در بازار اتی سکه، تخفیف وجه تضمین اولیه بین سررسیدها چیست ؟

راهنمای معاملات آتی سکه

سوال و جواب آتی سکه : منظور از تعداد لازم برای قیمت تسویه یک ساعت پایانی چیست ؟

با توجه به اینکه قیمت تسویه روزانه برای هر سررسید تعیین‌کننده شروع معاملات روز بعد با حد نوسان 5 درصد مثبت یا منفی نسبت به آن می‌باشد و به غیر از آن  پیرو تعریف قیمت تسویه ، اینکه قیمت تسویه یک روز ، نیم ساعت پایانی ، یکساعت پایانی یا کل روز ثبت شود برای معامله‌گران حائز اهمیت است، زیرا تسویه حساب مشتریان در پایان روز با قیمت تسویه سنجیده و وجه به حساب آنها بابت سود واریز و یا بابت زیان کسر می‌گردد که در زمان‌های مارجین شدن مشتریان بسیار اهمیت دارد .

معامله‌گران آتی سکه می‌توانند برای پیش‌بینی قیمت تسویه در یک ساعت پایانی بازار ، حجم معاملات در هر سررسید را  راس ساعات 18:00 یادداشت نمایند و  سپس محاسبه نمایند چه تعداد معامله نیاز است تا قیمت تسویه با میانگین وزنی یک ساعت  پایانی ثبت گردد .

برای این منظور حجم معاملات انجام شده  راس ساعت 18:00 را در عدد 1.25 ضرب کرده ، حاصل ان تعداد معاملاتی است که باید تا پایان جلسه انجام شود تا قیمت تسویه با میانگین موزون قیمت معاملات یک ساعت پایانی محاسبه گردد.

مطلب مرتبط : آموزش شروع معاملات آتی سکه + آموزش سودآوری در بازار آتی سکه طلا

آموزش معاملات آتی سکه را از صفر تا پیشرفته فرابگیرید: آموزش صفر تا صد قرارداد آتی سکه طلا + استراتژی‌های سودآوری

منظور از تخفیف وجه تضمین اولیه بین سررسیدها ( امکان استفاده از یک وجه تضمین بین دو سر رسید با موقعیت معکوس ) چیست ؟

 با ذکر یک مثال توضیح می‌دهیم

فرض کنید شما 950000 تومان (وجه تضمین اولیه مورد نیاز برای یک قرارداد ) در حساب در اختیار خود پول دارید ; شما می‌توانید :
یک موقعیت در یکی از سررسید‌ها (مثلا شهریور ماه) و یک موقعیت معکوس آن موقعیت در یک سررسید دیگر (هر سررسید غیر از شهریور) اتخاذ کنید.

به عبارت دیگر شما یک موقعیت فروش در سررسید شهریورماه و یک موقعیت خرید در هر سررسید دیگر غیر از سررسید شهریور ماه برای مثال تیرماه اتخاذ کنید .

در این حالت شما با یک وجه تضمین اولیه به مبلغ 950000 تومان توانسته اید به جای یک موقعیت ، دو موقعیت (ولی معکوس)  داشته باشید که گفته می‌شود از تخفیف وجه تضمین بین سررسید‌ها استفاده کرده‌اید .

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.