چرا معامله‌گران در فارکس ضرر می‌کنند؟

دلیل ضرر در فارکس

یک حقیقت عموما شناخته شده این است که بیشتر معامله‌گران در فارکس شکست می‌خورند. در واقع تخمین زده می‌شود که 96 درصد از معامله‌گران فارکس ضرر کرده و در انتها بازار را ترک می‌کنند. براساس اظهارات سایت DailyFX ، بیشتر معامله‌گران قدیمی عملکرد بهتری دارند ولی این معامله‌گران تازه‌کار هستند که هنوز برای دریافت سود از این بازار به سختی می‌توانند زمان‌بندی درست را انجام دهند.
ما در مطلب مقایسه بورس تهران و فارکس مطرح کردیم که برای سود در فارکس باید توانایی شکست‌دادن ماهرترین معامله‌گران دنیا را داشته باشید و عاقلانه‌تر این است که بورس تهران را برای معامله‌گری انتخاب کنید. اما اگر واقعا مایلید در آن 4 درصد برنده بازار فارکس باشید، شاید این لیست از دلایل زیان معامله‌گران فارکس به شما کمک کند، بنابراین با این مطلب از سایت بورسینس همراه ما باشید.

سعی نکنید بر بازار غلبه کنید

فارکس بازاری نیست که بخواهید آنرا شکست داد، بلکه باید آنرا درک کنید و زمانی که روندی شروع می‌شود به آن ملحق شوید. ضمنا اگر سعی کنید با سرمایه خیلی کوچک، بیش از حد از بازار سود بدست آورید شما را بیرون می‌اندازند. ذهنیت شکست دادن بازار اغلب باعث می‌شود معامله‌گران برخلاف روندها دست به معامله بزنند، اینکار برای شروع یک فاجعه کافی است.

1 – سرمایه اولیه پایین

بیشتر معامله‌گران ارزها به دنبال راهی هستند تا بدهی خود را تسویه کنند یا اینکه به راحتی پول دربیاورند. معمول است بازاریاب‌ها در فارکس شما را تشویق می‌کنند تا با سایز لات‌های بالا و اهرم بالا معامله کنید تا بتوانید با یک سرمایه اولیه کوچک، بازدهی بزرگی بدست آورید. برای کسب سود، شما باید مقدار مناسبی سرمایه اولیه داشته باشید. کسب سود عالی با داشتن سرمایه محدود در کوتاه‌مدت مقدور است اما با داشتن مقدار کمی سرمایه و ریسک بیش از حد، شما با هر چرخش بازار دست به اقدامات احساسی خواهید زد و در بدترین زمان‌های ممکن به معامله وارد و خارج می‌شوید.

راه‌حل: افرادی که در معاملات فارکس هستند هرگز نباید با مقدار کمی سرمایه اولیه شروع به کار کنند. برای کسی که قصد دارد با مبلغی اندک معامله کند، این مشکلی بزرگ است. اگر قصد داشته باشید لا‌ت‌های کوچک معامله کنید، مبلغ 1000 دلار یک سرمایه معقول برای شروع معامله در فارکس است. در غیراینصورت، باید خودتان را برای یک فاجعه آماده کنید.

2 – عدم مدیریت ریسک

مدیریت ریسک کلید نجات یافتن شماست. می‌توانید یک معامله‌گر بسیار حرفه‌ای باشید ولی به دلیل مدیریت ریسک ضعیف، از بازار محو شوید. اولین وظیفه شما کسب سود نیست، بلکه محافظت از سرمایه‌ای است که الان در اختیار دارید، زیرا وقتی سرمایه شما در حال زوال باشد، توانایی کسب سود شما نیز از بین می‌رود.

راه‌حل: در معامله‌ از توقف‌ها (Stops) استفاده کنید و زمانیکه یک سود معقول بدست آورید آنها را برهمان اساس جابجا کنید. از لا‌ت‌سایزهای معقول که با سرمایه‌تان همخوانی دارد استفاده نمایید و گذشته از همه اینها، وقتی در پشت معامله‌ هیچ منطقی وجود ندارد از آن خارج شوید.

3 – حرص در فارکس

برخی معامله‌گران فکر می‌کنند باید تا آخرین قطره از یک حرکت قیمت بهره بگیرند. هر روز در بازار فارکس پتانسیل کسب سود وجود دارد. تلاش برای گرفتن آخرین پیپ قبل از چرخش جفت‌ارز، می‌تواند همان سودی که بدست آورده‌اید را نیز نابود کند.

راه‌حل: واضح است، طمعکار نباشید. هدف گرفتن سودهای معقولانه خوب است اما در نظر بگیرید سودهای زیادی در سایر موقعیت‌ها وجود دارد. ارزها روزانه حرکت می‌کنند و نیازی به دریافت آخرین پیپ نیست. فرصت بعدی همین نزدیکی‌هاست.

4 – معامله با تردید

گاهی اوقات درگیر پشیمانی بعد از معامله می‌شوید. این پشیمانی معمولا زمانی رخ می‌دهد که وارد معامله‌ای شده‌اید و آن معامله فورا وارد سود نمی‌شود و به خودتان می‌گویید که در جهت نادرستی وارد شده‌اید. سپس معامله را می‌بندید و در خلاف جهت وارد معامله می‌شوید ولی در کمال ناباوری می‌بینید بازار در همان جهت که ابتدا وارد آن شده بودید حرکت می‌کند.

راه‌حل: یک جهت معامله را انتخاب کنید و به آن بچسبید. تغییر معاملات در جهات مختلف فقط باعث می‌شود رفته‌رفته ضرر کنید.

5 – تلاش برای معامله در سقف یا کف

بسیاری از معامله‌گران تازه‌وارد، تلاش می‌کنند در نقاط بازگشتی جفت‌ارزها معامله کنند. آنها روی یک جفت‌ارز معامله خود را قرار می‌دهند و وقتی روند در مسیر مخالف ادامه می‌یابد، به پوزیشن خود می‌افزایند زیرا مطمئن هستند که قیمت برمی‌گردد. اگر به این شیوه معامله کنید، در انتها بیش از حد در معرض ریسک قرار می‌گیرید

راه‌حل: با روند همراه شوید. اگر فکر می‌کنید روند در حال تغییر است و می‌خواهید در روند احتمالی پیش‌رو دست به معامله بزنید، برای تایید تغییر روند منتظر بمانید.
اگر قصد دارید در کف معامله کنید، کف یک موج کوچک در روند صعودی را برای معامله برگزینید و نه کف در روند نزولی.

6 – امتناع از قبول اشتباهات

برخی معامله‌گران با توجه به ذات انسان همیشه می‌خواهند تصمیم صحیح را بگیرند ولی گاهی اوقات این امر شدنی نیست. به عنوان یک معامله‌گر، به جای اینکه روی تصمیم خود تعصب داشته باشید و آنرا درست بپندارید، باید وجود اشتباهات را بپذیرید و مسیر را ادامه دهید تا عاقبت به یک حساب خالی ختم نشود.

راه‌حل: مشکل است اما گاهی اوقات باید اقرار کنید که اشتباه کرده‌اید، چه معامله را به دلایل اشتباه انجام داده باشید و چه معامله براساس برنامه شما پیش نرفته باشد. در هر حال، بهترین راه اعتراف به اشتباه، رها کردن معامله و ادامه مسیر برای یافتن موقعیت‌های سودآوری دیگر است.

7 – خرید سیستم معامله فارکس

سیستم‌های معاملاتی زیادی برای فارکس در اینترنت وجود دارد. برخی معامله‌گران به دنبال سیستمی کامل و بدون اشتباه هستند که معاملات را 100 درصد به درستی انجام دهد. آنها به خرید سیستم‌های مختلف ادامه می‌دهند ولی در نهایت به این نتیجه می‌رسند که هیچ راهی برای برد به این طریق وجود ندارد.

راه‌حل: قبول کنید که هیچگاه نمی‌توان در ازای هیچ‌چیز، به چیز با ارزشی دست یافت. برنده شدن در معاملات فارکس همانند بسیاری از کارها نیاز به تلاش و زمان دارد. سیستم خودتان را بسازید و از خرید سیستم‌های بی‌ارزش که در اینترنت وجود دارد خودداری کنید.

نتیجه‌گیری

درصد برندگان در فارکس بسیار پایین است و بسیاری از معامله‌گران در انتها با حساب خالی، بازار فارکس را ترک می‌کنند. به همین دلیل است که سایت بورسینس فعالیت در فارکس را پیشنهاد و توصیه نمی‌کند. در این مطلب 7 دلیل زیان افراد در فارکس را با هم بررسی کردیم، قطعا دلایل دیگری نیز باعث زیان در بازار خرید و فروش جفت‌ارزها می‌شود، اگر در این زمینه تجربه دارید برای ما و خوانندگان سایت در بخش دیدگاه بنویسید.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

در صورتی که قصد شروع معاملات در بازار ارزهای بین‌المللی را دارید، اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یک کارگزاری‌ معتبر انجام دهید:

39 نظر
 1. سلام.فارکس درسته خیلی پر ریسکه ولی اگه تموم قوانینشو رعایت کرد و در زمان مناسب وارد ترید شد به هیچ وجه ضرر نمیکنیم.من خودم روزی حداقل 200 دلار سود میکنم.شمام میتونید…

 2. سلام بعد از استفاده از لوریج فقط سود گرفته شده توسط لوریجی که در معامله استفاده کردیم رو میشه برداشت کرد یا خود لوریج هم امکانش هست؟ و اینکه اگر لوریج رو از دست بدیم کل مبلغ ورودی به بروکر هم از دست میره یا درصدی خاصی کم میشه از مبلغ؟ با تشکر از سایت فوق العاده ای که دارین!

 3. سلام خدمت دوستان من نزدیک ۳۰۰ میلیون تومان رو‌ شریک شدم با یکی از دوستان مورد اعتمادم ایشون هم تو کار این بازار فارکس کار میکرده الان میگه تموم سرمایمون از بین رفته ،لطفا کسی میتونه منو راهنمایی کنه و بهم مشاوره بده که باید چکار منم ؟ با این فضا هیچ آشنایی ندارم ؟

  1. سلام، ریسک فارکس با استفاده از اهرم معاملاتی فوق العاده زیاده.
   هیچکس از نحوه کار یا اعتبار دوست شما خبر نداره ولی ممکنه دوست شما از اهرم استفاده کرده باشه که باعث شده سرمایه صفر بشه
   اهرم یعنی اینکه شما 300 میلیون پول دارید ولی میتونید مثلا رقم 10 برابر این مبلغ وارد معامله بشید
   با اینکار اگه سود بشه، سودها زیاد میشه و در عین حال اگر ضرر بشه اغلب مواقع کل سرمایه از بین میره.

 4. دوستان فقط یه چیز رو بگم کار در فارکس پوست کلفتی میخواد. نباید نا امید شد. برعکس اینکه خیلی از دوستان اعتقاد دارن راحت میشه پول در آورد اتفاقا من میگم سختی هایی داره که هر کسی از پسش بر نمیاد. میخوام بگم اوایل برای رسیدن به مهارت انقدر بازار میزنه تویه سرت که اگر پوست کلفتی نداشته باشی میزاری میری. ولی باید محکم باشی و دوام بیاری.
  مطلبه دیگه اینکه خیلی از مهارتهای لازمه این بازار مهرات های شخصی هستش. یعنی از لحاظ ذهنی و روانشناسی باید به مهارت برسی. دوستانی که عمقی در این بازار کار می کنن متوجه میشن چی میگم.
  برای همینه که این مهارت ذهنی رو نمیشه انتقال داد و کاملا شخصیه. باید خودت بهش بررسی و این مستلزم همون صبوری هست (یا پوست کلفتی که من می گم) که دوستان می گن. یک مهارت بسیار جذاب. طوری که وقتی بهش علاقه پیدا می کنی دیگه نمی تونی دل بکنی ازش.
  همین مهارته که می گن هر کس باید خودش برسه بهش. تنها میشه همینطوری گفت. در کلمات نمیشه بیان کرد. امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم.

 5. سلام خدمت تمام دوستان و تریدر ها……در قدم اول باید در فارکس real ترید کرد یعنی ۰.۱ لات یورو به دالر خرید میکنیم باید مبلغ ۱۱۵۰۰ دالر نقد داشته باشیم …..و بنده یک اوسیلاتور را برای تریدر های عزیز پیشنهاد میکنم که خیلی موفق است….در اپلیکیشن فیبو گروپ اوسیلاتور macdcroosover را انتخاب کنید ….از هر تایم فریم که استفاده کردید موفق است…..خودم از تایم فریم ۸ ساعت استفاده میکنم

 6. من که واقعا بیچاره شدم
  تو1سال 400میلیون تومان ازدست دادم
  300میلیونش خودم ضررکردم و100میلیونش دادم دست تریدری که ادعا میکرد17سال است درفارکس فعالیت میکنه برای2تابانک مشاوره میده
  گروه فارکس ایجاد کرده بود تو گروه هرچه سیگنال میداد همه حدسود را تاچ میکردن در هفته بالای250پیپ سود میکرد ولی در حساب من همه جور پوزیشن میگرفت بجز پوزیشنهای گروه..
  واقعا من که خودم را بیچاره کردم کل سرمایم رفت داشت سلامتیم هم میرفت از استرس از بیخوابی

  1. سلام
   کاش یه نفر هم بود که حداقل 10 درصد همین سرمایه رو در اختیار من قرار میداد و اعتماد می کرد و این فرصت رو بهم میداد.
   دو سال دنبال یه وام بیست میلیونی ام که بتونم کارم شروع کنم.
   میلیون ها تومان شایدم به میلیارد برسه که خیلیا توی این بازارها پول از دست دادن اما یه بارم حاضر باشید یک درصد سرمایه تون با نظارت خودتون در اختیار جوون هایی که طرح های عالی درآمدی دارن اما سرمایه ندارن بزارید.Taheri.Uonesbut@yahoo.com.موفق باشید

   1. سلام یونس جان ترید با حساب دمو زمین تا اسمون با رییل فرق داره
    به همون نسبت ترید با پول کس دگه زمین تا اسمون با پول خود آدم که نیازی بهش نداره فرق داره

  2. دقیقا من هم تو باینری 50 میلیون از دست دادم و همش قرضی بود الان بیچاره شدم همش جنگ و دعوا. من حتی کلاس هم رفتم هزینه کردم ولی در آخر همش ضرر. لعنت به این دنیا.

 7. هرکی میگه فارکس بده یعنی یا کال شده یا حداقل 50درصد موجودیشو از دست داده که اونم فقط و فقط بخاطر اشتباه خودشه. مشکلی که همه معامله گرا مرتکبش میشن اینه که میرن دنبال جت ارزها. اقا خانوم جفت ارز بنیاد نداره هیچیش معلوم نیست از لحاظ تکنیکالی هم نمیشه روش حساب کرد چون اگه میشد الان خیلیا میلیاردر بودن. تو فارکس برین دنبال چیزایی که خبر دارن بنیاد دارن پدرمادر دارن مثل طلا نفت شاخص. اینا بنیاد دارن یعنی نفت وقتی سل باشه سله وقتی هم بای باشه بایه. فقط تو این بین باید چندتا نکته رو رعایت کنین. یکی این که طمع نکنین. دوم اینکه طمع نکنین سوم این که طمع نکنین. چهارم این که هرچیو خاستین معامله کنین برین خبراشو در بیارین ترتوشو دربیارین ببینین چی تاثیر داره روش. برین خبراشو در بیارین و ببینین که وقتی خبرش چطوری باشه کندلا چطوری میشن. همه ی اینا با تجربه بدست میاد این شمایین که باعث سود خودتون میشنین نه کس دیگه. هرکسی بخاد تو یه کاری اوستا بشه حداقل 6ماه روش وقت میذاره. برین شیش ماه فقط روند یه سهم مثلا طلا یا نفت رو رصد کنین. با حساب دمو کار کنین. تکرار میکنم فقط یه سهم. بعد شیش ماه اون سهم روندش مثل موم میاد تو دستتون. یعنی نوع کندلاشو ببینین میتونین تشخیص بدین که روندش چی هست و چی میشه. پانشین چهل تا نمودار و هشتا مانیتور بزارین جلوتون که به هیچ جا نمیرسین. اینا یه گوشه ای از تجربیاتم بود که تو این یه سال با سختی بدست اوردم واسه خودم خیلی کارا بوده امیدوارم واسه شماهم کارا باشه. یاعلی

  1. کاملا حق با شماست متشکرم که این تجربیات رو در اختیار ما قرار دادید منم بتازگی به این نتیجه رسیدم که فقط روی دو ارز کارکنیم

  2. منم با نظر شما موافقم جفت ارز ها اولا اگر سود بدهند سود خوبی نمی‌دن ،من روی نفت تگزاز تو حساب دمو تردید میزنم اکثر مواقع سود های عالی میده تو حساب ریل تو جفت ارز زیاد ضرر دادم ،حالا داداش من می‌خوام با ۲۰۰ دلار با لات ۰.۱ با نفت تگزاز کار کنم به نظرت با این مقدار سرمایه میتونم موفق بشم؟

 8. من که تازه میخواستم وارد این بازار بشم ولی هر چی فکر میکنم همون بهتر که وارد نشم

  1. میشه بیشتر هم توضیح بدین در مورد معامله کردن خیلی گفته هاتون خوب بود.ممنون تون

 9. سلام دوستای گلم گل من میخام ی تکنیک کوچیک بهتون بگم که تو فارکس بتونین درامد داشته باشین تنها لازمه این تکنیک یکم صبره و جمع زدم چنتا معامله باهم من خودم از این روش استفاده نمیکنم سیستم خوومو دارم خداروشکر بدم نیست برام ولی هرگز دوس داشت میتونه با حسابای دم و میتونه امتحانش کنه دویست دلار حساب استاندارد با لوریج 250 برید بگردید دنبال نقاط مقاومت و حمایت تو ی جفت ارز تو بالاترین نقطه مقاومت یا پایین ترین نقطه حمایت ی معامله انجام بدین با استاپ لاس 10 و تک پروفیت صد انقد این تکنیک رو امتحان کنین که بازارو درک کنین و نقاط قویو تشخیص بدین اگه بتونین تو بیست تا معامله 3/4 معاملتون درس از اب آزاد شو نکنید بعد ی ماه حداقل با اون پول صد دلار شو و بدین میارین ولی اول برین ی بروکر اکی پیدا کنین

 10. سلام دوستان فارکسی که بعضا ضرر کرده و بعضا سود کرده و کسانی که شاید نه ضرر کردید و نه سود کردید و فقط نام فارکس رو گوگل کردید تا ببینید این فارکس چیه؟
  من در طول 10 سال گذشته کم وبیش با فارکس بودم، فارکس خیلی مزخرفه، خیلی بیخوده، خیلی سرمایه خوره، هرچی ضعیف تر و پول لازم تری، بیشتر حوص میکنه تو رو ببلعه. ولی اگر پولدار و بیخیال باشی، و بانظم و برای پولت ارزش قایل باشی، کار به کارت نداره، هر روز یا هفته یه وشگون ازش میگیری و اون برمیگرده بهت یه لبخند میزنه، لبخندی که بهت نشون میده کاری از دستش بر نمیاد که اذیتت کنه، الان که اینها رو مینویسم روز شنبه است و من دیشب یه معامله ام رو با 800 دلار ضرر بستم. اما ناراحت نیستم، چون من این فرکس رو خیلی وشگون گرفته بودم. خودم خامی کردم که اون تونست یکی بزنه پس کله ام. راستش استراتژی من این بود که سعی میکردم معاملات یک صدمی بزنم و با حجم حساب 3000 دلاری حداکثر تا سقف 0.1 لات، اگر در هر جایی این معاملات توضرر بود دیگه معاملاه نمیزدم تا بیاد تو سود. سود کم، بدون ضرر، بدون استاپ لاس. سودهای خیلی خوب ولی جزیی داشتم. تا اینکه دیشب این قانون رو زیر پا گذاشت و خلاف جهت بازار یه یه لاتی زدم. این فرصت رو به فارکس دادم تا با من دست به یقه بشه. و این خیلی ناراحتم کرده. ولی در مجموع در اختیار قرار دادن لوریج چیزی نیست جز اینکه، بروکر میخواد یه دانشجو یا آدم پول لازم رو بابازار دست به یقه کنه. لوریج عامل بیچارگی همه معامله گرهاست. بدون لوریج شاید در هفته یا ماه بتونی یکی دوتا وشگون کوچولو از بازار بگیری، ولی مثل حقوق کارمندی ثابت و پایداره. من بدون لوریج با حجمهای کوچیک شاید تا 1000 پیپ هم توضرر بودم، ولی وایستادم تا برگشتم تو سود. بدون لوریج هیچ وقت بازار قدش نمیرسه یقه ات رو بگیره، وقتی حجم معامله ات رو میبری بالا، تو سود نکردی، یه چهارپایه دادی به بازار تا دستش به یقه تو برسه.

 11. چرا فکر میکنید فارکس نمیشه موفق شد؟چونکه شما خودتونو باور ندارین
  اگه من تونستم موفق شم توهم میتونی
  اگه من تونستم پول بکشم ازش تو هم میتونی
  فارکس بهترین جای پولدار شدنه اما اگه اصولی کار کنی و دانش داشته باشی
  اما اگه میترسی ضرر کنی و خودتو باور نداشته باشی نتونی جلوی خودتو نگه داری و صبر نداشته باشی همون بهتر که نیای
  همه چیز به خودت بستگی داره و گرنه فارکس برا همه یکیه
  امیدت به خدا باشه باورت به خودت.تحت تاثیر حرفای آدم های بازنده قرار نگیرید!
  یا حق

  1. بلاخره ینفر حرف حساب زد. شماهایی که نتونستین خودتونو توی بازار کنترل کنین و به فنا رفتین حق ندارین بیاین این همه مطلب منفی بکنین تو سر ملت. هیچ ادمی مثل بقیه نیست.90درصد کار فارکس با ذهنو روان ادم سروکار داره بتونین اونو مدیریت کنین حتما سود میکنین

 12. ما عادت کردیم به کارهای آسان این تربیت ماست راحت طلبی فکر نکردن و مفت به چنگ آوردن بلای جان ماست. حقیقت این است که فارکس هم یک حرفه ای است شبیه همه حرفه های دیگر شبیه فرش فروشی شبیه مبل فروشی ابزار فروشی طلا فروشی کدامیک از پدران ما در حرفه خودشان ظرف سه ماه وشش ماه موفق می شدند اونا اعتقاد داشتند که شما باید حداقل پانزده سال توی یک حرفه باشی و بمونی و خاک بخوری اصطلاحا چوب بخوری تا برای خودت کسی بشی! حالا چی شده که ما وارد بازار بزرگ عصر اطلاعات شدیم مثل فارکس و توقع داریم بایک آموزش سادهو چند هفته کار موفق بشیم ثروتمند بشیم نخیر این با منطق سازگار نیست پس از یادگیری تئوری کار به مدت زیاد باید به کسب تجربه وکار بپردازید تا موفق شوید حالا هرچه باسوادتر باشید و پشتکار عالی داشته باشید زودتر موفق خواهید شد و اگر قوانین را زیر پا بگذارید هرگز وهرگز در فارکس چیزی نخواهید شد ودر هیچ حرفه ای موفق نخواهید شد استاد بزرگ مدیریت آقای پیتر دراکر گفته دودسته هرگز موفق نخواهند شد یکی کسی که می خواهد زود موفق شود ویکی هم کسی که قوانین را زیر پا بگذارد
  در فارکس شما تربیت می شوید بوسیله یک معلم قدرتمند که خود بازار است!!!! بازار به شما می گوید که استاپ لاس شما باید با لحاظ مدیریت سرمایه شما گذاشته شود ! مدیریت سرمایه به شما می گوید نباید بیش از دو درصد دارایی تان را در یک معامله ریسک کنید! همه کسانی که در فارکس شکست خورده اند شک نکنید این قاعده را به مسخره گرفته اند وتا می بینند روند بازار سریع وسود ده است بلافاصله مدیریت سرمایه را فراموش کرده وشروع به زدن لات سنگین می کنند و اینجا بازار یقه شما را گرفته وبا اوردنگی بیرون می کند!!!
  فارکس شخصیت بی نظم و انضباط و سربه هوا و غیرمنظقی و طمع کار ما را به چالش می کشد !!!!
  اگر قادر به کنترل خودتان نیستید !!! بازار شما را به شدت تنبیه ونهایتا اخراج خواهد کرد!!!
  پس آنچه باعث شکست ما می شود در واقع شخصیت و منش خودمان است که حاصل تربیت مدارس هردمبیل و خانواده های نا به سامان است آمار نشان داده هشتاد درصد خانواده ها در دنیا نابسامان هستند وآدم هایی تربیت می کنند که متعادل ومناسب ومتفکر نیستند !!!!!!!!!
  بازار فارکس به شخصی احترام می گذارد که به قوانین مدیریت سرمایه احترام بگذارد حد خودش را بشناسد و قدم به قدم با بازار راه بیاید وکم کم سود بگیرد و سرمایه اش را حفظ کند واولین اولویتش حفظ پولش باشد.
  استادان این حرفه در دنیا می گویند سال اول سال حفظ سرمایه است وشما نباید توقع سود داشته باشید !!! این حرف تازه برای کسانی گفته شده که آموزش مناب گرفته باشند وشخصیت مناسب هم داشته باشند !!!

  1. تمام حرف های شما صحیح بود و میتونم بگم فوق العاده بود تعریف جامع و کاملی که از شرایط فارکس کردید.
   فارکس جای طمع کار نیست.
   باورکنید دیر یا زود تنبیهتون میکنه.

 13. سلام. بازار فارکس رام شدنیه به شرط صبر و دانش روزافزون هر چقدر هم تو این مارکت حرفه ای و با تجربه باشین ولی نباید از مطالعه و کسب دانش قافل شید قطعا کسی که چند سال خاک بازارو میخوره هیچ وقت حسابشو کال نمیکنه چون دیگه بازار و میشناسه و میدونه که حرف اول مدیریت سرمایه هست قانون های نانوشته ای توی فارکس هست که باید بهش پی برد

  1. سلام به همه ی دوستان ارزشمند
   من هم با چهار سال آموزش علمی و مطالعه در این بازار با این بازار تا تغییرات ناگهانی ارز ها از پارسال کار Real نکردم ولی الان با به روز رسانی تمام آموخته ها و تجربیات کم و بیش موفق و نا موفق دوباره شروع به فعالیت در این شغل بی نظیر و منظم و پر از قوانین محکم و طلایی کردم وبا قاطعیت با جناب دشتستانی را به که درست ترین و واقعی ترین نظر رو در رابطه با این شغل دادند موافقم چون
   + ما در این شغل ابتدا خیلی دقیق نقاط تاریک شخصیتی و رفتاری خودمان را میشناسیم و همانطور نقاط قوت و قدرت را نیز شناسایی می کنیم و این بزرگترین درس خود شناسی و خود باوری که ما مجموعه ای از داشته های مفید و غیر مفید هستیم ++ برای یک زندگی عالی باید دست عمل بزنیم و بهترین و مفید ترین و کار آمد ترین تصمیم ها را بگیریم
   به امید آگاهی بیشتر و زندگی بهتر برای خودمان و دیگران
   پیروز باشید

 14. سلام
  شاید توی دنیا به جز مرگ بشه همه کارارو با پول تغییر داد …(البته بیمارستان خصوصی هم اگر پول باشه شانس زنده موندن بیشتره و من حالتی رو عرض کردم که واقعا عمر یکی تموم شدس) شاید به نظرم نود درصد کسایی که میان توی فارکس کسایی هستن که پول لازمن!!!! درد دل براتون زیاد دارم … اره پول خدمات زیادی میرسونه از پسر بچه 6 ساله ای که به خاطر جو بد کودکستان دولتی دلش میخواد بره توی یه کودکستان غیر انتفاعی که دوتا همکلاسی شیک و بالاشهری داشته باشه گرفته تا کسی که دلش میخواد زن بگیره و احترام داشته باشه شایدم شهریه اشو بده توی دانشگاه و شایدم …. این ماده پر کننده عقده های درونی قوی ترین ابزار دست بشره که …. آره منم مثل همه مردم خیلی پول لازم بودم … شاید همه داستان از همین جا شروع شد …. اگر پول باشه هیچ کس دنبال فارکس نمی رفت … من کاری به ادمایی که حرص میزنن ندارم من به حساب خودم برای درآمد ماهانه مثلا دو سه تومن توی فارکس زور میزدم همیشه ….
  کار خودمو از چند سال قبل توی نت برای کسب درآمد آغاز کردم تقریبا هر کار اینترنتی از سایت های کلیکی گرفته تا هر چی دلتون بخواد رو دنبالش رفتم حتی هایپ هارو هم امتحان کردم!!! چند سال توی فارکس در حساب دمو به دنبال تهیه و یا خریداری سیستم معاملاتی بودم … این اندیکاتور غیر اصلاحی به اضافه اون اوسیلاتور اصلاحی و این و آن ….. ولی نمیشد چون بازار چیز ثابتی نیست که بشه با اندیکاتور رد پاهاشو ترسیم کرد … همین یک جمله چند سال طول کشید تا بفهممش !!!! نه من خر نیستم ولی خیلی وقتا ادما دوس ندارن خیلی چیزا رو قبول کنن…بعد از راه افتادن تلگرام کانالهای فارکس هم که روز به روز تعدادشون بیشتر میشد… توی اون ها تعدادی سیستم فروشی میکردند و یا کرایه … قیمت ها که سر به افلاک میکشید مثلا هشت ملیون تومن!!!!! یا کانالهایی که سیگنال فروشی میکردند با روش های مختلف تحلیلی …. بعدشم که یک سری هیستوری می زاشتن که ما هفته قبل 2500 درصد سود کردیم و چرندهای دیگه …. حرف زیاده …. خلاصه مطلب به همه اون کسایی که دلشون دلار میخواد میگم که نوسان گیری از فارکس بسیار پر ریسکه و بهتره سرمایه هاشونو توی بورس ببرن و اگر وارد به کار باشن تا صد در صدم میتونن با نوسان گیری درآمد کسب کنن … بورس استرسش نمیگم کمه ولی برای من لا اقل نصف فارکسه … فارکس خیلی عجیب غریبه .. هر جای دنیا یه اتفاق کوچیک بیوفته یهو فقط یک کندل میتونه استاپ شمارو بزنه …. تعیین حد ضرر های بزرگ و اهرم های زیاد هم شاید باورتون نشه ولی در عرض یک دوره زمانی کوتاه حساب شمارو صفر میکنه ….. یا علی

  1. دوست عزیز مشکل دقیقا اینجاست که خیلی هی میخوان با سرمایه کم و در سریع ترین زمان به سود برسند.forex قول چراغ جادو نیست.
   و نمیشه با سایت گردی یاد گرفتش.آموزش کامل لازم داره و صبر زیاد.
   ولی شک نکن با این 2 تا تو چند سال میتونی زندگیت رو عوض کنی.ولی چند سال.

 15. با سلام
  یعنی شما میفرمایید در این بازار بزرگ همه ورود میکنند که ببازند ؟ پس قطعا با این صحبت ها باید از بازر بورس ایران متنفر باشید !؟ بازاری که خلاف جهت شاخص کل اکثر نمادهای معاملاتی درضرر هست . این در حالیه که فرصت سرکایه گذاری در فارکس با استفاده از اهرم مناسب بسیار ایده ال تر و جذاب تر از بازار بورس و اقتصاد بی ثبات ایران است . به شخصه با تمام علاقه ای که به بازار داخل داشتم از این بازار خارج شدم . عنوان اول صفحه هم مربوط به تمامی بازار های مالی جهان هست نه صرف فارکس . پیشنهاد بنده به عزیزان تازه وارد . راه موفقیت در تمامی بازار های مالی داشتن دانش تحلیل و بررسی همچنین داشتن استراتژی مناسب که تمام موارد ذکر شده در این تاپیک رو در دل خود جای داده, است .

  1. سلام با نظر دوستمون کاملاً موافقم من روزانه حداقل ده ساعت پای بازار فارکس هستم ضرر زیاد دادم تا به به سود معقول رسیدم .بازار فارکس خیلی قانونمند هست برعکس بازار داخل که به سهم میتونه به مدت نامعلومی بدون دلیلی بسته بشه .در بازار فارکس نیاز نیست زمانی ضرر کردی دنبال مقصر باشی چون مقصر صددرصد خودتی اما دربار داخل باید دنبال مقصر باشی. اما دراخر فارکس به دانش هست که فقط با یادگیری وتجربه مبتنی موفق بشی.

 16. فرض کنید راه حل سود کردن را یافتید. آیا می توانید به بروکرها اعتماد کنید و انتظار داشته باشید که بروکر سود شما را به شما بدهد؟

  1. واقعا سوال بجایی کردی که برای منم مطرحه. با این وضعیت تحریم کشور که مجبور هستیم با بروکرهای درجه 3 کار کنیم. جواب این سوال خیلی چیزارو مشخص می کنه. حساب بکن خوب کار کنی با همه مشکلات ولی در آخر پولتو ندن.!!!!

  2. خوب عزیزم بروکر هایی مثل الیمپ ترید که بنده کار میکنم توی این هفت هشت ماهی چیزی حدود دوهزار هفتصد هشتصد تقریبا سود کسب کردم با سرمایه گذاری اولیه 20 دلاری اما قبلش حدود هفت ماه کار کرده بودم حتی تا 200 دلار در لایو ضرر دادم تا به خودم اومدم و قوانین و شرایط رو درک کردم و حرص و طمع رو کنار گذاشتم و موفق شدم …. ممکن است ساعتها تریدی نداشته باشم باید دنیال بازار خوب باشی که اطمینانتو به بالای 90 درصد برسونید

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

 • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
 • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
 • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
 • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.

مطالب مرتبط

فراز و نشیب‌های بورس نیویورک، بزرگترین بازار اوراق بهادار جهان

برای وارد شدن به بازارهای مالی باید ریسک زیادی را متحمل شوید، ولی در عوض می‌توانید سود زیادی نیز دریافت کنید. در بورسینس قصد داریم شما را با تاریخچه بازارهای…
بیشتر بخوانید

بورس لندن؛ آنچه باید از این بازار اوراق بهادار بدانید

بورس اوراق بهادار لندن همان‌طور که از اسم آن نیز پیداست، یک بورس معتبر بین‌المللی واقع در شهر لندن کشور انگلستان است. در آوریل 2018، بورس اوراق بهادار لندن دارای…
بیشتر بخوانید