در کسب و کارتان از فروشندگان نامتعارف استفاده کنید

بهره گرفتن از فروشندگان جدید و متفاوت

در هر کسب و کاری، فروشندگانی وجود دارند که می توانید محصولات خود را به آنها عرضه کنید تا آنان نیز به مشتریان خود عرضه کنند. آن ها ممکن است نماینده فروش شرکتی دیگر، مشاور، ارائه دهنده خدمات و یا حتی پرستار باشند. این فروشندگان نامتعارف می توانند به فروشنده ای حرفه ای برای شما تبدیل شوند. کاری که باید انجام دهید آن است که ارزش محصولات خود را برایشان توضیح داده و سود مناسبی بابت هر فروش در نظر بگیرید.

 

یافتن فروشندگانی فعال که بتوانند مشتریانی برای شما فراهم کنند

وقتی که من بمنظور طراحی استراتژی برای رشد یک آژانس تبلیغاتی که بخش طراحی وب سایت را بتازگی راه اندازی کرده بود استخدام شدم ، سریعا جلسه مطرح کردن ایده ها را با صاحبان آژانس برگزار کرده و درباره افرادی که با مشتریان احتمالی شرکت تبلیغاتی تماس تلفنی می گرفتند، صحبت می کردند، میفروختند، ملاقات میکردند و مشاوره می دادند اطلاعات کسب کردیم. آنها نه تنها با مشتریان احتمالی در تماس بوده و حسن نیت خود را به آنان نشان داده بودند ،  بلکه  در وضعیتی بودند که میدانند آیا شرکتی در حال بررسی ایجاد یک وب سایت در آینده ای نزدیک است یا نه.

 

این افراد یا فروشندگان غیر معمول چه کسانی بودند؟

فروشندگان خدمات آگهی های مجله

صاحبان فروشگاههای سخت افزار و نرم افزاری کامپیوتر

کسانی که سیستمهای پردازش اطلاعات طراحی می کردند

شرکای تجارت مشترک که محصولات و خدمات خودشان را با شرکت مشتری آینده باهم می فروختند.

فراهم آورندگان سرویس های اینترنتی

نویسندگان صفحات خبری و سرویس های مشاوره

طراحان وب سایت یک نفره که توانایی به عهده گرفتن پروژه های بزرگ را نداشتند و معمولا وب سایت های پیچیده شرکتهای بزرگ را طراحی نمی کنند.

متن ماهرانه ای تهیه کردم تا برای هرکدام از فروشندگان نامعمول ارسال شود. در نامه از نیاز ما برای دستیابی به مشتریان آنها نوشتم و توضیح دادم که چگونه استفاده از خدمات طراحی وب سایت ما ، به نفع مشتریان آنها خواهد بود. و آنکه هر فروشنده پس از معرفی مشتری به ما سود قابل توجهی کسب خواهد نمود.

 

نسخه ای برای درمان

در مورد دیگری ، برای یکی از مشتریانم که نویسنده کتاب “سوپ جوجه برای روح” است با پرستاران صحبت کردیم که در صورت فروش این کتاب به افراد خانواده و یا دوستان شخص بیمار ، سودی دریافت کنند.

برنامه نسخه درمان این چنین بود که دفترچه ای با نام نسخه های درمان چاپ کردیم که هر صفحه آن براحتی کنده شده و به بیمار داده می شد. این نسخه درمان در واقع کوپن خرید کتاب با تخفیف بود.

پرستاران براحتی می توانستند این دفترچه را در کیف خود جای داده و در مواقع لازم یک برگ از آنرا کنده و به بیمار یا خانواده اش توصیه کنند. و حتی به انها مکم کنند که کتاب موردنظر را بصورت تلفنی سفارش دهند. این روش بسیار مورد علاقه پرستاران واقع شد و آنها به بهترین فروشندگان کتاب تبدیل شدند.

 

منبع: مدیرسبز، آموزش بازاریابی و مدیریت

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.