در بازار آتی سکه در طول روز چند بار می‌شود موقعیت‌های خرید و فروش گرفت؟

بازار معاملات اتی

سوال : در بازار آتی سکه در طول روز چند بار می‌شود موقعیت های خرید و فروش گرفت؟ آیا به محض اینکه قردادی را آفست می‌کنیم حساب کاربری ما همانند بورس پر می‌شود یا اینکه به میزان موجودی خودمان تنها یک بار می‌توانیم موقعیت خرید و فروش داشته باشیم؟

✅جواب : محاسبه سود و زیان مشتری در آتی بلافاصله پس از پایان بازار انجام می‌شود، یعنی در طول یک جلسه معاملاتی موجودی مشتریان تغییر نمی‌کند و چنانچه در ابتدای بازار موجودی کافی برای انجام یک معامله در اختیار داشته باشید می‌توانید صرف نظر از سود یا زیان به تعداد نامحدود در طول آن جلسه معاملاتی اقدام به اتخاذ موقعیت و بستن آن کنید بدون آنکه موجودی شما در طول آن جلسه معاملاتی تغییر کند. اما بلافاصله پس از پایان بازار و انجام عملیات تسویه کلیه سود و زیانی که در معاملات آن روز کرده اید به حساب شما منظور خواهد شد.

مطلب مرتبط :  راهنمای شروع در بازار آتی سکه

به عبارت دیگر ، شما می‌توانید با توجه به موجودی حساب خود موقعیت خرید یا فروش اخذ فرمایید. فرض کنید که در حساب خود به اندازه دو موقعیت موجودی دارید با فرض آنکه در ابتدای روز موقعیتی نداشته اید، شما میتوانید دو موقعیت خرید (فروش) اخذ کرده و در همان روز دو موقعیت را ببندید و شما میتوانید این فرآیند را چندین و چند بار  بدون محدودیت در آن روز انجام دهید.

دقت فرمایید که مقدار سود و زیان و کارمزد معاملات شما در پایان جلسه معاملاتی و دوره تسویه روزانه به حساب شما اعمال می‌شوند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.