چرا آموزش بازاریابی محتوا انقدر مهم است؟

مقاله بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا از عباراتی است که استفاده از آن در حال افزایش است. در این نوشته قصد داریم نگاهی به بازاریابی محتوا داشته باشیم و یک سایت برای یادگیری بازاریابی محتوا به شما معرفی کنیم.

بازاریابی محتوا برای فروش است و این امری بدیهی است، اما این روش بازاریابی تا حد زیادی از روش‌های سنتی فاصله دارد.
اهمیت بازاریابی محتوا تا آن حد است که بیل‌گیتس درباره بازاریابی محتوا گفته “محتوا پادشاه است!”

اما بیل گیتس باید صحبتش را با این گفته تکمیل می‌کرد که “اگر برای محتوایی بازاریابی صورت نگیرد، مثل پادشاهی بدون تاج می‌ماند” .

بازاریابی محتوا روشی استراتژیک برای بازاریابی است و روی تولید و توزیع محتوای متمرکز می‌شود. با این روش می‌توان مخاطبانی هدفمند را جذب کرده و آنها را نگهداری کرد تا بعدا به مشتری سودآوری تبدیل شوند.
بازاریابی محتوا از فرایندهای بلندمدت است و به همین خاطر برخی از شرکت‌ها و کسب‌وکارهایی که نیازمند نتیجه سریع هستند، گاهی آنرا نادیده می‌گیرند. تمرکز اصلی در بازاریابی محتوا ایجاد رسانه‌ای می‌باشد که بطور مستمر محتوایی مرتبط تولید کند و به آسانی به دست مخاطب برساند.

بازاریابی محتوا که با نام بازاریابی محتوایی نیز شناخته می‌شود را می‌توان هنر برقراری ارتباط از طریق محتوا با مشتریان بالقوه و تبدیل آنها به مشتریان بالفعل دانست.

برای کسب‌وکارهایی که قبل از فروش محصول، نیاز به آموزش مشتری دارند، بازاریابی محتوا یکی از بهترین گزینه‌هاست و حتی می‌توان گفت در این کسب‌وکار، اگر محتوایی وجود نداشته باشد نقص بزرگی حاکم است.

البته اگرهم محصول شما طوری باشد که نیاز به آموزش نداشته باشد، بازهم با بازاریابی محتوا می‌توانید مشتریان را به سوی خود جذب کنید. اشتراک‌گذاری اطلاعات مفید و کاربردی مرتبط با نیاز مخاطبان‌تان سبب می‌شود که سرعت تبدیل شدن یک مشتری عادی به یک خریدار وفادار، افزایش یابد و آنها برای محصولات جدیدتان به شما مراجعه کنند. دلیل مراجعات بعدی نیز این است که آنها شما را به عنوان منبعی مطلع می‌شناسند.

بازاریابی محتوا، توسط کمپانی‌های بزرگی چون مایکروسافت، سیسیکو و P&G مورد استفاده قرار می‌گیرد و بی‌شک برای آنها مفید بوده که همواره سعی بر گسترده کردن رسانه‌های خود دارند. کسب‌وکارهای نوپا هم می‌توانند با هزینه‌ای کم، سراغ این روش مفید بروند و کسب‌وکار خود را بواسطه انتشار گسترده محتواهای مفید رشد دهند.

 بسیاری از سایت‌ها هستند که مقالات مختلف و متفرقه‌ای از بازاریابی محتوا منتشر می‌کنند اما نکته مهم در یادگیری بازاریابی محتوا این است سایتی را دنبال کنید که بصورت تخصصی در زمینه آموزش بازاریابی محتوا در حال فعالیت است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

1 نظر
  1. باسلام
    لطفا این پکیج ها رااگه امکان داشته باشدبهصورت رایگان دراختیاراعضاقراردهید ممنون

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.

مطالب مرتبط

آموزش کامل کسب درآمد از همکاری در فروش

همکاری در فروش، استفاده از اهرم است. شما با معرفی محصولات دیگران پورسانت می‌گیرید. بنابراین نیازی به تولید محصول ندارید. اما چگونه باید شروع کرد؟ در این مطلب روش کسب…
بیشتر بخوانید