اولین صندوق سهام به روی سرمایه گذاران خارجی گشوده شد

اخبار و تازه های اقتصاد بین الملل

مدیران شرکت های دارایی در ایران چیزی که برای جذب سرمایه گذاران در نتیجه لغو تحریم های هفته گذشته می خواستند را به دست آوردند و امید دارند از این طریق فرصت سرمایه گذاری خارجی در منطقه برای اولین بار طی سه دهه فراهم شود.

به گزارش بورسینس به نقل از سی بی ان سی، گروه مدیریت دارایی گریفون کپیتال ایران روز دوشنبه اولین صندوق سهام را به روی سرمایه گذاران خارجی گشود تا 100 میلیون یورو معادل با 108 میلیون دلار از این طریق تا این سال کسب کند.

در ایران دو مرکز مبادله سهام در قالب بازار بورس تهران و فرابورس با مجموع 300 شرکت و ارزش بازار 100 میلیارد دلار وجود دارد.

صندوق این گروه با نام صندوق گریفون فلگ شیپ ایران در شرکت های فهرست شده در هر دو بازار سرمایه گذاری می کند و قصد دارد سرمایه گذاران ارزش خالص بالا و شرکتی بریتانیایی، اروپایی و حوزه خلیج فارس را جذب کند.

هومن هرندیان مدیر گریفون کپیتال در این رابطه می گوید :”لغو تحریم های ایران فرصت بی سابقه ای برای سرمایه گذاران فراهم کرد.
اقتصاد ایران زیربنای محکمی دارد و انتظار می رود با نرخ میانگین 4-6 درصد در سال در طی پنج سال آینده رشد کند.”

این گروه علاقه زیادی از سوی سرمایه گذاران به ایران را پیش بینی می کند بخصوص در مورد عرضه سهام به عموم تاسیس خط لوله و خصوصی سازی های دو سال آینده. بازار ایران تحت تسلط محصولات پتروشیمی و فراورده های آن قرار دارد که 20 درصد از بازار را تشکیل داده اند.

از روز اجرا کشورهای غربی مجاز به تجارت آزادانه با ایران هستند. هفته گذشته شرکت مدیریت دارایی واقع در بریتانیا شارلمانی کپیتال با همکاری شرکت فیروزه در تهران صندوق اوراق بهادار ایرانی خود را راه اندازی کرد. هفته گذشته بعد از لغو تحریم ها بازار بورس تهران 8 درصد صعود را تجربه کرد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

در صورتی که قصد شروع معاملات در بازار ارزهای بین‌المللی را دارید، اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یک کارگزاری‌ معتبر انجام دهید:

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.

مطالب مرتبط

بورس لندن؛ آنچه باید از این بازار اوراق بهادار بدانید

بورس اوراق بهادار لندن همان‌طور که از اسم آن نیز پیداست، یک بورس معتبر بین‌المللی واقع در شهر لندن کشور انگلستان است. در آوریل 2018، بورس اوراق بهادار لندن دارای…
بیشتر بخوانید

پرفکت‌‌مانی (Perfect Money) چیست و نحوه کار با آن چگونه است؟

آیا از نحوه عملکرد پرفکت‌مانی چیزی می‌دانید؟ با ما همراه باشید تا در این مقاله به تمامی پرسش‌هایتان پاسخ دهیم. پرفکت‌مانی چیست؟ پرفکت‌مانی (با آدرس سایت perfectmoney.is) یک سیستم پرداخت…
بیشتر بخوانید