برنج تایلندی هم به بورس کالا آمد!

اخبار بورس کالا

بورس کالای ایران در روز یکشنبه مورخ 1394.2.6 و در بازار فیزیکی شاهد معامله بیش از 37 هزار تن انواع محصولات به ارزش کل 685.059 میلیون ریال بود. در تالار محصولات صنعتی و معدنی و در گروه مس، 600 تن مس مفتول شرکت ملی صنایع مس ایران با متوسط قیمت 200 هزار و 953 ریال دادوستد شد.

براساس گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، از دیگر محصولات معامله شده این شرکت در این روز می توان به 3 هزار تن مس کم عیار، 960 تن مس کاتد، 6 تن کنسانتره فلزات گرانبها و یکصد تن سولفور مولیبدن و با قیمت پایه اشاره کرد. شرکت صنایع تولیدی دنیای مس کاشان دیگر عرضه کننده در گروه مذکور بود که 270 تن مس مفتول را با متوسط قیمت 201 هزار و 503 ریال به خریداران عرضه کرد. در گروه محصولات فولادی نیز شرکت ذوب آهن اصفهان 550 تن میلگرد 20تا16-A3 را با قیمت پایه 14 هزار و 500 ریال به فروش رساند. همچنین 200 تن کک متالورژی شرکت کک سازی زرند با قیمت پایه 8 هزار و 200 ریال در تالار مذکور مورد معامله قرار گرفت.

در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی و در گروه قیر 3 هزار تن انواع قیر تولید شرکت های نفت جی و پالایش نفت شیراز به ارزش 27.748 میلیون ریال دادوستد شد. گفتنی است که در گروه مواد شیمیایی نیز مجتمع های پتروشیمی آبادان، رازی و شیراز بیش از 2 هزار تن انواع محصولات را به روی تابلوی عرضه بردند، که از این میان معامله 500 تن محصول و به ارزش 7.312 میلیون ریال به ثبت رسید. شایان ذکر است که 12 هزار تن وکیوم باتوم تولید پالایشگاه های نفت اصفهان و تبریز، 1.750 تن گوگرد کلوخه و گرانوله تولید پالایش نفت تبریز، تهران، شیراز و اصفهان، 9 هزار تن لوب کات سبک و سنگین تولید شرکت های پالایش نفت اصفهان، تبریز و بندر عباس دیگر محصولات معامله شده در تالار مذکور را تشکیل دادند که ارزش معاملات آنها در مجموع به رقم 190.846 میلیون ریال بالغ گردید.

توجه: سرمایه‌گذاری در بورس نیازمند آموزش است. قوانین و مفاهیم مهم و نکات بسیار زیادی در بورس وجود دارد.

اگر بدون آموزش دیدن، در بورس سرمایه‌گذاری کنید سرمایه‌تان را به خطر انداخته‌اید.

با توجه به شرایط فعلی، ما دوره‌ی آنلاین ویژه ورود به بورس را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

جزییات بیشتر این دوره را اینجا ببینید (با امکان سفارش و دانلود فوری پس از خرید)

تالار صادراتی نیز شاهد معامله 3.600 تن قیر 6070 تولید شرکت های قیر و عایق جنت آباد و شیمی تجارت نقش جهان و به ارزش 32.037 میلیون ریال بود.

لازم به ذکر است که معامله 2.150 تن ذرت دانه ای استان های کرمان، خراسان رضوی و فارس با نرخ پایه به همراه 100 تن برنج وارداتی کشور تایلند و با نرخ پایه 20 هزار و 425 ریال در تالار محصولات کشاورزی به ثبت رسید.

در ادامه، کارگزاری کالای خاورمیانه آمار معاملات محصولات فیزیکی در بورس کالای ایران در روز یکشنبه مورخ 1394.2.6 و آمار عرضه های روز دوشنبه به تاریخ 1394.2.7 را به شرح ذیل آمده است:

آمار معاملات

آمار عرضه

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.

نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.
  • این سایت (بورسینس) متعلق به هیچ کارگزاری یا نهاد مالی نیست و بصورت شخصی اداره می‌شود. برای دریافت پشتیبانی، رفع مشکلات و سایر مسائل مرتبط، با کارگزارتان تماس بگیرید (تنها راه ممکن).