارد.

   1. Amir

    دوست عزيز
    با سلام مجدد .
    متاسفانه بنده اصلا متوجه منظور شما نشدم . ممكنه كه دوباره متني رو كه نوشتم مطالعه بفرماييد سپس مجددا پاسخي بدين ؟

    1. بورسینس

     بله متوجه شدم که میخواید دقیقا کتابهایی رو به شما معرفی کنم. ترجیح دادم کتابی معرفی نکنم چون فقط تجربه شخصی خواهد بود. از بین کتابهایی که خوندم اینها به نظرم برای شروع کار مناسب باشه:
     – تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه (جان مورفی)
     – تحلیل تکنیکی نوین (محمد مساح)
     – تحلیل بنیادی، تکنیکال یا ذهنی (مارک داگلاس)
     – چگونه سهام سودآور را انتخاب کنیم (مورنینگ استار)
     – زندگی از راه داد و ستد در بازارهای مالی (الکساندر الدر)

     همونطور که از اسم کتابها مشخصه من به تحلیل تکنیکال اعتقاد بیشتری دارم و اگه نظر من رو بخواید باید روی تحلیل تکنیکال و روانشناسی معامله‌گر خیلی بیشتر از تحلیل بنیادی مطالعه کنید.
     اگر هم کتابهایی میخواید که فقط داستان موفقیت باشه کتاب چگونه در بورس دومیلیون دلار بدست آوردم (نیکلاس داروس) و کتاب سرمایه‌گذار موفق وارن بافت میتونه گزینه های خوبی باشه.

     1. Amir

      thanks a lot . i am so appreciated .
      best . Amir

   2. علی

    سلام میشه بگید من که دیپلم ندارم چجور انلاین خرید و فروش کنم یا یه کارگذاری و رو معرفی کنید که برای معاملات انلاین مدرک نخواد؟معاملات انلاین با اینترنتی چه فرقی داره ممنون میشم اگه جواب بدید

    1. بورسینس

     کارگزاری آگاه رو امتحان کنید.
     در پنل معاملات آنلاین، سهام بصورت آنی خرید و فروش میشه. بعضی کارگزاری ها پنل دیگه ای هم در اختیار معامله گر قرار میدن به اسم معاملات اینترنتی که در این پنل شما حتی زمانی که بازار باز نیست میتونید سفارش خرید و فروش رو برای کارگزاری ارسال کنید تا کارگزاری در روز معاملاتی بعد، سفارش شما رو انجام بده. البته پنل خریدوفروش اینترنتی رو اصلا توصیه نمیکنم چون امکان خریدوفروش لحظه ای نیست.
     معاملات آنلاین خیلی بهتره.

 78. گرایلی

  راهنمایی لازم ذرخصوص استخراج سهامدار

 79. امیر

  واقعا سایت خوبیه ممنون.

 80. محمد

  با عرض سلام
  وقتی معامله گران بزرگ بازار از دلایل موفقیتشون میگن و سیر تکاملی موفقیت اونارو برسی کنیم میبینیم همشون یه سختیهایی اول کشیدن یا به تعبیر خودشون هزینه هاشونو پرداخت کردن. کسی یه شبه ثروتمند نشده و نمیشه مگه اینگه ارثی بهش برسه یا گنج پیدا کنه!
  البته جای تامل داره این اشخاص توی بزرگترین و پیشرفته ترین بازارهای مالی دنیا به موفقیت دست پیدا کردن مثلا بورس نیوورک بالای 4000 شرکت رو تو خودش جا داده ! خب چرا این افراد نوی بازاری به این گسترده ای پیروز میان بیرون؟ حالا من نمیگم هرکاری که اونا انجام دادن رو ما هم انجام بدیم صددرصد موفق میشیم . اما میتونیم با راه و روش و طرز فکر اونارو آشنا بشیم و ببینیم چقدر میتونه مفید باشه .
  ما هرآنگونه که تفکر میکنیم عمل میکنیم هرآنچه احساس میکنیم عمل می کنیم مثلا من احساس میکنم بازار فردا نزول میکنه پس سهممو میفروشم!! و پس بهتره دیدگاهمون به این بازارو اول اصلاح کنیم .
  از نطر روانشناسی ترس انسان از شکست از اشتیاق اون به برد بیشتره بازار غیر قابل پیش بینیه روشهای تکنیکال نمیتونه آینده بازار رو به شما بگه اما میتونه به شما بگه الان تو بازار چه خبره.
  روشهای بنیادی هم با اینکه قابل اطمینان تره اما صددرصد نیست پس سعی نکنیم از 10 معامله 10 معامله درست از آب دربیاد و اگه درست نبود یجای کار مشکل داره پس! سعی کنیم در مواقع ضروری فورا از زیان خارج بشیم . وارن بافت یه جمله خیلی پرمفهومی داره که میگه وقتی توی “کدام” حق با شماست زیاد نگران “کی” آن باشید
  باید سعی کنیم به معاملات خودمون نظم و انظباط بدیم . واسه یه معامله موفق انتظار شکستمونو دوبرابر کنیم!
  ایران یه کشور تورمی مردم ایرانم احساسی! با کوچکترین خطری پا به فرار میزارن نوسانات پس شدیده یه معامله گر حرفه ای بجای فرار از نوسانات سود میکنه ! بنیاد شرکتو بررسی میکنه با تکنیکال زمان مناسبو پیدا میکنه و خرید میکنه . و تقریبا مطمين خرید میکنه

 81. محمد

  با عرض سلام و خسته نباشید آیا میتونید بخشی تو سایت به عنوان تحلیل تکنیکال روزانه ی شاخص کل قرار بدید با یک تحلیل مختصر و اندیکاتورهای روی آن که هر روزه کاری آپدیت بشه اگه امکانش هست. متشکر

 82. محمد

  بازارنامه – هفته گذشته یکی از بزرگ‌ترین بورس‌بازان تهران از دنیا رفت. حاج منوچهر رشیدبیگی یکی از بزرگ‌ترین بورس‌بازان ایران و از نسل گروهی از فعالان بازار بود که در طول سال‌های طولانی و به آرامی ثروت فوق‌العاده‌ای را اندوخته و به چهره‌ای تاثیرگذار در بازار تبدیل شده بود….
  با تشکر از شما، اما مطلب برای سال 87 است! ویرایش شد…
  مطلب کامل: http://www.donya-e-eqtesad.com/news/472402/

 83. zahra

  باسلام
  من فارغ التحصیل رشته اقتصادنظری هستم البته لیسانس
  درموردبازاروعرضه وتقاضااطلاعاتی دارم ولی درموردبورس هیچ توضیحی دردروس دانشگاه دراین مقطع نبود
  من دوست دارم واردبازاربورس بشم ولی اطلاعات ندارم
  به نظرتون میتونم باتوجه به رشته ام موفق بشم وبفهمم یابایدآموزش ببینم
  به نظرشما آموزش کتابی برای من بهتره یاجلسات آموزشی که برگزارمیشه؟
  ممنونم

  1. بورسینس

   سلام
   رشته‌ای که خوندید میتونه به شما کمک کنه، اما فکر نمیکنم عامل موفقیت شما بشه.
   به غیر از آموزش‌هایی که دیدید باید معامله سهام رو بصورت تجربی یاد بگیرید.

 84. علی

  با عرض سلام
  هیچ کدوم از لینک های دانلودتون کار نمیکنه
  در صورت مقدور بودن ترتیب اثر بدین
  با تشکر

  1. بورسینس

   سلام
   لینک ها تست شد و مشکلی ندیدیم.
   برای برخی از فایلها نیاز به عضویت است

 85. رضایی

  آقا من کلا بورس ایران قبول ندارم! میخوام وارد بورش کشورهای دیگه بشه تجربه کمی هم دارم! میتونم موفق بشم؟

 86. فریدون

  سلام
  کجا میتوانم کار کردن با سایت های بورس مجازی را یاد بگیرم؟

  1. بورسینس

   سلام. در سایت تالار مجازی بورس ( irvex.ir ) اموزش کار وجود داره

 87. مصطفی

  من سه روزه عضو کارگزاری شدم خرید که می کنم بعدش سفارش را حذف می کنه میگه سفارش حذف گردید کارگزاری هم درست جواب نمیده دلیلش چیه

  1. بورسینس

   ثبت سفارش به معنی خرید قطعی نیست.
   قیمتی که در زمان ثبت سفارش خرید قرار میدید باید طوری باشه که فروشنده روی اون قیمت وجود داشته باشه.
   مشخصه وقتی بازار بسته شد و روی قیمتی که شما سفارش رو گذاشتید، خریدار وجود نداشته باشه سفارش شما رو حذف میکنن

 88. آزیتا

  سلام. ضمن تشکر از اطلاع رسانی خوب شما. یک سال قبل سهام موسسه مالی اعتباری آرمان رو خریداری کردم. چند وقت قبل موسسه ازم خواست تا سهامم رو بهشون واگذار کنم تا از حق و حقوقو در بورس دفاع کنه. بعد از یکم تحقیق متوجه شدم موسسه موردنظر من وارد فرابورس شده و من هم کدبورس دارم ولی علاقه ای ندارم این سهام رو واگذار کنم بلکه می خوام خودم اطلاعتم رو افزایش بدم. به غیر از کدبورس چه باید رمز هم داشته باشم. لطفا بفرمایید چطور اطلاعات کامل را در این زمینه بدست بیارم. باتشکر

  1. بورسینس

   سلام
   شما با داشتن کدبورسی، میتونید سهام شرکتها و موسساتی که در فرابورس هستند رو هم معامله کنید. (از طریق پنل معاملاتی که در اختیار شما گذاشتن)

 89. مجید

  Salam. Man mikham vared boors sham chekaR konam

 90. بهنام

  اگر سهامی رو خریداری کردیم و قیمت اون کاهش پیدا کرد اگر نفروشیم و بعد از مدتی قیمت بالا رفت چه اتفاقی برای سرمایه ما می افته؟

  1. بورسینس

   سهامی که خریداری کردید رو حتی میتونید برای سالها نگهداری کنید. زمانی که قصد فروش کردید، میتونید به قیمت تابلو بفروشید (به شرطی که نماد متوقف نباشه)

   1. بهنام

    به طور مثال اگر سهامی رو به قیمت دویست تومن خریداری کرده بعد از مدتی قیمتش افت کرد باید ضرری پرداخت کنیم یا میشه نگه داشت و بعد که مثلا قیمت بالاتر از 200 تومن رسید فروخت و سود برد؟ (کاری به بلوکه شدن سرمایه ندارم)

    1. بورسینس

     اگه قیمت سهامی که خریدید افت کرد شما هیچ ضرری به کسی پرداخت نمیکنید. همین که ارزش سهام شما کم شده یعنی اینکه شما ضرر کردید دیگه.
     خیلی سادست، سهام رو مثل یه کالا در نظر بگیرید، اگه خریدید و قیمتش افت کرد و شما فروختید یعنی اینکه ضرر کردید.
     اما اگه ارزشش رفت بالا، شما میتونید به قیمت بازار بفروشیدش و سود کنید.

     1. بهنام

      ممنون از لطفتون
      بخاطر سایت پر محتوا و مطالب آموزنده هم ممنون

  2. جابر

   با سلام آقا من اطلاعات بازار بورسیم صفر صفره یعنی در حد منفی 5 مثلا من میخوام یه سهمی از صنایع پتروشیمی بخرم و میخوام تا چند سال نگهدارم و نفروشم یعنی به اصطلاح سرمایه گذاری کنم این شرایطش چطوریه من چیکار باید بکنم اصلا همچین چیزی ممکنه یا نه باید سر موعود مقرر سهام رو بفروشم ممنون میشم توضیح بفرمایید

   1. بورسینس

    سلام
    شما میتونید سهامی که خریداری کردید رو برای مدت دلخواه (چه برای چند سال و چه برای چندساعت) نگهداری کنید.
    فرقی نداره سرمایه گذاری شما چه مدتی باشه، باید طبق آموزش برای گرفتن کدمعاملاتی اقدام کنید.

  3. رضا

   سرمایه شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

 91. alireza

  با عرض سلام
  من آشنايتي با بورس ندارم. ميخواستم راهنمايي كنيد كه با توجه به وضع رابطه رفع تحريم ها در اين مدت و رشد صنايع مختلف به نظرتون چه صنايعي در بازار بورس با شاهد افزايش قيمت سهام همراه هستند كه به سمت خريد آنها بريم ؟؟

  1. بورسینس

   سلام
   لغو تحریم ها روی صنایع زیادی تاثیر مستقیم و غیرمستقیم خواهد گذاشت.
   به گروه خودرو، حمل و نقل، بانک ها و بیمه ها اثرگذاری بیشتری داره.

 92. yasser

  سلام
  تمامی شرکت های بورس اوراق بهادار در تابلوی اصلی جز سهامی عام یا خاص مربوط میشه و میشه سهامشو هر وقت خواستیم بفروشیم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. بورسینس

   سلام. تمام شرکتهای پذیرفته شده در بورس سهامی عام هستن و امکان خرید و فروش سهام در هرزمانی وجود داره (به شرطی که نماد موردنظر متوقف نشده باشد)

   1. ali

    سلام
    اینکه میگین نماد متوقف شده نمیشه سهامش رو فروخت یعنی چی،؟
    مثلن من یک سهام خریدم چی میشه ک نمادش متوقف میشه

    1. بورسینس

     سلام. توضیحات بیشتر در مورد توقف نماد اینجا هست https://www.bourseiness.com/13378/faq-46

 93. افشین

  باسلام میخواستم به صورت اینترنتی سهام خریداری کنم لطفا راهنماییم کنیین که چه سایت هایی معتبر و دارای ریسک کمتری برای خرید سهام میباشند

 94. ارغوان

  باسلام وسپاس از سایت مفیدتون
  من تازه واردکاربورس شدم میخواستم درموردآیتمهای سایت بورس (tsetmc.com)اطلاعات کسب کنم برام خیلی جاهاش نامفهومه ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. بورسینس

   سلام
   بفرمایید دقیقا کدوم مورد برای شما نامفهومه؟

 95. محسن

  سلام .منظور از بلوكه شدن نماد در بورس چيست؟

  1. بورسینس

   سلام. نماد در بورس بلوکه نمی‌شود. منظور شما بسته شدن (متوقف شدن) نماد است که به دلایل مختلفی مانند برگزاری مجمع و… انجام می‌گیرد.

   1. رضا

    آیا برای همیشه بسته میشود؟

    1. بورسینس

     خیر، برای همیشه بسته نمیشه. توقف نماد موقتی هست

 96. زهرا

  سلام و خسته نباشيد
  ممنون بابت اطلاعاتتون
  میخواستم بدونم حداقل سهامی رو ک میتونیم بفروشیم چند تاست
  میخوام 20 تا سهام بفروشم .ببین 90 تا 100 هزار در میاد ولی ارور حجم میده
  حالا 20 تا کمه یا قیمتش
  کمک کنین

  1. بورسینس

   سلام. اول بررسی کنید که این تعداد سهام رو دارید یا نه. بعدا حجم بالاتری رو برای فروش قرار بدید

 97. محمد

  سلام ، چرا اینقدر کتابهای آموزشیتون گرونه؟ واقعا ارزش خرید داره ؟

  1. بورسینس

   سلام. دوست عزیز، محصولات آموزشی ما کتاب نیست، همگی فیلم‌های آموزشی با کیفیت بالا هستند و دارای تضمین کیفیت مطالب.

 98. علی حسنی

  سلام ، آیا با کد معاملاتی بورس هم میشه تو فرابورس و بورس کالا و اوراق بهادار هم معامله کرد ؟

  1. بورسینس

   سلام. در فرابورس که مطمئنا می تونید معامله کنید.
   برای معامله در بورس کالا نیاز به کدی مجزا دارید، اطلاعات بیشتر رو در سایت بورس کالا ببینید: http://www.ime.co.ir/ime/fa/imecontent/647082111.html

 99. محمد

  سلام خسته نباشی اگه یه نماد متوقف شد نمیشه سهام را فروخت و برای چه مدت متوقف میشه معمولا اگه خواستیم بفروشیم باید چه کاری انجام داد

  1. بورسینس

   سلام. زمان بازگشایی نمادی که متوقف شده مشخص نیست. اگه توقف به دلیل برگزاری مجمع باشه، معمولا خیلی زود و پس از قرار گرفتن گزارش مجمع روی سامانه codal.ir نماد باز میشه.
   نمادهایی بودند که به دلایلی 7 ماه بازگشایی نشدن و یا نمادهایی بودند که برای شفاف سازی متوقف شدن و روز بعد بازگشایی شدن
   سهام شرکتی که نمادش متوقف شده رو در بورس نمیتونید بفروشید، راه حل های دیگه برای فروش سهام خارج از بورس وجود داره که باید از امور سهام شرکت مربوطه بپرسید.

 100. alirezaghaem

  با عرض سلام.
  ببخشید من می خواهم در بورس کار کنم و کتاب های بورس در 20 دقیقه و شناخت گاو ها در بورس و انیمیشتن الفبای بورس را مطالعه کردم.
  در این مرحله شما در پست های قبلی کتاب های زیر را پیشنهاد کرده اید:
  – تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه (جان مورفی)
  – تحلیل تکنیکی نوین (محمد مساح)
  – تحلیل بنیادی، تکنیکال یا ذهنی (مارک داگلاس)
  – چگونه سهام سودآور را انتخاب کنیم (مورنینگ استار)
  – زندگی از راه داد و ستد در بازارهای مالی (الکساندر الدر)
  وبنده طی search هایی که کردم کتاب های زیر را به بنده پیشنهاد شد:
  منابع آموزش تحلیل بازار: (به ترتیب مطالعه(
  1)کتاب مرجع کامل تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه نوشته دکتر علی محمدی
  2)کتاب مرجع کامل الگوهای شمعی در بازار سرمایه نوشته دکتر علی محمدی
  3)در صورت تمایل کتاب تحلیل بنیادی در بازار سرمایه نوشته محمد علی شهدایی

  منابع آموزش تحلیل تخصصی وپیشرفته: (به ترتیب مطالعه)
  1)کتاب الگوهای هارمونیک در بازار سرمایه نوشته دکتر علی محمدی(قابل تهیه از سایت
  2)کتاب هارمونیک تریدینگ پیشرفته در بازار سرمایه نوشته دکتر علی محمدی
  3)کتاب مرجع کامل امواج الیوت در بازار سرمایه نوشته دکتر علی محمدی
  4)کتاب استراتزی های معامله در بازار سرمایه نوشته دکتر علی محمدی
  به طور کلی کتاب های دکتر علی محمدی به گفته دوستان کتاب هایی بسیار خوب ومناسبی
  می باشند.
  از شما دوست بزگوار تقاضا می کنم بنده را راهنمایی کنید که چه کتاب هایی و به چه ترتیبی آن را مطالعه کنم؟
  با تشکر

  1. بورسینس

   سلام
   تعریف کتابهای دکتر علی محمدی همه جا وجود داره، در کل به نظرم همگی کتابهای نویسنده های معروف مناسب هستند.
   هر نویسنده سبک خاص خودشو داره و ترتیب خاصی به نظرم نمیاد. کتاب تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه (جان مورفی) میتونه برای شروع تحلیل تکنیکال مناسب باشه.
   کتاب چگونه سهام سودآور را انتخاب کنیم (مورنینگ استار) اصلا ارتباطی با تحلیل تکنیکال نداره و در مورد صورت‌های مالی و تحلیل بنیادی هست.
   توی کتاب تحلیل بنیادی، تکنیکال یا ذهنی (مارک داگلاس) اصلا مطالب اموزشی درمورد تحلیل نیست و روانشناسی بازارهای مالی رو برای شما باز میکنه (در واقع اسم فارسی کتاب به نظرم واقعا بد انتخاب شده و اسم اصلی کتاب اینه: Trading in the zone )

 101. نسرین

  سلام.اگه توی بورس پول سرمایه گذاری کنیم و خریدوفروش نکنیم ، حتی اگه متوقف بشه آیاسودبرای سرمایه گذارداره؟

  1. بورسینس

   سلام. اگه سهام بخرید و تا زمان برگزاری مجمع عادی سالیانه شرکت نگهداری کنید، درصورتی که شرکت سودده باشه، سود سالیانه به شما تعلق میگیره.
   سوالات متداول درباره بورس: https://www.bourseiness.com/category/bourse-faq

 102. رامین

  با سلام
  من میخوام تو بورس سرمایه گذاری کنم ولی هیچ اطلاعاتی ندارم درموردش
  کتاب های اموزشیه زیادی در این باره وجود داره ولی من نمیدونم چه کتابی و از چه منبعی مطالعه کنم که بتونه واقعا تو این ضمینه کمکم کنه , میشه منو راهنمایی کنید و یک منبع مناسب به من معرفی کنید؟

  1. بورسینس

   سلام
   برای شروع این فایل رو دانلود و مطالعه کنید: https://www.bourseiness.com/14371/3-steps-to-enter-the-world-of-bulls-and-bears.html

   1. مرتضی

    با سلا م ،خدا قوت
    ضمن تشکر
    یه سوال که فکر میکنم در ذهن 99 درصد علی آن دیگه هم باشه و جواب شما میتونه شفاف سازی بکنه
    ببینید با توجه به فرهنگ جا افتاده و نحوه معرفی بورس ،در اذهان رویایی شکل میگیره ،که افراد با ورود به بورس قصد تحقق بخشیدن به این رویا رو دارن و اون چیزی نیست جز اینکه با مبلغی ناچیز و کسب اطلاعات و ورود به بورس در مدت کوتاهی سرمایه هنگفتی رو کسب کرد ،
    البته مطمینا در شرایط خاص امکان رخ دادن چنین اتفاقی وجود داره اما سوالم اینه که اگر فرض را بر این بگیریم فردی با ورود به بورس با سرمایه 2 تا 5 میلیون و کسب اطلاعات مفید ،مشورت و انجام تمام مراحلی که به موفقیت میتونه ختم بشه ،(خرید و فروش های بموقع )ظرف 2 سال میتونه چه سرمایه ای رو بدست بیاورد ؟؟البته این مطلب هم به فرضیه اضافه کنید که سود حاصل از هر فروش به سرمایه در گردش برای خرید بعدی اضافه شود ؟مثلا اگر سهام اول را 2 میلیون خریداری میکنیم هنگام فروش سهم مبلغ 500 هزار تومان سود میگیریم ،و در خرید بعدی ما 2 میلیون 500 هزار تومان را سرمایه گذاری کنیم ؟
    نتیجه گیری :آیا میتوان به بورس بعنوان شغل حرفه ای نگاه کرد ؟آیا رویای پولدار شدن در مدتی کوتاه تر و آسان تر از شغلهای دیگر در بورس ایران محقق شدنیست؟
    سوالم زیاد شد ،ضمن تشکر ویژه از سعه صدر شما که اینگونه با استقبال گرم از سوال کنندگان، پاسخی روشن و به دور از حاشیه را ارائه میدهید .
    امیر 27 ساله تهران

    1. بورسینس

     سلام. همه چیز توی بورس امکان پذیره، ممکنه شما شروع کنید و در عرض چندماه سرمایه تون رو نصف کنید یا اینکه سود کنید.
     اصلا نمیشه حدس زد یا محاسبه کرد که سود یا ضرر شما چقد خواهد بود چون (غیر از خود بازار و سهم) درصد زیادی به مهارت و دانش خود فرد بستگی داره و بورس هم کاملا غیرقابل پیش بینی هست و بازار در هر لحظه تغییر میکنه. این چیزیه که خیلیها متوجه نمیشن و به همین خاطر مرتب میپرسن چقد میتونیم سود کنیم.
     دانش و مهارت هم وزن نداره که اندازه بگیریم و بگیم اگه 10 کیلو مهارت پیدا کردید توی بورس به سالیانه 30 – 40 یا 50 درصد سود میرسید. توی بورس به کسی موفق میگیم که برآیند معاملاتش سودده هست و حداقل از سود بانکی داره بیشتر بدست میاره . البته کسی هم که معاملات سوددهی انجام میده دلیل بر این نمیشه که روزی ضرر نکنه .
     در مورد این سوال “آیا میتوان به بورس بعنوان شغل حرفه ای نگاه کرد ؟” این صفحه رو بخونید:
     https://www.bourseiness.com/17101/trade-in-stock-exchange-market-as-job

 103. رضاm

  با سلام و خسته نباشيد
  بنده تازه وارد بورس شدم تقريبا 5ماه ميشود با سرمايه كم.كه تا الان چندسهام را خريداري كرده بودم.نسبتا رشد خوبي داشته اند
  تو اين هفته برايم از نماد سشرق سهم داشتم (با اسم سشرقح بعنوان افزايش سرمايه برام امده است)ميخواستم بدونم قابل خريد فروش است يا نگهدارم. برايم خلاصه توضيح دهيد..
  و دوم اينكه از يك نماد ديگر برايم سود تقسيم شده به مبلغي برايم زده شده انچگونه است…
  باتشكر از زحمات شما

  1. بورسینس

   سلام
   لطفا سوالات خود را در انجمن ارسال کنید: لینک
   حق‌تقدم‌ها تا مدت خاصی قابل فروش هستند که توسط شرکت اعلام می‌شود.
   سوال دوم را متوجه نشدم. سود سهام شرکت‌ها معمولا بصورت پرداخت در بانک‌هایی که اعلام می‌شود یا واریز به حساب است.
   اگر سوالی دارید آنرا بصورت واضح و دقیق در انجمن ارسال کنید.
   موفق باشید

 104. رضا

  با سلام آيا مي شود با سرمايه 50 هزارتومان وارد بورس شد با تشكر

  1. بورسینس

   سلام. حداقل مبلغ یک معامله در پنل معاملاتی آنلاین 100 هزارتومان است. البته بهتر است سرمایه شما برای شروع بالای 500 هزار تومان باشد.

 105. میلاد

  باسلام من بازنشسته نیروهای مسلح هستم و هنگام بازنشستگی به من 4000سهم شرکت پروشیمی مارون رو دادن الان میخوام بفروشمش چکارباید انجام دهم؟باتشکر

  1. بورسینس

   سلام. به یک کارگزاری در شهرتون مراجعه کنید تا شما رو راهنمایی کنند.

 106. یونس

  آیانرم افزاری برای شرکت در بورس باکاهش ریسک وجود دارد

  1. بورسینس

   برای معامله بدون ریسک می‌تواند از سایت تالار مجازی استفاده کنید:https://www.bourseiness.com/23282/irvex-virtual-trading-tehran-stock-exchange.html

 107. علی

  سلام من می خواستم سهام کویر تایر رو بگیرم به نظر شما خوبه یا نه آینده خوبی داره؟

  1. بورسینس

   سلام
   بهتره برای دریافت مشاوره با شرکتهای مشاور سرمایه گذاری که مجوز فعالیت دارند تماس بگیرید.

 108. کاظم جلیل نژاد

  سلام فرق بین سهام پایه پروژه با سهامهای عادی چیست تشکر

 109. حامد حسینی

  سلام خوبین ؟
  من میخواهم سهام توسعه و تعاون رو به فروش برسونم میشه کمکم کنین که کجا میتونم به فروش برسونم

  1. بورسینس

   سلام. اگه شرکت موردنظر شما در بورس پذیرفته شده به یک کارگزاری مراجعه کنید.

 110. نیلوفر

  سلام .من دانشجوی ارشد اقتصاد انرژی هستم .میخواستم بدونم برای ورود به بورس از کجا باید شروع کنم ؟ آزمون ها و گواهینامه های سازمان بورس مثل اصول بازار سرمایه و یا معامله گری .. چه کمکی میکنه ؟ شرایط ورود به بورس انرژی به چه صورت هست؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  1. بورسینس

   سلام. در همین صفحه ای که نظر دادید راهنمای شروع سرمایه گذاری در بورس هست.
   در مورد گواهینامه های بازار سرمایه این صفحه رو ببینید: https://reg.seo.ir/
   کارگزاران بورس انرژی متفاوت هستند، از اینجا لیست کارگزاری رو ببینید:
   http://www.irenex.ir/Site.aspx?ParTree=1110

 111. مهران

  سلام در مورد اینها لطفا توضیح بدهید:
  مانده اعتبار: ١٧,٥٠٤,٤٠٠
  مانده ريالي: ٢٠,٣٢١,٨٠٧
  سقف خريد: ٢,٨١٧,٤٠٧

  1. بورسینس

   سلام. اینها برای کجاست؟

 112. Seyed hamze

  سلام من خارج از ايران زندكي ميكنم . و بدليل كاري نمي تونم به ايران زياد رفت و امد كنم ولي ميخوام تؤي بازار بورس وارد بشم . ايا مشيه كسي كه خارجه كشوره وارد بورس تهران بشه؟ جطوري بايد ثبتنام كنه ؟ و سود رو شركتها ميتونند به حساب بانكي خارج كشور وأريز كنند؟ بدليل اينكه من حساب بانكي داخل ايران ندارم.

  1. بورسینس

   سلام. بله شما هم میتونید در بازاربورس معاملات سهام رو انجام بدید. این فایل راهنما میتونه به شما کمک کنه:
   https://www.bourseiness.com/21287/how-to-invest-in-tehran-stock-exchange.html

 113. فریده

  سلام…منم تصمیم دارم وارد بورس بشم…سوالم اینه که با گذاشتن سرمایه در خدمت کارگزاران بورس بازم لازمه که خودم این بازار رو دقیقا بشناسم یا نه اون کارگذار خودش خرید فروش رو انجام میده؟ با زیر 500 میتونم شروع کنم؟

  1. بورسینس

   سلام. اگه شما کسی رو برای سبدگردانی انتخاب کنید همه کارها توسط ایشون انجام میشه.
   معمولا هرکارگزاری یا شرکت مشاوره سرمایه گذاری، برای سبدگردانی قوانین و شرایط خودش رو داره که میتونید از اونها بپرسید

 114. کاظم جلیل نژاد

  سلام اگر سرمایه یک شرکت سیمانی در زمان ساخت یا تاسیس با سرمایه 352 میلیارد ریال باشد و این شرکت در زمان تاسیس 2000 نفر عضو و سهامدار اصلی داشته باشد سهم هر فرد در این شرکت چقدر می شود تشکر

  1. بورسینس

   سلام، افراد به اندازه سرمایه ای که گذاشته اند در شرکت سهیم هستند بنابراین سهم یک شخص در شرکت ممکن است بالاتر یا پایینتر از سایر افراد باشد.
   اما اگر قصد دارید بطور متوسط محاسبه کنید که به ازای هر فرد چقدر سرمایه در شرکت وجود دارد، کافیست 352 میلیارد ریال را بر 2000 تقسیم کنید!

   1. مسعود

    ببینید سهام به چند دسته تقسیم میشه که ارزش هر سهامی با سهام دیگه تو شرکتا فرق می کنه
    سهام عادی داریم سهام ممتاز هم داریم
    ارزش سود هر سهم بطور جداگانه محاسبه میشه که البته باید همه صورت های مالی در دسترس باشه که بشه حساب کرد

 115. کاظم جلیل نژاد

  سلام فرق بین سهامدار اصلی یک شرکت با سهامداری عادی چیست تشکر

 116. سراج علیزاده

  سلام،از راهنمایی شما متشکرم

 117. علیرضا ب

  عرض سلام و احترام،
  ببخشید من شرایطم رو میگم ممنون میشم کمکم کنید. من توی شهر کوچکی هستم و نمی تونم حضوری ثبت نام کنم. آیا میشه به صورت آنلاین توی سیستم بورس عضو شد و سرمایه گذاری کرد؟
  سایت هایی هستن که واسط باشن تا ما فقط سرمایه گذاری کنیم و کاری به مسائل دیگه نداشته باشیم؟
  با تشکر

  1. بورسینس

   سلام خدمت شما
   همونطور که در همین مطلب هم گفتیم، شما میتونید بصورت غیرحضوری از کارگزاری کد بگیرید و بصورت آنلاین و از طریق اینترنت، معاملات سهام رو انجام بدید.
   لیست کارگزاری ها در اینجا موجوده
   https://www.bourseiness.com/directory/listing_category/brokerages/
   سایت معاملاتی واسط، بخشی از سایت کارگزار هست که با دریافت کدمعاملاتی، کارگزار رمز عبور و نام کاربری سیستم معاملات رو به شما میده.
   البته ممکنه قبل از دادن دسترسی به شما، از شما آزمونی گرفته بشه که مطمئن بشن توانایی کار با سیستم رو دارید که معمولا آزمون ساده ای هست.
   موفق باشید

   1. علیرضا ب

    خیلی ممنون از پاسخ سریعتون.
    من این مقاله رو خوندم ولی توی کارگزاری موردنظر من (بانک صادرات) توی این صفحه:
    http://www.saderatbourse.com/%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%A8%D8%B1%D8%AE%D8%B7/%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%84%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%AA%D8%A7%D8%AD%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8.aspx

    نوشته شده:
    4. پس از انجام آزمون، نتیجه قبولی به استحضار متقاضی می رسد. سپس متقاضی جهت امضای قرارداد و تعهد نامه به کارگزاری فرا خوانده می شود.

    چرا؟ کارگزاری های دیگه هم همینطور هستن یا صادرات استثنا هست؟

    1. بورسینس

     خواهش میکنم.
     میتونید در سایت کارگزاری آگاه ثبت نام کد بورسی غیرحضوری رو انجام بدید: راهنما

 118. علیرضا

  باسلام وتشکراز ساست خوبتون
  اگریک شرکت ازبورس اخراج بشه تکلیف سهم اون شخص چی میشه ؟

  1. بورسینس

   سلام
   اون شخص همچنان مالک بخشی از شرکت باقی میمونه و میتونه سهامش رو به شخص دیگه ای منتقل کنه.

 119. حسین

  سلام با تشکر از سایت خوبتون
  من چند ماهه به مباحث بورسی و سرمایه گذاری در بورس علاقه مند شدم و توی سایتirvex.ir به صورت مجازی سعی میکردم تمرین کنم و آشنا بشم
  ولی توی این چند ماه پیشرفت چندانی نداشتم ، می خواستم از شما بپرسم چکار کنم تا نتیجه بهتری بگیرم

  1. بورسینس

   سلام دوست عزیز
   معامله در irvex.ir خوبه و میتونه در شناخت بازار بورس به شما کمک بکنه
   اما به دلیل اینکه بصورت مجازی انجام میشه و هیچ سرمایه ای در اون دخالت ندادید، معمولا سعی در یادگیری نمی کنید.
   همینطور وقتی پول شما درگیر معامله نباشه، اون تجربه معامله واقعی رو نخواهید داشت و همین تجربه واقعی هست که در کنار یادگیری مرتب باعث پیشرفت شما میشه.
   پس توصیه من به شما اینه: معامله واقعی ولی با سرمایه کم (مثلا 600 -500 هزارتومان) + یادگیری مرتب تحلیل بازار و سهام
   موفق باشید

 120. محمد علی رضایی

  بدون داشتن رابط نمی شود در بورس سرمایه گذاری کرد(مبلغ کم)

  1. بورسینس

   منظور شما از رابط چیه؟
   اگه منظورتون کارگزار هست، به هرحال شما برای سرمایه گذاری در بورس باید از یک کارگزار کدمعاملاتی بگیرید. چه مبلغ سرمایه گذاری کم باشه چه زیاد

 121. سلیمانی

  سلام.

  دیروز به کارگزاری مفید رفتم و درخواست کد بورسی دادم. بعد از چند ساعت یه نام کاربری و یوزر برام ایمیل شد که با اون میتونم فقط وارد مفید اینترنتی بشم. حالا سوالم اینه که این نام کاربری و یوزر همان کد بورسی محسوب میشه یا خیر؟

  سوال بعدیم اینه که چطور میتونم حساب مفید اینترنتی رو شارژ کنم؟

  تشکر

  1. بورسینس

   سلام
   نام کاربری و رمزی که ارسال شده کدبورسی شما نیست. کدبورسی کدی هست که از 3 حرف اول نام خانوادگی شما و چندعدد تشکیل شده.
   شارژ حساب معمولا به صورت واریز به حساب کارگزاری و ثبت فیش یا واریز آنلاین انجام میگیره.
   برای سوالات مرتبط با کارگزاری ها، بهتره با خودشون تماس بگیرید
   باسپاس

 122. سلیمانی

  سلام.

  برای خرید و فروش در مفید تریدر حتما باید نام کاربری مخصوص به تریدر رو داشته باشم؟ آخه موقع نصب یه اکانت مجازی برام درست کرد بدون هیچ نام کاربری و پسوردی؟ این مفید تریدر کار مفید اینترنتی رو انجام میده؟

  1. بورسینس

   سلام
   با مفیدتریدر هم میتونید معاملات رو انجام بدید. برای اینکار موقع نصب، باید با نام کاربری و رمزی که کارگزاری مفید در اختیارتون گذاشته وارد حساب میشدید.
   راهنمای مفیدتریدر اینجا هست: https://www.bourseiness.com/mofidtrader
   باسپاس

 123. مهیار

  سلام
  معیار برای بهترین قیمت خرید چیه؟
  مثلا فردا که می خوام سهام بخرم باید چه قیمتی رو پیشنهاد بدم؟
  قیمت اولین یا اخرین معامله روز قبل یا کمترین قیمت یا چی؟
  تشکر

  1. بورسینس

   سلام
   قیمت خرید سهام بستگی به جریان بازار و سفارشاتی داره که بقیه معامله گرها در صف خرید و فروش قرار دادن.
   اگه میخواید فوری خرید انجام بشه، کافیه قیمتی رو برای خرید وارد کنید که در اون قیمت، شخصی حاضر به فروش سهام هست (یعنی یه سفارش فروش روی همون قیمت درج شده)
   برای فروش سهام هم برعکس.. یعنی قیمتی رو وارد کنید که در با اون قیمت ، شخصی سفارش خرید سهام رو وارد کرده
   این صف ها و سفارشات ثبت شده رو در صفحه نماد شرکت در سایت tsetmc.com میتونید ببینید

 124. شاهین

  با سلام و احترام
  این اطلاعات بازدهی صندوق که در لیست عملکرد صندوق ها ی سرمایه گذاری منتشر میشود مثلا مینویسد که در 30روز گذشته %11.09 بازده صندوق میباشد .منظور 11%سود در 30روز میباشد که به سهام دار تعلق میگیرد یا نه .لطفا در این زمینه راهنمایی کنید

  1. بورسینس

   سلام و عرض ادب
   بله، گفته شما صحیح است. اگر نوشته شده که در 30 روز گذشته بازدهی صندوق 11 درصد بوده، به این معنی است که اگر شما 1 میلیون تومان در صندوق سرمایه گذاری کرده بودید سود شما 110 هزارتومان میشد.

 125. مهدی 2

  سلام از راهنمایی های فوق العادتون ممنونم من تا حالا توی بورس سرمایه گذاری نکردم میخوام با مبلغ 1500000تومان در بورس سرمایه بذارم لطفا راهنماییم کنید چه سهمی بخرم بهتره سپاسگذارم

  1. بورسینس

   سلام
   متاسفانه از پیشنهاد سهام معذوریم.
   به جاش این کتاب الکترونیک رو به شما توصیه میکنیم:
   http://market.bourseiness.com/product/important-decisions-in-the-stock-market

 126. kazem

  سلام من در خرید یک سهام اعتبار تا مدت لغو زدم ولی فردای آن روز تابلو آن نماد متوقف شد من چگونه میتوانم آن را لغو کنم

  1. بورسینس

   سلام. این موضوع رو با کارگزارتون مطرح کنید تا حذفش کنن

 127. بهزاد

  سلام
  من مشتری سرمایه گزاری مفید هستم و در خارج از ایران زندگی می کنم. دسترسی من فقط به صورت آفلاین هست و متاسفانه دسترسی آنلاین ندارم. با سرمایه گراری مفید تماس گرفتم و تقاضای دسترسی آنلاین کردم ولی به من گفتن با اینکه ما همه مدارک شما رو اینجا داریم اما برای این دسترسی باید یه فرم جدید پر کنید. من هم که فعلا نمی تونم به این زودی در ایران باشم برای پر کردن این فرم خواستم که وکیلم رو برای اینکار بفرستم که به من پاسخ دادن که وکیل نمی تونه بجای شما این فرم رو پر کنه و شما تنها کسی هستید که اجازه دارید این کار رو انجام بدید!
  میشه لطفا در این مورد من رو کمک کنید یا اگر کارگزاری دیگری شربیط آسانتری برای این کار داره رو به من معرفی نمایید؟
  سپاسگزارم

  1. بورسینس

   سلام
   لطفا بگید این فرم جدید که باید پر میکردید دقیقا چه فرمی بود؟
   پاسخ رو بدید تا ببینم چه راهی هست
   باسپاس

   1. بهزاد

    سلام،
    به من گفتن که فرم جدید جهت دسترسی آنلاین هستش (برای دسترسی به امکان خرید و فروش آنلاین mofidonline.com) و فرم قبلی که پر کرده بودم فقط برای دسترسی آفلاین (پس از ورود به اکانت مشتری در سایت c.emofid.com تقاضای خرید و فروش رو روی صفحه وب خودمون ثبت می کنیم و یک نفر از کارگزاری برامون اقدام به خرید یا فروش می کنه مثل روش سنتی)
    با سپاس از وقتی که برای پاسخ می گذارید.

    1. بورسینس

     سلام
     بله درسته؛ قرارداد جدایی برای معاملات انلاین باید پرکنید و بفرستید به کارگزاری.
     شما قبلا احراز هویت شدید و میتونید از کارگزاری بخواید فرم ها رو به ایمیل شما ارسال کنه. بعد دانلود کنید، پرینت بگیرید و بعد از تکمیل کردن فرم، اونرو اسکن کنید و با هماهنگی قبلی به ایمیل کارگزار بفرستید (یا اینکه در سامانه ثبت نام غیرحضوری آپلود کنید) اینطور فکر میکنم قبول کنن و مشکلی وجود نداشته باشه.
     سایر قوانین رو در این فایل میتونید بخونید و نمونه فرم ها رو ببینید.
     امیدوارم این توضیحات کمکتون کنه.

     1. بهزاد

      از پاسختون سپاسگزارم.
      من هم فکر می کردم که این روش کار می کنه ولی متاسفانه سرمایه گذاری مفید از من می خواد که شخصا برم اونجا و فرم رو پر کنم. حتی حضور وکیل تام من رو هم قبول نمی کنه.
      باز هم از پاسختون سپاسگزارم و امیدوارم که در کار خوبتون هر روز موفق تر باشید.

     2. بورسینس

      عذرمیخوام که نتونستم بیش از این کمک کنم.
      همونطور که خودتون فرمودید شاید بهتر باشه با یه کارگزار دیگه کار کنید، اما مسلما باید قبلش باهاشون تماس بگیرید تا مطمئن بشید مثل مفید نیستن.
      میتونید این کارگزار رو امتحان کنید http://agahbroker.com
      https://www.bourseiness.com/bashgah-agah-brokerage
      موفق باشید

 128. ehsan

  سلام و عرض خسته نباشید
  من سوال و جواب هارو خوندم و جوابمو نگرفتم
  خواستم بدونم از لحظه ای که تصمیم به فروش سهاممون بگیریم تا وقتی که پولش رو بدست بیاریم
  ممکنه چقدر طول بکشه؟یعنی تو چه بازه ای؟ ممنووونم

  1. بورسینس

   سلام و عرض ادب
   هیچ اشکالی نداره هرسوالی دارید بپرسید
   بعد از اینکه سهام رو فروختید کارگزاری ها سه روز بعد مبلغ رو به حسابتون واریز میکنن، البته باید درخواست برداشت بدید.
   توصیه میکنم در این کارگزاری عضو بشید تا تخفیف کارمزد هم بدست بیارید

 129. زهرا

  خیلی سایت خوبی دارید من با اینکه 21 سال دارم ولی تا الان هیچی درباره سهام و بورس نمیدونستم ولی خوندن مطالب شما خیلی بهم کمک کردمیشه درباره اوراق قرضه دولتی هم مطلب بذارید دوس دارم درباره اونام اطلاعات داشته باشم ممنون ازشما

  1. بورسینس

   باعث خوشحالیه که استفاده بردید.
   اینجا درباره اوراق قرضه توضیح دادیم که اوراق قرضه اسلامی توی ایران اسمش صکوک هست

 130. ahad

  سلام اگه سهام شرکتی رو خریداری کنیم تو سودی که شرکت کسب میکنه هم شریک میشیم؟؟اگه سهمی تو اون سود داشته باشیم،از چند روز سودو تقسیم میکنند؟مثلا یک ماه یا یک سال؟یا تا آخر دوره مالی؟

  1. بورسینس

   سلام
   بله شما وقتی سهمی رو خریدید در سود شرکت سهیم میشید.
   سود نقدی سهام سالیانه یکبار تقسیم میشه .
   مقدار سود و زمان تقسیم سود در مجمع عمومی سالیانه تصمیم گیری میشه.

   1. ahad

    با این حساب اگه ما سهام شرکتی رو بخریم و سه ماه اون سهمو نگهداریم و بعد سه ماه بفروشیم شرکت سود اون سه ماهو به ما میده؟

    1. بورسینس

     نه، اینطور نیست.
     شرکت ها سالیانه یکبار سود پرداخت میکنن که همونطور که گفتم در مجمع سالیانه شرکت ها این مقدار سود مشخص میشه.
     زمان پرداخت سود هم طبق قانون باید حداکثر 8 ماه بعد از برگزاری مجمع باشه
     بعضی شرکتها چندماه طول میکشه تا سود رو پرداخت کنن و بعضی دیگه سریعتر

 131. parsa GH

  من 15 سالمه و میخوام وارد این کار بشم بنظرتون خوبه ؟ خودم علاقه ای به این کارا دارم ولی شک دارم البته مادر پدرمم میگن که برم ولی شک دارم

  1. بورسینس

   خیلی خوبه که از الان یادگیری رو شروع کنید

   1. parsa GH

    تشکر میکنم که جواب دادین البته هنوز هیچی نمیدونم فردا وقت دارم مطلبتون رو حتما میخونم با تشکر

 132. ahad

  سلام.اگه سهام شرکتی رو بخرم و یک ماه نهگدارم و توی همون ماه سود سالیانه شرکت به من تعلق میگیره؟یا باید یک سال مالی اون سهامو داشته باشم؟

  1. بورسینس

   سلام. فرقی نمیکنه چه مدتی سهم رو نگهداری کنید، مهم اینه که در زمان برگزاری مجمع عمومی سالیانه سهامدار شرکت باشید
   حتی اگه امروز سهم رو بخرید و دو-سه روز دیگه مجمع باشه بازهم سود به شما میرسه
   زمان برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه در سایت codal.ir برای شرکتهای مختلف اطلاع رسانی میشه

  2. بورسینس

   سلام. فرقی نمیکنه چه مدتی سهم رو نگهداری کنید، مهم اینه که در زمان برگزاری %

 133. ahad

  راستی من میخوام سهام خریداری کنم،چجوری تو کارگزاری عضو بشم؟باید حضوری برم یا با اینترنت هم میشه؟کدوم روش سریعتره؟

  1. بورسینس

   لینک راهنمای دریافت کدمعاملاتی در این صفحه وجود داره
   https://www.bourseiness.com/bashgah-agah-brokerage

 134. فرشته

  سلام… سودسهاممون ب اندازه مقدارسرمایه گذاریمون دراون شرکته؟یاسودهمه ب یک میزانه؟..من.میترسم شرکت کنم وازبدشانسیم فقط پولم بهدربره

  1. بورسینس

   سلام
   بله سود نقدی سهام که به شما میرسه به اندازه تعداد سهامی هست که دارید.
   سود سهام شرکت های مختلف فرق میکنه و این سود در مجمع عمومی عادی سالیانه تصویب میشه.
   البته یه جور دیگه هم میشه سود کرد و اونهم سود حاصل از افزایش قیمت سهام هست
   سودوزیان شما ربطی به شانس نداره و کاملا به مهارت و تجربه شما بستگی داره
   بورس قماربازی نیست که با شانس و اقبال در ارتباط باشه.

 135. محمد

  سلام
  مرسی بابت این مقاله خوبتون!!
  2تا سوال داشتم ازتون
  یکی اینکه افراد زیر 18سالم میتونن تو بورس فعالیت داشته باشن؟؟؟؟!
  دوم اینکه کارگزاری ک انتخاب میکنی مال هر شرکتی هس باس سهام همون شرکتو بخری؟؟!!

  1. بورسینس

   سلام دوست عزیز. چنانچه شخصی زير 18 سال باشه خودش به تنهايي نمیتونه سهام خریدوفروش کنه و فقط “ولی” يا “قيم” اون میتونه معاملات رو انجام بده.
   انتخاب کارگزاری ربطی به انتخاب سهام نداره و در هر کارگزاری بورس که عضو شدید سهام هرشرکت بورسی که مایل بودید رو میتونید خریداری کنید.

 136. علی

  سلام
  عاقا اتباع هم میتونن تو بورس فعالیت کنن؟؟؟!

 137. حمید رضا

  سلام
  به نظر شما بهترین کارگزاریی که بشه از شهرستان باهاش کار کرد و همینطور از آموزشها و راهنماییهاش استفاده کرد کدومه؟

  1. بورسینس

   سلام
   کارگزاری اگاه رو به شما پیشنهاد میدم

 138. قیمت زنده طلا

  چنانچه ممکنه در مورد آتی سکه هم مطلب بزارید . ممنون بابت سایت خوبتون .

 139. کیان

  سلام ببخشید سال نو مبارک ببخشید من وارد بازار بورس میخوام بشم و سهام بخرمدقیقا باید چکار کنم ممنمونم از راهنمایی تون

 140. کیان

  ممنونم از لطفتون

 141. کیمیا

  سلام.من محصلم و پول زیادی برای سرمایه گذاری ندارم ( زیر ی میلیون) و چیزی هم از بورس بلد نیستم که بخوام خودم خرید و فروش انجام بدم در ضمن شهرستانم و امکان شرکت تو کلاس آموزشی رو ندارم میخواستم بدونم میشه با این پول کم وارد بورس شد بصورتی که شخص دیگری کار خرید و فروش رو انجام بده؟

  1. بورسینس

   سلام. نه، با این پول کسی سبدگردانی اختصاصی انجام نمیده.
   این مقدار برای شروع یادگیری مناسبه

   1. کیمیا

    ممنون که جواب دادید.میشه بگید برای سبدگردانی اختصاصی حداقل سرمایه چقد باید باشه؟

    1. بورسینس

     شرایط هر شرکت فرق میکنه. باید با یه کارگزاری یا مشاور سرمایه گذاری که مجوز سبدگردانی دارن صحبت کنید

 142. reza

  با سلام
  اگه کد بورسی رو از یک کارگزاری بگیریم و کد معاملات آنلاین را از چند کارگزاری مختلف دریافت کنم در این صورت میتونم در عرضه های اولیه تعداد بیشتری سهام بخرم ؟ یا اینکه امکان نداره… و فقط با یک کد بورسی میشه یکبار معامله کرد

  1. بورسینس

   سلام. کدبورسی شما در همه کارگزاری هایی که حساب باز میکنید یکی هست، بنابراین در عرضه اولیه ، سهمیه یک نفر به شما تعلق میگیره.
   پس هرشخص یک کدبورسی داره و فرقی نمیکنه در چند کارگزاری عضو باشه.

 143. امیر24

  سلام.من میخوام وارد بازار بورس بشم و خودم بصورت آنلاین خرید و فروش انجام بدم ولی متاسفانه هیچی بلد نیستم اگر امکانش هست کتاب،سایت یا جزوه ای بهم معرفی کنید که بصورت ساده و گام به گام توضیح داده باشه ممنون میشم

  1. بورسینس

   سلام دوست عزیز، توضیحات همین صفحه رو لطفا بخونید.
   همینطور اینجا توضیحات بیشتری برای ورود به بورس داده شده: https://www.bourseiness.com/start-investing-step1

 144. هستی

  سلام . من تازه میخوام وارد بورس بشم . میخواستم بدونم با 200 هزار تومن تقریبا چه تعداد سهام میتونم بخرم ؟ و اینکه برای شروع و یادگیری و کسب تجربه 200 هزار تومن کافیه ؟
  پیشاپیش ممنونم

  1. بورسینس

   سلام. برای شروع کافیه.
   قیمت سهام هر شرکت در بورس فرق میکنه، بنابراین تعداد سهامی که میتونید بخرید، بسته به شرکت متفاوته.

 145. حسین

  با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر از زحمات شما
  من در مورد سامانه آنلاین مفید یکم ابهام دارم آیا جزوه ای بهتر از خلاصه ای که خود کارگزاری مفید منتشر کرده هست؟(اون خیلی خلاصه گفته و اکثر قسمتارو نگفته) و سوال دوم اینکه آیا در سامانه برخط امکان ایجاد دستور خرید و فروش شرطی مثل مفیدتریدر هست یا نه
  با تشکر

  1. بورسینس

   سلام. خواهش میکنم دوست عزیز
   راهنمایی بهتر از اون جزوه برای مفیدآنلاین ندیدم.
   در سامانه معاملات برخط، امکان سفارشات شرطی هست، کافیه در فرم سفارش، تیک پیشرفته رو بزنید و گزینه موردنظر رو انتخاب کنید.

 146. امیر

  سلام.
  میخواستم بپرسم چگونه میشه به خود تالار بورس (اون سالنی که تابلوهای قیمت بورس هست) وارد شد ؟
  شرایط خاصی داره ؟
  شرایط ورود به تالارهای تهران و شهرستان ها فرق میکنه ؟
  لطفا جواب بدید.

 147. ویسکومتر

  واقعا مطلب جالب و مفیدی بود و استفاده کردم ، از سایت خوبتون متشکرم

 148. یونس

  سلام خسته نباشید
  بسیار زیبا و کامل تو ضیح داده اید حتی بهتر از مطالب آموزشی سایت بورس که این جای تقدیر و تشکر است .موفق و سر افراز باشید

  1. بورسینس

   سلام. خواهش میکنم دوست عزیز

 149. arian

  بخشید ادرسی که باید برای وارد شدن به اطلاعات سهام خود وارد کنیم چیست

  1. بورسینس

   لطفا سوالتون رو واضحتر بپرسید

 150. Mehdi

  سلام و خسته نباشید خدمت شما.
  اطلاعات مورد نیاز برای ورود موفق به بازار بورس چیه؟
  ممنون میشم اگه بطور خلاصه راهنمایی کنید.
  باتشکر

  1. بورسینس

   سلام. وقت بخیر
   توضیحات در همین صفحه و در صفحه زیر هست:
   https://www.bourseiness.com/30198/agah-express-stock-exchange-code
   https://www.bourseiness.com/start-investing-step1
   https://www.bourseiness.com/27645/how-to-learn-technical-analysis
   برای ورود به بورس: اول تحقیق کنید و یادبگیرید – دوم کدبورسی بگیرید- سوم در تحلیل و معامله گری و سرمایه گذاری حرفه ای بشید یا اینکه از خدمات مشاوره و تحلیل حرفه‌ای‌ها استفاده کنید.

 151. amir.mo

  سلام
  ببخشید ورود به بورس محدودیت سنی داره؟

  1. بورسینس

   سلام. کسانی که زیر 18 سال دارن، باید از طریق والدینشون کدبورسی دریافت کنن.

 152. افشین

  با سلام،من دوره آموزشی ورود موفق به بورس رو خریداری کردم به مبلغ 150000 تومان منتها فایل دانلود برام ارسال نشد و خطا زد بعداز تکمیل خرید و پرداخت هزینه؟

  1. بورسینس

   با سلام، جزییات برای شما ایمیل شد. باسپاس

 153. سونیا

  سلام خسته نباشین
  من چندسالی میشود تو بورس خرید و فروش میکردم الان یکساله اصلا دیگه هیچ خرید و فروشی نکردم و سهم کروی من همینجوری مونده کلا یادم رفته چطوری میشه اوتو به فروش رسوند میتونین منو راهنمایی کنین لطفا

  1. بورسینس

   سلام. اگر کدمعاملات آنلاین رو گرفته باشید میتونید از طریق اینترنت بفروشیدش.
   اگه دسترسی به معاملات آنلاین ندارید تشریف ببرید به کارگزاری که باهاش کار میکردید، راهنمایی تون میکنن.
   یا باهاشون تماس بگیرید.

 154. اشکان

  سلام.میخواستم ببینم سود ما فقط تو بالا رفتن قیمت سهامه یا به صورت ماهانه و سالانه هم سود بهمون تعلق میگیره؟

  1. بورسینس

   سلام. سود سالانه سهام هم میتونه بهتون تعلق بگیرد. در این مورد این دو صفحه رو بخونید:
   https://www.bourseiness.com/13392/faq-51
   https://www.bourseiness.com/stock-dividend-history

 155. امیر

  با سلام و خسته نباشید
  ایا علاوه بر کد بورسی باید در سایت IPS هم ثبت نام کنیم ؟
  با تشکر

  1. بورسینس

   سلام. وقت بخیر
   منظورتون رو از سایت IPS متوجه نشدم. آدرس رو بدید

 156. امیر

  من کد معاملات گرفتم و چند معامله هم انجام دادم ( انلاین ) ونفت خریدم اما الان که سایت سهامی که خریدم میرم تو قسمت سهامداران ( نوشته با کد بورس و کد ملی وارد شوید) قبول نمیکنه و پیام اشتباه میزنه گفتم شاید حتما در سایت سمات ثبت نام کنیم

  بسیار بسیار قدردانی از پاسخ و راهنماییهای بی منت و بی چشمداشتتان
  و باز بسیار سپاس

  1. بورسینس

   اگه مشکلی در ورود به سیستم معاملات آنلاین دارید با پشتیبانی کارگزاری تماس بگیرید

 157. علی

  با عرض سلام
  آگه من قصد فروش سهام خودمو داشته باشم و هیچ درخواست خریدی نباشه میشه سهامو به خود شرکت یا کارگزاری فروخت؟

  1. بورسینس

   سلام. همه معاملات در بورس انجام میشه و طبیعتا هرکس که خریدار سهم باشه، سفارشش رو در سامانه معاملاتی بورس وارد میکنه، چه کارگزار باشه چه شرکت دیگه.

 158. نیما

  با سلام.من میخوام شروع به سرمایه گذاری در بورس کنم و هیچ اطلاعاتی هم ندارم.شنیده بودم ک تو تالار بورس یه سری افراد متخصص هستن ک کلاس های آموزشی برگزار میکنن.درسته؟برای شروع باید به تالار بورس برم؟میشه آدرسشو بگید؟
  میشه کمکم کنید که برای شروع باید چه کارهایی کنم و کجا برم و چه آموزشهایی رو کجا ببینم؟
  خیلی ممنون

  1. بورسینس

   سلام. برای مشاهده دوره های آموزشی حضوری در تهران اینجا کلیک کنید

   1. REZA

    سلام .ببخشید سن باید چند باشه برا ورود

    1. بورسینس

     سلام . همه میتونن کد بگیرن اما برای معاملات آنلاین حداقل دیپلم و دارا بودن حداقل 18 سال لازمه.
     کسانی که زیر 18 سال هستن باید همراه پدرومادر (ولی) اقدام کنن.

 159. عباس

  با سلام من حدودا 10 سال پیش کد معاملاتی داشتم سهام خرید و فروش میکردم ولی 10 کاری نکردم آیا کد معاملاتی من میسوزه یا نه

  1. بورسینس

   سلام. نمیسوزه ولی غیرفعال میشه. بهتره تشریف ببرید به همون کارگزار که ازش کد گرفتید.

 160. عباس

  آیا برای معاملات آنلاین و اینترنتی باید به کارگزاری که قبلا کار میکردیم بریم یا نه ؟ با تشکر

  1. بورسینس

   به همون کارگزاری مراجعه کنید

 161. محمد

  سلام اگر نمادی موقف بشه اونوقت سرمایه ما هم سوخت میکنه. یا پولمون برگشت داده میشه

  1. بورسینس

   سلام. توقف نماد به معنی توقف دائمی نیست، بلکه به صورت موقتی این توقف برای برگزار مجمع، شفاف سازی، ارائه صورتهای مالی و تعدیل صورت میگیره و در حالت عادی پس از چندروز نماد باز میشه.

 162. محمد ولی

  محمد ولی ….
  سلام آیا می توان سود سهام را ماهیانه دریافت کرد؟

  1. بورسینس

   سلام. چیزی به اسم سود ماهیانه سهام وجود ندارد.

 163. احمد

  سلام
  آیا با مراجعه به کارگزاری آگاه و درخواست کد بورسی و نیز درخواست شناسه معاملات برخط (آنلاین) نیازی به پرداخت هزینه ای می باشد؟
  یا دریافت کد بورسی و نیز دریافت شناسه معاملات برخط کاملاً رایگان است؟

  1. بورسینس

   سلام. دریافت کدبورسی از کارگزاری آگاه رایگان است

 164. hamid

  سلام
  آیا درخواست کد معاملاتی و کد اینترنتی و نیز درخواست معاملات برخط (آنلاین) در کارگزاری آگاه هزینه ای دارد؟ یا تمامی مراحل ثبت نام رایگان است؟

  1. بورسینس

   سلام. درخواست کد معاملاتی و کد اینترنتی و نیز درخواست معاملات برخط (آنلاین) در کارگزاری آگاه بدون هزینه و رایگان است

 165. سعید

  با سلام خسته نباشید
  برای ورود به تالار بورس اولین چیزی که نیازه کد بورسی هستش که باید به کارگزار مراجعه کنیم ولی متاسفانه من الان که تو شهر چالوس زندگی میکنم باید کجا مراجعه کنم برای گرفتن این کد میشه منو راهنمایی کنین

  1. بورسینس

   سلام. وقت بخیر
   لیست شعب کارگزاری آگاه در این لینک وجود داره، میتونید به نزدیکترین شعبه مراجعه کنید.

   1. سعید

    گرفتن درخواست کد معاملاتی و کد اینترنتی و نیز درخواست معاملات برخط (آنلاین) باید حتما حضوری انجام بشه و حدودا چند روز طول میکشه

    1. بورسینس

     سلام. بصورت غیرحضوری هم امکانش هست. در حالت عادی حداکثر 3 روز کاری

 166. سعید

  میشه منو تو تلگرام عضو کنین

  1. بورسینس

   لینک کانال تلگرام اینه: https://telegram.me/bourseiness

 167. شهیاد

  سلام سی دی آموزشی شما که ۱۵۰ هزار تومنه توسط پست ارسال میشه یا با خریدش سایت دانلود برای ما باز میشه؟

  1. بورسینس

   سلام. محصول موردنظر فیلم آموزشی هست و بعد از خرید به شما دسترسی برای دانلود داده میشه.

 168. سلام

  سلام -روزبخیر -از وقت زیادی كه برای جواب دادن به سوالها گذاشتید فهمیدم دغدغه مند هستید و مطلع -متشکرم وآقعا -اطلاعات خوبی بود -اما ی سوال -حس کردم بآید اطلاعات اقتصادی داشته باشبد -من یه سوال دارم -اگر هفت تومن پول داشته باشم و بخوام جایی سرمایه کنم تا ماهیانه حدود 200 پول دستم بیاد امکان داره؟ با سود بانکهای مختلف كه حساب کردم امکانش نبود –

  1. بورسینس

   سلام. وقت شما بخیر
   اگه سود بدون ریسک بخواید اوراق مشارکت هست با نرخ سود سالانه 20 درصد و پرداخت سه ماهه
   با خرید 7 میلیون اوراق، تقریبا ماهیانه 115 هزارتومان سود نصیبتشون میشه.
   اگه سودهای بالاتر بخواید: معاملات سهام – صندوق های سرمایه گذاری مبتنی برسهام

 169. محمد

  سلام من 18 سالم نشده هنوز
  و میخوام معاملات انلاین انجام بدم چیکار باید بکنم؟
  از طریق ولی اقدام ب خرید و فروش باید کرد ینی چی؟
  حساب بانکی چی ؟حساب های بانکی ای ک برای زیر 18 ساله هاس به درد من میخوره تو بورس؟

  1. بورسینس

   سلام. افرادی که زیر 18 سال هستن باید پدر و مادرشون براشون سهام بخرن.
   قانون میگه برای معاملات آنلاین باید منتظر بشید تا به بالای 18 سال برسید.

 170. الناز

  سلام …. برای شروع و یادگیری چقدر زمان لازم هست ؟ من چند روز هست دارم برای ورود به بورس مطالعه میکنم بیشتر افراد در سایت های متفاوت میگن شکست خوردن و اینکه برای موفقیت باید روزی بالای هشت ساعت باید وقت گذاشت میشه راهنمایی کنید که در طول روز چند ساعت باید درگیر باشیم ؟ من معلم هستم و شیفت صبح مدرسه هستم نمیتونم ساعت معامله انلاین کار کنم یعنی باید اینترنتی خرید و فروش کنم در بعدازظهر که بقیه بیان کردن برای سود واقعی در بورس باید انلاین خرید و فروش کنید نه اینترنتی چون یه دنیا تفاوت بین انلاین و اینترنتی هست ایا واقعا همین طور هست ؟؟ اگه هستن افرادی که با خرید و فروش اینترنتی موفق بودن بیان کنن …. ممنون ……

  1. بورسینس

   سلام. برای شروع اولین گام اینه که کدبورسی بگیرید و کدبورسی هم معمولا پس از 3-4 روز از ثبت نام به ایمیل و موبایل شما ارسال میشه. راهنمای دریافت کدبورسی رو در این صفحه بخوانید
   ساعات یادگیری به خود شما بستگی داره، یادگیری در بازار بورس اینطور نیست که بگیم “برفرض مثال” شخص وقتی دیپلم رو گرفت دیگه میتونه از این به بعد سود کنه و دیگه نیازی به یادگیری نیست. یادگیری واقعی، علاوه بر خوندن یا شرکت در کلاس و دوره، بررسی و شناخت رفتار و عملکرد و درست گرفتن از شکستها هم هست.
   فعالیت در بورس کاری کاملا تخصصی هست و اگه نمیتونید زمان بذارید از همین ابتدا وارد اینکار نشید بهتره.
   این 8 ساعت روزانه که گفتن، برای پیگیری بازار بوده. زمانی که قصد دارید صرف کنید بستگی به استراتژی شما داره اینکه قصد دارید معامله گری کنید یا سرمایه گذاری؟
   معامله گری این هست که شما سهام رو به قصد نگهداری کوتاه مدت خریداری کنید. سرمایه گذاری اینه که شما سهام رو به دید نگهداری طولانی مدت بخرید.
   در مورد خریدوفروش هم، طبیعتا خریدوفروش آنلاین خیلی بهتر از اینترنتی هست و خود شما میتونید با توجه به شرایطی که دارید تصمیم بگیرید.

 171. الناز

  نظر شما درباره اینکه فردی که تجربه لازم رو نداره بیاد از مشاوره های معتبر با پرداخت هزینه استفاده کنه از سایت های معتبر چیه ؟؟؟؟ در صورت استفاده از سیگنال های خرید و فروش و سایر خدمات خودمون هم باید روند بازار رو تحلیل کنیم یا نه ؟ چون ممکنه وقت کافی برای اینکار رو نداشته باشیم …ممنون

  1. بورسینس

   سلام. در صورتی که مجوز و اعتبار لازم رو داشته باشه بله، تحلیلهای ویژه میتونه کمک کنه.
   بازهم باید یه سری مفاهیم رو یاد گرفته باشید تا بتونید به خوبی از تحلیلها استفاده کنید.

 172. خادم

  سلام. چطور ميتونم كتاب ثروت نهفته در بورس رو سفارش بدم؟

  1. بورسینس

   سلام. از طریق این لینک میتونید سفارش بدید و فوری دانلود کنید
   http://market.bourseiness.com/product/hidden-wealth-of-tehran-stock-exchange

 173. فروشگاه سرویس خواب

  ممنون از سایت خوبتون
  مطلب جالبی بود

 174. سینا

  سلام خسته نباشید من تازه وارد بورس شده ام در معاملات آنلاین نمی تونم خرید کنم سقف خریدم صفر هستش اگه میشه راهنماییم کنید مرسی

  1. بورسینس

   سلام. منظورتون از سقف خرید رو متوجه نشدم

   1. سینا

    منظورم در سامانه معاملات بر خط در قسمت سفارش آنلاین سقف خرید صفر هست

    1. بورسینس

     با چنین موردی برخورد نکردم، برای دریافت راهنمایی با کارگزاری تماس بگیرید

 175. م

  سلام میگم تو وب اگاه رمز عبور برا چیشونه

  1. بورسینس

   سلام. برای دسترسی به رمز عبور و نام کاربری معاملات آنلاین باید در کارگزاری آگاه افتتاح حساب کرده و کدبورسی دریافت کنید.

 176. امیر

  با سلام و عرض خسته نباشید و تشکر از راهنمایی بی دریغ شما
  من سهام وبهمن دارم وبهمن 94/12 در خصوص افزایش سرمایه تصمیم و در 1395/06/27 در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسانده من 95/5 سهام رو خریدم ایا این افزایش سرمایه افزایش سهام سهامداران را در پی دارد و ایا شامل من می گردد
  و همچنین میدکو مجمع عمومی فوق العاده مورخ 1393/07/10 و صورتجلسه هیئت مدیره مورخ 1395/04/08 افزایش سرمایۀ شرکت از مبلغ 22,000,000 میلیون ریال به‌مبلغ 23,760,000 میلیون ریال ( از محل مطالبات و آورده نقدی مبلغ 1760000 میلیون ریال ، ) در تاریخ 1395/07/04 در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است. من سهام را 95/6خریده ام

  با سپاس و احترام

 177. مجید

  سلام. ضمن تشکر از سایت خوبتون، من از یک کارگزاری کد بورس گرفتم آیا میتونم یک کد دیگه هم از کارگزاری ” آگاه ” بگیرم. در کل میشه ما چندتا کد داشته باشیم یا هر شخص میتونه فقط یک کد داشته باشه؟

  1. بورسینس

   سلام. کدبورسی یکی هست ولی میشه در تعداد دلخواه کارگزاری حساب باز کرد.
   با افتتاح حساب در کارگزاری دیگه، کدبورسی جدید برای شما صادر نمیشه بلکه فقط حسابی نزد کارگزاری باز میکنید.

 178. رضا

  سلام ممنون از سایت خوبتون یه سوال داشتم شخصی که الان به من پیشنهاد داده که با سبد گردانی تو بورس برای من بصورت اینترنتی خریدو فروش کنه ایا ایشون میتونه بجای من بفروشه سهام رو وپول ان رو در حساب خودش واریز کنه

  1. بورسینس

   سلام. کارگزاری فقط حساب بانکی که به اسم شخص شماست رو قبول میکنه بنابراین امکان چنین سوءاستفاده ای “معمولا” نیست.
   با اینکار شما به هر حال متحمل ریسک میشید.

 179. sam

  سلام وقتتون بخیر
  من میخوام شروع به خرید سهام کنم و هیچ اطلاعی در باره بورس و سهام ندارم
  خواستم بپرسم چ مبلغی رو برای شروع سرمایه بذارم و خود کارگزاری آگاه میتونه منو برا خرید کمک کنه یا فقط خودم باید خرید و فروش داشته باشم

  1. بورسینس

   سلام. با زیر 1 میلیون شروع کنید.
   با برخی کارگزاری ها برای سبدگردانی میتونید قرارداد ببندید که معمولا سرمایه بالای 200 میلیون لازمه.

 180. سروش

  ُسلام میشه سود کرد و گذاشت کنار یعنی مانعی نیست ؟

  1. بورسینس

   سلام. نه مانعی نیست. شما آزادید هر زمان که خواستید در بورس معامله نکنید.

 181. رمضان

  سلام/ تفاوت کد آنلاین و کد بورسی در چیست؟ و چرا به کسانی که مدرک زیر دیپلم دارند فقط کد بورسی می دهند؟ اصولا مدرک تحصیلی چرا مدنظر است؟ با تشکر

  1. بورسینس

   سلام. با داشتن کد آنلاین به سیستم معاملات آنلاین سهام دسترسی پیدا میکنید.
   با کد بورسی فقط امکان ارسال سفارشات بصورت تلفنی و حضوری مقدوره.
   مدرک تحصیلی دیپلم برای اینه که اطمینان حاصل بشه شخص دارای دانش کافی هست.

 182. سعیده

  سلام و وقت بخیرممنون از اینکه اطلاعاتتون را در اختیار سایرین میگذارید. یه سوال داشتم از خدمتتون، من کارشناس ارشد علوم اقتصادی هستم و میدوام که مدرک رتبه زیادی به بازار بورس نداره اما حداقلش این هست که میدانم خواندن مباحث اقتصادی برام خوشایند هست، هیچ اطلاعاتی از بازار بورس ندارم،اما تصمیم گرفتم وارد بازار بشم و براش در حد توانم وقت بزارم، میخواهیم ببینم نظر شماز در باره روند کار آموزش چیه؟ به نظرتان من اول به یک کارگزار مراجعه کنم و کد بگیرم یا اول برای یه مدت در بورس مجازی کار کنم وبعد به سراغ کارگزار برم
  ممنون

  1. بورسینس

   سلام. پیشنهاد میکنم اول به کارگزار مراجعه و کد بورسی بگیرید، در حین یادگیری، معاملاتی کوچک هم انجام بدید.

 183. رمضان

  سلام و ممنون از پاسخگویی شما/ وقتی در کارگزاری ای ثبت نام و کد دریافت میکنیم باید به کارگزاری موردنظر بابت فعالیت در بورس مبلغی پرداخت شود و اینکه به چه صورت است؟ و همینطور اگر اوراق مشارکت با سود ثابت اگر خرید کنیم هم پورسانت ب کارگزاری به چه صورت پرداخت میشود؟

  1. بورسینس

   سلام. ثبت نام اولیه و دریافت کدبورسی از کارگزاری رایگان است اما به ازای هر خرید و یا فروش، باید مبلغی کارمزد به کارگزار پرداخت کنید.
   برای خرید سهام و حق تقدم سهام: تقریبا نیم درصد
   برای فروش سهام و حق تقدم سهام: تقریبا یک درصد (نیم درصد آن مربوط به مالیات است)
   به طور مثال با خرید 1 میلیون تومان سهام، کارمزد کارگزار حدود 5 هزار تومان خواهد بود
   با فروش سهامی که مبلغ آن 1 میلیون تومان است کارمزد در حدود 10 هزارتومان خواهد بود
   کارمزد معاملات اوراق مشارکت بسیار پایین تر از کارمزد سهام است.
   برای خواندن جزییات تکمیلی در مورد نرخ خدمات کارگزاری ها این صفحه را مشاهده کنید

 184. رضا

  سلام من میخواستم در سایت بورس ثبت نام کنم باید به چه سایتی مراجعه کنم وبرای دریافت کد بورس باید حتما حضوری مراجعه کرد یا غیر حضوری هم میشه چونکه در شهر من کار گذار بورس وجود نداره

  1. بورسینس

   سلام. روش دریافت کدبورسی بصورت غیرحضوری در اینجا توضیح داده شده

 185. مصطفی

  سلام به خانواده بورسینس
  آرزوی سلامتی و موفقیت دارم
  خیلی عالی بود مطالب تون
  من جرات نمیکردم برم سمت بورس
  ولی مطالب شما، باعث شد صد درصد برم سمت بورس

  1. بورسینس

   سلام. خواهش میکنم 🙂

 186. Reza

  سلام خسته نباشید،مطالبتان خیلی مفید بود،
  چندتا سهام خوب معرفی میکنید که سود زیادی داشته باشد

 187. mirshafie

  سلام ، خسته نباشید
  من شاغل هستم و اصلاً فرصتی برای یادگیری و یا خرید و فروش سهام ندارم.
  میشه لطفاً راهنمایی کنید چطوری میتونم وارد بورس بشم ولی درگیر کارهاش نشم؟ منظور اینه که جایی هست خودش بفکر سود سهام دار باشه ؟
  یعنی هر وقت لازم بود خودش خرید و فروش بکنه؟
  اگر پاسختون بله است کجا و چطوری اقدام کنم؟ آیا اینطوری سودی می برم؟
  ببخشید سوالهام زیاد شد، ممنون میشم پاسخ بدید.

  1. بورسینس

   سلام. برای شما سه راهکار وجود داره
   1 – صندوق های سرمایه گذاری مشترک: انواع مختلفی داره و بعضی با ریسک بیشتر و پتانسیل سود بالاتر و بعضی با ریسک کمتر و سود کمتر هستند. اطلاعات بیشتر درباره صندوق ها
   2 – اوراق مشارکت که سود ثابت سالیانه معمولا 20 درصدی دارن با پرداخت 3 ماهه. روش خریدش به این صورته که کد بورسی میگیرید و با واریز پول به حساب کارگزاری، اوراق رو خریداری میکنید.
   3 – سبدگردانی اختصاصی : نیاز به سرمایه معمولا بالای 200 میلیون هست (شاید بعضی از شرکتها زیر 200 میلیون رو هم قبول کنن). جزییات در مورد ریسک پذیری و سایر موارد رو در قراردادی که تنظیم میشه به سبدگردان اعلام میکنید

   1. mirshafie

    متشکرم بابت پاسختان
    لطفاً این دو سوال رو هم پاسخ بدید:
    سود در روش اول تضمین شده است یا در روش دوم ؟
    حداقل سود در روش اول چقدره ؟
    حداقل میزان سرمایه گذاری چقدر باید باشه؟

    1. بورسینس

     سود در روش اول میتونه تضمین شده باشه (صندوق های با درآمد ثابت) یا متغیر (صندوق های سرمایه گذاری در سهام و مختلط). در صورت سرمایه گذاری در “صندوق های سرمایه گذاری در سهام ” حداکثر یا حداقلی برای سود نمیشه در نظر گرفت چون این صندوق ها در بورس فعالیت میکنن و بورس کاملا غیرقابل پیش بینی هست.
     در روش دوم هم که سود ثابت و بدون ریسکه.
     حداقل میزان سرمایه گذاری در صندوق ها و اوراق مشارکت معمولا یک میلیون تومان هست.

   2. محمد

    سلام خساه نباشيد
    ميشه لطفا كمى بيشتر درمورد سبدگردانى اختصاصى توضيح بديد؟
    ميخواستم ببينم مثل اين هستش كه سرمايه دست شخص سومى قرار بگيره و اون براى ما تصميم بگيره ؟
    ممنون بابت سايت خوبتون@

    1. بورسینس

     سلام . با سبدگردانی اختصاصی، سرمایه شما به شرکت سبدگردان سپرده میشه و همه خریدوفروش ها و سرمایه گذاری رو سبدگردان انجام میشه.
     اگه سوالی درباره سبدگردانی هست در زیر این مطلب ارسال بفرمایید : توضیحات بیشتر درباره سبدگردانی

 188. احسان

  سلام.من 3ساله تعدادی سهام بورس خریدم ولی تا حالا هیچ سودی دریافت نکردم.چه جوری شماره حسابم رو به اون شرکت بدم تا سودم را واریز کنن.ممنون

  1. بورسینس

   سلام. سایت شرکت رو با جستجو پیدا کنید و با تماس با امور سهام شرکت، روش دریافت سود سالهای قبل رو جویا بشید. موفق باشید

 189. عسل

  سلام خسته نباشید
  ایا با وجود نبودن در ایران ونداشتن دسترسی به مکانهای بورس باز هم میتونم دربازار بورس ایران سرمایه گذاری کنم
  یعنی میتونم همه کارارو انلاین انجام بدم ….
  اگه میشه مختصر توضیحی بدید ممنون

 190. فاطمی

  سلام وقتی سهام شرکتی را در شهر ی دور از شهر خودخریداری میکنیم این احتمال هست که مشکلی پیش بیاید که مجبور به سفر ومراجعه حضوری به ان استان شویم؟ با تشکر

  1. بورسینس

   سلام. احتمال این وقوع این مشکل بسیار بسیار کم هست.

 191. pardisa

  سلام وقت بخیر من میخوام تازه وارد بورس بشم چطور میتونم قبلش اطلاعات کاملی داشته باشم کتاب هست بخونم یا کلاسی هست که برم و دورهاشو بگذرونم؟

 192. ارمین

  سلام اول از همه برای ثبت نام در بورس باید کج ثبت نام کنیم در بانک یا اینترنت یا ….در کجا؟

 193. صادق

  دیدگاه…سایت مفیدی دارید و اطلاعات تون هم خیلی برای من مفید بود
  متشکرم

 194. Hamid

  سلام من در بازار بورس انلاین فعالم . شما چه نظری در مورد فعالیت در این گونه بازار ها دارید ؟ کسی فعالیتی داشته ؟

 195. محمد

  سلام و خسته نباشید
  داشتن مدرک تحصیلی الزامیه

  1. بورسینس

   سلام. داشتن حداقل دیپلم برای دسترسی به معاملات آنلاین الزامی هست.
   برای کد بورسی، خیر مدرکی نیاز نیست.

 196. حمیدرضا

  سلام خسته نباشید
  من یه مبتدی هستم در بورس هیچ آموزشی هم ندیدم و میخوام شروع کنم به فعالیت، ولی گیج شدم که چه آموزشی رو تهیه کنم و با چه اولویتی و از کدوم مدرس
  آموزشهای مختلفی هست، یکی تحلیل تکنیکال یکی تحلیل بنیادی و ….
  میشه منو راهنمایی کنید که از کجا شروع کنم آموزش ببینم و اینها چه اولیتی دارند؟
  با تشکر

 197. مولا

  عالییییییی بود به نظر شما از چقدر شروع کنیم خوبه؟

  1. بورسینس

   زیر 1 میلیون مناسبه

 198. میترا

  سلام خسته نباشید …من 15 سال سن دارم آیا با این وجود امکان خرید و فروش سهام رو دارم ؟

  1. بورسینس

   سلام. بله، امکان صدور کد بورسی برای شما وجود داره ولی امکان معاملات آنلاین رو نخواهید داشت تا زمانی که به 18 سال برسید

   1. میترا

    خسته نباشید با تشکر از سایت بی نظیرتون ….من تا 18 سالگیم چ کاری باید بکنم ک مقدار سرمایهای ک دارم ب گردش مالی در بیاد دوست ندارم همینطوری پولامو تو بانک بذارم در ضمن من با این مقدار پول تقریبا هیچ کسب و کاری رو نمیتونم راه اندازی کنم ک سود دهی داشته باشه …شماچ راهی رو پیشنهاد می کنید؟

    1. بورسینس

     سلام. امکان سرمایه گذاری از طریق والدین شما با نام شما وجود داره.
     میتونید اوراق مشارکت خریداری کنید یا سرمایه تون رو در صندوق های سرمایه گذاری مشترک قرار بدید
     https://www.bourseiness.com/13337/faq-30

 199. امیر

  سلام خسته نباشید…
  من الان میخوام سرمایه گذاری کنم..
  از کجا شروع کنم؟ برنامه ای رو باید نصب کنم؟!
  خسته شدم انقدر گشتم و چیزی نفهمیدم

  1. بورسینس

   سلام. وقت بخیر
   اولین قدم دریافت کد بورسی هست.
   از طریق این راهنما اقدام کنید
   https://www.bourseiness.com/30198/agah-express-stock-exchange-code

 200. علیرضا

  با سلام
  می خواستم ببینم ازکجا بدونیم چنددرصدسهام یک شرکت دردست سهامداران عمده هس وچنددرصددردست سهامداران جز اینوازکجابدونم. ممنون میشم اگه بگین.

  1. بورسینس

   سلام. در سایت tsetmc.com وارد بشید و نماد شرکت موردنظرتون رو جستجو کنید
   پس از ورود به صفحه نماد، در بالای صفحه روی تب “سهامداران” کلیک کنید تا جزییات سهامداران عمده رو ببینید

 201. مانی

  سلام خسته نباشید
  من مبتدی هستم وسرمایه ام اندکه
  میخاستم بدونم ک با 100 هزارتومن شروع جا برای پیشرفت هست؟
  و اینکه اگه هرماه نشه 100 هزارتومن رو وارد بازار بورس کرد رو ب افت و ضرر میرم؟

  1. بورسینس

   سلام
   با سرمایه پایین، چندان انتظاری نباید داشته باشید
   “و اینکه اگه هرماه نشه 100 هزارتومن رو وارد بازار بورس کرد رو ب افت و ضرر میرم؟” نه، ضرر کردن یا نکردن ارتباطی به میزان سرمایه شما نداره

 202. راد

  سلام.
  قصد دارم مبلغ یک میلیون تومان در بورس سرمایگذاری کنم به صورت سبدگردانی.
  می شه لطفا یک گارگزار مناسب به بنده معرفی کنید؟!
  آیا خود شما این کار رو برامون انجا می دین؟!
  من از بورس فقط اسم ش رو بلدم:) 🙂
  می شه لطفا پاسخ رو به ایمیل م ارسال کنید؟!
  با تشکر فراوان.

  1. بورسینس

   سلام. دوست عزیز با یک میلیون تومان کسی برای شما سبدگردانی انجام نمیده
   حداقل سرمایه چندصدمیلیون هست
   با 1 میلیون خود شما میتونید فعالیت کنید.

 203. آناهیتا

  سلام خسته نباشید ….من هر مطلبی رو درباره بورس میخونم نمیتونم درکش کنم …واقعیتش سردرگم میشم …چیکارکنم؟؟ و اینکه چند سال طول میکشه تا بتونی دانش لازمو تو بورس ب دست بیاری چون واقعا ب نظرم پیچیدس ؟

 204. بهسازان

  سلام
  به جرات میتونم بگم یکی از بهترین سایت ها و راهنماها در زمینه بورس هستید
  سپاس بابت تمام زحمات تون

  1. بورسینس

   سلام. خواهش میکنم 🙂

 205. سینا

  سلام. آیا امکان داره من و دوستم که هر دو کد بورسی داریم یک شرکت ثبت کنیم و همه معاملاتمون رو به اسم شرکتمون انجام بدیم؟ مجوزی لازم داره؟ چون من و دوستم فقط چنتا فرم رو پر کردیم و کد بورسی گرفتیم. در مورد شرکت هم همینطوره؟

  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. فرایند دریافت کد بورسی برای شرکت ها (اشخاص حقوقی) متفاوته.
   با یک کارگزاری در این زمینه صحبت کنید تا شمارو راهنمایی کنن.

 206. فرزاد

  سلام.
  بسیار مفید و آموزنده.
  احتراماً آیا در شهرستان ها هم برگزاری دوره انجام میشود؟
  تشکر.

  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. در شهرستان خیر.
   کیفیت بسته آموزشی به نحوی است که میتوانید به راحتی همه اطلاعات لازم برای ورود به بورس رو بدست بیارید: اطلاعات بیشتر

 207. مهدی اسکندری

  سلام ببخشید کمترین مبلغی که میتوان با آ« در بازار بورس سهام گذاری کرد چه مقدار می باشد؟ من 20 سالمه ومیخوام با راهنمایی های سایت شما به بازار وارد شوم ؟ به نظر شما بهترین بخش برای سرمایه گذاری کدام بخش است؟ من خواستم بسته را دانلود کنم پاسخ آمد به ایمیلتان ارسال شد ولی من هنوز دریافت نکردم.

  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. حداقل مبلغ خرید در معاملات آنلاین 100 هزار تومان است.
   شما ابتدای ایمیل www گذاشتید، ایمیل رو بدون www وارد کنید فایل ها برای شما ارسال میشه.
   سایر دسته بندی ها رو بخونید:
   آموزش بورس برای تازه‌کاران
   سوالات متداول بورس
   موفقیت در بورس

 208. احمد

  سلام بدون کارگذار هم میتوان سهام خرید که نخواهیم پولی به کار گذار بدیم

  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. نه، باید حتما از طریق کارگزاری کار کنید

 209. Faezeh

  سلام، وقت بخير، يك سوال داشتم، با سرمايه گذاري ده ميليون ماهانه چقدر سود دريافت ميكنم؟ متشكرم

  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام وقت بخیر.
   میزان سود در بورس قابل پیش بینی نیست.
   توصیه میکنم فایل های این صفحه رو دانلود کنید و گوش بدید:
   https://www.bourseiness.com/start-investing-step1

   1. یزدانپناه

    سلام آیا کانال تلگرام هم دارید ک عضو بشیم فیلم هارو ان جا دانلود کنیم

    1. شجاع‌الدین جهاندیده

     سلام. وقت بخیر
     کانالی که فیلمی قرار بدیم، نه.
     اما کانال رسمی هست: @bourseiness

 210. مهدی

  سلام یه سوال داشتم
  میخواستم بدونم وقتی مهلت حق تقدم تموم میشه و 100 تومن رو برای شرکت واریز میکنیم چند وقت طول میکشه تا حق تقدم به سهام تبدیل بشه؟

  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. بستگی به شرکت داره اما معمولا 2-3 ماه طول میکشه، شاید کمتر شاید بیشتر

 211. احمد

  سلام و خسته نباشيدممنونم از سايت مفيدتون
  بنده مقداري سهام از يه شركت رو دارم لطفا راهنمائي كنيد چگونه ميتونم با همين تعداد سهم وارد بازار بورس بشم.لازم به توضيح كه من از پرسنل اون شركت بودم كه باز نشسته شده ام

  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. با برگه سهام و مدارک شناسایی به یک کارگزاری مراجعه کنید.

 212. سوال دارم

  با سلام و تشکر از پاسخگویی خوبتون
  میخواستم بدونم درصدی که شرکت کارگزاری از انجام معاملات میگیره چقدر هست؟(لطفا هم خام و بدون احتساب مالیات، و هم درصدی که با مالیات و اینطور هزینه های جانبی درمیاد رو توضیح بدین. اگر به تفکیک هزینه های اضافه بر کارمزد کارگزاری رو هم بگین ممنون میشم)

  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، نرخ کارمزدها رو میتونید در این جدول ببینید:
   کارمزد بورس چقدره

 213. سوال دارم

  با تشکر از شما، در رابطه با خرید سکه از طریق کارگزاری سوالاتی برام بوجود اومده؛
  – آیا این درسته که از سال 1370 ضرب سکه طرح قدیم(که نقش روی اون نام حضرت علی بود) متوقف شده و در عوض سکه طرح جدید با تصویر امام ساخته میشه؟
  – پس چرا سکه تمام بهار آزادی1386، با اینکه تصویر امام خمینی روش حک نشده، طرح جدید محسوب میشه و از طرف کارگزاریها با نام سکه طرح جدید به فروش میرسه؟
  – آیا همه سکه هایی که با نام “تمام بهار آزادی1386” در بازار معامله میشه اسم علی بر روی اونها درج شده؟ سکه های تمام بهار آزادی1386 که تصویر امام خیمنی روی اونها باشه وجود داره؟

  1. شجاع‌الدین جهاندیده

   در این موارد من اطلاعی ندارم

 214. علی

  سلام
  برای فعالیت تو بورس کارت پایان خدمت هم لازمه؟

نظرات بسته شده اند

تمام حقوق برای بورسینس محفوظ است. کپی‌برداری از مطالب این سایت به هرشکل، غیرمجاز و غیرقانونی است. طراحی سایت: آیلاوب

دریافت کد بورسی