پلتفرم Dataeum: جمع‌آوری کامل داده‌های مکان‌های فیزیکی ( 100 درصد دقیق)

جمع آوری داده مکان های فیزیکی شهر و کشورها

امروزه ما در عصری زندگی می‌کنیم که بسیاری از افراد آنرا عصر اطلاعات می‌نامند. زمانه‌ای که تولید اطلاعات، قلب هر اکوسیستمی به شمار می‌رود.

کسب و کارها (با اندازه‌های بزرگ و کوچک)، به روش‌های مختلف برای پیشرفت و رشد از داده‌ها استفاده می‌کنند. 4.4 تریلیون گیگابایت داده دیجیتالی جمع‌آوری شده کنونی، تا سال 2020 به 44 تریلیون گیگابایت خواهد رسید (منبع آمار). با این حال یکی از جنبه‌های منفی این تولید عظیم داده، پایین آمدن کیفیت در داده‌ها خواهد بود که باعث می‌شود زیان سالانه معادل 3.1 تریلیون دلار فقط در آمریکا به وجود آید.

داده کاربرد بسیاری دارد، میلیاردها کاربر از داده‌ها استفاده می‌کنند تا علایق خود را شناسایی کرده و با نقشه به مکان‌های دلخواه‌شان برسند. با این حال فقط بخش بسیار کمی (کمتر از 0.5 درصد) از داده‌های دنیا تحلیل و استخراج شده است. (منبع آمار)

روی نقشه‌ها فقط 8 درصد از مناطق علامت‌گذاری شده دقیق هستند و 80 درصد از فهرست‌های آنلاین (که اطلاعات مکان‌ها را نمایش می‌دهند) شامل اطلاعات متناقض، نادرست یا فاقد داده‌های مرتبط مکان‌های فیزیکی هستند. (منبع آمار) این موضوع به خاطر این است که داده‌ هنوز خام و پالایش نشده است و به سختی می‌توان آنرا یافت.

به عنوان افرادی که در این عصر زندگی می‌کنیم، ما از طریق اقدامات‌، رفتارها و حرکات‌مان به ابزارهای جمع‌آوری داده تبدیل شده‌ایم. این کارها و رفتارهای ما باعث به وجود آمدن ثروت و دارایی برای بسیاری از شرکت‌ها شده است. البته آنها در اغلب اوقات این داده‌ها را بدون رضایت ما بدست آورده‌اند و هیچ پاداشی نیز بابت تولید این داده‌ها بدست نیاورده‌ایم. اما آیا این رویکرد، عادلانه است؟

معرفی Dataeum

Dataeum یک پلتفرم مبتنی بر بلاک‌چین است که از جمع‌سپاری (crowdsourcing) استفاده می‌کند تا همه داده‌های مربوط به مکان‌های فیزیکی را در سرتاسر دنیا و با دقت 100 درصد، گردآوری کند (داده‌هایی مانند فروشگاه‌ها، پمپ بنزین‌ها، علائم ترافیکی و…).

اینکار با استفاده از نیروی “افراد گردآورنده داده” که در ازای ثبت داده‌های متعلق به مکان‌ها، توکن XDT را به عنوان پاداش می‌گیرند انجام خواهد شد.

در واقع ماموریت Dataeum، قراردادن انسان‌ها در مرکز اکوسیستم داده است.

با افزایش میزان داده‌ها، پلتفرم Dataeum با چالش‌هایی مانند مالکیت و قابلیت اتکا بودن داده دست و پنجه نرم می‌کند. لازم است داده‌ها تمرکززدایی شده، تفکیک شوند و برای جمع‌آوری آنها انگیزه و پاداش تعیین شود. خوشبختانه ظهور راهکارهای مبتنی بر همکاری با استفاده از بلاک‌چین و قراردادهای هوشمند، رسیدن به این هدف را ممکن ساخته است.

Dataeum با استفاده از جمع‌سپاری، اولین پلتفرم مشارکتی و غیرمتمرکز را برای تولید داده معرفی می‌کند. اکنون هر شخص قادر خواهد بود مقادیر زیادی از داده‌های فیزیکی را از طریق اپلیکیشن موبایل جمع‌آوری کند و در ازای آن، توکن ارز دیجیتال دریافت نماید.

این راهکار نوآورانه باعث خواهد شد 100 درصد از داده‌های دنیای واقعی با دقت 100 درصدی جمع‌آوری شود.

Dataeum باعث از بین رفتن واسطه‌گری خواهد شد و داده‌ها بطور امن و آزاد بین گردآورندگان داده و خریداران داده جریان خواهند یافت. نقش Dataeum در این میان این است که یک پلتفرم قابل گسترش، قابل اتکا و امن بسازد تا روابط بین طرفین با اطمینان و امنیت برقرار شود.

Dataeum قصد دارد پارادایم سابق را تغییر دهد تا از این به بعد، جمع‌آوری و تولید داده توسط شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ استثمار نشود.

در طول 2 سال گذشته اپلیکیشن این پلتفرم راه‌اندازی و اجرایی شده است. داده‌های مناطق موردعلاقه کاربران در شهرهایی مانند لندن، پاریس و بارسلونا جمع‌آوری شده و چندین شرکت مجوز استفاده از دیتابیس این مجموعه را دریافت کرده‌اند. بنابراین این مدل کسب و کار، قابلیت گسترش و سودآوری خود را ثابت کرده است.

توکن Dataeum

توکن Dataeum با نماد (XDT) پایه و اساس مبادله داده‌ها در کل شبکه خواهد بود. این توکن به اثر متقابل در این سرویس‌ها کمک می‌کند:

 • جمع آوری داده: به گردآورندگان داده‌ها به خاطر مشارکت‌شان در جمع‌آوری داده‌های فیزیکی و جاری توکن پرداخت می‌شود.
 • قراردادن لایسنس برای داده‌ها (اجاره): لایسنس داده برای خریداران، جهت استفاده از داده‌های فیزیکی و جاری.
 • مشاوره در خصوص داده: برای دارندگان توکن.
 • کسب مالکیت بهره‌برداری از داده ( data ownership exploitation یا DOE): برای دارندگان توکن.
 • توسعه نقش‌های جامعه کاربران: ایجاد قابلیت تعامل سایر بازیگران بازار با جامعه کاربران.
 • اقدامات تعاملی اعضا با هم: تواناساختن جامعه کاربران برای تعامل با سایرین.
 • تعامل با فروشندگان: تواناساختن فروشندگان برای تعامل با جامعه کاربران.

کسب توکن XDT

جزییات ICO

تعداد کل توکن‌: 1 میلیارد
توکن‌های منتشرشده: 500 میلیون
قیمت توکن: هر 1 اتریوم معادل 12000 توکن XDT
حداکثر سرمایه موردنیاز: 35000 اتریوم
ارزهای قابل پذیرش در ICO: اتریوم، بیت‌کوین و ارز رایج
حداقل سرمایه‌گذاری: 0.2 اتریوم، 0.01 بیت‌کوین یا 100 دلار
تاریخ پیش‌فروش: از 2 جولای تا 5 آگوست (5 دوره با پاداش‌های مختلف)

جزییات بیشتر این پروژه و سرمایه‌گذاری در آن را در سایت بخوانید: https://dataeum.io

دانلود White paper: دریافت و خواندن

bountyhive

.

 

توجه: امنیت ارز دیجیتال‌تان را حفظ کنید تا در آینده حسرت نخورید. با این کیف پول از بیت‌کوین و سایر ارزهایتان محافظت کنید:

نامویژگی‌هاامتیاز
کیف پول Cool Wallet
 • عدم اتصال مستقیم به اینترنت (امنیت کامل)
 • بیش از 150 هزارفروش در سرتاسر دنیا
 • ظاهر مدرن و به اندازه کارت بانکی
 • وارانتی 12 ماهه (تعویض در صورت خرابی)
 • انجام تراکنش با متصل شدن به موبایل
ستارهکیف پول کول والت

اکنون بخرید

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

 • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
 • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
 • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
 • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.