مهمترین تصمیم سرمایه‌گذاری چیست؟

گرفتن تصمیمات سرمایه گذاری

آیا می‌توانید تنها تصمیمی که روی دارایی‌ها، سرمایه‌گذاری‌ها و وضعیت مالی‌تان تاثیر عمیقی می‌گذارد را حدس بزنید؟

در طول 20 سال، شخصی یک کسب و کار مرتبط با نوشیدنی‌ها را از صفر ایجاد کرد، حالا دارای دفاتری در استرالیا، اروپا، آسیا و آمریکالی شمالی است. همه او را به خاطر موفقیتش تحسین می‌کردند، از او پرسیده شد تا راز موفقیت خود یا توصیه‌هایش را بگوید.

او فقط گفت “همسری انتخاب کنید که مجبور نباشید از او جدا شوید”. اگر او از ابتدا همسر بهتری انتخاب می‌کرد و مجبور نبود دوباره در 50 سالگی همسر دیگری برگزیند، اکنون با وجود ثروت زیادی که دارد وضعیتش باز هم بهتر بود.

توجه: سرمایه‌گذاری در بورس نیازمند آموزش است. قوانین و مفاهیم مهم و نکات بسیار زیادی در بورس وجود دارد.

اگر بدون آموزش دیدن، در بورس سرمایه‌گذاری کنید سرمایه‌تان را به خطر انداخته‌اید.

با توجه به شرایط فعلی، ما دوره‌ی آنلاین ویژه ورود به بورس را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

جزییات بیشتر این دوره را اینجا ببینید (با امکان سفارش و دانلود فوری پس از خرید)

بسیاری معتقدند که انتخاب شریک مناسب زندگی، مهمترین تصمیمی است که شما می‌گیرید.

در مستند Becoming Warren Buffett، وارن بافت می‌گوید زندگی او 2 نقطه عطف داشت، وقتی از رحم مادرش بیرون آمد و وقتی با همسر فعلی‌اش سوزی (Susie) آشنا شد. او در ادامه می‌گوید اگر همسرم نبود سرنوشت دیگری می‌داشتم.

او در مصاحبه‌ی دیگری که با نشریه فوربس انجام داده می‌گوید “از دیدگاه شخصی واقعا مزیت بزرگی است که یک شریک زندگی فوق‌العاده داشته باشید. کسی که با او ازدواج می‌کنید، اهمیت فوق‌العاده زیادی بر خوشبختی و موفقیت شما در زندگی دارد و من در این زمینه خوش‌شانس بودم. رسیدن به چیزها با داشتن یک شریک در زندگی بسیار خوش‌تر است و هیچ تردیدی در اینباره نیست.”

تو می‌تونی

تحقیقات نیز توصیه وارن بافت را تایید می‌کنند. در یک مطالعه که دانشگاه Carnegie Mellon انجام داده، تمایل 163 زوج نسبت به تعقیب فرصت‌ها بررسی شده است. به یکی از زوجین یک انتخاب داده شد: یک پازل ساده حل کند یا اینکه خود را برای بدست آوردن یک پاداش به چالش بکشد.

محققان دریافتند :

مشارکت‌کنندگانی که زوج‌شان بیشتر آنها را تشویق می‌کرد اساسا بیشتر تصمیم می‌گرفتند برای دریافت پاداش خود را به چالش بکشند و جایزه را بگیرند، از طرف دیگر، زوج‌هایی که شریک‌شان را دلسرد می‌کردند یا اظهار عدم اطمینان می‌نمودند اغلب پازل ساده را انتخاب می‌کردند.

شش ماه بعد، مشارکت‌کنندگانی که شرکای زندگی را به عنوان یک مشوق در کنار خود داشتند، خوشبختی بیشتر، رشد شخصی بالاتر و روابط بهتری نسبت به سایرین پیدا کرده بودند.

مطالعه‌ای در دانشگاه واشنگتن نیز نشان می‌دهد داشتن یک شریک زندگی وظیفه‌شناس با داشتن حقوق و درآمد بالاتر نسبت مستقیم دارد.

طبق این مطالعه، محققان می‌گویند با هر افزایش استاندارد وظیفه‌شناسی شریک زندگی، شخص احتمالا 4000 دلار درآمد سالیانه بیشتری بدست می‌آورد. کارمندانی که همسران به شدت وظیفه‌شناس دارند، 50 درصد بیشتر از سایرینی که همسران به شدت وظیفه‌نشناس دارند ترفیع می‌گیرند.

علاوه بر اثری که تشویق‌های یک همسر خوش‌قلب بر فرد می‌گذارد، محققان دریافتند این همسران اغلب در کارهای خانه بیشتر مشارکت و کمک می‌کنند که سبب می‌شود شریک دیگر یک حرفه یا شغل موفق‌تر داشته باشد.

آنها حتی باعث می‌شوند پول بیشتری نیز پس‌انداز کنید. وقتی شما یک زوج هستید، برخی هزینه‌های زندگی مانند اجاره یا قبوض به خاطر تقسیم شدن هزینه‌ها کمتر می‌شود. منفعت دیگر یک همسر شاغل این است که یک درآمد دوم وجود خواهد داشت و اگر یک نفر شغل خود را از دست داد، امنیت مالی بیشتری می‌تواند وجود داشته باشد.

چنین مزایایی که به ظاهر کوچک به نظر می‌رسند اغلب اوقات نتایج بزرگی دارند، مخصوصا اگر پس‌انداز شما سرمایه‌گذاری شود و با سود مرکب رشد کند.

یک مطالعه دیگر در دانشگاه اوهایو انجام گرفته که نشان می‌دهد افراد متاهل هرکدام شخصا بطور متوسط 77 درصد ثروت بیشتری نسبت به افراد مجرد دارند و جمع ثروت آنها در سال‌های متاهلی به طور متوسط سالیانه 16 درصد رشد می‌کند.

این عامل یک تفاوت اساسی در زندگی دوران بازنشستگی ایجاد می‌کند. زیرا برای افراد مجرد یا طلاق گرفته‌ای که بیش از 65 سال سن دارند، احتمال اینکه به پرداخت‌های تامین اجتماعی یا کمک‌های دولتی متکی باشند دوبرابر است.

در هر حال چه شما جنبه احساسی قضیه را بنگرید و چه جنبه مالی، انتخاب یک همسر مناسب، یکی از تصمیمات سرمایه‌گذاری است که اثری شگرف بر موفقیت و وضعیت مالی شما خواهد داشت.

اگر شما نیز تجربه یا نظری در این رابطه دارید حتما در بخش نظرات بنویسید تا سایرین از آن بهره ببرند.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

مطالب مرتبط

5 خطای ذهنی در معامله‌گری که می‌تواند سرمایه شما را نابود کند

بسیاری از معامله‌گران حرفه‌ای می‌گویند برای پایبند ماندن به یک استراتژی باید ذهنی سرسخت داشته باشید! وضعیت ذهنی در معامله روزانه (یا سرمایه‌گذاری و خرید و فروش به قصد سودگیری…
بیشتر بخوانید

برای بهبود معاملات‌تان این 5 ویژگی یا حالت ذهنی را داشته باشید

تفاوتی ندارد در چه بازاری معامله می‌کنید، ارزهای دیجیتال، سهام یا سایر بازارهای مالی. در هر حال حالات روحی شما نقش بزرگی در موفقیت شما دارد. منظور ما از روش…
بیشتر بخوانید

چرا باید روی فرایند معامله تمرکز کنید؟ (و تمرکزتان روی سود یا زیان نباشد)

اگر روی فرآیند معامله تمرکز کنید، نتایج مثبتی را به شکل طبیعی بدست می‌آورید. اغلب معامله‌گران مبتدی این اشتباه را می‌کنند که صرفا روی نتایج معامله متمرکز هستند و می‌خواهند…
بیشتر بخوانید