چرا آموزش بازاریابی محتوا انقدر مهم است؟

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
مقاله بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا از عباراتی است که استفاده از آن در حال افزایش است. در این نوشته قصد داریم نگاهی به بازاریابی محتوا داشته باشیم و یک سایت برای یادگیری بازاریابی محتوا به شما معرفی کنیم.

بازاریابی محتوا برای فروش است و این امری بدیهی است، اما این روش بازاریابی تا حد زیادی از روش‌های سنتی فاصله دارد.
اهمیت بازاریابی محتوا تا آن حد است که بیل‌گیتس درباره بازاریابی محتوا گفته “محتوا پادشاه است!”

اما بیل گیتس باید صحبتش را با این گفته تکمیل می‌کرد که “اگر برای محتوایی بازاریابی صورت نگیرد، مثل پادشاهی بدون تاج می‌ماند” .

بازاریابی محتوا روشی استراتژیک برای بازاریابی است و روی تولید و توزیع محتوای متمرکز می‌شود. با این روش می‌توان مخاطبانی هدفمند را جذب کرده و آنها را نگهداری کرد تا بعدا به مشتری سودآوری تبدیل شوند.
بازاریابی محتوا از فرایندهای بلندمدت است و به همین خاطر برخی از شرکت‌ها و کسب‌وکارهایی که نیازمند نتیجه سریع هستند، گاهی آنرا نادیده می‌گیرند. تمرکز اصلی در بازاریابی محتوا ایجاد رسانه‌ای می‌باشد که بطور مستمر محتوایی مرتبط تولید کند و به آسانی به دست مخاطب برساند.

بازاریابی محتوا که با نام بازاریابی محتوایی نیز شناخته می‌شود را می‌توان هنر برقراری ارتباط از طریق محتوا با مشتریان بالقوه و تبدیل آنها به مشتریان بالفعل دانست.

برای کسب‌وکارهایی که قبل از فروش محصول، نیاز به آموزش مشتری دارند، بازاریابی محتوا یکی از بهترین گزینه‌هاست و حتی می‌توان گفت در این کسب‌وکار، اگر محتوایی وجود نداشته باشد نقص بزرگی حاکم است.

البته اگرهم محصول شما طوری باشد که نیاز به آموزش نداشته باشد، بازهم با بازاریابی محتوا می‌توانید مشتریان را به سوی خود جذب کنید. اشتراک‌گذاری اطلاعات مفید و کاربردی مرتبط با نیاز مخاطبان‌تان سبب می‌شود که سرعت تبدیل شدن یک مشتری عادی به یک خریدار وفادار، افزایش یابد و آنها برای محصولات جدیدتان به شما مراجعه کنند. دلیل مراجعات بعدی نیز این است که آنها شما را به عنوان منبعی مطلع می‌شناسند.

بازاریابی محتوا، توسط کمپانی‌های بزرگی چون مایکروسافت، سیسیکو و P&G مورد استفاده قرار می‌گیرد و بی‌شک برای آنها مفید بوده که همواره سعی بر گسترده کردن رسانه‌های خود دارند. کسب‌وکارهای نوپا هم می‌توانند با هزینه‌ای کم، سراغ این روش مفید بروند و کسب‌وکار خود را بواسطه انتشار گسترده محتواهای مفید رشد دهند.

 بسیاری از سایت‌ها هستند که مقالات مختلف و متفرقه‌ای از بازاریابی محتوا منتشر می‌کنند اما نکته مهم در یادگیری بازاریابی محتوا این است سایتی را دنبال کنید که بصورت تخصصی در زمینه آموزش بازاریابی محتوا در حال فعالیت است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
1 نظر
 1. باسلام
  لطفا این پکیج ها رااگه امکان داشته باشدبهصورت رایگان دراختیاراعضاقراردهید ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب