ترس از ناشناخته‌ها مانعی برای قدم گذاشتن در راه موفقیت

fear of unknown

تامل، تاخیر و اجتناب که در اهمال‌کاری معمول هستند، غالبا با ترس از یک مسئله ناشناخته، نیرومند می‌شوند. وقتی که دست به کار نمی‌شوید و منتظر می‌مانید به این دلیل که مطمئن نیستید کارها چطور از آن در می‌آیند، این ناشناخته بودن است که مانع شما می‌شود.

ممکن است مطمئن نباشید که چه چیزی در انتظارتان است، اما می توانید تجسم کنید که ناخوشایند، استرس زا، ناراحت کننده و یا دشوار است. زمانی که افراد مطمئن نیستند که کارها چگونه انجام می‌شوند، حتی در انجام فعالیت‌هایی که واقعا برنامه‌های خوبی هم هستند، اهمالکاری می‌کنند.

گاهی کارهای کوچک مثل شروع فعالیت در بورس و یا دریافت کد بورسی را به تعویق می‌اندازند، زیرا مطمئن نیستند چه اتفاقی بعد از آن رخ خواهد داد. آیا پس از شروع سرمایه‌گذاری در بورس همه سرمایه‌شان را از دست می‌دهند؟ یا اینکه سود بدست می‌آورند و سرمایه‌شان افزایش می‌یابد؟
چنین فکرهایی تا زمانی که دست به کار نشوید و شروع نکنید همواره ذهن شما را مشغول خواهد کرد. البته در این مطلب توضیح دادیم که پتانسیل بورس در سودآوری چقدر است.

اهمالکاری در مورد آینده مالی و سرمایه‌گذاری، یکی از اشتباهات بزرگیست که افراد مرتکب می‌شوند. با وجود تورم در کشورمان و مشکل کاهش ارزش پول، اگر افراد فقط با گذاشتن پول در بانک به فکر پس‌انداز و تامین آینده‌ مالی‌شان باشند آینده چندان پرباری از لحاظ مالی در انتظارشان نخواهد بود.
 شخصی که درمورد آینده چیزی مطمئن نیست، تا زمانی که وقت بیشتری برای فکر کردن به آن نداشته باشد، آن را به تاخیر خواهد انداخت. صرف وقت برای ارزیابی مسائل کار خوبی است، اما فقط در صورتی موثر است که شما در نهایت درمورد نحوه حرکت‌تان تصمیم بگیرید و سپس آن تصمیم را دنبال کنید.

اما ما در مورد اهمالکاری این کار را انجام نمی‌دهیم، و نقشه را با این نیت که روزی دیگر به سراغش می‌رویم، کنار می‌گذاریم.

اگر همین الان شروع به کاری کنید (مانند یادگیری بورس) که مدت‌هاست تصمیم گرفتید آنرا انجام دهید و آنرا به تاخیر نیندازید، نتایج زیر را بدست خواهید آورد:

1 – از محدوده آسایش خارج می‌شوید و اعتماد به نفس کافی برای تصمیمات آتی در نظر بگیرید
2 – از بلاتکلیفی خارج می‌شود
3 – موارد جدیدی یاد می‌گیرید
4 – در زندگی شما تغییرات مثبتی به وجود می‌آید
5 – زودتر شروع به کار کرده و زمان ارزشمند را از دست نمی‌دهید
6 – جلوتر از سایرین، موقعیت‌های خوب را شناسایی کرده و از آنها سود می‌برید

درمان ترس از ناشناخته‌ها

” از ناشناخته‌ها نترسید و به جلو حرکت کنید. “

این جمله‌ها برایتان آشنا نیست؟

” دیگه از من گذشته ” ، ” در این کار موفق نخواهم شد ” ، مردم چه می‌گویند “

آیا اینها همان جمله‌هایی هستند که شما دربرخورد با فرصت‌های جدید به خودتان می‌گویید ؟

وقتی نتیجه و عاقبت کاری را قبل از آنکه حتی شروع به کار کنید تعیین می‌کنید، در واقع به شکست و رد شدن خوشامد گفته‌اید و وقتی شکست اتفاق می‌افتد بهانه آوردن برای کاری که هیچ تلاشی برای آن انجام نگرفته آسان می‌شود.

راز موفقیت این است که نتیجه را از فرآیند آن کار حذف کنیم. این زمانی است که شما می‌ترسید و با این راز، موفقیت را برای خود رقم می‌زنید.

به این فکر کنید که امکان ندارد بتوانید نتیجه‌ی کار را قبل از شروع به کار حدس بزنید. هیچ‌کس دیگری هم نمی‌تواند! پس به خودتان اعتماد داشته باشید و دست به کار شوید.

جمله‌ی تاکیدی: من با حذف کردن نتیجه از فرآیند، برای خودم فرصت‌های موفقیت را پیش می‌آورم. «جین پاول»

برای یادگیری حرفه‌ای بورس آماده‌اید؟ همین الان می‌توانید از اینجا شروع کنید!

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

1 نظر
نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.

مطالب مرتبط

همه‌چیز درباره فیلتر سایت بورس (Tsetmc) + لیست فیلترهای کاربردی

وقتی صحبت از فیلتر می‌شود، موارد متعددی به ذهن شما می‌رسد. در علم شیمی، مهندسی و استفاده عمومی، فیلتر آب، فیلتر هوا، فیلتر سیگار و… مطرح می‌شود. در عکاسی و…
بیشتر بخوانید

عامل تغییرات در قیمت عرضه و تقاضا در بازار سهام

بهتر است قبل از اینکه به مسئله‌ اصلی بپردازیم، مقدار عرضه و تقاضا و همچنین علت تغییرات قیمت بازار سهام را درک کنیم تا بتوانیم تصمیم درستی بگیریم. با دانستن…
بیشتر بخوانید

خرید سهام شرکت‌های پتروشیمی در بورس تهران

خرید و نگهداری سهام مناسب می‌تواند یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌ها باشد. شرکت‌های پتروشیمی اغلب سود نقدی مناسبی در بین سهامداران توزیع می‌کنند به همین دلیل برخی از شرکت‌های پتروشیمی نزد…
بیشتر بخوانید

مهمترین دلیل زیان در بورس چیست؟

بسیاری از افرادی که در بازار سهام مشغول معامله می‌شوند با زیان این بازار را ترک می‌کنند! دلایل زیادی برای زیان افراد در بورس ذکر می‌شود. برخی‌ها وضعیت اقتصادی، سودآوری…
بیشتر بخوانید