بورس کار کنیم یا فارکس ؟ 5 نکته حیاتی که قبل از معامله در فارکس یا بورس تهران باید بخوانید

مقایسه بورس و فارکس

در ادامه قصد داریم بورس تهران و فارکس را با هم مقایسه کنیم.

امروزه معامله‌گران (تریدرها) به بازارهای مالی بیشتری دسترسی دارند، از جمله بازار سهام ( که از آن به اسم بورس در این مطلب یاد می‌کنیم) ، ETF ها و بازارهای پرنوسان‌تری مانند بازار آتی سکه و فارکس! تصمیم‌گیری برای معامله در یکی از این بازارها، می‌تواند برای شما پیچیده باشد زیرا باید فاکتورهایی را در نظر بگیرید تا بتوانید تصمیم عاقلانه را اتخاذ کنید.

مهمترین عامل تصمیم‌گیری بین انتخاب بورس و فارکس، میزان ریسکی است که می‌توانید متحمل شوید و سبک معاملات شماست. برای مثال، سرمایه‌گذاران بلندمدت به احتمال قوی بورس را گزینه مناسب‌تری برای سرمایه‌گذاری بیابند، در حالیکه معامله‌گران کوتاه‌مدت و نوسان‌گیران به بازاری علاقه‌مندند که نوسانات قیمت در آن بیشتر باشد.

دوستان زیادی از ما سوال می‌پرسند که بورس تهران را برای معاملات انتخاب کنند یا فارکس، در این مطلب از سایت بورسینس، ما سرمایه‌گذاری در بازار سهام و معاملات در فارکس را با هم مقایسه می‌کنم و امیدوارم در انتخاب فارکس یا بورس تهران به شما کمک کند. 

بورس تهران یا فارکس؟

بازار فارکس ( foreign exchange market ) بزرگترین بازار مالی دنیاست که در زمان نوشتن این مقاله حجم معاملات روزانه آن بیش از 4.5 تریلیون دلار است. بسیاری از معامله‌گران به دلیل این حجم بالای پول در گردش و قدرت نقدشوندگی بسیار بالای فارکس، ساعات معاملاتی طولانی و امکان استفاده از اهرم معاملاتی بالا (high leverage ) جذب آن می‌شوند. (مطلب مرتبط را بخوانید: فارکس چیست؟)

در سمت دیگر، در بازار سهام شرکت‌هایی با پایداری بالا وجود دارند که می‌توانند در شرایطی که اقتصاد چالش‌برانگیز می‌شود به فعالیت خود ادامه دهند و بسیاری از آنها به سهامداران‌شان سود نقدی پرداخت کرده‌اند.

بورس در مقایسه با فارکس و حتی بازار آتی، معمولا نوسانات کمتری دارد و اغلب از آن به عنوان یک سرمایه‌گذاری باپتانسیل رشد مداوم، جهت افزایش ارزش پرتفوی سرمایه‌گذاران استفاده می‌شود.

نوسانات (Volatility)

منظور از نوسانات قیمتی، بالا و پایین شدن قیمت‌ها در کوتاه مدت است. در حالیکه برخی معامله‌گران مخصوصا نوسان‌گیران از بالا و پایین شدن قیمت‌ها در زمان‌های کوتاه برای کسب سود استفاده می‌کنند، سرمایه‌گذاران با موقعیتی که نوسانات و ریسک کمتری داشته باشد راحت‌تر هستند.
به همین دلیل نوسان‌گیران و افرادی که به بازارهای با سرعت و ریسک بالا علاقه مند هستند بیشتر به سمت فارکس جذب می‌شوند، اما سرمایه‌گذارانی که به استراتژی “خرید و نگهداری” اعتقاد دارند، پایداری بیشتر و بورس را انتخاب می‌کنند.

اهرم (leverage)

اهرم یکی دیگر از ملاحظات است. در بورس تهران هیچ اهرمی برای معاملات سهام در نظر گرفته نمی‌شود و شما به همان میزانی که سرمایه‌ دارید می‌توانید سهام بخرید (البته موضوع اعتبار معاملاتی یا credit با اهرم تفاوت دارد). در معاملات فارکس اما اهرم معاملاتی قابل ملاحظه‌ای ( حتی بالاتر از 50:1 ) قابل استفاده است.

مثلا فرض کنید سرمایه اولیه شما 1000$ باشد. کارگزاران فارکس معمولا ضرایب اهرمی 1:100 یا 1:200 ارائه می‌کنند. پس با فرض اینکه بروکر شما ضریب اهرمی 1:100 به حساب شما اختصاص دهد، شما قادر خواهید بود تا سقف 100,000$ (سرمایه اولیه × ضریب اهرمی) به خرید و فروش زوج ارزهای قابل معامله بپردازید. البته شما مجبور نیستید از کل این سرمایه مجازی (چون سرمایه واقعی شما 1000$ است) استفاده کنید و هر مقداری که علاقمند باشید در معاملات خود بکار می‌گیرید.

 اما آیا این اهرم الزاما چیز خوبی نیست. چون درست است که می‌توان با استفاده از اهرم، با مقدار کمی سرمایه، معاملات بزرگتری انجام داد (حساب‌های معاملاتی فارکس حتی با مقادیری مانند 100 دلار و پایین‌تر هم قابل بازگشایی است) اما این اهرم می‌تواند به راحتی کلیه موجودی حساب شما را نابود کند.

ساعات معاملات

تفاوت عمده دیگر بورس با فارکس در ساعات معاملاتی آن است. ساعات باز بودن بورس سهام محدود است (در بورس تهران از ساعت 9 صبح تا 12:30 روزهای شنبه تا چهارشنبه معامله صورت می‌گیرد) اما فارکس در دنیا منحصر به فرد است زیرا که در تمام 24 ساعت شبانه‌روز باز است. در هر لحظه از زمان و از هرجای دنیا می‌توان در آن به معامله پرداخت و فارکس شب و روز ندارد.
ساختار غیرمتمرکز بازار فارکس پویایی خاصی به این بازار داده و باعث شده است که از روز دوشنبه تا جمعه 24 ساعت شبانه روز امکان تبادلات ارز وجود داشته باشد. حجم تبادلات در زمان‌های مختلف بستگی به ساعت کاری کشورهای مشارکت‌کننده در فارکس دارد. پس از اینکه استراتژی مورد نظر و مطابق با اخلاقیات خود را یافتید می‌بایست ساعات کاری مناسب برای خود را پیدا کنید.

اولین نکته اینکه باید بدانیم قرار نیست شما از نوسان قیمت‌ها در تمام بازارها استفاده کنید. در هر بازار شاید قیمت‌ها صدها پیپ بالا و پایین بروند و هیچ وقت نمی‌توان از تمام این نوسانات استفاده کرد .

بازار دوجهته

فارکس برخلاف بورس تهران یک بازار دو جهته است. یعنی هر جفت ارزی (یا هر ابزار مالی قابل معامله دیگر مثلا طلا یا نقره) بغیر از قابلیت خرید (Buy) قابلیت فروش (Sell) نیز دارد. (حتی اگر صاحب آن نباشید) بعنوان مثال فرض کنید شما پیش‌بینی کرده‌اید که خرید جفت ارز USDCAD برای شما سوددهی خواهد داشت. پس به خرید آن اقدام می‌کنید. اگر پس از ورود شما به بازار، نرخ جفت ارز USDCAD ترقی کرده و به بالاتر از نقطه ورود شما برسد شما به همان مقدار سود می‌کنید.

همچنین اگر نرخ به پایین‌تر از نقطه ورود سقوط کند، به معنی ضرر است. اگر شما قبل از ورود به معامله، تحلیلی مبنی بر نزول قیمت این جفت ارز طی ساعات آتی می‌داشتید و در زمان ورود به جای خرید (Buy) آن زوج ارز، اقدام به فروش (Sell) آن می‌کردید، با نزول قیمت جفت ارز سود نصیب شما می‌شد.

در بورس تهران که یک بازار یک‌جهته است فقط می‌توانید سهام را بخرید و سپس آنرا بفروشید، امکان فروش سهم قبل از اینکه آنرا داشته باشید میسر نیست.

مالکیت

در فارکس خرید یا فروش هر جفت ارز به معنی تصاحب مجازی آن در زمان مورد نظر می‌باشد و جنس واقعی جابجا نمی‌شود. یعنی موقع خرید یا فروش هر ابزار مالی (برخلاف بورس که تصاحب سهام خریداری شده واقعی است) شما فقط با شرط بستن معامله (پزیشن) صاحب مجازی آن ابزار مالی هستید.

در بورس شما با خرید سهام یک شرکت، بخشی از مالکیت و سودآوری آن شرکت را بصورتی قانونی از آن خود می‌کنید و حتی اگر میزان سهام به حدی باشد که جز سهامداران عمده شرکت باشید می‌توانید در تصمیم‌گیری‌های اساسی شرکت کنید.

ریسک‌های فارکس

برخی از ریسک‌های موجود برای معامله گران دز بازار فارکس را در زیر برای شما شرح می‌دهیم.

به طور کلی در هر نوعی از تجارت میزان مشخصی از ریسک‌های منتظره و غیر منتظره وجود دارد، اما بهتر است بدانیم که ریسک معاملات ارز در بازار فارکس بسیار بالا می‌باشد، بنابراین لازم است تا قبل از هر سرمایه‌گذاری ابتدا از خطرات و نوع آنها مطلع گردید:

1- جهت نوسانات بازار می‌تواند دقیقا بر خلاف آنچه شما پیش‌بینی نموده اید پیش رود، علاوه بر اینکه بازار فارکس یک بازار با نوسانات شدید و سریع می‌باشد ، تا حدی که اگر شما هم اکنون معامله‌ایی را باز کرده و فقط چند دقیقه بعد پی به اشتباه بودن آن ببرید و تصمیم به بستن آن بگیرید، ممکن است با یک ضرر هنگفت و یا سود هنگفت مواجه شوید .

2- چنانچه سرمایه اولیه شما در این بازار پایین باشد و از ریسک بالائی در معاملات خود استفاده کنید، امکان دارد ظرف چند روز سرمایه خود را از دست بدهید و یا بعد چند روز به سرمایه هنگفتی برسید.

3- این احتمال نیز وجود دارد که کارگزار فارکس طرف قرارداد شما دچار مشکل شده و یا ورشکست شود، بنابراین بایستی در انتخاب کارگزار دقت فراوانی را بخرج دهید. برای حصول به این اطمینان می‌توان از اشخاص مطلع و فعال در این بخش تحقیق نموده و یا اینکه حداقل از وجود بیمه اصل سرمایه خود توسط کارگزار فارکس اطلاع حاصل کنید.

4- سیستم‌های سخت افزاری معاملات شما یا همان رایانه شخصی ممکن است مختل گردد، بنابراین در چنین شرایطی ضرر شما، البته در صورتیکه از حد ضرر استفاده نکرده باشید می‌تواند بالا باشد.

5- یک مثل قدیمی انگلیسی می‌گوید ( هیچگاه بر روی مزرعه خود شرط نبندید ). این بدین معناست که شما فقط جایز هستید از سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی دیگر خود یا نهایتا از پولی که به صورت غیرفعال رها شده، برای معاملات در بازار فارکس استفاده کنید که در صورت از بین رفتن آن سرمایه، زندگی عادی شما دچار مشکل نشود.

مطلب مرتبط: فارکس در کجا قانونی است؟

نتیجه‌گیری

فعالیت در بازار فارکس نیاز به مهارت و اطلاعات بسیار بالایی دارد و با توجه به ریسک و نوسانات بالا، فقط مناسب افرادی است که آموزش‌های حرفه‌ای را دیده باشند و به منابع خوبی دسترسی داشته باشند.

فعالیت در بازار جهانی فارکس به خودی خود بد نیست، بلکه نحوه رفتار و عمل بسیاری از معامله‌گران ایرانی باعث شده تا افراد زیادی در این بازار زیان‌های هنگفت کنند.

به همین خاطر برای فعالیت در فارکس مجازات در نظر گرفته شده و غیرقانونی اعلام شده است.

امیدوارم با بررسی و تحقیق، روش درست را انتخاب کنید و همیشه در نظر داشته باشید که نگهداری اصل سرمایه، از همه چیز مهمتر است و نباید صرفا به دلیل اینکه خودتان را شخصی ریسک‌پذیر می‌بینید، با انجام رفتار غیرعقلانی در بازارهای مالی سرمایه‌تان را به خطر بیندازید.

انتخاب شخصی ما برای سرمایه‌گذاری، بورس تهران است.

به نظر شما فارکس برای معامله گری بهتر است یا بورس تهران؟ در بخش دیدگاه بنویسید

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

در صورتی که قصد شروع معاملات در بازار ارزهای بین‌المللی را دارید، اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یک کارگزاری‌ معتبر انجام دهید:

279 نظر
 1. سلام ، من تصمیم دارم فارکس یاد بگیرم هنوز هیچ کاری نکردم فقط محتوای سایت هارو مطالعه میکنم فعلا، در سايت ها نظرات خيلي متناقض هست در مورد فاركس بعضي ها خيلي بد ميگن در موردش كه كلا كلاهبرداري هست بعضي ها هم ميگن خوبه ! ميخواستم نظر كساني كه تجربه دارن رو بدونم.اينكه ارزش داره وقت بذارم و ياد بگيرم ،ويه سوال ديگه داشتم كه فاركس و فاركس متاتريدر باهم فرق دارن يا نه يكي هستن؟

  1. سلام دوست گرامی به نظر من همین که الان بخوای بگی میخوام وارد فارکس بشم خیلی عجله ایه.
   اول با بازار بورس ایران شروع کن که نوسانات کمتری داره و امکان اینکه سرمایتو به کلی از دست بدی خیلی کمتره

   و در آخر یه سری هم به سایت فراچارت بزن مطالب مفیدی داره

   موفق باشی

 2. سلام دوستان وقت بخیر.
  بنده مدتیه با حساب دمو کار میکنم و نظرات و تجربیات جالب شما رو مطالعه کردم. و میخوام با حساب ریل وارد بشم ولی در حال حاضر با توجه به تحریم‌ها و اینکه رسما توی لیست سیاه fatf هستیم، نمیدونم باید با کدوم بروکر کار کنم. نظرتون چیه؟ فکر می‌کنید کدوم بروکر ها قابل اطمینان هستن؟ پول رو چطور باید واریز کنم و مهمتر چطور برداشت میکنم؟ با چه ارزی؟ یعنی اونا به حساب بنده به ریال واریز میکنن یا با واسطه یا چی؟ اصلا کسی بعد از داستان FATF برداشتی داشته؟

  ممنون میشم در رابطه با اعتماد به بروکر و واریز و برداشت اطاعات کاملی بدید

  1. بهترین بروکر fxtm هست از فارسی زبان پشتیبانی میکنه از طریق چت انلاین ارتباط برقرار کن راهنمایتون میکنن

   1. علی جان داداش مرسی جواب دادی ولی اگر میخواستم اونا راهنمایی کنن که از شما نمیپرسیدم. مثلا اونا چی میگن؟ میگن ما بدیم؟ واریز انجام نمیدیم؟ خب معلومه سعی میکنه مشتری جذب کنه

  1. سلام به همگی
   با این اوضاع دلار بد نیست یه کم از تجربیات پنج شش ساله فارکس و در اختیار شما دوستان خوب مخصوصا اونایی که میخوان تازه وارد بشن بذارم. اولین نکته فارکس که با مخ میزنتون زمین طمع. لابد الان میگید خب من طمع نمیکنم ولی من داشتم پوزیشنایی که باز میکردم وقتی تو چند ساعت میدیدم بازار بدجور به نفع من داره حرکت میکنه حجم تریدم و تو همون جفت زیاد میکردم ولی شب که میومدم سراغ اکانتم میدیدم همش رفته تو ضرر حالا فک کن تو همچین مواقعی تو sl رو پوزیشنت نذاری چی میشه!!!! دوم اینکه بهترین وقت تریدتون رو ساعتای دو سه بعدظهر تا نه شب بذارید که دوتا بازار بزرگ باز شن. سوم اندیکاتورای ساده و معروف بلد باشین با یه سرچ کلی مطلب ازشون پیدا میکنید. چهارم لوریج و یاد بگیرین. هفت هشتا جفت ارزهای مهم و به خاطر داشته باشین و ترجیحا با اونا کار کنید دیگه نسبت به خبرهای مهم دنیا بی تفاوت نباشید عجول نباشین بازار پنج تا بیست و چهار ساعت هفته بازه یادتون نره بهترین های بازار هم وین ریت نزدیک پنجاه دارن شکست و بپذیرین و هیچ وقت نخواید ضرری رو جبران کنید طبق برنامه خودتون پیش برید. هر زمان تصمیم گرفتین حساب ریل بازکنید دست نگه دارین و تو ذهن خودتون تجسم کنید که حساب ریل باز کردین و توش دلار شارژ کردین حالا یه حساب دمو باز کنید و اون مقدار دلار که تجسم کرده بودین داخلش شارژ کنید (الکی مثلا حساب واقعیتونه) حالا با این حساب یه ماه کار کنید اگه انتهای ماه سود نکردین مطمئن باشید تو حساب واقعی هم سود نخواهید کرد و یادتون باشه حساب واقعی همه چیزش عین حساب ریل منتها یه فاکتور تاثیرگذار خیلی مهم داره اونم احساسات آدم نسبت به پول واقعی خودشه که نسبت به پول حساب دمو نداره. ازین آب گل آلود ماهی بگیرید
   خیلی حرف زدم موفق باشین

 3. سلام من شنیدم اگه خودمون مهارت و دانش کافی برای ترید کردن تو فارکس نداشته باشیم میتونیم از مدیر سرمایه گذاری استفاده کنیم و 20 تا 30 درصد سود احتمالی به اونا بدیم و اونا کار ترید انجام میدن آیا این روش درسته؟

  1. سلام… در بازار فارکس باید ۸۰درصد فاندامنتال و ۲۰ درصد تکنیکال هستش ولی بورس ایران میتوان گفت برعکس این قضیه است… کسانیکه که میخوان تو بازار فارکس کار کنن حداقل باید سه سال سابقه کار تو بازار ایران رو داشته باشند… در ضمن فارکس مثل بورس ایران بی قانون نیست… شما باید حتما مدیریت سرمایه و ریسک بلد باشین و استفادش کنین… از هر صدنفری که در سال وار د بازار فارکس میان ۹۵درصدشون سال اول بیرون میرن!… پس خواهشن با اطلاعات من در آوردی وارد فارکس نشین!… حتما حتما مربی میخواد.

 4. سلام. یه سوال داشتم. آیا باینری آپشن و فارکس طبق موازین شرعی حلال است یا درآمد حاصل از آن حرام می باشد؟ کسانی که اطلاع در این زمینه دارن و تحقیق کردن لطفا پاسخ بدن ممنون از همه ی شما.

  1. سلام دوست عزیز ظاهرا فارکس به علت این که قابلیت بازار دو طرفه را داراست غیر قانونی اعلام شده و این که حرام است ( از طرفی خود بروکر ها مثل ifc حساب اسلامی دارند که این تایید کننده ی حرف من در خصوص حرام بودنش هست . ) البته من خیلی این موضوع رو جدی نمیگیرم ( با احترام به همه ی سلایق ) به این دلیل که دلیل قانع کننده ای برای این موضوع پیدا نکردم . از طرفی تا ند روز دیگه هم بازار بورس ایران هم دو طرفه میشه که این یه جورایی یعنی عملکزد فارکس قابل قبول هستش ( گرچه توجیهاتی میارند که مثلا بورس ایران اونطوری نیست و … ولی همین که بازار دو طرفه میشه دیگه مشخصه دیگه یعنی چی )

 5. سلام خدمت دوستان عزیز برای موفقیت در بازار فارکس شما به تحلیل تکنیکال قوی و تحلیل فاندامنتال قوی مدیریت ریسک و حد سود حد ضرر و مدیریت سرمایه و روانشناسی بازار نیاز دارید اگر هر کدوم از این موارد در شما لنگ بزنه در بلند مدت از بازار کال میشید یه عده هستن تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال و …. رو به طور حرفه ای یاد گرفتن ولی باز هم ضرر میدن نشونه اینه که روانشناسی بازار رو نمیدونن برای مثال به جای اینکه استاپشون رو زود ببندن به این امید میشینن که بازار به سودشون برگرده و انقدر میل به ضرر نکردنشون بالاست که انقدر پوزیشن رو گیر میدن تا در اخر خسته میشن و با ضرر خیلی زیاد پوزیشن رو مییبندن یا مثلا تا نزدیک تارگت میشه سری پوزیشن رو میبندن رویه یک استراتژی ترید نمیکنن توی بازار حالت گیجی دارن با کل حجم سرمایشون ترید میکنن حد سود حد ضرر مشخص نمیکنن و در اخر هم میخوان که سود کنن این بازار سود داره ضرر هم داره اگر این نکات رو گرفته باشید بهتون قول میدم سود میکنید موفق و ثروتمند باشید

  1. سلام دوست عزیز به نظر اشکالاتی که گرفتی کاملا درست هست اما بیشتر به ضعف مدیریت ریسک طرف بر میگرده اون اشکالات ، تا ندونستن روانشناسی بازار .

 6. با سلام
  تو بورس ایران هر سهم اجازه داره پنج درصد افزایش یا پنج درصد کاهش در قیمت سهم داشته باشه که این باعث ممانعت از ضرر های بزرگ میشه میخوام بدونم همچین درصدی در بازار فارکس هم وجود داره؟؟؟

  1. توی فارکس شما خودت میتونی حد ضرر خودتون و حد سود برای معامله ای که باز میکنید قرار دهید.

  2. همین مسخره بازی های سازمان بورس برای رنج نوسان باعث شده که شاخص اینطوری شارپ بره بالا و بعدش شارپ سقوط کنه. در عوض وقتی رنج نباشه همش پشت سر هم صف خرید یا فرروش نمی شه و بازیگر هم تو بورس حرف اول رو نمی زنه که بخوان با تبلیغات و سیگنال دهی کلی آدم رو بکشونن تو سهمی که پتانسیل رشد نداره ولی فرداش که پا می شی می بینی صف خرید شد! و وقتی که رنج نباشه کسی که تحلیل بلد نیست و حرفه ای نیست جرات نمی کنه وارد بورس بشه و صندوق ها این کار رو می کنند و افراد وارد ولی اینطوری به نفع دولت نیست چون دولت می خواد همه رو بکشونه تو بورس و وقتی که کلی پول جمع شد خودش حباب رو بترکونه تا سرمایه مردم که بعد از وارد شدن تو بورس تبدیل به عدد شده، ریزش کنه و هم نقدینگی رو از جامعه جمع کرده و هم کسری بودجه رو حل کرده یه جوری افزایش سرمایه به روش سود انباشته با فرق اینکه از سهام جایزه خبری نیست و بعدش رکود در بورس و جامعه مثل سال 92.

 7. سلام
  ببینید شما باید تجربه کاری تو این بازارها پیدا کنید چه فارکس چه باینری آپشن باید تمام نکات یاد بگیرید مثل:
  1- الگوهای هارمونیک
  2- امواج الیوت
  3- پرایس اکشن ( رفتارهای قیمتی )
  4- الگوهای کندل استیک
  5- کار با تمامی اندیکاتورها
  برای بدست آوردن سود باید 5 نکته را یاد بگیرید و آنها را در کنار هم قرار بدهید تا بتوانید موقعیتهای مناسب شکار کنید.
  مثال: من میدونم در یورو دلار روند نزولی خواهد بود و هارمونیک کارها میفروشند الیوت کارها هم فروشنده اند پرایس اکشن کارها و الگوی کندل استیک موقعیت فروش ایجاد کرده و اندیکاتورهای مهم مثل مکدی استوکاستیک آر اس آی هم جهت فروش نشون میده پس من وارد پوزیشن فروش خواهم شد. و در خرید روند صعودی هم همین نکات منتها جهت خرید باید شناخته شوند.
  سابقه کاری من حدود 12 سال کار در بازار فارکس و 2 سال کار در باینری آپشن میباشد.
  دوستان اگه سوالی داشتید من در کمترین زمان پاسخ خواهم داد.
  ****

  1. آقا صابر لطفا بفرمایید در باینری آبشن، در چند دقیقه روی تفسیر شکل کندل استیکها حساب کنیم؟ ضمنا برای آوردن اندیکاتورها به باینری آپشن چه روشی را پیشنهاد میدید؟
   از راهنماییتان سپاسگزارم

   1. سلام
    من خودم از استراتژی منحصر بفرد در باینری آپشن استفاده میکنم که بر روی متاتریدر 4 در تایم 5 دقیقه ای با استفاده از دو اندیکاتور شبیه هم در تنظیمات مختلف و تشکیل کندل استیک مورد نظر و در هم جهت روند و نه مخالف روند و در بروکر باینری آپشن در تایم 1 دقیقه ای 80 درصد سود دهی و در تایم 2 دقیقه ای بالای 90 درصد سود دهی پوزیشن گیری میکنم.

    1. متاتریدر با اینترنت ایران کار می‌کنه؟ من هر کاری کردم نمودارها آپدیت نمی‌شن. می‌خوام بدونم مشکل از اینترنت ایرانه یا از من؟ شما با اینترنت ایران در متاتریدر مشکل نداری؟ (من روی الپاری هستم)

  2. سلام این چیزی که شما نوشتی دوست عزیز همه میدونن اگه اینطوری بشه شما پوزیشن متناسب با اون رو میگیری فقط این جواب رو میخوام بدونم در ماه یا سال چند مورد میتونی پیدا کنی که همه این موارد به یک سمت و یک نظر باشن؟ اگه اینطور بود که نمودار قیمت باید همیشه نزولی یا همیشه صعودی بود! این تفاوت سلیقه ها و روش هاست که این امواج رو میسازه. پیروز باشید

   1. سلام
    من خودم در فارکس از دو ترند لاین استفاده میکنم اول روند بازار پیدا میکنم سپس 5 نکته را میسنجم و 50 درصد مطابقت داشته باشه وارد پوزیشن میشوم و استاپ لاس را هم میگذارم و در اغلب موارد هر 10 ترید من 9 تاش با سود بسته میشود. در ضمن استاپ لاس های خودم را هم جهت سود جابجا میکنم مثلا ترید من 100 پیپ سود داده من استاپ لاس را حدود 60 پیپ تا جابجا میکنم که اگه سود دهی ادامه داشت بتونم بیشتر جابجا کنم و یا اگر روند معکوس شد با همون سود 60 پیپ بسته میشه.

   2. اگر حوصله ی گشتن در تایم فریم های بالا رو هم داشته باشی ( تا d1 ) خیلی میتونی پیدا کنی

  3. آیا بروکر ifcm معتبر هست من باهاشون کار کنم و سود پولو واقعا راحت میشه برداشت کنم و از چه طریق امن تره

  4. سلام میخواستم‌ وارد بورس بین الملی بشم اما اطلاعاتی ندارم سایت fxtm رو مطالعه کردم با اینکه مدیر استراتژی داره یعنی خودم معامله ای انجام نمیدم اما بازم هنوز ترس دارم میشه راهنمایی کنید لطفا

   1. اگر ریسک پذیر نیستید کلا بازار بورس رو کنار بگذارید و به صندوق های سرمایه گذاری رو بیارید که ریسک کمتری داره .

  5. درباره شرکت GCG ASIA لطفا نظرتون رو میگید؟ واسه سرمایه گذاری مناسبه یا کلاهبرداریه؟

  6. سلام خسته نباشید
   شما چجوری داخل فارکس سود می کنید
   من که بعد از چند ماه هیچی سر در نمیارم
   چجوری باید سود ثابت داشته باشم در روز روش با الگوریتمی هست؟

  7. سلام
   صابر جان خیلی ممنون از نظرت واقعا کمک کرد میخاستم بدونم چطوری وارد فارکس شد و اینکه نرخ اونا به دلار هست و چطوری واریز کنم؟
   سربلند باشید

   1. با سلام خدمت دوستان عزیز بنده خواستم بپرسم راجع به شرکت GCG ASIA کسی اطلاعات داره میخوام واردش بشم ممنون اگه راهنمایی کنید.

  8. سلام آقا صابر. میشه لطف کنی یه کارگزار مورد اعتماد بهمون معرفی کنی که کلاهبردار نباشن؟! دستت درد نکنه.

  9. سلام من ۱۰ الی ۱۵ ملیون میخواستم بذارم بانک یگی از دوستانم گفت سود بورس و خرید سهام بیشتره هیچ اطلاعاتی هم ندارم ولی خودشون سود کردن و این پیشنهادرو بمن دادن
   شما میگین توی بورس جهانی شرکت کنم؟ یا داخلی؟و اینکه از چندتومان شروع کنم
   لطفا راهنمایی کنین

   1. کلا بیخیال شید ، با این توضیحاتی که شما دادی ، یعنی ناآگاه داری وارد بازار میشی و در میان مدت هم قطعا دچار ضرر میشی . یا بیخیال شو و یا راه کم ریسک تری رو انتخاب کن .

  10. سلام وقتتون بخیر برای شروع کسانی که هیچ اطلاعاتی ندارن باید چیکار کنن چه منابعی رو باید بخونن ؟

  11. سلام آقا صابر میشه لطف کنید به آیدی تلگرام من پی ام بدید؟؟؟ ممنون میشم
   @mataddorr

  12. سلام وقت بخیرمن ۲۰تومان دارم می‌خوام بدم کارگزاربرام فارکس کارکنن به نظرشمامن درچه مدت زمانی میتونم. سودخیلی خوبی بکنم درواقع صاحب خانه بشم

   1. واقعا این فکر رو دارید؟ با ۲۰ تومن سود کنید و صاحب خانه بشید؟ معقول باشید دوست عزیز

 8. سلام.بچه ها کسی با بروکر ویندزور کار میکنه؟خوبه؟کلاه بردار نباشه بدبخت بشم.خخخ

   1. دوست عزیز چرا اخبار دروغ و بدون پایه و اساس در اختیار مردم قرار میدی، لطف کنید برای مطالبی ک در اختیار بقیه قرار میدید دلیل بیارید و با حرفای کذب و بر خلاف واقعیت چهره یک بروکر معتبر و ببن المللی را خراب نکنید

  1. دوست عزیز بروکر معتبر و خوبی هست من خودم با این بروکر و بروکر icm capital کار میکنم . موفق باشید.

   1. واقعا ویندزور قابل اعتماده؟ منم ثبت نام کردم. ولی کلا میترسونن ما رو نسبت به فعالیت در فارکس. هیچ منبع خوبی هم نیستش. کمکمون کنید.

 9. من مدتی هست که در برکر آلپاری ثبت نام کردم و در حال آموزش با متاتریدر هستم،برای شروع من کتاب آموزش نرم افزار متاتریدر رو مطالعه کردم و خیلی مقاله و کتاب دیگه هم در برنامه دارم که مطاله کنم،از اساتید محترم اگر کتاب ،وبسایت، مقاله و… در مورد فارکس و باینری آپشن دارن اعلام لفرمایند تا مطالعه کنیم.البته قبلا در الیمپ ترید در حال تمرین بودم بعد عدم سرویس دهی به ایران به آلپاری اومدم.تشکر از اساتید گرامی

 10. بهه نظرم کار گزاری ifcm خیلی خوبه. من الان بیش از 4 ساله باهاش کار میکنم. به ایرانی ها و کلا مشتری هاش خیلی اهمیت میده و مسئولیت پذیره

  1. اینجور که من تحقیق کردم درباره فارکس یک بازاری با این خصوصیت هست که بسیار رام نشدی و وحشی هست توی این بازار چند گروه فعالیت دارن یکی اینتر بانک ها هستن با سرمایه های عظیم و اطلاعات بسیار بالا دوم بروکر ها هستن که اطلاعات تریدرها مثل حد سود و حد ضرر ها را به اینتر بانک ها میفروشن و اینتر بانک ها با دانستن این اطلاعات وبا پشتوانه میلیاردها دلار پولی که دارن قیمت ها را جهت میدن و حد ضرر ها را فعال میکنن و باعث خروج تری در ها با ضرر از بازار میشن گروه سوم تریدر ها هستن که ۹۶ درصد اونها با ضرر بیرون میرن از بازار . ایم جمله را سرچ کنید و ویدئویی که یکی از فعالین با تجربه فارکس منتشر کرده نگاه کنید ( رازهای بازار فارکس که اکثر معامله گران نمیدانند)

 11. سلام، میشه خواهش کنم بروکری جهت ترید در بازار باینری آپشن معرفی کنید که به تحریمها اهمیت نده و حساب ما رو بلوکه نکنه؟ آیا آلپاری گزینه مناسبیه؟ اگه بروکر دیگری غیر از آلپاری که با ایرانیان کار کنه و مطمئن باشه میشناسید لطفا معرفی بفرمایید. ضمنا آیا در شرایط فعلی تحریم، ما ایرانیها میتونیم حساب وب مانی باز کنیم و براحتی از اون برداشت کنیم؟ خطر مسدود شدن حساب نیست؟
  با تشکر از سایت بسیار خوب ومقیدتون

  1. 1- iqoption بهترین بروکر با واریزی سریع از طرف بروکر منتهاش باید جهت ثبت نام از آی پی غیر ایرانی استفاده کنید و جهت وریفایی مدارکتون غیر ایرانی باید باشه و یا از پاسپورت ایرانیهای خارج از کشور میتونید استقاده کنید.
   2-pocketoption با ایرانیها کار میکنه هیچ مشکلی ندارد.

  2. آلپاری بروکر خوبیه و چون در روسیه هستش با ایرانی ها هم سال هاست کار می کنه. معتبر هم هست. وب مانی هم همچنین در روسیه ست معتبره و براحتی با ایرانی ها کار می کنه.

 12. سلام امکانش هست بجای بروکر الیمپ ترید که در حال حاضر به کاربران ایرانی سرویس نمیدهد بروکر دیگری جهت ترید در بازار فارکس و نه باینری آپشت معرفی کنید؟

  1. آلپاری بروکر خوبیه و چون در روسیه هستش با ایرانی ها هم سال هاست کار می کنه. معتبر هم هست.

 13. ببخشید سوالی داشتم ازتون
  نگاه کنین همان طور که شما در بالا توضیح دادین در بازار فارکس با باز کردن یک پوزیشن در واقع مالک مجازی اون جنس معاملاتی میشیم.
  فرضا بنده 1000 دلار دارم و با این 1000دلار یک پوزیشن خرید 50000 دلاری باز میکنم.در این صورت طبق گفته های شما این 50000 دلار به صورت واقعی خریده نمیشه! درسته؟
  میخواستم بپرسم اگه این طور باشه پس پشتوانه مالی بازار فارکس چیه؟
  چون هیچ ارز واقعی خرید و فروش نمیشه دیگه؟

  1. خرید و فروش واقعیه برای همینه که پول از حسابتون کسر میشه یا بهش اضافه میشه. منتها شما ارز فیزیکی دستتون نیست. مثل خرید اینترنتی که شما پول کاغذی نمی دید دیجیتال پرداخت می کنید.

  2. پشتوانه ی مالی داره ، اگر ناشت که در عمل شما پولت کم و زیاد نمیشد و مثل بازی های کامپیوتری سکه میخرید و میفروختی !! ، اما پولی که شما در عمل جابجا میکنی در حال چرخش هستش ، فقط فکر کنم منظور نویسنده اینه که شما کالا ( یا ارز رو ) به صورت فیزیکی نمیبینی . همین .
   در خصوص مثال هم چرا خریده میشه ( اگر البته اکانت شما زنده باشه )و با اون مبلغ وارد پوزیشن میشید . البته دوستده توصیه میکنم که فکر یکهو پولدار شدن رو کلا از ذهنوتن پاک کنید و از اهرم ها نهایتا تا 10 تا استفاده کنید و اگر نه مارجین میخوره و داستان میشه براتون .

  1. متا تریدر یک پلت فرم که شرکت کارگزاری ifc طراحی کرده و باهاش کار میکنه ، بنابراین باید پرسید درآمد ifc از کجاست که یکی از منابع درآمدش همون کامیشن هست که در هر معامله از شما به صورت در صدی از معامله میگیره .
   این سوال مثل اینه که بپرسیم درآمد نرم افزار اسنپ از کجاست . که درستش میشه در آمد شرکت اسنپ از کجاست .

 14. سلام دوستان
  اینطور که بررسی کردم اکثر بروکرهایی که با ایران کار میکنن روسی و قبرسی هستن که گفته میشه خیلی قابل اعتماد نیستن
  لطفا کارگزار معتبر که بشه با حداقل سرمایه وارد شد معرفی کنید

  1. سلام ببخشید میخاستم بدونم شما یه کار گزاری معتبر پیدا کردید؟ که به منم معرفی کنید؟

 15. یک نفر از کارگزاری فارکس تو اینستا به من پیام داده و گفته ۱۰۰دلار بیت کویین بخر تا من برات اینجا کار کنم و گفته سود رو ۸۰در صد به من و ۲۰ درصد برا خودشون بر میداره میخوام بدونم کلاه برداری نیس؟و اگه نیس چطور بیت کویین بخرم و با اون کار گزار شروع بکار کنم؟ممنون از راهنمایی هاتون

 16. ببینید دوستان , به نظر من که وقت زیادی رو صرف فارکس کردم , به دلیل پیچیدگی و بی ثباتی این بازار برای موفق شدن در آن باید بخشی از کار رو به دیگران بسپاریم و کار اینه : تحلیل + پیدا کردن نقطه ورود مناسب بر اساس تحلیل + مدیریت سرمایه + خروج مناسب از پوزیشن ها , خب برای یک تریدر تازه کار این ها ممکنه خیلی زیاد باشن و نقص داشتن در هر کدام از این سه بخش باعث شکست میشه , پس به نظر من بخش تحلیل و پیدا کردن نقطه ورود به معاملات را به دیگران بسپارید یعنی از سیگنال رایگان (تاکید میکنم رایگان ) افراد با گروه هایی که سبک معاملاتی مشابه شما دارن استفاده کنید و تنها کار مدیریت سرمایه و خروج از معاملات و جابجایی حد ضرر باقی می مونه که با تمرین یاد میگیرید و دیگه چه اصراریه که حتما خودم باید تحلیل کنم و بعدشم یا تحلیلم غلط باشه و ضرر کنم یا اگرم شانسی درست باشه همش دو به شک باشم و باکوچکترین حرکتی از بازار استرس بگیرم ؟ خیلی ها هستن چندین ساله در فارکس هر روز از این پلن به اون یکی میپرن و آخرشم ضرر میکنن خوب چرا از یکی که کارش گرفته پیروی نکنم لازم هم نیست پولی بهش بدم خیلی از این افراد از خداشونه فقط در کانالشون عضو بشید همین .

  1. دوست خوب سلام–حرف شما بسیار بجا و متینه—-در تمام دنیا گروههای تریدر هستند که بصورت انلاین و یا حضوری با هم پوزیشن گیری میکنند –در این گروه ها که حتی بسیاری مثل من در کشورهای مختلف هستند هر کس یک تحلیل را بریذرهتدست میگیرد -یک گروه تحلیل بنیادی بازار یکی فیبوناچی دیگری هارمونیک و تااز پنج گروه چهارتا تحلیل ترید ندهند بقیه واردپوزیشن نمیشوند–و در اخرهم از هرده پوزیشنشان هشتا سود دهی داره–هم اسکالپر کار میکنند هم بلند هم کوتاه یا میان مدت—-خلاصه که همه به هم کمک میکنند !!!!!میدونید چرا؟///؟؟؟ چون میدونند وقتی تعداد تریدرها بالاتر بره هم بروکرهاکمیسیون بیشتری بدست میارن هم حجم معاملات فارکس بالاتر میره هم تریدرها سود میکنند—و در آخریه بازار سالم وپر انرژی پدید میادو دوام پیدا میکنه–ولی در ایران خودتون فکر کنید تا حالا چند نفر رودیدید که با فارکس آشنا باشند—-خیلیا هنوز وقتی میگی فارکس میگن نکنه شرکت هرمی رو میگی—-چرا؟؟؟؟؟چون هنوز مردم فکر میکنن که اگه یه جایی که یه شبه سود صددلاری رو در میاری یا کلاهبرداریه یا دارن قاچاق میکنن–اینجاست که من فکر میکنم هر کدوم از دوستان باید در شهرشان انجمن فارکس و تحلیل بورس راه اندازی کنه و با جمع اوری چندتا تحلیگر خوب بورس شروع به اموزش به دیگران کنند من بارها در اصفهان پیشنهاد دادم تا دوستان فارکسی و ترید گرها چه در المپ و باینری اپشن یا حتی بورس ایران شروع به فعالیت کنند—خودم هم پیشگام گرفتن محیط و بقیه تدارکات میشم–حتی با چند تریدر خارجی هم مکاتبه کردم ان ها هم گفتن اگه مشکل ارتباط زبان نباشه با کمال میل حاضرند کمک کنند—هومن مقراظی هم از لندن حاضره با کمترین وجه دوره اموزش انلاین رو بده—ولی کو گوش شنوا—این همه دوستان از خارج کشور سایت درباره بورس راه میندازن اون هم رایگان…بخدا هیچ کجای دنیا سایت رایگان در باره اموزش بورس انقدر که در ایران هست وجود نداره–مشکل واریز پول هم که حل شده فقط نمیدونم چرا تریدرهای عزیز وحرفه ای بورس شروع به فعالیت عمده نمیکنن—هنوز اساتید دنبال هنرجوی خصوصی میگردن–بخدا اگه یکماه گروه انلاین ترید ایرانی باز بشه اونقده هنرجو پیدا میشه واسه اساتید که دیگه خسته میشن—فقط یه همت جمعی میخواد که امیدوارم اساتید بزرگ فارکس و بورس و تحلیگرپا پیش بزارن و همه رو بهم متصل کنند—امیدوارم همیشه ثروتمند و پولدار باشیم–

   1. سلام بر شما.من خیلی دوس دارم آموزش فارکس رو حرفه ای ببینم.کرمانشاه زندگی میکنم یکی دوجا پیدا کردم واسه اموزش اما خیلی شهریه کلاساش گرون بود.و منم ترسیدم که این همه پولو بدم اموزششونم بدرد بخور نباشه.کرمانشاه زندگی میکنم.اگه همچین گروهی باشه من حتما میرم.چون اطلاعات اولیه درمورد فارکس رو دارم.خیلی جذابه کارش و واقعا علاقه دارم یاد بگیرم.امیدوارم اطرافیانمون از دنیای جاهلیت بیرون بیان.من چند باری این جریان فارکس رو واسه اطرافیانم توضیح دادن و با ترس و تعجب جواب دادن نری!!این کاو نکنی!!همش دروغ و کلاهبرداریه….

  2. شرط میبندم و قسم میخورم که شما خودتان یک سیگنال فروش هستین که این جهت گیری رو دارید تبلیغ میکنید…اتفاقا برعکس همه بزرگان بورس و فارکس میگویند از سیگنال های دیگران استفاده نکنید حتی اگر درست باشند..بلکه اساتید پا را فراتر گذاشته و میگویند حتی از استراتژی دیگران هم استفاده نکنید..چه رسد به سیگنال..

   1. دقیقا اینجور افراد هیچ سر رشته ای از بازار مالی ندارند و فقط دارن از یک عده جوان تشنه پولدار شدن سو استفاده میکنن. برای موفق شدن در هر بازار مالی شما باید ابتدا اموزش حرفه ای ببینید و بعد از چندین ماه تمرین کردن و تجربه کسب کردن با مرور زمان تبدیل به یک معامله گر حرفه ای بشوید تا بتوانید سودهای کلان کسب کنید… متاسفانه الان شاهد این هستیم که الان همه دنبال سیگنال برای معامله هستن بدون اینکه خودشون سواد و تجربه مالی در این زمینه رو داشته باشن، به هرحال اینجا ایرانه و همه چیزمون به هم میاد و تااید با این تفکرات همیشه در جهل خواهیم ماند. التماس تفکر

 17. با سلام دوستان من میخوام وارد بازار فارکس بشم یه کارگزاری معتبر لطفا معرفی کنید.

 18. سلام دوستان من 3 ماه پیش 2000 دلار در فارکس سرمایه گذاری کردم روزی 33 دلار بهم میداد و قرار بود 6 ماهه کل پول و سودش برگرده الان بعد از 3 ماه تقریبا سرمایه اولیه من برگشته و از هفته قبل دیگه خبری از سود نشده و جواب درستی هم بهم نمیدن به نظر تون چکار کنم

  1. میشه بفرماییداین کدوم بروکر کلاهبردار بوده که بدون ترید به شما سود میداده—احتمالا گرفتار کلاهبرداری شدید –چون هیچ بروکری به تریدر گران سود نمیده یا طلب پول نمیکنه—فارکس بزرگترین بازار مبادله هستش که بوکرها واسطه بین ما و بازار هستند–و در قبال پولی که برای ترید وارد بروکر میکنیم-به ما لورج یا اعتبار میدن برای د رید وفروش—هیچ کجای دنیا بروکر سود بابت پول نمیده—تعداد کمی بروکر بابت باقی مانده پول در حساب طبق قوانین خاصی سود پرداخت میکنند-حتی بعضی بروکرها که مشتریان مسلمان دارند طبق موازین شرع اسلام کمیسیون یا سوددریافت یا پرداخت میکنندکه با سرچ رگولاتوری بروکرها میتوانید به ان دسترسی پیدا کنید-بهرحال در این مورد با شماره پشتیبانی بروکرتان تماس بگیرید–چون بیشترشان در قبرس مستقر هستند به زبان فارسی هم پشتیبان دارند

 19. سلام میشه بگین این ارز دیجیتال فون هم که اخیرا توی ایران رایج شده بود شرکتش جزء طرح پونزی هست یا نه؟ ممنون میشم

 20. با سلام خدمت همه دوستان، میخام تجربه چهار ساله ترید کردنمو تو فارکس رو بهتون بگم.
  1- واقعا چیزی ب نام کلاهبرداری وجود نداره بروکر خوب و معتبر انتخاب کن و با خیال راحت ترید کن.
  2- فارکس شوخی وو تعارف نداره با کسی، ی لحظه هیجانی شدن، ی لحظه ی تصمیم اشتباه، ی لحظه ی تحلیل اشتباه و… مساویه با کال مارجین شدن و یا حداقلش ضرر.
  3- تریدر فارکس واسه سود کردن باس علاوه بر استاد شدن در زمینه تحلیل تکنیکال و تحیل بنیادی یا همون فاندامنتال یا همون تفسیر اخبار اقتصادی ی روانشناس خوبم باشه.
  4-حتما همتون افرادی رو دیدین یا حداقل شنیدین ک فلان کس تو فارکس بوده ی شبه مثلا 7000 دلارشو از دست داده، باهاشون ک صحبت میکنین همشون دلیل شکست مالیشونو یکی از این چهارتا گزینه میدونن.
  1. طمع: خب میدونیین ک طمع چیه، حالات مختلفی داره تو فارکس ، مهمترین و فراگیرترین نوع طمع تو فارکس ک خودمم هزار بار پاشو خوردم اینه ک ی معامله مثلا خرید میزنی میره رو سود ، طمع میکنی تثبیت سود نمیکنی واس کسب سود بیشتر همون معامله روندش عوض میشه تهش با ضرر میبندی.
  2. ترس : بازار شروع میشه مثلا بازار نیویورک (ک ساعت 4.30 عصر ب وقت تهران باز میشه تا 12.30 شب بازار مورد علاقه اکثر تریدراس چون ساعت4.30 عصر تا 7.30 عصر تداخل بازار لندن انگلیس و نیویورک و فرانکفورت المانه، و حجم نقدینگی بالاس و اسپرد پایین و در کل بهترین زمان واس سود کردنه) معامله گر میخاد اونس طلا معامله کنه، از قبل هم روند بازارو بررسی کرده و تحلیلشو انجام داده و مثلا تصمیم گرفته ک اونس طلا وقتی از مقاومت 1425 دلاری گذشت و یک کندل رو تایم فریم 1ساعته بالای مقاومت 1425 دلاری تشکیل داد میرم رو خرید و حد سودمو میزارم نزدیک مقاومت بعدی ک 1432 دلاره، خلاصه همه چی امادس، اونس طلا میاد بالا مقاومتو رد میکنه ، همه چی اماده وارد شدن به ی معامله شسته و رفته و سوده ده ولی اینجاس ک ترس میاد سراغش ، نمیره رو خرید ، طلا میره بالاتر مثلا 1426 ، استرس میگیره میگه ای کاش میرفتم رو خرید ، ولش کن دیگه دیر شد ، دوباره طلا میره بالاتر مثلا 1430 و همین روند تکرار میشه تا اینکه بالاخره کنترلشو از دس میده و دقیقا اخرای روند صعودی پوزیشن خرید میگیره و چیزی ک نصیبش میشه فقط ضرره .
  3- پشیمانی: پشیمونی دقیقا بعد از اینه ترس باعث ضرر شد میاد سراغ معامله گر ، در صدد جبران ضررت بر میای ، فقط میخای هر جور شده همون لحظه همون ساعت و همون شب سرمایتو برگردونی اینجاس ک بدون هیچ توجیه و دلیلی میری سراغ معاملات پی در پی ، تهش از دست دادن کل موجودیت همون شبه.
  گزینه چهار هم امید واهی داشتنه،دوستان گلم هیچ معامله گری یک شبه و یک ماهه و چهار ماهه، پول دار نشده ، و نمیشه و نخواهد شد ،داشتن ی اکانت مثلا 40 هزار دلاری حاصل زحمتای بی وقفس.
  چیزی به نام شانس تو فارکس نداریم، علمشو داشتی سودای عالی میکنی، علمشو نداشتی بازار سه سوته اخراجت میکنه.
  این سایتایی هم ک سیگنتل میدن همشون مزخرف و چرت و پرتن ، چون تحلیل یک چیز کاملا شخصیه، ما صدها روش تحلیل تکنیکال داریم ، ک هر فردی با توجه ب شخصییتی ک داره ی روش تحلیلی رو انتخاب میکنه و سعی میکنه با مطالعه و تجربه و … اون روش رو ملکه ذهنش بکنه.
  من خودم ب شخصه، پلن معاملاتیم اینجوریه ک ساعت حدودا 10صبح از خواب بیدار میشم اولین کارم بررسی شاخصای اقتصادی امریکاس ک اون روز منتشر میشه،( اکثرا شاخصای مهم مثل شاخص نرخ دستمزد ساعتی و شاخصnfp و نرخ بهره به ساعت ایران ساعت 5 عصر منتشر میشن) بعدش با شروع بازار لندن ک ساعت 11.30 ظهر ماس بازار رو دنبال میکنم و رو چارت قیمت تحلیلمو میزنم ولی ترید نمیکنم تا شروع بازار امریکا ک دلایل زیادی داره ک طولانیه و از حوصله این گپ خارجه. خلاصه با شروع بازار امریکا در ی موقعیت خوب تریدمو میکنم و سودمو میگیرم و از بازار هم خارج میشم و دیگه تا فردا ب بازار حتی نگاهم نمیکنم.
  دوستان عزیزی ک میخان وار این بازار شن، یادشون نره ک اول علمشو به دست بیارین بعد وارد بازار شین ، چون بهتون قول میدم ، بدون علم و اطلاعات وارد بازار شین قطع ب یقین فقط ی چیز نصیبتون میشه و اونم از دست دادن پول و سرمایتونه ک اول از همه به خودتون اسیب رسوندین و در وحله دوم ب اقتصاد کشور ، چون تو این اوضاع تحریم،مخصوصا کاهش صادرات نفتیمون کشور واقعا ب ارز نیاز داره و باعث خروج ارز از کشور شدین. به امید موفقیت همه دوستان

  1. سلام
   من میخام آموزش معامله در فارکس رو ببینم.
   دقیقا باید چکار کنم و از کجا سروع کنم

   1. سلام ، با وجود مطالبی که نوشتید باید برای فارکس حتما دوره ی آموزشی رو بگذرونم که اون هم برام مقدور نیست به خاطر نبود مکانش تو شهری که من هستم
    من هیچ پیش زمینه ای درباره ی بورس بین الملل ندارم اما به خاطر تبلیغی که تو یه کانال تلگرامی دیدم مشتاق شدم که وارد این کار بشم …کانالی که میگم پکیج آموزش بورس رو با قیمت حدودا ۳۰۰ هزار تومان در اختیار کاربران قرار میده و مدعیه که بعد از آموزش به راحتی میشه ترید زد…نظر شما در این رابطه چیه؟ میشه اعتماد کرد؟

    1. با سلام
     ببینید دوست عزیز من خودم شخصا مخالف این تبلیغات می باشم و ب نظر بنده این تبلیغات هیچ هدفی جز خالی کردن جیب افراد مبتدی ندارد. پکیج های اموزش بورس چیزی نیس جز یک سری مفاهیم ابتدایی و عامه، ک شما با یک سرچ ساده در گوگل ب تمامی این اطلاعات میتوانید دست پیدا کنید. هر فردی شخصیت خاص ب خود را دارد و ب همین منوال هر شخصی در ترید استراتژی مخصوص ب خود را دارد ، شما لازم نیس جهت یادگیری فارکس ب کلاس بروید ، شما میتوانید مفاهیم پایه و ابتدایی فارکس را در اینترنت ب صورت رایگان تهیه کنید و بعد از درک مفاهیم ابتدایی ، جهت یادگیری تحلیل تکنیکال و فاندامنتال کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی راتهیه کنید و پس از ان یک حساب دمو باز کنید و هر انچه را ک یاد گرفتید در حساب دمو ب اجرا بگزارید و مطمن باشید با تلتش و پشتکار یک تریدر موفق میشوید ، نه با خرید پکیج اموزشی. موفق باشید

    2. باسلام .خیلی استفاده کردم از نظرات و دیدگاههای دوستان .امیدوارم هیچ ایرانی دچار مشکل اقتصادی نشه وهمیشه به امید خدا در اوج باشیم .باتشکر رضا

   2. سلام دوست عزیز ، ببخشید ک بعد چند ماه پاسخ شما رو میدم ، برای اموزش فارکس ، لازم ب پرداخت هزینه های بالا ندارید ، و گول حرفای تبلیغاتی اموزش مطمن فارکس و روش های سود ده و از این قبیل تبلیغات رو نخورید ، شما میتوانید ابتدا در اینترنت اطلاعات لازم در مورد اینکه فارکس چیست و چگونه کار میکند را فرابگیرید و بعد از ان هم جهت یادگیری تحلیل تکنیکال کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی را تهیه کنید و شروع ب یادگیری تحلیل تکنیکال نمایید و بعد از یادگیری در یک بروکر مطمن مانند icm capital یک حساب دمو باز کرده و استراتژی های خود را به مرحله ازمایش بگزارید . موفق باشید

  2. ممنون استاد مدرهدی عزیز—-منم حدود شش ماهه فقط دارم اموزش میبیننم ودر حساب دمو پزیشن میگیرم–ولی هرچقدر تلاش کردم گروهی که ایرانی باشه و انلاین با همدیگه یه شاخص رو تحلیل کنن پیدا نکردم—برعکس خارج از کشور که بصورت گروهی هر کدام تحلیلی رو بدست میگیره تو کشور خودمون هیچ جایی رو ندیدم–البته بجز یه سری بقول خودشون جادوگر و کلاهبردار که دنبال منفعت هستند—بازار فارکس هم که جا واسه همه داره–پس چرا یه گروه انلاین رو راه اندازی نمیکنی تا پزیشن گیری و تحلیل ها رو باهم بکنن و درصد سود دهی هم بالاتر میره و کلی هم به اقتصاد خودمون کمک میکنیم—کسانی مثل من و خیلی های دیگه میتونن از تجربه اساتیدی مثل شما استفاده کنن—این بازار هم که رقابتی نیست که بگیم دست زیاد میشه و سودمون کم—الان هومن مقراضی از اون ور دنیا سایت انلاین زده و بابت یه اموزش دو ماهه6 میلیون میگیره میریزه تو جیب انگلیس—خوب چرا همینجا اینکاررو نمیکنیم—اگه ده تا تریدر خوب بصورت انلاین باهم ترید کننبه نظرمن که سودی به مراتب بالاتر وانرژی بهتری میده–با تشکر منتظر دیدگاهتان هستم دوست خوب—پیروز و ثروتمند باشیم همیشه

   1. ۱۰۰بیت‌کوین؟؟؟
    میدونی چه مبلغ عظیمی میشه؟
    عمرا همینطوری برا همچین مبلغی پیام بده
    شک نکن کلاهبرداریه. با وعده هاش هم گول نخور لطفا

   2. با سلام ، کاملترین کتاب در ایران در زمینه تحلیل تکنیکال کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی می باشد هم کامل و جامع می باشد و ترجمه ان هم بسیار دقیق و سالم است.موفق باشید

  3. سلام علم و تجربتون نسبت به این بازار واقعا خوبه من چند وقته که دارم درمورد این بازار تحقیق می کنم و چون سنم نسبتا کمه و دستم تو کاروکاسبیو بازار نبوده درکم هم نسبت به اینجور موضوعات کمه و کامنت شما خیلی تو فهم موضوع به من کمک کرد فقط یه مشکلی دارم می خواستم بدونم برای یاد پگیری فوت و فن این کار از کدوم پکیج آموزشی استفاده کنم
   همونطور که میدونید کلاه برداری تو سایتای اینترنتی الا ماشا الله زیاده اگه میشه یه راهنمایی برای پکیج آموزشی بکنید ممنون میشم
   سپاس فراوان

   1. با سلام ، به هیچ عنوان خرید پکیج اموزشی رو جهت یادگیری فارکس پیشنهاد نمیکنم، شما میبایست جهت یادگیری فارکس و تبدیل شدن ب یک تریدر موفق همت و تلاش و پشتکار داشته باشید و صبور باشید، جهت یادگیری فارکس ، ابتدا باید با مفاهیم ابتدایی و پایه فارکس اشنا شوید ک ان هم در اینترنت موجود است و با یک سرچ ساده به حجم زیادی اطلاعات و مطالب دسرسی پیدا میکنید و بعد از یادگیری این مفاهیم باید به یادگیری و تقویت دانش تکنیکال و فاندامنتال خود بپردازید ک در این زمینه کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی را پیشنهاد میکنم. موفق باشید

  4. سلام داداش.شما آموزش نمیدین یا یه کانال بزنید و آموزش آنلاین بدین؟اول بخاطر هم وطنات.دوم واسه وارد شدن ارز.سوم اینکه بخدا این یه ثوابه به جرات میگم.ممکنه خیلی ها رو از فلاکت و بدبتتی و حتی ممکنه مرگ تدریجی از ناامیدی و یاس نجات بدین.این خودش اوج انسانیته.ضمن اینکه اصلا هدفم از این صحبت ها تشویق و جوگیر کردن شما نیست.چون کسی مثل شما که انقدر منطقیه و منطقی صحبت کرد در مورد بازار فارکس تحت هیچ عنوان جوگیر نمیشه.و در آخر تشکر میکنم اگه آدرس ایمیل یا تلگرامتون رو بدین اگر کانال نمیزنید که حداقل اطلاعات اولیه ای از شما دریافت کنیم.باتشکر.من تحصیل کرده و بیکارم

  5. سلام آقا مهدی وقتت بخیر
   من به پیشنهاد یکی از دوستان که تو زمینه های اقتصادی دیگه (غیر از فارکس) موفقِ ،تصمیم به فعالیعت تو فارکس گرفتم منتها اطلاعاتم بسیار ناچیز و درحد صفره.میخواستم اگر امکانش هست راهنماییم کنین که چطور و از کجا باید شروع کنم. ممنون میشم اگر کمکم کنین.

  6. سلام آقا مهدی حال شما
   ممنون ازتوضیحات خوبتان.
   میشه یه منبع یا کلاس آموزشی خوب و مهتبر را معرفی بفرمایید برای شروع کار.باتشکر فراوان

   1. با سلام
    دوست عزیز اگر شما اشنایی اولیه با بازار فارکس دارید ، میتوانید جهت یادگیری و تقویت دانش تکنیکال و فاندامنتال خود جهت بررسی بازار و چارت نموداری کتاب تحلیل تکنیکال نوشته جان مورفی را تهیه نمایید و جهت یادگیری تحلیل فاندامنتال و شیوه خبر خوانی و تفسیر شاخص های اقتصادی چون کتاب کامل و جامعی در بازلر موجود نیست ، در گوگل سرچ کنید و pdf های مربوط به این عناوین را تهیه نمایید. موفق باشید.

  7. سلام به مرد عمل .گفته ها ودانش ات عالی بود کاش همه شما مربی خوبی بودند در همه موفقی و سر بلند باشی

 21. سلام شرکت اینکلاسیو تو بازار فارکس چجوریه راهنماییم کنین کلاهبرداریه یا نه؟

 22. سلام من ۴۱سالمه تازه میخام فارکس یادبگیرم و شروع کنم.کی میتونم از معامله ای سود کنم؟ دیر نیست؟ لطفا جوابمو بدین ممنون

  1. دوست عزیز اگر زبان اینگلیسی خوبی دارید من میتونم یک پیشنهاد بهتون بکنم.
   به این کانال در یوتوب برید و چند تا ویدئو ببینید و اگر بنظرتون خوب اومد کلاس ها رو بخرید.
   آدرس هست urbanforex
   و اسم آموزش دهنده هست navin pethriyani
   یک شخص هندی تبار هستن که توی دوبی بدنیا اومدن و خانوادشون به آمریکا مهاجرت کردن و داره الان هم کار میکنه و من از ویدئو هاش خوشم اومده و میخوام که حداقل یکی از کلاس هاش رو بخرم.

 23. سلام
  یه چیز هم من بگم
  ببینید
  باید ساعات آخبار موثر برچیزی که میخواهید بخری یا بفروشی بدونی

  مناسبت های اقتصادی

  گزارش های اقتصادی
  حتی اعلام اندازه ذخایر نفت هم اثر داره

  بعد که بگم کسانی که با عجله میرند حساب اصلی و ضرر میکنند میگن تقلب هست

  اما اگر بلد باشید سود هاتون یا ضررهاتون رو خوب تحلیل کنید می بینید که نتیجه میزان علم و آگاهی خودت بوده

  ضمنا اگر اتفاقی که در پشت کم و زیاد شدن ارزش ها میفته اصلا قمار نیست

  ایران چون تحریم هست خیلی محدودیت ها دارد به خاطر همین میخاد مردم رو آروم کند
  چون فارکس یا باینری مانند یک شیر گاوده برای کسانی هست که علمشون درباره این بازار و ارتباطشون با جهان فیزیکی مرتبا به روز میکنند

  سه ماه روزی پنج ساعت مطالعه و یک ساعت در دمو کار کنید بعد وارد حساب اصلی بشید
  رمز اصلی صبر صبر صبر صبر صبر صبر صبر صبر صبر هست
  یک دهم سرمایه تون کار کنید

 24. سلام یه سوال وقتی میگن فارکس اسلامی یعنی بهره توش نیست حالا سوال من اینه
  خود فارکس که غیر اسلامیه با توجه به این که شرط بندی هست پس فارکس اسلامی چه معنی ای داره؟

  1. فارکسِ اسلامی که من نشنیدم، ولی حسابِ اسلامی هست که نرخِ سواپ بهش نمی خوره؛ ولی از جمعه که بازار بسته میشه تا چهارشنبه، برای هر لات معامله، 25 دلار کارمزد می گیرن..

   1. سلام و درود.
    بنده ۴ سال فارکس انجام میدم فارکس یک منبع بسیار قدرتمند هستش.
    کسانی که در این بازار ضضرر میکنند افراد مبتدی و طمع کاری هستند که میخواهند یک شبه پولدار بشن سرمایه خود را از دست میدهند.
    هر کاری علم خودش را دارد و دوستانی که میخواهند در فارکس موفق بشند باید تمرین کنند و با اموزش های پرایس اکشن و ۶ ماه تمرین خودرا اماده این بازار کنند.در این بازار موفقیت خیلی بیشتر از بورس ایران هستش .
    هم میتونی سود خود را مشخص کنی و هم ضرر خود را
    در فارکس مووفقیت بر میگردد به پشتکار خود شخص .
    و به راحتی در ایران میشه فعالیت کرد

    دوستان بورس ایران هم خوبه ولی خیلی دیر بازده هستش

 25. دوستان عزیز یه سوال مهم دارم.
  آیا متاتریدر که پلتفرم معاملاتی ماست،معتبره ؟چطور میشه فهمید که با یه تیم اپراتوری متاتریدر( به فرض که این باشه) طرف نیستیم و با یک بازار واقعی با خریداران و فروشندگان طرف هستیم؟
  اخه این شائبه هست که متاتریدر یه سیستمه که پشتش چیزی نیست( بازاری نیست،نمایشه !) جز یک تیم که هدفش تعذیه از سرمایه تریدرهاست.
  خدایی هرکی اگاهی دارم راهنمایی کنه،ممنونش میشم

  1. فکر نکنم ما بتونیم تشخیص بدیم که متاتریدر، واقعیه یا کلکی توش هست…. ماهرترین برنامه نویس ها هم ممکنه نتونن…
   ولی خب این جوری که من فهمیدم(بعد از 3سال مطالعه و تجربه تویِ دمو) کارگزاری خیلی مهمتر از متاتریدرِ …
   در ضمن برایِ اطمینان از درست بودنِ قیمت ها، می تونین از منابعِ مختلف استفاده کنین و اینکه کارگزاری هایِ معتبر عمقِ بازار رو نشون میدن
   depth of market اگه درست نوشته باشم،یه گزینه به این اسم هست تویِ متاتریدر….

 26. سلام دوست عزیز
  بنده دنبال یه لیدر خوب میگردم اگه شما خودتون هستین یا سراغ دارین معرفی کنید

 27. سلام

  این بازار یا شبه بازار که به نام فارکس که یعنی تبادل ارز خارجی معرف است در و اقع یک نوع شرط بندی محسوب میشه که بسته به نوع کارگزار و تعداد مشتریان و پل های ارتباطی بین دیگر کارگزاران و گاهن صندوق های سرمایه گذاری متفاوت است . و سازمان یافته نیست و خارج از قواعد بورس . نرخ ارز شناور که بانک های مرکزی برای کنترل نوسان شدید ارز در اتاق های معاملاتی خود انجام میدن جهت حفظ ارزش پول در کانال های قیمتی قابل قبول که 80 درصد نوسان ارز رو شامل میشه رو انجام میدن یعنی انجام معاملات به اصطلاح صوری توسط بانک مرکزی ان کشور انجام میشود . و چون تعیین قیمت بصورت شناور عرضه و تقاضا انجام می پذیره 20 درصد نوسان ارزی . گاهن در مواردی که اقتصاد افت محسوسی داشته باشه یا اتفاق رخ دهد مثل جنگ در هر دو طرف ارزی مورد معامله نوسان شدیدی هم در ارتباط با عرضه و تقاضا و هم اعمال سیاست های اقتصادی بانک مرکزی در هر دو طرف شاهد خواهد بود . کارگزی این نوع معاملات با استفاده از نرم افزار و دیتا سنتر های خود ارئه دهنده ان مثل متا کوئیت قیمت های ارزی رو از بانک ها دریافت میکنن و به اصطلاح معامله گر ها ارائه میدن . شروع شرط بندی با افتتاح حساب نزد کارگزار اغاز میشه . علت گفتن کلمه شرط بندی برای اینکه شما نه بصورت فیزیکی ارزی دریافت میکنید و نه دخل و تصرفی در نوسان ارزی می توانید ایجاد کنید . با تحلیل نموداری و برسی اقتصادی کشور مورد نظر مثل امریکا و اروپا به این نتیجه خواهید رسید که قیمت دلار در برابر یورو سقوط خواهد کرد . به اصطلاح فروش میکنید یا برسی به این نتیجه میانجامه که دلار در برابر یورو افزایش قیمت خواهد داشت خرید میکنید . این خرید و فروش همان شرط بندی هست نزد کارگزار . مثل مسابقه اسب دوانی ولی با این تفاوت که شما در این نوع شرط بندی روی باخت هم میشه شرط بندی کنید و برنده شوید .

  1. من شخصا اعتقادی به حرفای شما ندارم
   تا به امروز تا به حال دلار سقوط نداشته
   اروپا و انگلستان درگیر بحث برگزیت و .. هستن کاش تفسیر تان راجب اینها بود تا متوجه بشید که برگزیت و امدن چپ ها اقتصاد اروپا و به خصوص یورو را تا چه حد تنزل می دهد
   اما برای ما ایرانیان خوب است که در این اشفته بازار بورس بتوانیم در بورس جهانی گام برداریم انهم به شرط اگاهی و دانستن که ضرر نکنیم
   پاینده باشید

 28. سلام یه سوال داشتم در مورد فارکس ایا فارکس محدودیت زمانی داره برای معامله من یه حساب ازمایشی دارم خیلی راحت پولم زیاد میشه ایا درمعاملات واقعی هم به همین شکله برفرض مثال یه خرید میزنم ۲و ۳ ساعت بعد که افزایش خورد میفروشم بعضی وقت هاهم ۵ تا ۶ ساعت طول میکشه بعد میفروشم ایا این روش درسته برای معامله

  1. سلام ،یه سئوال داشتم اگه بخوایم از فارکس خارج بشیم سرمایه اولیمون قابل برگشت هست

   1. اگه تویِ کاگزاریِ معتبری عضو شده باشیدبله، می تونین سرمایتون رو خارج کنین…
    ولی اگه کارگزاریِ ناجوری گیرتون بیاد،هیچ تعهدی برایِ برگشتِ پولتون نیست…
    در انتخابِ کارگزار بی نهایت، بی نهایت، بی نهایت دقت کنین….

  2. دوستِ عزیز، هیچ وقت فکر نکنین فارکس چیزِ ساده ای است، اصلا و ابدا….
   من خودم سه ساله که تویِ دمو کار می کنم، می تونم account history خودم رونشونتون بدم که بالایِ 500 تا معامله توش هست و همه هم مثبت بسته شدن، به جز 2-3 تا معامله که دستم خورده و منفی بسته شدن….
   با این وجود هیچ وقت فکر نمی کنم که فارکس ،ساده است….
   در ضمن هیچ محدودیتی هم وجود نداره، می تونی ساعتی 100 تا معامله انجام بدی و سود کنی…

  3. سلام دوست عزیز جواب سوال شما
   1 – ایا فارکس محدودیت زمانی داره ؟ محدودیت زمانی نداره
   2 – پولم زیاد میشه ایا درمعاملات واقعی هم به همین شکله ؟ صد در صد
   3 – برفرض مثال یه خرید میزنم ۲و ۳ ساعت بعد که افزایش خورد میفروشم بعضی وقت هاهم ۵ تا ۶ ساعت طول میکشه بعد میفروشم ایا این روش درسته برای معامله ؟ این شیوه اشتباه هستش و اگر به همین حالت بمونه هر روز بابت کل خرید و فروش سواپ کم میشه که در آخر به سمت ضرر میره . درستش اینه که در خرید یا فروش سود کردید . سزیع معامله رو ببندید . نه اینکه خرید دارید بفروشید

 29. آقای جهاندیده امکانش هست لینک آموزش فارکس اگه سراغ دارین برای بنده ارسال کنین؟

 30. سلام
  ممنونم از اینکه تجربیاتتون رو در اختیار دیگران گذاشتین منم میخوام وارد بشم
  لطفا جواب من رو بدین،
  یکی از دوستان خیلی برای من از خویی هاش گفت گفت ماهی حدود 60$ دلار سود میده،
  البته از طریق نرم افزار نه خود شخص؟.مثلا هوش مصنوعی
  سوالم اینه اگه من 1000$حساب باز کنم میتونم ماهی 60$سود داشته باشم؟ و اینکه به من گفتن با کسر 200$بهت ویزا کارت میدیم که میشه هم خرید کنی و هم به حسابت پول واریز بشه…
  واینکه اصل پولت رو هم توسط یه شرکت خ معتبر بیمه میکنی(امریکایی ) میخواستم بدونم اینم درسته؟

  1. نکنی اینکارو اینا همش چرتو پرته که پولتو بیمه میکنن وفلان دروووووغه اینا هرگز گولشونو نخور اما اگه بازم سوالی داشتی ایمیل بزن جوابتو میدم
   *****

  2. بله درسته
   من ۸ ماهه ۲۰۰۰ دلار سرمایه گذاری کردم… و هر ماه سودم رو برداشتم … خیلی خوبه و ریسکش ۱ درصده چون خودت خرید و فروش نمیکنی!!! شما فقط سرمایگذار هستید!!من که راضی ام

 31. سلام.
  اینکه میگن مثل بقیه موارد پولی به ایرانی ها در فارکس پرداخت نمیشود درست است؟ یا کسی بوده ک سود کنه پول رو دریافت کنه از بروکر
  کسی با بروکری ک خود سایت معرفی‌کرده کار کرده ؟ کدوم بروکر رو پیشنهاد میکنید؟
  با تشکر

  1. سلام. بروکر الیمپ ترید فعلا معتبر ترین هست و پرداخت ها رو انجام داده.

   1. با سلام
    دوست من امروز الیمپ ترید اعلام کرد که تمام ایرانی ها پول هاشون و برداشت کنند که تا 30/08/2019 تمامی حساب های ایرانی ها غیر فعال میشه (بلاک) پس اگر توی الیمپ ترید فعالیت میکنی به سرعت سرمایه ات و برداشت کن تا سنت آخر.

  2. آره خیلیا هستن کار میکنن و واریز وبرداشت داشتن و بروکر معتبر هم وجود داره حتی تا این حد معتبر که بروکری که خودمم باش کار میکردم پارسال وقتی میخواست با ایرانی ها دیگه کار نکنه اطلاع داد که ایرانی ها پولاشونو برداشت کنن وتا آخرین سنت پول ایرانی ها رو داد الانم با بروکر دیگه ای کار میکنم البته بروکرای کلاه بردار هم وجود دارند حواستونو جمع کنید

  3. سلام.دوستان من میخوام وارد فارکس بشم اما میخوام از بورس شروع کنم..به نظرتون خوبه؟این که میگن فارکس غیر قانونیه یعنی محدودیت معامله داری تو ایران؟و دوره آموزش فارکس یا بورس هست برم؟

 32. سلام
  ببخشید کسی هست کمک کنه !!!
  من درامد خوبی از فارکس دارم …
  ولی با توجه به غیر قانونی بودن در ایران میترسم سودم رو برداشت کنم .
  کسی هست راهنمایی کنه
  در صورت برداشت گیر نمیدن که این پول از کجا اومد توی حسابت 🤔

  1. سلام.من با یک تریدر امریکایی صحبت کردم گفت سرمایتو تو فارکس سرمایه گزاری میکنم.
   بعد میخواستم بدونم با توجه به اینکه تو ایران غیر قانونیه، بنظرتون چکار کنم بعدا قانونی مشکلی پیش نیاد.ممنون میشم کسی جوابمو بده.

 33. سلام.دوستان چند نکته در مورد فارکس بگم.البته خیلی حوصله تایپ ندارم ولی تجربیاتی به دست اوردم که از نشرش دریغ ندارم.بطور خیلی خلاصه عرض کنم یکی از مهترین عوامل مرگبار که ناشی از طمع و آرزوی یک شبه پولدار شدن تریدر هاست گذاشتن معاملات با سایز بالا به نسبت کل سرمایه و فری مارجین تون هست.کسی که میگه برای شروع حداقل xمبلغ لازم هست داره اشتباه میکنه ،خود بنده در اوایل که تازه کار بودم با بیست دلار حساب واقعی باز کردم و در ماه اول به سیصد و خورده ای رسید،هر چند مبلغ ناچیز است اما کسب شدنی است به شرط ها و شروط ها….یادتون نره که حجم معاملات بزرگتر از کل موجودی تون نباشه چون تحمل ضررتون خیلی کم میشه و با کمترین نوسان قیمت در جهت عکس پیش بینی تون به فنا میرید.بزرگترین عامل برای یک تریدر” کنترل ترس و طمع” هست.ترس بیجا باعث میشه سود های خوب رو از دست بدید و طمع بیجا باعث میشه چند دیقه ای کل سرمایتونو به باد بدید.بهترین راهکار برای یک تریدر داشتن یک استراتژی و برنامه مشخص برای معامله است نه خریدن سیگنال و کارهای بی سرانجام. در ضمن اینو بدونین استراتژی خوب یک شبه طراحی نمیشه.از یه جا شروع کنید و با تست کردن در حساب دمو ایراداتشو بر طرف کنید. من چون خودم رشته ام ریاضی بود وقتی میخواستم استراتژی معامله طراحی کنم گفتم بنا رو بر این میزارم که معلوم نیست قیمت میخواد بره بالا یا بیاد پایین، پس با قانون احتمالات باید جوری معاملات رو بچینم که در هرصورت(بالا یا پایین رفتن قیمت)در یک مرحله ای استراتژی به سود برسه.بعد چند سال و چکش کاری برنامه ها و ایده های مختلف و دیدن حالات مختلف بازار در ارز های مختلف الان به درامد نسبتا خوبی رسیدم که زندگی رو بی دردسر تامین میکنه و نیازی به شغل دیگر ندارم.”داشتن فکر و استراتژی خوب بیش تر داشتن سرمایه اولیه به شما کمک میکنه”.شانسی معامله گذاشتن به معنی از دستن دادن کل سرمایه تون در زمان اندک هست.فقط با فکر و تحلیل جلو برین.روی اندیکاتور و اسیلاتور و این جور تحلیل ها هم معامله گذاشتن اشتباهه.شما باید تحلیل تکنیکالتون قوی باشه و بر اساس اون و استراتژی تون وارد بازار بشید ، حالا برای اطمینان بیش تر از صحت تحلیل بد نیست به اندیکاتور ها هم یه سری بزنید ولی معامله با نتایج اندیکاتور ها ممنوع.جزییات بسیاری هست که به تجربه بدست میاد و خودتون یاد بگیرین بهتره تا دنبال باشید یکی راحت همه چیزو دراختیارتون بگذاره.در کل به شخصه از فارکس راضی ام و علی رغم همه ریسک هایی که داره ارزش وقت گذاشتن رو داره ولی اصولی کار کنید و شعار”کنترل ترس و طمع” رو ازمن فراموش نکنید.یه چیز رو هم در نظر داشته باشید که هر کس تجربه شخصی شو میگه و این واقعیت ماجرا نیست پس اگر چهار نفر رفتن و با اشتباهات و طمع شون ضرر دادن تو فارکس دلیل نمیشه که فارکس کلا کلاهبرداریه.اگه همه شکست خوردن تو پیروز شو و واسه پیروزی ات زحمت بکش.

  1. سلام داداش مرسی بابت تجربیات خوبت داداش راستینش من خیلی تو موج ICT فعالیت دارم و میخوام وارد این کار بشم یه سری سوالات سیستمی دارم نه چرت و پرت که مثلا کدوم سایت خوبه و …. و واقعا به کمکت نیاز دارم بهم پیام بده تا ماجرا و کل هدف و برنامه ام رو باهات در میون بزارم دوس دارم با یه فرد با تجربه صحبت کنم نه این افرادی که به اعتقاد و … پایبندن ممنونت میشم هرچه زود تر بهم پیام بدی

  2. سلام دوست عزیز بنده یک کارگر هستم دیگه از خرج و مخارج زندگیم به ستوه امدم اگه میشه کمکم کنید که من هم وارد این بازار بشم ممنون میشم راهنماییم کنید

   1. سلام.دوست عزیزم خودم یک حرفه ای هستم.به این راحتی نیس.سوده کردم وبرداشتم.ولی هرکس ادعاداشت من درامعالی دازفارکس دارم رمزحساب اینوستریاmqlبخواهید.ازاول ورودتاحالاهرچی معامله داشته فقط میتونیدببینیدوسودوضررهاشوببینید.اونوقت میبینی به تعدادانگشتان دست هم نیستن.همش حباب توخالین.

    1. از نوع ادبیاتتون معلومه حرفه ای که نیستن هیچ بلکه اسم فارکس به گوشتون حتی نخورده..ما هر هفته برداشت داریم..دیگه نمیگم کی هستم و چی هستم

  3. سلام. ممنون از توضيحاتتون. شما كلاس آموزشى در حد چند ساعت ميزاريد؟

  4. سلام وقت شما بخیر
   من تازه میخوام وارد این بازار بشم میشه با شما در ارتباط باشم و از تجربیاتتون استفاده کنم؟

  5. سلام دوست عزیز. ممنون از راهنمایی های خوبتون. من می‌خوام وارد فارکس بشم ولی دقیقا نمی دونم باید از کجا شروع کنم. لطفاً راه کنین. با تشکر

  6. سلام بعضی ها میگن که در متا تریدر خود بروکر قیمتا رو دت کاری میکنه ایای حقیقت داره؟ خوش حال میشم کمکم کنید

 34. سلام یک شخصی از دوستان من هست تو فارکش فعالیت میکنه حدود ۴ ساله . این دوست ما ۲۰ میلیون چندتا از دوستان من دادند و ماهی ۱.۷۰۰۰۰۰ هزار تومان بهشون پول میده الان ۶ ماهه کار میکنن باهم . این دوست ما چک شخصی داده ماه به ماه و داره پاس میکنه‌ اول که این شخصی مورد اعتماد از هر لحاظظظ ‌ دوستان این مدل معامله نظرتان را بیان کنید. خوبه یا بد ؟ طرف ۱۰۰ درصد قابل اعتماد و اوضاع مالیش عالی.

  1. سلام داداش مرسی بابت تجربیات خوبت داداش راستینش من خیلی تو موج ICT فعالیت دارم و میخوام وارد این کار بشم یه سری سوالات سیستمی دارم نه چرت و پرت که مثلا کدوم سایت خوبه و …. و واقعا به کمکت نیاز دارم بهم پیام بده تا ماجرا و کل هدف و برنامه ام رو باهات در میون بزارم دوس دارم با یه فرد با تجربه صحبت کنم نه این افرادی که به اعتقاد و … پایبندن ممنونت میشم هرچه زود تر بهم پیام بدی

 35. برای دوستان تازه کار در فارکس پیشنهاد می کنم برای اینکه بتونند بازار واقعی رو لمس کنند قدرت ریسکشون رو بالا ببرند و یاد بگیرند جلوی احساساتشونو کمکم با بالا رفتن قدرت ریسک بگیرند باز کردن حساب نانو هست که با ریسک خیلی کم می تونید به بازار وافعی ورود کنید روند جفت ارزی که می خواین کار کنید رو زیر نظر بگیرد یشما توی حساب نانو با کمترین وجه تقریبا با15 دلار می تونید ترید کنید البته با حجم 0.01 و نهایت ضرر شما بسته به تایم فریم ممکنه 1 الی 5 دلار باشه ولی ازاین حساب انتظار سود دهی نداشته باشید صرفا جنبه آموزشی بهش نگاه کنید

  مطالعه یادتون نره این بازار بسیار پیچیده و بزرگه

 36. دوستان عزیز
  تمامی کامنت ها را خواندم. اطلاعاتی که این کامنت ها به آدم میده، واقعا عالی و منحصر به فرده. فقط باید توجه داشته باشیم که معمولا کسانی که خیلی در اینکار حرفه ای بوده و سودهای قابل قبولی به دست می آورند علاقه ای به مراجعه به سایت ها و گذاشتن پیام ندارند. تمام حواس و تمرکز آنها بر روی کارشان است. بنابراین این کامنت ها هر چند با ارزش بوده و تجربه دیگران را به خوبی در اختیار قرار می دهند ولی کامل نیستند. برآیند نوشته های دوستان می تونه این باشه: معاملات فارکس می توانند بسیار خوب باشند در صورتیکه با علم کافی و نداشتن طمع انجام شوند. از دوستان عزیزی که زحمت کشیده و تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار دادند به نوبه خودم سپاسگزارم. از مدیریت محترم سایت هم قدردانی می شود.

 37. سلام دوستان …یه سوالی داشتم ممنون میشم جواب بدین …تو فارکس هم میشه مثل بورس با استراتژی تابلو خوانی مثل دیدن حجم معاملات و نسبت خریدار به فروشنده معامله کرد ؟ راستش من با نمودار الیوت کندل شمعی زیاد اشنایی ندارم و با همون تابلو خوانی معاملاتمو انجام میدم خداروشکر هم بیشتر معاملاتم سود میکنم

  1. حتما تحلیل تکنیکال یاد بگیر و صرف تابلو خوانی نباش تابلو خوانی ۵ درصده ۹۵ درصد تحلیل تکنیکال

 38. سلام،

  ۱۰ سال پیش با ۳۰۰ دلار وارد فارکس شدم در عرض چند روز از دستش دادم. علت: احساسی معامله کردن.

  الان هم می خوام یکبار دیگه واردش بشم ولی چون هنوز راجع به شرعی بودن فارکس مطمئن نیستم به همین خاطر هنوز نتونستم به طور مجدد تصمیم بگیرم.
  توصیه میکنم این موارد و تجربیات رو مو به مو و دقیقا همونطور که گفتم رعایت کنید وگرنه ضررتون حتمیه:
  ۱- حداقل ۶ تا ۱۲ ماه با حساب دمو‌ کار کنید. مبلغش همونی باشه که میخواید تو حساب ریل باز کنید. برای حساب ریل از کم شروع کنید و اگر سود کردید برید سراغ مبالغ بالاتر. در ابتدای کار حدود ۵۰۰ دلار کافیه البته نباید انتظار سودهای انچنانی رو با این مبلغ داشته باشید.
  ۲- اگر حس خوبی راجع به اون معامله ندارید به هیچ وجه معامله نکنید. اگر فقط ذره ای حس می کنید که دارید احساساتی معامله می کنید به هیچ وجه معامله نکنید.
  ۳- اگر احتمال بالایی به موفقیت معاملتون نمی دید معامله نکنید.
  ۴- یکی دو‌ کتاب خوب در این زمینه مطالعه کنید و بعدش بیشتر با تجربه کردن در حساب دمو یاد بگیرید که چکار باید بکنید.
  ۵- یک کالا، جفت ارز و یک روش و استراتژی ثابت معامله کردن رو یه مدت انجام بدید ببینید در حساب دمو نتیجش چی میشه. اگر جواب میده همون رو مو به مو در حساب ریل انجام بدید.
  ۶- بایستی قبل از اینکه پول زیادی رو وارد این بازار کنید در حساب دمو و حساب ریل با مبلغ کم آبدیده شده باشید.
  ۷- سود را خیلی بالا در نظر نگیرید و زود هم از معامله خارج نشید. حد سود رو جوری در نظر بگیرید که احتمال رسیدن بهش زیاد باشه. حد ضرر رو کمی بیشتر در نظر بگیرید تا به سرعت معاملتون با ضرر بسته نشه. البته حتما حد ضرر بگذارید.
  ۸- من روند هفتگی رو دارم روش کار میکنم تو حساب دمو. معامله رو انجام میدم میرم دنبال کارم. همون شبش یا فرداش یه نگاهی میکنم اگر سود نسبتا معقولی کرده باشه حتی اگر به حد سود مدنظر اولیم نرسیده باشه ازش خارج میشم. تو این چند مدت هر چی معامله کردم سود بوده. ولی هنوز معتقدم باید بیشتر روی این استراتژیم وقت بگذارم تا واقعا مطمئن بشم بهش.

  ختم کلام، یه شبه نمیشه پولدار شد. کوچکترین احساسات یا طمعی اگر داشتید بدونید حتما ضرر می کنید.
  یه بزرگی تو کشتی گفته بود که تو کشتی کسی موفقه که یک فن رو بارها تمرین کرده باشه و بهش مسلط باشه نه اینکه هزاران فن رو بلد باشه اما تسلطی نداشته باشه.

 39. جالبه هیچ اشاره ای به مونوپولی یا انحصار قدرت پولی و کنترل قیمت گذاری نشده. در بازار فارکس وجود داره این موضوع و در بازار ایران شدیدا و به مراتب بیشتر وجود داره یا به عبارت ساده تر هیچ قانونی وجود نداره در مورد قیمت گذاری بازار ایران چه تکنیکال چه فاندمنتال و فقط رانت ست که جواب میده. پیشنهاد میکنم سمینار آقای آنتون کریل که در یوتیوب هم رایگان موجود هست در مورد عملکرد بازارسازها ببینید تا متوجه عمق فاجعه در بازار ایران و جهان بشید. بعد از دیدن این سمینار از بازار ایران متنفر و بازار فارکس رو به زور میتونید تحمل کنید. کلام آخر فقط فارکس و لا غیر.

 40. درود دوستان
  من ترکیه هست و دنبال یه بروکر مطمعن میکردم واریز و برداشت مستقیم به حساب ارزی خودم باشه
  کسی میتونه کمکم بکه

   1. احسان جان خودت کار کردی باهاش واریز و برداشت راحت است و هر وقت بخوای میتونی حسابتو خالی کی یعنی برداشت کنی و یه مقدار کم بزاری بمونه محدودیتی نداره

 41. با سلام بصورت اتفاقی این نظرات رو دیدم و باتوجه به تجربه 14ساله ام درتمای رده های فارکس درایران ازمدیریت منطقه ایران تا تریدر حرفه ای بعضی از اشتباهات رو عرض میکنم .
  1-درفارکس رقبی وجود نداره هرمعامله گری برای خودش ترید میکنه و اگه تمام افراد دنیا هم معامله گربشند نه چیزی از کسی کم میشه نه بهش اضافه میشه بنابراین تنگ نظری و دست زیادکردن درفارکس بی معنیه
  2-با توجه به راه کارهایی که دربازارفارکس موجوده سریعا میشه حتی در یکروز پولدارشد اما سریع ترازاون هم میشه تمام سرمایه رو ازدست داد
  3-درقوانین ایران و درهمه دنیا هرگز بدون شاکی نمیشه ازکسی بازخواست کرد بنابراین معامله گری صرف یکنفره بدون دخالت دادن دیگران و یا تبلیغ هیچگونه خطری نداره و کسی حق نداره درکار معامله گران فارکس دخالت کنه مگراینکه معامله گر دیگران رو دعوت کنه به همکاری یا یادگیری یا شراکت کاری و مالی که اون حسابش جداست
  4-کارگزاریاهمون بروکر درفارکس انواع و سطوح مختلفی داره و با کمی تحقیق یا سوال از حرفه ای ها و بهره گیری از نماینده بروکر(ای بی ایرانیش )میشه از درجه اعتبار و قوانین بروکرمورد نظر مطلع شد اما یقیقنا افراد تازه کار و گاها نااگاه بی جهت نادانم کارهای خودشونو پای بروکر میزارند مثلا درهمین نظرات طرف نمیدونه که واید کردن اسپرد نشان دهنده کارایی و واقعی بودن بروکره نه کلاهبرداربودنش بخاطر عدم اگاهی مینویسه …………..
  5-شکست درفارکس بسیار زیاده و غالب ازدست دادن سرمایه از مسلط نبودن معامله گران برنفس و اعصاب و روان خودشون سرچشمه میگیره چنانکه معامله گران ایرانی گاها پای ضرر تا هزاردلار صبر میکنند اما پای سود تا ده دلارهم طاقت ندارند و فورا معامله رو میبنند تا ده دلار رو ازدست ندن
  6-اصل مهم درفارکس مدیریت سرمایه و بعدازان راحت بودن دربازاره راحت بودن هم با شناخت بدست میادولاغیر
  7-برای دوستدران بهترین راه و آزمایش کارایی و لیاقت شون شرکت درمسابقات دمو هستش با تکرار مسابقات بتدریج دست شون میاد که آیا توان ذهنی و عقلی و هوش و فراست شون بدرد فارکس میخوره یا نه درمورد مشورت درخدمتم اسم بنده رو تو گوگل سرچ کنید درصورت لزوم یاحق

 42. سلام . من از طریق فارکس حرفه ای میخوام با بروکر فارکس تایم وارد بازار بشم و شروع به ترید کنم . بدلیل تحریم خب نمیتونیم مستقیم حساب معرفی کنیم و فارکس حرفه ای شماره حساب یه شخص رو داداه که پول رو به حساب اون واربز کنم و بعد حسابم شارژ بشه. خواستم اگه دوستان کسی تجربه مشابه داره بهم راهنمایی بده و آیا اصلا این کار من مطمئن هست و این شرکت آی بی مورد اعتماد هست؟

 43. سلام.
  چرا در سایت های فارکس، کسانی که سرمایه گذاری می کنند با پول مردم، اکثراً سود دارن. اگه اینجوری باشه که دیگه چرا مردم ضرر می کنن؟!

   1. سپاس از پاسخ شما.
    اگه توجه کنید گفتم تو سایت هاشون. یعنی خود سایت های شرکت های فارکس چند تا تریدر که اصلاً هم معلوم نیست کی هستن که تازه اکثرشونم profit رو زده مثبت.
    به نظر شما این اعداد و ارقامی که تو سایتاشون هست واقعین؟!
    خیلی تردید دارم. مخصوصاً بعد از خوندن کلی مقاله درباره فارکس که اون رو بشدت پر ریسک عنوان کردن

    1. بیشتر اوقات فقط سودهایی که تریدرهای دیگه قبلا کسب کردن به کاربران نشون داده میشه و ضررها رو نشون نمیدن.
     بله ریسک زیادی داره و از بازارهایی هست که تریدرهای موفق خیلی کمی داره.

     1. امروز یک ایرانی که مدعی بود از یکی از شرکت های فارکس هست (البته واقعاً کارمند اونجا بود) زنگ زد و گفت که اگه از معامله ریسک بالا می ترسین، میتونین که از تریدرهایی که سود پایین 15 درصد ولی با ریسک کم میدن استفاده کنین.
      خب. بانک که سودش 17 درصده. تازه ریسک هم نداره.
      به نظر شما سود 15 درصدی که میگفت ارزش سرمایه گذاری رو داره؟

   2. سلام ببخشید من میخوام توی فارکس به شکل تخصصی و حرفه ای کار کنم و تاحالا با معاملات احساسی مبلغ خیلی زیادی رو تو چند شب از دست دادم ولی حالا میخوام حتی با سود کمتر نتیجه بهتری بگیرم و مطمئن عمل کنم میشه ازتون خواهش کنم بهم کمک کنید و راهنماییم کنید کا چیکار باید بکنم

 44. درود
  فارکس تلفیقی از علم و تجربه است
  آنهایی که ضرر داده‌اند اکثر علم داشته اند بدون تجربه
  من خودم سه ماهه تو فارکسم. به جای اینکه سالها کتاب بخونم و ضرر بدم و نا امید از فارکس بیام بیرون، رفتم یه آدم باتجربه تر و با هوش تر از خودم در فارکس را پیدا کردم و ماهانه دو میلیون تومان بهش حق عضویت میدم اونم در کانال خصوصی ش سیگنال ها رو به ما میده
  تو این سه ماه چهار هزار دلار سود کردم
  من کاری را کردم که اکثریت افراد موفق مانند بیل گیتس و…. کردند.. استخدام افراد باهوش تر و با تجربه تر از خودت…
  مشکل ما ایرانی ها تک رو بودن و تک خور بودن ماست
  سوالی بود تلگرام در خدمتم
  @********
  (گذاشتن اطلاعات تماس مقدور نیست)

  1. با درود و احترام خدمت شما :
   پیشنهاد میکنم در کنار معامله بر طبق استراتژی های دیگران، دانش و مهارت خود را نیز افزایش دهید.
   مطمئن باشید که بیل گیتس هم در کارهایی که به دیگران واگذار می کند دارای دانش و تجربه کافی است و فقط به هدف تولید سرمایه از دیگران استفاده می کند!
   در ضمن این شما نیستید که آن شخص با تجربه را استخدام کرده اید، بلکه او شما را استخدام کرده و مثلاً با 100 نفر همراه مثل شما درآمدی معادل ماهانه دویست میلیون تومان کسب می کند و نکته جالبتر اینکه اکثر این افراد، خود سیگنالها را از سایتهای آمریکایی خریداری کرده و به عنوان فرد مجرب، به دیگران عرضه می کنند!
   اکیداً توصیه می کنم با چشم باز و آگاهی کامل در این مسیر حرکت کنید.
   سپاس از شما

  2. به نظر من یک تریدر حرفه به واسطه ی احترامی که برای خودش و معاملاتش قائله هرگز سیگنال فروشی نمیکنه. کسی که درصد موفقیتش بالا باشه نیازی به کسب درآمد از فروش ایده ها و سیگنالهاش نداره.

  3. یه سئوال داشتم دوست من
   4000 دلار تقریباً میشه 48 میلیون تومن که به گفته خود شما میشه ماهی 16 میلیون تومن سود شما از راهنمائی ایشون فقط در قبال ماهی 2 میلیون تومن، به نظر شما دوستانی که دارند کامنت ها رو میخونن، با چه منطقی باید حرف شمارو باور کنند؟
   آیا کسی که بلد سیگنالی به شما بده که شما بتونی ماهی 16 میلیون تومن پول در بیاری خودش بیل به کمرش خورده که با ماهی 2 میلیون تومن بیاد به استخدام شما درآد؟
   به نظر من شما یه دکتر برو…

   1. ریسک رو در نظر نگرفتید. 16 میلیون ممکن بود سود بده و ممکن بود ضرر بده ولی اون 2 میلیون تضمین شده هست براش.

 45. بنظرم بورس تهران چند سال آدم کار بکنه خدارا شکر تو ایران پول طوری برنامه ریزی شده که با سود بانکی هیچ فرق نمیکنه مثل حساب دمو فاریکسه بعد از اون وارد وارد دمو بعد هم اصل فاریکس شد

 46. سلام،
  من حدود ۱۰ – ۱۲ سال پیش با فارکس آشنا شدم و کمتر از یک ماه ۶۰۰۰ دلار از دست دادم ۱۰۰۰ دلار مستقیم خودم و ۵۰۰۰ دلار هم به یه بنده خدایی داده بودم که کار کنه و اون هم از دست داد.
  جدیداً دوره های تکنیکال بورس را می گذرونم باید به دوستان بگم که کار کردن در بورس و بخصوص فارکس ۲۰ درصدش اطلاعات و بلد بودن تکنیک هاست ۸۰ درصد دیگش به مدیریت سرمایه و مسائل روحی روانیه که برای هر شخصی فرق میکنه و هر کس باید خودش بتونه به خودش مسلط بشه.
  کسی که با ۱۷۷۶ دلار موجودی ۲ لات معامله میزنه یعنی با بازار لج کرده و خواسته یه شبه تمام ضررهاشو جبران کنه و این یعنی خودکشی و این نکته را هم اضافه کنم هرچقدر هم که در بازار دمو کارکنید جای یک روز کار کردن در بازار ریل را نمی گیره شما اگه ۱۰۰۰۰۰ دلار حساب دمو داشته باشید اگه در عرض چند روز حسابتون بشه ۱۰۰۰ دلار هیچ ککتون نمی گزه چون نهایت اگه حسابتون صفر بشه یه حساب دمو جدید باز می کنید ولی در یک حساب ۱۰۰۰ دلاری واقعی اگه بعداز چند روز حسابتون بشه ۹۰۰ دلار اگه ناشی باشید و ندونید که چرا ۱۰۰ دلار ضرر کردید تمام سیستم عصبیتون بهم میریزه!
  در پایان کسانی که می خوان در فارکس کار کنند این چند نکته را از من یادگاری داشته باشند ۱- برای کسی کار نکنید ۲- به کسی پول ندید که برای شما کار کند ۳- کارکردن با یک حساب واقعی کم به مراتب بهتر از حساب دمو زیاد است ۴- آموزش و مطالعه را فراموش نکنید و نکته آخر یک شبه نمی شه ره صد ساله رو رفت

  1. من 14 سال سابقه کار در فارکس دارم. تا به حال 5 تا حساب رو به صفر رسوندم.
   اما الان یه استراتژی برای خودم پیدا کردم که ماهانه 36% سود می کنم. شاید بخندید. اما واسه من در آمد روزی 100$ یعنی در آمد پایین.
   هر کس باید استراتژی خودشو داشته باشه.
   مدیریت سرمایه مهمترین اصل بازاره. باید سعی کنید سود کم بگیرید ولی همیشگی.

  2. با سلام و تشکر.
   جناب عباس عزیز، به نکته بسیار مهمی اشاره کردید و آن اهمیت کار کردن با حساب واقعی است.
   بنده نیز به دوستان توصیه می کنم حتی با سرمایه های بسیار کم(معادل 5 دلار !) و پس از حدود یکماه کار کردن با حساب دمو (صرفاً برای آشنایی با نرم افزار) ترید کردن با حساب واقعی را آغاز کرده و با نیت ضرر وارد بازار شوید.
   لطفاً به خودتان اجازه باختن بدهید و سعی کنید تمام ترس های خودتان را در همین مرحله از بین ببرید.
   پس از چند بار شکست و از دست دادن سرمایه ناچیز خود، دستاوردهای بزرگی از لحاظ تجربی و استراتژی کسب خواهید کرد که حتی با 10 سال کارکردن در حساب دمو و خواندن 100 کتاب گوناگون و آموزشی صرفاً تئوری محور نیز،نصیب شما نخواهد شد.
   سپس با تبدیل شدن به یک معامله گر نرمال وبا افزایش ظرفیت های روحی و روانی، اقدام به سرمایه گذاری و تجارت در بازار بسیار جذاب و زنده فارکس نمائید و به کار خود اطمینان داشته باشید.

 47. من 7سال است تو بورس ایران فعالیت دارم..هم سود کردم وهم ضرر کردم و روی هم رفته سودم بیشتر از ضررم بوده..ولی اگر همان پول را تو بانک میگذاشتم الان خیلی خیلی بیشتر نسبت به بورس برام سود داشت…500میلیون تومان سال90 وارد بورس کردم الان هم سرمایه ام همان 500میلیون هست وکمی بیشتر.20اسفند96تصمیم گرفتم پولم را وارد فارکس کنم که سهامم رابا150 میلیون تومان ضرر فروختم واگه این اشتباه رانمیکردم الان 300میلیون تو سود بودم…بنده از طریق شبکه های ماهواره ای جم که فارکس را تبلیغ میکنه آشنا شدم.
  ودر کارگزاری FXTMکه بخش فارسی هم داره حساب بازکردم..واقعا که کاملا راضی هستم از هر بخشش که بخواهید راضی هستم برداشت وجه وپرداخت وجه در سریع ترین زمان ممکن در عرض چند دقیقه صورت میگیره ..از طریق کانال تلگرام با بخش واریز در ارتباط هستم شماره حساب صراف میده پول را ازطریق اینترنت به حساب اعلامی ازسوی شرکت به حساب صراف واریز میکنم ورسید انتقال وجه را براشون در تلگرام میفرستم وآنها هم وارد حسابم میکنن…برداشت وجه هم به ریال ایران به حسابم درهمان روز در ایران واریزمیشود…پس من هیچگونه مشکلی در نقل وانتقال وجه ندارم خیلی راحت انجام میشه…
  ولی در مورد خود معاملات موفق نبودم در بدو ورود در عرض 15 روز خدا راگواه میگیرم که راست میگویم فقط در عرص15روز1000دلارم شد2.100دلار.یعنی110درصد در15 روز…بیشتر امیدوارشدم…10.000دلار وارد کردم جمع موجودیم شد بالای 12.000دلار….الان بعد از6ماه که هروز هم معامله میکنم وزندگیم شده فارکس ومرتب سود کردم موجودیم کلی رفته بالا وبا چند ضرر همه را ازدست میدم الان 450دلار توحسابم موجودی دارم ومیخواهم آن را بردارم ودست ازمعامله بکشم چون وقتی ضرر میکنم اعصاب آدم را خراب میکنه وروح روان را خراب میکنه..من خوب سود میکردم فرض کنیداز 10معامله 9تاش سود میکردم ویکی ضرر میکنم..ولی چون استرس وترس نمیزاره وبر آدم غلبه میکنن سودها را زود خارج میشدم وضرر را میگفتم الان درست میشه .ظهر درست میشه.شب درست میشه فردا درست میشه..ونمیتونستم از معامله ای که تو ضرر افتادم خارج بشم یه دفعه هرچه در طول چند روز یا هفته سود کرده بودم همه را از بین میبرد…حالا بنده با توجه به اینکه چندین بار سودم را خیلی بالا بردم ولی یه دفعه در یه معامله هم ازبین رفته..اخرینش هم.در تاریخ97/6/20موجودیم را در 6روز از970 دلار رسوندم به 1.776دلار ولی دیروز 27شهریور یه دفعه در اثر بالا رفتن ارزش یورو در مقابل ین ژاپن که بنده هم در قبمت 1.3144فروش زده بودم و2لات معامله زدم وقتی ارزش یورو به1.3205رسید تمام سرمایم را خورد ..این نمونه ازبنده هست وشاید هزاران نفر دیگر مثل بنده هستن این اتفاقات براشون پیش میاد…در نتیجه امروز 30شهریور تصمیم گرفتم کلا از فارکس بیام بیرون وبا ضرر 11.000دلار که به دلار 14.000تومانی میشه بالای 150میلیون تومان…امیدوارم برا سایرین که میخواهن وارد بازار فارکس بشن تاثیر گزار باشه.

  1. دوست عزیز آنچه که باعث ضرر و میل خروج شما از فارکس شده ، روحیه ای هست که در شما وجود دارد . این روحیه آلوده به حس طمع و ترس هست . باید در شرایط کار با دمو ، طوری تربیت بشه که به استراتژی خودت پایبند باشی (البته استراتژی موفقی که بارها موفقیتش برات به اثبات رسیده! ) و از طرفی با درگیر کردن حد اکثر 30 درصد سرمایه ات ، ترید کنی . در این حالت باید هر بار به خودت یاد آور شوی که بازار فارکس چونان ماشین آخرین سیستم و تند روئی است که میتونه تو را در کوتاه ترین زمان ممکن به مقصد برسونه ! . . . اما آیا برای زودتر به مقصد رسیدن همه چیز در ماشین آخرین سیستم و تند رو خلاصه میشه ؟! البته که نه ! برای زودتر به مقصد رسیدن ماشین یکی از پارامترهاست ، در اینحا علاوه بر ماشین راننده ماهر ، جاده صاف و هموار و البته جزئیات خود ماشین و محیط هم شرط است که اگر یکی از این پارامترها لنگ بزند ، شما نمی توانید در کوتاه ترین زمان ممکن به مقصد برسید . سایر پارامترهایی که خارج از حیطه اختیار و قدرت تو است ! . . . . بنا بر این بهتر است در شرایط عادی رفتار کرد که در این حالت دیر به مقصد میرسی اما احتمال اینکه هرگز نرسی ، به مراتب بهتر از حالت اول است . . . در بازار فارکس هم چنین حالتی وجود دارد . ممکن است شما تکنیکالیست ماهری باشید ، اما همه چیز تکنیکال نیست و گاهی شرایطی بر بازار و بر معاملات شما تحمیل میشود که خارج از حیطه تکنیکال و پیش بینی های شماست ! . . . . پس نتیجه اینکه اولا تکنیکال را مسلط شوید و هرگز به معاملات شانسی و الله بختکی رو نیاورید که بیچارگی انتهای کار هست ، ثانیا با حد اکثر 30 درصد سرمایه تان در ترید شرکت کنید ، ثالثا حد ضرر(در وهله نخست )و حد سود در وهله دوم برای معاملاتتان در نظر بگیرید رابعا حد ضرر را به اندازه حد سود تان دورتر از خط تریدتان در نظر بگیرید و پیش بینی نوسانات بلند را داشته باشید. و بدانید که در طول یک ماه ترید حتما 10 تا 20 درصد تریدهایتان با نوسانات بلند و فراتر از حد ضرر مواجه میشوید ! و این یعنی به اندازه سودی که انتظار داشتید ، ضرر خواهید کرد (بلاشک) !! اما این 20 درصد هست و اگر معامله گر حرفه ای باشید 80 درصد دیگه سود خواهید داشت ! خامسا تایم فریم روزانه را برای معاملات انتخاب کنید که بار استرسی کمتری دارد و به سایر امور زندگی تان هم میتوانید برسید . . . . . با این شرایط براحتی میتوانید متوسط 5 درصد در روز سود داشته باشید . در غیر این صورت و در صورت عدم رعایت هر یک از موارد گفته شده ، یکی از کسانی خواهید بود که از معاملات فارکس سرشکسته و محزون از ضرر ، خارج خواهید شد ! (این تجارب شخصی بود و ممکنه درست نباشه . نقدکارشناسانه و حرفه ای دوستان را به جان میپذیرم)

 48. سلام به همه دوستان از اونجا یی که من همه کامنت دوستان رو خوندم به این نتیجه رسیدم که بعضی ها نمیخان دست تو این بازار ها زیاد شه و اطلاعات ضد و نقیض و بعضا شاید اشتباهی بدن با کمی آموزش متوجه میشید کیا داره شمارو گمراه میکنن و یا نه داره راهنماییتون میکنن چون مسلما هر چه تعداد زیادتر بشه شانس سود بری کمتر خواهد شد اما کامنتایی رو هم دیدم که بدون غرض و مرض نوشته شده بود که انسان میتونه از تجربیاتشون استفاده کنه من خودم اگه تو زندگی تجربه ای داشته باشم حتما با دیگران به اشتراک میزارم چون حتما معتقدم امواج مثبت منو در رسیدن به مقصد یاری میکنه برم سراغ تحلیلاتون من مدت کوتاهیه داره آموزش میبینم و یاد میگیرم فقط میتونم بگم غیر از کتایهای مرجع که میخونید حتما تو قسمت هلپ تریدر برید و آموزشهارو بگیرید و در قسمت اسیستنس حتما مقالات انگلیسی رو که خود نرم افزار برای معامله بهتون میده بخونید صد در صد بهتون کمک میکنه به نظر من معامله بستگی به شانس هم داره و البت احساسات بازار و نوع سیاست گذاری روی انجام معامله اگه همزمان با مطالعه و آموزش و یا به اصطلاح با چراغ روشن برید جلو آینده ای روشن پیش روتونه و این بستگی به هوش و نحوه تجزیه و تحلیل بازار و نمودارها و ابتکار تو کار داره من یادمه اون زمان که رشته ریاضی میخوندم استاد مثلثات میگفت من یه چیزای پایه ای رو بهتون میدم ولی ابتکار ساخت فرمول جدید پای خودتونه میگفتم اینا چرت میگن اما می دیدم یه سری از همکلاسیام فرمولای جدیدی از فرمولای پایه درست میکردن و کارشون درست بود این نکته منو تو زندگیم خیلی کمک کرد حتی تو تاریکی مطلق با توکل و اعتقاد مطلق به رسیدن به یک زندگی موفق کوشیدم والان موفقم ولی میخام خودمو بیشتر رشد بدم اینارو گفتم که بگم واقعا طی کردن مسیر موفقیت به خیلی از پارامترهای انسان بستگی داره و همینه که انسانها تفاوتهای زیادی با هم دارن یه سریها از این پارامترهای وجودی استفاده کردن و تو دنیا خوب و راحت زندگی میکنن هر جا میخان میرن و از زندگی لذت میبرن در آخر بهتون یاد اوری میکنم حتما به عنوان پیش زمینه آموزش کتایهای حسایداری و بخصوص مدیریت مالی و اهرمهای مالی رو بخونید من خودم چون رشته ام تو دانشگاه مدیریت مالی بود پیش زمینه هاشو دارم و فک کنم راحتر میتونم به نتیجه برسم ممنون از صبر و شکیبایی همه دوستان به امید موفقیت روز افزون در زندگی

 49. سلام دوستان و مدیر عزیز سایت، لطفا جواب من رو بدین، یکی از دوستان خیلی برای من از خویی هاش گفت… فقط میخواستم این موضوع حقیقت داره یا نه کاری به ریسک بازار و معاملاتش ندارم، گفت ماهی 60$یا همون دلار سود میده که الان حداقل میشه ماهی 600هزار،اگه ما 10میلیون بزاریم بانک با سود 20%که وجوود نداره میشه ماهی 166000تومان سود که دربرابر سود فاکس خیلی ناچیزه، سوالم اینه اگه من 1000$حساب باز کنم میتونم ماهی 60$سود داشته باشم؟ و اینکه به من گفتن با کسر 200$بهت ویزا کارت میدیم که میشه هم خرید کنی و هم به حسابت پول واریز بشه… میخواستم بدونم اینم درسته؟ و اینکه بهم گفتن میتونی هرماه سود 60$رو به پول خودمون کنی و دربیاری ایا این موضوع صحت داره؟ و اینم بگم من به هیچ ادمی تو عمرم بدی نکردم ازارم به مورچه هم نرسیده خیلیا کمک کردم، الان بخاطر این میخوام 10میل قرض بگیرم خداخیرش بده هرکی جواب منو بده و کمکم کنه دیگه هیچ امیدی برام نمونده جز این، تشکر. mehdifear111@gmail.com اینم جیمیلم هست لطفا پیامم پخش کنین مدیر محترم سایت تشکر.

  1. سلام دوست عزیز
   دیدگاه شما نسبت به فارکس کاملا اشتباهه
   شما فارکس یا سرمایه گذاری رو با یه منبع درآمد پایدار اشتباه گرفتید.
   با قرض گرفتن پول برای فارکس فقط خودتون رو نابود میکنید.

   1. سلام با احترام به شما ولی حاضرم اثبات کنم دیدگاه شما اشتباه هست راجع به فارکس به عنوان منبع درامد چون وقتی تسلط داشته باشی میتونی درامد ثابت و پایدار داشته باشی منظورم این نیست که کل معاملات شما سود میشه ولی با مدیریت صحیح سود و ضرر یه برایند کاملا مثبت به راحتی به دست میاد

  2. با عرض معذرت هیچ آدمی نمیاد تجربیات واقعی بازار و معاملشو با دیگری به اشتراک بزاره اگه اینطوری فک میکنی داره راهو اشتباه میری دادا فقط خودت میتونی به خودت در راه موفقیت کمک کنی و اونم فقط و فقط با آموزش و مطالعه و پربار شدن بار علمیت و آزمون و خطا تو بازار معاملات و سرمایه است وگرنه اگه به زرق و برق این بازار فقط توجه کنی کل زندگیتو باخت میدی والسلام.

 50. سلام دوستان عزیر بورس و فارکس هم مثل هر کار دیگه نیاز به تجربه حداقل 3 تا 5 ساله داره برای موفقیت من بعد از 8 سال کار در بورس تهران وارد فارکس شدم اونم با حساب دمو برای 6 ماه و مبلغ کم سرمایه و در نظر گرفتن استراتژی و مدیریت سرمایه قوی. در کل هر دوشون خوب هست به شر اینکه استراتژی داشته باشید. دوستان برای پول در آوردن عجله نکنین 2 سال تو هر بازاری مانند بورس یا فارکس با دمو کار کنین 3 سال بعد هم با سرمایه کم بعدش میشه با اطمینان کار کنین. این حرفهای رانت و اینارم قبول ندارم. بهتره به فکر استراتژی خوب برای معاملتون باشید نه فرا فکنی. اگر بپذیرید ایراد از شماست میتونین درستش کنین وگرنه همش ضرر میدین…

 51. سلام
  من بیشتر از دو سال هست که تجربه معامله توی فارکس رو دارم . توی این مدت خیلی زحمت کشیدم بیشتر از 15 تا کتاب و هزاران مقاله رو مطالعه کردم تقریبا با همه قوانین تکنیکال و فاندا متال (تحلیل خبری ) آشنایی دارم ولی حالا تازه به جایی رسیدم که توی کل معاملاتم (بیلان ماهانه ) ضرر نمیکنم یعنی سود و ضرر تقریبا باهم برابرن . فکر میکنم اگر یک سال دیگه تجربه کسب کنم به یه سود منطقی برسم .
  به دوستانی که میخوان بیان تو این بازار توسیه میکنم بنا به تجربه من گه تقریبا روزانه 4 تا 5 ساعت وقت گذاشتم پای یادگیری درست معامله اولا همیشه و در هر مرحله از پیشرفت این رو یادتون نره که برای یادگیری باید هزینه کرد حالا کتاب یا کلاس یا هر جیز دیگه ای (که ما ایرانی ها همشه دنبال مفتی میگردیم مثل مقاله های اینترنتی )
  دوم این که راه طولانی که من رفتم رو نرید چند تا کتاب که از همه مفید تر بودن برای من رو بهتون معرفی میکنم
  1- کتاب امواج الیوت – مال هر نویسنده ای باشه فرقی نداره اگر هم مقاله بود هیچ اشکالی نداره فقط در حد آشنایی این بحث کافیه
  2- کتاب : (استراتژی های معملاتی با بیشترین احتمال موفقیت ) نویسنده رابرت ماینر مترجم (سینا محامی – ابراهیم صالحی رامسر )
  3- کتاب معامله گر منضبط ( مارک داگلاس ) حتما با ترجمه (مهندس حسن جعفری )که بسیار بسیار مهم هست این کتاب خودم تا حالا 4 بار خوندم با هر بار خوندن این کتاب سطح معاملم بالا رفته و پیشرفت کردم 1000 بار هم خوندن این کتاب و حفظ شدن کلمه به کلمش تو زهن کمه چون ممکنه در موقع باز کردن معامله نکته هاش فراموش بشه
  کتاب ها رو به ترتیب بخونید حتما نتیجه میگیری ولی باید صبر زیاد داشته باشی چون تجربه از همه مهم تره
  برای مطالعه بیشتر و راهنمایی سایت فراچارت عالیه ولی خیلی مطالب رو باز کرده سر در گم نشید
  به هیچ کس توسیه نکنید از این بازار دوری کنه چون اونهایی که الان دارن از این بازار سود می برن از شکم مادرشون نیاوردن فقط به خودشون زحمت دادن وقت گذاشتن و یاد گرفتن در ضمن همه بروکر هایی که در تمام دنیا فعالیت دارن تحت نظر بانک مرکزی آمریکا هستن با خیال راحت یکیشون رو انتخاب بکنید و با حساب آزمایشی شروع کنید دولت و حکومت ایران هم بد شون نمیاد ارز وارد کشور بشه ولی بخاطر ضرر های زیادی که معامله گر های ایرانی داشتن از خروج ارز می ترسن پس درست معمله کردن هیچ مشکلی نداره

  1. منم با شما موافقم کتابایی رو هم که گفتید عالیه. یادم میاد اوایل که شروع کرده بودم میرفتم انقلاب هرچی کتاب بود میخریدم میخوندم ولی کتا ماینر خیلی کمک میکنه. خوبه با استراتژی جلو میری حتما موفق میشه. فقط علت اصلی ضرر پایبند نبودن به استراتژی معامله هست که باید به مرور زمان بدست بیاد. نمیدونم این کار رو میکنی یا نه ولی بهتره همه معاملاتتو دقیق با عکس چارت ورود و خروج معامله تو فایل word مستند کنی و هر ماه به کاری که کردی نگاه کنی و ببینی کجای کارت اشتباه بود که ضرر کردی و اصلاح کنی. حتما و منطقا به سود میرسی. راستی تو کتاب ماینر یه مطلب مهم داره که اگر درکش کنی حتما سود می کنی:
   “به معامله گر موفق بودن تمرکز کنید نه انجام معامله” یعنی تا همه چیز معامله جور نبود با استراتژی وارد معامله نشو شده حتی یک ماه معامله نکنی این مهمه تمرین میخاد آدم جلوی طمع رو بگیره.

  2. ببخشید این طور میگم اینقدر کتاب خوندی و به قول خودت 4 بار یک کتاب رو خوندی اما املای فارسیت مشکل داره!!!!
   شما چطور اهل مطالعه هستی و اینطور غلط های املایی را داری؟ توسیه/زهن

 52. راستی یه چیزی هم بگم یادم رفت …. متاسفانه من با چند بروکر رگوله کار کردم مثل ایکس ام و اکسنس و آلپاری و … همشون چارت و نمایش کندل ها رو عوض میکنند گاها در حساب دمو شکل کندل ها با ریل فرق داره و معمولا کندل های در نقطه ریورس سا همون برگشت قیمت رو دستکاری میکنن و تقلب دیگه اونها در اسپرد ها هست که خود بنده در اکسنس دیدم که اسپرد در نیمه شب به پنج برابر میرسونن بعد بهانشون کمبود گردش پوله … در کل میخوام بگم تازه اگر چارتیست باشید و قدرت جادویی هم داشته باشید اینها هم مسایل دیگه ای هست که باید دقت کنید ….

 53. سلام دوستان گلم من محمد احدی هستم ساکن ایرانم ولی در ترکیه ازدواج کردم و هم خونه زندگی دارم و توی تالار بورس و فارکس ترکیه همون طور که میدونید ترکیه فارکس قانونیه و فعالیت داشتم خودم توی دانشگاه اقتصاد خوندمو تدریس میکنم ولی در کل من اولا یعنی حدودا 10 سال پیش فکر میکردم که توی ترکی به عنوان یه کشور ازاد از لحاظ فارکس هم فارکس خیلی جذابه ولی وقتی با چندتا از معامله گرای ترک که حتی دفتر معاملاتی دارن و خیلی ها از مردم پولاشونو میدن برای سود در بازار فارکس و با حجم تبلیغاتی که این دفاتر دارن توی تلویزیون های دولتی ولی من با یکی که حرف میزدم و این اقا از دوستان و یه طورایی فامیلای خانوممه و میتونم شماره دفترشم بدم به دوستان حرفای دیگه ای میزد و میگفت که تمامی این حرفا سود کردن از پشت بازار فارکسه و اونطور ها هم خود مردم و معامله گرا حرف از باز ی میزنن یا روی کتاب هایی که شرح استراتژی های فارکسه گاها عکس ورق های پاسور داره این بازار به هیچچچچچچ وجه قمار نیست دوستان … و یک شبه یاد گرفتن هم نداره … دوستمون در بالا حرف خوبی زده بله درسته دنیا صدو خرده ای کشوره و هر لحظه اتفاقی رخ میده که میتونه اثراتی داشته باشه که هر چه قدرم اثرات کم باشن ولی سرمایه های کوچک زیان میکنند و شاید نتونن اون اخبارو تحمل کنن یادمه وقتی بیت کوین یک شبه از دو سه هزار دلار شروع کرد و تا مرز 20 هزار دلار رسید دوستی داشتم که 10 لات بیت کوین خرید و قسم میخورم به خدا ی احد و واحد که کل پولش از 20هزار دلار فقط توی دوازده ساعت به صد و سی هزار دلار رسید و به من زنگگ زد و داشت دیوانه وار فقط میخندید بهش اشاره کردم که حد ضرر رو جا به جا کن شاید این حرف ها خیلی بچه گانه باشه ولی همه میگفتن بیت کوین میخواد بشه صد هزار دلار و معامله رو استاپ درستی نزاشت به خدای احد و واحد پولش چند ساعت بعد پونزده هزار دلار شد یعنی پنج هزار هم ضرر کرد!!! من نمیگم معامله نکنید ولی حتما داخل دمو تمرین و پولای هنگفت رو وارد نکنید چون کسایی که توی این بازار ها هستن ادمای صبور و معمولا به دوستان بر نخوره ولی بازنشسته و بیکاره هستن این یعن یکار اصلی شما نباید بشه فارکس و حتی بورس و اگر پول در اوردن راحت بود هیچ گدایی وجود نداشت ((((یاد آور میشم فارکس سختترین کار دنیا برای راحت پول در اوردنه و شما شما شما باید از نوسانات پول در بیارید و این کالری بس سخته ))) یا علی

  1. سلام،
   از نحوه نوشتنتون مشخصه فقط میخواین جو بدین، نه برای بنده فارکس مهمه و نه بعضی مطالب دیگه ای که گفتین ولی با حرف روی هوا زدن مشکل دارم، گفتین که دوستتون 20 هزار دلار وارد کرده و باهاش فلان قدر بیت کوین خریده، در بازار هایی که ما میشناسیم، برای رسیدن پول از 20 هزار به 130 هزار دلار باید قیمت بیت 6.5 برابر شده باشه، و این یعنی قیمتش از حدود 3 هزار دلار به اون مقدار نزدیک 20 هزار رسیده باشه و این 5 ماه تقریبا طول کشیده و نه 12 ساعت، و بعد هم برای رسیدن از 130 به 15 باید قیمت بیش از یک هشتم افت کنه که هنوز بعد از نزدیک به 10 ماه ازون اوج تازه شده یک سوم!!! اگر درست و دقیق حرف بزنید هیچ نیازی به قسم خوردن نیست.

 54. سلام اقای فردین این که با 500 دلار باید در فارکس شروع کرد رو کی گفته؟؟ چرا نباید حساب سنتی یا میکرو یا هر چی دیگه باز کرد؟ چرا دستور به ضرر و خروج ارز از مملکتو به مردم میدید؟ من خودم پنج ساله توی دمو در فارکس کار میکنم و چچندتاییهم معامله ریل داشتم . خلاصه کنم حرفو… سیستم معاملاتی نخرید همش چرنده در کانال تلگرام عضو نشید برای سیگنال وی ای پی . تا یک سال در دمو کار کنید . به فکر یک شبه پول دار شدن نباشید . بنده به شخصه ادم ارومی هستم ولی در فارکس با یاداوری هر خاطره بد از گذشته هی حجم میدادم به معاملاتم و باید باید این مراحل احساسات تشنجی توی حساب دمو برطرف شه و برای من یک سال طول کشید ممکنه برای یکی ده سال طولبکشه . سود دهی دراین بازار اصلا شانسی نیست ولی با تحلیل و اندیکاتورای خوب که تعدادشون شاید پنج تا توی میلیاردها اندیکاتور چرت توی نت باشه میشه یه تکانی خورد .. اصلا دنبال سود ثابت نباشید راه عای کسب دلار توی نت زیادن . خرید پله ای بکنید یهو یک لات نزنید صد تا یک صدم لات سل لیمیت برارید بهتره تا این کار و توی روند معامله کنید توی تایم فریم زیر یک ساعت نرید … در کل بازار فارکس مزخرفه چون هزار تا اخبار اعلام میشه هر اخبار یه بالا سر چارت میاره اگر توی اصلاح قیمت وارد بازار شده باشید توی اخبار معمولا ضرر کردن قطعه در کل با سرمایه بالای پنجاه دلار وارد نشید مخصوص کسایی ک بی صبرن در دمو و دوس دارن ببینن چیه … اگر پول دارید و ضرر براتون مهم نیست بدونید ارز مملکت خارج میشه و اون پولو به یه فقیر کمک کنید

  1. با سلام، علت مخالفت مراجع با فعالیت در فارکس چیه؟ چرا شرعا حکم به جایز نبودن درامد حاصل از ان و بطور کلی حرام بودن ان داده اند؟

   1. معاملات صوری در فارکس اشکال شرعی دارد
    روزنامه دنیای اقتصاد – شماره ۲۳۳۱ تاریخ چاپ: ۱۳۹۰/۰۱/۲۲ بازدید: ۱۹۵ بار کد خبر: DEN-648001 سنا –

    آنچه امروزه به عنوان بازار فارکس در اینترنت مطرح است، شکل ساده خود را از دست داده و به جای خرید و فروش واقعی ارز به معاملات صوری و مجازی می‌پردازد که از نظر شرعی دارای اشکالاتی است و موجب حرمت و عدم جواز این نوع معاملات می‌شود. سنا – آنچه امروزه به عنوان بازار فارکس در اینترنت مطرح است، شکل ساده خود را از دست داده و به جای خرید و فروش واقعی ارز به معاملات صوری و مجازی می‌پردازد که از نظر شرعی دارای اشکالاتی است و موجب حرمت و عدم جواز این نوع معاملات می‌شود.

    دبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار، در خصوص مسائل فقهی معاملات فارکس گفت: شکل ساده معاملات فارکس از نظر شرعی اشکالی ندارد، زیرا تمام شرایط معامله را دارد و شرطی که مخالف شرع باشد، قید نشده است. سیدعباس موسویان ادامه داد: اگر این نوع معامله از طریق اینترنت نیز انجام گیرد و تمام شرایط معامله در آن رعایت شود، به طور شرعی جایز است. وی توضیح داد: شکل ساده بازار فارکس، بازاری است که در آن ارزهای مختلف مانند دلار، یورو، پوند، ین و…. در مقابل هم معامله می‌شوند.

    موسویان تصریح کرد: به این بیان، کسی که سرمایه‌ای دارد و وقتی احساس می‌کند ارزش یک ارز در حال افزایش است، آن ارز را خریداری می‌کند و هنگامی که ارزش آن افزایش یافت یا احتمال کاهش قیمت آن ارز را می‌دهد به فروش آن می‌پردازد و از مابه‌التفاوت قیمت خرید و فروش سود می‌برد و در مواردی که پیش‌بینی وی خطا رود، ضرر می‌کند.

    دبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه چنین معامله‌ای از سابق بین مردم مرسوم بوده، افزود: افراد صاحب سرمایه یا خود به چنین معامله‌ای اقدام می‌کردند یا صرافی را به عنوان وکیل یا عامل خود قرار می‌دادند و از او می‌خواستند در مقابل حق‌العمل معین (اجرت) چنین معامله‌ای را برای آنان انجام دهد و سود و زیان از آن صاحب سرمایه باشد.

    وی خاطرنشان کرد: بر این اساس، شکل ساده معاملات فارکس از نظر شرعی اشکالی ندارد؛ زیرا تمام شرایط معامله را داشته و در ضمن آن هم، شرطی که مخالف شرع باشد، قید نشده است. موسویان تاکید کرد: اگر این نوع معامله از طریق اینترنت نیز انجام شود و تمام شرایط معامله درآن رعایت شود، به طور شرعی جایز است.

    دبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: آنچه امروزه به عنوان بازار فارکس در اینترنت مطرح است، شکل ساده خود را از دست داده و فعالان این بازار، به جای خرید و فروش واقعی ارز به معاملات صوری و مجازی می‌پردازند که از نظر شرعی دارای اشکالاتی است و موجب حرمت و نداشتن جواز این نوع معاملات می‌شود.

    انواع مختلف فعالیت در فارکس موسویان با اشاره به اینکه معاملات رایج فارکس امروزه به صورت‌های مختلف انجام می‌گیرد، گفت: یکی از مهم‌ترین روش‌ها آن است که برخی از کسانی که خود را در محیط اینترنت به عنوان کارگزار بازار فارکس معرفی می‌کنند و پایگاه یا وبلاگی به این نام برای خود ایجاد کرده‌اند، دارای هویت مشخص واقعی نیستند و هدف آنها از این کار کلاهبرداری است.

    وی تصریح کرد: این گروه با تبلیغات گسترده و با فریب مردم، سرمایه آنان را جمع کرده و ممکن است برای مدتی نیز سود بپردازند، اما بعد از مدتی اسم و رسم خودشان را از محیط اینترنت بر‌می‌دارند، به‌طوری که مال باخته، هیچ راهی برای استیفای حق خود ندارد و همه سرمایه خود را از دست می‌دهد. وی به گروه دوم اشاره کرد و افزود: کسانی هستند که خود را در محیط اینترنت به عنوان کارگزار فارکس معرفی می‌کنند و دارای هویت مشخصی هم هستند و در پایگاه اینترنتی، معاملات سفارش شده توسط صاحب سرمایه را روز به روز در صفحه مخصوص او نمایش می‌دهند و او نیز به این گمان که گزارش واقعی است به آنان اطمینان می‌کند. موسویان ادامه داد: اما در حقیقت این صفحه اینترنتی یک نمایش صوری بیش نبوده و واقعیت ندارد و آنان اموال سرمایه‌گذار را در جای دیگری مثل قاچاق و… سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

    وی تصریح کرد: این قسم از معاملات فارکس نیز به طور قطع شرعی نیست، زیرا سود حاصله هیچ مبنای معامله واقعی ندارد و تنها برخواسته از بازی با اعداد و صفحه مجازی در اینترنت است. دبیر کمیته فقهی خاطرنشان کرد: گروه سوم کسانی هستند که خود را در محیط اینترنت به عنوان کارگزار بازار فارکس معرفی می‌کنند و چه بسا دارای هویت مشخصی هم باشند و در بازار ارز نیز فعالیت ‌می‌کنند، اما نوع معاملاتشان شرعی نیست. این گروه به جای خرید و فروش واقعی ارز اقدام به معاملات صوری آتی ارز می‌کنند.

    موسویان تاکید کرد: گاهی اصلا معامله‌ آتی نیز در کار نیست، بلکه قرارداد روی تفاضل قیمت‌هاست؛ به این بیان که دو طرف قرارداد، یک میلیون واحد تفاضل قیمت دلار با یورو می‌بندند؛ به این معنا که اگر تفاضل قیمت‌ها بیشتر شد این طرف به اندازه یک میلیون برابر تغییرات قیمت به دیگری بپردازد و اگر تفاضل قیمت‌ها کمتر شد آن طرف به اندازه یک میلیون برابر تغییرات قیمت به دیگری بپردازد. وی افزود: روشن است که چنین معاملاتی مبنای شرعی ندارد و درآمد حاصل از آنها نیز نوعی شرط‌بندی و اکل مال به باطل است.

    وی گفت: گروه چهارم کسانی هستند که خود را در محیط اینترنت به عنوان کارگزار فارکس معرفی می‌کنند و چه بسا دارای هویت مشخصی هم باشند و به طور حقیقی هم معامله ارز انجام دهند، اما در ضمن قرارداد خود با صاحبان سرمایه شروطی مطرح می‌کنند که آن شروط خلاف شرع است، برای مثال شرط می‌کنند زمان‌هایی که معامله‌ای در کار نیست سرمایه را به صورت ربوی به بانک یا موسسه‌ای قرض داده و بهره دریافت کنند. دبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد: در همه صورت، معاملات فارکس به گونه‌ای طراحی شده که سود بردن یک ‌طرف همیشه با ضرر طرف دیگر رقم می‌خورد، یعنی یا قیمت ارز مورد معامله بالا می‌رود یا پایین می‌آید و در هر حالت یا این طرف سود می‌برد و آن طرف ضرر یا بالعکس. موسویان تصریح کرد: در این شرایط، تنها کسی که در هر صورت سود می‌برد، کارگزار فارکس است که درصد خود را از هر قراردادی می‌گیرد.

    وی ابراز داشت: در همه موارد معاملات فارکس، بخش قابل‌توجهی از سرمایه‌های ملی از کشور خارج شده و درصد کمی از آن به عنوان سود به کشور برمی‌گردد و از این جهت نیز خلاف قوانین کشور بوده و آسیب جدی به اقتصاد ملی می‌زند.

    موسویان در پایان تاکید کرد: برخی با مطرح کردن شکل ساده معاملات فارکس درصدد گرفتن مجوز فقهی هستند در حالی که امروزه این نوع از معاملات فارکس بسیار کم است و شکل رایج آن که در سطح وسیعی در اینترنت وجود دارد، شکل باطل فارکس محسوب می‌شود.

    Read more:‎ http:‎//www.donya-e-eqtesad.com/news/648001/#ixzz3OujZuZZj

 55. سلام
  نمیدونم دقیقا از کجا شروع کنم از بورس تهران یا فارکس
  این سوالی هست که ذهن همه رو در گیر کرده
  من از سال 88 تو بورس تهران کار کردم و سال به سال سرمایم کمتر شد و تو یک مقطع که همون سالهای 90 و 91 بود به اندازه 7 برابر سرمایم سود کردم و دوباره امیدوار شدم و کار کردم که تا سال 96 تمام سرمایه رو از دست دادم و دوباره سال 97 از اردیبهشت ماه شروع کردم و تا امروز که در خدمت شما هستم سود خوبی کردم . نتیجه در بورس تهران زمانی که دلار میخواد گرون بشه سرمایه گذاری کنید و تریدر تمام ساعات نباشید به محض اینکه جایی شنیدین دلار داره گرون میشه بخرین و دیگه نگاه نکنین و یهو برین سر وقتش ببینین چی به چیه و چند درصد سود کردین این از بورس تهران
  حالا بریم سراغ فارکس من نزدیک به 2 ساله تو فارکس فعالیت میکنم و بازار جذاب و پویا و زیباتر از این بازار ندیدم بقدری معتاد این بازار هستم که 12000 دلار پولمو از دست دادم ولی هنوز عاشق این بازارم و به هیچ وجه نمیتونم این بازار و کنار بزارم …. ولی چند نکته در مورد بازار فارکس بهتون بگم که اگه گوش کردین رستگار میشین ولی اگه گوش نکردین خونتون پای خودتون ( شوخی شوخی ببخشید ) شوخی کردم ولی در این حد و حدود
  نکته اول : در این بازار کمتر از 500 دلار برای شروع مساویست با شکست
  نکته دوم : از اهرم برای یک لحظه و یک معامله کوتاه استفاده کنید که اصطلاحا به این نوع از معاملات میگن اسکالپ و کسی که این نوع معامله میکنه بهش میگن اسکالپر
  داخل پرانتز بهتون بگم که معامله اسکالپ برای لحظاتی استفاده میشه که تقریبا 70 الی 80 درصد میدونیم چارت کدوم طرفیه و دلیل استفاده از اهرم هم همینه اگر شما در یک نقطه که میدونین به لحاظ تکنیکی قراره چه اتفاقی بیفته ، 5 پیپ سود در یک حجم 100000 تایی ( یک لات) میشه 50 دلار و در نتیجه اگر شما بتونین در هر روز 4 تا معامله اسکالپ انجام بدین میشه بعبارتی 200 دلار در عرض یک روز درآمد بدی نیست میدونم اینجا همتون وسوسه شدین ولی از این بازار پیچیده همیشه بترسین
  نکته سوم : اگر اصول اولیه تکنیکال رو بلد نیستین وارد این بازار نشین چه بسا بنده که مثلا فکر میکردم تکنیکال و بلدم و چقدر ضرر کردم
  نکته چهارم : به هیچ وجه در این بازار یک شبه و یک ماهه و یک ساله هم پولدار نمیشین
  هیچوقت نشد پولی رو که بیش از حد انتظارم در یک روز کار میکردم از بازار خارج کنم
  میدونم تو دلتون میگین بابا تو طمعکار بودی حالا ، ما میتو نیم پولو سریع بکشیم بیرون در جواب بهتون بگم که شما هم نمیتونین
  نکته چهارم : به هیچ وجه شانسی نزنین ( منظورم خرید یا فروش buy-sell)
  نکته پنجم : جهت کلی بازارو تو یک یا دو سال اخیر ببینین اونوقت روندمشخص میشه و معامله ای که باز میکنین با 10 دلار سود هرگز نبندین
  بعضیا تو این موقعها سریع میگن به به 10 دلار تو سودم و سریع پوزیشن و میبندن ولی غافل از اینکه اگر این پوزیشن را نمیبستن شاید در عرض یک هفته یا یک ماه به سودی حداقل 50 برابری میرسیدن ..
  بله دقیقا این یک رویا نیست و واقعیته
  نکته پنجم : اگر موقع معامله حال مساعدی ندارین به هیچ وجه معامله نکنین
  نکته ششم : حد ضرر را در این بازار از یاد نبرین
  نکته هفتم : در هر روز بیشتر از 2 ال 3 ساعت برای فارکس وقت نزارین اگر بیشتر در هر روز ادامه بدین مطمعنا شکستهای بزرگتر نصیبتون میشه
  نکته هشتم : اگر 500 دلار سرمایه دارین بیشتر از 5 معامله با حجم 5 صدم درصد باز نکنین
  خیلی زیاد شد اگر حرفام خریدار داشت ادامه میدم حتی حاضرم فایلهای صوتی براتون ارسال کنم
  ممنون از وقتی که گذاشتین و خوندین

  1. سلام واقعا چه تجربه خوبی در اختیار ماقراردادی تشکر وسپاسگزار …..همیشه پرسودباشی…….سلطانی

  2. با سلام دوست گلم ، واقعا این حرفی ک شما زدی از ی تریدر بعیده، بر چ پایه و اساسی گفتین ک در فارکس شروع کمتر از 500 دلار مساویه با شکست؟
   این حرف نشون دهنده اینه ک شما هنوز یک تریدر مبتدی هستین،
   تریدر واقعی با ی حساب 30 دلاری میتونه ب حسابای چند ده هزار دلاری برسه. موفق باشید

 56. سلام
  من میخوام فارکس کار کنم.لطفا راهنمایی کنید از کجا باید شروع کنم؟ البته منظورم همون دمو فارکس هست

  1. میشه تو فارکس سهم شرکت های خارجی مثل سهام شرکت آپل،مایکروسافت و …رو خرید.

 57. سلام به همه.
  بزرگترین مشکلی که در ایران در مورد فارکس دارند این هستش که شاید استراتژی معاملاتی رو تا حددی بلد باشند ولی به جرئت میگم 95% هیج چیزی از مدیریت سرمایه مدرن نمیدونند.کسی اصلا نمیدونه hedge چیه.PDB چیه.در صورتی که سیستم مدیریت سرمایه ای وجود داره که احتمال call margin شدنش کمتر از 1/256000 هست.
  چیز دیگه اب که خیلی مهم هست اینه که بدونیم هر استراتژی برای چه زمان و چه جفت ارزی مناسب هست.
  نه اینکه یک استراتژی رو واسه همه ارز ها و همیشه اجرا کنیم.
  در یک کلام کسی در این بازار ضرر میکنه که فکر میکنه آموزش دیده و بلده در صورتی که آموزش هاش ماله 10 سال پیشه و دیگه تاریخ گذشته هستش.

  1. سلام ببخشید میشه سیستم مدیریت سرمایه ای رو میگین به من هممعرفی کنین یا اینکه بگین از کجا میشه تهییه کنیم پکیجشو یا اموزش ببینیم .ممنون میشم.

 58. دوستانی که میخوان وارد فارکس بشن باید بدونن که فارکس برای آدمایی که تخیل پولدار شدن زودهنگام رو دارن مثل قتلگاه هستش . اولین نکته مهم اینه که بدونن فارکس مثل شمشیر دولبه هستش و سود با ریسک بالا امکان ضرر بالا رو هم به همون اندازه داره. پس با اهرم عاقلانه معامله کنید . دوم اینکه شهامت بستن معامله رو در صورت ضرر در کوتاه ترین زمان ممکن رو داشته باشند و منتظر متعادل شدن روند نمودار و خرید و فروش جدید با توجه کامل به اخبار مالی و سیاسی روز باشند. اگه شهامت کنسل کردن خرید و یا فروش رو در صورت ضرر نداشته باشند و ریسک کنند شاید تا ۹۵ درصد سرمایه شون رو از دست بدن . پس ریسک بالا نکنن . شهامت داشته باشن . واقع بین باشن و از همه مهمتر در اخبار مالی و سیاسی به روز باشن. من با ریسک بالا سرمایه از دست دادم اما با ریسک کمتر و خرید و فروش عاقلانه تا الان نصف ضررم رو جبران کردم
  موفق باشید

  1. واقعیت اینه که بروکرهای معتبر با ایران و ایرانی کار نمیکن.این چندتایی هم که تو ایران طرفدار داره واقعا نظارت و رگولاتوری خاصی مثل ناظران اروپایی و امریکایی روشون نیست. اکثرا قبرسی و روسی هستن و واقعیت اینه نمیشه سرمایه زیاد داد دستشون.موفق باشید

 59. با سلام و تشکر از مدیر سایت و دوستان گرامی من با حساب دمو تونستم نسبتا به سود مناسبی دست پیدا کنم. حال بنده در مورد مساله غیر قانونی بودن فارکس در ایران نگرانی دارم که تا چه حد جدی هست. درسته که فقط یه اعلام از طرف بانک مرکزی و سازمان بورس بوده ؟ یعنی جرمی برای این موضوع تعریف نشده؟ اگر از طریق فارکس فعالیت کنیم مورد تعقیب قضایی ممکنه قرار بگیریم؟ و دوم اینکه احتمال کلاهبرداری از طرف خود بروکر و یا شرکت های واسطه انتقال پول وبمانی به داخل ایا زیاد هست؟

  1. سلام. احتمال کلاهبرداری از سمت بروکرها که زیاده و باید خیلی در انتخاب بروکر دقت کرد.
   در مورد مسائل قضایی و حقوقی من تا به حال نشنیدم که کسی صرفا به خاطر فعالیت در فارکس دستگیر شده باشه.

 60. فارکس خیلی عالیه
  من 5 سال سابقه کار تو بورس تهران و دارم و متاسفم . . .
  فقط باند بازی
  فقط رانت خاری
  سهلمتو میبندن بعد 2 سال با 30-40 درصد ضرر باز میکنن . . .
  من تو فارکس در عرض 1 ماه پولمو 2/2 برابر کردم
  البته این کار هرکسی نیست
  اما کسی براحتی اگر به تکنیکال مسلط بشه تکرار میکنم “تسلط بر احساسات و علم اون ” ماهی 10-20 درصد رو شاخشه
  تازه 5 روز 24 ساعته فعاله
  رانت خورا و مفت خورا هم توش دخیل نیستن . . .

  1. لطفا در مورد بورس تهران اطلاعات غلط ندهید بورس با فارکس فرق داره – بورس دیدگاه بلند مدت و کوتاه مدت داره ولی فارکس نهایت هفتگی باید معامله کرد – در بورس اگر شرکت مناسب با وضعیت بنیادی خوب پیدا کنید سود های خیلی خوبی میبرید – من با 30م سرمایه در بورس روزی 1.5م تومان هر روز داشتم و بعد به روزی 2م تومان هم رسیده البته بورس هم هم سود داره هم ضرر – فقط جو گیر نباید شد چه تو بورس چه تو فارکس – خوبی بورس اینه داری به شرکت های ایرانی خودمون کمک میکنی و چهارتا کارگر ایرانی میرن سر کار و جدای قانونی بودن بسیار شرعی و مستحب هست چون مثل طلا و دلار و اینها نه تنها باعث بدبحتی ایران و ایرانی و کاهش ارزش پول نمیشه بلکه پشتوانه ای برای تولید کشور هست – ایران پیشرفت نمیکنه مگر با سرازیر شدن سرمایه های مردم به بورس – البته الان 1م نفر تو بورس تهران هستند و حدود 400.000 نفر فعال هستند در حالی که در کشور های پیشرفته بالای 70 درصد مردمشون تو بورس فعالیت حداقل بلند مدتی دارند در ایران هم کم کم مردم با بورس آشنا میشوند و وارد بورس میشوند – خوشبحال کسانی که زودتر وارد شدند و یاد گرفتن و سهمهای مفت رو خریدن – بعدم کسانی که میگن 10 ساله 15 ساله تو بورسم – کلا معاملات آنلاین بورسی از دی 89 شروع شده قبل اون عملا بورسی وجود نداشته وقتی شما برای یک معامله 4 تا خیابون رو باید میرفتی فرم پر میکردی – حالا با یک کلیک از تو خونه ترید میکنی – پس بورس امروز تهران رو با ده سال قبل مقایسه نکنید

 61. با عرض سلام…
  دوستان من توی خیلی از سایت ها گشتم و جواب سوالمو نگرفتم..
  من نویسنده هستم و میخوام کتابی در حیطه طنز اقتصادی بنویسم..
  اگه لطف کنید بگید فارکس و بورس سقف سودشون در روز و در ماه و در سال چقدره ممنون میشم

  1. سلام وقت بخیر
   سوال شما خیلی کلی هست و جواب دقیقی نداره چون سود براساس تعداد معامله، حجم معامله و فاکتورهای دیگه میتونه متفاوت باشه.
   در مورد فارکس، جواب کوتاه اینه که سقف سودی نداره.
   در مورد بورس تهران، درصد نوسان روزانه قیمت سهام نمیتونه از 5- درصد و 5+ درصد بیشتر باشه، بنابراین حداکثر سود روزانه در بورس به حدود 8.5 درصد میرسه (چون حدود 1.5 درصد هم کارمزد خرید و فروش + مالیات هست)
   با این حال استثناهایی وجود داره، مثلا روز بازگشایی نماد پس از مجمع، محدودیت نوسان قیمت سهم میتونه خیلی بیشتر از این مقدار باشه.

 62. اگرم قرار باشه سالی 20 درصد بورس تهران سود بده که نمیده چه کاریه که بشینی پای سیستم خودت و اعصابتو خورد کنی خوب بذارش بانک هرچن بانک ها هم هیچ تعهدی برای برگشتن دادن اصل پول ندارن_ اگر قرار باشه باشه ادم ضرر کنه همون بهتر که خودش با دست خودش ضرر کنه تو فاراکس تا اینکه تو بازار کثیف حقوقی ها

 63. لعنت خدا به بورس تهران – تو فاراکس اگر ضرر کنی و سرمایه ات دود حداقل خودت اشتباه کردی ضرر کردی _ تو بورس تهران حقوقی بی شرافت سهمو بی دلیل چون زورش میرسه میفروشه و اتیش میزنه به سرمایه ات یا یه سهمو دوسال می بندن بی دلیل و مسخره بعدم با رنج منفی بازش می کنن که چی فقط خدا لعنتشون کنه_ یا حمله تروریستی میشه بورس سقوط میکنه یا ریس جمهور ونزولا میره اکراین بورس ایران سقوط میکنه ریال مادرید لیور پولو میبره بورس سقوط میکنه محمد صلاح مصدوم میشه بورس ایران سقوط میکنه بارسا قهرمان میشه بورس تهران سقوط میکنه فقط …. (رعایت ادب و خونسردی) تو بورس تهران

 64. من فک کنم بیشتر نظرات براساس تجربه اشخاصه ن واقعیت… من چندوقت پیش مصاحبه با یه ایرانی که تو بورس شیکاگو بود رو میخوندم انقد ضرر کرده بود که بعدش تونسته بود به سود برسه واقعیت این بازارها همینه…. اکثرا هم خانم ها با اینکه تعدادشون خیلی کمه موفق ترن… مرد ها ارزوی یه شبه پولدار شدن دارن و این زمین میزنتشون😏

 65. بورس تهران فوق العاده باند بازی هستش.
  بورس تهران اصلا تکنیکال پذیر نیستش.
  بورس تهران جالبه که بدونید حتی فاندامنتال پذیز هم نیستش چون اخبار به دفعات جعل میشه یا توسط عواملی که نمیخوام اسم ببرم شایعه پراکنی میشه :))
  بورس تهران ۹۰% به درد افراد میانسال میخوره که مقدار سرمایه ی بسیار زیادی دارن و نمیخوان توی بانک بزارن میزارن تو بورس روزی چند ساعت راجع به اقتصاد ایران حرف میزنن حوصله شون هم سرنمیره دور هم دم تابلوی بورس جمع میشن خسته هم نمیشن.
  .
  .
  در کل این حرفا رو زدم که بگم همینطور که میدونید که وقتی ایران در انواع زمینه های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، هنری و… ضعف داره و فلج و ناکارامد هست، بورسش هم جزوی از این سیستم و رویه ی ناکارامدشون هست به همین سادگی 🙂
  موفق باشین.

 66. سلام به همگی
  بازار فارکس یک بازار بسیار خطرناک هستش ولی جذاب.در صورتی که سابقه حداقل 2 سال ترید رو دارید می تونید به فارکس فکر کنید تازه.بسیار تکنیکال پذیر هستش.اصلا به حساب دمو اتکا نکنید.حساب دمو درسته کانلا مثل بازار با حساب واقعی هستش اما از لحاظ کنترل احساسات انسانی زمین تا آسمون فرق میکنه.3 چیز عامل موفقیت فارکس هستش:
  – مدیریت سرمایه
  – تکنیکال بسیار قوی
  – اخبار جهانی از سایت هایی مثل FX street یا investing.com
  موفق و پیروز و پر سود باشید

 67. سلام.دوستان چطوری و از کجا میتونم کار با نرم افزار متاتریدرو حرفه ای یاد بگیرم.جایی واسه آموزش وجود داره؟

 68. سلام متاسفانه اکثر کسایی که میان تو بازار فارکس میخوان با سرمایه کم یک شبه پولدار شن و بازار رو با قمارخونه اشتباه گرفتن.. ببینید دوستان بازار فارکس هم یه سرمایه گذاریه مثل همه سرمایه گذاری های دیگه..به نظرتون با یه سرمایه 500 دلاری بیرون چه کاری میتونین انجام بدین؟ اگه یه زمین بخرین بذارین کنار بعد از چند سال قیمتش رشد میکنه سود میکنین و اگه سود کنین چند درصد سود میکنین؟ به نظرتون کسی که بساز بفروش داره در سال چند درصد سود میکنه؟؟ باید به فارکسم به همین دید نگاه کنید به دید یک سرمایه گذاری بلند مدت.. اگر کسی بتونه در این بازار ماهی فقط 5 درصد سود کنه در سال میشه 60 درصد..به نظرتون یه بساز بفروش سالی 60 درصد سرمایش بازدهی داره؟ مشکل اینه که اکثر معامله گرها چون پولشون کمه حتی اگه برآیند خوبی هم داشته باشن چون به چشم نمیاد راضی نمیشن مثلا طرف میاد با 500 دلار در ماه 100 دلار سود میکنه درسته 100 دلار پول زیادی نیست اما برای یک سرمایه 500 دلاری میشه 20 درصد بازدهی در یک ماه؟؟ مشکل اینه که هیچ کس به درصد بازدهیش توجه نمیکنه و همه به میزان پولی که درمیارن توجه دارن..به این فکر کنین که اگه روزی پولتون بشه 500 هزار دلار اگه در سال فقط 60 درصد سود کنید میشه 300 هزار دلار..تنها رمز موفقیت تو این بازارم یک چیزه یه استراتژی ساده داشته باشین و فقط روی یک جفت ارز کار کنین..بهترین جفت ارز برای معامله هم یورودلاره و یکی از بهترین و ساده ترین استراتژی ها هم استراتژی ترکیب مکدی با مووینگ اوریج 50 و 100 هستش رو یک جفت ارز با همین استراتژی برید جلو و تمام سیگنالهاشو بزنین مطمئن باشید در بلند مدت موفق میشید به عنوان نکته آخر اگه بتونید توی این بازار روزانه یه طور میانگین فقط 10 پیپ بگیرید در پایان هر سال سرمایتون 10 برابر میشه یعنی با هزار دلار تو 3 سال میشه به عدد 1 میلیون دلار رسید..اینا که میگم رویاپردازی نیست و همش با حساب کتاب به دست اومده

  1. سلام ممنون از توضیح تون .امکانش هست که واسه افرادی که تازه وارد این برنامه میخان بشن راحت تر توضیحات رو بگید یعنی اصطلاحاتی که بکار بردین رو توضیح بدین در قسمتی که راهکار ارایه کردین ممنونم

  2. بسیار منطقی و جالب توضیح دادید.ممنون.خیلی دوست دارم از تجربیات شما بیشتر استفاده کنم ,اگر به من بگید چطوری میتونم بسیار خوشحال میشم.

  3. خودت چند درصد تونستی سود کنی؟ توی بورس ایران ماهی ۵ درصد هم کار سختیه، من ۲ سال بورس ایران کار کردم ولی یه سهم میخری یهو واسه ۶ ماه بسته میشه و اصلا اینقدر اوضاع سیاسی اقتصادی کشور خرابه که تحلیل تکنیکال جواب نمیده، سهام دارای بزرگ و اونایی که از اخبار محرمانه شرکت خبر میگیرن دزدی میکنن، اینجا میشه راحت ماهی ۵ درصد سود کرد؟

 69. سلام من ۵سال است در فارکس ترید میکنم
  میلیونها ترید داشتم تا الان یک بار نشده با حجم زیاد،چه متناسب با سرمایه ام باشه چه نباشه،سود بکنم و در کمترین زمان بیشترین ضررها رو متحمل شدم،اما با حجم کم مثلا با ۳۰۰۰$سرمایه یک الی۳دهم ترید کردم سود داشته وجالب اینجاس فقط شانسکی خرید یا فروش کردم اما حجمهای زیاد رو با کلی اخبار و بررسی و تحلیل انجام دادم ودر نهایت ضرر کردم
  به نظرم حجم کم که همون مدیریت سرمایه هستش تنها راه کسب سود در فارکس هستش

  1. سلام وقت بخیر
   دوست عزیز سیستم معملاتی شما کاملا علی پروینی بوده…فارکس با شانس اصلا همخونی نداره

 70. بازار فارکس خوبه به دلایل زیر :

  تکنیکال پذیری بالایی داره از نظر فنی چون هم مدت زمان زیادی هستش که وجود داره و هم اینکه تعداد معامله گرانی که در این بازار هستند بسیار زیاده هزاران و میلیونها نفر که از معامله گران خرد گرفته تا بانکها و شرکتهای بسیار بزرگ در حال معامله هستن و بازار رو به حرکت در میارن و الگوها و روندها رو ایجاد میکنن

  شناوری و نقد شوندگی بالا

  کارمزد یا وجود نداره یا خیلی کمه ( کارمزد , اسپرد و غیره)

  وجود لوریج یا همون اهرم مالیاتی که البته شمشیر دو لبست

  ۲۴ ساعته بودن

  دو طرفه بودن

  بروکرهای فارکس هم که امکانات خیلی زیادی دارن که روز به روز بیشتر و متنوع تر میشه مثل : افتتاح حساب آسان , ساپورت خوب که اکثرا بخش فارسی زبان هم دارن , مسابقات متنوع , حساب های مختلف و خیلی امکانات دیگه که بروکرهای داخلی ندارن میتونید مطالعه کنید.

  و امکانات دیگه ای که الان حضور ذهن ندارم.

  هیچ کدوم از اینها در بورس تهران وجود نداره.

  از نظر ساپورت و این جور چیزها هم که الان همه بروکرهای فارکس بخش فارسی دارن و هر روز هم زنگ میزنن بیا حساب باز کن پیش ما که یه زمانی ۱۰ تا ۱۲ سال پیش از این خبرا نبود. نقل و انتقال پول هم مثل آب خوردن انجام میشه حتی راحت تر از بروکرهای داخل ایران. دیگه چی میخاید.

  فقط یک مساله اینکه این بازار به دلیل ماهیتش بسیار ریسکی هستش و کسانی که میخان وارد بشن و معامله کنن باید موارد زیر رو رعایت کنن تا بتونن در آینده معامله گر بشن و به سود برسن نه اینکه بدون یاد گرفتن شنا بپرن وسط اقیانوس و در دم خفه بشن :

  ۱. مفاهیم رو یاد بگیرن
  ۲. تحلیل تکنیکال رو یاد بگیرن و کار کنن
  ۳. مدیریت ریسک بلد باشن و تمرین کنن
  ۴. ۲ و ۳ رو در یک اکانت دمو تمرین کنن تا به اصطلاح دستشون بخوابه
  ۵. یک شغل داشته باشن برای درآمد و گذران زندگی
  ۶. مازاد درآمد رو که نیازی بهش ندارن رو وارد بازار کنن
  ۷. …

  1. سلام من خیلی دوست دارم وارد بازار فارکس بشم اما نمیدونم از کجا باید شروع کنم ، مخصوصا نمیدونه به چه بروکری میشه اعتماد کرد ، از داخل ایران چجوری میشه مدیریت حساب کرد .

   1. داداش من میگم وارد این بحث نشو کار هر کسی نیست میدونم چی فکر میکنی منم این فکرو میکردم یعنی همه این فکر میکنن که از بقیه باهوشترن ولی این بازار خیلی بازار عجیب غریبیه تمام سرمایتو از دست میدی نیا به این بازار من الان سه سال کار میکنم سود نکردم که هیچ بلکه تمام سرمایمم از دست دادم تو این بازار اونی که میگه من سود میکنم دروغ میگه شاید تو ایران انگشت شمار افرادی باشن که میتونن سود بکنن اینم بگم اوناهم همیشه سود نمیکنن شده که ضرر های بزرگی کردن یعنی به قول گفتی درجا زدنه و یا باخته یکی از دوتاس.

 71. سلام . هرچند بازار فارکس بسیار بسیار پر ریسک هست و اصلا به افراد تازه وارد پیشنهاد نمیشه اما خوب نمیشه از حق گذشت, جذابیتهای خاص خودش رو هم داره.

 72. ممنوع هست ولی قانونی مبنی بر غیر قانونی بودنش نیست.
  در هر حال ما که تریدمونو میکنیم چهار سال کالج خارج نرفتم که به خاطر حرف یه مشت آدم نادون کارمو بذارم کنار.
  قربان شما steven

   1. سلام آقای جهاندیده..ببخشید من تازه واردعرصه معاملات فارکس شدم جسارتا میشه راهنماییم بفرمایین که با چه استراتژی میتونم معامله کنم وموفق بشم…ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید..

 73. سلام
  باتوجه به ریسک بالای دربازارفارکس هستش
  بورس تهران بهتره
  دربازارفارکس اگرپلتفرم معاملاتی ازمایشی داشته باشدجهت خودسنجی بهتره
  لطفادراین زمینه راهنمای فرماید ممنون میشم

  1. سلام .درپلتفرم متاتریدر 5 و4حساب دمو میتونید باز کنید .من خودم یکی از تریدرهای فارکس هستم.
   منم هم عقیده هستم بادوست عزیزمون که گفت احساسات انسانی روباید کنترل کرد.
   اصلا مهم اینجاس که فارکس با قمار فرق داره.قمار قوی تراز ادم هست ونمیتونید درمقابلش خودتون رو کنترل کنید ولی فارکس روحتی تفننی هم روزی یه ساعت یا دوساعت یا دوروز یک بارهم میشه کارکرد
   استراتژی ها هم اسون نمیشه گفت ولی میشه اسون کرد .من اوایل شانسی میزدم اما بعدا یه جدولی رو از شش جفت ارز یورو ین دلارامریکا دلار استرالیا و پوند درست کردم ودرهفته پایین ترین نرخی روکه هرجفت میرفت رومینوشتم .کم کم همین شدقاعده ی بازی من با فارکس .که هروقت وارد میشدم به متاتریدر5که زبانش هم فارسیه دفترچه رومیذاشتم کنارم وقیمت هرجفت رو با داخل برنامه مقایسه میکروم.از همه ی این پنج ارز بلاخره یکیشون پایین ترازحدی بود که قبلا توی دفترچه نوشته بودم .یه ساعت با برنامه کلنجارمیرفتم وبعدمیرفتم سود رو ببینم پکرمیشدم ولی نمیفروختم .برنامه رومیبستم .ولی به الله قسم شده که حتی بعداز خریدم تافردا توی برنامه نرفتم وفردا که نگاه کردم کمه کم شش برار اون مبلغی رو که خرید زدم سود داشته .واقعا نه ازروی احساسات بلکه ازروی عقل ومنتق حرف میزنم ومیگم که فارکس عالیه وفوق کهکشانیه برای پولدارشدن .به یکباره توی دوز هفت هزار دلار سود میکنی اگر باعقل ومنطق سه یاچهار تا ارز رو از هرکدوم یک دلار بخری .اما تاکیید میکنم باعقل ومنطق واستراتژی .
   که استراژی که من گفتم بنظر خودم راحت ترینه وتا الان نمیگم ضرر نکردم اما سودم چندین برابراز ضررهای اولیم بوده که ازروی احساسات کردم

   پ.ن_فارکس فقط با عقل ومنتطق واستراتژی
   وبدوراز احساسات

   ومن الله توفیق
   Mazaherfatehi gmail

   1. حرفتون کاملا درسته.
    من بیشتر از نرم افزارهای پیش بینی استفاده میکنم.
    و حرفتون کاملا درسته.ی معامله ده دلاری زدم.شده ضرر
    گذاشتمش برا فردا وقتی باز کردم دیدم ۴۰دلار بهم سود داده.
    واقعا فورکس عالیه

   2. ببخشید میشه منم راهنمایی کنین‌استراتژی‌ داشته باشم؟من تازه کارم شانسی پیش بینی‌میکنم میشه‌ منم راهنمایی کنین؟دوستانی که از تکنیکال حرف میزنید خواهشا بگید اینا یعنی‌چی؟؟؟

    1. دوستانیم که درباره بروکر های فارکس و باینری سوال داشتند بهترین بروکر که هم فارکس و باینری رو باهم ارائه میده الپاری هستش که من خودم از تمام بروکر ها بیشتر قبولش دارم و برداشت های زیادی هم ازش داشتم خیلی راحت هم حسابتون با یه کارت ملی وریفای میشه و نکته بهتری که داره واریز برداشت ریالیش هستش…

  2. بله فارکس
   بخش دوم هم داره که میتونید سرمایه ای ک برای تمرین بهتون میده رو بین سه هزارتا تا ی میلیون انتخاب کنید و خیلیم عالیع

  1. سلام به نظر من بورس ایران برای افرادی خوب هستش که سرمایه زیادی داشته باشن افرادی که سرمایه کم دارند باید در بازار های فارکس و غیره اون سرمایه رو رشد بدن و همون سرمایه رو وارد بورس تهران کنند

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

 • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
 • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
 • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
 • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.

مطالب مرتبط

بورس لندن؛ آنچه باید از این بازار اوراق بهادار بدانید

بورس اوراق بهادار لندن همان‌طور که از اسم آن نیز پیداست، یک بورس معتبر بین‌المللی واقع در شهر لندن کشور انگلستان است. در آوریل 2018، بورس اوراق بهادار لندن دارای…
بیشتر بخوانید

پرفکت‌‌مانی (Perfect Money) چیست و نحوه کار با آن چگونه است؟

آیا از نحوه عملکرد پرفکت‌مانی چیزی می‌دانید؟ با ما همراه باشید تا در این مقاله به تمامی پرسش‌هایتان پاسخ دهیم. پرفکت‌مانی چیست؟ پرفکت‌مانی (با آدرس سایت perfectmoney.is) یک سیستم پرداخت…
بیشتر بخوانید