15 کلید طلایی برای ورود به کسب و کار اینترنتی خانگی

رموز موفقیت در بیزینس خانگی

آیا تصمیم به راه اندازی تجارت خانگی گرفته اید؟ عالیست ولی از کجا باید شروع کرد؟

اگرشما با اینترنت آشنایی مختصری دارید پس مانعی برای راه اندازی تجارت خانگی خود را در اینترنت وجود ندارد.

مطلب مرتبط: نحوه آغاز کسب و کار اینترنتی

عناوین مطلب:

در اینترنت منابع زیادی وجود دارد که شما می‌توانید از تحقیقات آنها در رابطه با راه اندازی تجارت خانگی خود استفاده کنید و همچنین شرکت‌های زیادی هستند که اگر شما به آنها بپیوندید حاضرند خدمات زیادی به شما ارائه دهند. در اینجا برای صرفه‌جویی در زمان و هزینه به جمع آوری پنج راه حل و ایده آسان برای شروع تجارت خانگی پرداخته‌ایم.

1- ساعات کاری خود را مشخص کنید

تصمیم بگیرید که چه مقدار زمان می‌توانید برای تجارت خانگی خود اختصاص دهید.

با خودتان صادق باشید.

تعداد زیادی از صاحبان تجارت هیچ وقت در کارشان موفق نمی‌شوند چون حاضر نیستند برای کارشان وقت صرف کنند.

اگر شما یک کار تمام وقت دارید و نیز قصد دارید به کار قبلی خود ادامه دهید پس باید میزان زمان آزاد خود را برای پرداختن به کار جدید تعیین کنید.

آیا می‌توانید حداقل چند ساعت در روز یا شاید هفته به این کار اختصاص دهید. هنگامی که زمان خود را معین کردید سعی کنید همیشه این مقدار زمان را به کارتان اختصاص بدهید و در آن کوتاهی نکنید. با تجارت خانگی خود همانند یک فروشگاه رفتار کنید با ساعاتی برای انجام آن کار، برای مثال اگر شما مغازه را از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهرباز می‌کنید پس باید در این ساعات شخصی در مغازه باشد، اگر شما قصد دارید در تجارت جدیدتان ازساعت ۸ بعد از ظهر تا ۱۱ بعد از ظهر برای پنج شب در هفته کار کنید پس اجازه دهید این زمان، زمان کاری و عملیاتی شما باشد.

2- نوع تجارت خود را مشخص کنید

حتی اگر شما طرحی برای فروش محصولات خود دارید، پیوستن به یک شرکت دیگر و فروش محصولات آنها و بدست آودن درآمد بیشتر می‌تواند مفید باشد.

حتی در صورتی که زمان و پشتکار کافی داشته باشید می‌توانید به هر دو تجارت بپردازید. محصولات و یا خدماتی را که از فروش و یا ارائه آن لذت می‌برید انتخاب کنید.

چون اگر از شغلی متنفر باشید، نمی‌توانید برای مدتی طولانی جذب آن شوید.

هر چقدر بیشتر از کارتان لذت ببرید، موفقیت شما بیشتر خواهد شد.

با استفاده از اینترنت تجارت بازاریابی چند سطحی همانند ساختمانی است که در لایه‌های پایینی دارای شکاف است.

این یک فرصت عالی برای شماست که یک وجه اضافی و یا حتی یک درآمد قابل توجه داشته باشید.

دلیل سودمند بودن تجارت بازاریابی چند سطحی به صورت آنلاین این است که برقراری تماس بین افراد خیلی راحت از طریق ایمیل و یا وبسایت شخصی آنها صورت می‌گیرد.

تعدادی از شرکت‌های بازاریابی چند سطحی حتی بیشتر کارها و تماس‌ها را برای شما انجام می‌دهند تا در زمان و هزینه شما صرفه جویی شود. برقراری ارتباط آنلاین حتی اگر شما یک فروشنده واقعی نباشید بسیار آسان است.

اگر تصمیم پیوستن به یک گروه بازاریابی چند سطحی را دارید مطمئن شوید که شرکتی معتبر را انتخاب کرده‌اید که حداقل چند سال در این زمینه فعالیت دارد. سعی کنید با افرادی که با این شرکت‌ها کار کرده‌اند صحبت کنید.

امروزه سایت‌های کلاهبردار زیادی به صورت آنلاین فعالیت می‌کنند، پس در یک شرکت بازاریابی چند سطحی که مطمئن و بی خطر باشد عضو شوید.

3- محیط کار را برای تجارت خانگی خود آماده ومهیا کنید

قبل از شروع به انجام کار مطمئن شوید که اتاق کار شما کاملا مناسب است.

برای مثال کامپیوتر خود را به مدل بالاتر و یک ارتباط اینترنت پر سرعت ارتقا دهید، کار شما نباید از شرکت‌های بیرونی ضعیفتر باشد.

همچنین یک صندلی راحت با خمیدگی پشت و دسته دار تهیه کنید. صفحه کلید و ماوسی را که با آن راحتید انتخاب کنید و میز خود را مرتب کنید. کار کردن در یک محیط سازمان داده شده و مرتب، ذهن را باز می‌کند و شما می‌توانید بدون حواس‌پرتی کارتان را انجام داده و پیشرفت کنید.

4- میزان سرمایه گذاری مالی خود را مشخص کنید

قبل از سرمایه گذاری – حتی مقداری ناچیز- مطمئن شوید که تجارت درستی را انتخاب کرده اید.

هنگامی که محصولات دیگران را می‌فروشید ممکن است قبل از شروع به کار اداری، عضویت در یک سایت و غیره از شما درخواست سرمایه گذاری شود.

اگر این چنین بود قبل از پرداخت پول همه ابعاد کار را بررسی کنید.

شروع هر کاری به سرمایه‌گذاری مالی نیازمند است ولی قبل از سرمایه‌گذاری در این زمینه نیاز به تفکر دارید. پس از انتخاب کار و سرمایه گذاری در آن کار بودجه لازم را برآورد کنید.

داشتن یک حساب بانکی محلی یک ضرورت است و همچنین در صورت امکان حسابی افتتاح کنید که قابلیت پرداخت آنلاین را داشته باشید. بانک‌های سامان و پارسیان چنین خدمات انلاینی را ارائه می‌دهند. اگر در یک سایت بازاریابی چند سطحی عضو شدید اول از هر چیز بپرسید که پرداخت‌ها چگونه صورت می‌گیرد.

5- از هوش و مهارت‌های خود استفاده کنید

زمانی که شما در یک شرکت بازاریابی چند سطحی عضو می‌شوید و یا شروع به فروش محصولات وخدمات خود می‌کنید به خاطر داشته باشید که از تمام استعدادها و مهارت‌های خود استفاده کنید.

شاید شما تایپیست خوبی هستید یا یک کاربر حرفه‌ای اینترنت، شاید در طراحی وب سایت مهارت دارید یا روش پرینت گرفتن و یا ارتقای آنلاین نرم افزارها را بلدید.

از استعدادهای خود برای افزایش سود و بهره‌وری تجارت خانگی خود استفاده کنید. با نشستن در خانه و آرزوی داشتن تجارت موفق به جایی نخواهید رسید. از این پنج نکته اولیه استفاده کنید تا بتوانید تجارت خود را بهبود ببخشید.

  • آیا شما از آن دسته افرادی هستید که اجاره‌ی یک فضای اداری و استخدام نیروی کار را مانع بهره‌وری می‌دانید؟
  • ترجیح می‌دهید کسب و کار خود را داشته باشید و از منزل خود به تنهایی و یا به همراه یک شریک آن را اداره کنید؟

اگر جواب شما مثبت است، شما تنها نیستید. بر اساس آمار اعلام شده توسط اداره‌ی آمار آمریکا، بیش از ۲۳ میلیون شرکت بدون کارمند در آمریکا فعالیت می‌کنند.

افرادی را می‌شناسم که از کار بر روی میز آشپزخانه‌ی خود یک کسب‌وکار یک میلیون دلاری برای خود ساخته‌اند. اگرچه این کار امکان پذیر است و شما هم می‌توانید موفقیت‌های دیگران را تکرار کنید، اما در عین حال اداره یک کسب‌وکار خانگی می‌تواند بسیار دشوار باشد، زیرا خانه‌ی شما محل استراحت و آرامش در کنار خانواده و انجام کارهای خانه نیز هست و اگر صاحب فرزند نیز باشید، زمان زیادی را باید با آنها سپری کنید.

با قبول تمامی این موارد، اگر تصمیم دارید تا یک استارتاپ موفق داشته باشید که بتواند یک میلیون دلار و بیشتر از آن برای شما درآمدزایی کند، یعنی شما آماده‌ی چالش هستید. بنابراین، برای تکرار موفقیت افرادی که در این زمینه به نتیجه رسیده‌اند چه‌ کارهایی باید انجام دهید؟

برای شروع چند نکته به شما ارائه می‌شود، اما هنگامی‌که شروع به پیشرفت کردید، باید بر اساس موقعیت، محصول، بازار و مشتریان خود برنامه‌ریزی کنید.

6. انگیزه خود را حفظ کنید

اگر پول انگیزه‌ی شماست، ممکن است وقتی بودجه‌های درآمدی شما کاهش یابد یا در زمان سختی تسلیم شوید.

برای کار خود انگیزه‌های درستی انتخاب کنید تا در مواقع سختی به شما قدرت ایستادگی و توانایی ادامه‌ی مسیر بدهد.

7. برون‌سپاری کنید

کارهای عادی زیادی وجود دارد که ممکن است به کارهایی سخت و طاقت‌فرسا تبدیل شوند (مانند مدیریت هزینه‌ها، کنترل رسانه‌های اجتماعی). کارهایی که در توان شما نیستند را به راحتی به یک کارگزار دیگر برون‌سپاری کنید.

8. هر روز یک کار بزرگ انجام دهید

تمرکز بر یک یا دو کار مهم در هر روز (کارهایی که باعث پیشرفت کسب‌وکارتان می‌شوند) باعث می‌شود بتوانید آن کارها را به خوبی انجام داده و مسیر خود را ادامه دهید. انجام چندین کار بطور همزمان موجب شکست می‌شود و این موضوع می‌تواند بزرگترین دلیل برای شروع نکردن یک کسب و کار خانگی برای افراد باشد.

9. به زمان خود بیاندیشید

در زندگی شخصی‌تان در خانه عوامل زیادی (زندگی اجتماعی، تعطیلات و …) ممکن است حواس شما را پرت کنند. اهدافی را که می‌خواهید به آنها برسید برای خود اولویت‌بندی کنید و گاهی برای ایجاد انگیزه، به خود استراحت بدهید.

10. کارآفرینی خیالبافی نیست

کارآفرینی یا ایجاد یک شرکت بر خلاف آنچه که تصور می‌شود یک خیال یا توهم نیست. بیشتر مواقع کارآفرینی یعنی چندین روز درخانه ماندن و پشت لپ‌تاپ خود نشستن. شما ساعات کار ثابتی ندارید، اغلب ساعات کارتان طولانی است.

11. شما کسی هستید که موفقیت را برای خود تعریف می‌کنید

بسیار مهم است که این حقیقت را بدانید که این شما هستید که موفقیت را برای خود تعریف می‌کنید. هیچ کس دیگری این مسئولیت را ندارد و کار شما تا آنجا که شما بخواهید پیشرفت خواهد کرد.

12. دو موضوع باید ۹۰ درصد از توجه شما را به خود اختصاص دهد

تولید و فروش. بدون یک محصول با کیفیت شما نباید انتظار فروش داشته باشید و بدون فروش، شما قادر نخواهید بود تجربه‌ی تولید خود را بهبود دهید. آنچنان که گای کاوازاکی معروف می‌گوید ” فروش همه چیز را درست می‌کند.” با این عبارت زندگی کنید زیرا زمانی که شما بودجه‌ی در گردش مثبتی دارید می‌توانید به جلو حرکت کنید.

13. مهارت‌های جدید بیاموزید

تمام مهارت‌هایی که به پیشرفت کسب‌وکارتان کمک می‌کند را بیاموزید مانند بازاریابی، خدمات مشتری و غیره. کارفرماها بهتر است این مهارت‌ها را در مراحل مقدماتی بیاموزند.

14. از شکست‌ها ناامید نشوید

اگر تازه شروع به کارآفرینی کرده‌اید، شکست‌ها قریب‌الوقوع هستند. ناامید نشوید. به راهکار و یا روش اجرا فکر کنید و یا ایده‌های بهتر بعدی خود را بررسی کنید. زمانی که به تلاش کردن ادامه دهید شانس بُرد خود را افزایش می‌دهید.

15. از روند کار لذت ببرید

در هنگام ایجاد کسب و کار خود، به راحتی می‌توانیم دچار استرس شده و در روند کار گم شویم.

بهترین راه‌حل در این شرایط این است که بر روی دلیل شروع این کار از ابتدا تمرکز کنید. به آن لحظه فکر کنید و بر روی چیزهایی که شما را خوشحال می‌کنند تمرکز کنید. از روز خود لذت ببرید. این کار مسابقه‌ی دو سرعت نیست، بلکه مانند یک مسابقه‌ی دو امدادی است.

هرگاه تصمیم به شروع یک کسب و کار گرفتید، همیشه با مشکلی شروع کنید که گروه خاصی از مردم یا حتی خودتان با آن روبه رو شده اید. کسب و کار خود را به این دلیل شروع نکنید که تحقیق در بازار، پتانسیل بالقوه‌ای برای صنعت شما نشان ‌داده است.
برای یافتن چالش‌هایی که مردم با آنها مواجه هستند بیشتر تلاش کنید، سپس محصول و یا خدمات خود را بر اساس آن مشکلات به آنها ارائه دهید. بیشتر کارآفرینان مشکلاتی را حل کرده‌اند که خود در زندگی شخصی با آن مواجه شده بودند.

منبع: مدیرسبز، آموزش بازاریابی و مدیریت

آیا این مطلب مفید بود؟
‌بله‌‌خیر‌

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

  • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
  • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
blankثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره
blank

0 0 رای
به مطلب امتیاز دهید:
اشتراک
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه‌ها

مطالب مرتبط

blank

در بورسینس از 10 سال گذشته تاکنون، تلاش ما این بوده به شما کمک کنیم:

  • ترید و سرمایه‌گذاری اصولی را شروع کنید
  • ارزش پول‌تان را در برابر تـورم حفظ کنید
  • از سرمایه‌تان برای کسب سود بیشتر استفاده کنید
  • سرمایه‌گذاری موفق‌تری داشته باشید

درباره بورسینس بیشتر بخوانید 

blank
0
از دیدگاه‌ شما استقبال می‌کنیمx