آمادگی بورس کالا برای عرضه سیمان / امضاء تفاهم نامه با صندوق تضامین تعاونی ها

اخبار سیمانی ها

دبیر انجمن صنعت سیمان در چند وقت اخیر خبر از عرضه سیمان در بورس کالا از خرداد ماه سال جاری را داده بود این در حالی است که معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالا از هم اکنون آمادگی این شرکت را برای معاملات این محصول در بورس کالا اعلام کرد.

معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالا در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: شرکت بورس کالا در سال گذشته، جلسات متعددی را با حضور سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، سازمان بازرسی، انجمن صنعت سیمان و هچنین نمایندگانی از وزارت صنعت و معدن در خصوص ارزیابی و راهکارهای عرضه سیمان در بورس کالا را داشته است.

علی پناهی در خصوص انتظارات شرکت های تولیدکننده سیمان به منظور عرضه محصول فوق در بورس کالا گفت: شرکت های تولیدکننده سیمان، خواستار ایجاد فضایی در جهت آموزش قوانین بورس کالا به عاملین فروش محصول خود می باشند و بورس کالا نیز آمادگی خود را در ارایه آموزش به عاملین فروش محصول شرکت های تولیدکننده سیمان را اعلام کرده است.

وی با اشاره به اینکه در بورس کالا، افراد حقیقی نیز می توانند اقدام به خرید سیمان نمایند، افزود: در حال حاضر، شرکت های تولیدکننده سیمان خواستار عرضه محصول فوق در رینگ صادراتی بورس کالا می باشند که این امر می تواند با استقبال کشورهایی از جمله افغانستان، آذربایجان و علی الخصوص عراق مواجه گردد و در نهایت شرایط مطلوبی را برای شرکت های تولیدی به ارمغان آورد.

پناهی از اعتراض شرکت های تولیدکننده سیمان از بالا بودن ضمانت عرضه برای تضمین معاملات محصولات فوق در بورس کالا خبر داد و افزود: اکنون شرکت بورس کالا با صندوق تضامین تعاونی ها تفاهم نامه ای را امضاء کرده است که براساس آن شرکت هایی که از طریق تعاون اقدام به عرضه سیمان در بورس کالا را می نمایند از سوی صندوق تعاونی ها تضمین شده خواهند بود.

سرپرست مدیریت مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالا، خواستار ایجاد هماهنگی بیشتر میان انجمن صنعت سیمان و وزارت صنعت و معدن شد و افزود: با توجه به خواسته های شرکت های تولیدکننده سیمان، انتظار می رود که در 6 ماهه اول سال جاری اجرای صادرات محصول سیمان در رینگ صادراتی بورس کالا در دستورکار قرار گیرد.

وی از متمایز بودن عرضه سیمان در بورس کالا نسبت به محصولات پتروشیمی خبر دارد و یادآور شد: صنعت سیمان از بازار متعادلی برخوردار می باشد و قیمت گذاری آن نیز از طریق عرضه و تقاضا مشخص می گردد و نمی توان در نحوه قیمت گذاری آن دخیل بود.

پناهی در پایان به استقبال تمامی شرکت های تولیدکننده سیمان از عرضه محصول فوق در بورس کالا اشاره کرد و افزود: شرکت های سیمانی که در نقاط مرزی کشور قرار گرفته اند از موقعیت بهتری در بازار رقابت صادرات بهره مند خواهند برد و دیگر شرکت ها نیز می توانند در حوزه داخلی در ایجاد رونق به رقابت پردازند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • ارائه خدمات متمایز در قالب باشگاه مشتریان
  • سامانه معاملاتی اختصاصی و کاربرپسند
  • امکان دریافت اعتبار معاملاتی
  • امکان دریافت وام قرض‌الحسنه برای معاملات
  • امکان ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

اموزش بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.