چگونه بهترین کارگزاری بورس را انتخاب کنیم؟

بهترین کارگزاری بورس

معاملات با اطمینان و سرعت بالا در بورس اوراق بهادار و سایر بورس‌ها اهمیت زیادی دارد.

به عنوان یک سهامدار و شخصی که قصد سرمایه‌گذاری در بورس دارد، کارگزاری‌های بورس از شرکت‌هایی هستند که بیشترین برخورد و تعامل را با آنها خواهید داشت.

درست است که حدود 100 کارگزاری در ایران چنین خدماتی ارائه می‌دهند و خدمات‌ اکثرشان کمابیش شبیه هم است، اما چرا وقتی می‌توانیم خدمات مناسب و عالی از کارگزاری دریافت کنیم، مشتری یک کارگزاری شویم که خدماتی رده‌پایین‌تر ارائه می‌کند؟

توجه: سرمایه‌گذاری در بورس نیازمند آموزش است. قوانین و مفاهیم مهم و نکات بسیار زیادی در بورس وجود دارد.

اگر بدون آموزش دیدن، در بورس سرمایه‌گذاری کنید سرمایه‌تان را به خطر انداخته‌اید.

با توجه به شرایط فعلی، ما دوره‌ی آنلاین ویژه ورود به بورس را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

جزییات بیشتر این دوره را اینجا ببینید (با امکان سفارش و دانلود فوری پس از خرید)

شما قرار است پول و سرمایه‌ای که حاصل زحمات تان است را در بورس سرمایه‌گذاری کنید، بنابراین انتخاب یک شرکت کارگزاری مناسب با خدمات خوب و کارکنان خبره، از عوامل مهمی است که خریدوفروش‌های شما را نیز در بورس با اطمینان و راحتی بیشتری همراه می‌کند.

در این مطلب از سایت بورسینس قصد دارم درباره انتخاب کارگزاری بورس تهران جهت خرید و فروش سهام نکاتی را ارائه کنیم، پس با ما همراه باشید.

انتخاب کارگزار مناسب

اگر شما از افرادی هستید که به تازگی وارد بازار سرمایه و خریدوفروش اوراق بهادار شده است و یا اینکه قصد دارید با یک کارگزار دیگر کار کنید، این نکات به شما کمک می‌کند تا از بین کارگزاری‌های زیادی که وجود دارد بهترین مورد را انتخاب کنید.

ابتدا باید توجه کنید سرمایه‌گذاری در بورس نیازمند کسب دانش در زمینه‌های مختلفی است.

اگر تازه‌کار هستید می‌توانید راهنمای شروع اولیه در بورس را بخونی، در این مطلب توضیح داده‌ایم که همه افراد برای فعالیت در بورس باید با یک کارگزاری کار کنند. بنابراین مانند بانک که همه افراد باید برای نقل و انتقال پول در آن حساب داشته باشند، در بورس نیز برای نقل و انتقال سهام (معاملات سهام) به کارگزاری نیاز است. خریدوفروش سهام تنها توسط کارگزاری‌های بورس و اوراق بهادار و سیستم‌ معاملاتی که در اختیار مشتریان‌شان قرار می‌دهند مقدور است.

کارگزار را می‌توان واسط بین بورس و معامله‌گران سهام دانست، البته در معاملات آنلاین این واسط بودن به چشم نمی‌آید و شما با ارسال سفارشات خرید یا فروش سهام در سایت، احساس نمی‌کنید که واسطه‌ای وجود دارد و سفارشات شما در همان لحظه در سامانه معاملات بورس اوراق بهادار ثبت می‌شود.

اصطلاح دیگر مرتبط با کارگزاری‌ها، کدبورسی است که برخی افراد آنرا با نام کدمعاملاتی، کد سهامداری نیز می‌شناسند. این کد نشان‌دهنده هویت شما در بورس بوده و شما با این کد شناخته می‌شوید.

همه افراد برای معامله و سرمایه‌گذاری در بورس باید ابتدا در یک کارگزاری‌ افتتاح حساب انجام دهند.

اما کدام شرکت کارگزاری خدمات بهتری ارائه می‌کند و این کارگزاری طبق گزارش رتبه بندی سازمان بورس و اوراق بهادار، در چه جایگاهی قرار دارد؟

در ادامه این مطلب از بورسینس قصد داریم با بررسی خدمات موردنیاز و مناسب در بازار سرمایه، بهترین کارگزاری‌ها برای افتتاح حساب و دریافت کد بورسی را معرفی کنیم.

1 – ارائه خدمات در حوزه‌های مختلف (جامعیت کارگزار)

برخی از کارگزاری‌ها در یک بورس خاص مثلا فقط بورس اوراق بهادار فعالیت می‌کنند. بنابراین اگر شما فرضا قصد انجام معاملات در بازار آتی سکه را داشته باشید نمی‌توانید مشتری آنها شوید چون مجوز فعالیت در بازار آتی سکه را ندارند.

علاوه بر چنین دسترسی‌هایی، گاهی اوقات خدماتی موردنیاز شماست که برایتان مهم است مانند سبدگردانی (مدیریت دارایی شما در بورس) و کارگزاری که مجوز سبدگردانی را نداشته باشد نمی‌تواند خریدوفروش سهام شما را برعهده بگیرد. می‌بینید که این مجوزها چقدر مهم هستند و باید به آنها توجه داشته باشید.

پیشنهاد می‌کنیم پیش از هر اقدامی، اطلاعات موجود و مجوزهایی را که کارگزاران از سازمان بورس و اوراق بهادار اخذ کرده‌اند را در اینجا مشاهده و بررسی نمایید تا امکان انتخاب کارگزاری که از جامعیت کافی برخوردار است، آسان‌تر شود.

2 – دسترسی سرمایه‌گذار به کارگزار

یکی از ابتدایی‌ترین سوالاتی که به ذهن هرشخص در انتخاب کارگزاری می‌رسد، دسترسی آسان به کارگزاری است. درست است که برخی کارگزاری‌ها خدمات آنلاین مناسبی دارند، اما زمانیکه یک کارگزاری در شهر شما شعبه داشته باشد و بتوانید بصورت حضوری شعبه کارگزاری بروید خیال‌تان از برخی جهات راحت خواهد بود.

همچنین وجود شعب فعال در شهرهای مختلف، نشان‌دهنده این است که آن شرکت کارگزاری واقعا در زمینه کاری‌اش فعالیت و امکانات گسترده‌ای دارد و می‌تواند به مشتریان خرد خود خدمات وسیع‌تری ارائه کند.

3 – تخفیف کارمزد و ارائه خدمات اعتباری

خدماتی مانند تخفیف در کارمزد معاملات در کارگزاری و ارائه بسته‌های اعتباری برای بسیاری از سرمایه‌گذارانی که کارشان فعالیت دائم در بورس است اهمیت زیادی دارد (میزان کارمزد معاملات سهام را اینجا بخوانید) بعضی از کارگزاری‌ها با توجه به استراتژی‌هایی که دارند برای جذب مشتری بیشتر اقدام به دادن تخفیف کارمزد به مشتریان خرد می‌کنند و معمولا این تخفیف در اختیار مشتریان با سرمایه‌های سنگین قرار می‌گیرد.

اما بطور کلی بیشتر کارگزاری‌ها تخفیفی را برای معاملات خرد ارائه نمی‌دهند، اما برخی دیگری اینطور نیستند. بطور مثال کارگزاری آگاه چنین تخفیفی را با هر سرمایه‌ای که داشته باشید به شما ارائه می‌کند؛ بنابراین حتی اگر 1 میلیون تومان نیز سهام بخرید، امکان دریافت تخفیف کارمزد از کارگزاری برای شما وجود خواهد داشت.

بسته‌های اعتباری مبالغ مشخصی سرمایه هستند که کارگزاری آنرا در اختیار مشتری خود قرار می‌دهد تا با آن خریدوفروش کند. این مبالغ معمولا بسته به میزان گردش حساب مشتریست و بابت آن تضامین مختلفی از مشتری اخذ می‌شود. در مورد بسته‌های اعتباری نیز کارگزاری‌های زیادی بصورت سلیقه‌ای عمل می‌نمایند و حتی نقش روابط نیز در پروسه دریافت اعتبار پررنگ است. دادن اعتبار در بیشتر کارگزاری‌ها برنامه مشخصی ندارد، بهتر است یک کارگزاری انتخاب شود که این فرایند بصورت سیستماتیک تعریف شده باشد.

بهترین روش برای اطلاع  از استراتژی کارگزاری‌ها در زمینه ارائه این‌گونه خدمات، مراجعه به سایت آن‌ها است. همانطور که گفته شد در غالب موارد این خدمات در قالب باشگاه مشتریان، عرضه و در اختیار عموم قرار می‌گیرد. بنابراین پیشنهاد می‌شود کارگزاری را انتخاب کنید که خدمات بسته اعتباری را با روشی مشخص در اختیار همه مشتریان قرار می‌دهد. چه شما یک مشتری خرد با حجم سرمایه کم باشید یا یک مشتری کلان با حجم سرمایه زیاد.

4 – سامانه معاملات برخط (آنلاین)

گسترش استفاده از رایانه به همه رسوخ کرده و اگر شرکتی نتواند خدمات آنلاین را به مشتری ارائه کند واقعا از سایرین عقب است. ثبت سفارشات بصورت آنلاین، مشاهده گردش حساب، مشاهده سبدسهام، درخواست واریز و انتقال پول انلاین حداقل خدماتی است که از یک کارگزاری انتظار می‌رود انجام دهد.

مطالب مرتبط:

روش انجام معاملات اینترنتی سهام

بهترین روش خرید سهام چیست؟

علاوه بر حداقل امکاناتی که باید در سیستم معاملاتی آنلاین کارگزاری وجود داشته باشد، سایر ویژگی‌ها همانند امکان انجام معاملات سریع، یکپارچه بودن سیستم معاملاتی اوراق بهادار با سایر بخش‌ها (همانند آتی سکه) یک مزیت محسوب می‌شود.

زیرا با یکپارچه بودن سیستم معاملاتی همراه با مشاهده کل اطلاعات بطور یکجا، معامله‌گر و سرمایه‌گذار نیازی ندارد از چندین سایت و پلتفرم برای خرید و فروش و همینطور دریافت اطلاعات استفاده کند.

5 – تحلیل، مشاوره و آموزش

بسیاری از افراد منابع مناسب و قابل اطمینانی برای یافتن تحلیل‌های معتبر، مشاوره و آموزش‌های جامع بورسی ندارند. درست است که سایر شرکت‌ها و سایت و کانال‌های تلگرامی در این زمینه فعال هستند اما وقتی شرکت معتبری اقدام به ارائه چنین خدماتی کند و حس اطمینان را در این خدمات به مشتریان ارائه دهد مشتریان نیز به سمت چنین شرکت‌هایی خواهند رفت.

ارائه اخبار موثق، ویدئوهای آموزشی و تحلیلی بازار و بطور کلی ارائه محتوای بروز می‌تواند یکی از گزینه‌هایی باشد که برای انتخاب بهترین کارگزاری بورس باید در نظر بگیرید.

6 – خدمات پشتیبانی

نقش پشتیبانی در کارگزاری‌ها بسیار حائز اهمیت است، چون عدم سرعت در رسیدگی به مشکل می‌تواند به از دست دادن سود، زیان و یا سایر موارد منتهی شود.

پشتیبانی تلفنی حداقل امکاناتی است که یک کارگزاری می‌تواند فراهم کند. با این حال برخی از کارگزاری‌ها یک گام به جلو برداشته‌اند و امکان چت آنلاین در محیط کاربری سیستم معاملاتی را برای مشتریان‌شان فراهم کرده‌اند. با این امکان، مشتری می‌تواند خیلی سریع پاسخ خود را از اپراتور و پشتیبانی آنلاین کارگزاری دریافت کند.

7 – صندوق‌های سرمایه‌گذاری

همه افراد توانایی و میل سرمایه‌گذاری مستقیم در بورس را ندارند. کارگزاری که بتواند در کنار خدمات خود، صندوق‌های سرمایه‌گذاری را به مشتریان ریسک‌گریز خود ارائه دهند نظر آن دسته از افرادی که علاقه‌مند هستند سرمایه‌‌شان را به صندوق‌ها بسپارند جلب خواهد کرد.

علاوه بر این، صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیازمند نیروی متخصص هستند و وجود صندوق‌های مرتبط با یک کارگزاری می‌تواند نشان‌دهنده گستردگی فعالیت و تخصص آن شرکت باشد.

نتیجه گیری

با توجه به معیارهای فوق میتوانید انتخاب بهتری از بین کارگزاری های بورس ایران داشته باشید. همیشه امکان تغییر کارگزاری وجود دارد و به راحتی می‌توان سهام خریداری شده با آن کارگزاری را از طریق “تغییر کارگزار ناظر” به کارگزار دیگری انتقال داد.

بنابراین اگر یک کارگزاری خدمات مناسبی به شما ارائه نمی‌دهد همیشه می‌توانید افتتاح حساب را در سایر کارگزاری‌ها انجام دهید و اجباری در ادامه همکاری با یک کارگزار نیست.

اگر شما نیز معیار و نکته خاصی درباره انتخاب کارگزاری دارید در بخش دیدگاه بنویسید.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

140 نظر
 1. سلام
  من از طریق سایت فارابی درخواست کد بورسی داده امٰ آیا باید حتما کارگزارم هم همان فارابی باشد؟ هنوز هیچ اقدامی در فارابی انجام نداده ام. می توانم به آگاه بیایم

  1. سلام وقت بخیر
   میتونید در هر زمان در کارگزاری جدید ثبت نام کنید.

 2. آقا پیشنهاد میکنم کارگزاری آگاه ثبت نام نکنید اینقدر تبلیغ کرده که حجم مشتری اش زیاد شده و در ساعات پر ترافیک معاملات از دست میره.
  کارگزاری آگاه تلفن ها که توی این اوضاع بوق خرابی میزنه خواهشا وضعیت رو درست کن اگر نه من یکی که میرم کارگزاری دیگه .

 3. سلام و وقت بخير
  براي اولين بار هست مي خواهم ثبت نام كنم و كد بورسي دريافت كنم، ايا براي دريافت كد بورسي ثبت نام انلاين در سايت يكي از كارگزاري ها كفايت مي كند؟ يا بايد مراجعه حضوري داشته باشم ؟ و اينكه بغير ثبت نام انلاين جاي ديگر نظير دولت پيشخوان بايد برم و يا سايت ديگري هم بايد ثبت نام كنم؟
  تشكر پيشاپيش از پاسخگويي

  1. سلام وقت شما بخیر
   بعد از ثبت نام آنلاین، برای احراز هویت باید تشریف ببرید به شعبه کارگزاری یا یکی از دفاتر پیشخوان دولت .
   اگه در کارگزاری آگاه ثبت نام کنید، ثبت نام شما در سجام هم انجام میگیره و نیاز به ثبت نام جداگانه در سجام نیست.
   کد پیگیری سجام رو دریافت میکنید و همراه خودتون میبرید برای احراز هویت.

 4. سلام
  ببخشید من توی یه کارگزاری امروز ثبت نام کردم و دفتر پیشخوان دولت هم رفتم و همه کارها رو انجام دادم ولی الان به این نتیجه رسیدم که کارگزاریم رو عوض کنم و هنوز هم هیچ معامله ای انجام ندادم.
  باید چکار کنم؟ حضوری برم دفتر پیشخوان دولت کارم راه میوفته؟ یا میشه اینترنتی هم این کار رو انجام داد؟
  ممنون میشم زودتر جواب بدید.

  1. سلام وقت بخیر
   باید ابتدا در کارگزاری جدید ثبت نام کنید و مجددا احراز هویت مربوط به اون کارگزاری رو انجام بدید.

 5. الان چند روز است برای خرید یک سهام دسته چندم که صف خرید داره و عرضه اولیه هم نیست راس ساعت هشت و نیم از کارگزاری اگاه استفاده می کنم ولی با 3 الی 5 دقیقه تاخیر من ثبت میشه مشکل از شلوغ بودن اگاهه سرعت به همه چیز می ارزد

 6. این کار گزاری پشتیبانیش خیلی ضعیف هست
  با چند شماره برا مشکلم تماس گرفتم ولی همه رو از دسترس خارج کردن

 7. سلام من در فرم ثبت نام ادرس ایمیل خود را اشتباه ثبت کردم ایا امکان هست درستش کنم

  1. سلام، با مشخصاتی که در ابتدای ثبت نام وارد کردید (نام کاربری و رمز عبور) میتونید مجدد وارد سیستم بشید و ویرایش انجام بدید
   اگه قابل ویرایش نبود با کارگزاری تماس بگیرید

 8. سلام و خسته نباشید . ممنون ازمطلب و توضیحات مفید شما .
  من در این بین با این شرایط ها کارگزاری مبین رو انتخاب کردم و موقعی که بزرگترینشون مشکل داشتن مبین به درستی تمام خرید هام و درخواستامو انجام داد . البته بنظرم هسته مرکزی و اصلی اطلاعاتشون یکی هست و پشتیبان نرم افزاریشون مهمه . باشگاه مشتریان و از جمله اعتباری خرید کردن هم بنظرم از مزایا مبین هست . من سه تا عرضه اولیه رو بدون داشتن پول تو حساب خریدم .
  نظر شخصی بنده هست و مثل من بنظرم دوستان تحقیق کنن و از دوستانی که قدیمی تر از شما هستن در بورس هم سوال کنید .

 9. سلام من در کارگزاری آگاه کد آفلاین دارم چطور میتونم به آنلاین تغییرش بدم؟

  1. سلام، باید قرارداد آنلاین امضا کنید. بعد از عادی شدن شرایط، تشریف ببرید به یکی از شعب کارگزاری آگاه.

 10. برخی نظرات دوستان رو خوندم ، اکثر سوالات دوستان در مورد انتخاب کارگزاریه ، که نظر شما به صورت جهت داره آگاهه ، من به عنوان کسی که در پیشخوان دولتم 24 کارگزاری فعال دارم ، وقتی مشتری مراجعه میکنه و سردگرمه در انتخابش، بازم کارگزاریه خاصی روم معرفی نمیکنم …..
  ولی در آمار ثبتی هام بیشترین مشتری مربوط به مفیده چون تیم برنامه نویسی قوی تره داره و نرم افزار کامل و جامع تری نسبت به کارگزاری های دیگه داره
  بعد از مفید ، آگاه و بعد فارابی و اقتصاد بیدارن ……….

 11. با سلام
  من در حال حاضر با کارگزاری فارابی کار میکنم اما متاسفانه چند وقتی هستش که خدماتش افتضاحه و برنامش هم خیلی هنگه. جدیدا هم الکی میگه از یکروز قبل درخواست عرضه اولیه میدیم بصورت آفلاین، اما برامون خریداری نمیکنه و کلی ضرر و زیان بهمون زده و تلفنشونم قطع کردند و جواب مشتری هم نمیدن. خواستم ببینم آیا میتونم کارگزاریمو عوض کنم تا سهامم رو به اونجا انتقال بدم؟ آیا باید فرآیند کد بورسی دوباره طی بشه و این قانون جدید آزمون دادن و عدم معامله تا یکماه شامل حال من هم میشه یا خیر؟ شما خودتون کدوم کارگزاری رو پیشنهاد میدید؟

  1. سلام، اگه قصد تغییر کارگزاری رو دارید پس از ثبت نام آنلاین باید احراز هویت رو در یکی از شعب کارگزاری جدید یا یکی از دفاتر پیشخوان معرفی شده، مجدد انجام بدید
   ما از آگاه استفاده میکنیم
   قانون جدید آزمون فکر نمیکنم شامل حال شما بشه و فقط برای افرادی است که اولین باره کد میگیرن.

   1. سلام ببخشید آیا با سرمایه گذاری در صندوق های مشترک مانند مختلط یا سهامی میتونیم سود مرکب داشته باشیم؟

    1. سلام، سود مرکب به زبان ساده یعنی سودهای شما به اصل سرمایه اضافه بشه و به این ترتیب سودهای شما هم سود بسازن. اگه این شرایط برقرار میشه پس بله داریم سود مرکب بدست میاریم.

 12. سلام بنده می خوام کارگزاریمو تغییر بدم. اگه بخوام بیام اگاه باز هم فرایند ثبت نام و یک ماه ممنوع المعامله شدن داره یا نه سریع کارم انجام میشه؟

  1. سلام، نه فکر نمیکنم و اون بازه یکماهه برای افرادی هست که به تازگی میخوان کد بگیرن.

 13. سلام،
  کمترین زمانی که میشه در اون یک سهمو خرید و فروخت چقدره؟
  برای تحلیل تکنیکال چطور میشه اطلاعات api رو دریافت کرد. و این اطلاعات چقدر به روز هستند؟

 14. وقت بخیر.
  درخبرهاخوندم که تعدادافرادی که دارای کد بورسی هستن از مرز ۱۲ میلیون نفرعبورکرده!!
  این به معنای این هست که ۱۲ میلیون نفر برای سرمایه گذاری درکارگزاری هاثبت نام کردن!!؟؟
  این عددبسیاربزرگی هست، فکرنمیکنم یک هفتم جمعیت ایران دارای کدبورسی باشن، این ۱۲ میلیون نفر روچطورمحاسبه کردن!؟
  آیاکسانی که برای مثال دارای سهام عدالت هستن روهم بعنوان دارنده کدبورسی به حساب آوردن!؟ یااینکه واقعاًاین ۱۲ میلیون نفرشخصاًبرای بورس اقدام کردن؟؟؟؟ منظورم اقدام درکارگزاری هایی مثل کارگزاری آگاه هست.
  اگراین ۱۲ میلیون نفردربورس اقدام کردن پس چراما دراطرافیانمون افرادبسیارکمی رومیبینیم که دربورس هستن؟ هستن امااگر عدد ۱۲ میلیون نفر رودرنظربگیریم بایدتعدادبیشتری روببینیم که دربورس هستن امافراوانیشون این چنین نیست!

  1. وقت بخیر
   کدهای فعال در بورس کمتر هستن.
   ممکنه سالها پیش شخصی کدبورسی گرفته برای خرید اوراق موردنیاز (مثلا اوراق تسهیلات مسکن) و بعد هیچ معامله ای انجام نداده.
   و موارد مختلف دیگه.

 15. سلام
  اختلاف نحوه دریافت کارمزد به چه دلیل
  کارگزاری مثل آگاه همون اول کارمزد خرید و فروش کم میکنه
  و کارگزاری مثل تجارت بصورت جدا محاسبه میکنه

  1. سلام، وقتی معامله صورت نگرفته چطور کم کنه؟
   شما محاسبه کارمزد رو با کسر شدن کارمزد اشتباه نگیر برادر.

 16. سلام وقت بخیر

  من میخوام توی یه کارگزاری ثبت نام کنم که بتونم نوبت خودمو ببینم وقتی سفارش میزارم …الان جایی که هستم این امکان رو نداره ..همچین چیزی داریم ؟

  1. سلام، در سامانه معاملاتی کارگزاری آگاه (آساتریدرآگاه) میتونید جایگاه تون رو در صف متوجه بشید
   برای اینکار در لیست سفارشات فعال روی علامت چشم کلیک میکنید

  2. سلام من کد سجا گرفتم در کار گزاری آگاه کرمانشاه بصورت غیر حضوری ثبت نام
   کردم اما با توجه به شیوع ویروس کرونا بقیه کارها واحراض هویت گذاشتم بعد از عیددر کرمانشاه دو شعبه وجود دارد آیا به هر کدام مراجعه کنم تفاوتی نداره البته فعلا در کانال تلگرام شعبه بیست ودو بهمن عضو هستم ظاهرا این شعبه در فضای مجازی و آموزش مشتریان فعال تره

 17. وقت بخیر.
  برای دریافت کدآنلاین بازهم بایدمدرک تحصیلی ارائه بدیم ویااینکه این شرط حذف شده؟
  یه جایی خوندم گفته ارائه مدرک تحصیلی ازقوانین حذف شده ودیگه نیازی نیست، درسته؟

   1. من تقریبا 20 اسفند کد احراز هویت کردم و کد بورسی گرفتم… از چ زمانی میتونم اقدام ب خرید کنم؟

    1. ممکنه همین الان هم بتونید خرید و فروش انجام بدید. اگه حسابتون محدود هست باید با کارگزارتون تماس بگیرید و بپرسید.

 18. برای اینکه دریک کارگزاری ثبت نام کنیم حتماًبایداون کارگزاری درشهرمانمایندگی داشته باشه ویااینکه نیازی به داشتن نمایندگی نیست؟
  میشه دریک کارگزاری که درشهرمانیست ازطریق مراکز ارائه دهنده خدمات پستی ثبت نام کرد؟
  مثلاًهمین کارگزاری آگاه درشهرمانیست پس مرحله احرازهویت به چه شکلی انجام خواهدگرفت؟

  1. لزومی نداره در شهر شما شعبه کارگزاری وجود داشته باشه.
   احراز هویت از طریق دفاتر پیشخوان انجام میشه.

   1. سلام دوسته من ..به نظره شما کدوم کارگذاری سرعت ثبت سفارشش بیشتره ؟؟ من الان مهر افرینم ولی ساعت هشت ونیم که سفارشی ثبت می کنم بازم خیلی حجم عقب تر از بقیم

 19. سلام دوست عزیز
  وقت بخیر
  امیدوارم حالتون عالی باشه
  من تازه واردم
  کدبورسی گرفتم
  حالا برای آموزش از کدام کلیپ های انترنتی استفاده کنم؟
  چه مطالبی رو مطالعه کنم تا بتونم سرمایه گذاری عالی داشته باشم؟

  1. سلام وقت بخیر
   مفاهیم و اصطلاحات زیادی هست که باید یاد بگیرید
   بهتره در یک دوره حضوری یا دوره آنلاین شرکت کنید
   ویدئوهای اینترنت صرفا رو به عنوان اموزش‌های تکمیلی میشه استفاده کرد که در سایت آپارات فراوان هست.

   1. سلام خسته نباشید بهترین کارگزاری برای خرید عرضه اولیه یک روز پس از عرضه کدوم کارگزاریه؟؟؟ من چند روزه میخام یکی از عرضه اولیه هارو خرید کنم ولی همیشه تو صف نفر 3000 به بعدم ممنون میشم راهنمایی کنید که چیکار کنم کارگزاریمو عوض کنم یا مشکل جای دیگه ایت مرسی ممنون

 20. دوستان عزیز
  برای انتخاب کارگزاری راهنماییم کنید
  نمی‌دونم کدوم رو انتخاب کنم

 21. ممنون از اطلاعات خوبتون ، ولی خیلی نامحسوس تبلیغ کارگزاری آگاه هم توش انجام شد ، در حالی که اون تخفیفی که اشاره کردین اصلا ارزش وقت تلف شده تو کارگزاری آگاه رو نداره من تو مشهد چندین بار مراجعه کردم که تو آگاه ثبت نام کنم ولی واقعا خدمات و پشتیبانی صفر بود و موفق نشدم بسیار شلوغ و بی ادب پاسخ میدن ، این در حالیه که تو یه کارگزاری دیگه من در عرض 20 دقیقه کارام انجام شد و نیاز به این همه رفت و آمد اتلاف وقت هم نداشت در ضمن داشتن شعبه بیشتر خیلی مزیت مهمی هست که بهش اشاره نشده کارگزاری که من رفتم در مشهد 3 شعبه داره که این عالیه.

 22. سلام و خسته نباشید
  لطفا مزایا و معایب کارگزاری ها رو هم بیان کنید ممنون میشم چون میدونم سوال اکثر عزیزان هست تا با دید بهتر کارگزاری انتخاب کنن.مثلا آگاه و مفید و دو مورد دیگه رو باهم نقد کنید.

 23. سلام و عرض ادب
  من میخام شروع به خرید اوراق کنم و فکر میکنم بهترین روش خرید توسط کارکزار باشد که اطلاعات کافی در مورد بازار و سهام دارد
  1- ایا این روش خوبی است با توجه به اینکه من هیج اطلاعاتی از بورس ندارم ؟
  2-یا اموزش ببینم و خودم روش انلاین این کار را انجام بدم؟(که البته زمان اموزش و خیلی محدودی دارم)
  اگر راهنمایی بفرمایید سپاسگزار میشم

  1. سلام وقت بخیر
   خدماتی که شما توی ذهنتون هست به عنوان سبدگردانی شناخته میشه و باید حداقل 1 میلیارد تومان سرمایه داشته باشید
   برخی شرکت های مدیریت سرمایه، با مبالغ کمتری مثل 500 یا شاید 200 میلیون هم سبدگردانی قبول کنن
   اگه سرمایه شما کمتر هست دو راه کلی دارید:
   1. اگه زمان کافی برای اموزش و پیگیری بازار دارید خودتون آموزش ببینید و سرمایه گذاری کنید
   2. در صندوق های سرمایه گذاری مشترک، سرمایه گذاری کنید که نیاز به صرف زمان چندان زیادی نداره

 24. سلام. چطور میتونم بفهمم که کدوم کارگزاری ها به پول باقی مانده در حساب کارگزاری سود میدهند؟
  کارگزاری مفید و پاسارگاد رو اطلاع دارم آگاه هم که به جای سود، وام بدون سود برای خرید سهام میده اما در مورد دیگر کارگزاری ها به پاسخ نرسیدم.
  اگه اطلاع دارید راهنماییم کنید؛ ممنون…

 25. باسلام من درسامانه سجام ثبت نام کردم ودر پیش خوان هم اهراز هویت کردم وکد بورسی هم گرفتم برای خرید سهام باید چکارکنم ممنون

  1. سلام، اگر راهنمای استفاده از نرم افزار معاملاتی مدنظر شماست از کارگزاری که کدگرفتید باید این راهنما رو بخواید
   اگه کارگزاری آگاه کد گرفتید، در مورد معاملات آنلاین در کارگزاری آگاه این راهنما رو بخونید
   اگه منظور شما انتخاب سهام مناسبه مطالب این صفحه میتونه کمک کنه

  1. سلام، کارمزد کارگزاری ها یکسان هست ولی برخی کارگزاری ها تخفیف کارمزد به مشتریان میدن.
   جدول نرخ کارمزد:
   کارمزد کارگزاری

   1. مهندس جان دمت گرم بابت اطلاعات خوب پاسخ دادن هاتون . واقعلا از مطالبتون استفاده کردیم

     1. سلام وقت بخیر
      بنظرتون بین کارگزاری مفید و آگاه کدوم انتخاب کنم؟

   2. سلام من میخوام وارد بورس بشم و هیچ اطلاعاتی ندارم چه کاری باید انجام بدم لطفا دقیق راهنماییم کنید ممنون میشم

 26. سلام. وقت بخیر. من تازه کار هستم و می خواستم در یک شرکت کارگزاری ثبت نام کنم ولی یه سوال واسم پیش اومد، کدوم یک از کارگزارهای بورس درست کار تر از بقیه هستش؟ منظورم اینکه بدون رانت و دوز و کلک هستش؟ کدوم شرکتی هستش که اهضای هیت مدیره‌اش بدون رانت و پارتی هستند و در حق مشتریان‌شان ظلم نمیکنند؟

 27. سلام وقت بخير ميخوام بدونم كه كدوم كارگزاري در خريد وفروش از همشون سريع است يعني سفارش بزاري زود در رديف جلو باشه اگر جوابشو بگيد لطف ميكنيد

 28. سلام
  دوستان فقط خواستم یه تجربه شخصی رو بهتون اعلام کنم.
  به هیچ عنوان سمت کارگزاری فارابی نرید.
  کلا هنگ میکنه سرورشون
  برای امتحانم کافیه با شمارهخ پشتیبانیشون که 1561 هست تماس بگیرید
  ببینید چند نفر تو صف هستن و چقدر به شما زمان میده تا به اپراتور وصل بشید و آخرشم میگن که بله سیستم مشکل داره و حل میشه.
  من بعد از کلی ضرر مجبور شدم کارگزاریم رو عوض کنم و دیگه خدارو شکر راحت شدم.
  کارگزاری که الان هستمو نمیگم که نگین میخواسته تبلیغ کنه و …
  موفق باشید و آرزو دارم کارتون به کارگزاری مفید نیوفته

  1. من الان دوتا انتخاب داشتم، که شما هر دو را رد کردید، خب کجا خوبه وقتی تجربه کردید؟! ،الان شما دوتا را نفی کردید، خب یکی را هم تبلیغ کنید :))

   1. من کارگزاری مفید کد گرفتم راضیم ازش کلاس آموزش رایگان ،حضوری و آنلاین هم داره . ظاهرا جزو اولین کارگزاری ها هستش . اطلاعاتش تو سایتش موجوده. این دوستمون هم ظاهرا منظورشون فارابی بوده

    1. هیچ وقت سمت کارگزاری فارابی نرید. اینو با تجربه چندین ساله میگم. اوایل به دلیل سامانه معاملاتیش حاضر نبودم کارگزاریمو تغییر بدم ولی اینقد سامانه ش هنگ میکنه و هیچ کی پاسخگو نیس و اصلا براشون مهم نیس بی خیالش شدم
     پیشنهاد دلسوزانه

     1. موافقم منم دارم در میام از فارابی 21 بهمن و هفته قبلش کلا قطع بود .هیچ معذرت خواهی ساده هم نکردن .

 29. سلام وقت بخیر، توی عرضه اولیه هر شخص تعداد خاصی می‌تونه خرید کنه ، حالا سوالم اینه که آیا وقتی توی چند تا کارگزاری ثبت نام کنیم میشه توی هر کارگزاری عرضه اولیه شرکت را خرید کرد یا فقط یکبار میشه خرید کرد

 30. یه سوال دیگه هم داشتم تو شهر ما فقط آگاه شعبه داره میشه اونجا ثبت نام کنم بعدا رفتم تهران اونجا یه کارگزار دیگه باز ثبت نام کنم…یعنی میشه بیشتر از یه کارگزار عضو بود؟

 31. سلام.تازه وارد این عرصه شدم. سوالی دارم. ایا واقعا با توجه به سیستم آنلاین که راه افتاده رتبه و درجه کارگزاری ها مثل سابق اهمیت داره در انتخاب کارگزاری و موفقیت در معاملات شما؟ و بعد اینکه اگه بخوای کارگزاریتو عوض کنی به هر دلیلی، مراحلش چیه؟ باید کد قبلیتو ابطال کنی یا میتونی بری و از یه کارگزاری جدید هم کد بگیری و از طریق سایت اونها خرید و فروش کنی و اون قبلیه رو بی خیال بشی؟

  1. سلام، رتبه تاثیر داره ولی باید به گستردگی و نوع خدمات کارگزاری هم دقت کنید
   و همینطور نیازهایی که دارید
   در موفقیت شما از این لحاظ میتونه تاثیرگذار باشه که سیستم معاملاتی کارگزاری کمتر دچار اختلال بشه و در شرایطی که میخواید یک سفارش مهم ارسال کنید به خوبی کار کنه
   در هر زمان میتونید با یک کارگزاری دیگه کار کنید، نیازی هم به بستن حساب نزد کارگزاری سابق نیست
   در هر زمان امکان کار با چندین کارگزاری هم وجود داره و اجباری نیست حتما معاملات رو از طریق یکی از کارگزاری ها انجام بدید
   ولی اگه سهامی رو از طریق کارگزاری x خریدید، برای اینکه بتونید اون سهام رو از طریق کارگزاری y بفروشید باید درخواست تغییر کارگزاری ناظر رو به کارگزار y بدید
   پس هر سهامی که از طریق کارگزاری قبلی خریدید، میتونید به کارگزاری جدید منتقل کنید (همونطور که اشاره شد از طریق قابلیتی با نام “تغییر کارگزار ناظر”)

 32. سلام ؛ عضو کارگزاری آگاه هستم ؛ راس ساعت ۸:۳۰:۰۰ اوردر خرید میزارم ساعت ۸:۳۰:۰۷ به بعد تایید میشه ! تازه خوب شو گفتم 🙂 تو همه کارگزاری ها اینگونه است ؟ سرعت نتم هم فوق العاده س !

 33. آگاه هستم اصلا راضی نیستم برنامه آگاه نسبت به سایر کارگزاریها ضعیف تره بدلیل نامشخص در برنامه نتونستم عرضه اولیه ها رو بخرم کارمندان شعبه اصفهانهیچ اهمیتی به مشتریها نمیدن مسئول شعبه هم که افتضاح

 34. سلام
  کارگزاری ملت بهتره یا حافظ؟؟؟
  من یکی از دوستانم از کارگزاری حافظ کد بورسی گرفته میگه برای خرید و فروش عرضه اولیه باید هی زنگ بزنم بگم پول رو جابه جا کنن
  خواستم ببینم درسته همچین چیزی؟؟

  1. سلام
   من فکر میکردم خیلی از لحاظ دسترسی به اطلاعات و منو برنامه راحت باشم ولی این نبود متاسفانه نسبت به کار گزاری قبل یک خیلی ضعیف هست
   مثلا کارگزاری سپه
   ۵تا صحفه داره که ۲تا قابل ویرایش نیست ۳تا قابل برنامه ریزی هست واز لحاظ تناسب صحفه خیلی بهتر هست آگاه دست رسی خیلی سختی داره

 35. سلام وقت بخیر . من از طریق آگاه ثبت نام کردم و هنوز مدارکم رو برای دریافت کد نفرستادم.میتونم معرف ام رو عوض کنم یا شخص دیگه ای رو جایگزین کنم؟

 36. سلام من حدود یک هفته است درسیستم سجام اهراز هویتم تایید شده ودفتر پیشخوان مدارک تایید شود را به ادرس سجام ارسال کرده است برای دریافت کد بورس چه کا رباید انجام دهم

 37. سلام دوست عزیز ، کارگزاری خارزمی رو یکی از دوستان پیشنهاد کرده میخواستم بونم کارگزاری خوبی هست ؟

 38. سلام
  فرق بورس بافرابورس و اوراق بهادر چیست؟و سوال دیگر ک سرمایه گزاری در‌کدام یک از این‌ها بهتراست و به چه دلیل پیشنهادتونه؟؟؟
  ممنون پاسخی برای مبتدیان بزارید

  1. سلام وقت شما بخیر
   از نظر یک سرمایه گذار عادی، تفاوت زیادی بین شرکت های پذیرفته شده در بورس یا فرابورس وجود نداره
   برای پذیرش شرکت ها در فرابورس شرایط آسانتری وجود داره ولی این موضوع به این معنی نیست که شرکتهای حاضر در فرابورس برای سرمایه گذاری مناسب نیستن

 39. سلام الان چندوقته میخام کارگزاري عوض عوض کنم. بنظر شما بین آگاه، مبین سرمایه و مفید کدوم بهتره

  1. 100 در صد مبین سرمایه
   باشگاه مشتریانی که مبین سرمایه داره هیچ کدوم ندارند با امتیازتون میتونید کتاب بورسی هدیه بگیرید سبد سهامتون رو تحلیل کنید و … به علاوه تحلیل های بینظیری که دارند و معرفی سهام ها و…
   همینطور ابزار های تکنیکالی که داره مثلا امکان ذخیره کردن قالب و … که یک چیز خیلی سادست اما مثلا همین آگاه نداره
   تنها مشکل مبین سرمایه استفاده از اپلیکیشن همراه تریدر هستش که جدیدا خیلی هنگ میکنه
   امیدوارم نظرم تایید بشه 🙂

 40. سلام آیا ثبت نام آنلاین درکارگزاری ها ضروری است یا ثبت نام سلام کافی است؟ و اینکه خرید سهام از صندوق چه طور است؟

  1. سلام، افتتاح حساب در کارگزاری میتونه بصورت آنلاین انجام بگیره و یا حضوری
   انتخاب با شماست
   در هر حال چه ثبت نام غیرحضوری باشه و چه حضوری، باید احراز هویت انجام بگیره

   در مورد صندوق ها، بستگی به نوع صندوق داره.
   برای خرید واحدهای صندوق های سرمایه گذاری، نیازی به کد بورسی ندارید
   اما اگر بخواید صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) رو خریداری کنید نیاز به کد بورسی هست

 41. با سلام
  میخواستم بدونم با یه کد بورسی که از یه کارگزاری دیگه میگیریم میشه تو کارگزاری اگاه با همون فعالیت کرد یا دوباره باید تمام فرمهای ثبت نام رو از اول پر کرد و مراحل ثبت نام رو گذروند
  با تشکر

 42. سلام من بار اول هستش که وارد بورس میشم میخواستم ببینم کدوم کارگزاری رو پیشنهاد میکنین؟ممنون.

 43. سلام
  من بار اولم هست میخوام اارد بورس بشم و شنیدم رده های آ مثل مفید یا آگاه و … نسبت به ما سهم اولیا زیاد علاقه مند نیستن
  کدوم کارگزاری برای راه افتادن ما واقعا مناسب میتونه باشه

  1. سلام، اتفاقا این کارگزاری ها برای سرمایه گذاران خرد خدمات بهتری دارند
   مخصوصا آگاه، چون اگر سطح شما در باشگاه مشتریان این کارگزاری بالا بره میتونید تخفیف کارمزد و سایر مزایای رو دریافت کنید، صرف نظر از میزان سرمایه .

 44. سلام
  جناب جهاندیده میشه بفرمائید چقدر میشه به سبدهای پیشنهادی کارگزاری ها با بازدهی بالا اعتماد کرد؟ و آیا مثلا اگر من کارگزاری فارابی رو به عنوان کارگزار خودم انتخاب کنم میتونم سبد پیشنهادی از آگاه دریافت کنم؟ یا هر کارگزاری فقط به مشتریان خودش این خدمات رو ارائه میده؟
  ممنون

  1. سلام
   معمولا کارگزاری ها روی این موضوع حساس نیستند که فقط به مشتریان خودشون خدمات ارائه بدن
   شما میتونید در چندین کارگزاری حساب داشته باشید و در اغلب مواقع حتی بدون داشتن سهام نزد اون کارگزاری، از پیشنهاداتی که بصورت سرویس‌های جانبی داده میشه استفاده ببرید

 45. سلام وقتتون بخیر.
  من بین کارگزاری های آگاه و فارابی مردد هستم.
  من کارگزاریی رو مدنظرمه که کیفیت و سرعت بهتری در ارائه خدمات داشته باشه.
  به نظر شما کدام یک بهتره؟ یا میشه در هر دو ثبت نام کنم؟
  سپاس

  1. نرم افزار کارگزاری فارابی سرعت پایینه و هنگ میکنه. له نظرم بین مفید و آگاه یکی رو انتخاب کنید. مفید ایزی تریدر داره که میتونید به صورت مهمان با نرم افزار کار کنید و نرم افزار خوبی داره. فقط مصرف باتری بالایی داره

 46. درود
  سپاس از زحماتتون
  در قسمت مقایسه فارابی و آگاه، نوشتید آگاه سیستم معاملاتی یکپارچه و سریع نداره !
  از طرفی، مفید چندین سیستم مستقل و متصل به هم داره !
  الان که 26 شهریور 97 هست، هنوز هم آگاه رو پیشنهاد میدین؟
  چه چیزیش از مفید و فارابی سر تره؟

  سپاس

  1. سلام و درود
   در قسمت مقایسه فارابی و آگاه ما ننوشتم که آگاه سیستم معاملاتی یکپارچه و سریع نداره
   اشاره نکردن به یه ویژگی به معنای نبودش نیست، شاید از لحاظی سیستم آگاه هم با باشگاه مشتریانش یکپارچه دونست
   منظور از یکپارچه بودن در فارابی، دسترسی به معاملاتی آتی سکه در پنل معاملات اوراق بهاداره.
   در ضمن ما در مطلب اسمی از مفید نبردیم
   الان که 26 شهریور 97 شده هم آگاه رو پیشنهاد میدم و هم فارابی رو
   شاید فردا نظرم عوض شد و یه کارگزاری دیگه رو هم پیشنهاد دادم

 47. سلام من ماهانه ۲۰میلیون تمن سهم میخرم و در سال چیزی حدودن ۲۰۰میلیون تومان میخرم و میفروشم میخاستم بدونم از نظر قانونی اشکالی نداره اگر کسی گردش حساب بالا داشته باشه اشکالی داره یا نه ممنون

 48. سلام
  ممنون از توضیحات کامل شما
  خود سازمان بورس هم باتوجه به همه جوانب کیفی و کمی کارگزاری ها رو رتبه بندی میکنه که میتونید از لینک زیر رتبه کارگزاری ها رو مشاهده کنید.
  https://seo.ir/Page/cZj5uOdNIYOMRmuL-ErfTA==/%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C
  چندین ساله مفید اوله در رده های دیگه هم باهنر و مبین سرمایه و بانک کشاورزی هستند آگاه هم پنجمه

  1. سلام. لینکی که شما دادید فقط مربوط به رتبه بندی «الف» تا «د» کارگزاری هاست که سازمان بورس انجام میده.
   ترتیبی که کارگزاری ها در این فایل چیده براساس همین رتبه است و نه چیز دیگه.

 49. سلام. کارگزاری آگاه فقط صندوق سهام داره یا سرمایه‌گذاری مختلط هم داره؟ میشه در یک کارگزاری کد معاملاتی گرفت و در یک صندوق دیگر واحد صادر بشه؟! مرسی از پاسخگویی شفاف.

 50. سلام دوست گرامی. لطف میکنید بهترین کارگزاری رو برای شروع کار در حال حاضر بهم پیشنهاد بدید؟ بین مفید و آگاه مردد هستم. نمیدونم اینقدر مته به خشخاش گذاشتن لازم هست یا نه، اما جایی شنیدم که سایت آگاه در زمان عرضه اولیه به دلیل حجم بالای ترافیک دچار مشکل میشه. آیا این صحت داره؟ با توجه به اینکه علاقه مندم به صورت آنلاین معامله کنم و تحلیل هام هم به صورت آنلاین انجام بشه چه کارگزاری رو پیشنهاد میدید؟ ببخشید طولانی شد. دم شما گرم.

  1. سلام وقت بخیر
   انتخاب کارگزاری بستگی داره به خدماتی که نیاز دارید
   روش عرضه اولیه هم خیلی وقته عوض شده و دیگه نیازی به ارسال سفارشات بصورت یکجا یا در لحظه ای خاص نیست.
   مدتی 2 ساعته برای ارسال سفارش عرضه اولیه تعیین میکنن و همه افراد میتونن توی این فرصت 2 ساعته سفارش رو ارسال کنن.
   به طور کلی کارگزاری آگاه رو پیشنهاد میکنم، با توجه به وجود باشگاه مشتریان و مزایایی که داره.

   1. اگر “کد باشگاه” کارگزاری آگاه را دارید برایم بفرستید تا در قسمت معرف ثبت کنم.

  2. تو فرم ثبت نام «آگاه» شغل، میزان درآمد، آدرس و کد پستی محل کار و کلی اطلاعات بیجای دیگه رو بصورت اجباری از شما میخواد. انگار مشتری بدهکار ایناست که علاوه بر سرمایه‌ش کلی اطلاعات شخصی دیگه رو هم در اختیارشون بزاره. این طرز تفکر طلبکارانه بدون شک در تمام موارد دیگه‌شون هم وجود داره. من که مفید رو انتخاب کردم. البته اونم تو عمل مشخص میشه ولی حداقل این پررو بازیا رو از اول درنیاورده بود یه فرم معقول داشت.

 51. سلام ببخشید کارگزاریهایی که تو خود سایت بورس نام برده شدن قابل اعتماد و تضمین شده هستن دیگ

 52. سلام دوست عزیز، چطور میشه فهمید که یک کارگذاری بورس معتبر است یا خیر؟ مخصوصا اگر در خارج از کشور باشه!
  برای مثال شرکت یونیک فایننس که در شهر زوریخ سوئیس هست یک کارگذاری در بازار بورس نزدک آمریکاست، این کارگزاری خدمات خیلی عالی ارائه میده ولی از کجا میشه بهش اعتماد کرد و یا اینکه از کجا میشه فهمید که این شرکت مورد تایید بازار بورس نزدک هست یا خیر؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید..

   1. بله، یونیک فاینانس، فایننشیال و شرکتهای مشابه که ادعای خرید سهام شرکتهای خارجی دارن همگی کلاهبردارن.
    یه مدت دیگه متاسفانه شاهد ضرر کردن عده ای خواهیم بود که فریب این شرکتها رو خوردن.

   2. سلام من قبل از عید کد بورسیم بهم اس ام اس شد و تو کارگزاری خوارزمی ثبت نام کردم الان میخوام به مفید تغییرش بدم ولی اصنن نمیدونم باید چیکار کنم چون ثبت ناممو تو دفتر پیشخوان انجام دادم و کلا چیزی بهم ندادن گفتن نامه نگاریا با کارگزاری و دفتر پیشخوان هست شما همون کد رو گرفتی کارت تموم شه بعدشم ایمیلمو ک وارد کرده بودم رمزش یادم نیست خود‌ کارگزاری بهم اس داد که اطلاعات لازم رو ببهم ایمیل کردن الان نمیدونم اصن بخوام وارد سیستمشون بشم باید چیکار کنم و اینکه بخوام کارگزاریمو عوض کنم باید چیکار‌کنم مدرکی باید دستم باشه که رفتم کارگزاری مفید به اونا بدم؟

 53. سلام لطفا کارگزاریهایی که خدمات بهتری به همه مشتریان نسبت به دیگر کارگزاریها ارائه میدهندبه ترتیب اولویت معرفی فرمایید؟

 54. سلام
  میشه همزمان توی چند تا کارگزاری ثبت نام کرد و باهاشون خرید و فروش انجام داد؟
  یعنی چند کد بورسی برای یک نفر اشکال نداره؟
  با تشکر

  1. سلام وقتتون بخیر…یکی می گفت کارگزار بانک صنعت و معدن خوبه چون نیمه دولتی هست ولی هر کسی رو قبول نمی کنه…میشه نظرتونو در این مورد بگید ممنون

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

 • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
 • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
 • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
 • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.