تنها 30 درصد افراد در فارکس سود می‌کنند!

دلیل ضرر در فارکس

فارکس بزرگ‌ترین بازار مالی دنیاست؛ این موضوع باعث می‌شود که بسیاری از افراد، با انگیزه کسب سود از معامله‌گری وارد این بازار شوند.

اما دقیقا همین ویژگی می‌تواند به پاشنه آشیل معامله‌گران این بازار تبدیل شود که در بسیاری از موارد هم اینطور است.

فارکس محل فعالیت بانک‌های مرکزی، بانک‌ها و موسسات تجاری بزرگ و معامله‌گران و سرمایه‌گذاران عمده است.

عناوین مطلب:

اگر کسی بخواهد در این بازار سود بلندمدت کسب کند، باید توانایی‌های بالایی از نظر تحلیلی و معامله‌گری داشته باشد.

بسیاری از افراد از چنین قابلیت‌هایی بی‌بهره‌اند و به همین دلیل، اغلب معامله‌گران در بازار فارکس شکست می‌خورند و نمی‌توانند به هدف کسب سود خود در بلندمدت دست یابند.

براساس اظهارات سایت DailyFX ، بیشتر معامله‌گران قدیمی عملکرد بهتری دارند ولی این معامله‌گران تازه‌کار هستند که هنوز برای دریافت سود از این بازار به سختی می‌توانند زمان‌بندی درست را انجام دهند.

ما در مطلب مقایسه بورس تهران و فارکس مطرح کردیم که برای کسب سود در فارکس باید توانایی شکست‌دادن ماهرترین معامله‌گران دنیا را داشته باشید و از این نظر، عاقلانه‌تر این است که بورس تهران را برای معامله‌گری انتخاب کنید.

در این مطلب، ابتدا به معایب فارکس در ایران می‌پردازیم و سپس مواردی را مطرح می‌کنیم که به طور کلی در بازار فارکس باعث ضرر و شکست سرمایه‌گذاران و معامله‌گران می‌شود.

در ادامه، برای هر یک از این موارد، راه حلی ارائه می‌دهیم که اگر واقعا مایلید جزو معامله‌گران موفق بازار فارکس باشید، این مطالب می‌تواند به شما کمک کند. بنابراین با این مطلب از سایت بورسینس همراه ما باشید.

نکات کلیدی

 • اغلب بروکرهای فارکس، به دلیل تحریم‌های مالی علیه ایران، اجازه ارائه خدمات به ایرانیان را ندارند.
 • با استفاده از معیارهای مختلفی از جمله خوش‌نامی بروکر و تجربه سایر کاربران ایرانی، پشتیبانی، خدمات ارائه‌شده و موارد دیگر، می‌توان کیفیت و قابل اعتماد بودن بروکر را ارزیابی کرد.
 • به صورت کلی نمی‌توان بازار فارکس را سودآور یا زیان‌آور دانست؛ زیرا سودآوری یا زیان‌دهی هر معامله‌گر به عوامل مختلفی در بازار و عملکرد خود او در معاملات بستگی دارد.
 • طبق اظهارات مطالعه‌ای از انجمن ملی معاملات آتی آمریکا، 70 درصد معامله‌گران بازار فارکس، پول خود را در این بازار از دست می‌دهند و تنها 30 درصد آن‌ها سود می‌کنند.

معایب فارکس در ایران

برای فعالیت در بازار فارکس به عنوان معامله‌گر، ابتدا باید در یکی از بروکرهای معتبر فارکس ثبت‌نام کرد.

به دلیل وضع تحریم‌های گسترده علیه کشور ایران، این بروکرها اجازه ارائه خدمات به ایرانیان را ندارند. به همین دلیل، ایرانیان معمولا مجبورند با بروکرهایی کار کنند که کمتر شناخته شده‌اند.

ممکن است این بروکرها در کشورهایی با قوانین سهل‌گیرانه‌تر فعالیت کنند یا به هر شیوه‌ای بتوانند بدون توجه به این تحریم‌‌ها، به ایرانیان خدمات ارائه کنند.

اما امکان دیگری هم وجود دارد و آن این است که چنین بروکرهایی می‌توانند اصلا بروکرهای غیر قابل اعتمادی نباشند و صرفا قصد کلاهبرداری از اموال و سرمایه افراد را داشته باشند.

در این شرایط، با استفاده از معیارهای مختلفی از جمله خوش‌نامی بروکر و تجربه سایر کاربران ایرانی، پشتیبانی، خدمات ارائه‌شده و موارد دیگر، می‌توان کیفیت و قابل اعتماد بودن بروکر را ارزیابی کرد.

متاسفانه همه نمی‌توانند این کار را به‌خوبی انجام دهند و بسیاری از افراد، به افراد و موسسات اشتباهی اعتماد می‌کنند و اینگونه، زمینه کلاهبرداری و سوء استفاده از سرمایه آن‌ها فراهم می‌شود.

از آنجا که در خود ایران هم فعالیت در بازار فارکس به طور رسمی به عنوان یک فعالیت قانونی شناخته نمی‌شود، به طور کلی فعالیت در این بازار، فارغ از نکات مربوط به معامله‌گری، برای ایرانیان یک ریسک محسوب می‌شود.

با این حال در مقاله‌ای جداگانه بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان را لیست کردیم که مشاهده آن خالی از لطف نیست.

آیا فارکس سودآور است؟

پاسخ کلی به چنین سوالی تقریبا ناممکن است. بازار فارکس مانند بقیه بازارهای مالی دارای فرصت‌ها و ریسک‌های خاص خود است که معامله‌گران با آن‌‌ها مواجه هستند.

هر کسی که قصد ورود به این بازار و فعالیت در آن را دارد، باید آموزش‌های لازم را کسب کرده باشد و زمان و انرژی لازم را هم به فعالیت در این بازار اختصاص دهد.

در این صورت، فرد می‌تواند به موفقیت برسد و در بلندمدت سود کسب کند. با این حال، بازار را نمی‌توان پیش‌بینی کرد و حتی چنین فردی هم ممکن است دچار زیان‌های پی‌درپی شود.

در مقابل، افرادی که از آموزش‌های لازم برخوردار نیستند و می‌خواهند در زمان بسیار کمی به سود بالایی برسند، به احتمال زیاد در این بازار دچار ضررهای سنگینی می‌شوند و سپس از بازار خارج خواهند شد.

به طور خاص، درباره بازار فارکس می‌توان به این نکته اشاره کرد که معامله‌گران در این بازار تنها در حال معامله قراردادهای مابه‌التفاوت یا CFD هستند و در واقع کالا یا دارایی‌ای در این معاملات خرید و فروش نمی‌شود.

برای مثال شما با ورود به موقعیت خرید در جفت‌ارز یورو دلار، صاحب هیچ ارزی نمی‌شوید. با این حال، با افزایش و کاهش نسبت قیمت این دو ارز، سود کسب می‌کنید یا دچار زیان می‌شوید.

اگر برای مثال سهام بخرید، حتی در صورت افت قیمت سهام، به نسبت میزان سهم خود از سود نقدی پرداختی شرکت بهره‌مند خواهید شد.

در بازار فارکس، چنین امکانی وجود ندارد. شما تنها از تسویه مابه‌التفاوت قیمت سود کسب می‌کنید یا متحمل زیان می‌شوید.

مسئله بعدی این است که در بازار فارکس، بزرگ‌ترین غول‌های مالی، از بانک‌های مرکزی گرفته تا بزرگ‌ترین موسسات مالی و تجاری فعالیت دارند.

یک معامله‌گر خرد نمی‌تواند چنین بازاری را شکست دهد یا حتی روی آن تاثیری بگذارد. همین مسئله باعث ناکامی بسیاری از تریدرها در بازار فارکس می‌شود.

بنابراین در مجموع باید گفت که به صورت کلی نمی‌توان بازار فارکس را سودآور یا زیان‌آور دانست؛ زیرا سودآوری یا زیان‌دهی هر معامله‌گر به عوامل مختلفی در بازار و عملکرد خود او در معاملات بستگی دارد.

با این حال می‌توان به این نکته اشاره کرد که به دلیل برخی ویژگی‌های بازار فارکس، درصد قابل توجهی از معامله‌گران در آن، موفق به کسب سود بلندمدت نمی‌شوند.

برای اطلاع از اتفاقاتی که در بازار فارکس در حال رخ دادن است باید از تقویم اقتصادی فارکس استفاده کنید که قبلا به شرح آن پرداخته‌ایم.

معایب فارکس

چند درصد تریدرها در فارکس سود می‌کنند؟

همانطور که می‌دانید، فارکس بازاری متشکل و مرکزی مانند بورس سهام نیست. به همین دلیل، داده‌های فعالیت‌های درون بازار فارکس به‌راحتی در اختیار افراد نیست.

بروکرهای مختلف برخی از این داده‌ها را منتشر می‌کنند و می‌توان با توجه به آمارهای منتشرشده از جانب چند بروکر، تصویر قابل قبولی از موضوع مورد نظر به دست آورد.

در این مطلب از سایت فارکس‌آکادمی، به مطالعه‌ای از انجمن ملی معاملات آتی یا NFA استناد شده است که طبق آن، 70 درصد معامله‌گران بازار فارکس، پول خود را در این بازار از دست می‌دهند و تنها 30 درصد آن‌ها سود می‌کنند.

در این مطالعه، داده‌های بروکرهای مختلف فارکس در یک دوره چهارساله بررسی شده است. از دیگر یافته‌های این مطالعه این بود که اکثر معامله‌گرانی که پول خود را در بازار از دست داده بودند، در چند ماه اول معامله دچار چنین زیانی شده بودند.

این نشان می‌دهد که بسیاری از معامله‌گران از مهارت و دانش کافی برای موفقیت در بازار برخوردار نیستند.

این مطلب چند دلیل عمده را برای پایین بودن درصد معامله‌گران سودآور بیان می‌کند:

 • دلیل اول، نوسان بالا در بازار ارزهاست.

تحولات اقتصادی و سیاسی می‌تواند اثر چشمگیری روی قیمت ارز داشته باشد و این باعث می‌شود که معامله‌گران به‌سختی بتوانند پیش‌بینی دقیقی از حرکات بازار داشته باشند.

 • بازار فارکس نیازمند نظم، صبر و یک پلن معاملاتی کامل و مطمئن است.

بسیاری از معامله‌گران از این ویژگی‌ها بی‌بهره‌اند و به همین دلیل، با گرفتن تصمیمات معاملاتی ناگهانی و بدون فکر، باعث زیان خود می‌شوند.

 • عامل دیگری که سودآوری معامله‌گران فارکس را تحت تاثیر قرار می‌دهد، بروکری است که از خدمات آن استفاده می‌کنند.

بازار فارکس مانند خیلی از بازارهای دیگر، تحت نظارت و مقررات‌گذاری قانونی نیست و بروکرهای زیادی در آن وجود دارد که بدون وجدان و درستکاری، با روش‌های غیراخلاقی به کسب سود می‌پردازند.

روش‌هایی مانند دستکاری قیمت‌ها، تاخیر در اجرای معاملات یا امتناع از اجرای درخواست برداشت از حساب، چند نمونه از روش‌های غیراخلاقی این بروکرها برای کسب سود هستند.

معامله‌گرانی که قربانی اقدامات چنین بروکرهایی می‌شوند، فارغ از مهارت‌های معامله‌گری‌شان، احتمال دارد که پول خود را از دست بدهند. در این شرایط توصیه می‌کنیم استفاده از اسکرینرهای فارکس را مدنظر قرار دهید.

 • عامل بعدی که در مسئله سودآوری موثر است، سرمایه‌ای است که معامله‌گر در اختیار دارد.

برای کسب سود معقول از فارکس، لازم است که سرمایه قابل توجهی در اختیار معامله‌گر باشد. معامله‌گرانی که حساب‌های معاملاتی کوچکی دارند، از سرمایه کافی برای تاب‌آوری در مقابل نوسانات بازار برخوردار نیستند.

همچنین معامله‌گرانی که ریسک خود را به‌درستی مدیریت نمی‌کنند، ممکن است سرمایه خود را به‌سرعت از دست بدهند و متحمل ضررهای سنگینی شوند.

وب‌سایت FXSSI، در این مقاله، درصد معامله‌گران برنده و بازنده در فصل دوم سال 2017 در چند بروکر مهم را در جدولی به شکل زیر منتشر کرده است:

چند درصد افراد در فارکس سود می‌کنند

اولین چیزی که در این جدول توجه ما را به خود جلب می‌کند، درصد بسیار بالای موفقیت معامله‌گران Interactive Brokers است.

این مسئله دلیل ساده‌ای دارد؛ حداقل مبلغ لازم برای افتتاح حساب معاملاتی در این شرکت 10,000 دلار است. این مبلغ برای تازه‌کاران بسیار زیاد است و به همین علت، تنها معامله‌گران حرفه‌ای در این بروکر ترید می‌کنند.

اگر محاسبه کنیم، مشخص می‌شود که به طور میانگین تنها 30 درصد معامله‌گران در طول یک فصل سودآور بوده‌اند. این عدد درباره بیشتر بروکرهای دیگر فارکس هم صادق است.

با این حال اگر عملکرد همین تریدرها را در بازه یک ساله در نظر بگیریم، درصد معامله‌گران برنده و سودآور به حدود 10 درصد کاهش می‌یابد.

بنابراین هر چه بازه زمانی مورد نظر طولانی‌تر باشد، تعداد معامله‌گران برنده کاهش می‌یابد و بالعکس آن هم صادق است.

در تصویر زیر، داده‌های کامل‌تر و جامع‌تری را از Finance Magnates Intelligence می‌بینید که نشان می‌دهد به طور میانگین، 76.1 درصد از مشتریان این بروکرها، در بازار فارکس پول خود را از دست داده‌اند و موفق به کسب سود نشده‌اند.

درصد معامله‌گران موفق در فارکس

7 دلیل زیان معامله‌گران در فارکس

فارکس بازاری نیست که بتوان آن را شکست داد، بلکه باید آن را درک کنید و زمانی که روندی شروع می‌شود به آن ملحق شوید.

ضمنا اگر سعی کنید با سرمایه خیلی کوچک، بیش از حد از بازار سود بدست آورید شما را بیرون می‌اندازند.

ذهنیت شکست دادن بازار اغلب باعث می‌شود معامله‌گران برخلاف روندها دست به معامله بزنند و این کار برای شروع یک فاجعه کافی است.

در ادامه این قسمت به مهم‌ترین دلایل شکست معامله‌گران در بازار فارکس می‌پردازیم و راه حل پیشگیری و جبران ضرر در فارکس را به ازای هر یک از این دلایل بیان می‌کنیم:

1. سرمایه اولیه پایین

بیشتر معامله‌گران ارزها به دنبال راهی هستند تا بدهی خود را تسویه کنند یا به‌سرعت پول دربیاورند.

معمولا بازاریاب‌ها در فارکس شما را تشویق می‌کنند تا با سایز لات‌های بالا و اهرم بالا معامله کنید تا بتوانید با یک سرمایه اولیه کوچک، بازدهی بزرگی بدست آورید.

برای کسب سود، شما باید مقدار مناسبی سرمایه اولیه داشته باشید.

کسب سود عالی با داشتن سرمایه محدود در کوتاه‌مدت مقدور است اما با داشتن مقدار کمی سرمایه و ریسک بیش از حد، شما با هر چرخش بازار دست به اقدامات احساسی خواهید زد و در بدترین زمان‌های ممکن به معامله وارد و از آن خارج می‌شوید.

راه‌حل: افرادی که در معاملات فارکس هستند هرگز نباید با مقدار کمی سرمایه اولیه شروع به کار کنند. برای کسی که قصد دارد با مبلغی اندک معامله کند، این مشکلی بزرگ است.

اگر قصد داشته باشید با لا‌ت‌های کوچک معامله کنید، مبلغ 1000 دلار یک سرمایه معقول برای شروع معامله در فارکس است. در غیر این صورت، باید خودتان را برای یک فاجعه آماده کنید.

2. عدم مدیریت ریسک

مدیریت ریسک کلید نجات یافتن شماست. می‌توانید یک معامله‌گر بسیار حرفه‌ای باشید ولی به دلیل مدیریت ریسک ضعیف، از بازار محو شوید.

اولین وظیفه شما کسب سود نیست، بلکه محافظت از سرمایه‌ای است که الان در اختیار دارید؛ زیرا وقتی سرمایه شما در حال کاهش یافتن باشد، توانایی کسب سود شما نیز از بین می‌رود.

راه‌حل: در معامله‌ از سفارشات حد ضرر (Stop) استفاده کنید و زمانی که یک سود معقول بدست آوردید آن‌ها را بر همان اساس جابه‌جا کنید.

از لا‌ت‌سایزهای معقول که با سرمایه‌تان همخوانی دارد استفاده نمایید و گذشته از همه این‌ها، وقتی هیچ منطقی پشت یک معامله‌ وجود ندارد از آن خارج شوید.

3. حرص در فارکس

برخی معامله‌گران فکر می‌کنند باید تا آخرین قطره از یک حرکت قیمت سود بگیرند.

هر روز در بازار فارکس پتانسیل کسب سود وجود دارد. تلاش برای گرفتن آخرین پیپ قبل از چرخش جفت‌ارز، می‌تواند همان سودی که بدست آورده‌اید را نیز نابود کند.

راه‌حل: واضح است، طمع‌کار نباشید. هدف گرفتن سودهای معقول خوب است اما در نظر بگیرید سودهای زیادی در سایر موقعیت‌ها وجود دارد.

ارزها روزانه حرکت می‌کنند و نیازی به دریافت آخرین پیپ نیست. فرصت بعدی همین نزدیکی‌هاست.

حرص در فارکس

4. معامله با تردید

گاهی اوقات درگیر پشیمانی بعد از معامله می‌شوید. این پشیمانی معمولا زمانی رخ می‌دهد که وارد معامله‌ای شده‌اید و آن معامله فورا وارد سود نمی‌شود و به خودتان می‌گویید که در جهت نادرستی وارد شده‌اید.

سپس معامله را می‌بندید و در خلاف جهت وارد معامله می‌شوید ولی در کمال ناباوری می‌بینید بازار در همان جهت که ابتدا وارد آن شده بودید حرکت می‌کند.

راه‌حل: یک جهت معامله را انتخاب کنید و به آن بچسبید. تغییر معاملات در جهات مختلف فقط باعث می‌شود رفته‌رفته ضرر کنید.

5. تلاش برای معامله در سقف یا کف

بسیاری از معامله‌گران تازه‌وارد، تلاش می‌کنند در نقاط بازگشتی جفت‌ارزها معامله کنند.

آن‌ها روی یک جفت‌ارز معامله خود را قرار می‌دهند و وقتی روند در مسیر مخالف ادامه می‌یابد، به پوزیشن خود می‌افزایند زیرا مطمئن هستند که قیمت برمی‌گردد.

اگر به این شیوه معامله کنید، در انتها بیش از حد در معرض ریسک قرار می‌گیرید.

راه‌حل: با روند همراه شوید. اگر فکر می‌کنید روند در حال تغییر است و می‌خواهید در روند احتمالی پیش‌رو دست به معامله بزنید، برای تایید تغییر روند منتظر بمانید.

اگر قصد دارید در کف معامله کنید، کف یک موج کوچک در روند صعودی را برای معامله برگزینید و نه کف در روند نزولی. در این مورد بخوانید: استراتژی خرید در کف (Buy The Dip) چیست؟ [همراه با مثال]

6. امتناع از قبول اشتباهات

برخی معامله‌گران با توجه به ذات انسان همیشه می‌خواهند تصمیم صحیح را بگیرند ولی گاهی اوقات این امر شدنی نیست.

به عنوان یک معامله‌گر، به جای این که روی تصمیم خود تعصب داشته باشید و آن را درست بپندارید، باید وجود اشتباهات را بپذیرید و مسیر را ادامه دهید تا عاقبت به یک حساب خالی ختم نشود.

راه‌حل: مشکل است اما گاهی اوقات باید اقرار کنید که اشتباه کرده‌اید، چه معامله را به دلایل اشتباه انجام داده باشید و چه معامله براساس برنامه شما پیش نرفته باشد.

در هر حال، بهترین راه اعتراف به اشتباه، رها کردن معامله و ادامه مسیر برای یافتن موقعیت‌های سودآور دیگر است.

7. خرید سیستم معامله فارکس

سیستم‌های معاملاتی زیادی برای فارکس در اینترنت وجود دارد. برخی معامله‌گران به دنبال سیستمی کامل و بدون اشتباه هستند که معاملات را 100 درصد به درستی انجام دهد.

آنها به خرید سیستم‌های مختلف ادامه می‌دهند ولی در نهایت به این نتیجه می‌رسند که هیچ راهی برای برد به این طریق وجود ندارد.

راه‌حل: قبول کنید که هیچگاه نمی‌توان در ازای هیچ‌چیز، به چیز با ارزشی دست یافت.

برنده شدن در معاملات فارکس همانند بسیاری از کارها نیاز به تلاش و زمان دارد. سیستم خودتان را بسازید و از خرید سیستم‌های بی‌ارزش که در اینترنت وجود دارد خودداری کنید.

سوالات متداول

معایب ترید فارکس در ایران چیست؟

از آنجا که تحریم‌های مالی گسترده‌ای علیه ایران وضع شده است، اغلب بروکرهای فارکس اجازه ارائه خدمات به ایرانیان را ندارند. این مسئله باعث بروز پیشامدهای ناگواری از جمله کلاهبرداری و سوء استفاده بروکرهای غیر قابل اعتماد فارکس از ایرانیان می‌شود.

چند درصد افراد در فارکس سود می‌کنند؟

طبق آمار منتشرشده توسط انجمن ملی معاملات آتی آمریکا، تنها 30 درصد معامله‌گران در بازار فارکس سود می‌کنند.

مهم‌ترین دلایل شکست معامله‌گران در بازار فارکس چیست؟

وجود نوسانات بالا، عدم برخورداری معامله‌گران از مهارت، دانش و نظم لازم برای معامله در این بازار، فعالیت غیراخلاقی و سوء استفاده‌گرانه بروکرها و سرمایه ناکافی، از جمله دلایل اصلی شکست معامله‌گران در بازار فارکس محسوب می‌شوند.

کلام آخر

با وجود همه چالش‌ها و سختی‌هایی که بر سر راه معامله‌گران فارکس وجود دارد، همچنان کسب سود در این بازار امکان‌پذیر است. معامله‌گران موفق از ترکیبی از مهارت، دانش و نظم برخوردارند.

این ویژگی‌ها باعث می‌شوند که این معامله‌گران بتوانند عملکرد خوبی در بازار داشته باشند.

تریدرهای موفق از برنامه معاملاتی مطمئن و دقیقی برخوردارند، ریسک خود را به‌خوبی مدیریت می‌کنند و درک عمیقی از مسائل بنیادی بازار و تحلیل تکنیکال دارند.

در انتها باید گفت که درصد معامله‌گران موفق و سودآور فارکس نسبتا پایین است و تنها 30 درصد معامله‌گران در این بازار سود می‌کنند.

نوسان بالای بازار ارزها، بی‌بهره بودن معامله‌گران از مهارت‌های معامله‌گری، بروکرهایی که از روش‌های غیراخلاقی سود کسب می‌کنند و سرمایه ناکافی، از جمله دلایل این مسئله محسوب می‌شوند.

با وجود همه این‌ها، اگر معامله‌گران از مهارت، دانش و نظم مناسب برخوردار باشند، می‌توانند در بازار فارکس به موفقیت برسند.

معامله‌گرانی که به یادگیری و پیشرفت مهارت‌های معامله‌گری خود متعهد باشند، با احتمال بیشتری می‌توانند در بلندمدت سودآور باشند.

آیا این مطلب مفید بود؟
‌بله‌‌خیر‌

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
blankثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره
blank

بیشتر بخوانید:

آموزش مقدماتی فارکس

0 0 رای
به مطلب امتیاز دهید:
اشتراک
اطلاع از
guest

329 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه‌ها
مصطفی موسوی

سلام. یه سوالی داشتم. برای اینکه یک سری معامله گر در بازار فارکس سود منند حتما به یک سری تریدر بازنده نیازه یا نه
کلا توی بازار های مای همیشه لازمه که یک عده ای بازنده باشن تا بقیه سود کنند؟(چه بورس .فارکس.ارز دیجیتال)

آلات موسیقی

سخته فارکس…سمتش نمیشه رفت…بعدند سال تمرین بازم ضرر دارم

تخم مرغ

پایین صفحه تمام بروکر ها نوشته که حدود 76 درصد از معامله گرانشون ضرر ده هستن…این یعنی تامین کننده سود اون 24 درصدن

عارف

سلام، اگر در فارکس ما یک ارز را فروخته و ارز دیگر را میخریم (مثلا 1000 دلار داریم دلار فروخته و یورو میخریم) چرا اگر برخلاف روند پیشبینی شده معامله ای باز کنیم در انتها نه دلار داریم نه یورو، ولی اگر مثلا شما یک جنسی از بازار بخرید نهایتا گران خریده اید ولی آن جنس در نهایت دست شماست ولی در فارکس دیگر هیچ چیز نداریم؟

یاسر

سلام شاید چون شما در فارکس چیزی نمیخرید بلکه روی اختلاف قیمت تبدیل ارز معامله می کنید.

میلاد

مدیریت سرمایه نداشتین چون خیلی ضرر کردین

mohammad

کلیه دوستان مخالف که نظر منفی دادن. کل سرمایه ای که همه اینجا ضرر کردن و سود کردن منظور کل ادمایی که اینجا نظر دادن سر جمع به .00000000001 معامله در بازار یک روز فارکس نیست! اونوقت چطور هدف سرکیسه کردن بقیه هست! تمرین و استفاده از تجربیات دیگران و مهمتر از همه مثبت فکر کردن در این بازار میتونه شمارا موفق کنه.

سایبر

سلام خدمت دوستان
اگه بخواییم برای همه نظرات دوستان که در اینجا مطرح شد نمودار رسم کنیم دقیقا مثل نمودار و کندل های بازار فارکس در میاد
هم ثعودی داره
هم نزولی داره
هم رنج میزنه
بازار یعنی همین
بازار یعنی ما انسانها
احساسات و عقاید ما بازار رو میسازه
ترس اکثریت، بازار رو نزولی میکنه یا صعودی
هیجانات هم باعث نزولی صعودی شدن بازار میشه
الکی به خودمون و بازار شک و توهین نکنیم
این ما تریدرها هستیم که بازار رو میسازیم

ایمان

با سلام. اون اقایی که بالاتر گفته تنهاراه ضررنکردن تو فارکس گذاشتن استاپ لاسه.حالانمی دونم من اشتباه میکنم یا شما هم تجربش کردین در اکثر مواقع این استاپ لامصبو کندلی که فعلا سرشو از تخمش بیرون نیاورده واستاپ هم 2متر ازش فاصله داره اول اونو میزنه .چجوریه این قضیه روفک کنم همه تریدرا تجربش کردن . لطفا تجربیاتتونو در این مورد بگین استفاده کنیم.ممنون

مسیح

سلام دوست عزیز
اون کندل استاپ هانته
خیلی هم مرسومه
تجربه که بره بالا اونو نمیخوری
یا صبر میکنی تو پولبک ها وارد میشی

رضا

راه حل خیلی ساده ست صبور باش باش اونجا که فکر میکنی باید استاپ بزاری همونجا معامله تو باز کن

کوروش

سلام
تایمی که تو بازار معامله میکنی هم خیلی مهمه، به عنوان مثال ساعت ۴ صبح تا ۸ صبح به وقت ما بهترین تایم برای معامله است چون هم نوسانات کمتره هم رفتار بازار منطقیه،اما ۴ عصر تا ۸ شب به دلیل باز شدن بازار نیویورک نوسانش زیاده،البته باید حرف دوستمون رو ملاک قرار بدی و تو پول بک ها خرید یا فروش کنی چون در تایم صبح هم نوسانات زیادی وجود داره و ممکنه سریع استاپت بخوره.

ایمان قربانی

درود بر سلاطین
من که واقعا از ورود به این بازارها ناراضی ام
نزدیک 2500 دلار بازختم. اصلا فدای سرم
مشکل اینه که آدم رو متاسفانه بیار میکنه و باور های آدم که مربوط به تلاش و … هست رو از بین میبره
متاسفم از آدمهایی که برای سود جویی خودشون این بازارها رو راه میندازن و جوونا رو به این سمت میکشن!

رضا

سلام
ببخشید میشه بیشتر توضیح بدین
استراتژی چیه؟
در چند درصد ریسک میکردین
بیشترین ضرر و سودتون چقدر بود
بزرگترین اشتباه تون چی بود؟
ممنونم از تجربیاتتون بگید

مسیح

سلام به دوست عزیز
من خودم نزدیک به ۶۰۰ دلار ضرر کردم اما هیچ وقت دست نکشیدم هر دفعه ایراد کارم رو پیدا کردم
من برای مدت سه سال پرایس اکشن کلاسیک و پرایس اکشن عرضه تقاضا کار کردم.این بازار کاملا نیاز به دانش عمیق تکنیکال و فاندامنتال داره اما مهم ترین نکتش مدیریت سرمایه و تسلط بر خوده
هر بار که اکانتم کال شده دیدم اصول خودم رو زیر پا گذاشتم اصول مدیریت سرمایه رو نادیده گرفتم.
به همه دوستانی که میخوان شروع کنن توصیه میکنم اولا با کمتر از ۵۰۰ دلار اصلا وارد نشیدچون حتما کالش میکنید ثانیا قبل اینکه وارد بشید اموزش خوب ببینید روانشناسی خیلی مهمه
هر تریدی که میکنید بدونیداون پول رو به بدبختی به دست اوردید پس اصلا از دست ندید توی هر ترید یک درصد کل سرمایه رو به خطر بندازید و ریوارد سه بدست بیارید.
اما چند تا نکته: قطعا یک تا سه بار شایدم بیشتر کال میشید مگر واقعا بچسبید به قواعد.مثلا شما یه اکانتی رو سه ماهه دو برابر کردید با خودتون میگید این قواعد الکین چرا استاپ لاس بزارم ؟من میتونم بگیرم و همونجایی که استاپ نزاشتید یا مدیریت سرمایه نداشتید کال میشید.من یه بار که سنگین ترین ضربه روحی رو بهم زد سیصد دلار گذاشتم و تو دوهفته شد سه هزارو هشتصد دلار باورنکردنی بود.به اصرار برادرم سیصد دلار کشیدم بیرون که ضرر نکنم.چون اصل پولو کشیده بودم بیرون خیالم راحت شد و شاید باورتون نشه با وین رینت هفتاد درصد تو سه ساعت اکانتم کال شد به همین سادگی.هیچ‌وقت بیشتر از یه معامله باز نکنید اگه ضرر شد برای حبرانش مارتینگل نکنید اصلا چیزی یه نام حبران در لحظه نداریم.بازار فارکس یه بازار انسان سازه چون تو این بازار اگر از سر خشم ترید کنی تنبیه میشی انتقام بگیری تنبیه میشی ترسو باشی تنبیه میشی و طمع کنی هم نتیجه همینه.باید یه چیز رو‌منطقی بفهمین اصلا امکان یک شبه پولدار شدن نیست چند سال باید تلاش و مطالعه و ممارست کنید چند بار اکانت کال کنید تا بفهمید سود منطقی یعنی چی.به نظر من به راحتی میشه روزی یه درصد سود گرفت به شرطی که اصول رو رعایت کنید.
یکی از دوستان گفته بازار فارکس دستکاری میشه
به نظر منم دریکسری نواخی و رو تایم های پایین میشه یا اینکه بروکرها استاپ لاس های ملت و به بانکها بگن مهم نیست برای همین شما باید دنبال نشانه های قطعی تغییر روند یا ادامه روند باشید تا استاپ هانت نشید.اونا واسه پونصد دلار ما نقشه نریختن اونا از هم میکنن ما تو این بازار مگسی هستیم یهتره بریم سمت ساید برنده
خلاصه اینکه الان روزی ۳۰ پیپ میگیرم.ضرر هم میدم اما میانگین ماهی ۱۰ درصد میده
اما خون دل خوردم تا اینحا رسیدم سر کوفت زنم و دوستام همیشه تو گوشمه
واسه که ناکام نباشید بچسبید به قواعد و دراوردن سود منطقی

سلام

ماهی 10 درصد ههه من روزی کف 5 درصد و گاهی 10 درصد در میارم اگر از صبح تا 3 شب بشینم البته فقط طلا کار میکنم

ماکان

سلام به کمک شما در این بازار احتیاج دارم. ممنونم وقت بزارید.

علی

سلام به همه در این مورد بهتره کطانیکه در بورس سابقه دارن بیان وبگن چند درصد ماهانه سود می کنند

شایان

دوستان بنده دوازده ساله تو کار ترید هستم بورس ایران و فارکس و استاک مارکت امریکا و خودمم امریکا زندگی میکنم از همه چیا تقریبا سر در میارم!

ی چیزایی پشت پرده هست ک شاید باورتون نشه من یبار اومدم سیگنال ربات کپی زدم از ی ادمی تو اندونزی طرف تو ی ماه ۳۰۰ درصد سود میکرد خلاصه کلی پول ماهیانه دادیم بعد دو ماه حسابمو ۵۵۰ درصد رشد داد و حدوذ ۱۷ میلیون دلار پول ۱۳۰۰ نفر در پشت ربات این یارو بود خلاصه باورتون نشه تو چند ساعت خدا میدونه از عمد بنظرم بود چنان ۱۷ میلیون مردمو پودر خاکستر کرد از عمد پوزیشن خلاف ترند میزد اخرشم کال حساب همه ی ما ک بهش وصل بودیم کال شد! فکر کن ۱۷ میلیون دلار کال شد! همه از همه ی جا دنیا شاکی شدن الان همون شیاد دوباره شروع کرده دیروز دیدم تو ۳ هفته ۴۴۵ درصد سود کرده و ملتی خنگ سابسکرایبش کردن! این ی نمونش…
نمونه دوم ی پسره وال استریت بود خیلی تقریبا کارش درست بود کانال تلگرام داره ماهی ۷۰ دلار فی کانالشه سیگنال میده والا خودش همش سوده من سه ماه فالو کردم هیچی ضررر
خودم همه روش ها تکنیکال فاندامنتال و … بلدم اصلا همش جوکی بیش نیست! من ی فیلم مدار بسته دیدم از ریزش بیت کوینی ک چند ماه پیش ۱۰ هرار دلار ریخت تو چمد ساعت والا همش دست توش بود بری چینی پشت سیستم پول یهو سل میزدن سنگین و عرضه میکردن قشنگ ویدیوشو دیدم به عمد بازاررو ریختن! پول همه رو چاپیدن!
بیشتر امریکایی ها اینجا استاک میخرن واقعیت استاک باز خیلی خیلی سیف تره حداقل میدونی سهام فلان شرکت رو داری مثل تسلا و گوگل و … یا اپشن کار میکنن عموم مردمش تو فارکس نیستن بیشتر تو استاک مارکتن من خودم سه سال استاک کار کردم تونستم یر ب یر خارج شم
والا هر دری بگین من تو فارکس زدم هر دری بگین خودم اطلاعاتم از صدتا از این پکیج خا بیشتره همش شعر غزله خبر توش تاثیر داره نویز هاشم دست بازار وال استریته!
من حدود ۷ هزار دلار کال کردم و الان کلا کشیدم بیرون!
حاجی بیخیال شین پولتون وارد این بازار نکنین!

Amin

متاسفانه بنظر میرسه نویسنده و افراد این پست اطلاعات کافی در خصوص فارکس ندارن
و خیلی از موارد و ضررها رو به پای فارکس مینویسن!
اول اینکه فارکس جدا از بازارهای دیگه هست و انواع مختلفی از بروکرها دارن این خدمات رو ارایه میدن این بین یکسری بروکر نمای کلاهبردار به نام فارکس باعث ضرر به کلاینت ها میشوند.
پکیج فروش ها و کلاهبردار ها به نام بازار باعث بدبینی به بازار شده اند
ضمن اینکه فارکس همان اقتصاد دنیا هست و به بخش های مختلفی تقسیم بندی میشه در مورد ضرر هم امروزه امار ضرر افراد خیلی پایین تر اومده و به این شکل که میگن نیست دلیل ضرر اکثریت هم نا آگاهی و نداشتن اطلاعات کافی و مسائل روانشناسی هست لطفا اطلاعات غلط ندید!

بنده آموزش

موافقم

دریای خزر

سلام خدمت دوستان،
دوستان یک نفر هست بنام محمدنوروززاده و یک سایتی هم داره بنام برنامه شاپ،
حواستون رو جمع کنید که با یک کلاهبردار درجه یک روبرو هستید، خودمن سال پیش گول حرفهاش رو خوردم و پکیج درآمد دلاری یا همون فارکسش رو خریدم به قیمت 4/5 میلیون تومان، ولی دریغ از یک نکته به درد بخور،
کل پکیجش شاید بیشتر از 40 هزار تومان ارزش نداشته باشه ولی با کلمات اغواکننده چنان تعریف می کنه که نگو…
می گه:
تا کی می خواهید برای چندرغاز شب و روز تلاش کنید
آیا دلتان نمی خواهد دلاری درآمد کسب کنید و ریالی خرج کنید!!!؟؟
این روشی که من آموزش می دهم حاصل ده سال تجربه تو فارکسه.نترسید مثل بورس تهران نیازی به ساعت ها وقت گذاشتن و مطالعه درباره سهام و اینجور چیزها نداره.کسب سود ۲۰۰ دلار در روز برای من و شما مثل برداشتن یک قطره ی خیلی کوچیک از یک اقیانوس بی انتهاست!!!!!!!!!!
فقط کافیه راهش را یاد بگیرید اهل ریسک کردن باشید و فقط چندماه صرف یادگیری کنید همین بعد دیگه بجای کار کردن برای پول، زمان تون کاملا آزاد میشه و با لذت می تونید درآمدی بدست بیارید که برای خیلی از نزدیکان تون رویاست چون دلاریه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
هر روزی که در خرید این دوره تاخیر کنید حداقل ۲۰۰ دلار عقب می افتیـــد!!!!!!!!!

…..
که همه اش دروغه، دروغه، دروغ.
کل دوره اش سه تا مووینگ اوریج 50 و 100 و 200 روزه است، یعنی برای سه تا مووینگ اوریج 7/5 میلیون تومان( هر سال هم ماشالله افزایش قیمت داره)
خودش جایی گفته بود 100 میلیون واسم چیزی نیست و پول خورد حساب میشه و از مال دنیا بی نیاز هستم
در حالیکه که برای سه تا مووینگ اوریج 7/5 میلیون تومان قیمت گذاشته ،
نکته جالبش هم اینجاست که بعد از خرید این دوره و از دست دادن کل سرمایه که حتمی و قطعی و بدون هیچ شکی در همان هفته اول خواهد بود اگر بهش پیام بدید می گه نه من شاه کلیدم رو نگه داشته ام واسه دوره اصلی به قیمت 2000 دلار( 58 میلیون تومان!!!!!، جل الخالق)
شک نکنید اون دوره 2000 دلاریش هم چندتااندیکاتور ساده خواهد بود…
کل دورش خلاصه شده در سه تا مووینگ اوریج و چهارتا نصیحت کلی که طمع نکنید،
مثل اینکه مهد کودک هست و این آقا دارد نصیحت میکند
این شیاد همیشه پشت امام زمان ( عج) و اهل بیت قایم میشه و اعتماد طرف رو جلب می کنه
خلاصه اینکه با طناب پوسیده این آقا ما به چاه رفتیم و دارو ندرمان را باختیم
این شیاد ادعا داره با سه تا مووینگ مسخره من و بعد از چندماه در حالیکه در حال تخمه شکستن هستید سود دلاری واریز میشه به حسابتون…
اما زهی خیال باطل
در فارکس سال اول 95 درصد تریدرها کل سرمایشون رو از دست می دهند و بقیه هم در سالهای بعد تمام داروندارشان را تقدیم بروکر می کنند و الوداع…
تنها بعد از 10 سال امکان کسب سود حداقلی از فارکس وجود دارد که ان هم به قیمت نابودی روح روان، تپش قلب و افسردگی و بی خوابی و …ارزشش را ندارد به خدا.

مثل اینکه طرف رو آموزش کشت خشخاش بهش بدی ولی بگی باهاش تریاک درست نکن، طمع نکن، جوانان مردم رو بدبخت نکن…
پکیج این شیاد هم یه چیز تو همین مایه هاست…
خدا لعنتت کنه نوروززاده که من رو در اوج جوانی خونه نشین کردی
تف به شرف نداشتت که با اسم اهل بیت داری ملت رو سرکیسه می کنی.
آقای جهاندیده خواهشا این کامنت من رو تایید کن تا سایر جوانان مثل من بدبخت نشن.

رضا

یادمه این داستان تب طلا رو هم برا کنکور هم میگفتن ولی خب قبولی در کنکور یه واقعیت بود که نیاز به پشت کار بیسار بالایی داشت .. این بازار هم در کنار تمام سختی که داره درآمد ازش یه واقعیته که عده ای بهش دس پیدا می کنن .. با این دوستمون موافقم وارد این بازار نشید ولی اگه تصمیم گرفتین در این بازار فعالیت داشته باشید از اشتباهات خودتون درس بگیرید وگرنه اگه ۱۰۰ سال هم در این بازار فعالیت کنید ولی در “باتلاق تغییر ناپذیری و تکرار اشتباهات” بیافتید هنوز یک مبتدی و سال اولی هستید .. در همون کندلهای نیم متری که خیلیا کال میشن خیلیا هم با یه ضرر چند دلاری خارج شدند به دسته اول میگن مبتدی به دسته دوم میگن حرفه ای با اینکه هر دو ضرر کردند ….. حتی دوستان کم تجریه هم میتونن ایرادات این دوستمون رو بگن از رعایت نکردن مدیریت سرمایه و حجم های نامناسب چون شبها با استرس می خوابیدن و … ولی بنظر من تغییر ناپذیری ایشون رو ناکام کرده .. فعالیت کنار یه مربی میتونه به ایشون کمک کنه
این چند سالی که در این بازار فعالیت می کنم بهترین تصمیمم و بیشترین سودی که کردم تصمیمم در بستن یک معامله ای بود که ده درصد در ضرر بود اگه نمی بستم به راحتی کال میشدم و شاید می اومدم اینجا خشممو خالی میکردم ولی بستم و بعد از چند روز اون ضرر رو جبران کردم صد البته که از این اشتباهم درس گرفتم و دیگه اجازه ندادم حسابم اینقدر وارد ضرر بشه

دریای خزر

آقای فرزاد فارکس،
حرفاتون را باید با آب طلا نوشت…
از کامنتهاتون مشخصه خاک این قمارخونه رو خوردین ولی ایکاش سالها قبل خارج می شدیم و عمر و سرمایمون را تلف نمی کردیم تو این کازینو…
حرفهاتون را با پوست و استخوانم درک می کنم واقعا هیچ راه خروجی نداره الا کال شدن…ولی ناامید نباشید برید دنبال یک کار دیگه
پاولو کویلیو نویسنده معروف برزیلی جمله عجیبی داره،
ایشون میگه:
(اکنون کاری را شروع کردم که می تواستم 10 سال قبل آغاز کنم ولی برای اینکه 30 سال دیگر صبر نکردم خوشحالم)
درسته به آخر خط رسیدیم ولی آیه معروفی است تو قرآن مجید:
ومن یتق الله یجعل له مخرجا و یرزقه من حیث لایحتسب…( سوره طلاق آیات 2و 3)
یعنی هرکس تقوای الهی پیشه کند و بر خداوند متعال توکل کند خداوند روزی اورا از جایی می رساند که حتی به ذهنش هم خطور نکند…
به امید نجات تمام جوانان دنیا ازین کازینوهای اهریمنی
ایکاش دراون جنبش اشغال وال استریت در 2011 این مراکز فساد را با خاک یکسان می کردند…
شما نگاه کنید دیگه تو خود آمریکا هم گند این فارکس و بورس دراومده که در سال 2011 می خواستند ساختمانش رو آتش بزنند و ماها تازه پی با ماهیت کثیف این قمارخونه می بریم.

باتلاقی بنام فارکس

حدود سال‌های ۱۸۴۵ تا ۱۸۵۵ در ایالت کالیفرنیا سال‌های “تب طلا” نامیده می‌شود. سال‌های نه‌چندان طولانی که مهاجران زیادی با هدف پیدا کردن طلا و ثروتمند شدن جان خود را به خطر انداخته و به این نواحی می‌آمدند تا گنج پیدا کنند. اکثر جویندگان مهاجر و از مناطق دور دست آمریکای جنوبی و اروپا به این منطقه می‌آمدند و بسیاری از آن‌ها از این سفر زنده بازنمی‌گشتند. مناطق کوهستانی با زمستان و تابستان‌های بسیار سخت باعث می‌شد رویای آنها به یک کابوس غم‌باری ختم شود.
لیوای استروس آلمانی تبار نیز به این منطقه سفر کرد اما نه به بهانه یافتن طلا.
او لوازم سفر و پارچه‌های ضخیمی را با خود آورده بود تا به جویندگان گنج بفروشد. در میان لوازم او پارچه‌های ضخیم و مقاومی بود که در آلمان تولید می‌شد و لیوای برای درست کردن چادر سفری با خود به همراه آورده بود. او قصد داست تا از این پارچه ضخیم چادرهای مناسب مناطق کوهستانی درست کرده و بفروشد که به پیشنهاد یکی از جویندگان، تصمیم گرفت از آن پارچه‌های ضخیم برای دوخت شلوارهای مقاوم برای کار در کوهستان استفاده کند.
یکی از این جویندگان با این ایده جالب یک نیاز مهم را علاوه بر سایر لوازم، پیش روی لیوای استروس گذاشت و او شروع کرد به تولید شلوار و کاپشن‌های ضخیم و مقاوم از همان پارچه. بعدها بسیاری او را بنیانگذار نوعی از لباس جین قلمداد کردند و معتقدند نام “لی” هم از ابتدای نام خود او گرفته شده است! لیوای در کنار این لباس‌ها سایر لوازم سفر و گنج‌یابی را نیز بفروش می‌رساند و در مدت کوتاهی لیوای استروس به یکی از ثروتمندترین افراد آن منطقه تبدیل شد.بسیاری از مشتریان لیوای از این سفر زنده بازنمی‌گشتند☹☹☹ و …
این داستان و یا داستانهای مشابه همچون فروش بیل به جویندگان طلا که هیچ کس طلا پیدا نکرد ولی فروشندگان بیل میلیونر شدند دقیقا حکایت بورس و فارکسه..
این وسط تنها به اصطلاح بروکرها( کازینوها) و سیگنال فروشان و پکیج فروشان بار خودشان از این مال حرام می بندند که صد البته در بلندمدت همه اش را به طریق مختلف پس خواهند داد…
این جهان کوه است و فعل ما ندا سوی ما آید صداها را ندا
دوستان به والله به جوانی و سرمایتان رحم کنید، این قمارخونه اساسا طوری طراحی شده است که همه بازنده هستند(چه کوتاه مدت و چه بلند مدت) ولی قمار خونه همیشه برنده است…
خود بنده از 96 در بورس و فارکس هستم، تمامی روشها از الگوهای هارمونیک و خفاش و زهر مار🐱‍🐉 گرفته تا پرایس اکشن و فیبوناچی و ولوم تریدینگ و ….
((((در یک کلمه همه اش فریب محضه ، فریب))))
مطمئن باشید اگر یک روز و یا یکماه حسابتون دو برابر بشه روزهای بعد و یا ماههای بعد سر یک معامله اشتباه و با یک کندل نیم متری داوجونز یا اس اند پی 500 ، 20 برابر سود قبلی و کل سرمایتون رو دو دستی تقدیم بروکر خواهید کرد…
شاید بگید وقتی سود کردم طمع نمی کنم سریع پولها رو خارج می کنم ولی امکان نداره بتونید خودتون رو کنترل کنید و بالاخره در یک روز موعود و اعتماد به نفس کاذبی که از معاملات قبلیتون بدست آورده اید با یک کلید بای یا سل اگر سکته قلبی نکنید مغزتون از کار می افته و اونقدر توی ضرر میرین تا کال بشین…
شاید بگید استاپ لاس می ذارم ولی بازم فایده ای نداره با یک شادوی بزرگ همون اول معامله ناک اوت می شین…
خودمن اوایل می گفتم من فوق لیسانس مهندسی از یکی از ده دانشگاه برتر سراسری کشور هستم و من شکست نمی خورم ،گرگ وال استریت هستم و من هیچ وقت ضرر نمی کنم و خودم رو جزو 5 درصد افراد موفق می دونستم و می گفتم اون 95 درصدی که هر سال کل سرمایشون رو از دست می دن گاگولند بلا نسبت و..
تا اینکه به خودم اومدم و دیدم تنها در یک سال 10000 دلار کال شده ام…
صحبتهای دکتر فرهنگ هلاکویی رو در یوتیوب سرچ کنید (بنویسید استاک مارکت+ دکتر هلاکویی)
اونجا 3 تا گفتگو هست هرسه رو بی زحمت گوش کنید تا پی به ماهیت کثیف این بازار ببرید
بیت کوین از فارکس هم باتلاقش عمیق تره و بقول دکتر هلاکویی من حتی یکدلار هم وارد کریپتو نمی کنم…
به فرض محال شما بعد از سالها سود آور شدید و تونستید سود حداقلی بگیرید آخر به چه قیمتی؟؟؟
بروکر سود شما را از کدام پول پرداخت خواهد کرد؟؟؟
از همان میلیونها دلار پولی که افراد فقیر و کشورهای جهان سومی وارد اینها کرده اند و همه هم کال شدن اند…
سود به چه قیمتی؟؟؟جمله معروفی است که می گن در بازارهای مالی سو یک شخص از ضرر شخص دیگه تامین میشه ولی به نظرم این پول حرامه و برکت نخواهد داشت….
الانم یکماهه رفته ام دنبال تدریس زبان انگلیسی و خدارو شکر شبها بدون استرس و نگرانی می خوابم
سود این قمارخونه بمونه واسه وارن بافت و سایر عساتید وطنی…
از طلا بودن پشیمان گشته ایم مرحمت فرموده مارا مس کنید..
ببخشید طولانی شو امیدوارم تونسته باشم حداقل یکنفر رو ازین منجلاب نجات بدم که واسم کافیه.
یاعلی🌹🌹🌹

امير

متاسفانه شما مديريت سرمايه نداشتيد كه با يك كندل سرمايه از دست داديد و در 1 سال 10000$ كال شديد. در صورتيكه بسياري هستند كه با مديريت سرمايه و آموزش مناسب درآمد خوبي دارن و چندين برابر سرمايه اوليه درآمد داشتن. ضمنا استاد هلاكويي روانشناس هستند و صرفا نظراتشون در بعد رواني بازار معتبر و در بخشهاي ديگر بازار فاقد اعتباره. به نظرم شما بيشتر با مسايل شرعيش مشكل داشتيد كه با وجود احترام به نظر شما ولي نظرتون دليلي بر درست بودنش نيست چون در اين باب مشخصا بايد افراد صاحب فن نظر بدن. در مورد بازار كريپتو هم خيليها وارد شدن و سودهاي كلان كردن و الان كلي ثروت حقيقي جمع آوري كردن كه در جامعه بگرديد پيدا مي كنيد. حالا عده اي هم مي تونند اين بازار رو فقط نگاه كنن و فرياد بزنن مدام كه اين بازار دروغه…. اما افراد داخلش سود ميكنند و سرمايه ميسازن و صرفا حسرتش براي اونها ميمونه. مثل بازار املاك 30-40 سال پيش

دریای خزر

دوست عزیز شما فکر نکنم حتی یکبار هم به سخنان دکتر هلاکویی گوش نکردید و ایشون رو در سطح عساتید وطنی هم چون ماهان تیموری کلاهبردارمی دونید…
دکتر هلاکویی دارای مدرک دکتری جامعه شناسی و سه تا کارشناسی ارشد اقتصاد و روانشناسی و مشاوره کودکان هستند و پس بزرگشون پرهام هلاکویی فارغ التحصیل اقتصاد از دانشگاه برکلی هستند
ایشون می گن استاک مارکت یه قمار دولتیه، دزدی دولتیه و بازی دولتیه
و من به هیچ عنوان ،ابدا، ابدا، ابدا توصیه نمی کنم وارد این کازینو شود
باید حرفهاشون رو گوش کنید تا پی به ماهیت خبیث این بازار ببرید.

Mohamad_F

از عجایب روزگار اینه که افراد فقیر !! و نادان !! کشورهای جهان سوم و چهارم میلیونها دلار پول نقد با عجله وبدون برنامه و مدیریت و بدون استراتژی تقدیم به اژدهای فارکس میکنند !!! به امید اینکه شاید چند روزه میلیاردر بشن و خیلی خوش به حالشون بشه.!! اما زود همه کال مارجین میشن بعدش اون پولها همشون حرام میشه و برکت هم نداره .!!!! آخه عقل هم واسه انسان خوب چیزیه . اخه کسی که نمیتونه خودشو عوض کنه و یا خودشو کنترل کنه چطور میتونه تو بازار فارکس موفق باشه … هر چند که درامد از فارکس شدنی و ساده است . سواد زیاد هم نمیخواد . دلار به این گرونی .. چه اشکال داره روزانه 40 – 30 دلار درامد داشته باشی . فقط باید استراتژی خودتو داشته باشی و قانع باشی .

Farhad

دوستان مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک مهم ترین بخش این بازاره.اونم نه مدیریت سرمایه کلاسیک و ریسک به ریوارد مثلا ۱ به ۳ و ۱ درصد پول و این حرفا
بحث مدیریت سرمایه و استراتژی مخصوص به همون نوع مدیریت سرمایه خیلی وسیع هست.و به نظرم کسی که بتونه این رو یاد بگیره که چطور از پولش محافظت کنه ۸۰ درصد راه رو رفته.
این بازار به شدت سخته و کسی برندس که بتونه احساسات خودشو کنترل کنه.خیلی هارو میشناسم که پول خوبی دارن در میارن از اطرافیانم.برای کسایی که تازه میخوان شروع کنن و کسایی که سود مستمر ندارن میگم برید در مورد روش های مدیریت سرمایه تحقیق کنید‌.
Dubling
Pad dubling
Martingel
R be R بالا
Hedge
کلید واژه هاییه که به دردتون میخوره

امید

👌🌹

milad

سلام
بعضی از دوستان گفتن تو روز دوشنبه و جمعه ترید انجام ندیم تو فارکس ایا درسته؟؟؟؟

mohammad-F

میلاد عزیز . بستگی دارد به تحلیل و استراتژی و تایم فریم معاملاتی خودت . دوشنبه وجمعه میشه ترید انجام داد اما از نظر روحی و روانی بهتره بعد از ظهر جمعه هیچ تریدی انجام ندی . هم در فارکس وهم در باینری اپشن .

بهروز

حرفاش درست بود ولی نتیجه گیری کاملن واضح بود ک برای بازارها و کارگزاریهای مزخرف همین مملکته مخصوصن اگه همین آقای جهاندیده نظر داد، شما مطمئن شید که قصدش اینه که شماها پول سمت بروکر نبرید و بیارید سمت این کارگزاری ایشون احتمال زیاد با کارگزاری ها قرارداد داره ( مخصوصن کارگزاری آگاه) من خودم تجربه ترید تو چندتا بروکر رو دارم قبول دارم که طمع و هیجان و مدیریت نکردن ریسک ، موجب زیان و شاید از دست رفتن سرمایه باشه وللللی ب تجربه ثابت شد بهم که میتونی سود خوبی ام دربیاری

خسرو پرویز

آقایونی که فکر میکنید بازار مالی مثل سایت شرطبندی حضرات یا فلان بت هست چرا به خاطر کوته فکری و بی اطلاعی خودتون تازه واردها رو نا امید میکنید.اصلا اگر بده یا قماره چرا راجبش تحقیق میکنید؟
اون دسته از عزیزانی که باحساب دمو کار میکنن نمیتونن به یه سری از نکات بازار پی ببرن.تحلیل تکنیکال بخش کوچکی هست اونی که مهمه روانشناسی هستش

Reza

لطفا دیگران را راهنمایی کنید تا همه بتونن به موفقیت برسن و اگر هم نا امید شدید دیگران هم ناامید نکنید
همه توی این بازار دنبال کسب سود برای رفع خیلی از نیازهاشون هست, که با ساعت ها کار در این کشور هیچ وقت بدست نمیارن
تا الان حدود 8 ماهه کار میکنم البته فقط تمرین در دمو هست خیلی روش ها و استراتژی ها رو تست کردم حتی برنامه نویسی MQL4 را یاد گرفتم و کلی اکسپرت و اندیکاتور نوشتم حتی به تلگرام وصل کردم سیگنال به گوشیم میفرسته
بهترین روشی که خیلی بهتر از روش های دیگه درصد ختای کمتری داره پرایس اکشن هست ولی هنوز موفقیتم زیاد نیست دارم بیشتر کار میکنم انشالا هر وقت به موفقیتی قابل قبولی دست یافتم که بتونم به دیگران هم آموزش بدم به همه یاد میدم و هر چی هم یاد گرفتم از آموزش رایگان بوده که بیشتر از سایت فراچارت بوده
به امید موفقیت همه

حسین

سلام منابع یاد گیری اکسپرت نویسی تو میگی

امید

دوست عزیز مدیریت سرمایه نزدیک هشتاد درصد موفقیت داره و اینکه حتما حتما حتما ژورنا معاملاتی تو اکسل داشته باش عکس هر تریدتوداخلش بگذار و توضیحات مربوطه رو بهترین مربی همون ژورنال میشه در ضمن از یوتیوب تمام ویدئوهای استاد رضا گلشاهیان ببین اونقدر ببیییین تا ملکه ذهنت بشه البته با تمرین روی چارت اونوقت موفق خواهی شدانیوارم موفق میشی دوست عزیز آموزش‌های استاد گل‌اهیان و دکتر اناری رو از یوتیوب ببین شک ندارم موفق میشی

مطالب مرتبط

blank

در بورسینس از 10 سال گذشته تاکنون، تلاش ما این بوده به شما کمک کنیم:

 • ترید و سرمایه‌گذاری اصولی را شروع کنید
 • ارزش پول‌تان را در برابر تـورم حفظ کنید
 • از سرمایه‌تان برای کسب سود بیشتر استفاده کنید
 • سرمایه‌گذاری موفق‌تری داشته باشید

درباره بورسینس بیشتر بخوانید 

blank
329
0
از دیدگاه‌ شما استقبال می‌کنیمx