چرا معامله‌گران در فارکس ضرر می‌کنند؟

دلیل ضرر در فارکس

یک حقیقت عموما شناخته شده این است که بیشتر معامله‌گران در فارکس شکست می‌خورند.

در واقع تخمین زده می‌شود که 96 درصد از معامله‌گران فارکس ضرر کرده و در انتها بازار را ترک می‌کنند.

براساس اظهارات سایت DailyFX ، بیشتر معامله‌گران قدیمی عملکرد بهتری دارند ولی این معامله‌گران تازه‌کار هستند که هنوز برای دریافت سود از این بازار به سختی می‌توانند زمان‌بندی درست را انجام دهند.

ما در مطلب مقایسه بورس تهران و فارکس مطرح کردیم که برای سود در فارکس باید توانایی شکست‌دادن ماهرترین معامله‌گران دنیا را داشته باشید و عاقلانه‌تر این است که بورس تهران را برای معامله‌گری انتخاب کنید. اما اگر واقعا مایلید در آن 4 درصد برنده بازار فارکس باشید، شاید این لیست از دلایل زیان معامله‌گران فارکس به شما کمک کند، بنابراین با این مطلب از سایت بورسینس همراه ما باشید.

سعی نکنید بر بازار غلبه کنید

فارکس بازاری نیست که بخواهید آنرا شکست داد، بلکه باید آنرا درک کنید و زمانی که روندی شروع می‌شود به آن ملحق شوید.

ضمنا اگر سعی کنید با سرمایه خیلی کوچک، بیش از حد از بازار سود بدست آورید شما را بیرون می‌اندازند. ذهنیت شکست دادن بازار اغلب باعث می‌شود معامله‌گران برخلاف روندها دست به معامله بزنند، اینکار برای شروع یک فاجعه کافی است.

1 – سرمایه اولیه پایین

بیشتر معامله‌گران ارزها به دنبال راهی هستند تا بدهی خود را تسویه کنند یا اینکه به راحتی پول دربیاورند.

معمول است بازاریاب‌ها در فارکس شما را تشویق می‌کنند تا با سایز لات‌های بالا و اهرم بالا معامله کنید تا بتوانید با یک سرمایه اولیه کوچک، بازدهی بزرگی بدست آورید.

برای کسب سود، شما باید مقدار مناسبی سرمایه اولیه داشته باشید. کسب سود عالی با داشتن سرمایه محدود در کوتاه‌مدت مقدور است اما با داشتن مقدار کمی سرمایه و ریسک بیش از حد، شما با هر چرخش بازار دست به اقدامات احساسی خواهید زد و در بدترین زمان‌های ممکن به معامله وارد و خارج می‌شوید.

راه‌حل: افرادی که در معاملات فارکس هستند هرگز نباید با مقدار کمی سرمایه اولیه شروع به کار کنند. برای کسی که قصد دارد با مبلغی اندک معامله کند، این مشکلی بزرگ است. اگر قصد داشته باشید لا‌ت‌های کوچک معامله کنید، مبلغ 1000 دلار یک سرمایه معقول برای شروع معامله در فارکس است. در غیراینصورت، باید خودتان را برای یک فاجعه آماده کنید.

2 – عدم مدیریت ریسک

مدیریت ریسک کلید نجات یافتن شماست. می‌توانید یک معامله‌گر بسیار حرفه‌ای باشید ولی به دلیل مدیریت ریسک ضعیف، از بازار محو شوید.

اولین وظیفه شما کسب سود نیست، بلکه محافظت از سرمایه‌ای است که الان در اختیار دارید، زیرا وقتی سرمایه شما در حال زوال باشد، توانایی کسب سود شما نیز از بین می‌رود.

راه‌حل: در معامله‌ از توقف‌ها (Stops) استفاده کنید و زمانیکه یک سود معقول بدست آورید آنها را برهمان اساس جابجا کنید. از لا‌ت‌سایزهای معقول که با سرمایه‌تان همخوانی دارد استفاده نمایید و گذشته از همه اینها، وقتی در پشت معامله‌ هیچ منطقی وجود ندارد از آن خارج شوید.

3 – حرص در فارکس

برخی معامله‌گران فکر می‌کنند باید تا آخرین قطره از یک حرکت قیمت بهره بگیرند.

هر روز در بازار فارکس پتانسیل کسب سود وجود دارد. تلاش برای گرفتن آخرین پیپ قبل از چرخش جفت‌ارز، می‌تواند همان سودی که بدست آورده‌اید را نیز نابود کند.

راه‌حل: واضح است، طمعکار نباشید. هدف گرفتن سودهای معقولانه خوب است اما در نظر بگیرید سودهای زیادی در سایر موقعیت‌ها وجود دارد. ارزها روزانه حرکت می‌کنند و نیازی به دریافت آخرین پیپ نیست. فرصت بعدی همین نزدیکی‌هاست.

4 – معامله با تردید

گاهی اوقات درگیر پشیمانی بعد از معامله می‌شوید. این پشیمانی معمولا زمانی رخ می‌دهد که وارد معامله‌ای شده‌اید و آن معامله فورا وارد سود نمی‌شود و به خودتان می‌گویید که در جهت نادرستی وارد شده‌اید. سپس معامله را می‌بندید و در خلاف جهت وارد معامله می‌شوید ولی در کمال ناباوری می‌بینید بازار در همان جهت که ابتدا وارد آن شده بودید حرکت می‌کند.

راه‌حل: یک جهت معامله را انتخاب کنید و به آن بچسبید. تغییر معاملات در جهات مختلف فقط باعث می‌شود رفته‌رفته ضرر کنید.

5 – تلاش برای معامله در سقف یا کف

بسیاری از معامله‌گران تازه‌وارد، تلاش می‌کنند در نقاط بازگشتی جفت‌ارزها معامله کنند. آنها روی یک جفت‌ارز معامله خود را قرار می‌دهند و وقتی روند در مسیر مخالف ادامه می‌یابد، به پوزیشن خود می‌افزایند زیرا مطمئن هستند که قیمت برمی‌گردد. اگر به این شیوه معامله کنید، در انتها بیش از حد در معرض ریسک قرار می‌گیرید

راه‌حل: با روند همراه شوید. اگر فکر می‌کنید روند در حال تغییر است و می‌خواهید در روند احتمالی پیش‌رو دست به معامله بزنید، برای تایید تغییر روند منتظر بمانید.
اگر قصد دارید در کف معامله کنید، کف یک موج کوچک در روند صعودی را برای معامله برگزینید و نه کف در روند نزولی.

6 – امتناع از قبول اشتباهات

برخی معامله‌گران با توجه به ذات انسان همیشه می‌خواهند تصمیم صحیح را بگیرند ولی گاهی اوقات این امر شدنی نیست. به عنوان یک معامله‌گر، به جای اینکه روی تصمیم خود تعصب داشته باشید و آنرا درست بپندارید، باید وجود اشتباهات را بپذیرید و مسیر را ادامه دهید تا عاقبت به یک حساب خالی ختم نشود.

راه‌حل: مشکل است اما گاهی اوقات باید اقرار کنید که اشتباه کرده‌اید، چه معامله را به دلایل اشتباه انجام داده باشید و چه معامله براساس برنامه شما پیش نرفته باشد. در هر حال، بهترین راه اعتراف به اشتباه، رها کردن معامله و ادامه مسیر برای یافتن موقعیت‌های سودآوری دیگر است.

7 – خرید سیستم معامله فارکس

سیستم‌های معاملاتی زیادی برای فارکس در اینترنت وجود دارد. برخی معامله‌گران به دنبال سیستمی کامل و بدون اشتباه هستند که معاملات را 100 درصد به درستی انجام دهد. آنها به خرید سیستم‌های مختلف ادامه می‌دهند ولی در نهایت به این نتیجه می‌رسند که هیچ راهی برای برد به این طریق وجود ندارد.

راه‌حل: قبول کنید که هیچگاه نمی‌توان در ازای هیچ‌چیز، به چیز با ارزشی دست یافت. برنده شدن در معاملات فارکس همانند بسیاری از کارها نیاز به تلاش و زمان دارد. سیستم خودتان را بسازید و از خرید سیستم‌های بی‌ارزش که در اینترنت وجود دارد خودداری کنید.

نتیجه‌گیری

درصد برندگان در فارکس بسیار پایین است و بسیاری از معامله‌گران در انتها با حساب خالی، بازار فارکس را ترک می‌کنند. به همین دلیل است که سایت بورسینس فعالیت در فارکس را پیشنهاد و توصیه نمی‌کند.

در این مطلب 7 دلیل زیان افراد در فارکس را با هم بررسی کردیم، قطعا دلایل دیگری نیز باعث زیان در بازار خرید و فروش جفت‌ارزها می‌شود، اگر در این زمینه تجربه دارید برای ما و خوانندگان سایت در بخش دیدگاه بنویسید.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • ارائه خدمات متمایز در قالب باشگاه مشتریان
 • سامانه معاملاتی اختصاصی و کاربرپسند
 • امکان دریافت اعتبار معاملاتی
 • امکان دریافت وام قرض‌الحسنه برای معاملات
 • امکان ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • معاملات بیت‌کوین، اتریوم، ریپل، تتر و... در برابر ریال و دلار
192 نظر
 1. سلام
  من یک سوال دارم و ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
  حدود ۵ هفته metatrade 5 نسخه دمو شروع کردم
  به غیر روز اول که به خاطر بلد نبودن کار با نرم افزار و عدم اشنایی با شرایط معامله ۲۰۰۰ یورو ضرر دادم
  ولی مابقی روزها تا به امروز بدون اغراق ۹۵ درصد ترید های من با سود هر چند جزئ از حدود ۲ یورو تا ۳۰۰ یورو همراه بود که در مجموع حدود ۵۰۰ ترید مبلغ ۱۳۰۰۰ یورو سود کردم بدود استفاده از استراتزی هایی که شناخت چندانی راجبشون ندارم ولی خودم یه روش با ازمون و خطا پیدا کردم
  سوال مهم :
  روشی که من استفاده میکنم چشم دوختن به نمودار و استفاده سریع از موقعیت خرید یا فروشه…و خارج شدن سریع از معامله با سود تا هر کجا که ممکنه ولی و ضرر کم…..با سرمایه اولیه ۵۰۰۰ یورو و لوریج ۱:۱۰۰ و همه ترید هام یک لاتی و تو تایم فریم ۱ دقیقه هست.
  هر چند که تعداد ترید ها بالاست ولی تا به حال سود خوبی داشتم . و واقعا هیچ روزی نبوده تو ۴ هفته گذشته که سود کمتر از۲۵۰ یورو داشته باشم. وسکال اصلی اینجاست.
  ایا این حجم از در امد اونم فقط با صرف دو سه ساعت در روز ممکن و واقعی است یا چون از نسخه دمو استفاده میکنم این مبلغ سود رو میدن که ترغیبت بشم برای استفاده از نسخه اصلی و سرمایه گذاری. و اینکه این روش استراتژی با توجه به این که ۴ هفته هست مدام سود داشته درست هست یا نه
  متشکرم

  1. قطعا نه
   پول واقعی با دمو بیشتر تر از اون چیزی ک فکر میکنی فرق میکنه
   من سه ساله فقط دارم مطالعه میکنم هنوز جرأت نکردم وارد شم
   تو هم حداقل تا شیش ماه تمرین کن
   تمرینتم جوری باشه ک انگار با اعتبار واقعی معامله میکنی
   برای مثال اگر قراره هزار دلار شارژ کنی
   فقط با یکصدم معامله کن

  2. همه اینهایی که تو این مقاله عنوان شده درست هست.
   مساله مهم مقدار پولی هست که ما درگیر معامله میکنیم . پول واقعی با پول دمو زمین تا آسمون فرق داره..

   یک لات XAUUSD معامله زدن مال کسی هست که حد اقل 10000 دلار مارجین داره. وقتی یه دلار جابجا میشه ، شما صد دلار سود یا زیان میکنی.

   وقتی پول واقعی رو از دست میدی ، خیلی باید روحیه داشته باشی تا معامله بعدی رو احساسی و به جبران ضرر قبلی نزنی.

   روی اکانت دمو پول زیاد داری و اگر هم معامله اشتباه زده باشی ولش میکنی تا به سود برسه. در صورتی که شاید پول واقعی که بخای بیاری تو فارکس 500 دلار باشه که در عرض کمتر از یک هفته از دستش میدی

 2. سلام دوستان من هنوز وارد این بازار نشدم
  میترسم مشکل قانونی برام به وجود بیاد
  اگر کسی اطلاعی دارد لطفا راهنمایی کند

 3. سلام برای اینکه یک تریدر خوب و حرفه ای بشم و مثل بعضی از دوستان سود های خوبی ببرم دقیقا باید چه آموزش هایی رو ببینم؟؟اسم کتاب ها و یا دوره ها و یا سایت ها و فیلم هایی رو که باید ببینم و بخونم چیه؟؟ممنون میشم دوستانی که راه آموزش دیدن رو طی کردن و رسیدن به آخر بنده و بقیه دوستان مبتدی رو با ترسیم مسیر آموزش یاری کنند…یاعلی

 4. طرف 2تا ترید میزنه استاپ نمیزاره فول مارجین وارد معامله میشه حسابش میشه 10 برابر . طمع ، حرص ، غرور و … ( حس های قمار بازی) میاد سراغش . دو بار دیگه هم با این روند میره جلو حسابش 20 برابر میشه و تمام اون حس ها 15 برابر میشه . و سری بعد دوباره فول مارجین میاد وسط مارکت بدون مدیریت ریسک کل حسابش رو میبازه . میره دوباره پول واریز میکنه و چون شخصیت تریدریش پر از احساس شده میوفته توو یه چرخه باخت بینهایت ، دقیقا عین قمار و هی میگه اینبار میرم بازارو جارو میکنم ، اینار فلان میکنم ، اینبار دیگه بازارو فتح میکنم و …. وهمیشه بازنده میاد بیرون . وتازمانی که رو خودش کار نکنه و شخصیتشو پرورش نده نمیتونه با هیچ روشی در دنیا ازین بازار ها درآمد کسب کنه ( این تجربه 5 سال ترید مستمره ، من هم یه روزی هیچی بلد نبودم اما روزی حداقل 6 ساعت تمرین کردم ، کل روشای تکنیکال از الیوت و پرایس و … گرفته تا حدود 200 تا اندیکاتور و … و درآخر فهمیدم : مبنای موفقیت افراد در بازار مالی ( مخصوصا فارکس) شخصیت و صبوریشونه نه روش تکنیکال و تحلیلیشون .

  1. متاسفانه من نصف اکانتمو از دست دادم چون شخصیم مثل یک تریدر نبود ، امیدوارم که تجربه کافی کسب کرده باشم

 5. سلام به همه عزیزان
  من یه تریدر فارکس با 5 سال سابقه هستم و الان توو مترو نشستم و یهو یه چنتا از کامنت های عزیزان رو دیدم .

  از جورج سوروس ( فک کنم جزو 10 ثروتمند جهان و تریدر ) در مصاحبه ای پرسیدن روش تریدت(معامله کردنت) رو آموزش میدی ، گفت اره چرا که نه ، و آموزش داد . مجری بهش گفت اگه به همین راحتیه پس چرا مردم از همین روش استفاده نمیکنن تا میلیاردر (دلار) بشن . گفت : چون من از روشم پول در نمیارم بلکه از شخصیتم پول درمیارم ، لازمه موفقیت با این روش صبوری و پیوستگی در کسب سود و میلیاردر شدن پس از ده پونزده ساله ، اما مردم همه دوست دارن طی 6 ماه میلیاردر شن.

  دوستان بازار فارکس کلاهبرداری نیست ، فقط باید سازوکارش رو یاد بگیرین و اونم چیزی نیست جز استفاده از یک روش تکنیکالی جواب پس داده ( که توو اینترنت پره ) و صبور بودن و داشتن آرامش و مدیریت دقیق ریسک .

  یه چیزی رو حساب کن با ماشین حساب : فقط ماهی 5 درصد سود(دلاری) با در نظر گرفتن سود مرکب میشه حدود 80 درصد سود سالانه (دلاری یعنی بدون تورم تقریبا) . حالا یه حساب 5000 دلاری رو اگه 15 سال ، سالی 80 درصد سود بگیری ، بعد 15 سال میشه : …… حدودا 15 میلیون دلار !!

 6. بازار فارکس معرکه س .فقط حتما باید دانششو به دست بیارین.
  با هر استراتژی میشه کسب سود کرد مهمترین عامل مدیریت ریسک و سرمایه است وبس

  1. سلام
   من یک معامله در بروکر لایت فارکس انجام دادم و حد ضرر را بعد از به سود رفتن به نقطه ورود گذاشتم که اگر برگشت بدون ضرر خارج بشم اما بروکر بعد از ضرر من معامله را بست و من ضرر کردم
   با بروکر صحبت کردم اون هم میگفت که کمسیون داره
   بعد من دوتا تست دیگه انجام دادم
   اونا درست کار کردن و من بدون ضرر معامله که کرده بودم را بست

   بروکر گردن نمی گرفت من اسکرین شات فرستادم که حرفم سندیت داشته باشه

   مچ گیری لایت فارکس
   به نظر شما این کلاه برداری نیست

 7. سلام کی میگه فارکس قماره؟تو یکی از نظرات خوندم که یکی میگه وقتی اوایل چند دلار سود کردی خوشحال نباش چون یه جوری روند رو تعرف میکنند که کلی تو ضرر بری.باید بگم این حرف **شعری بیش نیست.من دوسال تموم وقت گذاشتم الیوت خوندم الان هم به خدا به راحتی آب خوردن از فارکس پول در میارم.فارکس صد شرف داره به بورس تهران

  1. سلام وقتتون بخیر میشه بفرمایید از چه منابعی استفاده کردید بر اموزش و یادگیری الیوت؟

 8. فقط دزدی وکلاهبرداریه اگرامروز چند دلار سود کردی خوشحال نباش جوری روند رو تعریف می کنند که روز بعد چند برابرش رو از دست بدی تمام

  1. کی گفته🤣خیلیا رو میشناسم که دارن زندگیشون و‌میچرخونن باهاش
   فقط فقط تجربه میخواد

 9. سلام دوستان فرض کنید وارد معامله خرید شدیم بصورت instant execution در متاتریدر ولی حد سود یا ضرر تعیین نکردیم و قیمت آمد پایین تر از قیمت خرید ما ولی آنقدر صبر کردیم تا دوباره قیمت از خرید ما بالاتر رفت آنگاه که مثلا ده پیپ سود کردیم معامله را ببندیم.. ایا این کار ممکن یا وقتی که قیمت از خرید ما پایین تر امد بروکر ما را با ضرر خارج میکنه

  1. سلام اگر بیش از مبلغ سرمایه یا مارجین ضرر کنی حساب کال مارجین میشه و معامله بسته میشه.

 10. سلام دوستان

  ممنون از مدیریت سایت و کابران گرامی که تجربیات خودوتون رو به اشتراک میگذارید حدود 6 ماه در فارکس فعالیت میکنم. استراتژی که آموزش دیده بودم خیلی ساده بود جدول فیبوناچی رو روی یک سقف تا کف مناسب میکشیدم و و در برگشت ، هر موقع یک کندل در محدوده ی بین 33 و 50 در صد فیبوناچی کلوز میداد وارد پوزیشن میشدم و 90 درصد مواقع این بازگشت حداقل تا سطح 50 درصد فیبوناچی ادامه میافت اما قبل از رسیدن به سطح 50 ممکن بود کمی در جهت مخالف حرکت کند . به خاطر همین استاپ را خیلی دور میگذاشتم ابتدا با 1000 دلار حدود 3000 دلار در عرض دو هفته سود کردم اما متاسفانه در چند مورد استراتژیم جواب نداد و چند بار کال شدم متاسفانه زندگیم رو باختم حدود 100 میلیون بدهکار شدم کارم رو از دست دادم و بد تر از همه اکنون که این پیام رو مینویسم شرمنده زن و بچم هستم. عمق فاجعه وحشتناک تر از چیزیه که بتونم بازگو کنم. میشه لطف کنید نظرتون رو در مورد این استراتژی بیان کنید ؟ میشه خواهش کنم اگر استراتژی خوبی دارید که واقعا دارید ازش سود مستمر میگیرید عنوان کنید ؟ ممنون

  1. شما درصد بالا زدی احتمالا بالای ۰.۱۵. مدیریت سرمایه نداشتی در مورد استراتژی هم یک جمله پایین ترین نقطه خریدو بالاتزین نقطه فروش. و هزار دلار رو کمتراز پنج صدم بزار. واسکالپ تو یک و پنج دقیقه. مک دی وrsiرو استفاده کن به بازار نگاه کلی داشته باش. و خد ضرر نزاز. حجم معامله اصولی باشه تو دام بروکر نمیوفتی…وفقط و فقط یه معامله بزن با سود یا ضرر هرگز دوتا معامله نزن و ساعتهایی که بازار خیلی نوسان داره رو حواست باشه. موفق باشی

 11. بازار فارکس مجازی است و معاملات حقیقی صورت نمی گیرد. نوعی شرط بندی با بروکر است در جهت نزول یا صعود. ه هیچ عنوان فریب جملاتی که با کلمات و جملات فریب دهنده که این یک مارکت جهانی هست و بازار متصل به بانک های جهانی هست و…. این قبیل دروغهای بزرگ را نخورید.

  1. شما زمانیکه تمامی کندلهای موجود در بروکر خودتونو با کندلهای تمام بروکرهای معتبر جهان چک کنید می‌بینید هیچ دستکاری توی اون نیست ..پس مطمعن میشید که این یک قمار نیست که بروکر برای شما طراحی کرده باشه و همه چیز کاملا شبیه هم هست و هر حرکت. قیمتی که اتفاق می‌افته داره روی چارت شماهم اتفاق می‌افته و قمار نیست که پشت پرده چیز دیگه ای باشه …پس برادر اول برو تحقیق کن و کار کن بعد بیا نقل قول کن

  2. کاملا اشتباه میکنید.چارت جهانی هست.و بروکر سودش از اسپرد و سواپها هست نه شرطبندی روی شما.زمانی قمار محسوب میشه که شما با اطلاعات کم وارد میشید و رویایی ی شبه پولدار شدن رو دارید.

  3. در حقیقت تویی که به خود دروغی بزرگی داری میگی چون از ورود بهش ترس داری و اموزش ندیدی من تو هر معامله از ساعت 4 تا 8 غروب که نواسانات و قدرت بازار ریاد میشه حداقل 30 پیپ و حتی بیشتر هم میگیرم دیدت رو نسبت به بازار فارکس عوض کن فوقالعاده ترین بازار دنیاست

  4. توی فارکس همه چیز خیییییییییییلی واقعی تر از اون چیزی هست که فکرش رو میکنید. دکمه ببخشید و غلط کردم هم نداره.
   بروکر های حسابی با مارکت میر ها فرق دارن و در آمدشون از اسپرد و سواپ و کمیسیون هست .

   درباره چیزی که اطلاع نداریم ، نباید با این صراحت نظر بدیم

 12. سلام
  بنده از 92در بورس ایران واز 2017در فارکس هستم.توصیه میکنم کاملا علمی وسپس با تمرین سعی وخطا موارد زیر رارعایت کنید حتما موفق میشید :

  1- روانشناسی معامله گری
  2- تحلیل فاندامنتال فارکس اعم از ارز و نفت و سهام وفلزگرانبها
  3- تحلیل تکنیکال خیلی قوی
  4- رفتارشناسی بازار فارکس
  5- مدیریت سرمایه وریسک که خیلی مهمه
  6- توجه به اخبار ورویدادها
  7-رعایت تایم معاملاتی مناسب

  اگر سوالی داشتید در حد معلوماتم در خدمتم

  1. درود بر شما
   مدتی هست که پیگیر هستم واسه انتخاب بروکر معتبر.
   از دوستانی که تو بازار فارکس معامله میکنن کسی هست که بروکری با قابلیت واریز و برداشت ریالی معرفی کنه؟
   ممنون

  2. درود بر شما مدتی هست که پیگیر هستم واسه انتخاب بروکر معتبر. از دوستانی که تو بازار فارکس معامله میکنن کسی هست که بروکری با قابلیت واریز و برداشت ریالی معرفی کنه؟ ممنون

   1. درود بر شما. وقتتون بخیر.
    به نظرم بروکر آی.اف.سی مارکتز(IFC Markets) گزینه خوبیه. هم بروکر رگوله هستش و هم زمینه ای فراهم کرده که می تونید واریز و برداشتهاتون به راحتی و به ریال انجام بشه. یعنی شما وجه رو می ریزید و در کمتر از نیم ساعت چنج شده و تو اکانتتون میاد و برای برداشت هم به همین نحو، اول مقدارش رو مشخص می کنید و بعد هم دریافت. ضمنا کمیسیونش هم پایینتره.
    موفق باشید

  3. سلام
   من یک سوال دارم و ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
   حدود ۵ هفته metatrade 5 نسخه دمو شروع کردم
   به غیر روز اول که به خاطر بلد نبودن کار با نرم افزار و عدم اشنایی با شرایط معامله ۲۰۰۰ یورو ضرر دادم
   ولی مابقی روزها تا به امروز بدون اغراق ۹۵ درصد ترید های من با سود هر چند جزئ از حدود ۲ یورو تا ۳۰۰ یورو همراه بود که در مجموع حدود ۵۰۰ ترید مبلغ ۱۳۰۰۰ یورو سود کردم بدود استفاده از استراتزی هایی که شناخت چندانی راجبشون ندارم ولی خودم یه روش با ازمون و خطا پیدا کردم
   سوال مهم :
   روشی که من استفاده میکنم چشم دوختن به نمودار و استفاده سریع از موقعیت خرید یا فروشه…و خارج شدن سریع از معامله با سود تا هر کجا که ممکنه ولی و ضرر کم…..با سرمایه اولیه ۵۰۰۰ یورو و لوریج ۱:۱۰۰ و همه ترید هام یک لاتی و تو تایم فریم ۱ دقیقه هست.
   هر چند که تعداد ترید ها بالاست ولی تا به حال سود خوبی داشتم . و واقعا هیچ روزی نبوده تو ۴ هفته گذشته که سود کمتر از۲۵۰ یورو داشته باشم. وسکال اصلی اینجاست.
   ایا این حجم از در امد اونم فقط با صرف دو سه ساعت در روز ممکن و واقعی است یا چون از نسخه دمو استفاده میکنم این مبلغ سود رو میدن که ترغیبت بشم برای استفاده از نسخه اصلی و سرمایه گذاری. و اینکه این روش استراتژی با توجه به این که ۴ هفته هست مدام سود داشته درست هست یا نه
   متشکرم
   .

  4. سلام اخبار و چجوری چک کنم!؟ واینکه ساعت معامله خوب به وقت تهران چه تایمی است!؟

 13. سلام . دوستان من تازه اومدم فارکس . یک معامله باز داشتم که ساعت 23:54 جمعه قبل از اینکه ساعت بشه 24 یهمو ایستاد . الان خودش از معامله خارج میشه یا دوشنبه ادامه پیدا مکینه ؟ ازم پول کم میشه

 14. سلام فقط میخوام اینو بگم که بازار فارکس جای بچه نیس و اینکه چشت به دلار بیفته بپری وسطش بعدشم میای اینجا با نظرات بچه گانه ت دید خیلی ها رو نسبت به بازاری که 5000 میلیارد دلار سرمایه فقط برای روزانه توشه و البته که بزرگترین بازار مالی جهان لقب گرفته ، تو فک میکنی نمیتونی ، بسلامت ،، برو اینجا جای تو نیس ،،، عزیزان دقت داشته باشند اگه توی بازار فارکس پول در نیاری ، کجا میخوای دربیاری ، اینجا تجارت انجام میشه یعنی یک عملیات خرید و یک عملیات فروش و معامله انجام میشه هر معامله ای سود داره و ضررم داره این طبیعت هر بازاریه برای کسانی که اول راه ن اینکه به نظرات دوزاری و بچه گانه اهمیت ندین و نذارین کسی براتون تصمیم بگیره و دوم گول اساتید دوزاری که یه شبه استاد شدن و اومدن از راه فروش آموزش پول دار بشن رو نخورید هر آموزشی بخواین از اساتید واقعی توی اینترنت هست یه ریال هم هزینه نمیخواد ، آموزش ها رو یاد بگیرید بارها و بارها نگاه کنید چون هربار چیز جدید یاد میگیرین بعد روی دمو در متاتریدر تمرین کنید اینقدر تمرین کنید که تسلط کامل پیدا کنید تمرین معجزه میکنه ،،،، لطفا برای این بازار عجله نکنید این بازار جهانی و همیشگیه ،،،،،، فقط شما باید جهت حرکت بازار رو تشخیص بدین که این با آموزش و تمرین به دست میاد زمان بذارید به جای حروم کردن اینترنت و زمان توی اینستا زمانت رو روی این بذار بعد ببین زندگیت چطور میشه ، یکبار تحلیل کردن رو کامل یاد میگیری یک عمر بهت سود میده ، خیلیها صدها هزار دلار از بازار سود گرفتن

  1. كاملا موافقم
   واقعيت اينه كه خيليها اين قضيه رو شوخي ميگيرن و حاضر نيستن بهاي يادگيريش كه همون وقت، تمرين و هزينش هست رو بپردازن. بدون اطلاعات ، دانش و تجربه لازم وارد ميشن و ميخوان خيلي سريع نتيجه بگيرن. تريد كردن هم مانند هر تخصص ديگه اي نيازمند كسب دانش و تجربه هستش. بنده به مدت يك ساله كه حداقل دارم روزي ٢ ساعت مطالعه و ٢ ساعت تمرين مي كنم و عقيده دارم باز هم نياز به يادگيري و تمرين دارم.
   با آرزوي موفقيت براي همه دوستان

  2. سلام دوست عزیز
   شما که اینقدر وارد هستی تونستی موفق بشی و پول کلانی بدست بیاری یا نه یا فقط سخنرانی میکنی؟

 15. چند نکته رو در مورد فارکس خدمت دوستان عرض کنم که هم موضوع براشون روشن شه هم ابهامات رفع شه براشون،دوستی این این بازار رو با سایت شرطبندی مقایسه کرده بود.یا دوستی معتقد بود بازار رو اینتر بانکها دستکاری میکنن.دوست عزیز بازار فارکس بزرگترین بازار مالی دنیا از نظر حجم تراکنش هست پس بدونید هیچ بانکی اینقدر منابع ندارن که بتونه به بازار جهت بده.اگر استاپ شما میخوره بدونید جای بدی انتخاب کردین و کسی ننشسته استاپ شما رو بزنه.تنها و تنها دلیل ضرر کردن در هر بازاری اشتیاق برای یکشبه پول دار شدن هست شما با سرمایه ی ۱۰۰۰ دلاری انتظار نداشته باش بیای تو فارکس و سر سال خونه بخری.خب معلومه شکست میخوری برادر.ماهی ۷ تا ۱۰ درصد بگیری ولی مستمر اونوقت فارکس کار حرفه ای هستی.رمز موفقیت فارکس!؟یادگیری مداوم،تلاش،سرمایه ی مناسب،صبر.و فوت آخر…هروقت تونستی به جایی برسی که تریدتو بزنی تارگا مشخص کنی استاپ بزاری و سیستم و خاموش کنی اونوقت اینکاره شدی.

 16. سلام…در کل بازار فارکس و همچنین سایت های قمار ، جذابیت زیادی دارند ، و در ظاهر نشان می دهند که سود بسیار زیادی دارند، و همچنین شاید افرادی را هم می بینیم که از این راه ها سود های کلانی برده اند..افراد بسیاری هم به سوی ان ها کشیده می شوند ، اما بازنده می شوند ، بعد متوجه می شوند که چون آموزش و دانش چندانی نداشته اند باعث از بین رفتن سرمایه هاشون شده است….پس شروع می کنند به یاد گیری و دوباره سرمایه گذاشتن به قصد جیران ضرر و همچنین درامد خوب…اما این راه باز هم اشتباه هست…می دانید چرا؟
  این راه فقط به شما کمک می کند که کمی دیر تر موجودیتان از بین رود…و همچنین شاید بتوانید فقط موجودیتان را حفظ کنید…و در بهترین حالت شاید کمی سود کنید..که به استرسش نمی ارزد…
  راه حل چیست؟
  باید قبول کنید که ان ها این بازار و سایت ها را فقط و فقط برای خالی کردن جیب شما ها …همراه با بهترین کارشناسان طراحی کرده اند
  پس اولین گام این هست که تمام اموزش هایی که فرا گرفته اید از ذهن خود دور نمایید..چون این اموزش ها را خود طراحان درست کرده اند
  مرحله بعد باید خودتان و فقط خودتان ببینید نقاط ضعف این سیستم ها چیست
  نقاط ضعف سیستم های بروکر های فارکس به 2 دسته تقسیم می شوند(منطور هک کردن سیستم ان ها نیست)
  1- استفاده از نقاط ضعف خود بروکر 2- نقاط ضعف در دستور های که برای معاملات می شود استفاده کرد
  اگر توانستی که روشی منحصر به فرد برای خود بدست بیاوری…بدان که هم ضرر خود را جبران می کنی..و همچنین می توانی به سود خوبی هم دست پیدا کنی…

  1. دیدگاه شما کاملا اشتباهه. برای کسب درآمد از این بازار باید آموزش دید و آموزش.
   این دیدگاه شما مبوط به همون سایت های شرط بندیه در حالی که بازار فارکس کاملا فرق داره.
   ما انتظار داریم تو مدت کوتاهی به نتیجه برسیم و وقتی نمیرسیم چنین حرفایی میزنیم.
   برای دکتر شدن و مهندس شدن و هر کار دیگه هم هزینه باید بدیم و هم چندین سال زمان بزاریم و در مورد این بازار هم به همین شکله و باید آموزش ببینیم حتی ممکنه چندین سال احتیاج به تمرین و آموزش باشه و بعد از اون هست که میشه در این بازار مثل باقی مشاغل پول درآورد.

 17. من‌پیشنهاد میکنم از گزارش حساب من یک بازدیدی بکنید.سالانه بالای ۲۰ هزار درصد میرسونم بعد برداشت میکنم و حساب رو خالی میکنم و فقط ۱۰۰ دلار میزارم تهش.کاربران خارجی زیادی هم از سیستم من استفا ه میکنن.هر بار هم‌با ۱0۰ دلار شروع‌میکنم و مجدد حساب رو برداشت و از ۱۰۰ دلار شروع‌میکنم چون یک بار سر تحریم پولم بلوک شد.
  در هر صورت علت موفقیتم چند چیزه.
  ۱.داشتن یک استراتزی‌منحصر به فردی ک با هوش مالی و هوش مصنوعی نوشتم ک کل بازارو‌پوشش میده.
  ۲.مدیریت سرمایه.
  ۳میانگین‌گیری در نقاط مناسب.برای همینم گزارش همین ۹ هفته جدید منو اگه نگاه کنید یک‌پوزیشن‌خطا ندارم ولی ۳۰۰۰ درصد در عرض ۳ هفته توی سود هستم.و اینو تا پایان سال مث سالهای‌گذشته به بالای ۴۰ هزار درصد میرسونم و باز برداشت مبکنم.واقعیت اینه فارکس رو کسی‌نشناخته.بازار ب شدت خطرناک و دغل بازیه ولی من‌هم شناختمش هم کاملا دستم اومده.
  گزارش حساب شروع‌مجدد رو نگاه کنید.
  انشالله روزی برسه ایران به درگاه جهانی وصل بشه و بتونیم با خیال راحت و امنیت ترید کنیم.
  و دغدغه این همه خروج ارز بی مورد از کشور رو نداشته باشیم و دلار برای کشورمون بی ارزش بشه.
  یا حق
  https://www.myfxbook.com/members/aloboorse

  1. سلام بزرگوار خسته نباشید اینکه شما ۱۰۰ دلار میذارید و چهل هزار برابرش میکنید من چطور میتونم از شیوه شما استفاده کنم؟ کپی ترید یا حساب پم دارید یا شیوه دیگری پیشنهاد میکنید؟ من وارد لینکتون شدم ولی چیزی دستگیرم نشد

  2. ببخشید من بخوام از 100 دلار شروع کنم چیکار کنم تا به سود بریم میشه کمکم کنید؟ آیا با 100 دلار تو کپی تریدینگ میشه به سود رسید؟

   1. سلام. یه موقع اشتباه نکین با 100 دلار برید تو این بازار که به راحتی با دو تا حرکت از دست میدینش.

  3. سلام داداش . خدا وکیلی اگه این چیزایی که گفتی راسته و بلدی ، بیا مردونگی کن به ماهم یاد بده چیکارکنیم.
   اگه واقعا یه چیزی بلدی مردونگی کن . . .

   1. درود بر شما. وقتتون بخیر
    اینکه شما با 100 دلار اینجور می تازید برای من که باور کردنی نیست. البته نمیگم دروغ میگید. فکر می کنم دارید شوخی می کنید. شما مگه پوزیشن هاتون چقدر حجم داره که آخر سال می رسونید به n تومن؟ والا من که از سال 97 اومدم فارکس دو بار کال مارجین شدم. حالاشم بعد از کلی کلاس رفتن و کار کردن واقعا جرات نمی کنم به کسی بگم زیر 1000 دلار بیا فارکس؟ تازه من ایندکس کار می کنم که نوسانش پایینه باز هم اونقد سود نمی کنم. البته راضی ام. هفته ای نهایتا 300 تا 350 دلار با سرمایه 1800 دلار در میارم کلاهمو میندازم بالا. آخه چجوری و با چه استراتژی شما می تونید همچین ادعایی بکنید آقا محمدرضای عزیز؟ قطعا شوخی می کنید.ای شیطون.

    1. سلام دوستان اگر در مدرنیستی بصورت instant execution جفت ارزی را بگیرم و حد ضرر و حد سود را تعریف نکنیم و پوزیشن خودمان را باز نگهداریم و در این مدت قیمت از قیمت خرید ما پایین تر بیاد و بعد از چند روز دوباره از قیمت خرید ما مثلا ده پیپ بالاتر بیاد و اونجا پوزیشن را ببندیم سود کردیم و یا وقتی که قیمت از قیمت خرید ما پایین تر رفته بود ضرر کرده ایم و در صورت ناکافی بودن موجودی کار مدیران میشویم

 18. سلام وقت بخیر دوستان یه سوال اقا من اگه 100 دلار وارد کنم و از لوریج 1:10 استفاده کنم پولم میشه 1000 دلار درسته؟ خب الان من 1000 دلار پول دارم درواقع الان من بخوام یک معامله 100 دلاری انجام بدم لات رو چقدر باید انتخاب کنم و چجری میشه و این که بخوام وارد یک معامله 1000 دلاری بشم لات رو چقدر بزنم با 200 یا 300 دلار چطور لات رو انتخاب کنم؟

  1. سلام
   اگر 1000 دلار سرمایه داری اگر 0.1 لات حجم معامله باز کنی لوریجت میشه 1:10 و از هر پیپ سود 1 دلار سود میکنی و از هر پیپ ضرر یک دلار ضرر می کنی

 19. سلام آیا خود شما در بازار فارکس ه‍ستید و اینکه چه چیز هایی در این بازار مهم است

 20. سلام ببخشید من با 100دلار اوردی نقدی ولات0.1 واهرم1:10000 وارد معامله شدم و50پیپ سود کردم این سود من از 100دلار اورد خودم محاسبه میشه یا مارجین که بروکر بهم داده هم دربر میگیره یعنی از پول اهرم که بهم قرض داده هم بهم سود میرس مچکر

  1. دوست عزیز این لوریج بیشتر قماره تا معامله.کاش در قسمت عدم مدیریت ریسک درباره انتخاب اهرم های بالا هم توضیح میدادید.اکثر مالباخته ها لوریج های و غیرمنطقی استفاده می کنند.

  2. لوریج حرفه ای بین 20 تا 50 تا به ازای هر دلاره . البته اونم برای کسایی که واقعا هم تئوری و هم عملی در حد خوبی هستن. متاسفانه بعضی از دوستان لوریج 1 به 400 می بندن. یه جور خودکشی بورسی!

 21. دلیل اینکه خیلیا در این بازار ضرر میکنند این هستش که همه ما انساها ویژگی های ذاتی مشترک داریم مثل طمع، ترس و عجله.این بازار دقیقا دست میزاره روی این نقاط ضعف. خوب چه کسانی میتونن تو این بازار موفق بشن؟ کسانی که بر این ویژگی های فطری غلبه کنند.
  من میگم ۷۰ درصد روان
  ۳۰ درصد استراتژی سود ده
  استراتژی من فوق العاده سود ده بود و هست و در بحث روان ضعیف بودم و همین باعث شد تمام سودم و مقداری از سرمایه ام رو از دست بدم
  یک فیلسوف ایتالیایی میگه شما میتونید هر چیزی رو به دست بیارید اما فقط باید بها و تاوانش رو بپردازید

  1. دقیقا، من ۱۰ سال تجربه بورس و فارکس دارم، استاد تکتیکال و فاندامنتال و مدیرت سرمایه ..
   ولی
   ولی ولی ، روانشناسی در این بازار ها یعنی غلبه بر خصوصیات فطری انسان… به نظرم غیر ممکن است.
   من بارها و بارها حساب را چندین برابر کردم و بعد در دو روز از دست دادم

 22. اگه بشه یه تمرینی پیدا کرد برای بالا بردن صبر خیلی خوب بود. من حدود 2 سال هست در کریپتو و فارکس ترید کردم و اکثر ضرر دادم. به چند دلیل : اولا صبر نداشتم تا بازار خوب بشه و موقعیت خوب بده و بعد وارد ترید بشم(مخصوصا که من اسکالپ کار میکنم. این کار سخت تره). دوما نداشتن استاپ(که باز هم به خاطر اسکالپ استاپ نمیشه گذاشت).سوما وقتی یه بار فقط یه بار یه ضرر میکردم، معمولا بعدش همینطور تو باتلاق جبران ضرر فرو رفتم تا صفر شدم. در واقع بهد از هر ضرر کم کم مارتینگل میزدم یا پله میزدم و میرفتم تو ضرر بیشتر و…

 23. دوستان فارکس بابقیه بازارهای مالی فرق داره طرف حساب شما بروکرا وبانکها هستند نه تریدرها .یه نکته میگم تحقیقش با خودتون توبورس ما قدرت فروشنده ها زیاد بشه قیمت کم میشه ولی تو فارکس برعکسه جاهایی که فروشنگان زیاد میشه قیمت به سرعت بالا میره وجاهیی که قدرت خریداران زیاد میشه جای اینکه قیمت بره بالا پایین میاد .نکتع اینه که شما تمام او نقاطی که استپ لاس وپرفیت ….روی سیستم معاملاتی تون درج میکنید همه این اطلاعات خشگل و مجلسی تحویل ایتی بانکا میشه وخیلی جاهایی که اکثرا همه نقطه استاپ را مثلا انتخاب میکنند با یه کندل نیم متری میاد سایه شو میماله به نقاط شما و همه رو فعال میکن یه سری به سایتhttps://www.dailyfx.com/sentiment-reportبزنید چارتهارو نگاه کنید کرک و پرتون میریزهرابطه قیمت و خریدارو فروشنده رو ببینید میفهمید هرچی در مورد عرضه و تقاضا خونده بودید برعکسه

  1. این سایت که آدرس دادی که خودش توسط بروکر انگلیسی ig ساخته شده و مدیریت میشه کارگزار که ضد خودش نمیاد حرفی بزنه. من خودم به این موضوع فکر کردم و احتمالا شما درست بگی اما اثباتش به این راحتی ها نیست.

 24. ایا با 5تا 20دلار میشه وارد بازار جهانی فارکس شد ؟؟
  آیا محدودیت مبلغی داره؟؟
  چون یکی از دوستان میگه با تا 20دلار میشه شروع بکار کرد خواستم ببینم این چیزیی که دوستم گفته امکان پذبرع شدنیه یا نه؟؟؟
  ممنون میشم کسی که خبره این کاره جواب بده

  1. بستگی به بروکری داره که انتخاب میکنید مثلا آی اف سی با 10$ هم اکانت میده ولی پلتفرم نت تریکس رو باید باش کار کنی نه متاتریدر4 یا 5

   1. سلام.من توی سایت زدم ک سازمان بورس و پلیس فتا گفتن ک فارکس غیر قانونیه معاملاتش ایا امکانش هست ک سایت بروکر هارو فیلتر کنند در اینده.؟

     1. دوستان من هم مدتیه تو فارکس مشغول هستم ،روزایی بوده خیلی سود کردم وروزهایی هم بوده خیلی ضرر کردم،شاید اگه صبر داشتم و به تجربه های قبلیم اعتماد میکردم موفق بودم ،درکل بازار فارکس نیاز به دانش ،صبر،کنترل طمع داره که بدون اینها موفقیتی در کار نخواهد بود

  2. درود بر شما. معمولا با 10 دلار میشه شروع به ترید کرد اما دوست عزیز یه نصیحت واقعا دوستانه دارم. هیچوقت هیچوقت زیر 1000 دلار ورود نکنید. مگر اینکه واقعا امکانش نباشه در اینصورت خودتون رو ملزم کنید که زیر 800 دلار وارد نشین. دوما لوریج رو نهایتا بذارید روی 50( من خودم روی 33 میذارم.) بحث تحلیل ها و الگوها و پیوت و خطوط چهارگانه هم که بماند که اگه نمیدونی با 10000000000000000000 دلارم نیا. چون فقط پولت میره عزیزم.

 25. سلام خدمت دوستان بنده سوالی داشتم ممنون میشم اگر کسی اطلاعی داره جواب بدین
  اگر بنده ۱۰۰دلار با اهرم1:10000و لات 100000 بگذارم اگر 100پیپ ضرر کنم آیا بروکر حسابم رو میبنده
  چون وقتی در حساب دمو حتی ضررم خیلی زیاد میشود بروکر حساب رو باز نگه میداره
  اگر نحوه سولام بد بود ببخشید بنده تازه شروع بکار کردم
  سپاس

  1. لات چقدر ؟ 100000؟؟؟؟ درست نفهمیدم منظورتان را ولی مقررات دقیقا مانند دمو است و بروکر تا حساب اصلی 0 نشود پوزیشن را نمی بندد البته نمی دانم کسی یادش است یا خیر در ابتدای سالهای فارکس اوایل سال 80 اینچنین نبود و الان خیلی بهتر است

  2. بله می‌بنده اینکارو نکن در ازای هر صد دلار معامله یک صدم ببند و فقط یک معامله نه بیشتر و صبر کن حتی اگه ده دلار رفت توی ضرر صبر کن دوباره برمیگرده می‌ره تو سود بزار به سه دلار سود رسید ببندش فارکس از چیز شمارو نابود می‌کنه ترس عجله طمع اینا رو کنترل کنی کافیه . بعدش تو بابک معامله یک صدمی میتونی در روز حداقل پانزده دلار کار کنی همینطور ادامه بده تا موجودیت بشه دویست دلار بعد معامله دو صدم ببند سر شیش ماه میترکونی من با صد دلار نتایج خوبی گرفتم البته از ترس و عجله و طمع گزشتم یادم اولین ترکیدم که بستم با موجودی صد دلار رفتم تو ضرر اما نیستم شش ساعت گزشت هشتاد بار رفتم تو ضرر گفتم مهم نیست دیگه نمیبندمش اگرم رفت بزار بره تا صفر بشم یه حد سود گزاشتم براش خوابیدم صبح بیدار شدم دیدم مثبت هفده دلار معامله بسته شده لذت بردم از صبر و نترسی خودم

 26. بازار فارکس امیال انسانی شمارو به چالش میکشه. مثل ترس طمع قناعت. میتونیم اون رو یک بازار دینی حساب کنیم. در صورت کنترل این احساسات به کمال خواهید رسید(سود) در غیر این صورت در آتش جهنم( ضرر) سوزانده خواهید شد.

  1. تعبیر زیبایی بود شایان عزیز ، به نوعی میشه این تعبیر رو به تمام بازار های مالی بسط داد.

   1. درود بر آقا مجید گل. منم اون دوبار اولی که کال مارجین شدم همین فکر رو می کردم ولی بعد از اینکه کلاس درست و حسابی رفتم و به سود رسیدم دیدم نه اینطور نیست. فکر کنم تجربه خوبی از فارکس رو از سر نگذروندید.

 27. بازار کسی رو زمین نمی زنه
  من الان حسابدار یه شرکتم ۵ میلیون حقوقمه شش سال دانشگاه درس خوندم تا به این شغل ۵ میلیونی رسیدم حالا شما انتظار دارید با سه ماه آموزش انتظار دارید با بازارهای مالی میلیونر بشید!!
  دو سال وقت بزارید می تونید بعد از این زمان یه سود از این بازار بگیرید
  باینری اپشن قمار هستش تا یه معامله گری

 28. سلام.
  اگه در بازار فارکس ما خودمون حد ضرر رو نزاریم ( s/l تعیین نکنیم) . خود بازار تو چند درصد ضرر خودش معامله رو میبنده؟؟؟

  1. بسته به کارگزاری، مثلا در فارکس تایم تا 40 درصد لول مارجین برسه معاملات رو شروع به بستن می کنه، مال من صفر نشده، البته بگم مگر اینکه چند بار مارجین لول رو به 40 درصد برسونید.

  2. وقتی حسابتون 95 درصد یا کمی بیشتر منفی شد فقط اون تهش حدود سه چهار دلاری میذاره که اصطلاحا میگن کال مارجین شدید

 29. آیا در بازار فارکس کسی میتونه سرمایه ات را برداشت کنه بدون اینکه بفهمی کی اونو برده

   1. البته اگر در کارگزاری درست پول بذاره این احتمال خیلی کمه حتی صفره، چون کارگزاری پولتو به حسابی که به فارکس واریز کردی برمی گردونه که باید به نام خودتون باشه،
    اما اگه همون اول سراغ کارگزاری های فیک برید از همون اول پولتون پریده

     1. سلام …الپاری که خیلی وقته ور شکست شده ، و فقط چند نفر برندشو خریدن.
      بروکر روبوفارکس و هات فارکس معتبر هستند

     2. چرا از الپاری مطمعن هستید الپاری سابقه ورشکستگی داره و ندادن بدهی و همینطور از انگلستان مجوزی ندارم لطفا توضیح بدین با منبع درست حسابی

     3. سلام جتاب احسان خان ..بله الپارای چون حد ریسک سرمایه رو لخاظ نکرد برشکست شد و همون زمان به روس ها امتیازش رو فروختن ..در واقع این الپارای دیگه مربوط به ترکها نیست و برای روس هاست..و چند ساله این روس ها کار میکنن تا الان بد نبودن البته همیشه بایدبه بروکرهای که با ایرانی ها کار میکن شک داشت …اما حداقل تا الان الپارای مشکل جدی نداشته با ایرانی ها ..فردا رو کسی نمیدونه چطوری میشن

 30. سلام خدمت دوستان
  من مدت ۶ ماه تو حساب دمو با ۱۰۰ دلار کار کردم ، بعد از ۶ ماه حدود ۳۵۰ دلار داشتم ، تایم فریم ۱ دقیقه و ۵ دقیقه کار میکردم و خرید و فروشهامو بر اساس خط روند در نظر میگرفتم ، مثلا اگر روند به سمت بالا بود خرید انجام میدادم و خرید هامو بعد از تغییر جهت از خط حمایت به سمت اولین مقاومت در نطر میگرفتم . به نظر خودم استراتژی خوبی بود ولی بعد از شارژ حساب اصلی ۱۰۰ دلار گزاشتم و در کمتر از ۱۰ روز رو خرید ۲ صدم با اهرم ۱۰۰۰ حدود ۵۰ تا ضرر دادم ، الان حساب رو بستم تا ببینم ایراد با کارم چیه . توصیه ای که به دوستان دارم اینه که حتما باسرمایه کم وارد بشید و خرید های اولتون رو با حساب اصلی کف قیمت در نظر بگیرید و حتما حتما قبل از خرید تحلیل کنید نه بعد از خرید ، در باز کردن یک معامله اصلا عجله نکنید ، استاپلاس رو همون اول بزارید ، تیک پروفیت رو معقول و دستیافتنی درنظر بگیرید . ولی در کل حالت واقعی رو اصلا با حالت دمو مقایسه نکنید و دست کم نگیریدش ، یک دفعه یک کندل میتونه همه سرمایه شمارو به باد بده .
  موفق و پیروز باشد .

  1. ببین اولا تایم فریم ۱ دقیقه و ۵ دقیقه رو باید بزاری کنار حداقلش ۴ ساعته بعد یکی دو سال خوب باید بخونی یاد بگیری

   1. جان؟تایم یک چ‌پنج رو‌بزاری کنار؟اسکلپ میدونی چیه برادر؟فست اسکلپ چطور؟هی نمیخوام یه سری حرفارو بزنم عاقا بهدا با صد دلار میتونید حداقل روزی بیست دلار در بیارید این حرغارم بریزید دور که شش ماه چ یکسال دمو با پول واقعی که معامله کنی نرس وجودتو میگیره و نمیتونی معاملات تخیلی باز کنی در نهایت پرایس اکشن رو یاد بگیرید و برای من دعا کنید هرکی پول دار نشد فحش بده به جدو آبادم.فاز منفی میدید به مردم الکی الکی.عاقا من با 200تا شروع کردم رسید به صد تا الانک خیلی از اون روزا میگذره ولی هر ماه مثبت مبشم ته کار .چرت و ‌پرتا چیه به خورد مردم میدید؟

  2. درود بر شما. شما تجربیات ارزنده خودتون رو برای دوستان عزیز گذاشتید اجازه بدید منم از تجربه هام بگم :
   1) اول اینکه حداقل حداقل سرمایه 800 دلار باشه .(ولی به نظر اساتید، حداقل 1000 دلار)
   2) لوریج رو مثل حرفه ای ها بین 20 تا 50 تا ببندید ( من 33 می بندم.)
   3) حتما مدیریت ریسک رو به طور اصولی یاد بگیرید و مراعات کنید (3 تا اصل بیشتر نیست. 90 درصد افرادی که کال مارجین میشن دقیقا بخاطر همین موضوعه.)
   4) حتما قانون ریوارد به ریسک رو یاد بگیرین و مراعات کنید.
   5) حتما قبل از ورود به معامله، از ابزارهای ترکیبی مثل مکدی، آر.اس.آی، فیبو + پیوت و … تاییدیه بگیرید.
   6) و یادتون باشه که فارکس یک بازار بی رحم هستش لذا احساساتی برخورد نکنید و در فکر انتقام نباشید.
   موفق و پیروز باشید.

 31. فارکس یعنی استراتژی خوب ،مدیریت ریسک حرفه ای ،فاندامنتال،ذهن روباتیک و به دور از احساسات و طمع

 32. فارکس اول از همه مدیریت می خواد: مدیریت روان(به عنوان مثال رو چه تایم فریمی می تونید کار کنید) و پول(رو چقدر از پولتون می خواین کار کنید یعنی می خواین رو سرمایتون کار کنید یا فارکس می خواد شغلتون باشه و سرمایه براتون بیاره) و ریسک (برای تازه کار ها با داشتن استراتژی(استراتژی تست شده) باید هر ضرری که می دن بیشتر از “0/5” درصد سرمایشون یعنی کل حسابشون نباشه؛ “فوت کوزه گری”: اول یاد بگیرین تو تایم فریمی که می خوایین کار کنید معمولا به چه مقدار استاپ لاس نیاز هست و با توجه به اون عدد اون نیم درصد رو تبدیل به لاتی بکنید که می خواین ترید رو باز کنید. اکوی؟ حالا محاسبش با خودتون اگر نتونستین یعنی پیش نیاز فارکس رو ندارین) و زمان(چه تایم فریمی برای شخصیت شما خوبه و چه تایمی از بازار برای تایم فریم شما خوبه) و …
  دوم استراتژی امتحان شده بر روی حساب دمو (به نظر من بهترین روش پرایس اکشن (کندل شناسی محدوده های مقاومت و حمایت) بقیه چیزا جنگولک بازیه مثلا اندیکاتور ها و ….)
  ……………………………………………………
  استراتژی من اسکالپ رو تایم 1 دقیقه هستش (“فوت کوزه گری”: حداکثر استاپلاس نباید بیشتر از 2 پیپ در این تایم فریم باشه) اصل قضیه رو گفتم حالا بقیش به خودتون بستگی داره چیزی بود که از دستم بر می یاد تا به دیگران کمک کنم.
  نکته خیلی خیلی حیاتی: تو فارکس کار کردن بدون استاپلاس (باید قبل از باز کردن ترید بذارین و نه بعد از باز کردن) یعنی خودکشی حواستون باشه یه وقت یهو با سر نیوفتین تو ….

  1. من حتی یک بار هم استاپ لاس نگذاشتم 8 ساله کار میکنم بستگی به استراتزی دارد ممکن است استنراتزی شما بدون استاپ لاس باشد

 33. من تمام اندیکاتورها ،،پرایس اکشن ،،،،ایچیموکو ،،،سنتیمنتال وعیره رو رفتم پس چرا سود توش نیست ،،،البته فکر میکنم باید حسابم رو بیشتر و با مبلغ بالاتری شارژکنم تا توان ضرر رو داشته باشه ،،،،ممنون میشم اگه استراتژی موفقی داری منو راهنمایی کنی

  1. پرایس اکشن که اندیکاتور نداره توش داداش فقط با پرایس کار کن ضرر نمیکنی طمعتو کم کن حد سود کم بگیر ولی همیشه بگیر.

 34. سلام آیا باز کردن حساب در بروکر فارکس برای ایرانیان جرم هست منبع این خبر تو سایت فتا هست عواقبی هم داره، لطفا اگه اطلاع دارید جواب بدید

  1. سلام …نه به اون صورت که شما فکر میکنید …کسی از ایران با شما کاری نداره ..اما چون اولا ایرانی ها تحریم هستن اگه بروکری پول شما رو بخوره شما واقعا نمیتونین بعنوان یه ایرانی شکایت کنین هم نماینده ایران ندارن ..هم برین خارج کسی شما رو تحویل نمیگیره چون ایران تحریم هست و هم برای ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ دلار ارزش پی گیری و رفتن به خارج رو نداره …برای همین ایران مثلا نوشته ممنوع که شما در اینده نخواهید پلیس برای شما کاری بکنه …و البته چون اکثرا بازنده هستن عملا ارز از کشور خارج و برگشت نداره و خوب کشور نمیخواد به این راحتی ارز از دست بده ….اما اگه شما به سود برسین معمولا از ایران کسی یقه شما رو نمیگیره چرا تونستی سود اوری برای کشور کنی ….علت اینه که ۹۰ درصد ضرر آوری برای کشور میارن و ۱۰ درصد سود آوری

 35. سلام.من باینری کار کردم ولی متاسفانه موفق نشدم و سرمایه ای که گذاشته بودم رفت. نظرتون در مورد باینری آپشن چیه دوستان؟ متشکرم

 36. سلام و وقت بخیر. کاش میون اینهمه نظرات یکی هم بیاد چندتا بروکر با پدر مادر معرفی کنه.
  راستی ریسک سوخت شدن پول توسط بروکر چقدره؟ یعنی بروکر کلاه بردار از آب در بیاد باید چیکار کرد؟

 37. سلام و خسته نباشید به تریدر های عزیز
  اگر کسی واقعا میخواد وارد این کار بشه ازش خواهش میکنم فقط 1 یا 2 ماه روی روانشناسی بازار و همچنین خودش کار کنه من تریدر میشناسم 7 ساله کارشه ولی هنوز مانند یه اماتور ترید میکنه یه روز تو سوده روز بعد داخل ضرر
  تمام اصول تکنیکال و فاندامنتال و تفکیک و برسی اقتصاد کشور ها و مدیریت سرمایه مدیریت ریسک ریسک فری کردن پوزیشن ها و روانشناسی و غیره.. رو اموزش ببینید
  بورس فارکس رو با بورس سهام یکی نکنید شما در فارکس با سفته باز ها و بانک ها رقابت میکنید که هر لحظه منتظره شکار استاپ های شما عزیزان هستن امیدوارم همیشه ترید های پرسودی داشته باشید و ارزوی موفقیت بسیار

 38. بازار فارکس سود خوبی میده در صورتیکه هیجانات خودمون رو کنترل کنیم
  خودم به شخصه موقعی ضرر بزرگ دادم که هیجانی رفتار کردم و خواستم انتقام سختی از فارکس بگیرم که با ضربه ای مهلک نابود شدم
  تا موقعی که هیجانات خودم رو کنترل میکردم ماهانه ۲۰ تا ۴۰ درصد سود داشتم ولی ……..
  البته الان هم دارم روی ذهن خودم و دانش خودم بیشتر کار میکنم که اشتباهات گذشته رو تکرار نکنم

  1. سلام من توی دو بروکر ثبت نام کردم و البته بیشتر برای استفاده از نرم افزار های تحلیلی که دارن مثل متاتریدر ۴ و ۵ برای تحلیل بازار سهام تهران ثبت نام کردم اما توی حساب دمو به فارکس هم دسترسی دارم میخواستم بدونم اگه حساب واقعی باز بکنم و فرضا سود بکنم باتوجه به اینکه مرکز این بروکر ها ایران نیست پول را چجوری واریز میکنن به حسابم آیا باید دلار بخرم واریز کنم به حساب بروکر ها اصلا واریز حساب چجوری هست با چه کارتی میشه انجام داد ؟ کسانی که میدونن راهنمایی کنن لطفا البته فعلا قصد معاملات فارکس ندارم بورس تهران فعلا موفق بودم بخاطر آموزش هایی که دیدم

   1. سلام، بروکرهایی که با ایرانیان کار میکنن با وبمانی یا ارزهای دیجیتال مثل بیت‌کوین و تتر واریز انجام میدن

   2. تشکر آقای شجاع الدین . میشه اسم بردار هایی که با ایرانی ها کار میکنن را معرفی کنید .

   3. فیبوگروپ یا هات فارکس میتونی با بیت کوین یا دلار وبمانی واریز و برداشت کنی
    نحوه ی خرید وبمانی یا فروش آن و یا افتتاح حساب وبمانی یا بیت کوین در اینترنت موجود هست . سرچ کنید
    انتخاب بروکر هم به عهده ی خودتان

  2. درود بر شما. مهم ترن اصل در بازار فارکس مدیریت سرمایه و کنترل احساسات و ذهن است. این قسمت 80% موفقیت در این بازار را تشکیل میده و البته باید گفت که کنترل احساسات کار بسیار بسیار مشکلی است و نیاز به تمرین زیاد داره.

 39. سلام به همه دوستان عزیز تریدر
  بنظر من فارکس برا هر شخصیتی برا هر روحیه ای و برای هر تفکری یک معنی داره ٫ میتونه منبع بدبختی مالی و یا منبع خوشبختی مالی بشه که این دو بستگی به خود شخص داره ٫ از مهم‌ترین عوامل پیروزی اول دانش هست بعد تجربه بدون اینا مثل راننده ای میمونی ک فعلا یاد گرفتی ماشینو راه بندازی ولی شرایط سختی پیش بیاد خودتو‌ ماشینت را بفنا دادی ٫ پس تا علمش را نداری تا تجربه حسابی کسب نکردی تا روح و روانت را به سود و ضرر عادت ندادی خودتو داخل باتلاق ننداز ٫ ولی درست قدم بردار جوری سود میکنی که خودت هم باورت نشه
  به امید موفقیت برای همه جوانای مملکتمان
  18/10/98

 40. سلام.فارکس درسته خیلی پر ریسکه ولی اگه تموم قوانینشو رعایت کرد و در زمان مناسب وارد ترید شد به هیچ وجه ضرر نمیکنیم.من خودم روزی حداقل 200 دلار سود میکنم.شمام میتونید…

   1. بنظر من عرفان درست میگه. دوستان من دارن خوب معامله میکنن سود خوبی هم گیرسون میاد.

 41. سلام بعد از استفاده از لوریج فقط سود گرفته شده توسط لوریجی که در معامله استفاده کردیم رو میشه برداشت کرد یا خود لوریج هم امکانش هست؟ و اینکه اگر لوریج رو از دست بدیم کل مبلغ ورودی به بروکر هم از دست میره یا درصدی خاصی کم میشه از مبلغ؟ با تشکر از سایت فوق العاده ای که دارین!

  1. شما حداكثر به اندازه موجودي كه وارد كرديد ضرر ميكنيد، در زمان ضرر لوريج صرفا سرعت نابودي سرمايه تون رو بيشتر ميكنه. اين فقط يك نوع اعتبار هست تا بتونيد با لاتيج بالاتر معامله كنيد و چيز قابل برداشتي نيست. براي مثال(فقط مثال هست و مقايسه با قمار نمي كنم)شما ١٠ هزار تومن براي شرط بندي پول مي ذاريد كه حداقل ميزان شرط بندي هم هست، در نتيجه شما يكبار مي تونيد شرط ببنديد و اگر اشتباه كنيد همه چيز تموم ميشه. ولي اين وسط يكي مياد ميگه اگر ١٠ هزار بياري خود سيستم هم ٩٠ هزار اعتبار ميده بهت و بجاي ١ بار ميتوني ١٠ بار ببندي يا در سايز ١٠ برابر شرطو ببندي. بنابراين اتفاقي كه ميافته اينه كه اگر سود كنيد ١٠ برابر سود كرديد و اكر قرار بر ضرر باشه در اولين معامله كل سرمايتون ميره. به همين سادگي.اون ٩٠ هزار هم فقط اعتبار هست و قابل برداشت نيست ولي سودش چرا.
   البته دقت داشته باشيد كه به شما لوريج ميده و اين به شما بر ميگرده كه با چه لاتيجي وارد بشيد و چقدر از پتانسيل اين لوريج استفاده كنيد. برخي افراد فول مارجين وارد معاملات ميشن و در عمل كل پتانسيل برد و باخت رو به كار ميگيرن و راهي براي بازگشت نميذارن.

 42. سلام خدمت دوستان من نزدیک ۳۰۰ میلیون تومان رو‌ شریک شدم با یکی از دوستان مورد اعتمادم ایشون هم تو کار این بازار فارکس کار میکرده الان میگه تموم سرمایمون از بین رفته ،لطفا کسی میتونه منو راهنمایی کنه و بهم مشاوره بده که باید چکار منم ؟ با این فضا هیچ آشنایی ندارم ؟

  1. سلام، ریسک فارکس با استفاده از اهرم معاملاتی فوق العاده زیاده.
   هیچکس از نحوه کار یا اعتبار دوست شما خبر نداره ولی ممکنه دوست شما از اهرم استفاده کرده باشه که باعث شده سرمایه صفر بشه
   اهرم یعنی اینکه شما 300 میلیون پول دارید ولی میتونید مثلا رقم 10 برابر این مبلغ وارد معامله بشید
   با اینکار اگه سود بشه، سودها زیاد میشه و در عین حال اگر ضرر بشه اغلب مواقع کل سرمایه از بین میره.

  2. سلام
   ازش تاریخچه ی معاملات یا مشخصات اکانت
   ( نام کاربری ، روز ورود و و‌بروکر )
   را درخواست کن ، اونجا مشخصه که چکار کرده

  3. خیلی راحت سابقه حسابش رو میتونی چک کنی انجا معاملات بر حسب روز و ساعت و دقیقه مشخصه …دوما معاملات تاریخشون باید بعد از گرفتن پول از شما باشه نه قبل اون …البته به میلادی هستن …سوما اگه سابقه چند سال کار تو فارکس رو نداشته باشه به احتمال زیاد پول رو به فنا داده احتمالش زیاده …فارکس باید با ۳۰۰الی ۵۰۰ دلار شروع بکار کنه و هر کی با رقم بالا اولش کار کنه قطعا ضرر های سنگین میده ..اگه نتونست با ۵۰۰دلار کار کنه و پول به فنا رفت باید فکر کنی ایشان هنوز توان انجام این کار رو نداره و پول بیشتری بهش ندی .نهایتش چند وقت بعد و اگه رفت مهارتش رو بالا برد و اموزش و کار کرد با ۵۰۰ دلار دیگه مهکش بزنی اگه اونم به فنا داد دیگه شراکت رو تمام کنی …نه لینکه یه دفعه ۳۰۰میلیون بدی و اونم با لات بالا سریع به فنا بده ….تازه همین ۱۰۰۰دلار هم ۲۵ میلیون میشه اما بهتر از ۳۰۰میلیون ضرره

 43. دوستان فقط یه چیز رو بگم کار در فارکس پوست کلفتی میخواد. نباید نا امید شد. برعکس اینکه خیلی از دوستان اعتقاد دارن راحت میشه پول در آورد اتفاقا من میگم سختی هایی داره که هر کسی از پسش بر نمیاد. میخوام بگم اوایل برای رسیدن به مهارت انقدر بازار میزنه تویه سرت که اگر پوست کلفتی نداشته باشی میزاری میری. ولی باید محکم باشی و دوام بیاری.
  مطلبه دیگه اینکه خیلی از مهارتهای لازمه این بازار مهرات های شخصی هستش. یعنی از لحاظ ذهنی و روانشناسی باید به مهارت برسی. دوستانی که عمقی در این بازار کار می کنن متوجه میشن چی میگم.
  برای همینه که این مهارت ذهنی رو نمیشه انتقال داد و کاملا شخصیه. باید خودت بهش بررسی و این مستلزم همون صبوری هست (یا پوست کلفتی که من می گم) که دوستان می گن. یک مهارت بسیار جذاب. طوری که وقتی بهش علاقه پیدا می کنی دیگه نمی تونی دل بکنی ازش.
  همین مهارته که می گن هر کس باید خودش برسه بهش. تنها میشه همینطوری گفت. در کلمات نمیشه بیان کرد. امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم.

   1. سلام دوستان درست است که ۹۹ درصد معامله گران ضرر ده هستند اما اگر قواعد بازار را رعایت کنیم قطعا برنده ماها خواهیم بود
    در ضمن دوستان که دوست دارند بیشتر یاد بگیرند بنده بیدون کدام چشم داشت در خدمت هستم این هم شماره تماسم
    ****

    1. سلام،ممنونم از لطفت،چندتا سوال دارم البته هنوز شروع نكردم،ميشه شمارتونو بفرستيد،

 44. سلام خدمت تمام دوستان و تریدر ها……در قدم اول باید در فارکس real ترید کرد یعنی ۰.۱ لات یورو به دالر خرید میکنیم باید مبلغ ۱۱۵۰۰ دالر نقد داشته باشیم …..و بنده یک اوسیلاتور را برای تریدر های عزیز پیشنهاد میکنم که خیلی موفق است….در اپلیکیشن فیبو گروپ اوسیلاتور macdcroosover را انتخاب کنید ….از هر تایم فریم که استفاده کردید موفق است…..خودم از تایم فریم ۸ ساعت استفاده میکنم

  1. بدون دانش وارد شدن در یک حساب واقعی، خودکشی محضه. خواهشاً دوستان رو گمراه نفرمایید، اون هم با مبلغ بالای 11000 دلار!

   1. با سلام .دقیقا حرف درستی زدید .وخودکشی محض هست ..این دوستان چون با حساب دمو دارن کار میکن و چند پوزیشن موفق داشتن فکر میکنند حساب واقعی هم به همین الکی هاست اونم یازده هزار دلار چیزی در حدود ۳۰۰میلیون و یه اشتباه کنن چندده میلیون میتونن ضرر کنن ..انوقت میخوام ببینم وقتی یه روز ۵۰ الی ۱۰۰ میلیون از دست دادن ایا حتی میتونن فکر کنن ..هنگ میکنن بطرز عجیبی و حتی شاید سکته رو بزنن..ترید کردن پیش کش …اما تو حساب دمو خیلی راحت میخندن و یه چایی میخورن و با ترید بعدی ممکنه به سود هم برسن ….دوستانی که حساب واقعی پولی دارن میدونن ما چی میگیم …البته اصلا با این رقم به فارکس وارد شدن هم یه اشتباه بزرگ هستش …باید اول مدتی زیادی دمو بزنن و در نهایت با رقم ۵۰۰ دلار و ولوم ۰.۰۱ شروع کنن که کمترین میزان هست و هر بار فقط یه پوزیشن بزنن و تا تکلیف اون معلوم نشده پوزیشن دوم نزنن ..لات حسابشون رو هم ابتدا ۱به ۱۰انتخاب کنن …این کمترین خطر ضرر رو داره ..سپس با وارد شدن میتونن به ۱به۱۰۰کنن و هیچوقت دنبال لات های ۵۰۰یا ۱۰۰۰هم نباشن .بعدها و طی سالها اگه تونستن ماندگار بشن کم کم میزان ولوم معامله رو بیشتر کنن ..ولی لات رو زیاد نکنن همون ۱به ۱۰۰خیلی زیاده نیاز نیست بیشتر باشه

    1. سلام
     من ۹ ماه صرف آموزش کردم خیلی جدی اول اومدم
     تو حساب رییل ام با 200 دلار ترید کردم
     اوایلش خوب بود ولی بعد کال مارجین شدم بعد دوباره رفتم آموزش
     و همزمان حساب دمو باز کردم
     با رعایت همه قوانین مدیریت سرمایه
     و استراتژیم
     حجم معاملاتیم طبق مدیریت سرمایه مشخص میشه که بین 0.04 تا ۰.۰۶
     حجم میبستم و به هیییچ وجه بیشتر از ۰.۰۶ نبستم
     من تو
     ۳ ماه متوالی حدود ۱۵ تا ۲۵ درصد سود گرفتم روی سرمایه ۱۰۰۰ دلاری حساب دمو م

     ینی ماه اول ۱۵ درصد ماه دوم ۲۵ درصد ماه سوم ۱۸ درصد

     میخوام بدونم اگه وارد حساب رییل شم

     امکانش هست این نتایج رو بگیرم
     یا خیلی فرق داره؟

     1. با سلام .جناب amirali .اگه به استراتژی خودتون تو حساب ریل پایبند باشید و در صورت ضرر نخواهید حتما همانروز یا فردا ضرر رو جبران کنید شاید بتونین تو ریل هم این نتایج رو مجدد بدست بیارید …البته ۱۰۰۰ دلار هم براتون سرمایه سنگینی نباید باشه چون امکان هر چیزی هست اما اگه ۱۰۰۰ دلار براتون سنگینه .از نظر روانی بهتون فشار میاره و باعث اشتباهاتتون میشه ….کلا بازار فارکس اولش نباید اصلا به فکر سود باشین باید هدف اول حفظ سرمایه باشه ..برای مدتی نسبتا زیادی تا به اعتماد به نفس برسین که میتونین سرمایه خودتون رو در طی معاملات حفظ کنید ..چرا …چون برای رسیدن به سود باید ریسک کنین و این در ابتدای کار میتونه باعث ضررتون بشه ….بعد که به جایی رسیدین که تونستین حفظ سرمایه در تریدها کنید ..دیگه کم کم وقت بالا بردن حجم تریدتون هست اونم قدم به قدم ….در صورتی که به سود رسیدین هول نشین و بخواهید حجم ترید رو بالا ببرین ناگهانی ..همین میتونه تاندون اشیلتون بشه ….

 45. من که واقعا بیچاره شدم
  تو1سال 400میلیون تومان ازدست دادم
  300میلیونش خودم ضررکردم و100میلیونش دادم دست تریدری که ادعا میکرد17سال است درفارکس فعالیت میکنه برای2تابانک مشاوره میده
  گروه فارکس ایجاد کرده بود تو گروه هرچه سیگنال میداد همه حدسود را تاچ میکردن در هفته بالای250پیپ سود میکرد ولی در حساب من همه جور پوزیشن میگرفت بجز پوزیشنهای گروه..
  واقعا من که خودم را بیچاره کردم کل سرمایم رفت داشت سلامتیم هم میرفت از استرس از بیخوابی

  1. سلام
   کاش یه نفر هم بود که حداقل 10 درصد همین سرمایه رو در اختیار من قرار میداد و اعتماد می کرد و این فرصت رو بهم میداد.
   دو سال دنبال یه وام بیست میلیونی ام که بتونم کارم شروع کنم.
   میلیون ها تومان شایدم به میلیارد برسه که خیلیا توی این بازارها پول از دست دادن اما یه بارم حاضر باشید یک درصد سرمایه تون با نظارت خودتون در اختیار جوون هایی که طرح های عالی درآمدی دارن اما سرمایه ندارن بزارید.Taheri.Uonesbut@yahoo.com.موفق باشید

   1. سلام یونس جان ترید با حساب دمو زمین تا اسمون با رییل فرق داره
    به همون نسبت ترید با پول کس دگه زمین تا اسمون با پول خود آدم که نیازی بهش نداره فرق داره

   2. میشه بگید اگه بالای ۹۰درصد تو این بازار ضرر میکنن،پس این بازار کلا چجوری هنوز پابرجاست و داره با قدرت ادامه میده؟؟به جای نظرات کذب و من دآوردی مطالبی بزارید که یه کم امیدواری بده به جوونا

  2. دقیقا من هم تو باینری 50 میلیون از دست دادم و همش قرضی بود الان بیچاره شدم همش جنگ و دعوا. من حتی کلاس هم رفتم هزینه کردم ولی در آخر همش ضرر. لعنت به این دنیا.

   1. دوستان باینری اپشن چون شما دارید با بروکر معامله میکنید توش تقلیپب میشه وشمانهایتا بازنده اید

 46. هرکی میگه فارکس بده یعنی یا کال شده یا حداقل 50درصد موجودیشو از دست داده که اونم فقط و فقط بخاطر اشتباه خودشه. مشکلی که همه معامله گرا مرتکبش میشن اینه که میرن دنبال جت ارزها. اقا خانوم جفت ارز بنیاد نداره هیچیش معلوم نیست از لحاظ تکنیکالی هم نمیشه روش حساب کرد چون اگه میشد الان خیلیا میلیاردر بودن. تو فارکس برین دنبال چیزایی که خبر دارن بنیاد دارن پدرمادر دارن مثل طلا نفت شاخص. اینا بنیاد دارن یعنی نفت وقتی سل باشه سله وقتی هم بای باشه بایه. فقط تو این بین باید چندتا نکته رو رعایت کنین. یکی این که طمع نکنین. دوم اینکه طمع نکنین سوم این که طمع نکنین. چهارم این که هرچیو خاستین معامله کنین برین خبراشو در بیارین ترتوشو دربیارین ببینین چی تاثیر داره روش. برین خبراشو در بیارین و ببینین که وقتی خبرش چطوری باشه کندلا چطوری میشن. همه ی اینا با تجربه بدست میاد این شمایین که باعث سود خودتون میشنین نه کس دیگه. هرکسی بخاد تو یه کاری اوستا بشه حداقل 6ماه روش وقت میذاره. برین شیش ماه فقط روند یه سهم مثلا طلا یا نفت رو رصد کنین. با حساب دمو کار کنین. تکرار میکنم فقط یه سهم. بعد شیش ماه اون سهم روندش مثل موم میاد تو دستتون. یعنی نوع کندلاشو ببینین میتونین تشخیص بدین که روندش چی هست و چی میشه. پانشین چهل تا نمودار و هشتا مانیتور بزارین جلوتون که به هیچ جا نمیرسین. اینا یه گوشه ای از تجربیاتم بود که تو این یه سال با سختی بدست اوردم واسه خودم خیلی کارا بوده امیدوارم واسه شماهم کارا باشه. یاعلی

  1. کاملا حق با شماست متشکرم که این تجربیات رو در اختیار ما قرار دادید منم بتازگی به این نتیجه رسیدم که فقط روی دو ارز کارکنیم

  2. منم با نظر شما موافقم جفت ارز ها اولا اگر سود بدهند سود خوبی نمی‌دن ،من روی نفت تگزاز تو حساب دمو تردید میزنم اکثر مواقع سود های عالی میده تو حساب ریل تو جفت ارز زیاد ضرر دادم ،حالا داداش من می‌خوام با ۲۰۰ دلار با لات ۰.۱ با نفت تگزاز کار کنم به نظرت با این مقدار سرمایه میتونم موفق بشم؟

 47. من که تازه میخواستم وارد این بازار بشم ولی هر چی فکر میکنم همون بهتر که وارد نشم

  1. میشه بیشتر هم توضیح بدین در مورد معامله کردن خیلی گفته هاتون خوب بود.ممنون تون

 48. سلام دوستای گلم گل من میخام ی تکنیک کوچیک بهتون بگم که تو فارکس بتونین درامد داشته باشین تنها لازمه این تکنیک یکم صبره و جمع زدم چنتا معامله باهم من خودم از این روش استفاده نمیکنم سیستم خوومو دارم خداروشکر بدم نیست برام ولی هرگز دوس داشت میتونه با حسابای دم و میتونه امتحانش کنه دویست دلار حساب استاندارد با لوریج 250 برید بگردید دنبال نقاط مقاومت و حمایت تو ی جفت ارز تو بالاترین نقطه مقاومت یا پایین ترین نقطه حمایت ی معامله انجام بدین با استاپ لاس 10 و تک پروفیت صد انقد این تکنیک رو امتحان کنین که بازارو درک کنین و نقاط قویو تشخیص بدین اگه بتونین تو بیست تا معامله 3/4 معاملتون درس از اب آزاد شو نکنید بعد ی ماه حداقل با اون پول صد دلار شو و بدین میارین ولی اول برین ی بروکر اکی پیدا کنین

 49. سلام دوستان فارکسی که بعضا ضرر کرده و بعضا سود کرده و کسانی که شاید نه ضرر کردید و نه سود کردید و فقط نام فارکس رو گوگل کردید تا ببینید این فارکس چیه؟
  من در طول 10 سال گذشته کم وبیش با فارکس بودم، فارکس خیلی مزخرفه، خیلی بیخوده، خیلی سرمایه خوره، هرچی ضعیف تر و پول لازم تری، بیشتر حوص میکنه تو رو ببلعه. ولی اگر پولدار و بیخیال باشی، و بانظم و برای پولت ارزش قایل باشی، کار به کارت نداره، هر روز یا هفته یه وشگون ازش میگیری و اون برمیگرده بهت یه لبخند میزنه، لبخندی که بهت نشون میده کاری از دستش بر نمیاد که اذیتت کنه، الان که اینها رو مینویسم روز شنبه است و من دیشب یه معامله ام رو با 800 دلار ضرر بستم. اما ناراحت نیستم، چون من این فرکس رو خیلی وشگون گرفته بودم. خودم خامی کردم که اون تونست یکی بزنه پس کله ام. راستش استراتژی من این بود که سعی میکردم معاملات یک صدمی بزنم و با حجم حساب 3000 دلاری حداکثر تا سقف 0.1 لات، اگر در هر جایی این معاملات توضرر بود دیگه معاملاه نمیزدم تا بیاد تو سود. سود کم، بدون ضرر، بدون استاپ لاس. سودهای خیلی خوب ولی جزیی داشتم. تا اینکه دیشب این قانون رو زیر پا گذاشت و خلاف جهت بازار یه یه لاتی زدم. این فرصت رو به فارکس دادم تا با من دست به یقه بشه. و این خیلی ناراحتم کرده. ولی در مجموع در اختیار قرار دادن لوریج چیزی نیست جز اینکه، بروکر میخواد یه دانشجو یا آدم پول لازم رو بابازار دست به یقه کنه. لوریج عامل بیچارگی همه معامله گرهاست. بدون لوریج شاید در هفته یا ماه بتونی یکی دوتا وشگون کوچولو از بازار بگیری، ولی مثل حقوق کارمندی ثابت و پایداره. من بدون لوریج با حجمهای کوچیک شاید تا 1000 پیپ هم توضرر بودم، ولی وایستادم تا برگشتم تو سود. بدون لوریج هیچ وقت بازار قدش نمیرسه یقه ات رو بگیره، وقتی حجم معامله ات رو میبری بالا، تو سود نکردی، یه چهارپایه دادی به بازار تا دستش به یقه تو برسه.

  1. چه استراتژی نابخردانه ای، بیشتر شبیه شوخی بود، تنها راه دوام در این بازار، مدیریت ریسک و مدیرت سرمایه هست معامله ای که پتانسیل سود ۳ برابر ضررشو داشته باشه و عدم ورود در غیر این حالت و دوم باز کردن معاملات با حداکثر ضرر ۱ درصد بالانس یا سرمایتون

 50. چرا فکر میکنید فارکس نمیشه موفق شد؟چونکه شما خودتونو باور ندارین
  اگه من تونستم موفق شم توهم میتونی
  اگه من تونستم پول بکشم ازش تو هم میتونی
  فارکس بهترین جای پولدار شدنه اما اگه اصولی کار کنی و دانش داشته باشی
  اما اگه میترسی ضرر کنی و خودتو باور نداشته باشی نتونی جلوی خودتو نگه داری و صبر نداشته باشی همون بهتر که نیای
  همه چیز به خودت بستگی داره و گرنه فارکس برا همه یکیه
  امیدت به خدا باشه باورت به خودت.تحت تاثیر حرفای آدم های بازنده قرار نگیرید!
  یا حق

  1. بلاخره ینفر حرف حساب زد. شماهایی که نتونستین خودتونو توی بازار کنترل کنین و به فنا رفتین حق ندارین بیاین این همه مطلب منفی بکنین تو سر ملت. هیچ ادمی مثل بقیه نیست.90درصد کار فارکس با ذهنو روان ادم سروکار داره بتونین اونو مدیریت کنین حتما سود میکنین

 51. ما عادت کردیم به کارهای آسان این تربیت ماست راحت طلبی فکر نکردن و مفت به چنگ آوردن بلای جان ماست. حقیقت این است که فارکس هم یک حرفه ای است شبیه همه حرفه های دیگر شبیه فرش فروشی شبیه مبل فروشی ابزار فروشی طلا فروشی کدامیک از پدران ما در حرفه خودشان ظرف سه ماه وشش ماه موفق می شدند اونا اعتقاد داشتند که شما باید حداقل پانزده سال توی یک حرفه باشی و بمونی و خاک بخوری اصطلاحا چوب بخوری تا برای خودت کسی بشی! حالا چی شده که ما وارد بازار بزرگ عصر اطلاعات شدیم مثل فارکس و توقع داریم بایک آموزش سادهو چند هفته کار موفق بشیم ثروتمند بشیم نخیر این با منطق سازگار نیست پس از یادگیری تئوری کار به مدت زیاد باید به کسب تجربه وکار بپردازید تا موفق شوید حالا هرچه باسوادتر باشید و پشتکار عالی داشته باشید زودتر موفق خواهید شد و اگر قوانین را زیر پا بگذارید هرگز وهرگز در فارکس چیزی نخواهید شد ودر هیچ حرفه ای موفق نخواهید شد استاد بزرگ مدیریت آقای پیتر دراکر گفته دودسته هرگز موفق نخواهند شد یکی کسی که می خواهد زود موفق شود ویکی هم کسی که قوانین را زیر پا بگذارد
  در فارکس شما تربیت می شوید بوسیله یک معلم قدرتمند که خود بازار است!!!! بازار به شما می گوید که استاپ لاس شما باید با لحاظ مدیریت سرمایه شما گذاشته شود ! مدیریت سرمایه به شما می گوید نباید بیش از دو درصد دارایی تان را در یک معامله ریسک کنید! همه کسانی که در فارکس شکست خورده اند شک نکنید این قاعده را به مسخره گرفته اند وتا می بینند روند بازار سریع وسود ده است بلافاصله مدیریت سرمایه را فراموش کرده وشروع به زدن لات سنگین می کنند و اینجا بازار یقه شما را گرفته وبا اوردنگی بیرون می کند!!!
  فارکس شخصیت بی نظم و انضباط و سربه هوا و غیرمنظقی و طمع کار ما را به چالش می کشد !!!!
  اگر قادر به کنترل خودتان نیستید !!! بازار شما را به شدت تنبیه ونهایتا اخراج خواهد کرد!!!
  پس آنچه باعث شکست ما می شود در واقع شخصیت و منش خودمان است که حاصل تربیت مدارس هردمبیل و خانواده های نا به سامان است آمار نشان داده هشتاد درصد خانواده ها در دنیا نابسامان هستند وآدم هایی تربیت می کنند که متعادل ومناسب ومتفکر نیستند !!!!!!!!!
  بازار فارکس به شخصی احترام می گذارد که به قوانین مدیریت سرمایه احترام بگذارد حد خودش را بشناسد و قدم به قدم با بازار راه بیاید وکم کم سود بگیرد و سرمایه اش را حفظ کند واولین اولویتش حفظ پولش باشد.
  استادان این حرفه در دنیا می گویند سال اول سال حفظ سرمایه است وشما نباید توقع سود داشته باشید !!! این حرف تازه برای کسانی گفته شده که آموزش مناب گرفته باشند وشخصیت مناسب هم داشته باشند !!!

  1. تمام حرف های شما صحیح بود و میتونم بگم فوق العاده بود تعریف جامع و کاملی که از شرایط فارکس کردید.
   فارکس جای طمع کار نیست.
   باورکنید دیر یا زود تنبیهتون میکنه.

  2. آفرین. زیباترین و منصفانه ترین نقدی بود که در بخش نظرات خوندم. عالی بود و بسیار هم از شما متشکرم. تمام صحبت های شما برای من قابل درک بود. خیلی ممنونم که وقت گذاشتید و این نقد زیبا را نوشتید. باعث روحیه و انگیزه بیشتر برای بنده شد.

  3. با درود به شما دوست گرامی.
   به نظرم بسیار واقع بینانه و عملی و به دور از طرفداری توضیح دادید / عالی بود
   مچکر

  4. بابا افرین ..حال کردم از این دیدگاه …کیف کردم از خوندنش …و لحظه لحظه اشتباهات خودم رو بیاد اوردم ..دقیقا عین واقع هست ..فارکس بازاری عجیب و غریب بنظر میاد اما دقیقا عین واقعیت هست ..چه کسی تونسته تو واقعیت با ۵۰۰ دلار روزی ۱۵۰ دلار بدست بیاره ..هیچکس …اما تو فارکس شاید بشه یه روز به دست بیاری اما فردا با اون استراتژی حتما ۵۰۰ دلارت رو از دست میدی …مگر به سود کم قانع باشی ..لات بالا نزنی ..حجم بالا نزنی ..استراتژی خاص خودت رو طبق تجربه بدست بیاری و اصلا به فکر سود در ابتدا نباشی …متاسفانه همه اول به فکر سود هستن و همین به زمین میزنه افراد رو …فارکس بازاری هست که حس طمع کاری رو بشدت تحریک میکنه و حتی سرکش میکنه اگه تونستی بر این حس فایق بشی و به سودهای ناگهانی و باد اورده فکر نکنی و برای حفظ سرمایه خودت فقط بجنگی موفق هستی در غیر این صورت ضرر حسابی میکنی و بعد چند نوبت در نهایت خارج میشی در واقع خارج میکننت ..هر وقت فهمیدی چطور باید فقط معامله کنی که ضرر نکنی بعدا با تجربه میفهمی کجا ها میشه کمی سود کرد ….البته من خیلی مونده تا بگم چیزی بلد هستم ولی تا الان این رو فهمیدم

  5. درود بر شما استاد عزیز.
   فرمایشاتتون بسیار عالی و منطقی و نشان از آگاهی صحیح شما از این بازار داره. بدرود

 52. سلام. بازار فارکس رام شدنیه به شرط صبر و دانش روزافزون هر چقدر هم تو این مارکت حرفه ای و با تجربه باشین ولی نباید از مطالعه و کسب دانش قافل شید قطعا کسی که چند سال خاک بازارو میخوره هیچ وقت حسابشو کال نمیکنه چون دیگه بازار و میشناسه و میدونه که حرف اول مدیریت سرمایه هست قانون های نانوشته ای توی فارکس هست که باید بهش پی برد

  1. سلام به همه ی دوستان ارزشمند
   من هم با چهار سال آموزش علمی و مطالعه در این بازار با این بازار تا تغییرات ناگهانی ارز ها از پارسال کار Real نکردم ولی الان با به روز رسانی تمام آموخته ها و تجربیات کم و بیش موفق و نا موفق دوباره شروع به فعالیت در این شغل بی نظیر و منظم و پر از قوانین محکم و طلایی کردم وبا قاطعیت با جناب دشتستانی را به که درست ترین و واقعی ترین نظر رو در رابطه با این شغل دادند موافقم چون
   + ما در این شغل ابتدا خیلی دقیق نقاط تاریک شخصیتی و رفتاری خودمان را میشناسیم و همانطور نقاط قوت و قدرت را نیز شناسایی می کنیم و این بزرگترین درس خود شناسی و خود باوری که ما مجموعه ای از داشته های مفید و غیر مفید هستیم ++ برای یک زندگی عالی باید دست عمل بزنیم و بهترین و مفید ترین و کار آمد ترین تصمیم ها را بگیریم
   به امید آگاهی بیشتر و زندگی بهتر برای خودمان و دیگران
   پیروز باشید

 53. سلام
  شاید توی دنیا به جز مرگ بشه همه کارارو با پول تغییر داد …(البته بیمارستان خصوصی هم اگر پول باشه شانس زنده موندن بیشتره و من حالتی رو عرض کردم که واقعا عمر یکی تموم شدس) شاید به نظرم نود درصد کسایی که میان توی فارکس کسایی هستن که پول لازمن!!!! درد دل براتون زیاد دارم … اره پول خدمات زیادی میرسونه از پسر بچه 6 ساله ای که به خاطر جو بد کودکستان دولتی دلش میخواد بره توی یه کودکستان غیر انتفاعی که دوتا همکلاسی شیک و بالاشهری داشته باشه گرفته تا کسی که دلش میخواد زن بگیره و احترام داشته باشه شایدم شهریه اشو بده توی دانشگاه و شایدم …. این ماده پر کننده عقده های درونی قوی ترین ابزار دست بشره که …. آره منم مثل همه مردم خیلی پول لازم بودم … شاید همه داستان از همین جا شروع شد …. اگر پول باشه هیچ کس دنبال فارکس نمی رفت … من کاری به ادمایی که حرص میزنن ندارم من به حساب خودم برای درآمد ماهانه مثلا دو سه تومن توی فارکس زور میزدم همیشه ….
  کار خودمو از چند سال قبل توی نت برای کسب درآمد آغاز کردم تقریبا هر کار اینترنتی از سایت های کلیکی گرفته تا هر چی دلتون بخواد رو دنبالش رفتم حتی هایپ هارو هم امتحان کردم!!! چند سال توی فارکس در حساب دمو به دنبال تهیه و یا خریداری سیستم معاملاتی بودم … این اندیکاتور غیر اصلاحی به اضافه اون اوسیلاتور اصلاحی و این و آن ….. ولی نمیشد چون بازار چیز ثابتی نیست که بشه با اندیکاتور رد پاهاشو ترسیم کرد … همین یک جمله چند سال طول کشید تا بفهممش !!!! نه من خر نیستم ولی خیلی وقتا ادما دوس ندارن خیلی چیزا رو قبول کنن…بعد از راه افتادن تلگرام کانالهای فارکس هم که روز به روز تعدادشون بیشتر میشد… توی اون ها تعدادی سیستم فروشی میکردند و یا کرایه … قیمت ها که سر به افلاک میکشید مثلا هشت ملیون تومن!!!!! یا کانالهایی که سیگنال فروشی میکردند با روش های مختلف تحلیلی …. بعدشم که یک سری هیستوری می زاشتن که ما هفته قبل 2500 درصد سود کردیم و چرندهای دیگه …. حرف زیاده …. خلاصه مطلب به همه اون کسایی که دلشون دلار میخواد میگم که نوسان گیری از فارکس بسیار پر ریسکه و بهتره سرمایه هاشونو توی بورس ببرن و اگر وارد به کار باشن تا صد در صدم میتونن با نوسان گیری درآمد کسب کنن … بورس استرسش نمیگم کمه ولی برای من لا اقل نصف فارکسه … فارکس خیلی عجیب غریبه .. هر جای دنیا یه اتفاق کوچیک بیوفته یهو فقط یک کندل میتونه استاپ شمارو بزنه …. تعیین حد ضرر های بزرگ و اهرم های زیاد هم شاید باورتون نشه ولی در عرض یک دوره زمانی کوتاه حساب شمارو صفر میکنه ….. یا علی

  1. دوست عزیز مشکل دقیقا اینجاست که خیلی هی میخوان با سرمایه کم و در سریع ترین زمان به سود برسند.forex قول چراغ جادو نیست.
   و نمیشه با سایت گردی یاد گرفتش.آموزش کامل لازم داره و صبر زیاد.
   ولی شک نکن با این 2 تا تو چند سال میتونی زندگیت رو عوض کنی.ولی چند سال.

 54. با سلام
  یعنی شما میفرمایید در این بازار بزرگ همه ورود میکنند که ببازند ؟ پس قطعا با این صحبت ها باید از بازر بورس ایران متنفر باشید !؟ بازاری که خلاف جهت شاخص کل اکثر نمادهای معاملاتی درضرر هست . این در حالیه که فرصت سرکایه گذاری در فارکس با استفاده از اهرم مناسب بسیار ایده ال تر و جذاب تر از بازار بورس و اقتصاد بی ثبات ایران است . به شخصه با تمام علاقه ای که به بازار داخل داشتم از این بازار خارج شدم . عنوان اول صفحه هم مربوط به تمامی بازار های مالی جهان هست نه صرف فارکس . پیشنهاد بنده به عزیزان تازه وارد . راه موفقیت در تمامی بازار های مالی داشتن دانش تحلیل و بررسی همچنین داشتن استراتژی مناسب که تمام موارد ذکر شده در این تاپیک رو در دل خود جای داده, است .

  1. سلام با نظر دوستمون کاملاً موافقم من روزانه حداقل ده ساعت پای بازار فارکس هستم ضرر زیاد دادم تا به به سود معقول رسیدم .بازار فارکس خیلی قانونمند هست برعکس بازار داخل که به سهم میتونه به مدت نامعلومی بدون دلیلی بسته بشه .در بازار فارکس نیاز نیست زمانی ضرر کردی دنبال مقصر باشی چون مقصر صددرصد خودتی اما دربار داخل باید دنبال مقصر باشی. اما دراخر فارکس به دانش هست که فقط با یادگیری وتجربه مبتنی موفق بشی.

  2. با سلام ..من مدتی قبل وارد بورس ایران شدم و چشمتون روز بد نبینه تو این ریزش اخیر ضرر های بالای دادم هنوز سهامم رو دارم به امید افزایش در اینده ..اما بعد این ریزش ها به سمت یادگیری بازار فارکس رفتم ومدتی آموزش دیدم و مدتی دمو کار کردم وسپس با یه بروکر شروع کردم ….از عجایب کار اینکه روزهای اول سود داشتم اما ناگهان تو یه روز کلی ضرر دادم ..اما همین ضرر اموزش خوبی بود که بفهمم باید چگونه استراتژی خودم رو بچینم ..الان در محدوده سود و ضرر هستم ..البته فعلا بیشتر سود کردم اما میشه روزهای که سربسر یا با گمی ضرر خوارج بشم …چند تا مطلب مهمه ..اولا حسابت باید سرمایه کافی داشته باشه که بتونه تو مواقع ضرر جلوی کال مارجین شدن رو بگیره …دوم اینکه به استراتژی خودت پایبند باشی ..سوم طماع نباشی و تگه یه روز سود کردی نخواهی مجدد ادامه بدی هر روز یه مقدار مشخص باید تحت فشار معامله باشی و ساعاتی هیچ معامله بازی نداشته باشی چون فشار روانی بازار میتونه شما رو داغون کنه و در نهایت ضرر مند بشید …چهارم به اخبار داخل خود فارکس خوب توجه کنید یه خبر میتونه در ساعات بعد بازار رو تکون بده …مطلب بعدی به نقاط فراکتال خیلی توجه کنید یه نقطه فراکتال تو ۶ روز قبل ممکنه نقطه مهمی تو معاملات امروز باشه ….طمع نکنید ..مارجین و لات و لوریج خودتون رو بر اساس میزان حسابتون تنظیم کنید ….همیشه طوری پوزیشن باز کنید که مارجین ازاد نسبتا خوبی داشته باشید که کال مارجین نشین ….اگه این موارد رو بتونین تو معاملاتتون درست تنظیم کنید به سود میرسید …من روز شده ۲۰ تا پوزیشن زدم و هر ۲۰ تا رو با سود خارج شدم ….

   1. البته یه مطلب رو هم اضافه کنم ..فارکس بازاری هست که مخصوصا طوری طراحی شده که شما با لات و لوریج و ولوم بالا بخاطر کسب سود بالا عمل کنید ..اما دقیقا اینا وسیله باختن شما میشه …تو مطلب قبلی طوری نوشتم که شاید فکر کنید کلی پول بدست اوردم. نه اینطوری نیست . درسته روز شده با ۲۰ پوزیشن مثبت خارج شدم ..اما چند روز بعد با طمع کاری و یا تغییر روند ناگهانی و نداشتن منطق کلی در بازار فارکس چند برابر اون سود ضرر کردم …یه توصیه برادرانه …حساب دمو فقط اوایل کار کنید ..اما بعدا تو حساب واقعی زودتر وارد بشید و زیاد تو دمو نمانید چون واقعیت داستان رو نمیفهمید ..سعی کنید ابتدا که وارد نیستید حساب با اهرم ۱به ۱۰ بردارید یا اگه ۱به ۱۰۰ برداشتین حتما در ولوم گذاری از اعداد اعشاری استفاده کنید ..مثلا ۰.۰۵یا ۰.۱۰ یا ۰.۱۵ این باعث میشه خیلی پول زیادی تو معامله وارد نشه و اگه ضرر کردین خیلی زیاد نباشه و سرمایه کم شما باعث نشه کال مارجین بشین .البته خوب سودش هم کم خواهد بود اما بعدا که وارد شدیدن کم کم ولوم رو زیاد کنید …به هیچ عنوان حساب ۱به ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ برندارین چون اینا حالت قماری میشه و با پول و سرمایه کم ما ایرانی ها نمیسازه و ضرر های سنگین ممکنه بدین ….هر وقت خواستین میتونین اهرم حسابتون رو بالا ببرین اما اوایل کار با حساب های ۱به۱۰ و نهایت ۱به ۱۰۰ کار کنین ….حواستون باشه تو کف و یا سقف ها که پوزیشن باز میکنید فقط یه پوزیشن باز کنید ..بعضی ها به فاصله کم هر ۱۰ یا ۲۰ پیپ یه پوزیشن میزنن و به امید برگشتن بازار هستن ..اما ممکنه این کف واقعی و یا سقف نباشه و بعد بالاتر ویا پایین تر بره ..انوقت ۲ یا چند پوزیشن ضررش چند برابر میشه …هر ۱۰۰ پیپ نهایت یه پوزیشن بزنین و اگه ضرر تون تو یه پوزیشن خیلی بالا شد صبر نکنید به امید بازگشت ….باید از قبل حد ضرر و نهایت سودتون رو مشخص کنید و به اون پایبند باشید والا یه پوزیشن جا مونده و تو ضرر یه دفعه میتونه کل سود ۳ روزتون رو به باد بده

 55. فرض کنید راه حل سود کردن را یافتید. آیا می توانید به بروکرها اعتماد کنید و انتظار داشته باشید که بروکر سود شما را به شما بدهد؟

  1. واقعا سوال بجایی کردی که برای منم مطرحه. با این وضعیت تحریم کشور که مجبور هستیم با بروکرهای درجه 3 کار کنیم. جواب این سوال خیلی چیزارو مشخص می کنه. حساب بکن خوب کار کنی با همه مشکلات ولی در آخر پولتو ندن.!!!!

  2. خوب عزیزم بروکر هایی مثل الیمپ ترید که بنده کار میکنم توی این هفت هشت ماهی چیزی حدود دوهزار هفتصد هشتصد تقریبا سود کسب کردم با سرمایه گذاری اولیه 20 دلاری اما قبلش حدود هفت ماه کار کرده بودم حتی تا 200 دلار در لایو ضرر دادم تا به خودم اومدم و قوانین و شرایط رو درک کردم و حرص و طمع رو کنار گذاشتم و موفق شدم …. ممکن است ساعتها تریدی نداشته باشم باید دنیال بازار خوب باشی که اطمینانتو به بالای 90 درصد برسونید

  3. بروکر های درست و حسابی میدن
   من خودم الپاری و روبوفارکس رو نسبتا مطمین میدونم ضمنا شما باید پولی رو بزاری که اگر از دستش دادی اهمیتی نداشته باشه

  1. اکثر اموزشهای باینری ، الپاری و پر جملات غلطه فقط تعاریف رایاد بگیرید. در بازار واقعی هر فرد بی تجربه میلیاردهاسرمایه هم بزاره تو یه کسب و کار واقعی باز یک شبه میبازه، فارکس قمار نیست ، استراتژی ها و… مثل سایر بازارهای واقعی توسط دلال ها ورانت و…. بفروش میرسه جهت سود خودشون ،کسی که علم داره هیچ جا بازنده نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *