شرکت کارگزاری بهمن

شركت کارگزاری بهمن در تاريخ  1383/12/10 در قالب شرکت سهامی خاص تاسيس و تحت شماره  23004 در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکيت صنعتی مشهد به ثبت رسيد.

این کارگزاری با سرمایه 200 میلیارد ريال با بیش از 15 شعبه در استان‌های مختلف کشور به عنوان یکی از کارگزاران پیشرو در بازار سرمایه مشغول فعالیت است. انجام بزرگ‌ترین معامله بورس اوراق بهادار کشور به ارزش بیش از 75 هزار میلیارد ريال یکی از دستاوردها و افتخارات این شرکت محسوب می‌شود.

برای مشاهده لیست کارگزاری‌های فعال بازار سرمایه کلیک کنید!

طبق اطلاعات مندرج در وب‌سایت رسمی کارگزاری بهمن، موضوع فعالیت این شرکت به استناد ماده 3 فصل دوم اساسنامه آن، شامل امور مربوط به خدمات کارگزاری، معامله‌گری، خدمات مالی و… است.

مجموعه کارگزاری بهمن بر آن است با بهره‌گیری از توانمندی‌های کارآمدترین نیروهای متخصص، بهترین شرایط را برای هدایت سرمایه‌های خرد و کلان مشتریان به بازار بورس ایران فراهم آورد و با ارائه انواع خدمات عمومی و تخصصی گامی سازنده در راستای اعتلای فرهنگ سرمایه‌گذاری و رونق اقتصادی در کشور بردارد.

کارگزاری بهمن

خدمات شرکت کارگزاری بهمن

خدمات این کارگزاری شامل سه بخش اصلی است که در هریک نیاز مشتریان در بازار بورس ایران مرتفع می‌گردد. این بخش‌ها و زیرمجموعه‌های هریک طبق اساسنامه این شرکت عبارتند از:

1.خدمات كارگزارى، معامله گری و بازارگردانی

 • خريد و فروش اوراق بهادار پذيرفته‌شده در بورس اوراق بهادار، به نمايندگى از طرف اشخاص يا به حساب خود
 • پذيره‌نويسى اوراق بهادار پذيرفته شده در بورس

2. خدمات مالى

 • ارائه كمک و راهنمايى به شركت‌ها به منظور نحوه عرضه سهام آنها براى فروش در بورس اوراق بهادار
 • راهنمايى شركت‌ها در مورد طرق افزايش سرمايه و نحوه عرضه سهام و ديگر اوراق بهادار براى فروش در بورس اوراق بهادار
 • انجام بررسی‌های مالى، اقتصادى، سرمايه‌گذارى، ارائه خدمات و نظر مشورتى به سرمايه‌گذاران

3. امور مالى و سایر خدمات

 • اخذ تسهيلات اعتبارى از بانك‌ها و اشخاص
 • اداره امور سرمایه گذاری‌ها، به نمايندگى از طرف اشخاص

از دیگر خدمات این کارگزاری به مشتریان می‌توان به اطلاع‌رسانی از طریق سیستم پیام کوتاه، ارسال قیمت 5 سهم انتخابی، حجم معاملات و شاخص کل، ارائه خدمات مربوط به کارگزار الکترونیک از طریق سایت این کارگزاری، امکان مشاهده صورتحساب، امکان واریز وجه به حساب کارگزاری، امکان مشاهده آخرین وضعیت سفارشات مشتری، امکان تشکیل پرتفوی سهام توسط مشتریان، امکان درخواست وجه از طریق سایت شرکت و… اشاره کرد.

لازم به ذکر است پشتیبانی مناسب از مشتریان از طریق روش‌های مختلف گفتگوی متنی، تماس تلفنی و ایمیل از دیگر خدمات این کارگزاری است. پشتیبانی به صورت 24 ساعته فعال نیست و مشتریان تنها در ساعات فعالیت بورس می‌توانند از این خدمت استفاده کنند.

انواع معاملات در کارگزاری بهمن

انجام معاملات در این کارگزاری به صورت آنلاین و آفلاین امکان‌پذیر است و معامله به صورت تلفنی در این کارگزاری صورت نمی‌پذیرد.

با امکان دسترسی سریع، آسان و مطمئن سرمایه‌گذاران به سامانه معاملات بازارهای اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران در هر نقطه از جهان از طریق کارگزاری بهمن و تنها با استفاده از رایانه شخصی و تلفن همراه متصل به اینترنت، امکان ثبت سفارشات خریدوفروش و پیگیری سفارشات به صورت آنلاین وجود دارد.

از مهم‌ترین انواع معاملات قابل انجام در این کارگزاری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • معاملات قراردادهای آتی سهام: قراردادهای آتی سهام، قراردادی دوطرفه است که بر اساس آن خریدار و فروشنده تعهد می‌کنند سهام پایه قرارداد را به قیمت مشخص و در تاریخ معینی در آینده معامله کنند. از بین کارگزاران دارای مجوز معاملات قراردادهای آتی، کارگزاری بهمن جزء فعال‌ترین کارگزاری‌ها در استفاده از این ابزار مالی از نظر تعداد مشتری و حجم قراردادهای معامله شده در بازار است.
 • معاملات اوراق اختیار معامله: قرارداد اختیار معامله قراردادی است که براساس آن یک طرف معامله حق خرید یا فروش دارایی مشخصی را به قیمت مشخص در تاریخ مشخص به دست می‌آورد. درواقع خریدار قرارداد در ازای پرداخت مبلغ معینی هنگام عقد قرارداد، حق انجام معامله معینی را در آینده به دست می‌آورد. از طرف دیگر فروشنده‌ی قرارداد اختیار معامله در ازای دریافت مبلغ معینی هنگام عقد قرارداد، حق انجام معامله را به خریدار واگذار می‌کند. این نوع معامله نیز در این کارگزاری قابل انجام است و فایل راهنمای معاملات اختیار معامله نیز در سایت این بروکر موجود است.

صندوق سرمایه‌گذاری بهمن گستر

صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی بهمن گستر با شماره ثبت 11324 نزد سازمان بورس و اوراق بهادار از صندوق‌هایی است که مدیریت آن با کارگزاری بهمن است.

این صندوق از سال 1394 آغاز به کار کرده است و تاکنون نیز به عنوان یکی از صندوق‌های بازارگردانی مشغول به فعالیت است و بیش از 90 درصد واحدهای آن به سهام تعلق دارد و بخشی نیز مربوط به سپرده بانکی و دارایی‌های دیگر است. لازم به ذکر است سیستم کاری این صندوق با مدیریت کارگزاری بهمن، ضمانت نقدشوندگی را شامل نمی‌شود.

مشاوره سرمایه‌گذاری و سبدگردانی کارگزاری بهمن

در شرکت بهمن کارگزاری در بورس، شامل ارائه مشاوره‌های تخصصی در حوزه سرمایه‌گذاری به مشتریان حقیقی و حقوقی نیز می‌شود که در حوزه سرمایه‌گذاری و سبدگردانی، اهم این خدمات به قرار زیر است:

 • بررسی و ارائه مشاوره به مشتریان در زمینه خرید، فروش یا نگه‌داری اوراق بهادار
 • تهیه گزارشات مربوط به ارزشیابی اوراق بهادار
 • معرفی ابزارهای جدید مالی به سرمایه‌گذاران
 • ارائه کمک و راهنمایی به شرکت‌ها درخصوص پذیرش و عرضه سهام در بورس اوراق بهادار
 • ارائه خدمات مشورتی به شرکت‌ها در زمینه تأمین مالی و استفاده از ابزارهای مختلف مالی
 • عقد قرارداد سبدگردانی اختصاصی با مشتریان براساس دستورالعمل‌های سازمان بورس و اوراق بهادار
 • مدیریت حرفه‌ای منابع مشتریان با استفاده از کادر مجرب و متخصص و با توجه به درجه ریسک پذیری مشتریان
 • استفاده از سیستم نرم‌افزاری پیشرفته جهت سبدگردانی

لازم به ذکر است مشاوره به شرکت‌ها نیز با ارائه کلیه خدمات مربوط به پذیرش سهام شرکت‌ها در بورس و فرابورس توسط کادر متخصص و باتجربه از دیگر خدمات مشاوره‌ای این کارگزاری است.

 هم‌چنین این کارگزاری با انجام فعالیت‌های تحقیقاتی درخصوص بازار سرمایه و ارائه گزارش‌های دوره‌ای طبق الزامات سازمان بورس به مشتریان و ارائه گزارش براساس تقاضای مشتریان در راستای توسعه فعالیت‌های بازار بورس و شفافیت عملکرد آن گام‌های موثری برداشته است.

بورس کالا کارگزاری بهمن

به واسطه کارگزاری بهمن، آن دسته از مشتریانی که در این کارگزاری ثبت‌نام نموده‌اند امکان فعالیت در بازار بورس کالا را نیز خواهند داشت.

از جمله فعالیت‌های قابل انجام در بورس کالا به کمک این کارگزاری می‌توان به خرید و فروش انواع کالاها و محصولات پتروشیمی و فلزی و کشاورزی پذیرفته‌شده در بورس کالا و فعالیت در زمینه خریدوفروش قراردادهای آتی قابل معامله در بورس کالا اشاره کرد.

هم‌چنین ارائه مشاوره در زمینه پذیرش و عرضه محصولات جدید در بورس کالا نیز در این کارگزاری صورت می‌پذیرد. لازم به ذکر است این کارگزاری در حوزه بورس انرژی نیز فعالیت دارد.

مجوزها و استانداردهای این کارگزاری

این کارگزاری از بورس اوراق بهادار و فرابورس، مجوز کارگزاری دارد و در صنایع و حوزه‌های مختلف از جمله محصولات فلزی، فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی، محصولات کشاورزی، سیمان و… کارگزاری سهام و اوراق بهادار را عهده‌دار است. انجام معاملات آتی در بورس اوراق بهادار، معاملات آتی در بورس کالا، معاملات آنلاین و… از امکانات این کارگزاری است که هریک براساس استاندارهای مقررشده صورت می‌گیرد.

 هم‌چنین فعالیت به عنوان مشاور پذیرش در بورس اوراق بهادار یا فرابورس، مشاور پذیرش در بورس کالا، مشاور عرضه اوراق بهادار نیز از سایر مجوزهای این کارگزاری است. این بروکر مجوز ایجاد صندوق سرمایه‌گذاری و عرضه واحدهای آن در بازار سرمایه را نیز زیرنظر سازمان بورس دارا است.

راه‌های ارتباطی

شرکت بهمن کارگزاری فعال در بورس، در استان‌های مختلف نمایندگی دارد و دفتر مرکزی آن در تهران نیز در خیابان خالد اسلامبولی واقع است.

سایت رسمی این کارگزاری bahmanbroker.ir است و ورود به حساب کاربری در این کارگزاری نیز از طریق سامانه آنلاین پلاس صورت می‌گیرد. در نهایت برقراری ارتباط تلفنی با این بروکر نیز از طریق شماره تماس 02183326 امکان‌پذیر است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • ارائه خدمات متمایز در قالب باشگاه مشتریان
 • سامانه معاملاتی اختصاصی و کاربرپسند
 • امکان دریافت اعتبار معاملاتی
 • امکان خرید آنلاین صندوق‌های سرمایه‌گذاری
 • امکان ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزشی تحلیل تکنیکال (تحلیل نموداری)
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عناوین مطلب

سایر کارگزاری‌ها

بررسی کارگزاری آبان
آبان مجموعه ای پویا و پیشرو در ارائه خدمات کارگزاری می باشد که در سال 1375 به عنوان کارگزار رسمی سازمان...
شرکت کارگزاری بانک کشاورزی
شرکت کارگزاری بانک کشاورزی به صورت سهامی خاص تاسیس شده و به شماره 103697 مورخ 21/12/1372 در اداره ثبت...
شرکت کارگزاری ابراز
شرکت کارگزاری ابراز از سال 1377 شروع به فعالیت نموده است. گروه تخصصی ابراز از فارغ التحصیلان کارشناسی...
شرکت کارگزاری دانا
شرکت کارگزاری دانا، یکی از کارگزاری‌های فعال در بورس اوراق بهادار و کالا بوده که ماموریت اصلی آن کمک...
شرکت کارگزاری اقتصاد بیدار
اقتصاد بیدار، یکی از کارگزاری‌های معروف و دارای رتبه “الف” در بازار بورس اوراق بهادار است...
همه چیز درباره کارگزاری تدبیرگران فردا + معرفی سامانه‌های معاملاتی آن!
یکی از شرکت‌های کارگزاری معروف که خدمات متنوعی را به کابران فعال در حوزه بازار سرمایه ارائه می‌دهد، “تدبیرگران...
شركت كارگزاری آتی ساز بازار
شركت كارگزاری آتی ساز بازار با مشاركت گروهی از مدرسین دانشگاه و كارشناسان ارشد مالی در تاریخ 24 فروردین...
شرکت کارگزاری تأمین سرمایه نوین
شرکت کارگزاری تأمین سرمایه نوین (سهامی خاص) در سال 1384 به شماره ثبت 18273 با اخذ مجوز از سازمان بورس...