چگونه بهترین کارگزاری بورس را انتخاب کنیم؟

بهترین کارگزاری بورس

معاملات با اطمینان و سرعت بالا در بورس اوراق بهادار و سایر بورس‌ها اهمیت زیادی دارد.

به عنوان یک سهامدار و شخصی که قصد سرمایه‌گذاری در بورس دارد، کارگزاری‌های بورس از شرکت‌هایی هستند که بیشترین برخورد و تعامل را با آنها خواهید داشت.

درست است که حدود 100 کارگزاری در ایران چنین خدماتی ارائه می‌دهند و خدمات‌ اکثرشان کمابیش شبیه هم است، اما چرا وقتی می‌توانیم خدمات مناسب و عالی از کارگزاری دریافت کنیم، مشتری یک کارگزاری شویم که خدماتی رده‌پایین‌تر ارائه می‌کند؟

شما قرار است پول و سرمایه‌ای که حاصل زحمات تان است را در بورس سرمایه‌گذاری کنید، بنابراین انتخاب یک شرکت کارگزاری مناسب با خدمات خوب و کارکنان خبره، از عوامل مهمی است که خریدوفروش‌های شما را نیز در بورس با اطمینان و راحتی بیشتری همراه می‌کند.

در این مطلب از سایت بورسینس قصد دارم درباره انتخاب کارگزاری بورس تهران جهت خرید و فروش سهام نکاتی را ارائه کنیم، پس با ما همراه باشید.

انتخاب کارگزار مناسب

اگر شما از افرادی هستید که به تازگی وارد بازار سرمایه و خریدوفروش اوراق بهادار شده است و یا اینکه قصد دارید با یک کارگزار دیگر کار کنید، این نکات به شما کمک می‌کند تا از بین کارگزاری‌های زیادی که وجود دارد بهترین مورد را انتخاب کنید.

ابتدا باید توجه کنید سرمایه‌گذاری در بورس نیازمند کسب دانش در زمینه‌های مختلفی است.

اگر تازه‌کار هستید می‌توانید راهنمای شروع اولیه در بورس را بخونی، در این مطلب توضیح داده‌ایم که همه افراد برای فعالیت در بورس باید با یک کارگزاری کار کنند. بنابراین مانند بانک که همه افراد باید برای نقل و انتقال پول در آن حساب داشته باشند، در بورس نیز برای نقل و انتقال سهام (معاملات سهام) به کارگزاری نیاز است. خریدوفروش سهام تنها توسط کارگزاری‌های بورس و اوراق بهادار و سیستم‌ معاملاتی که در اختیار مشتریان‌شان قرار می‌دهند مقدور است.

کارگزار را می‌توان واسط بین بورس و معامله‌گران سهام دانست، البته در معاملات آنلاین این واسط بودن به چشم نمی‌آید و شما با ارسال سفارشات خرید یا فروش سهام در سایت، احساس نمی‌کنید که واسطه‌ای وجود دارد و سفارشات شما در همان لحظه در سامانه معاملات بورس اوراق بهادار ثبت می‌شود.

اصطلاح دیگر مرتبط با کارگزاری‌ها، کدبورسی است که برخی افراد آنرا با نام کدمعاملاتی، کد سهامداری نیز می‌شناسند. این کد نشان‌دهنده هویت شما در بورس بوده و شما با این کد شناخته می‌شوید.

همه افراد برای معامله و سرمایه‌گذاری در بورس باید ابتدا در یک کارگزاری‌ افتتاح حساب انجام دهند.

اما کدام شرکت کارگزاری خدمات بهتری ارائه می‌کند و این کارگزاری طبق گزارش رتبه بندی سازمان بورس و اوراق بهادار، در چه جایگاهی قرار دارد؟

در ادامه این مطلب از بورسینس قصد داریم با بررسی خدمات موردنیاز و مناسب در بازار سرمایه، بهترین کارگزاری‌ها برای افتتاح حساب و دریافت کد بورسی را معرفی کنیم.

1 – ارائه خدمات در حوزه‌های مختلف (جامعیت کارگزار)

برخی از کارگزاری‌ها در یک بورس خاص مثلا فقط بورس اوراق بهادار فعالیت می‌کنند. بنابراین اگر شما فرضا قصد انجام معاملات در بازار آتی سکه را داشته باشید نمی‌توانید مشتری آنها شوید چون مجوز فعالیت در بازار آتی سکه را ندارند.

علاوه بر چنین دسترسی‌هایی، گاهی اوقات خدماتی موردنیاز شماست که برایتان مهم است مانند سبدگردانی (مدیریت دارایی شما در بورس) و کارگزاری که مجوز سبدگردانی را نداشته باشد نمی‌تواند خریدوفروش سهام شما را برعهده بگیرد. می‌بینید که این مجوزها چقدر مهم هستند و باید به آنها توجه داشته باشید.

پیشنهاد می‌کنیم پیش از هر اقدامی، اطلاعات موجود و مجوزهایی را که کارگزاران از سازمان بورس و اوراق بهادار اخذ کرده‌اند را در اینجا مشاهده و بررسی نمایید تا امکان انتخاب کارگزاری که از جامعیت کافی برخوردار است، آسان‌تر شود.

2 – دسترسی سرمایه‌گذار به کارگزار

یکی از ابتدایی‌ترین سوالاتی که به ذهن هرشخص در انتخاب کارگزاری می‌رسد، دسترسی آسان به کارگزاری است. درست است که برخی کارگزاری‌ها خدمات آنلاین مناسبی دارند، اما زمانیکه یک کارگزاری در شهر شما شعبه داشته باشد و بتوانید بصورت حضوری شعبه کارگزاری بروید خیال‌تان از برخی جهات راحت خواهد بود.

همچنین وجود شعب فعال در شهرهای مختلف، نشان‌دهنده این است که آن شرکت کارگزاری واقعا در زمینه کاری‌اش فعالیت و امکانات گسترده‌ای دارد و می‌تواند به مشتریان خرد خود خدمات وسیع‌تری ارائه کند.

3 – تخفیف کارمزد و ارائه خدمات اعتباری

خدماتی مانند تخفیف در کارمزد معاملات در کارگزاری و ارائه بسته‌های اعتباری برای بسیاری از سرمایه‌گذارانی که کارشان فعالیت دائم در بورس است اهمیت زیادی دارد (میزان کارمزد معاملات سهام را اینجا بخوانید) بعضی از کارگزاری‌ها با توجه به استراتژی‌هایی که دارند برای جذب مشتری بیشتر اقدام به دادن تخفیف کارمزد به مشتریان خرد می‌کنند و معمولا این تخفیف در اختیار مشتریان با سرمایه‌های سنگین قرار می‌گیرد.

اما بطور کلی بیشتر کارگزاری‌ها تخفیفی را برای معاملات خرد ارائه نمی‌دهند، اما برخی دیگری اینطور نیستند. بطور مثال کارگزاری آگاه چنین تخفیفی را با هر سرمایه‌ای که داشته باشید به شما ارائه می‌کند؛ بنابراین حتی اگر 1 میلیون تومان نیز سهام بخرید، امکان دریافت تخفیف کارمزد از کارگزاری برای شما وجود خواهد داشت.

بسته‌های اعتباری مبالغ مشخصی سرمایه هستند که کارگزاری آنرا در اختیار مشتری خود قرار می‌دهد تا با آن خریدوفروش کند. این مبالغ معمولا بسته به میزان گردش حساب مشتریست و بابت آن تضامین مختلفی از مشتری اخذ می‌شود. در مورد بسته‌های اعتباری نیز کارگزاری‌های زیادی بصورت سلیقه‌ای عمل می‌نمایند و حتی نقش روابط نیز در پروسه دریافت اعتبار پررنگ است. دادن اعتبار در بیشتر کارگزاری‌ها برنامه مشخصی ندارد، بهتر است یک کارگزاری انتخاب شود که این فرایند بصورت سیستماتیک تعریف شده باشد.

بهترین روش برای اطلاع  از استراتژی کارگزاری‌ها در زمینه ارائه این‌گونه خدمات، مراجعه به سایت آن‌ها است. همانطور که گفته شد در غالب موارد این خدمات در قالب باشگاه مشتریان، عرضه و در اختیار عموم قرار می‌گیرد. بنابراین پیشنهاد می‌شود کارگزاری را انتخاب کنید که خدمات بسته اعتباری را با روشی مشخص در اختیار همه مشتریان قرار می‌دهد. چه شما یک مشتری خرد با حجم سرمایه کم باشید یا یک مشتری کلان با حجم سرمایه زیاد.

4 – سامانه معاملات برخط (آنلاین)

گسترش استفاده از رایانه به همه رسوخ کرده و اگر شرکتی نتواند خدمات آنلاین را به مشتری ارائه کند واقعا از سایرین عقب است. ثبت سفارشات بصورت آنلاین، مشاهده گردش حساب، مشاهده سبدسهام، درخواست واریز و انتقال پول انلاین حداقل خدماتی است که از یک کارگزاری انتظار می‌رود انجام دهد.

مطالب مرتبط:

روش انجام معاملات اینترنتی سهام

بهترین روش خرید سهام چیست؟

علاوه بر حداقل امکاناتی که باید در سیستم معاملاتی آنلاین کارگزاری وجود داشته باشد، سایر ویژگی‌ها همانند امکان انجام معاملات سریع، یکپارچه بودن سیستم معاملاتی اوراق بهادار با سایر بخش‌ها (همانند آتی سکه) یک مزیت محسوب می‌شود.

زیرا با یکپارچه بودن سیستم معاملاتی همراه با مشاهده کل اطلاعات بطور یکجا، معامله‌گر و سرمایه‌گذار نیازی ندارد از چندین سایت و پلتفرم برای خرید و فروش و همینطور دریافت اطلاعات استفاده کند.

5 – تحلیل، مشاوره و آموزش

بسیاری از افراد منابع مناسب و قابل اطمینانی برای یافتن تحلیل‌های معتبر، مشاوره و آموزش‌های جامع بورسی ندارند. درست است که سایر شرکت‌ها و سایت و کانال‌های تلگرامی در این زمینه فعال هستند اما وقتی شرکت معتبری اقدام به ارائه چنین خدماتی کند و حس اطمینان را در این خدمات به مشتریان ارائه دهد مشتریان نیز به سمت چنین شرکت‌هایی خواهند رفت.

ارائه اخبار موثق، ویدئوهای آموزشی و تحلیلی بازار و بطور کلی ارائه محتوای بروز می‌تواند یکی از گزینه‌هایی باشد که برای انتخاب بهترین کارگزاری بورس باید در نظر بگیرید.

6 – خدمات پشتیبانی

نقش پشتیبانی در کارگزاری‌ها بسیار حائز اهمیت است، چون عدم سرعت در رسیدگی به مشکل می‌تواند به از دست دادن سود، زیان و یا سایر موارد منتهی شود.

پشتیبانی تلفنی حداقل امکاناتی است که یک کارگزاری می‌تواند فراهم کند. با این حال برخی از کارگزاری‌ها یک گام به جلو برداشته‌اند و امکان چت آنلاین در محیط کاربری سیستم معاملاتی را برای مشتریان‌شان فراهم کرده‌اند. با این امکان، مشتری می‌تواند خیلی سریع پاسخ خود را از اپراتور و پشتیبانی آنلاین کارگزاری دریافت کند.

7 – صندوق‌های سرمایه‌گذاری

همه افراد توانایی و میل سرمایه‌گذاری مستقیم در بورس را ندارند. کارگزاری که بتواند در کنار خدمات خود، صندوق‌های سرمایه‌گذاری را به مشتریان ریسک‌گریز خود ارائه دهند نظر آن دسته از افرادی که علاقه‌مند هستند سرمایه‌‌شان را به صندوق‌ها بسپارند جلب خواهد کرد.

علاوه بر این، صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیازمند نیروی متخصص هستند و وجود صندوق‌های مرتبط با یک کارگزاری می‌تواند نشان‌دهنده گستردگی فعالیت و تخصص آن شرکت باشد.

نتیجه گیری

با توجه به معیارهای فوق میتوانید انتخاب بهتری از بین کارگزاری های بورس ایران داشته باشید. همیشه امکان تغییر کارگزاری وجود دارد و به راحتی می‌توان سهام خریداری شده با آن کارگزاری را از طریق “تغییر کارگزار ناظر” به کارگزار دیگری انتقال داد.

بنابراین اگر یک کارگزاری خدمات مناسبی به شما ارائه نمی‌دهد همیشه می‌توانید افتتاح حساب را در سایر کارگزاری‌ها انجام دهید و اجباری در ادامه همکاری با یک کارگزار نیست.

اگر شما نیز معیار و نکته خاصی درباره انتخاب کارگزاری دارید در بخش دیدگاه بنویسید.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

67 نظر
 1. سلام وقت بخير ميخوام بدونم كه كدوم كارگزاري در خريد وفروش از همشون سريع است يعني سفارش بزاري زود در رديف جلو باشه اگر جوابشو بگيد لطف ميكنيد

 2. سلام
  دوستان فقط خواستم یه تجربه شخصی رو بهتون اعلام کنم.
  به هیچ عنوان سمت کارگزاری فارابی نرید.
  کلا هنگ میکنه سرورشون
  برای امتحانم کافیه با شمارهخ پشتیبانیشون که 1561 هست تماس بگیرید
  ببینید چند نفر تو صف هستن و چقدر به شما زمان میده تا به اپراتور وصل بشید و آخرشم میگن که بله سیستم مشکل داره و حل میشه.
  من بعد از کلی ضرر مجبور شدم کارگزاریم رو عوض کنم و دیگه خدارو شکر راحت شدم.
  کارگزاری که الان هستمو نمیگم که نگین میخواسته تبلیغ کنه و …
  موفق باشید و آرزو دارم کارتون به کارگزاری مفید نیوفته

 3. سلام وقت بخیر، توی عرضه اولیه هر شخص تعداد خاصی می‌تونه خرید کنه ، حالا سوالم اینه که آیا وقتی توی چند تا کارگزاری ثبت نام کنیم میشه توی هر کارگزاری عرضه اولیه شرکت را خرید کرد یا فقط یکبار میشه خرید کرد

 4. یه سوال دیگه هم داشتم تو شهر ما فقط آگاه شعبه داره میشه اونجا ثبت نام کنم بعدا رفتم تهران اونجا یه کارگزار دیگه باز ثبت نام کنم…یعنی میشه بیشتر از یه کارگزار عضو بود؟

 5. سلام.تازه وارد این عرصه شدم. سوالی دارم. ایا واقعا با توجه به سیستم آنلاین که راه افتاده رتبه و درجه کارگزاری ها مثل سابق اهمیت داره در انتخاب کارگزاری و موفقیت در معاملات شما؟ و بعد اینکه اگه بخوای کارگزاریتو عوض کنی به هر دلیلی، مراحلش چیه؟ باید کد قبلیتو ابطال کنی یا میتونی بری و از یه کارگزاری جدید هم کد بگیری و از طریق سایت اونها خرید و فروش کنی و اون قبلیه رو بی خیال بشی؟

  1. سلام، رتبه تاثیر داره ولی باید به گستردگی و نوع خدمات کارگزاری هم دقت کنید
   و همینطور نیازهایی که دارید
   در موفقیت شما از این لحاظ میتونه تاثیرگذار باشه که سیستم معاملاتی کارگزاری کمتر دچار اختلال بشه و در شرایطی که میخواید یک سفارش مهم ارسال کنید به خوبی کار کنه
   در هر زمان میتونید با یک کارگزاری دیگه کار کنید، نیازی هم به بستن حساب نزد کارگزاری سابق نیست
   در هر زمان امکان کار با چندین کارگزاری هم وجود داره و اجباری نیست حتما معاملات رو از طریق یکی از کارگزاری ها انجام بدید
   ولی اگه سهامی رو از طریق کارگزاری x خریدید، برای اینکه بتونید اون سهام رو از طریق کارگزاری y بفروشید باید درخواست تغییر کارگزاری ناظر رو به کارگزار y بدید
   پس هر سهامی که از طریق کارگزاری قبلی خریدید، میتونید به کارگزاری جدید منتقل کنید (همونطور که اشاره شد از طریق قابلیتی با نام “تغییر کارگزار ناظر”)

 6. سلام ؛ عضو کارگزاری آگاه هستم ؛ راس ساعت ۸:۳۰:۰۰ اوردر خرید میزارم ساعت ۸:۳۰:۰۷ به بعد تایید میشه ! تازه خوب شو گفتم 🙂 تو همه کارگزاری ها اینگونه است ؟ سرعت نتم هم فوق العاده س !

 7. آگاه هستم اصلا راضی نیستم برنامه آگاه نسبت به سایر کارگزاریها ضعیف تره بدلیل نامشخص در برنامه نتونستم عرضه اولیه ها رو بخرم کارمندان شعبه اصفهانهیچ اهمیتی به مشتریها نمیدن مسئول شعبه هم که افتضاح

 8. سلام
  کارگزاری ملت بهتره یا حافظ؟؟؟
  من یکی از دوستانم از کارگزاری حافظ کد بورسی گرفته میگه برای خرید و فروش عرضه اولیه باید هی زنگ بزنم بگم پول رو جابه جا کنن
  خواستم ببینم درسته همچین چیزی؟؟

  1. سلام
   من فکر میکردم خیلی از لحاظ دسترسی به اطلاعات و منو برنامه راحت باشم ولی این نبود متاسفانه نسبت به کار گزاری قبل یک خیلی ضعیف هست
   مثلا کارگزاری سپه
   ۵تا صحفه داره که ۲تا قابل ویرایش نیست ۳تا قابل برنامه ریزی هست واز لحاظ تناسب صحفه خیلی بهتر هست آگاه دست رسی خیلی سختی داره

 9. سلام وقت بخیر . من از طریق آگاه ثبت نام کردم و هنوز مدارکم رو برای دریافت کد نفرستادم.میتونم معرف ام رو عوض کنم یا شخص دیگه ای رو جایگزین کنم؟

 10. سلام من حدود یک هفته است درسیستم سجام اهراز هویتم تایید شده ودفتر پیشخوان مدارک تایید شود را به ادرس سجام ارسال کرده است برای دریافت کد بورس چه کا رباید انجام دهم

 11. سلام دوست عزیز ، کارگزاری خارزمی رو یکی از دوستان پیشنهاد کرده میخواستم بونم کارگزاری خوبی هست ؟

 12. سلام
  فرق بورس بافرابورس و اوراق بهادر چیست؟و سوال دیگر ک سرمایه گزاری در‌کدام یک از این‌ها بهتراست و به چه دلیل پیشنهادتونه؟؟؟
  ممنون پاسخی برای مبتدیان بزارید

  1. سلام وقت شما بخیر
   از نظر یک سرمایه گذار عادی، تفاوت زیادی بین شرکت های پذیرفته شده در بورس یا فرابورس وجود نداره
   برای پذیرش شرکت ها در فرابورس شرایط آسانتری وجود داره ولی این موضوع به این معنی نیست که شرکتهای حاضر در فرابورس برای سرمایه گذاری مناسب نیستن

 13. سلام الان چندوقته میخام کارگزاري عوض عوض کنم. بنظر شما بین آگاه، مبین سرمایه و مفید کدوم بهتره

 14. سلام آیا ثبت نام آنلاین درکارگزاری ها ضروری است یا ثبت نام سلام کافی است؟ و اینکه خرید سهام از صندوق چه طور است؟

  1. سلام، افتتاح حساب در کارگزاری میتونه بصورت آنلاین انجام بگیره و یا حضوری
   انتخاب با شماست
   در هر حال چه ثبت نام غیرحضوری باشه و چه حضوری، باید احراز هویت انجام بگیره

   در مورد صندوق ها، بستگی به نوع صندوق داره.
   برای خرید واحدهای صندوق های سرمایه گذاری، نیازی به کد بورسی ندارید
   اما اگر بخواید صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) رو خریداری کنید نیاز به کد بورسی هست

 15. با سلام
  میخواستم بدونم با یه کد بورسی که از یه کارگزاری دیگه میگیریم میشه تو کارگزاری اگاه با همون فعالیت کرد یا دوباره باید تمام فرمهای ثبت نام رو از اول پر کرد و مراحل ثبت نام رو گذروند
  با تشکر

 16. سلام من بار اول هستش که وارد بورس میشم میخواستم ببینم کدوم کارگزاری رو پیشنهاد میکنین؟ممنون.

 17. سلام
  من بار اولم هست میخوام اارد بورس بشم و شنیدم رده های آ مثل مفید یا آگاه و … نسبت به ما سهم اولیا زیاد علاقه مند نیستن
  کدوم کارگزاری برای راه افتادن ما واقعا مناسب میتونه باشه

  1. سلام، اتفاقا این کارگزاری ها برای سرمایه گذاران خرد خدمات بهتری دارند
   مخصوصا آگاه، چون اگر سطح شما در باشگاه مشتریان این کارگزاری بالا بره میتونید تخفیف کارمزد و سایر مزایای رو دریافت کنید، صرف نظر از میزان سرمایه .

 18. سلام
  جناب جهاندیده میشه بفرمائید چقدر میشه به سبدهای پیشنهادی کارگزاری ها با بازدهی بالا اعتماد کرد؟ و آیا مثلا اگر من کارگزاری فارابی رو به عنوان کارگزار خودم انتخاب کنم میتونم سبد پیشنهادی از آگاه دریافت کنم؟ یا هر کارگزاری فقط به مشتریان خودش این خدمات رو ارائه میده؟
  ممنون

  1. سلام
   معمولا کارگزاری ها روی این موضوع حساس نیستند که فقط به مشتریان خودشون خدمات ارائه بدن
   شما میتونید در چندین کارگزاری حساب داشته باشید و در اغلب مواقع حتی بدون داشتن سهام نزد اون کارگزاری، از پیشنهاداتی که بصورت سرویس‌های جانبی داده میشه استفاده ببرید

 19. سلام وقتتون بخیر.
  من بین کارگزاری های آگاه و فارابی مردد هستم.
  من کارگزاریی رو مدنظرمه که کیفیت و سرعت بهتری در ارائه خدمات داشته باشه.
  به نظر شما کدام یک بهتره؟ یا میشه در هر دو ثبت نام کنم؟
  سپاس

  1. نرم افزار کارگزاری فارابی سرعت پایینه و هنگ میکنه. له نظرم بین مفید و آگاه یکی رو انتخاب کنید. مفید ایزی تریدر داره که میتونید به صورت مهمان با نرم افزار کار کنید و نرم افزار خوبی داره. فقط مصرف باتری بالایی داره

 20. درود
  سپاس از زحماتتون
  در قسمت مقایسه فارابی و آگاه، نوشتید آگاه سیستم معاملاتی یکپارچه و سریع نداره !
  از طرفی، مفید چندین سیستم مستقل و متصل به هم داره !
  الان که 26 شهریور 97 هست، هنوز هم آگاه رو پیشنهاد میدین؟
  چه چیزیش از مفید و فارابی سر تره؟

  سپاس

  1. سلام و درود
   در قسمت مقایسه فارابی و آگاه ما ننوشتم که آگاه سیستم معاملاتی یکپارچه و سریع نداره
   اشاره نکردن به یه ویژگی به معنای نبودش نیست، شاید از لحاظی سیستم آگاه هم با باشگاه مشتریانش یکپارچه دونست
   منظور از یکپارچه بودن در فارابی، دسترسی به معاملاتی آتی سکه در پنل معاملات اوراق بهاداره.
   در ضمن ما در مطلب اسمی از مفید نبردیم
   الان که 26 شهریور 97 شده هم آگاه رو پیشنهاد میدم و هم فارابی رو
   شاید فردا نظرم عوض شد و یه کارگزاری دیگه رو هم پیشنهاد دادم

 21. سلام من ماهانه ۲۰میلیون تمن سهم میخرم و در سال چیزی حدودن ۲۰۰میلیون تومان میخرم و میفروشم میخاستم بدونم از نظر قانونی اشکالی نداره اگر کسی گردش حساب بالا داشته باشه اشکالی داره یا نه ممنون

 22. سلام
  ممنون از توضیحات کامل شما
  خود سازمان بورس هم باتوجه به همه جوانب کیفی و کمی کارگزاری ها رو رتبه بندی میکنه که میتونید از لینک زیر رتبه کارگزاری ها رو مشاهده کنید.
  https://seo.ir/Page/cZj5uOdNIYOMRmuL-ErfTA==/%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C
  چندین ساله مفید اوله در رده های دیگه هم باهنر و مبین سرمایه و بانک کشاورزی هستند آگاه هم پنجمه

  1. سلام. لینکی که شما دادید فقط مربوط به رتبه بندی «الف» تا «د» کارگزاری هاست که سازمان بورس انجام میده.
   ترتیبی که کارگزاری ها در این فایل چیده براساس همین رتبه است و نه چیز دیگه.

 23. سلام. کارگزاری آگاه فقط صندوق سهام داره یا سرمایه‌گذاری مختلط هم داره؟ میشه در یک کارگزاری کد معاملاتی گرفت و در یک صندوق دیگر واحد صادر بشه؟! مرسی از پاسخگویی شفاف.

 24. سلام دوست گرامی. لطف میکنید بهترین کارگزاری رو برای شروع کار در حال حاضر بهم پیشنهاد بدید؟ بین مفید و آگاه مردد هستم. نمیدونم اینقدر مته به خشخاش گذاشتن لازم هست یا نه، اما جایی شنیدم که سایت آگاه در زمان عرضه اولیه به دلیل حجم بالای ترافیک دچار مشکل میشه. آیا این صحت داره؟ با توجه به اینکه علاقه مندم به صورت آنلاین معامله کنم و تحلیل هام هم به صورت آنلاین انجام بشه چه کارگزاری رو پیشنهاد میدید؟ ببخشید طولانی شد. دم شما گرم.

  1. سلام وقت بخیر
   انتخاب کارگزاری بستگی داره به خدماتی که نیاز دارید
   روش عرضه اولیه هم خیلی وقته عوض شده و دیگه نیازی به ارسال سفارشات بصورت یکجا یا در لحظه ای خاص نیست.
   مدتی 2 ساعته برای ارسال سفارش عرضه اولیه تعیین میکنن و همه افراد میتونن توی این فرصت 2 ساعته سفارش رو ارسال کنن.
   به طور کلی کارگزاری آگاه رو پیشنهاد میکنم، با توجه به وجود باشگاه مشتریان و مزایایی که داره.

   1. اگر “کد باشگاه” کارگزاری آگاه را دارید برایم بفرستید تا در قسمت معرف ثبت کنم.

  2. تو فرم ثبت نام «آگاه» شغل، میزان درآمد، آدرس و کد پستی محل کار و کلی اطلاعات بیجای دیگه رو بصورت اجباری از شما میخواد. انگار مشتری بدهکار ایناست که علاوه بر سرمایه‌ش کلی اطلاعات شخصی دیگه رو هم در اختیارشون بزاره. این طرز تفکر طلبکارانه بدون شک در تمام موارد دیگه‌شون هم وجود داره. من که مفید رو انتخاب کردم. البته اونم تو عمل مشخص میشه ولی حداقل این پررو بازیا رو از اول درنیاورده بود یه فرم معقول داشت.

 25. سلام ببخشید کارگزاریهایی که تو خود سایت بورس نام برده شدن قابل اعتماد و تضمین شده هستن دیگ

 26. سلام دوست عزیز، چطور میشه فهمید که یک کارگذاری بورس معتبر است یا خیر؟ مخصوصا اگر در خارج از کشور باشه!
  برای مثال شرکت یونیک فایننس که در شهر زوریخ سوئیس هست یک کارگذاری در بازار بورس نزدک آمریکاست، این کارگزاری خدمات خیلی عالی ارائه میده ولی از کجا میشه بهش اعتماد کرد و یا اینکه از کجا میشه فهمید که این شرکت مورد تایید بازار بورس نزدک هست یا خیر؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید..

   1. بله، یونیک فاینانس، فایننشیال و شرکتهای مشابه که ادعای خرید سهام شرکتهای خارجی دارن همگی کلاهبردارن.
    یه مدت دیگه متاسفانه شاهد ضرر کردن عده ای خواهیم بود که فریب این شرکتها رو خوردن.

 27. سلام لطفا کارگزاریهایی که خدمات بهتری به همه مشتریان نسبت به دیگر کارگزاریها ارائه میدهندبه ترتیب اولویت معرفی فرمایید؟

 28. سلام
  میشه همزمان توی چند تا کارگزاری ثبت نام کرد و باهاشون خرید و فروش انجام داد؟
  یعنی چند کد بورسی برای یک نفر اشکال نداره؟
  با تشکر

  1. سلام وقتتون بخیر…یکی می گفت کارگزار بانک صنعت و معدن خوبه چون نیمه دولتی هست ولی هر کسی رو قبول نمی کنه…میشه نظرتونو در این مورد بگید ممنون

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

 • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
 • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
 • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
 • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.