لیست کیف پول (والت) ارزهای دیجیتال

بیت‌کوین برخلاف سایر ارزهای سنتی، یک ارز دیجیتال است، بنابراین برای انتقال و نگهداری این ارز به رویکردی کاملا متفاوت نیاز داریم. به دلیل اینکه بیت‌کوین فرم و شکل فیزیکی ندارد، آنرا نمی‌توان در جایی ذخیره کرد، بلکه فقط می‌توان کلید خصوصی (Private Key) آنرا که اجازه دسترسی به موجودی و امضای تراکنش‌ها را می‌دهد را در جای امنی ذخیره کرد.

نمونه کلید عمومی (آدرس بیت‌کوین):
1DJLdU8JXmwU3K98JttktFf58ktApGYwT7

نمونه کلید خصوصی (Private Key):
L4izGfiCKU6GM7vrDkg7xog1RMox29DmrcZCS9W4NdnDe6nLzq4x

توجه کنید که موجودی کیف فوق، خالی است. هرگز نباید کلید خصوصی خودتان را در اختیار شخص یا سایتی قرار دهید.

ترکیب کلید عمومی (Public key) و کلید خصوصی (Private Key) است که امکان انجام تراکنش‌های بیت‌کوین را فراهم می‌کند.

انواع مختلفی از کیف پول‌های بیت‌کوین و کیف پول برای سایر ارزهای دیجیتال وجود دارد و هر کدام نیازمندهای و مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. در ادامه این بخش از سایت بورسینس همه‌چیز درباره کیف‌پول ارزهای دیجیتال را می‌توانید بخوانید و لیست بهترین و معتبرترین کیف‌ پول‌ها (که اصطلاحا به آن والت نیز گفته می‌شود) را مشاهده کنید.

انواع کیف پول‌های ارزهای دیجیتال

در ادامه به معرفی انواع کیف پول‌ها می‌پردازیم. شما باید براساس نیازمندی‌ها، انتظارات و ویژگی‌های هر کیف پول، مورد مناسب را انتخاب کنید.

1 – کیف پول کاغذی

کیف پول کاغذی بیت کوین چیست

یک کیف پول کاغذی صرفا یک برگه کاغذ است که آدرس عمومی (آدرس دریافت بیت‌کوین) و کلید خصوصی کیف پول (Private Key) شماست.

کلیدهای عمومی و خصوصی این برگه کاغذ معمولا به شامل QR-code نیز روی کاغذ نقش بسته تا بتوان به سرعت از طریق اسکنرها آنرا اسکن کرد و موجودی را به یک کیف پول نرم‌افزاری انتقال داده و تراکنش را انجام داد.

برای ساخت کیف پول کاغذی می‌توانید از دو سایت زیر استفاده کنید:

https://www.bitaddress.org
https://bitcoinpaperwallet.com

در خصوص ساخت کیف پول کاغذی این راهنمای کامل را بخوانید.

مزیت اصلی کیف‌پول‌های کاغذی، عدم ذخیره‌سازی کلیدها در فضای دیجیتال و آنلاین است. به این ترتیب خطر هک شدن و به سرقت رفتن کلید خصوصی از طریق بدافزارها، Keylogger ها و هرگونه دزدی از طریق فضای دیجیتال تقریبا صفر می‌شود.

با این حال، برای ساخت کیف پول کاغذی باید اقداماتی امنیتی را رعایت کنید که همه آنها در راهنمای ساخت کیف پول کاغذی بیت‌کوین ذکر شده است.

به یاد داشته باشید که شما در حال چاپ کلید خصوصی بیت‌کوین روی یک کاغذ هستید و هرکس این کاغذ را داشته باشد می‌تواند همه موجودی آنرا خالی کند. بنابراین در صورت از بین‌رفتن، گم شدن یا دزدیده شدن آن تکه کاغذ، همه موجودی بیت‌کوین یا ارز دیگری که ذخیره کرده‌اید از بین خواهد رفت و به هیچ عنوان امکان بازیابی آن وجود نخواهد داشت.

2 – کیف پول موبایلی

کیف پول های موبایلی

افرادی که روزانه نیاز به انجام تراکنش‌های بیت‌کوین یا سایر ارزهای دیجیتال دارند، کیف پول موبایل یک ابزار ضروری به نظر می‌رسد.

این نوع از کیف پول‌ها در واقع یک اپلیکیشن هستند که روی گوشی اندروید یا IOS شما نصب می‌شوند و در آنها، کلید خصوصی شما نگهداری می‌شود. در این اپلیکیشن‌ها امکان ارسال بیت‌کوین یا سایر ارزها فراهم شده و معمولا رابط کاربردی ساده‌ای نیز دارند.

با وجود سادگی در استفاده و همیشه در دسترس بودن، کیف پول‌های موبایل همواره در معرض هک شدن قرار دارند. همچنین اگر گوشی موبایل شما به هر دلیل آسیب دیده یا از دسترس شما خارج شود یا دزدیده شود، شخص دیگری می‌تواند به موجودی بیت‌کوین شما دسترسی پیدا کند.

3 – کیف پول آنلاین و تحت وب

کیف پول آنلاین تحت وب ارز دیجیتال

کیف پول‌های تحت وب، کلید خصوصی کیف پول شما را روی سرورهای خودشان نگهداری می‌کنند. سرور همیشه آنلاین است و توسط یک شرکت یا اشخاص نگهداری و کنترل می‌شود.

سرویس‌های متنوع کیف پول تحت وب، قابلیت‌های متنوعی را دارند و برخی از آنها به کیف موبایل یا دسکتاپ نیز متصل می‌شوند.

همانند کیف پول‌های موبایل، کیف پول‌های تحت وب و آنلاین به کاربران امکان دسترسی به مبالغ ارز و انجام تراکنش را از طریق هر دستگاه متصل به اینترنت فراهم کرده‌اند.

اما در صورتی که بصورت درست پیاده‌سازی نشده باشد، ممکن است دسترسی شرکتی که سایت را اداره می‌کند به کلید خصوصی شما فراهم باشد و توانایی کنترل موجودی کیف‌ پول را داشته باشد. علاوه بر این، عملیات برخی از کیف پول‌های آنلاین برپایه برخی از صرافی‌هاست و احتمال اینکه آن صرافی بسته شود یا اینکه کلاهبردار باشد وجود دارد.

4 – کیف پول دسکتاپ

والت دسکتاپ بیت کوین

کیف پول‌های دسکتاپ را می‌توان دانلود کرده و روی PC یا لپ‌تاپ نصب کنید. این نرم‌افزارها کلید خصوصی والت شما را روی هارد درایو کامپیوتر نگهداری می‌کنند.

این کیف پول‌ها از بسیاری از کیف پول‌های آنلاین و موبایل امن‌تر هستند، زیرا کلید خصوصی شما روی کامپیوتر خودتان نگهداری می‌شود و این کلید در اختیار هیچ شخص واسط یا سرور دیگری نیست.

با وجودیکه این کیف پول‌ها برای کار کردن به اینترنت وصل می‌شوند و به همین دلیل احتمال هک شدن‌شان وجود دارد، اما گزینه مطلوب برای کسانی است که قصد دارند مقادیر کم بیت‌کوین را از طریق کامپیوترشان منتقل کنند.

انواع مختلفی از والت‌های دسکتاپ موجود است، برخی از آنها روی امنیت، برخی دیگر روی ناشناس بودن و… تمرکز کرده‌اند.

5 – کیف پول سخت‌افزاری

کیف پول های سخت افزاری بیت کوین و ارز دیجیتال

یک والت سخت‌افزاری نوعی خاص از کیف پول ارزهای دیجیتال است که کلید خصوصی را در یک دستگاه سخت‌افزاری نگهداری می‌کند.

این والت‌ها امن‌ترین و بهترین روش برای نگهداری بیت‌کوین یا سایر ارزهای دیجیتال هستند و هیچ گزارشی مبنی بر دزدیده شدن ارزها از این کیف پول‌ها ارائه نشده است. (در صورتی که این والت‌ها از جای امن و اصیل تهیه شود)

برخلاف کیف پول‌های کاغذی که باید برای انتقال وجوه آنها، باید آنرا وارد یک والت نرم‌افزاری کرد، کیف پول‌های سخت‌افزاری را می‌توان بطور امن برای انجام تراکنش‌ها به کار برد.

علاوه بر این، این والت‌ها در برابر ویروس‌های کامپیوتری مصون هستند و موجودی آنها نمی‌تواند از طریق دزدیده شدن کلید خصوصی سرقت شود.

حتی برخی از کیف پول‌های سخت‌افزاری دارای صفحه نمایش هستند و به این ترتیب امنیت بیشتری دارند، زیرا از طریق همان صفحه نمایش می‌توان برای تایید و نمایش جزییات کیف پول استفاده کرد.

بطور مثال از صفحه نمایش می‌توان برای تولید عبارت بازیابی (recovery phrase) و تایید مقدار و آدرس پرداخت استفاده نمود. بنابراین اگر روی یک والت سخت‌افزاری معتبر که توسط تولیدکننده اصلی و معتبر آن تهیه شده سرمایه‌گذاری کنید، موجودی ارز دیجیتال شما امن و مطمئن خواهد بود.

لیست کیف پول‌های سخت افزاری:

 • والت Ledger Nano S
 • والت TREZOR
 • والت KeepKey
 • والت Ledger HW.1

برای تهیه کیف پول‌های سخت افزاری می‌توانید با جستجوی نام آنها در گوگل، از قیمت‌ها و روش خریدشان اطلاع یابید.

لیست کیف پول‌های معتبر برای ارزهای دیجیتال

ارزهای رمزنگاری شده زیادی وجود دارد و برای ارزهای شناخته شده‌تر مانند بیت‌کوین و اتریوم، کیف پول‌های زیادی ایجاد شده است. در این صفحه هدف ما این است کیف پول‌های معتبر را با کمک شما لیست کنیم. امتیاز و تجربه شما به کیف پول‌ها به ما و سایرین کمک می‌کند سرویس‌های بهتر را بشناسیم.

در ادامه لیست کیف پول‌های شناخته‌شده برای ارزهای رمزنگاری شده (ارزهای دیجیتال) را مشاهده می‌کنید.

مهم: با وجودیکه این کیف‌ها با توجه به نظرات کاربران و بررسی بسیار انتخاب شده است، قبل از استفاده از کیف پول، خود شما مسئول تحقیق و بررسی بیشتر در خصوص امنیت آنها هستید و بورسینس مسئول از دست رفتن سرمایه شما نیست.

 

نام کیف پول ویژگی‌ رتبه لینک

کیف پول بلاک‌چین


Blockchain.info

 • کیف پول آنلاین شناخته شده
 • پشتیبانی از بیت‌کوین، اتریوم و بیت‌کوین کش
 • دارای اپلیکیشن موبایل، ورود دو مرحله‌ای و پشتیبان‌گیری
 • دارای اکسچنج داخلی برای تبدیل 3 ارز
ورود به سایت

کیف پول exodus

exodus.io

 • کیف پول دسکتاپ برای ویندوز، مک و لینوکس
 • پشتیبانی از 18 ارز رمزنگاری شده شامل بیت‌کوین، ارزهای Aragon ، Augur ، BAT ،Civic ،Dash ،Decred ،District0x ،EOS اتریوم کلاسیک، اتریوم، Funfair ،Gnosis ،Golem ، لایت‌کوین، OmiseGo ،SALT و بیت‌کوین‌کش
 • نمایش دارایی‌ها (پرتفوی) بصورت نمودار
 • قابلیت پشتیبان‌گیری، مطمئن و با رتبه مناسب
ورود به سایت

کیف پول Coinomi

coinomi.com/

 • کیف پول موبایل برای اندروید (IOS به زودی)
 • پشتیبانی بیش از 90 ارز رمزنگاری‌شده
 • رتبه مناسب در گوگل‌پلی
 • امکان خروجی گرفتن از کلید خصوصی
ورود به سایت

کیف پول myetherwallet.com

myetherwallet.com

 • والت معتبر و خوش‌نام با قابلیت اتصال به والت سخت‌افزاری
 • پشتیبانی از اتریوم و همه توکن‌های ERC20
 • قابلیت مدیریت کلید خصوصی (private key) توسط کاربر
 • دارای اکسچنج داخلی برای تبدیل ارزها
ورود به سایت
راهنمای والت

کیف پول Eidoo

eidoo.io/

 • اپلیکیشن معتبر با رابط کاربری ساده
 • کیف پول موبایل برای بیت‌کوین، اتریوم و همه توکن‌های ERC20
 • قابلیت مدیریت کلید خصوصی (private key) توسط کاربر
 • دارای اکسچنج داخلی برای تبدیل ارزها
ورود به سایت

130 دیدگاه

 1. 1

  امیر عبدالهی

  کیف پول بلاک چاین به تازگی کارمزدش را زیاد تر هم کرده است مثلامن 4.5 دلار دارم نمیتوانم ان را بحساب دیگری انتقال دهم در قسمت تنظیمات کارمزد هم فقط regular و poririty وجود دارد که هیچکدام اجازه تراکنش نمیدهند واقعا نمیدونم چیکار کنم

  پاسخ
  1. 1.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   انتقال این مبالغ کم با بیت کوین در حال حاضر به احتمال زیاد ممکن نیست چون الان کارمزد هر تراکنش برای تاییدشدن در 8 ساعت، حداقل 5.5 دلار هست. بنابراین امکان ارسال این مبالغ کم با بیت کوین وجود نداره.

   پاسخ
   1. 1.1.1

    کیانی

    سلام روز بخیر
    من کیف پول toast wallet رو انتخاب کردم لطفا بهم بگید چطور میتونم ارز بخرم و به کیف پولم انتقال بدم

    پاسخ
    1. 1.1.1.1

     شجاع‌الدین جهاندیده

     سلام. در مورد خرید و فروش ارز این مطلب رو میتونید ببینید:
     https://www.bourseiness.com/33285/binance

     پاسخ
 2. 2

  امین

  سلام وقتتون بخیر.. خواهش میکنم من راهنمایی کنید. من فرد تازه کارم و دارم ساتوشی جمع میکنم رایگان و تو سایت بلاک چاین هم کیف پول ساختم. ولی واقعا نمیدونم منظورتون از کارکردن چیه؟باید چی کار کینم که بت کوین جمع کنیم؟ایا با رایگان جمع کردن به نتیجه ای میرسیم حالا چه دراز مدت و اصلا منظور از اینکه میگن بستگی به تلاش خودتون داره دقیقا چه تلاشی؟؟من الان تو خیلی از سایت های رایگان دارم همینطور بی هدف جمع میکنم ولی نمیدونم واقعا…یه توضیح کامل ولی به زبان ساده میخوام

  پاسخ
  1. 2.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. متوجه نشدم کجا به کار کردن اشاره کردیم؟
   جمع کردن بیت کوین رایگان در اکثر سایتها با معرفی سایر افراد و زیرمجموعه گیری هست.
   خود شما اگه درازمدت هم از سایتهای faucet بیتکوین جمع کنید مقدار خیلی کمی میشه.
   بطور کلی ارزش نداره وقتتون رو روی این سایتها بذارید.
   البته کامنت شما ارتباطی با این صفحه نداره، بهتر بود در جای مرتبطی کامنت بذارید.

   پاسخ
  2. 2.2

   امیر عبدالهی

   خب جمع کن بزار حسابت باشه اگه قیمتش بالا بره سود خوبی میکنی یا میتونی باهاش ارزهای دیگه بخری احتمالا قیمتشون بالا رفت کلی سود میکنی الان اونموقع طرف 150 دلار بیت کوین خرید الان با پولش لامبورگینی خریده فکرشو بکن اره اگر وقت وحووصله داری نیاز نیست بخری جمع کن البته مواظب باش حسابتو حک نکنن پسووردتو یک جایی کپی پست کن به سایتهای اسکم هم اعتماد نکن خطرناکه

   پاسخ
   1. 2.2.1

    امین

    نحوه انتقال به حساب رو میشه توضیح بدید؟من از سایت freebicoinچند وقتی میشه دارم ساتوشی جمع میکنم و همچنین از سایت faucetولی هنوز چیزی به حسابم تو بلاک چاین اضافه نشده

    پاسخ
    1. 2.2.1.1

     شجاع‌الدین جهاندیده

     توی بخش Profile روی change withdraw address کلیک کنید و ادرس بیت کوین رو با پسورد حساب کاربری freebitcoin وارد کنید

     پاسخ
 3. 3

  امین

  تشکر استاد جهاندیده از وقتی که میزارید..فقط عذر میخوام به چه حد نصابی باید برسه تا از طریق سایت وارد حساب بلاک چاین بشه؟

  پاسخ
  1. 3.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   من استاد نیستم دوست من.
   توی سایت دقت کنید با کلیک روی دکمه withdraw نوشته که موجودی به 30 هزار ساتوشی باید برسه.

   پاسخ
 4. 4

  منصور

  با سلام و خسته نباشید.
  به نظر شما کیف پول دکستاپی https://github.com/stellarchat/desktop-client/releases استلار برای ذخیره سازی استلار مناسب است؟
  احتمال دارد در آینده بلوک شود یا هویت کاربر را بخواهد؟ یا احتمال های دیگر؟
  لطفا مرا راهنمایی بفرمایید.
  سپاس بیکران.

  پاسخ
  1. 4.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. برای کیف پول استلار بهتره از مواردی که توی سایت خودش معرفی شده استفاده کنید:
   https://www.stellar.org/lumens/wallets

   پاسخ
 5. 5

  amin

  ba salam mikhastam bedonam to binance vaghti masalan bitcoin mikharim chetor montaghel konam be blochchain chon hamonjor to wallet binance mimone merc

  پاسخ
  1. 5.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. با در منوی funds روبروی btc دکمه withdraw رو بزنید
   بعد ادرس کیف پول خودتون و مبلغ رو وارد و ثبت کنید

   پاسخ
 6. 6

  سروش

  سلام.یه چندروزی هست که سایت بلاک چین فیلتر شده و حتی sms که برای وارد شدن به کیف پول به گوشی موبایل میفرستن به دستمون نمیرسه.الان تکلیفمون چیه؟چجوری میتونیم به سرمایمون دسترسی داشته باشیم؟آیا مشکلی تهدید میکنه سرمایمون رو یا خیر؟
  ممنون

  پاسخ
  1. 6.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. سرمایه شما رو مشکلی تهدید نمیکنه.
   اگر کلید خصوصی رو داشته باشید میتونید موجودی رو وارد یه کیف دیگه کنید.
   چاره ای نیست که با فیلترشکن وارد بشید.

   پاسخ
 7. 7

  شمه

  سلام .چطور میتونم یک توکن جدید به کیف پول Eidoo اضافه کنم؟

  پاسخ
  1. 7.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، در بخش preferences روی force token enrollment کلیک کنید و ادرس توکن رو وارد کنید

   پاسخ
 8. 8

  امیر عبدالهی

  از کلید خصوصی چطوری میشه خروجی گرفت
  coinomiwallet

  پاسخ
  1. 8.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   روی منوی بالا سمت راست کلیک کنید (سه نقطه)
   گزینه export keys رو بزنید

   پاسخ
   1. 8.1.1

    امیر عبدالهی

    سه نقطه وجود نداره منظورتون از کلید خصوصی اون کادر 12 کلمه ای هست اون که در بخش تنظیماته

    پاسخ
 9. 9

  سید

  سلام
  ببخشید من یه سایت یا کیف پولی رو میخواستم که بتونم بیت کوینم رو مستقیم به دلار یا یورو تبدیل کنم .
  میشه راهمناییم بکنید ؟!

  پاسخ
  1. 9.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. به چه حساب دلاری میخواید تبدیل کنید؟
   ویزا کارت یا مسترکارت دارید یا وبمانی؟
   در هر حال از طریق این راهنما میتونید بیت کوین رو به انواع ارزها در حساب های مختلف تبدیل کنید:
   روش خرید و فروش بیت کوین
   کافیه توی بخش سرچ، هر حسابی که دارید رو انتخاب کنید

   پاسخ
 10. 10

  Ashkan

  سلام. یک کیف پول امن که کارمزد انتقال از اون پایین باشه برای لیتکوین یا اتریوم کدوم رو پیشنهاد میکنید و اگه نسخه موبایلی هم داشته باشه خیلی بهتره.

  پاسخ
  1. 10.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. کارمزد انتقال معمولا به شبکه اون ارز بستگی داره و کیف پول ها دخالت چندانی توی کارمزد انتقال ندارن.
   برای اتریوم، میتونید از eidoo استفاده کنید
   coinomi.com هم گزینه خوبیه

   پاسخ
 11. 11

  بهروز

  سلام. یه کیف پول امن با قابلیت تبدیل ارز ها میشه معرفی کنید. میخوام از ارز های زیادی پشتیبانی کنه. تشکر

  پاسخ
  1. 11.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. بستگی داره بیشتر چه ارزهایی بخواید نگهداری کنید
   همونطور که در لیست والت ها میبینید، coinomi و eidoo گزینه های خوبی هستن

   پاسخ
 12. 12

  امیر عبدالهی

  من ویندوز خود را عوض کردم و خب طبیعتا کیف پول coinomiwallet به شکل دستکاپ ان قابل دسترس نیست ایا شما لینکی دارید که این کیف پول را به شکل دستکاپ نصب کنم

  پاسخ
  1. 12.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   والت coinomi برای ویندوز ساخته نشده
   فقط اندروید هست.
   البته با نرم افزارهای شبیه ساز اندروید مثل BlueStacks میشه اپ های اندرویدی رو روی دسکتاپ هم نصب کرد ولی توصیه نمیکنم.
   اگه از کیف پول خودتون بک آپ نگیرید و نرم افزار در درایو c نصب شده باشه و شما ویندوز رو عوض کنید، راهی برای برگردوند موجودی کیف نیست.

   پاسخ
 13. 13

  امیر عبدالهی

  من قبلا نسخه ویندوز این کیف پول را که از این لینک دانلود کرده بودم داشتم که بدشانسی الان خرابش کردند چرا برای دستکاپ اراییه نمیدن الان با کلی مشکل روبه رو شدم
  https://beta.coinomi.com/desktopinstallers/coinomi_setup.exe

  پاسخ
  1. 13.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   این نسخه رو ندیده بودم، چون نسخه بتا هست و نسخه نهایی نیست به همین دلیل وجود مشکل دور از ذهن نبوده.

   پاسخ
 14. 14

  محمد

  والت Ledger Nano S
  والت TREZOR
  والت KeepKey
  والت Ledger HW.1

  اگر این والت گم بشه
  چه مشه؟

  پاسخ
  1. 14.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   اگه از والت پشتیبان گرفته باشید میتونید موجودی والت رو بازیابی کنید.

   پاسخ
 15. 15

  مرتضی یوسفی از افغانستان

  سلام بر شما
  ببخشید یک سوال غیر مرتبط دارم، به نظر شما در این سال 2018 کدام کوئین را با ااستفاده از CPU لبتاب رایگان استخراج کنم که آینده خوبی داشته باشد؟

  پاسخ
  1. 15.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. من پیشنهاد خاصی ندارم.
   شاید مونرو ارز خوبی باشه

   پاسخ
 16. 16

  مرتضی یوسفی از افغانستان

  ممنون از بابت پاسخ تان

  پاسخ
 17. 17

  مهدی

  سلام آقای شجاع الدین جهاندیده من تازه وارد این ماجرا شده ام میخواهم خرید وفروش کنم لطفا راهنماییم کنید والت در چه سایتی درست کنم و ازچه سایتی خریدوفروش کنم هرچه سایتها را میگردم بیشتر گیج میشوم خیلی مطلب خوندم ولی چیزی زیادی نفهمیدم لطفا” راهنماییم کنید بهترین سایت ها راکه میشناسی معرفی کنید

  پاسخ
 18. 18

  Mojtana

  سلام خسته نباشید میشه یه وراهنمایی بکنید کدوم والت راحت تَر میشه با اسکن مبالغ رو انتقال بدم

  پاسخ
  1. 18.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. اکثر والت های موبایلی چنین قابلیتی رو دارن.
   coinomi گزینه بدی نیست.

   پاسخ
 19. 19

  نیما

  coinpaymentsنظرتون راجع به این والت چیه تحت وب هست

  پاسخ
 20. 20

  Devid

  سلام محترم مقصد از کلید خصوصی همان wallet ID است در setting بلاک چین است ؟

  پاسخ
  1. 20.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام
   خیر، Wallet ID همانطور که از اسمش مشخصه آی دی والت شماست و کلید خصوصی نیست.
   جزییات بیشتر در مورد کلید خصوصی

   پاسخ
 21. 21

  محمدرضا

  سلام دو تا سوال دارم برای تبدیل ریال به دلاری که داخل پایر بتونم استفاده کنم باید چیکار بکنم
  و اینکه پرفکت مانی فیلتر شده آیا خطر نداره با فیلتر شکن واردش بشیم برای واریز پول به سایت های کلیکی خارجی ؟
  خیلی ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
  1. 21.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام.
   میتونید با ریال بیت کوین بخرید و بعد وارد پایر کنید و همونجا تبدیل به دلار کنید.
   فکر میکنم به این صورت بشه.
   باز بررسی کنید خودتون

   پاسخ
 22. 22

  majid

  سلام من تو یه والت تو نرم افزار armory درست کردم و از سایتی که بیت کوین برام درست میکرد انتقال دادم به اونالان از حسابم تو سایت کم شده ولی به اون کیفه نیومده و هر باری هم که وارد میشم یه آدرس کیف پول متفاوت درست میکنه لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 23. 23

  ناشناس

  سلام راجب ارز دیجیتالی کین بنویسید بگید اسم کیف پول های کین چیه

  پاسخ
 24. 24

  محمد

  سلام. من داخل سایت BTC.COM کیف پول مجازی ساختم آیا معتبر هست؟

  پاسخ
  1. 24.1
 25. 25

  امیر

  احتمال داره coinpayments هم ایران رو تحریم کنه

  پاسخ
 26. 26

  حامد

  سلام.این کیف پول چطورهwww.coinpayments.net

  پاسخ
  1. 26.1
   1. 26.1.1

    محمد

    سلام
    چطور میتونم آدرس سایتی که پول بهش واریز کردم از روی حساب بیت کوین پیدا کنم که مربوط به چه سایتی بوده

    پاسخ
 27. 27

  فرشاد

  سلام، کیف پول مناسب برای ارز neo چی هست ؟

  پاسخ
  1. 27.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام. در این رابطه این مطلب رو بخونید:
   https://www.bourseiness.com/34612/neo

   پاسخ
 28. 28

  میتی کومون

  با سلام
  اگر من یک آدرس عمومی به همراه آدرس خصوصی ارز دیجیتال را پیدا نمایم ، آیا می توانم بفهمم این آدرس ها مربوط به کدام کیف پول است واصلا این موضوع اهمیتی دارد و اینکه این آدرسها چند بیت کوین را شامل می شوند و اینکه آیا می توانم آنها را به کیف پول خودم انتقال دهم ؟
  با سپاس از شما

  پاسخ
  1. 28.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، در صورت داشتن آدرس خصوصی (Private key) یک ارز دیجیتال، میشه اون رو به آدرس دیگه ای ارسال کرد و اهمیتی نداره مربوط به کدوم کیف پول هست.

   پاسخ
 29. 29

  میتی کومون

  با سلام و تشکر ویژه
  جناب مهندس جهاندیده ، آیا مشاوره و آموزش خصوصی دارید ؟

  پاسخ
  1. 29.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، فعلا نه دوست عزیز

   پاسخ
 30. 30

  kazem nikzad

  سلام خسته نباشید.اگه کسی تو یه کیف پول کاغذی ترون یا ورج داشته باشه و حالا بخواد بفروشه.طریقه ایمپورت کردن اون چطوره و تو چه سایتهایی امکان پذیره؟ممنون

  پاسخ
  1. 30.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، معمولا برای ایمپورت کردن از کیف پول های موبایلی استفاده میشه، به خاطر اینکه این کیف پول ها امکان اسکن QR code رو دارند.
   یکی از این والت ها coinomi هست که در این صفحه معرفی کردیم:
   https://www.bourseiness.com/35668/coinomi

   پاسخ
 31. 31

  پوریا

  سلام
  قربان من ۲۰۰دلار تو کیف پول بلاک چین ذخیره دارم چطوری به تومن تبدیلش کنم دقیقا نمیدونم از کدوم استفاده کنم

  پاسخ
  1. 31.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، برای فروش بیت کوین و دریافت ریال، میتونید از طریق سایت localbitcoins اقدام کنید:
   روش خرید و فروش بیت کوین در localbitcoins

   پاسخ
 32. 32

  محمد

  سلام عزیز ، برای مقدار پولی که در بلاک چین دارم و می خواهم به ریال تبدیل کنم فرمودید باید از Localbitcoins استفاده کنیم ، لوکال بیت کوینز هم والته ؟ یعنی در اونجا هم باید حساب باز کنیم و از بلاک چین انتقال به حساب لوکال بیت کوینز بزنیم ؟ و بعد تبدیل به ریال کنیم ؟؟ هزینه تراکنش هم که قاعدتا داره .. بهتر نیست کلا کیف پولمون همین لوکال بیت کوینز باشه تا این هزینه تراکنش رو نداشته باشیم ؟؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
  1. 32.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، localbitoins یه بازار برای خرید و فروش بیت کوین هست که با انواع روش های پرداخت میشه معامله کرد.
   چنین سایتهایی یه والت داخلی هم دارن، به خاطر اینکه برای فروش بیت کوین، باید کاربر اول بیت کوین رو به سایت منتقل کنه، بعد معامله انجام بده.
   بله میتونید از کیف پول لوکال بیت کوینز استفاده کنید و گاهی اوقات راهکار کم هزینه تری هست. چون کیف پول لوکال بیت کوینز علاوه بر کارمزد تراکنش شبکه بیت کوین، یه کارمزد deposit هم داره که معمولا 0.00050000 بیت کوینه.

   لیست آگهی های خریداران بیت کوین
   لیست آگهی های فروشندگان بیت کوین

   پاسخ
 33. 33

  f.ka

  سلام میخاستم بپرسم اگه کسی بخاد ..برای اولین بار در این فضا(یعنی خرید و فروش ارز دیجیتال ) شروع به فعالیت بکنه ..چه کاری باید انجام بده
  و با ارز رایگان شروع بکنه

  پاسخ
 34. 34

  ghost

  سلام چندتا سوال داشتم .من چند روزی هستش که تو یه سایتی دارم پول جمع میکنم به دلار اسم سایت هم هستش zalmoneyخواستم ببینم واقعیه یا نه و بعدش میخوام یه کیف پول توی blockchainدرست کنم نمیشه درست کرد میگهwallet could not be createdنمی دونم چکار کنم .میخوام پولی رو هم که از این سایت در اوردم با بیت کوین استخراج کنم.خواهشا کمکم کنید به بن بست خوردم

  پاسخ
  1. 34.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سایتی که شما اشاره کردید کلاهبردار هست.
   کافیه با منطق خودتون بسنجید، کدوم سایت به خاطر یک کلیک روی تبلیغ مثلا 10 سنت به شما پول میده؟
   میتونید به جای blockchain از والت greenaddress استفاده کنید:
   https://www.bourseiness.com/33458/greenaddress

   پاسخ
   1. 34.1.1

    GHOST

    خب شما سایتی سراغ ندارید بدون سرمایە و پول بشە درامد کسب کرد؟ یابیتکوین استخراج کرد؟ ممنون

    پاسخ
    1. 34.1.1.1

     شجاع‌الدین جهاندیده

     بدون سرمایه و تخصص نمیشه پولی در اورد.
     یا باید تخصص خاصی داشته باشید یا مقداری سرمایه اولیه.

     پاسخ
 35. 35

  حمید

  armory چطوره؟؟ من راه انداختم اما ی پیام می ده که انلاین نمی شه…و من موندم می شه اعتماد کرد یا نه!! تو سایتای خارجی زیاد پیشنهاد شده…electrum هم ارور می ده…و روش پیچیدش نیاز به نصب چند برنامه پیش نیاز داره و من از نصب اونها مطمین نیستم!! امنیت برام اولویته….لطفا راهنمایی کنید….

  https://electrum.org/#download
  Install PyQt__این چیه؟؟
  Install Electrum-3.2.2.zip
  In the electrum directory, run ‘python3 electrum’
  Before you can build PyQt5 you must have already built and installed SIP

  SIP Download___ و همین طور این یکی؟؟

  پاسخ
  1. 35.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   armory و electrum از والت های معتبر هستن
   ولی غیر از معتبر بودن باید به راحتی استفاده و کاربردش توجه بشه.

   پاسخ
   1. 35.1.1

    حمید

    شما خودتون چه والتی پیشنهاد می کنید؟ فرضا این وبسایت معتبره؟؟
    https://www.bitcoin.com/

    پاسخ
    1. 35.1.1.1

     شجاع‌الدین جهاندیده

     والت های پیشنهادی رو در همین صفحه میبینید.
     بله معتبره.

     پاسخ
     1. 35.1.1.1.1

      حمید

      ممنونم از لطفتون….

 36. 36

  حمید

  ی سوال دیگه فنی برام پیش اومده مگه نمی گن بلاکچین غیرمتمرکزه پس سایتش چرا فیلتره؟؟ مخلص کلام اینکه به نظر می رسه سایه ی فیلترینگ و تحریم همزمان ایرانیانو در این عرصه به زحمت انداخته….و امنیت روانی و مالی در معرض تهدیده !!!.لطفا راهنمایی کنید….

  پاسخ
  1. 36.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   شما سایت بلاک چین رو با تکنولوژی بلاک چین اشتباه گرفتید، سایت blockchain.com فقط یه سایته و هر سایتی رو میشه فیلتر کرد.
   اما خود تکنولوژی بلاک چین یه چیز کاملا متفاوته.
   مثالی از غیرمتمرکز بودن تکنولوژی بلاک چین اینه که شما اگر کلید خصوصی کیف پول بیت کوین یا مثلا اتریوم خودتون یا هر ارز دیگه ای رو داشته باشید، فیلتر کردن یا بستن کیف پول های مختلف به هیچ عنوان نمیتونه دسترسی شما به موجودی کیف پول رو از بین ببره.
   چون مهم، کلید خصوصی شماست که میتونید در سایر کیف پول ها که تعدادشون هم کم نیست import کنید و مبالغ ارز دیجیتال رو از طریق اون مدیریت کنید.
   بنابراین فیلتر کردن سایتی مثل بلاک چین یا هر کیف پول دیگه، فقط یه تلاش بیهوده است.

   پاسخ
   1. 36.1.1

    حمید

    سپاس

    پاسخ
 37. 37

  سعید

  سلام میخواستم کیف پول مجازی افتتاح کنم که نمیدونم کدومشون معتبرتر و با امنیت بالا هس و در ضمن تحت تحریم نباشه خواهش راهنمایی کنید

  پاسخ
 38. 38

  حمید

  جناب فرضا exodus , اجازه exchange نمی ده…alternative یا راه حلی دارید؟

  پاسخ
  1. 38.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   اتفاقا exodus اکسچنج داخلی داره.
   با این حال برخی از والت های دسکتاپ در این مطلب معرفی شده:
   https://www.bourseiness.com/35787/desktop-wallets

   پاسخ
   1. 38.1.1

    حمید

    جناب می دونم این قابلیت و داره ولیکن ظاهرا به ایرانی ها سرویس نمی ده..یا شایدم همون داستان تحریم!!!
    http://uupload.ir/files/tkfa_c1apture.png

    پاسخ
    1. 38.1.1.1

     شجاع‌الدین جهاندیده

     خب این قابلیت رو خودم تست نکرده بودم
     احتمالا همینطوره و به ایرانی ها سرویس نمیده
     با این حال میتونید از صرافی هایی مثل changelly استفاده کنید
     البته والت jaxx.io هم اکسچنج داخلی داره.

     پاسخ
     1. 38.1.1.1.1

      حمید

      سپاس از شما

 39. 39

  raha

  با سلام چگونه میتونم maza رو به بیت کوین تبدیل کنممن maza کار کردم الان میخوام بیت کوین کنم یا بفروشم

  پاسخ
  1. 39.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، maza در اکسچنج cryptopia لیست شده، میتونید اونجا تبدیل به بیت کوین کنید

   پاسخ
   1. 39.1.1

    raha

    همین ارز رو ادامه بدم یا به بیت کوین تغییر کار بدم

    پاسخ
    1. 39.1.1.1

     شجاع‌الدین جهاندیده

     به نظرم به بیت کوین تبدیل کنید بهتره.

     پاسخ
 40. 40

  یاشار

  سلام خسته نباشید یه کمکی میخواستم بهم بکنید و اونم اینه که اگه تو کیف پول بلاک چین ۱۵۰ دلار داشته باشم چجوری میتونم ازش استفاده کنم؟ میشه کشید بیرون و نقدش کرد ؟ یا میشه همون ۱۵۰ دلار اگه بهش اضافه تر شه بیتکوین خرید ؟ اگه یکی ازینا میشه لطفا بگین واقعا نیاز به کمکتون دارم…

  پاسخ
  1. 40.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، وقت بخیر
   تصمیم با خود شماست که بخواید بهش اضافه کنید یا بفروشیدش
   لینک راهنمای فروش بیت کوین به ریال

   پاسخ
 41. 41

  سیدامین

  سلام خسته نباشید من خودم کیف پول بلاک‌چین باز کردم دارم خواستم نظرتون بدونم

  خودتون کدومشون پیشنهاد میکنید بهتره و امنیتش هم خوبه؟؟برای استفاده ارز دیجیتال بهتره تو ایران؟؟؟

  و کیف پول coinpot چجور کیف پولی هستش؟؟ از نظر امنیت کارایی خوبه؟؟؟

  پاسخ
  1. 41.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام
   دوست عزیز والت های پیشنهادی رو در همین صفحه معرفی کردیم
   blockchain.com والت نسبتا معتبرتریه از نظر من.

   پاسخ
   1. 41.1.1

    سیدامین

    ممنون از پاسختون
    راجب کیف پول coinpot نگفتید چجور کیف پولی هستش؟؟ از نظر امنیت کارایی خوبه؟؟؟

    پاسخ
    1. 41.1.1.1

     شجاع‌الدین جهاندیده

     والتی که اشاره کردید میکرووالت هست، یعنی برای تراکنش های کوچک استفاده میشه و همونطور که عرض کردم blockchain.com والت معتبرتریه

     پاسخ
     1. 41.1.1.1.1

      سیدامین

      ممنون از راهنمایتون

 42. 42

  علیرضا

  سلام خواستم بدونم من چهارتا ارز دیجتال کار میکنم خواستم بدونم برای فروش و خرید تو ایران بخوام اقدام کنم کیف پول exodus کیف پول خوبی هستش از نظر امنیت کارایی همه چیز ؟؟؟؟

  بیت کوین.. لایت کوین.. بیت کوین کش…دش کوین

  پاسخ
  1. 42.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، اگه قصد معامله دارید، میتونید از دو پلتفرم معاملاتی که معرفی کردیم استفاده کنید:
   سایت binance
   سایت cobinhood
   در مورد والت exodus طبق توضیحاتی که در سایتشون میتونستید بخونید، ارزهای موردنظر شما پشتیبانی رو میکنه.

   پاسخ
 43. 43

  حسین

  سلام . چرا موقع Sign up کرد تو سایت Blockchin.com پیغام خطا میده ؟ چرا کار به این راحتی انجام نمیشه. تمام مراحل و چندبار چک کردم ولی نمیشه؟

  پاسخ
  1. 43.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، ظاهرا خیلی ها با این مشکل مواجه شدن
   دلیلش مشخص نیست
   میتونید از سایر والت ها استفاده کنید
   https://www.bourseiness.com/category/bitcoin/wallets

   پاسخ
 44. 44

  محمد

  سلام خواستم برای خرید و فروش ارزهای دیجتال اقدام کنم بهم کیف پول Coinpayments معرفی کردن خواستم بددونم چجور کیف پولی هستش؟؟
  ایا قابل اعتماد هستش خوبه برای انجام کار؟؟

  پاسخ
  1. 44.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، بررسی کامل این کیف پول و درگاه پرداخت رو میتونید در این صفحه بخونید:
   https://www.bourseiness.com/35137/coinpayments

   پاسخ
 45. 45

  حمید

  سلام ببخشید من موفق به ثبت نام در coinpot نمی شم….مشکل از چیه؟
  http://uupload.ir/files/k94_capture.png

  و منظور از این گزینه چیه ؟
  http://uupload.ir/files/seic_capture2.png

  پاسخ
  1. 45.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، ارور اولی نشون دهنده اینه که شما قصد داشتید وارد حساب کاربری بشید ولی مشخصات شما درست نبوده
   ارور دوم هم مربوط به ورود کردن رمز برای دو مرحله ای هست
   اگه ورود دو مرحله ای (2FA) رو فعال نکردید، فیلد 2FA Code رو نیازی نیست وارد کنید
   البته من تعجب میکنم شما که هنوز چنین مواردی رو نمیدونید، چرا اصلا قصد دارید از این سایت استفاده کنید؟
   این چیزها رو حتی اگه زبان هم بلد نباشید میشه با تجربه فهمید که کجا چه فیلدی لازمه، برای ثبت نام باید چکار کرد و…
   در هر حال اگه باز هر جا به اروری برخورد کردید ساده ترین راه اینه از translate.google.com استفاده کنید

   پاسخ
   1. 45.1.1

    حمید

    ممنونم …حدسم درست بود…خواستم مطمین بشم….احتمالا مشکل از سروره …اصلا ثبت نام انجام نمی شه و ایمیل فعال سازی دریافت نمی کنم…..بنا به ضرورت…به هرحال ممنونم

    پاسخ
 46. 46

  فرهاد

  سلام
  آقای جهاندیده توی والت های وبی کدوم رو پیشنهاد میدید که هم کارکردن باهاش راحت باشه و هم بهترین باشه؟
  واسه خرید بیت کدوم سایت برای ما ایرانی ها معتبر تره؟
  و سوال بعدی اینه که کمترین مقداری که میشه باهاش بیت خرید چند دلاره؟
  میشه به عنوان یک قلک ازش استفاده کرد که هر وقت یه پولی دستمون میاد بیت بخریم یا حتما باید دقیقا یک بیت یا بیشتر باشه؟

  پاسخ
  1. 46.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام دوست عزیز
   والت هایی که در همین صفحه میبینید رو به همین خاطر پیشنهاد کردیم که بدونید کدوم والت بهتره.
   برای خرید بیت کوین این راهنما رو بخونید:
   https://www.bourseiness.com/32666/localbitcoins
   کمترین مقداری که میشه بیت کوین خرید بستگی به فروشنده بیت کوین داره. بعضی ها حتی به اندازه 100 هزار تومن هم بیت کوین میفروشن و نیازی نیست حتما 1 بیت کوین خریداری بشه.
   باید شرایط و حداقل مبلغ خرید از فروشنده ها رو در سایتی که معرفی کردیم ببینید:
   localbitcoins

   پاسخ
 47. 47

  آرین

  سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم تو چه سایتی کیف پول بسازم که بعدا بتونم بیت کوین هام رو بصورت ریالی بفروشم؟؟ و هم امن باشه کلا سایتی وجود داره که بشه معاملاتی انجام داد که بتونم بیتکوین رو به تومن تبدیل کنم و به حسابم ریخته بشه خیلی ممنون میشم اگه زود جواب بدین

  پاسخ
 48. 48

  Nashenas

  سلام ممنون از مقاله ی خوبتون
  نظتون درباره ی کیف پول Guarda Wallet چی هست؟ قابل اعتماد هست؟ و کامزدهاش منصفانه است؟ سپاس

  پاسخ
  1. 48.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، به نظر نمیاد چندان والت پرطرفداری باشه
   این همه والت معتبرتر هست

   پاسخ
 49. 49

  kazem nikzad

  سلام خسته نباشید.برای انتقال اتریوم موجود در کیف پول کاغذی به کیف پول آنلاین مثل coinpayments باید وارد چه سایتی شد؟ممنون

  پاسخ
  1. 49.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام وقت بخیر
   اول باید اتریوم موجود در کیف پول کاغذی رو به یه والت آنلاین یا موبایلی import کنید
   بعد از طریق اون والت میتونید به هر جا که مایل بودید اتریوم رو بفرستید
   من ندیدم کوین پیمنت گزینه ای برای ایمپورت داشته باشه
   ولی اپ coinomi این گزینه رو داره

   پاسخ
 50. 50

  احسان

  سلام و وقت بخیر!
  ممنون بابت پاسخ های روشن و با حوصله تون به سوالات دوستان! سوالم در مورد بلاک چین هستش ، اینکه برای اونهایی که تو ایران هستند امکان دریافت پیامک از بلاک چین وجود نداره ، و این امر باعث میشه نتونیم تو بلاک چین وریفای آیدنتی رو پاس کنیم ، آیا این اتفاق باعث میشه ارسال یا دریافت بیتکوین به مشکل بخوره؟ وریفای شدن اکانت و شماره تلفن همراه از شروط لازم ارسال و دریافت تو والت بلاک چینه !!! ؟؟ منتظر پاسخ تون هستم

  پاسخ
  1. 50.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام وقت شما بخیر
   من ندیدم سایت blockchain.com نیاز به وریفای و احراز هویت داشته باشه
   و برای فعالسازی ورود دو مرحله ای هم میشه از google authenticator استفاده کرد و الزامی به استفاده از پیامک نیست

   پاسخ
 51. 51

  kazem nikzad

  سلام.برای انتقال ارز ورج از کیف پول کاغذی به کیف پول آنلاین راهی هست؟ ممنون

  پاسخ
  1. 51.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، برای انتقال ارز از کیف پول کاغذی باید کلید خصوصی یا عبارت بازیابی رو در کیف پول هایی مثل coinomi وارد کنید (از طریق اسکن Qr code یا تایپ دستی)

   پاسخ
 52. 52

  حمید

  سلام جناب جهان دیده خداقوت
  یک پیشنهاد دارم و اون اینکه لطفا برای سایت تون فروم یا چت روم درست کنید که کاربران سایت باهم بتوانند تبادل نظر داشته باشند و همین که قدری از زحمت شما برای پاسخ دهی و تکرار مکررات کاسته می شه.
  سپاس از شما

  پاسخ
  1. 52.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، وقت بخیر
   درست میفرمایید، خیلی ها حتی زحمت خوندن کامل مطلب رو به خودشون نمیدن
   در مورد گروه یا فروم، متاسفانه اغلب کاربران گروه تلگرام، فروم یا چت روم رو پر از تبلیغات و لینک زیرمجموعه گیری میکنن
   حتی در همین بخش نظرات هم روزانه دهها تبلیغ ارسال میشه که تایید نمیشن
   تجربه فروم رو هم داشتیم و اونجا قضیه بدتره چون هرکس از راه میرسه بدون جستجوی تاپیک، میخواد تاپیک جدید ایجاد کنه و بی نظمی زیادی ایجاد میشه
   کار وقت گیری هست، به همین خاطر از خیر فروم و چت روم و گروه تلگرام گذشتیم

   پاسخ
 53. 53

  محمد جواد

  سلام من از طریق سایت https://minergate.com وارد عرصه ارز دیجیتال شدم آیا مورد تایید شما هست؟
  و اینکه کدوم یک از کیف پول ها میتونه با این سایت ارتباط داشته باشه؟
  ببخشید من تازه واردم سردر نمیارم از این موارد

  پاسخ
  1. 53.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، اطلاعات بیشتر درباره ماینرگیت در این مطلب و بخش نظراتش هست:
   https://www.bourseiness.com/33051/cryptocurrency-mining

   پاسخ
 54. 54

  Amir

  سلام وقتتون بخیر من ی مدت کوتاهه تو ربات تلگرامcrypto farmer فعالیت دارم خواستم ببینم واقعی هستش یا نه؟

  پاسخ
  1. 54.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام، شناختی ندارم دوست عزیز

   پاسخ
 55. 55

  سیداسماعیل مروتی

  خدا وکیلی الحق و الانصاف دمت گرم خیلی هم دمت گرم که به همه احترام میذاری و به سوالاتشان جواب میدی

  خسته نباشی مرد

  پاسخ
   1. 55.1.1

    ,وليد

    سلام اقای جهان دیده عزیز بنده واقعا نمیدونم کدوم کیف پول رو انتخاب کنم…البته میخوام مجموعی از ارز ها رو داشته باشم..لطفا راهنمایی کنید کدوم کیف پول بهتره…البته من همه نظرات و راهنمایی های شما رو مطالعه کردم..لطفا واضح و مشخص تر بفرمایید چطوری و کدوم کیف پول رو انتخاب کنیم..باتششکر از وقتی و محبتی ک برای بچه ها میزارید.

    پاسخ
    1. 55.1.1.1

     شجاع‌الدین جهاندیده

     سلام دوست عزیز
     من فکر نمیکنم انتخاب خیلی سخت باشه
     چون هرکس با توجه به کاربرد و استفاده ای که از کیف پول و ارز دیجیتال میکنه باید کیف پول مناسب رو انتخاب کنه
     شاید یکی تریدره و مرتب باید مبالغ رو جابجا کنه، بنابراین کیف پول کاغذی براش مناسب نباشه
     و شاید یک نفر دیگه میخواد مبلغی ارز بخره و هر از یک ماه مثلا میخواد ازش برداشت کنه، شاید اپ موبایلی و نرم افزار دسکتاپ براش مناسب باشه
     برای انتخاب والت این مطالب هم کمک میکنه:
     https://www.bourseiness.com/category/bitcoin/wallets

     پاسخ
 56. 56

  محب

  سلام جناب جهاندیده
  من تازه کارم.با توجه به وضعیت و زمزمه به رسمیت شناختن ارز دیجیتالی توسط دولت.میخوام اتریوم بخرم.
  1-به نظر شما خوبه؟
  2-کیف پول سخت افزاری چی؟و از کجا خریداری کنم؟

  پاسخ
  1. 56.1

   شجاع‌الدین جهاندیده

   سلام وقت بخیر
   1- من پیشنهادی ندارم
   2 – کیف پول سخت افزاری همونطور که توضیح دادیم از امن ترین والت ها هستن. فروشنده خاصی نمیشناسم.

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نکات مهم

 • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
 • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.

تمام حقوق برای بورسینس محفوظ است. طراحی سایت: آیلاوب