3 کلید طلایی موفقیت در کسب و کار اینترنتی و کسب در آمد خودکار

ناگفته های موفقیت در بیزینس اینترنتی

سایت شما یکی از رسانه‌هایی است که پیام کسب و کارتان را به جهانیان معرفی می‌کند.

برای موفقیت در تبلیغات و بازاریابی اینترنتی باید با اصول این کار آشنا شوید.

وب سایت‌ها با انگیزه ها و دلایل متفاوتی ساخته می‌شوند. اگر هدف کسب و کار اینترنتی شما افزایش فروش و توسعه کارتان است، این سایت باید حداقل سه کار مهم را بخوبی انجام دهد.

عناوین مطلب:

حال به این سه مورد می پردازیم.

۱- ثبت کردن نام و اطلاعات مشتریان احتمالی

اولین و مهمترین هدف وب سایت، آن است که اطلاعات تماس علاقه مندان را جمع آوری نماید.

برای اینکار یک محصول یا اطلاعات با ارزش برای بازدید کنندگان تهیه کنید. مثلاً گزارشی رایگان در زمینه کسب و کار شما. سپس بازدید کنندگان را متقاعد سازید که نام، ایمیل و مشخصات خود را در فرمی پر کنند، تا بتوانند به این محصول رایگان دست یابند.

برای رسیدن به این هدف از عنوانی جذاب استفاده کنید، عنوان باید یکی از بزرگترین علاقه ها و یا مشکلات بازدیدکننده را مورد هدف قرار دهد.

بطور مختصر توضیح دهید شما که هستید، چگونه می توانید به مشتری کمک کنید و به آنها پیشنهاد دریافت محصولی رایگان را بدهید.

جزئیات محصول رایگان را نیز در چند خط توضیح دهید. با صفحه تبلیغ محصول رایگان طوری رفتار کنید که گویا این محصول پرسودترین محصول شماست. متن تبلیغاتی حرفه‌ای را تهیه کنید. بازدید کننده پس از تکمیل فرم و دادن اطلاعات تماس باید به صفحه دیگری هدایت شود که در آن بطور واضح، نحوه دسترسی به اطلاعات داده شده بیان شود.

معمولاً هاست خریداری شده، امکان ارسال ایمیل اتوماتیک را دارد. به این امکان Autoresponder می‌گویند.

از این امکانات استفاده کرده و با فاصله زمانی ۲-۳ روز، چند ایمیل بفرستید و اطلاعاتی مفید به بازدید کننده بدهید و در ایمیل‌های ششم و هفتم می‌توانید محصول خود را معرفی نموده و از بازدید کننده بخواهید آنرا خریداری نماید.

۲- فروش محصولات و خدمات

صفحه محصول خود را به صفحه تبلیغاتی قدرتمندی تبدیل کنید.

تمام دلایل لازم را به بازدیدکننده بدهید تا محصول را خریداری نماید.

در صفحه محصول به ذکر مشخصات محصول بسنده نکنید. بلکه همانطور که برای دوست خود توضیح خواهید داد، این محصول چگونه زندگی او را متحول خواهد ساخت، اطلاعات کامل و توضیحات لازم را بنویسید.

در صفحه محصول، توصیه هایی از مشتریان راضی قرار دهید و نظرات آنها را بنویسید. حداقل یک عکس و در صورت امکان چندین عکس از محصول را در این صفحه بگنجانید.

مدتی است سیستم پرداخت اینترنتی از طریق درگاه‌های پرداخت آنلاین راه اندازی شده است، شما می توانید با ارائه مدارک لازم، قرار دادی منعقد کنید و به مشتریان سایت این امکان را بدهید که با کلیک یک دکمه به سایت بانک رفته پرداخت خود را بصورت آنلاین انجام داده و خرید را نهایی سازند.

اکنون کارت‌های بانکی و خرید اینترنتی رشد قابل توجهی داشته، پس هم اکنون اقدام کنید و سیستمی راه اندازی کنید تا از این موقعیت بی نظیر بهترین استفاده را بکنید.

۳- با وب‌سایت کسب و کارتان را به رسانه‌ها معرفی کنید

در سایت خود صفحه‌ای را به رسانه‌ها اختصاص دهید.

در آن صفحه اطلاعات مختصری از خودتان، کسب و کارتان، عکس محصولات با کیفیت چاپ و … را قرار دهید و کار را برای رسانه‌هایی مانند نشریات، روزنامه ها و … آسان کنید تا شاید خبری در مورد شما چاپ کنند.

همچنین می‌توانید آمادگی خود را برای مصاحبه با نشریات اعلام کنید و فرمی قرار دهید تا افراد علاقه‌مند به مصاحبه با شما آنرا پر کنند.

مدتی است که امکان پرداخت آنلاین با کارت‌های بانکی عضو شتاب فراهم شده است. کافی است با یکی از بانک‌های ارائه دهنده گذرگاه پرداخت اینترنتی قرارداد ببندید و از برنامه نویس سایت بخواهید کد لازم را به سایت‌تان اضافه کند.

کاربران براحتی می‌توانند به وب سایت شما مراجعه کرده و محصولات را خریداری کرده و پرداخت را بصورت آنلاین انجام دهند.

تا اینجای کار نیمی از معامله انجام شده است، یعنی مشتری محصولی را سفارش داده و مبلغ آنرا پرداخت کرده است. حال نوبت شماست که محصول موردنظر را آماده کرده و برای مشتری بفرستید. آماده کردن محصول و ارسال آن برای مشتری با خود مشکلاتی به همراه دارد و زمانی معامله به پایان می‌رسد که محصول به دست مشتری برسد.

این نوع کسب درآمد، خودکار یا اتوماتیک نیست. یعنی مثلا اگر یک هفته به مسافرت بروید، کسب و کار شما با مشکل مواجه می‌شود. البته من هنگام مسافرت تعدادی از محصولات را با خود به همراه دارم و سفارشات را حتی در هنگام مسافرت ارسال می‌کنم.

ولی حالت بسیار ایده‌آل‌تری وجود دارد و آن هم تولید و فروش محصولات دیجیتال است. فروش محصولات دیجیتال در جهان به روندی با رشد غیرقابل تصور تبدیل شده است. محصولات آموزشی بهترین گزینه هستند. اگر در زمینه ای خاص اطلاعات یا مهارت باارزشی دارید می توانید به راحتی آنرا به درآمد تبدیل کنید.

نکته قابل توجه آن است که فروش نسخه الکترونیکی کتاب‌ها در حال پیشی گرفتن از فروش نسخه کاغذی است.

چرا مشتری کتابی الکترونیکی می‌خرد در صورتی که می تواند همان کتاب را به صورت چاپ شده بخرد.

راز موفقیت فروش محصولات دیجیتال در تحویل سریع آنها است.

غالب خریدهای محصولات دیجیتال در ساعات ۱۰ شب تا ۱ نیمه شب انجام می شود. در این ساعات معمولا کاربران اینترنتی به دنبال اطلاعات مورد علاقه خود می‌گردند و با برخورد به موردی جالب توجه معمولا حاضر نیستند تا روز بعد صبر کنند تا کتاب را از کتابفروشی بخرند.

این مخاطبان با وسوسه‌ای بزرگ روبرو هستند. پرداخت خود را بصورت آنلاین انجام دهند و در همان لحظه کتاب را دانلود کنند!

سوالی که شاید برای بسیاری از مبتدیان پیش آید آن است که چرا افراد باید برای بدست آوردن اطلاعات پول بپردازند، در حالی که می توانند در هر زمینه اطلاعات رایگان غیر قابل تصوری پیدا کنند. نکته در همین است که حجم اطلاعات موجود در هر زمینه به مقدار عجیبی زیاد است.

بنابرین یافتن اطلاعات کابردی کار آسانی نیست!

افراد وقت کافی برای خواندن صدها صفحه اطلاعات و طبقه بندی آن ندارند. درست مانند آن است که شخصی را به صرف غذای رایگان در رستوران دعوت کنیم و جلوی او یک منوی هزار صفحه ای شامل ۱۰ هزار غذا قرار دهیم تا او انتخاب کند. مطمئنا انتخاب کار وقت گیر و سختی خواهد بود.

راز موفقیت محصولات آموزشی در ارائه اطلاعات با حجم کم و کاملا کاربردی است. درست است که اطلاعات به رایگان در اختیار همه است. ولی بسته بندی اطلاعات به صورت قابل استفاده و مفید، کار بسیار باارزشی است و همواره مشتریان خود را دارد.

محصولات آموزشی پرفروش اطلاعات جدید و فوق العاده ارائه نمی دهند، بلکه همان اطلاعات موجود را بطور منظمی طبقه بندی می کنند و در اختیار علاقه مندان قرار می دهند و خریدار می تواند در کمترین زمان به اطلاعات دلخواهش دسترسی پیدا کند.

بنابرین یک محصول آموزشی با حجمی معقول بسازید. بهترین گزینه برای شروع کار می تواند یک کتاب الکترونیکی ۲۰ تا ۳۰ صفحه ای باشد.

مشتری به وب سایت شما مراجعه می کند و به کتاب الکترونیکی شما علاقه مند می شود. قیمت آن هم طوری است که وسوسه خرید را بیشتر می کند. با کارت بانکی خود پول را پرداخت می کند و پس از پرداخت موفقیت آمیز به صفحه دانلود محصول هدایت شده و کتاب را دانلود می کند. معامله انجام شد! شاید در زمان معامله شما در خواب باشید و یا در مسافرتی تفریحی!

بله می توانید هر روز پس از بیدار شدن حساب بانکی خود را کنترل کنید تا ببینید چقدر به موجودی آن اضافه شده است. البته دقت کنید که فقط فرایند فروش خودکار است و به خودی خود انجام می شود، ولی بسیاری از کارهای لازم باید به صورت روزانه و توسط شما انجام شود: کارهایی مانند بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو، تبلیغات اینترنتی و غیر اینترنتی برای افزایش بازدیدکننده، پاسخ به سوالات بازدیدکنندگان از طریق ایمیل و …

ولی بهرحال رویای کسب درآمد اینترنتی خودکار به حقیقت پیوسته است!

منبع: مدیرسبز، آموزش بازاریابی و مدیریت

آیا این مطلب مفید بود؟
‌بله‌‌خیر‌

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
blankثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره
blank

0 0 رای
به مطلب امتیاز دهید:
اشتراک
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه‌ها

مطالب مرتبط

blank

در بورسینس از 10 سال گذشته تاکنون، تلاش ما این بوده به شما کمک کنیم:

 • ترید و سرمایه‌گذاری اصولی را شروع کنید
 • ارزش پول‌تان را در برابر تـورم حفظ کنید
 • از سرمایه‌تان برای کسب سود بیشتر استفاده کنید
 • سرمایه‌گذاری موفق‌تری داشته باشید

درباره بورسینس بیشتر بخوانید 

blank
0
از دیدگاه‌ شما استقبال می‌کنیمx