چگونه یک کسب و کار اینترنتی سودآور راه‌اندازی کنیم؟

یکی از اهداف بورسینس این است به افراد کمک کند در کنار شغل‌شان یک درآمد جانبی مناسب بدست آورند.

درآمد اینترنتی نیز به دلیل مزایای خاص خود یکی از راه‌هایی است که در بورسینس قرار است روی آن تمرکز ویژه‌ای داشته باشیم. در این مطلب از سایت بورسینس قصد داریم بصورت قدم به قدم شما را برای راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی پرسود راهنمایی کنیم.

ابتدا قبل از همه‌چیز بهتر است یک تعریف صحیح و شفاف از کسب و کار اینترنتی ارائه دهیم: کسب‌وکار اینترنتی ارائه خدمات و محصولات از طریق اینترنت به مشتریان و جامعه هدف است.

این خدمات و محصولات می‌تواند هرچیزی باشد، محصولات و خدماتی که بصورت مجازی ارائه می‌شود مانند خدمات طراحی و راه‌اندازی سایت، کدنویسی، گرافیک، تایپ و مقاله‌نویسی، فروش فایل‌ها و اطلاعات، آموزش آنلاین، وبینار، محتوای تصویری و ویدئویی و سایر موارد.

بنابراین کسب و کار اینترنتی شامل طیف بسیاری گسترده‌ای از کسب‌وکارهاست و زیر دسته‌های فراوان دارد.

مزایای مهم کسب و کار اینترنتی

شاید شما از دسته افرادی باشید که قبلا کسب درآمد آنلاین را امتحان کرده‌اید و شکست خورده‌اید. یا اینکه فردی هستید که به تازگی به این زمینه علاقه‌مند شده‌اید. اگر از افراد تازه علاقه‌مند هستید، به شما تبریک می‌گویم. شما به دلایل زیر انتخاب درستی کرده‌اید که کسب درآمد از اینترنت با راه اندازی کسب و کار اینترنتی را هدف خود قرار داده‌اید.

1 – امکان استفاده از اهرم: در کسب درآمد آنلاین اگر به درستی کار کنید می‌توانید از قدرت اینترنت که دسترسی میلیون‌ها نفر در سطح کشور و میلیاردها نفر در دنیا را به اطلاعات و ارتباطات را فراهم کرده استفاده نمایید و از این اهرم قدرتمند برای پولسازی استفاده کنید.

پتانسیل عظیم اینترنت در خدمت شماست. ( در مطلب چگونه به آزادی مالی برسیم، ذکر کردیم که استفاده از اهرم یکی از قدرتمندترین کارهایی است که می‌توانید برای رسیدن به آزادی مالی انجام دهید)

2 – فعالیت بروز و پردرآمد: اگر به فکر درآمد چندهزارتومانی در اینترنت هستید، بهتر است طرز فکر خودتان را اصلاح کنید.

کسب درآمد از اینترنت مهارتی به‌روز است، گرچه در جامعه ایران زیاد به اینگونه افراد بها داده نمی‌شود و برفرض اگر کارمند یک اداره باشید ممکن است در بعضی شهرها جایگاه اجتماعی بهتری داشته باشید ولی وقتی شما می‌توانید درآمد خیلی خیلی بیشتری از یک کارمند بدست بیاورید و خودروی بهتری داشته باشید و با صرف وقت کمتر، درآمدتان رشد کند چه کسی اهمیت می‌دهد؟

دوران فروش زمان برای بدست آوردن پول دیگر تمام شده! (حداقل برای کسانی که درآمد خوبی از اینترنت بدست می‌آورند اینطور است) مشاغلی که در آنها روزانه 8-9 ساعت در جایی مشخص کار می‌کنید تا به ازای زمانی که صرف می‌کند پول بدست آورید قدیمی شده و باید مشاغل و راه‌های کسب درآمد نوین را همگام با پیشرفت دنیا تجربه کنید.

البته منظور اینطور نیست که در کسب درآمد از اینترنت دیگر نیاز به صرف زمان ندارید! بلکه برعکس در ابتدای کار باید زمان و انرژی بیشتری بگذارید و از همه جهات هزینه کنید تا ثمره آنها را برداشت کنید. باید بدانید که برای راه اندازی و به سود رساندن کسب و کار اینترنتی باید تلاش زیادی به خرج دهید و انضباط، نظم در کارها و برنامه‌ریزی را در پیش بگیرید.

اما مزیت کسب و کار اینترنتی این است که نیازی نیست این تلاش و صرف انرژی تا سن 55 – 60 سالگی ادامه داشته باشد! (برعکس یک کارمند)

3 – داشتن آزادی زمان و مکان: دانشجو هستید و کسی شما را استخدام نمی‌کند؟ مشکلی دارید که نمی‌توانید از خانه خارج شوید؟

مهم نیست وسط جنگل باشید یا در یک کلبه ساحلی، هرجا که یک کامپیوتر یا لپ‌تاپ و یک دسترسی مناسب به اینترنت وجود داشته باشد، شما می‌توانید پول دربیاورید و از زندگی لذت ببرید!

4 – بدون نیاز مدرک، بدون نیاز به استخدام، بدون داشتن رئیس: اینکار برای کسانی که از کارکردن برای دیگران متنفر هستند عالیست! برای خودتان کار کنید و هرچقدر که تلاش کردید بدست آورید. نیازی به مدرک دانشگاهی مرتبط با کامپیوتر هم نیست. این یک مزیت بزرگ برای افراد فعال و پرانرژی است و یک دردسر عظیم برای افراد راحت طلب!

چون برای افرادی که فقط به دنبال راحتی هستند و پول آسان، کسب درآمد آنلاین معمولا سخت است. برای کسی که نمی‌خواهد تلاش کند همان بهتر که در یک اداره دولتی استخدام شود و در 55 – 60 سالگی با حقوق ناچیزی بازنشسته شود.

5 – گزینه‌های زیاد برای کسب درآمد: اگر شما در یک شهر کوچک هستید و آموزش موسیقی می‌دهید، معمولا گزینه‌های زیادی برای پیداکردن شغل در بیرون برای شما وجود ندارد. اما در اینترنت و کسب درآمد آنلاین، شما می‌توانید از روش‌های متعددی که به سرعت به تعداد آنها افزوده می‌شود یک یا چندتا را انتخاب کنید و برای کسب درآمد از آنها استفاده کنید.

6 – خودتان درآمد خودتان را بدون محدودیت مشخص می‌کنید، نه رئیس: از حقوق‌بگیری خسته شده‌اید؟ کسب درآمد آنلاین می‌تواند جوابگوی عطش شما برای درآمد بیشتر و بدون محدودیت باشد. اما عجله نکنید! اگر اول راه هستید، ابتدا بهتر است تا زمانی که یک درآمد خوب و پایدار از اینترنت بدست می‌آورید شغل خودتان را حفظ کنید و بعد تصمیم بگیرید.

 

7 قدم راه‌اندازی و کسب درآمد از کسب و کار اینترنتی

اگر برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار اینترنتی کوچک، این مراحل اثبات شده که در سایت بورسینس توضیح آنرا خدمات شما ارائه می‌کنیم را قدم‌به‌قدم دنبال کنید موفقیت شما حتمی خواهد بود.  بسیاری از کسب‌ و کارهای اینترنتی به همین طریق شکل گرفته‌اند و همین الان که در حال خواندن این متن هستید در حال کسب درآمد هستند.

مراحل شروع کسب و کار اینترنتی بطور خلاصه:

1 – یک نیاز را بیابید و هدف‌تان برطرف کردن آن نیاز باشد (یک بازار پیدا کنید و یک محصول برای فروش به آن بازار داشته باشید)
2 – یک سایت با رابط کاربری مناسب بسازید
3 – محتوایی تولید کنید که مخاطب را به مشتری تبدیل کند
4 – از موتورهای جستجو و سایر راه‌ها ترافیک جذب کنید
5 – به عنوان یک شخص متخصص در زمینه کاری‌تان اعتبار کسب کنید
6 – مشتریان و مخاطبین‌تان را با ایمیل پیگیری کنید
7 – درآمدتان را با پیشنهادات بهتر افزایش دهید

هرکسی، چه یک تازه‌کار باید و چه یک شخص حرفه‌ای، می‌تواند از این گام‌ها برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای کوچک آنلاین استفاده کند.

 

قدم 1 : یک نیاز را بیابید و هدف‌تان برطرف کردن آن نیاز باشد

بیشتر افرادی که قصد دارند به تازگی کسب و کار اینترنتی را شروع کنند، این اشتباه را مرتکب می‌شوند که ابتدا به دنبال یک محصول می‌گردند تا سپس بازاری برای فروش آن پیدا کنند.

برای افزایش احتمال موفقیت شما، باید ابتدا بازار را پیدا کنید، سپس به دنبال محصول یا خدمات مناسب برای فروش به آن بازار باشید. نکته اینجاست باید افرادی را بیابید که به دنبال یک راه‌حل برای مشکل‌شان هستند ولی با جستجو کردن، نتایج خوب زیادی را پیدا نمی‌کنند. در اینترنت انجام چنین تحقیقاتی تقریبا ساده است :

 • انجمن‌ها و سایت‌هایی که مردم در آنجا به سوال و جواب و گفتگو می‌پردازند را بررسی کنید و ببینید مردم به دنبال چه راه‌حل‌هایی هستند
 • با جستجوی کلمات کلیدی، کلماتی بیابید که افراد زیاد آنرا در گوگل و یاهو جستجو می‌کنند ولی رقابت زیادی در آن کلمه کلیدی بین سایت‌ها وجود ندارد
 • سایت رقبای احتمالی‌تان را بررسی کنید و از کارهایی که آنها برای رفع نیاز مخاطبین‌شان انجام می‌دهند یادداشت بردارید. سپس می‌توانید از چیزهایی که یاد گرفته‌اید برای ایجاد یک محصول یا خدمات برای بازاری که وجود دارد استفاده کنید ( و اینکار را بهتر از رقیبان انجام دهید)

 

قدم 2 : سایت‌تان را طراحی و راه‌اندازی کنید

پس از اینکه یک بازار یافتید و محصول و خدمات را برای فروش آماده کردید، اکنون باید یک سایت برای کسب‌وکار اینترنتی‌تان راه‌اندازی کنید.

به یاد بسپارید نیازی نیست یک سایت با گرافیک سنگین و هزاران عنصر حواس‌پرت‌کن داشته باشید، زیرا شما فقط کمتر از 5 ثانیه مهلت دارید نظر مخاطب را به سایت‌تان جلب کنید وگرنه آنها برای همیشه سایت را ترک خواهند کرد. پس سایتی ساده ولی در عین حال کاربردی راه اندازی کنید.

نکات مهمی که باید در نظر بگیرید:

 • ترجیحا 1 یا حداکثر 2 فونت با یک زمینه ساده در سایت‌تان وجود داشته باشد
 • منوی کاربری سایت‌تان را ساده و کاملا واضح بچینید
 • فقط زمانی از ویدئو، گرافیک و یا فایل‌های دیگر استفاده کنید که محتوایی که می‌خواهید به مخاطب برسانید را بهبود بخشد
 • یک فرم دریافت ایمیل بسازید و با دادن چیزی به مخاطبین، ایمیل آنها را دریافت کنید و سپس با ایمیل آنها را پیگیری کنید
 • خرید را برای مشتری راحت کنید به طوری که بیش از 2 کلیک تا صفحه تسویه حساب فاصله نداشته باشد
 • سایت شما محل کسب آنلاین شماست، بنابراین باید به جایی راحت برای مشتریان شما تبدیل شود

برای راه‌اندازی سایت اولین قدم تهیه هاست و دامنه است و بعد از آن باید نرم‌افزار یا سیستم مدیریت محتوا یا فروشگاه‌ساز مناسب را روی هاست راه‌اندازی کنید. در مورد خرید هاست می‌توانید این راهنما را بخوانید: از کجا هاست بخریم؟

قدم 3 : محتوایی بنویسید که مخاطبین را به مشتری تبدیل کند

یک فرمول ثابت شده برای نوشتن متون فروش وجود دارد که بازدیدکنندگان را از لحظه ورود به سایت در مسیر تبدیل شدن به مشتری قرار می‌دهد:

1 – کنجکاوی و توجه شخص را با یک عنوان جذاب بدست آورید
2 – مشکلی که محصول‌ شما حل می‌کند را توضیح دهید
3 – اعتبار خودتان را به عنوان یک شخص معتبر ایجاد کنید
4 – نظرات مردمی که محصول شما را امتحان کرده‌اند در صفحه محصول اضافه کنید
5 – درباره محصول صحبت کنید و اینکه چطور می‌تواند به کاربر منفعت برساند
6 – یک پیشنهاد ردنشدنی ارائه کنید
7 – یک گارانتی قدرتمند برای محصول و یا خدمات‌تان در نظر بگیرید
8 – حس فوریت در مخاطب ایجاد کنید
9 – از مخاطب بخواهید محصول را خریداری کند

در بین محتوای ترغیب کننده‌تان، باید روی این تمرکز کنید که چطور محصول یا خدمت شما می‌تواند به طرز خاصی توانایی حل مشکل و یا بهبود زندگی آنها را داراست. مانند مشتری فکر کنید و از خودتان بپرسید “این محصول چه منفعتی برای من دارد؟”

 

قدم 4 : از موتورهای جستجو برای هدایت بازدیدکنندگان هدفمند به سایت‌تان استفاده کنید

یک روش تبلیغاتی با نام گوگل ادوردز (Google AdWords) وجود دارد به این شکل که وقتی شخصی کلمه مورد نظر شما را در گوگل جستجو می‌کند، تبلیغات شما در بالای نتایج جستجوی گوگل ظاهر می‌شود.

در این نوع تبلیغات، شما فقط به ازای هر کلیک روی تبلیغ‌تان، مبلغ را پرداخت می‌کنید. با استفاده از این نوع تبلیغات به راحتی می‌توانید بازدیدکنندگان را به سایتی که به تازگی راه‌اندازی کرده‌اید بکشانید. اینکار نسبت به اینکه منتظر بمانید تا بازدیدکنندگان بطور طبیعی از موتورهای جستجو به سایت شما بیایند، 2 مزیت دارد:

مزیت اول اینکه تبلیغات شما فورا در بالای نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می‌شود و سریع ترافیک می‌گیرید و مزیت دوم اینکه تبلیغات PPC (پرداخت به ازای کلیک) به شما این امکان را می‌دهد که کلمات کلیدی مختلف، عناوین، قیمت‌ها و روش‌های فروش را تست کنید

پس نه تنها ترافیک فوری بدست می‌آورید بلکه می‌توانید از تبلیغات PPC برای کشف بهترین کلمات کلیدی که نرخ تبدیل بالاتری دارند استفاده کنید. سپس این کلمات کلیدی را در محتوای سایت‌تان به کار ببرید تا ورودی‌های بیشتری از نتایج جستجوی گوگل بدست آورید.

 

قدم 5 : یک اعتبار برای خودتان ایجاد کنید

مردم برای یافتن اطلاعات مفید از اینترنت استفاده می‌کنند. این اطلاعات و محتوای مفید را همراه با لینک سایت خودتان به رایگان در سایر سایت‌ها قرار دهید تا سایت شما رنک و رتبه بهتری در موتورهای جستجو بدست آورد.

 • محتوای تخصصی رایگان و عالی را منتشر کنید. مقالات خوب، ویدئوها و هر محتوایی که برای مردم کاربردی باشد را تولید کنید و آنرا از طریق سایت‌های اشتراک گذاری، شبکه‌های اجتماعی و فروم‌ها توزیع کنید
 • دکمه‌های اشتراک گذاری و “امکان ارسال به یک دوست” را در سایت‌تان قرار دهید
 • با مشارکت در گفتگوها و انتشار محتوا، به یک متخصص در انجمن‌های مرتبط و شبکه‌های اجتماعی تبدیل شوید، جایی که بازار هدف شما قرار دارد

شما رفته رفته مخاطبین زیادی جمع آوری خواهید کرد. مزیت دیگر این است که هرکس از محتوای شما در سایت خود استفاده کند، اغلب اوقات لینک سایت شما را در سایت خود قرار خواهد داد . موتورهای جستجو عاشق لینک از سایت‌های مرتبط هستند و به سایت شما به همین خاطر اعتبار بیشتری قائل می‌شوند.

 

قدم 6 : از قدرت بازاریابی ایمیلی برای تبدیل بازدیدکننده به خریدار استفاده کنید

لیست ایمیل یکی از ارزشمندترین دارایی‌های کسب و کار آنلاین شماست. با ساخت فرم دریافت ایمیل و دریافت ایمیل مخاطبینی که به محصولات و خدمات شما علاقه دارند، مخاطبین‌تان به شما اجازه می‌دهند برایشان ایمیل بفرستید. این موقعیت این فرصت را به شما می‌دهد تا:

 • چیزی به آنها بفرستید که خواستار آن هستند
 • یک رابطه طولانی مدت با آنها برقرار کنید
 • عکس العمل آنها 100 درصد قابل سنجش باشد (با بررسی بازخورد ایمیل‌ها)
 • هدفمندی بالاتری در بازاریابی داشته باشید زیرا بازاریابی ایمیلی ارزان‌تر و با تاثیرگذاری بیشتری نسبت به تبلیغات چاپی، تلویزیون و رادیو است.

هرکسی که سایت شما را می‌بینید و وارد لیست ایمیل شما می‌شود یک مشتری بالقوه است و برای پیگیری این شخص، هیچ ابزاری به خوبی ایمیل وجود ندارد

 

قدم 7 : درآمدتان را از طریق پیشنهادات بهتر افزایش دهید

یکی از مهمترین استراتژی‌ها در بازاریابی اینترنتی، ایجاد ارزش هر مشتری (Customer Lifetime Value) است. حداقل 36 درصد از افرادی که قبلا از شما خرید کرده‌اند، اگر آنها را پیگیری کنید، مجددا از شما خرید خواهند کرد.

کشاندن بازدیدکننده به سایت و تبدیل او به مشتری و اولین فروش تا اینجا سخت‌ترین و هزینه‌برترین کار است، بنابراین باید با این روش‌ها کاری کنید این افراد چندبار دیگر نیز از شما خرید کنند:

 • محصولاتی پشنهاد دهید که محصول خریداری شده اول‌شان را تکمیل می‌کند
 • کوپن‌ها یا کدهای تخفیفی برایشان بفرستید که در خریدهای بعدی از آن استفاده کنند
 • محصولاتی مرتبط در صفحه “تشکر ” (جایی که پس از پرداخت به آنجا وارد می‌شوند) قرار دهید.

باید به خاطر وفاداری مشتریان به آنها پاداش دهید تا وفادارتر شوند و خریدهای بیشتری از شما انجام دهند

 

نتیجه گیری

کسب و کارهای اینترنتی بسیار سریع تغییر می‌کنند و می‌توان گفت یک‌سال در اینترنت معادل 5 سال زمان در دنیای واقعی است. اما اصول و قواعد راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی تغییر زیادی نخواهد کرد.

اگر مدت زیادی است که با کسب و کار اینترنتی آشنایی دارید، با خواندن این مراحل که ذکر شد یک بررسی انجام دهید و ببینید کجای کارتان را می‌توانید بهبود دهید و از چه مواردی غافل شده‌اید، چون نباید در کسب و کار اینترنتی از این اصول پایه‌ای و اساسی غفلت کرد.

توجه: ادامه آموزش‌های کسب و کار اینترنتی را در این صفحه بخوانید

 

آیا این مطلب مفید بود؟
‌بله‌‌خیر‌
0 0 رای
به مطلب امتیاز دهید:
اشتراک
اطلاع از
guest

57 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه‌ها
ALIGHAVIPANJE

سلام
چگونه سایتی درست کنم تا مثلا درباره یک چیزی جستجو کنند سایت من در گوگل باشد

shayan

سلام دوستان من لیسانس روابط عمومی دارم ولی بیکارم بیشتر دنبال اینم ک توی شرکت کارکنم قبلا توشرکت کارمیکردم ولی جداشدم چند وقته دررابطه باازمون استخدام بخش خصوصی دارم تعریف میشنوم میگن ک خیلی ازمون خوبیه هرکسی موفق شه رزومه ی اونو میفرستن برای شرکت های مختلف خوب
من میخوام تواین ازمون شرکت کنم وی نمیدونم چجوری باید شرکت کنم کسی هست اطلاعاتی داشته باشه درمورده ازمون ک بگه

محمد امینی

سلام بچه ها کسی در رابطه باازمون استخدام بخش خصوصی چیزی میدونه؟شنیدم خیلی ازمون خوبیه برای کسایی ک دنبال کارمیگردن من خودم خیلی وقته ک دنبال کارهستم ولی پیدا نمیکنم کسی هست بدونه این ازمون شرایطش چیه؟

نوید

اشتباه

علی

سلام خسته نباشید
پدر من مکانیکی داره و من با پدرم کار میکنم و درامدمون تو این ثضعیت کرونا یکنی کم شده و ما تخصصمون توی ماشین های ایرانی و خارجی موتوری و گیربکس و چهارچرخ هستش که تیونینگ ماشین هم انجام میدیم میخواستم بدونم چجوری میشه یه کسب و درامد اینترنتی انلاین داشته باشم یا این یا اینکه من رشته خودم حسابداری هستش و چجوری میتونم کسب درامد کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

erfan

سلام رفیق
یک راهنمایی ازتون می خواستم عموی من تولید کفش مردانه داره (تبریز) ولی فروشش کم هست و کسب کاره اینترنتی نکرده بنده هم دانشجو هستم می خوام یک کسب کار آنلاین راه بندازم , محصول دارم فقط نمی دونم چه طور شروع کنم و بازار هدف پیدا کنم یا چه کاری باید کن ممنون می شم کمک هم کنید

مریم

سلام خسته نباشید
من پدرم یک فروشگاه بزرگ با اعتبار داره ولی بخاطر شرایط کرونا و مسائل اقتصادی فروشمون تقریبا یک پنجم شده فروشگاهمون حالت فروشگاه بزرگه هم اجناس کادویی داریم هم نوشت افزار ولی بعضی از جنسا تقریبا قدیمی‌اند و بعضی هم از مد افتادند…
بنظرتون برای شروع کسب و کار اینترنتی میتونیم از همین اجناس استفاده کنیم؟؟ چون فروشگاه مشهوری توی شهر خودمون داریم
البته یک گلخونه کاکتوس بزرگ هم داریم ولی توی ذهنم بود که از کاکتوس برای جشنواره و قرعه کشی و اشانتیون استفاده کنیم
بنظرتون اگه شروع کنیم میتونیم درامد خاصی داشته باشیم؟؟؟ یا داریم وقتمونو تلف میکنیم؟

سوگند

سلام دوست عزیز
چرا نتونین کسب و کار خودتون رو اینترنتی کنید؟؟ من خودم مغازه فروش همستر و خرگوش داشتم و از وقتی کسب و کارم رو اینترنتی کردم شاید بگم دو سوم درآمد یک ماهم رو توی یک روز دارم در میارم.. میخوام بگم که سریع شروع کنید اصلا نگران نباشید که محصول قدیمی دارید . همون محصولا با چهارتا عکس قشنگ و افکت جذاب قطعا مشتری پیدا میکنه. بازار آنلاین خوبیش اینه که مشتریای شما فقط مردم کوچه و محل نیستن حتی کسی که هزاران کیلومتر هم باهاتون فاصله داره کالای شما رو میبینه و ممکنه اون کالای قدیمی همونی باشه که اون فرد مدت هاست دنبالشه.
قطعن این روش اشانتیون که گفتین بهتون جواب میده. چون مردم از جایزه خوششون میاد. حتی پیشنهاد من اینه که فقط به عنوان جایزه قرار ندید، این امکان رو بزارید که هر کسی که اومد سفارش داد بدون اینکه خودش خبر داشته باشه شما براش یه کاکتوس با محصولش بفرستید به خونش و این خییییلی خیییلی خوشحالش میکنه و قطعن شما رو به دوست ، آشنا و فامیل و هرکسی که برسه معرفی میکنه و همیشه خاطره خوبی از شما توی ذهنش میمونه و دفعه بعدی که بخاد خرید کنه اولین نفر پیش شما میاد.
در مورد اینکه خودتون بخاین کسب و کارتون رو راه اندازی کنید یا اینکه وقت و مهارتش رو ندارین، میتونید مثل من کارتون رو به کسایی که واقعن متخصص توی این کار هستند بسپارین تا با هزینه ای که حتی یک دهم درآمدتون هم نمیشه براتون کاری بکنن که هم معروف بشید هم درآمدتون خیلی خیلی بالا بره.
اگه دوست داشتید میتونید به ایملیم پیام بدید تا بیشتر باهم در موردش صحبت کنیم. khani.fatemeh77@gmail.com

....

سلام وقت بخیر
آیا کسب درآمد کلیکی کم نیست ؟ مثل سایت ipweb ممنون

فاطمه

سلام مقاله کاملی بود.
تقریبا دو یا سه روز پیش بود که تو آکادمی تجربی کسب و کار اینترنتی یا همون رونق آکادمی مقاله مشابهی خوندم،
اونجا گفته بودن که کسب و کار اینترنتی درسته در خیلی موارد به سرمایه کمی نیاز داره اما این ذهنیت اشتباه هست که فکر کنیم همیشه اینطوری هست، اتفاقا بعضی وقتا نیاز به سرمایه زیادی هست. مثلا ما اگر ایدمون فروشگاه اینترنتی باشه خب باید هزینه تامین جنس بپردازیم.
از طرفی گفته بودن واقع بین باشیم، کسب و کار اینترتی از روز اول درآمد نمیده و مثل مغازه نیست که تا استارت بزنیم مشتری بیاد دم در مغازه خرید کنه.

من تا حدی باهاشون موافقم چون واقعا بعضی ایده ها رو نمیشه بدون سرمایه استارت زد، از طرفی اگر یه ایده هزینه کمی داشته باشه قطعا به جاش هزینه زمانی داره

فرهام اقدسی

سلام.
من ی کار تایپ ایرترنتی می خواستم.
شما جایی سراغ دارید ؟

وصال علی زاده

سلام وقت بخیر وصال علی زاده هستم 17 سالمه به(html, css) مصلتم می خوام تخصصی php یاد بگیرم و بعد از اون دوره های php تولید کنم و بفروشم نظرتون چیه ؟

و اینکه من علاقه بسیار بسیار شدید به برنامه نویسی دارم

و اگر از این بهتر واسم پیشنهاد دارین خواهش می کنم راهنماییم کنین ❤

وصال علی زاده

باشه ممنون منظورتون این بود وه کاملا طراحی یاد بگیرم بعد تصمیم بگیرم درسته مرسی

مهدیه

خیلی سخت بود خیلی بکل امیدمو از دست دادم ساخت فروشگاه ساز و…. نمیدونم فروشگاه بسازم تا محصولاتمو توش قرار بدم و بفروشم خیلی سعی کردم اخرش نشد اگه کسی میتونه بسازه یا کمکم کنه ممنون میشم

مرتضی

سلام من کارم کشاورزی چگونه میتونم با حرفه ام یه کسب وکار اینترنتی داشته باشم مدرک که دارم کارشناسی حسابداری هستم راهکار دهید لطفا. .

سیمین

سلام من تجربه کاری نداشتم و میخوای زیر دست یکی کار کنم در اینترنت حقوق ثابتشم کم و زیادش برام مهم نیست هرمبلغی باشه قبوله اگه شما سراغ دارید بهم معرفی کنین

امین

سلام خسته نباشید
چنتا سوال داشتم
من حدود چند ماه تو تعویض روغنی کار کردم
الان نقطه اشتراک اینترنت و تعویض روغنی کجاست ؟
بعد اینکه من الان سال آخر رشته ریاضیم
،به نظرتون الان چه چیزی دغدغه جامعه است ؟

ناصر

سلام دوست عزیز شما چ کاری پیشنهاد میکنید

وصال

برنامه نویسی it بخون

جواد

شما هم میتونی یه مکانیکی انلاین بزنی هم مشاوره بدی هم اینکه یه چیزی مثل اسنپ طراحی کنی که هر کی هر جا ماشینش خراب شد یا نیاز به خدمات فنی داشت، نزدیک ترین فرد رو بهش معرفی کنی تا مراجعه کنه و از این کار درصد بگیری. البته یه ایده خامه که میتونی خودت پرورشش بدی و پخته ش کنی. قطعا هزینه و سختی داره اما پا فشاری روی یه ایده خوب میتونه بعد از چند سال اون ایده رو تبدیل به یه کسب و کار حرفه ای و بزرگ کنه

hasan

سلام
واسه کسب درامد چه راه کاری دارید ؟
ممنون میشم کمکم کنید ؟

جانعلی فراهت

متشکرم از زحمات شما
یک سوال علاقمند کسب در آمد از انتر نت شدم اما چیزی از انتر نت سر در نمیارم در قدم اول چکار باید کنم ممنون میشم از رهنمای شما

عبود

سلام دوست عزیز،اصلا نیاز به همچین هزینه هایی نیست،شما دامنه ir رو ۸۰۰۰ تومان و هاست آلمانی(بهترین هاست موجود)۱۰۰۰میگ رو می خری ۱۳۰۰۰۰تومان،تازه هاست ایرانی خیلی ارزون تره،برای هاست ایرانی به سایت ایر لینک و برای هاست آلمانی به سایت جوملا مراجعه کنید.

Reza

سلام من با ۵ میلیون میتونم یه سایت بزنم که بتونم کسب درامد کنم؟؟

میتونید یه مشاور بهم میرفی کنید؟؟

غلام

سلام، من سازنده کارهای چوبی مدل انتیک هستم وبعنوان شغل دوم هم زیورالات نسبتا پرکار از جنس نقره ویا برنج میسازم و برای هر کدام از اینها در اینستا پیج دارم ولی از این طریق نتوانسته ام مشتری جذب کنم، ممنون میشم راهنماییم بفرمایید .نام پیجهام gholamhossein afzal و toranjart2017 هست . لطفا بعد از دیدن صفحه ها راهنماییم بفرمایید.متشکرم

فاطمه

سلام من مدتی هست که در اینستا وتلگرام فعالیت دارم‌وراضی هستم حالا میخوام از طریق سایت فروش ومعرفی محصول داشته باشم وتا حدی از سایت اینا میفهمم حالا میخوام بدونم حتما باید به یک طراح سایت مراجعه کنم ؟

نجواملوندی

👍👍👍

ميثم

سلام داداش.ميخواستم بدونم در باره ي نمودار ارز شما ميدونيد؟چطوره خوبه يا نه؟

blank

در بورسینس از 10 سال گذشته تاکنون، تلاش ما این بوده به شما کمک کنیم:

 • ترید و سرمایه‌گذاری اصولی را شروع کنید
 • ارزش پول‌تان را در برابر تـورم حفظ کنید
 • از سرمایه‌تان برای کسب سود بیشتر استفاده کنید
 • سرمایه‌گذاری موفق‌تری داشته باشید

درباره بورسینس بیشتر بخوانید 

blank
57
0
از دیدگاه‌ شما استقبال می‌کنیمx