20 پیشنهاد و توصیه برای داشتن فروش بیشتر

رمز و رازهای فروش موفق و سودآوری

1- تبلیغ خود را به مقاله ای تبدیل کنید.

مقاله می تواند داستان یا روش انجام کاری باشد. این نوع تبلیغ خواننده را به محصول شما هدایت می کند، بدون آنکه ظاهری تبلیغاتی داشته باشد. آنها وقتی به پیشنهاد فروش می رسند، به اندازه کافی به محصول شما علاقه مند شده اند، زیرا مقاله را خوانده اند. مقاله را می توانید اینطور شروع کنید: “گزارش رایگان- چگونه …”.

 

2- به مشتریان محصولات دیگری را نیز بفروشید.

آنها وقتی در صفحه سفارش کالا در وب سایت هستند، چند محصول وابسته دیگر به آنان معرفی کرده وقیمت ویژه را پیشنهاد نمایید. یعنی به سفارش اصلی آنها ، مواردی را اضافه نمایید. مثلا بنویسید: اگر به بسته آموزشی ما علاقه مندید احتمالا کتاب پرفروش ما با نام … نیز برای شما جالب خواهد بود. این کتاب با قیمت ویژه … تومان به همراه کالای موردنظر شما بفروش می رسد. البته این روش در فروشهای فروشگاهی هم قابل استفاده است.

 

3- به مشتریان ، پس از پایان عملیات خرید بگویید ،

که در صورت معرفی ۴ مشتری به شما، تمامی وجه پرداختی آنان بازگردانده خواهد شد.و یا اعتبار شما افزوده خواهد شد و می توانید محصولات دیگری را با اعتبار خود خریداری نمایید. روش دیگر در نظر گرفتن جوایز برای معرفی ۴ نفر به سایت است. مثلا بسته آموزشی و یا گزارشی را تهیه کرده و به انان بعنوان جایزه بدهید.

 

4- از تمامی خریدارانی که وب سایت دارند،

بخواهید که به برنامه معرفی وب سایت شما بپیوندند و در صورت مراجعه هر مشتری از طریق وب سایت آنان، درصدی را بعنوان سود آنان در نظر بگیرید.با این روش در مدت کوتاهی، مشتریان کسب و کارتان چند برابر خواهند شد. اگر مثلا ۱۰۰۰ سایت، به تبلیغ شما بپردازند، دیگر نیازی به تبلیغات نخواهید داشت!

 

5- بجای استفاده از واژه “خرید” از واژه سرمایه گذاری استفاده کنید.

به مشتری یادآوری کنید که در واقع سرمایه گذاری می کند و خرید از شما هزینه نیست. در صفحه خرید به مشتریان یادآوری کنید که مشتریان قبلی چقدر سود کرده اند و توصیه های چند مشتری راضی را قید کنید. آنان باید همواره خرید از شما را به دید سرمایه گذاری برای آینده بنگرند.

 

6- از لوگو و شعاری خاص برای کارتان استفاده کنید.

اینکار باعث خواهد شد تا مشتریان آسانتر شما را بخاطر سپرده و همچنین بیاد آورند. حتی می توانید از رنگی خاص استفاده کنید. مثلا وب سایت بورسینس با طراحی منحصر بفرد خود ، براحتی در ذهن مشتری ماندگار می شود. و اگر بازدید کننده ای سالها بعد بطور اتفاقی مجددا به این سایت مراجعه کند، بلافاصله آنرا بیاد خواهد آورد.

 

7- پس از اتمام خرید ، برای مشتریان کاتالوگی بفرستید که در آن تمامی محصولات وابسته و مکمل معرفی شده اند.

همچنین قیمت هر محصول را ذکر کنید. اگر مشتریان از محصول شما راضی باشند، مطمئنا خرید های بیشتری خواهند کرد. اگر مثلا کامپیوتر می فروشید، می توانید پس از چند روز کاتالوگی از انواع پرینترها ، اسکنر ها ، نرم افزارها و … را برای مشتری ارسال کنید.

 

8- در تبلیغات خود از واژه سریع استفاده کنید.

مردم بدنبال نتایج سریع هستند. ارسال سریع ، سفارش سریع و هرچیزی که باعث صرفه جویی در وقت شود می تواند احتمال فروخته شدن کالا را افزایش دهد. امروزه بسیاری از مردم به وقت خود بیش از پول اهمیت می دهند. در تبلغ خود بنویسید “کالای ما با ارسال سریع تا یکساعت بر روی میز کارتان خواهد بود!”.

 

9- بهمراه ارسال کالا ، جوایزی را بفرستید که حاوی تبلیغی از کسب و کارتان باشند.

و مثلا تی شرت هایی با لوگو وشعارتان تهیه کرده وبه خریداران جایزه بدهید. جایزه می تواند لیوان قهوه خوری، لباس ، سی دی خام ، دفترچه یادداشت و هر چیزی مانند اینها باشد که برای مشتری ارزشمند است و همچنین کالاهای شما را تبلیغ می کند. جوایز همچنین می توانند نمونه هایی از محصولات دیگر شما باشند.

 

10- بهمراه محصول خریداری شده ، کوپن های تخفیفی ارسال کنید که تا مدت محدودی اعتبار داشته باشند

و مشتریان را ترغیب به خرید محصولات دیگر ، با تخفیف ویژه نمایید.اینکار آنان را تشویق به خرید مجدد از شما خواهد کرد. مشتریان همواره بدنبال فرصتهای خاص ، برای خرید هستند. با ارائه کوپن های تخفیف این فرصت را فراهم کنید.

 

11- به بازدیدکنندگان نشان دهید که چقدر درباره کسب و کار و محصولاتتان اشتیاق و انگیزه دارید.

اگر بتوانید این کار را انجام دهید، آنها نیز مشتاق و علاقه مند خواهند شد. برای مثال شما می توانید بگوئید:”من بسیار در مورد محصول جدیدمان خوشحال هستم”. مثال دیگر می تواند این باشد که:”من نمی توانم صبر کنم تا نظرتان را درباره این محصول فوق العاده بشنوم”.

 

12- از وب سایت خود کپی هایی را به زبانهای مختلف آماده کنید

این امر به مخاطبین شما که به زبانهای خارجی صحبت می کنند ،اجازه خواهد داد تا آگهی های وب سایت شما را بخوانند. برای مثال اگر کسی از بازدید کننده های وب سایت شما قادر به خواندن فارسی نباشد آیا ممکن است از شما خرید کند؟ و این امر می تواند بسیار ناخوشایند باشد. شما می توانید تمام زبانهای وب سایت خود را بصورت لیست شده در صفحه اول قراردهید و بازدیدکنندگان می توانند با کلیک کردن بر روی یکی از آنها مطالب سایت شما را بخوانند.

 

13- در وب سایت خود از عناوین و مجلات الکترونیکی به وفور استفاده کنید

بعضی از انواع عناوین می توانند پیشنهادات،سوالات،راه حل مشکلات، فروشها و آمارهای رایگان باشند. برای مثال کتاب الکترونیکی رایگان “آیا می خواهید از بدهی رهایی یابید؟” یا کالاهای مجانی و غیره . همچنین می توانید عناوین را بصورت گرافیکی در آورید تا حرفه ای به نظر برسند.

 

14- صفحه آگهی محصول خود را با قیمت کاهش یافته پایان دهید .

فقط لازم است ابتدا قیمت عادی خود را نوشته و سپس یک قیمت یافته ، به شرط اقدام فوری قرار دهید. همچنین می توانید پیشنهاد تخفیف در قیمت خرید را بدهیدکه تاثیر مستقیمی بر فروش می گذارد. برای مثال می توانید بگوئید :”بجای ۹۹هزار تومان با دادن سفارش تا پایان وقت اداری امروز می توانید از تخفیفی به میزان ۲۰ هزار تومان برخوردار شده و فقط ۷۹ هزار تومان بپردازید.”

 

15- نسخه آگهی خود را با نمونه های رایگان یا آزمایشی از محصول خود پایان دهید.

اگر آگهی شما بازدیدکنندگان را جهت خرید جذب نکرد، شاید یک نمونه رایگان یا آزمایشی بتواند این کار را انجام دهد. اگر کتاب الکترونیکی می فروشید ،می توانید در انتهای آگهی خود به آنها یک نمونه رایگان بدهید.برای مثال می توانید بگوئید:”اگر شما هنوز درباره سفارش دادن مطمئن نیستید می توانید یک فصل از کتاب را بصورت رایگان دانلود کنید.

 

16- تعدادی از محصولات دسته اول (نیازهای اولیه)که با محصول اصلی شما مرتبط نیست ،

اما مورد استفاده همه انسانها است را بفروشید،هر مشتری که از شما خرید می کند یک انسان است پس در مورد آن بدین نحو فکر کنید که :همه مردم می خورند. درست است ؟ (کنایه از نیامندی اولیه انسانها)برای مثال شما می توانید بگوئید:”جایزه رایگان یک کپی ۳۰دلاری رایگان جهت هر رستورانی که شما انتخاب کنید.”

 

17- در آگهی خود کلمات ” شما و مال شما” را بکار ببرید.

مردم می خواهند بدانند که شما با آنها صحبت می کنید.این امر باعث میشود آنها احساس مهم بودن پیدا کرده و نسبت به خواندن بقیه آگهی جذب شوند. برای مثال می توانید بگوئید:” شما می توانید در مسابقه بعدی ما برنده باشید” .

 

18- جوایز روزانه یا هفتگی جهت بازدید کنندگان قرار دهید .

این امر تعداد بازدید و فروشها را افزایش خواهد داد، زیرا بازدید کنندگان مرتبا برای بدست آوردن جوایز از وب سایت بازدید خواهند نمود. برای مثال می توانید بگویید :” هر هفته یک کتاب الکترونیکی در وب سایت ما به بازدید کنندگان هدیه داده می شود. ثبت نام کنید تا در روز قرعه کشی شما را مطلع سازیم تا نتایج را در سایت ببینید.

 

19- بازدید کننده ها را با گفتن اینکه آنها باید با ثبت نام و دریافت یک رمز عبور ،

از وب سایت شما جهت خواندن بقیه آگهی اقدام کنند ،درباره محصولتان کنجکاو کنید. این به محصول شما ارزش فوق العاده، مشهود و قابل درک خواهد داد، زیرا اطلاعات به اسانی در اختیار همه قرار نمی گیرد.

 

20- نکات کوچک درباره صفحات وب سایت مانند “درباره ما” بسیار مهم هستند.

عنوان سایت شما در گوشه سمت راست و توضیحاتی درباره سایت شما و … نیز همینطور هستند. برای مثال اگر وب سایت شما را بازدید کنم و ندانم یا متوجه نشوم این سایت درباره چیست شاید دیگر هیچگاه به آن سر نزنم.

 

منبع: مدیرسبز، آموزش بازاریابی و مدیریت

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.