قیمت لحظه‌ای سهام شرکت‌ها در بازار بورس و فرابورس

قیمت لحظه ای بورس و فرا بورس

دورانی که برای دیدن قیمت سهام همیشه باید به تالار بورس تهران یا تالارهای بورس شهرستان‌ها مراجعه می‌کردیم گذشته است. سازمان بورس و اوراق بهادار سایتی را برای مشاهده قیمت لحظه ای بورس و فرا بورس اختصاص داده است.

برای آشنایی بیشتر با این سایت و نحوه اطلاع از لیست قیمت بورس و فرابورس تا پایان این مطلب همراه ما در بورسینس باشید.

معاملات آنلاین بازار بورس

معاملات آنلاین بازار بورس تحول بزرگی در خریدوفروش سهام به شمار می‌آید. این اقدام، قدم بزرگی بود که علاوه بر افزایش نقدشوندگی، مقدمات توسعه و رونق روزافزون بازار بورس را هم فراهم کرده است.

این نوع معاملات فر‌آیندی است که از طریق بستر اینترنت انجام می‌شود و سفارش‌ها بعد از ثبت توسط سرمایه‌گذار به سیستم معاملاتی بورس اوراق بهادار تهران با فرابورس ایران ارسال می‌شود.

یکی از مهم‌ترین سایت‌هایی که برای دسترسی به تابلو چرخشی و اطلاعات بورس در اختیار معامله‌گران و سرمایه‌گذاران قرار گرفته است، سایت TSETMC است. این سایت متعلق به سازمان مدیریت فناوری بورس تهران است و تمام فعالان بازار بورس از امکانات این سایت برای اطلاع از قیمت لحظه ای بورس و فرا بورس استفاده می‌کنند.

قیمت و معاملات سهام شرکت‌های خودروساز مانند ایران‌خودرو، سایپا، پارس‌خودرو و همین‌طور قیمت سهام سایر شرکت‌های بورسی مانند سهام پالایشگاه‌ها، سهام بانک صادرات و بانک ملت و قیمت سهام همه شرکت‌های بورسی در تابلو چرخشی این سایت قابل‌مشاهده است.

سایت رسمی مشاهده لحظه‌ای اطلاعات نمادهای بورسی از قبیل قیمت لحظه ای بورس و فرا بورس و غیره: tsetmc.com

راهنمای سایت مدیریت فناوری بورس تهران

سایت TSETMC تمام اطلاعات و آمارهایی که سرمایه‌گذار در بورس نیاز دارد در اختیار او می‌گذارد. با استفاده از این اطلاعات، معامله‌گران و سرمایه‌گذاران می‌توانند بهترین و پربازده‌ترین سهام موجود در بازار را انتخاب کرده و بر اساس اطلاعات مالی شرکت موردنظرشان، سرمایه‌گذاری خود را آغاز کنند.

از جمله این اطلاعات مهمی که در این سایت قابل‌دسترسی است شامل dps و eps، نسبت p/e، سابقه معاملات، حجم معاملات، ارزش معاملات، قیمت لحظه ای بورس و فرا بورس و … است.

اسم این سایت مخفف عبارت انگلیسی Tehran Securities Exchange Technology Management Co به معنای «شرکت مدیریت فناوری بورس تهران» است و زیرمجموعه شرکت بورس اوراق بهادار تهران محسوب می‌شود.

خواندن اطلاعات و آمار منتشر شده در جدول بورس این سایت برای هر معامله‌گر و دنبال‌کننده بازاری مفید است. درواقع هر سفارشی که در هسته معاملات بورس ثبت و نهایی می‌شود، به سایت tsetmc هم ارسال شده و در پنل کارگزاری‌های بورس نمایش داده می‌شود. به این صورت، همه افراد می‌توانند جدید‌ترین آمار منتشر شده از قیمت لحظه ای بورس و فرا بورس را مشاهده کنند.

هر شخصی که قصد خریدوفروش سهامی را داشته باشد، بعد از ثبت سفارش در کارگزاری، درخواست آن به هسته معاملات در بورس ارسال می‌شود. در صورت تطابق سفارش خریدوفروش با معامله‌گران دیگر، سفارش در هسته معاملات تاییدیه نهایی را دریافت کرده و انجام می‌شود.

این تاییدیه به کارگزاری‌ها ارسال خواهد شد و وضعیت سفارش به سهام‌دار اعلام می‌شود. به‌این‌ترتیب سهام‌داران و معامله‌گران بازار می‌توانند قیمت بورس و فرا بورس را در این سایت به‌صورت لحظه‌ای و دقیق مشاهده کنند.

آموزش و راهنمای استفاده از وب‌سایت tsetmc

سایت tse از دو درگاه tsetmc.ir و tsetmc.com، قابل‌دسترسی است. برای استفاده از اطلاعات این سایت نیاز به ساخت هیچ حساب کاربری ندارید و می‌توانید به‌محض ورود به سایت از اطلاعات درج شده در این وب‌سایت استفاده کنید.

پس از ورود به سایت با نواری در گوشه سمت چپ سایت مواجه می‌شوید که حاوی ابزارهای مختلفی است. این ابزارها کمک می‌کنند تا اطلاعات دقیق‌تری درباره قیمت لحظه ای بورس و فرا بورس داشته باشید و بتوانید دسترسی آسان‌تری به گزینه‌های موردنظرتان را تجربه کنید. این نوار شامل 10 آیکون مختلف است که هرکدام از این آیکون‌ها کاربردهای مختلفی دارند.

خلاصه‌ای از آیکون‌های صفحه اصلی سایت شامل موارد زیر است:

 • نمایش فهرست
 • تغییر زبان
 • خانه
 • دیده‌بان بازار
 • جست‌وجوی نماد
 • نظر و پیشنهاد
 • راهنما
 • اخبار
 • محتوای آموزشی
 • نقشه بازار

نقشه یا نمای بازار یکی از بخش‌های بسیار مهم این سایت است که به کاربران اجازه می‌دهد وضعیت هرکدام از نماد‌های بورسی و قیمت لحظه ای بورس و فرا بورس را در روزها و ساعات معاملاتی بررسی کنند.

صفحه اصلی سایت tsetmc

بعد از بررسی نوار آیکون‌های فعالی که در بالاترین قسمت سایت قرار دارد، نوبت به صفحه اصلی سایت می‌رسد. در سمت راست و بالا، اطلاعات کلی بازار مانند باز و بسته بودن، ساعت، شاخص کل بورس، ارزش بازار، اطلاعات قیمت، تعداد و ارزش و حجم معاملات قابل‌مشاهده است.

درست بالای این صفحه هم 7 سربرگ در بالای جدول اصلی تعبیه شده است. این سربرگ‌ها هرکدام کاربرد‌های مختلفی دارند که اطلاعات کلی درباره قیمت بورس و فرا بورس را در اختیار کاربران می‌گذارند.

سربرگ «در یک نگاه» شامل موارد زیر است:

 • بازار نقدی بورس در یک نگاه
 • شاخص‌های منتخب
 • تأثیر در شاخص
 • نمادهای پرتراکنش

اطلاعاتی مانند وضعیت بازار، شاخص کل، شاخص کل هم‌وزن، ارزش بازار (در لحظه)، تعداد معاملات (در لحظه) و حجم معاملات در این سربرگ قابل رویت است. علامت B در کنار اعداد نشانه میلیارد و M نشانه میلیون است. همه اعداد در سایت بورس به ریال است.

در کادر بزرگ‌تر بالای صفحه، شاخص‌ها را مشاهده می‌کنید که دیدی کلی از وضعیت بازار و قیمت بورس و فرا بورس را نمایش می‌دهند.

در کادر پایین‌تر، نمادهایی که بیشترین تاثیر (چه مثبت و چه منفی) را در شاخص داشته‌اند به ترتیب لیست شده‌اند.

در کادر نمادهای پربیننده، همان‌طور که از عنوان کادر مشخص است، نمادهایی که بیشترین بازدید را داشته‌اند قرار دارند. با کلیک روی عنوان کادر، می‌توان لیست قیمت بورس و فرابورس را که بر اساس بازدید مرتب شده‌اند مشاهده نمود.

نمادهای پربیننده بورس

کادرهای پایینی نیز مربوط به نمای بازار فرابورس ایران است و اطلاعات آن مانند بازار بورس است و کاربران می‌توانند از هر دو این بخش‌ها به قیمت لحظه ای بورس و فر ابورس دسترسی داشته باشند.

با کلیک روی نام هر نماد، می‌توان به صفحه اختصاصی نماد وارد شد و قیمت آخرین معامله، قیمت پایانی سهام، قیمت دیروز و امروز و سایر اطلاعات را مشاهده نمود. بهتر است ملاک قیمت سهام را قیمت پایانی در نظر بگیرید، چون قیمت آخرین معامله مرتب در حال نوسان است. (مخصوصا سهام شرکت‌های بزرگ که معاملات بیشتری دارند)

آیتم‌های صفحه نماد در سایت مدیریت فناوری بورس تهران

پس از کلیک روی نام یک نماد، صفحه‌ای مانند شکل زیر باز می‌شود. جزئیات این صفحه را در ادامه بخوانید:

صفحه نماد در tsetmc
 • آخرین معامله: قیمت آخرین معامله‌ای که در این نماد صورت‌گرفته
 • قیمت پایانی: متوسط قیمت معامله‌ شده این سهم در روز جاری (جزئیات بیشتر در مورد نحوه محاسبه قیمت پایانی سهم)
 • اولین قیمت: اولین قیمت معامله شده سهم در روز جاری
 • قیمت دیروز: قیمت پایانی روز معاملاتی قبل
 • تعداد معاملات: تعداد کل معاملاتی که در این سهم انجام شده است. معامله زمانی روی می‌دهد که قیمت دو سفارش خریدوفروش در صف عرضه و تقاضا با هم یکسان شود.
 • حجم معاملات: تعداد برگه سهامی که در روز معامله شده است.
 • ارزش معاملات: ارزش ریالی معاملات را نمایش می‌دهد. M نشانه میلیون و B نشانه میلیارد ریال است.
 • ارزش بازار: اگر کل سهام شرکت را ضربدر قیمت سهام کنیم، ارزش بازار به دست می‌آید. به این معنی که کل سهام شرکت در بازار بورس الان چقدر ارزش دارد (درباره ارزش دفتری، ارزش اسمی و ارزش بازار بخوانید).
 • آخرین معامله: زمان انجام آخرین معامله را بادقت ساعت و دقیقه و ثانیه نشان می‌دهد
 • وضعیت: وضعیت نماد را نمایش می‌دهد که می‌تواند متوقف یا مجاز باشد. زمانی که نمادی متوقف است، امکان معامله آن در بورس وجود ندارد. دلایل توقف نماد عبارت‌اند از برگزاری مجمع، ابهام در اطلاعات مالی شرکت، تعدیل مثبت یا منفی و…
 • بازه روز: نشان می‌دهد که قیمت سهم در همان روز معاملاتی چقدر نوسان کرده است. مثلا در تصویر فوق، قیمت سهم “خودرو” از 2540 ریال 2647 ریال نوسان داشته است.
 • قیمت مجاز: حداکثر یا حداقل مجاز نوسان قیمت سهم را نشان می‌دهد. مثلا در تصویر فوق، قیمت سهم “خودرو” در همان روز می‌تواند از 2424 ریال تا 2678 ریال نوسان کند.
 • بازه هفته: نشان می‌دهد که قیمت سهم در یک هفته گذشته چقدر نوسان کرده است.
 • بازه سال: نشان می‌دهد که قیمت سهم در یک سال گذشته چقدر نوسان کرده است.
 • تعداد سهام: تعداد کل سهام منتشرشده شرکت را نشان می‌دهد. M نشانه میلیون و B نشانه میلیارد است. مثلا در تصویر فوق همان‌طور که مشخص است شرکت ایران‌خودرو تاکنون 15,300,000,000 برگه سهم منتشر کرده است.
 • حجم مبنا: درصدی از تعداد سهام شرکت است که برای محاسبه قیمت پایانی استفاده می‌شود. حجم مبنا از افزایش یا کاهش بی‌رویه قیمت سهم جلوگیری می‌کند.
 • سهام شناور: بر اساس درصد نشان داده می‌شود و میزان سهامی است که اگر برای آن تقاضا وجود داشته باشد، می‌تواند در آینده نزدیک در بازار مورد معامله قرار گیرد (درباره سهام شناور بیشتر بخوانید).
 • میانگین حجم ماه: میانگین تعداد سهامی است که در یک ماه اخیر معامله شده است.
 • EPS: سود هر سهم را EPS یا (earnings per share) می‌گویند.
 • P/E: نسبت درآمد بر سهم است که با تقسیم درآمد هر سهم بر قیمت فعلی سهم به دست می‌آید (نسبت P/E چیست).
 • حجم: در سمت چپ صفحه، اطلاعات حجم معاملات حقیقی و حقوقی بر اساس تعداد و درصد افراد حقیقی خریدار و فروشنده و همین‌طور تعداد و درصد افراد حقوقی خریدار و فروشنده نشان داده می‌شود. این اطلاعات مربوط به همان روز معاملاتی است.
 • صف عرضه و صف تقاضا: تصویر نشان‌دهنده صف عرضه و تقاضاست. در جدول سمت راست، سفارشاتی که خریداران ثبت کرده‌اند نشان‌داده‌شده که شامل تعداد (خریداران) حجم سفارش، و قیمت خرید است. همین اطلاعات در جدول سمت چپ نیز قرار دارد با این تفاوت در که جدول سمت چپ سفارش‌های فروش را نمایش می‌دهد.
صف قیمت سهام شرکت ها

در جدول بورس وقتی قیمت در این دو طرف باهم برابر باشد (یکی از دو طرف سفارشی وارد کند که قیمت آن با طرف مقابل یکسان باشد) معامله صورت می‌گیرد.

نحوه استخراج قیمت‌های تاریخی و قیمت لحظه ای بورس و فرا بورس

چند راه برای استخراج تاریخچه قیمت بورس و فرا بورس وجود دارد.

روش اول: ابتدا در سایت tsetmc.com نماد شرکت موردنظرتان را از طریق جستجو بیابید و وارد صفحه آن نماد شوید. سپس مطابق شکل زیر روی علامت “سابقه” کلیک کنید تا جدولی شامل لیست قیمت بورس و فرابورس و سهام موردنظر در روزهای گذشته در پایین صفحه‌نمایش داده شود:

سابقه معاملات سهام

پس از کلیک روی “سابقه” کادر مانند شکل زیر در پایین صفحه‌نمایش داده می‌شود.

تاریخچه قیمت

با کلیک روی عنوان کادر (سابقه معاملات) یک پنجره مانند تصویر باز می‌شود که امکان مشاهده لیست قیمت را با کلیک روی شماره صفحات فراهم می‌سازد.

لیست قیمت گذشته سهم

بیشتر بخوانید: چگونه بهترین کارگزاری بورس را انتخاب کنیم؟

روش دوم: وارد سایت tse.ir شوید و در منوی اطلاعات بازار، در بازار موردنظرتان روی گزینه «آرشیو» کلیک کنید.

آموزش سایت tse

پس از ورود به صفحه آرشیو می‌توانید در تب‌های کناری صفحه روی گزینه «آمار معاملات نماد» کلیک کنید و با انتخاب سال و نماد شرکت، روی ماه موردنظر کلیک نمایید تا فایل اکسل تاریخچه قیمت سهام دانلود شود.

تاریخچه قیمت سهام

نکته: هر شرکت در بازار خاصی معامله می‌شود، برای یافتن اینکه بدانید سهام شرکت در کدام بازار معامله می‌شود، به صفحه معاملات سهام آن نماد در tsetmc.com مراجعه کنید، نام بازار آن سهم کنار اسم نماد در بالای صفحه مشخص است. منظور از بازار اول و بازار دوم، همان بازار نقدی است.

سوالات متداول

قیمت لحظه ای سهام بورس و فرا بورس را از کجا مشاهده کنیم؟

با مراجعه به سایت Tsetmc.ir و جستجوی نماد موردنظر می‌توانید، قیمت آخرین معامله و قیمت پایانی سهم را مشاهده کنید.

سابقه قیمت یک سهم را از کجا مشاهده کنیم؟

پس از مراجعه به سایت Tsetmc.ir و جستجوی نماد موردنظر، روی گزینه «سابقه نمایش» کلیک کرده و سابقه قیمت‌ها را بررسی کنید.

قیمت تاریخی یک سهم را از کجا دانلود کنیم؟

وارد سایت tse.ir شوید و در منوی اطلاعات بازار، در بازار موردنظرتان روی گزینه «آرشیو» کلیک کنید. سپس روی گزینه «آمار معاملات نماد» کلیک کرده و با انتخاب سال و نماد شرکت، روی ماه موردنظر کلیک نمایید تا فایل اکسل تاریخچه قیمت سهام دانلود شود.

جمع‌بندی

در این مطلب از بورسینس درباره قیمت لحظه ای بورس و فرا بورس و شرایط دسترسی به اطلاعات ثبت شده در سایت tsetmc صحبت کردیم. این سایت یکی از مرجع‌های بسیار مهمی است که برای همه سرمایه‌‌گذاران و فعالان بازار بورس و فرابورس کاربرد دارد. لیست قیمت بورس و فرابورس به‌راحتی در این سایت در دسترس است و همه افراد می‌توانند به جدید‌ترین و به‌روز شده‌ترین قیمت‌ها دسترسی داشته باشند.

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
blankثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره
blank

234 نظر
 1. سلام کجا میشه نمودار لحظه ای نمادهارو تایم بازار دید؟
  منظورم چارت کامل کنار ابزار تکنیکاله

 2. سلام
  خسته نباشید
  میخواستم بدون راهی برای گرفتن اطلاعات قیمت-حجم در بازه های کوچک تر از روزانه وجود داره؟
  مثلا 5 دقیقه ای یا نیم ساعته؟

 3. سلام بیشتریا میتونن ریز درخواست هوای فروش و خرید رو ببین از کجا وارد میشن ممنون میشم راهنمایی کنید

 4. باسلام
  خدمتتون عرض کنم، وقتی در شبکه خبری سراسری شبکه دو اعلام می‌کنند از مدیران و یا کارکنان بورس در شرکت فولاد مبارکه اصفهان و شرکت های بزرگ دیگر، عضو اصلی هیئت مدیره هستند و حقوق و پاداش و مزایا دریافت می‌کنند، درصورتی که باید ناظر و بازرس باشند، بنظر شما این بورس می‌تواند طبق قانون و مقررات رفتار کند، هرگز، این موضع را هر ایرانی پخش کند تا مردم بفهمند در بورس چه خبر است.آیا با این وضعیت می‌توان کارشناسی بورس انجام داد؟!!

 5. سلام اگر سهام بنیادی بخوایم خریداری کنیم معرفی میکنید اونایی که بیشتر ملک وزمین دارند

 6. سلام
  آیا در حالی که کل بورس های جهان افتی منفی را تجربه میکنند خرید سهام منطقی است؟؟
  ۲.در شرایط ذفعلی اقتصاد که شرکت هاکه حتی در پرداخت حقوق کارگران خود مانده اند آیا خرید سهام آنها سودآور خواهد بود
  لطفاً پاسخ بدهید من میخواستم برم تو بورس ولی تردید دارم

  1. احسن به شما ، شما پاسخ سوالهای خودت را با همشمندی داده ای پس برو داداش هر وقت هوس کردی پولت و دور بریزی بریز تو سهام کشوری که هیچ قانون و قاعده ای ندارد

 7. سلام میخواهم با تبلت سهام خریدوفروش کنم آیا اپلیکیشن یا لینک درآن رابطه دارید بفرستید ممنون میشم

  1. سلام وقت بخیر
   برخی کارگزاری ها اپلیکیشن اندروید برای خرید و فروش سهام دارند
   بعد از ثبت نام در کارگزاری آگاه میتونید از اپلیکیشن این کارگزاری برای خرید و فروش استفاده کنید
   راهنمای ثبت نام در آگاه

 8. سلام
  حدود ۲۰ سال پیش من تعدادی سهام عادی( مشارکت) شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه را خریداری کردم و بعدا کاملا فراموشش کردم
  میخواهم بدانم که ارزش این سهام هم اکنون چقدر میباشد و آیا میتوانم آن را بفروشم. از راهنمایی شما بسیار سپاسگذارم

 9. سلام آدرس سایتی که تمام افزایش سرمایه های شرکتها با تمام جزئیات و مراحل آن را یکجا نمایش می دهد را معرفی کنید

  1. سلام وقت بخیر
   با تمام جزییات سراغ ندارم ولی لیستشو به این ترتیب ببینید:
   در سایت tsetmc.com روی تب بورس اوراق بهادار (یا فرابورس متناسب با نیاز خودتون) کلیک کنید
   روی تب “افزایش ها و تغییرات” بزنید
   یه کادر به عنوان افزایش سرمایه می بینید
   روی عنوان همین کادر کلیک کنید تا لیست شرکتها باز بشه

 10. با سلام من می خواستم از نمودار قیمتها برای تحلیل تکنیکال استفاده کنم اما چطور می توان نمودار قیمت را که در صفحه بورس هست در نرم افزار یا سایت trading view برد و روش تحلیل کرد؟ ممنون می شم جواب بدید.

  1. سلام، نیازی نیست روی trading view ببرید
   نرم افزارهای تحلیل تکنیکال تحت وب، اغلب از سورس trading view برای نمایش نمودارها استفاده میکنن
   در برخی پنل های کارگزاری ها مثل کارگزاری آگاه این نرم افزار تحت وب وجود داره
   همینطور از سایت rahavard365 میتونید استفاده کنید

 11. سلام سهام شرکت کارخانجات دنیای فلز داریم خرید سال ۱۳۴۰ و ۲۷۴ سهم.( سهامی عام )چطور میتوانیم به سهام مون برسیم؟؟ ممنون

 12. blank سلام توضیحات شما عزیزان بسیار عالی بود بنده هم از شما بسیار ممنونم و متشکر گفت:

  از توضیحات عالی شما متشکرم

 13. سلام جدول سهام بورسی به ترتیب از ارزان تربت تا کران تربت رو از کجا میتونم تهیه کنم

  1. سلام، وارد این صفحه بشید:
   https://tse.ir/MarketWatch.html?cat=cash
   زیرسرستون “قیمت پایانی” روی “مقدار” کلیک کنید، سهم ها از گرانتر به ارزانتر چیده میشن. اگه دوباره روی مقدار بزنید، ترتیب چینش برعکس میشه و از ارزانتر به گرانتر رو نمایش میده.
   نکته: ارزان بودن سهم به معنای ارزشمند بودن آن نیست، برای درک بهتر این موضوع این مطلب رو بخونید

 14. با سلام
  سالها پیش از طرف شرکتم تعدادی سهام به پرسنل داده شده و بعد از چند سال گواهی تعداد و مالکیت آنرا نیز دریافت کردیم و متاسفانه برگه اینجانب گم شد.تا اینکه اردیبهشت ماه سال جاری با ثبت نام در سجام و اخذ کد بورسی ، مشکلات من رو شد. چرا که پس از پیگیری زیاد ،با پیدا کردن کد بورسی اولیه و کارگزاری مربوطه که مشخص شده ، با دو کارگزاری و دو کد بورسی توان خرید و فروش ندارم و با وجود پیگیری روزانه از بخش سهام شرکت خودم و یا مراجعه به پیشخانهای مختلف هنوز موفق به نشاندن سهام خود که هم اکنون تعدادی را هم بعنوان حق تقدم معرفی کرده اند در پورتفوی خود نشد ام. ضمن اینکه هرگز اقدام به خرید و فروش هیچ سهمی نکرده و حتی تعداد و سبد داراییهای خود را هم ندیده ام. لطفا راهنمایی فرمایید.

  1. سلام وقت بخیر
   این موضوع رو باید از امور سهام شرکت موردنظر پیگیری کنید و برگه سهام رو دریافت کنید، دفتر پیشخوان یا کارگزاری نمیتونه کاری برای شما انجام بده.
   بعد از دریافت برگه سهام، به کارگزاری ارائه بدید تا به پرتفوی شما اضافه کنه و قابل فروش بشه.
   البته اگر شرکت موردنظر هنوز در بورس فعال و قابل معامله باشه.

 15. سلام. من چطور میتوانم. بفهمم به چه سهامهای که دارم. سود تعلق گرفته..متشکرم

  1. سلام، تاریخ مجمع عادی سالیانه سهم ها رو ببینید و بررسی کنید در اون تاریخ سهم موردنظر رو داشتید یا خیر
   همچنین راه حل ساده تر اینه که اگه مشتری کارگزاری آگاه هستید در بخش “عملکرد سبدسهام” زیر ستون “dps” ببینید سودی نوشته شده یا خیر
   در مورد سود نقدی سهام شرکتها این مطلب رو ببینید

  2. سلام
   از طریق سایت سجام تمامی سهامی که داردی و یا خریدید و فروختید و در همان زمان سود کردید را نشان میدهد

 16. سلام برای من کد معاملاتی آمده . این کد چه استفاده ای دارد .چون عضو یکی از کارگزاری ها هستم

 17. با سلام
  چطور می توانیم از روی قیمت سهام اسم نماد رو متوجه بشیم؟
  مثلا قیمت پایانی یک سهم را میدانیم اما نام نماد رو نمیدونیم.

 18. سلام
  من برای برادرم در سجام ثبت نام کردم یک هفته بیشتره ولی هنوز کد 10 رقمی براش ارسال نشده هنور در حال بررسیه
  موبایل به نام خودش نبوده ولی در ویرایش شماره موبایل خودشو اصلاح کردیم ولی هنوز کد 10 رقمی نیامده

  1. دقیقا مامان منم اینطوریه ..دوبار ۵ تومن واریز کردیم واسه ویرایش تلفن… اصصصلا نمیره بعدش.

 19. با سلام و تشکر از سایت بسیار خوب و علمیتون میشه بفرمایید که:
  سایت بورس (tsetmc) معمولا چقدر با صفحه کاربری کارگزاری های تفاوت زمانی داره (از نظر آپدیت شدن قیمت سهام)؟ سریعترین روش دسترسی به قیمت لحظه ای سهم چطور هست؟ معمولا زمانی که قیمت سهم ریزش پیدا می کنه اینقدر ترافیک سایت کارگزاری ها بالا می ره که امکان فروش اصلا مقدور نیست، در این مورد هم می شه راهنمایی کنید لطفا.

  1. سلام وقت بخیر
   اغلب مواقع اطلاعات سایت tsetmc.com بروزتر از سایر جاهاست و بهتره اطلاعات قیمت رو در همین سایت ببینید

 20. تمدید کنید دارایکم…..
  ساعت ۱۱ و ده دقیقه به بعد،
  از درگاه صادرات و ملی و تجارت وارد نشد.
  مگه قرار نبود تا ۱۲ باشه
  چرا سیستمهاشون و اطلاع رسانیهاشون غلطه!

 21. سلام خسته نباشید
  چطور میتونم آخرین اطلاعات قیمتی همه سهام اعم از بورس و فرابورس رو در یک فایل داشته باشم؟
  با تشکر

 22. سلام
  اطلاعات هر سهم که در هر روز در بورس خرید و فروش می شود از کجا بفهمیم
  مثلا چه جور بفهمیم یک سهم فردا خرید و فروش دارد یا نه و در ساعت چند

  1. سلام، اگر نماد بسته نباشه (وضعیت مجاز باشه) خرید و فروش ادامه دار هست مگر اینکه در روز بعد سهم به هر دلیلی بسته بشه
   بسته شدن و باز شدن سهم گاهی قابل پیش بینی نیست ولی گاهی هم ناظر بسته شدن نماد سهم رو اطلاع میده
   باید به پیغام ناظر بازار توجه کنید و وضعیت فعلی سهم که مجاز هست یا خیر.
   اطلاعات بیشتر:
   https://www.bourseiness.com/43352/moderator-message

   1. سلام یسوال داشتم پارسال یکی از دوستام ازم کارت ملی و شناسنامه عکسشو خواست فک کنم برای بورس باشه هرسری براش پول میریزن بحساب من چجوری میتونم بفهمم چیه که بعدا برام دردسر نشه؟

    1. سلام خانم لیلی گرامی ، توصیه می کنیم بدوا در صحبت با اون فرد بخواید حتما کارش رو متوقف کنه و سپس موضوع رو از طریق پلیس گزارش کنید و از سازمان بورس هم راهنمایی بگیرید. چنانچه جرمی نظیر پولشویی از طریق مشخصات شما انجام بشه وارد درسر بزرگی می شید.

 23. نشان اینه که سهم به تعداد زیاد پایین فروخته شده و در معامله آخر فروشنده به اون مبلغ نبوده و قدری بالاتر خرید شده

 24. با سلام
  تعدادی سهام پدیده از سال 93 دارم میخوا ببینم حالا که اومده فرابورس چطور میتونم اونو بفرشوم

 25. سلام استاد من سال ۸۵
  ۲۰۰۰تا سهام سیمان خاف خریدم وضعیتش چطور میشه به نظرتون تا سقف چقدر بالا میره؟؟

  1. سلام. سلام چه طور میشه فهرست اسامی کلیه نماد ها همراه با وضعیت شان در بورس را مشاهده کرد؟؟

 26. سلام
  تعداد سهام های یک شرکت وهمچنین قیمت هر سهم چه اصطلاحات خاصی دارند و کجا میتونم مشاهده کنم.

 27. با سلام به نظر من بازار داغ بورس این روزها بخاطر جمع اوری حجم پوله و در اینده نه چندان دور پایدار نیست و باید خیلی احتیاط کرد

  1. درود و سپاس
   حداقل تا پایان سال با توجه به کسری بودجه دولت و عدم توان فروش نفت و تنها راه تامین کننده قابل ملاحظه درآمد برای دولت از طریق فروش بخشهای دیگری ازدولت این احتمالا وجود دارد که از سقوط آن جلوگیری شود

 28. با سلام و تشکر از راهنماییهای خوبتون
  من سال 84. 10 هزار سهام سیمان فارس خوزستان خریدم .الان قیمتش 2000 شده آیا بفروشم یا جای رشد داره ممنونم اگه جواب بديد

 29. سلام خدمت شما
  من از حدود ٢٢ سال پيش سهام نساجي بروجرد را دارم (٥٠٠سهم) تو اين مدت هم دنبالش نرفتم ميخواستم سهام رو و اگذار كنم چطور ميتوانم بدونم الان چقدر ارزش داره و ايا ميتونم براي فروش وكالت محضري بدم .ممنون ميشم راهنماييم كنيد

  1. سلام، سهام نساجی بروجرد رو در این صفحه ببیند
   اگه سهام به نام شماست برای فروش سهام، با برگه سهام و مدارک به یکی از شعب کارگزاری ها برید

   1. سلام خدا قوتتون بده من یه خانم خانه دارم که تازه با بوررس اشنا شدم و رفتم سجام ثبت نام کردم وکد بورسی هم گرفتم ولی نمیشه خرید انجام بدم؟ چرا؟

   2. سلام من مقداری سهام از شرکت احیای صمایع خراسآن خریدم میخوام بدونم الان چقدر می ارزه

 30. سلام و خسته نباشید . از کد بورسی و تعداد سهام خودم چطور مطلع شوم .

 31. چرا در اغلب شركت ها هرسال به پاداش مديران مبلغى اضافه ميشود كه معمولا بايد بالا رفتن اعتبار و افزايش ارزش سهام را در بر داشته باشد ولى در همين حال سود سهام تقليل مييابد چرا ؟

 32. سلام وقت به خیر
  من یه سوال داشتم
  ما واردات ورق گالوانیزه رنگی رو انجام میدیم ، قیمت گذاری رو تهران از طریق بورس آهن آلات انجام میدن برای فروش ورق تو ایران ، می خواستم بدونم چطوری میشه قیمت یه کالا از بورس در آورد ؟

   1. سلام
    آیا امکانش هست اطلاعات معاملات افراد رو بدست آورد. اطلاعات هویتیش منظورم نیست مثلاً کاربر ۱۲ سهام فلان خرید بعد فلان فروخت. اطلاعات معاملات بر اساس افراد با شناسه شون. یعنی بشه کل تاریخچه خرید و فروش یک فرد رو بینام بدست آورد.

    1. سلام، چه کسی و با چه دلیلی بدست بیاره؟
     شما بخواید معاملات یکی دیگه رو ببینید خیر.
     حکم قضایی داشته باشید بخواید گردش یکی دیگه رو چک کنید بله.
     کارگزار بخواد گردش مشتریانش رو چک کنه بله.
     مشتری بخواید گردش خودشو چک کنه بله.

   2. با سلام من سهام صنایع بهشر دارم قصد فروششو دارم به درگاه سجام مراجعه کردم برای ارائه مدارک چقد طول میکشه سهامم به فروش برسه ؟

    1. سلام، بصورت حضوری به یک کارگزاری مراجعه کنید تا راهنمایی تون کنن

   3. سلام من سهامم رو از شرکت سرمایه گذاری راهبرد خریدم ایا برای فروش سهام دوباره به همون کارگذاری باید مراجعه کنم یا در هر کارگذاری دیگه ای میتوانم سهامم رو بفروشم ممنون میشم راهنمایی کنید

    1. سلام، میتونید به یک کارگزاری دیگه مراجعه کنید و تفاوتی نداره
     در کارگزاری جدید باید درخواست تغییر کارگزار ناظر بدید
     روش اینکار رو از کارگزار جدیدتون بپرسید

     1. سلام من ازسال 1375تا حالا هیچ سودی دریافت نکردم وسهام اوراق ازشرکت سپرده گذاری توسعه آذربایجان 533سهم دارم الان ازکجا بفهمم که مبلغش چقدراست ممنون

 33. سلام من از قبل سهامی خریده بودم و کد بورسی دارم،می خواستم بدونم کارگزاری آگاه چه کاری برای من انجام میده و اینکه کد بورسی دارم خوبه یا دوباره به من کد بورسی جدید میده؟ ضمناً آیا بایستی در بانک خاصی حساب داشته باشیم یا حساب هر بانکی در شبکه مورد پذیرش است.

  1. سلام اگه از قبل کد بورسی دارید برای معامله در کارگزاری جدید باید در کارگزار جدید افتتاح حساب انجام بدید >>> لینک افتتاح حساب در کارگزاری آگاه
   خدمات کارگزاری آگاه از طریق باشگاه مشتریانش هست که جزییاتش رو اینجا میتونید بخونید
   حساب همه بانکها قابل پذیرش هست

 34. سلام بنده دربورس سرمایه گذاری کنم بهتریاتوصندوق سرمایه گذاری توبانک مثل اوج ملت البته باپولیکمیلیون باتشکر

  1. سلام، سرمایه گذاری مستقیم در بورس نیازمند پیگیری، یادگیری بورس و صرف زمان هست.
   اما سرمایه گذاری در صندوق ها نیاز به این کارها نداره
   با این حال، اگه در بورس به طور اصولی و با آموزش دیدن کار کنید پتانسیل سود بیشتری داره.
   سرمایه گذاری در صندوق ها سود کمتری داره ولی امنیت پول شما بیشتره.
   با این شرایط خودتون تصمیم بگیرید.

 35. با سلام.
  آیا راهی وجود دارد که اطلاعات بازار بورس که برای معاملات و تصمیم گیری خرید و فروش سهام مورد استفاده قرار میگیرد – به نوعی به صورت لحظه ای قابل دانلود در فایلی اکسلی بوده تا بتوان از روی اطلاعات آن اقدام به تحلیل نمود ؟
  این اطلاعات در خود tsetmc.ir وجود دارد منتهی نیاز دارم که اطلاعات به صورت اتوماتیک و مخصوصا لحظه ای بر روی فایل اکسلی بروز رسانی شود. آیا شیوه و راهی مشابه این سراغ دارید؟

  با تشکر

  1. سلام
   من هم مانند شما دنبال پيدا كردن راهي هستم كه اين اطلاعات به صورت اتوماتيك در فايل اكسل به روزرساني شود . براي پايان نامه كارشناسي ارشد نياز به تحليل داده هاي لخظه اي بورس دارم. شما راهي پيدا كردين؟

 36. سلام دوست عزیز من مبلغ ناچیزی پول دارم حدود200میلیون آیا میتونم با این مبلغ تو بورس کار کنم؟ثبتنام هم کردم برام پیامک اومده

 37. سلام، درصد تغییرات قیمت همه سهام رو بصورت هفتگی و ماهانه والان بصورت جدول کلی ونه تک تک از کجا میشه تهیه کرد؟ وسهامهای بنیادی کدام سهامها هستن؟ با تشکر

   1. شما فوق العاده اید . بزرگواری و دست و دل باز و بلند نظر که این همه اطلاعات را به اشتراک و در دسترس همه علاقه مندان قرار می دید . همواره سلامت ، موفق و پایدار باشید.

     1. سلام آقا خسته نیباشین من میخام هزار دلار سهام بردارم ماه چقدر برام میاد

 38. سلام. یه موضوعی که ذهنمو درگیر کرده اینه که وقتی ریز معاملاتو نگاه میکنم تو بعضی سهم ها اردهای 100000 تایی به دو قسمت تبدیل شدن و تو ریز سهام نوشته میشن مثلا حجم معامله نوشته میشه 27236 و یه معامله دیگه دقیقا تو همون لحظه با حجم 72764. دلیلش چیه؟ مثلا این یه قسمتی از معاملات امروز وغدیر هست. با تشکر از پاسختون
  شماره زمان حجم قیمت
  1979 09:29:45 30314 2432.00
  1980 09:29:45 69686 2432.00
  1981 09:29:45 30314 2432.00
  1982 09:29:45 69686 2432.00
  1983 09:29:45 30314 2432.00
  1984 09:29:45 69686 2432.00
  یا یه جایی دیگه به این صورته:
  2071 09:31:05 9579 2432.00
  2072 09:31:05 90421 2432.00
  2073 09:31:05 9579 2432.00
  2074 09:31:07 90421 2432.00
  2075 09:31:07 9579 2432.00
  2076 09:31:11 90421 2432.00

    1. سلام، شرط دیپلم برای صدور کدبورسی داره برداشته میشه
     بدون دیپلم هم میتونید کدبورسی بگیرید، برای شروع دریافت کدبورسی مراحل این صفحه را تا انتها طی کنید

  1. طرف 10000 تا میخواد بخره یا بفروشه ولی کدی نیست که دقیقا 10000 تا بهش بده برای همین یک تعدای رو از یکی میده یک تعداد دیگه رو از یک اوردر دیگه تا خرید یا فروشش تکمیل بشه

  2. تعداد خیلی زیاد که کسی بخواد سهام بخره یا بفروشه اینجوری میشه. خوب محدودیت ۱۰۰۰۰ تا در خرید یا فروش سهام در یک مرحله وجود داره. پس به بسته های ۱۰۰۰۰ تایی تقسیم می کندش. وقتی هم که می خواد بخره یا بفروشه همه ۱۰۰۰۰ تا رو که از یک نفر براش نمی خره. از یک یا دو یا چند نفر براش می خره و چند تا معامله میشه که مجموعشون می شه ۱۰۰۰۰ تا.

 39. سلام دوست عزیز لطفا راهنمایی کن با تشکر
  ۱_میخوام سهام بخرم الان تو این شرایط چه سهامی بخرم لطفا جواب بده
  ۲_سهام طلا و سکه الان با این وضعیت چجوری میتونم ریسک کنم بخرم با تشکر

 40. سلام. امکانی وجود داره که بتونم نمودار تعداد خریدار و تعداد فروشنده در برابر زمان رو بدست بیارم. یعنی اینکه مثلا بدونم ساعت 9 تعداد خریدار چندتا بوده و فروشنده چندتا ساعت 10 چندتا 11 و همینطور تا اخر. منظورم تعداد خریدار و فروشنده در معامله هایی است که صورت گرفته نه تعداد خریدار و فروشنده در صف.

 41. قیمت پایانی سهم پائینتر از اخرین معامله باشد نشانه چیست
  مثال:امروز جم پیلن

 42. سلام پترو شیمی خارگ سال گذشته مبلغ قابل توجهی ازسود قابل تقسیم نگه میدارد یعد هم معلوم نیمیشود کجارفت لطفا بفکر سهامدار جزئ همباشید

 43. سلام.وقت بخیر.
  ممنون میشوم راهنمایی فرمایید EPS چند دوره یک شرکت را چگونه باید تهیه کنم.
  در صورت امکان پاسخ را به ایمیل، ارسال فرمایید.

  1. سلام، پیش بینی سود هر سهم (EPS) توسط شرکت پیش بینی و اعلام میشه
   اما تحلیلگران بنیادی با بررسی دقیق تر تلاش میکنن EPS واقع بینانه تر رو بدست بیارند
   محاسبه EPS در تحلیل بنیادی بحث مفصلی هست و در صورتی که خود شما قصد محاسبه اش رو دارید باید به اصول و روش های تحلیل بنیادی آشنا بشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *