6 دلیل مهم برای خرید بیمه عمر

چرا بیمه عمر و سرمایه گذاری

بسیاری از افراد یا با توصیه اطرافیان یا از طریق مشاهده تبلیغات و سایر محرک‌ها، تصمیم می‌گیرند بیمه عمر خریداری کنند ولی هنوز در شک و تردید هستند که با وجود شرایط خاصی که در ایران وجود دارد، مانند بی‌ارزش شدن پول در آینده و تورم بالا، آیا خرید بیمه عمر عاقلانه است؟ بیمه عمر چه مزایایی دارد؟ چرا مردم بیمه عمر می‌خرند و با وجودیکه بسیاری از افراد از بیمه تامین اجتماعی بهره‌مند شده‌اند، دلایل خرید بیمه عمر توسط این عده چیست؟

در ادامه این مطلب از بورسینس به 6 دلیل مهم برای خرید بیمه عمر اشاره می‌کنیم، دلایلی که شاید برای تصمیم‌گیری در خصوص خرید بیمه عمر یا عدم خرید آن به شما کمک کند.

1 – بهره‌گیری از اثر مرکب

در صورتی که شما ماهیانه 200 هزار تومان را در حسابی با سود سالیانه 18 درصد بگذارید و البته سود آن را برداشت نکنید، پس از سی سال در حدود سه میلیارد تومان سرمایه خواهید داشت، بدون هیج زحمتی.

این معجزه ی سود مرکب است. این اصلی است که ثروتمندان به کار می گیرند تا ریال‌های آنها شروع به زاد و ولد مضاعف کنند. مجموع پولی که شما در این سی سال کنار گذاشته اید 72 میلیون تومان است اما این معجزه‌ی ریاضی آن را به حدود سه میلیارد تومان تبدیل کرده است.

عاملی که بیمه عمر را منحصر به فرد می‌کند، اثر مرکب آن است. بدون اینکه مشکلی و نگرانی برای شما ایجاد کند با کمترین پس انداز و حتی با پس انداز مبلغ ماهیانه 100 هزار تومان، در زمان بازنشستگی سرمایه در حدود 3 میلیارد تومان داشته باشید.

مطلب مرتبط: فرمول سود مرکب را اینجا بخوانید

2 – امکان دریافت وام بدون ضامن

تابه‌حال شاید برایمان پیش آمده باشد که نیاز ضروری به پول داشته باشیم و تصمیم بگیریم راه‌های مختلف را برای جور کردن آن امتحان کنیم. قطعاً یکی از اولین گزینه‌ها وام گرفتن است؛ ولی همان‌طور که می‌دانید دریافت وام از بانک‌ها یا مؤسسات اعتباری فرآیند طولانی دارد، به ضامن و وثیقه نیاز دارد و ممکن است نتواند نیاز ما را به‌موقع برآورده کند. اینجا است که بیمه عمر می‌تواند به ما کمک کند. اگر بیمه عمر و سرمایه‌گذاری داشته باشیم می‌توانیم از این بیمه بدون نیاز به ضامن یا وثیقه وام دریافت کنیم.

بنابراین، در طول مدت بیمه نامه با افزایش پس‌انداز خود می‌توانید از وام هم بهره‌مند شوید بدون نیاز به ضامن و تنها از طریق اعتبار که کسب کرده‌اید.

3 – بهره‌مندی از پوشش‌های بیمه‌ای

می‌توانید از پوشش‌های بیمه‌ای از جمله پرداخت هزینه بیمارستانی در اثر خادثه و پوشش بیماری‌های پرهزینه (خاص) بهره مند شوید. پوشش دیگر پوشش از کار افتادگی و مستمری است.

زمانی که به برخی از افراد بیمه عمر پیشنهاد می‌شود، می‌گویند ما چند سال است بیمه تامین اجتماعی داریم و بازنشسته هم می‌شویم ولی قافل از این هستند که اگر خدای ناکرده یک هفته بعد شرایطی برای آنها به وجود آید که از کار افتاده شوند تنها یک ششم حقوق عادی خود را دریافت خواهند کرد.

یا مثلا شرایط دیگری را در نظر بگیرید فردی دو فرزند دارد و 10 سال تامین اجتماعی دارد در صورت فوت چه اتفاقی خواهد افتاد؟ تنها یک سوم حقوق برای دو فرزند و همسر شما باقی خواهد ماند. پس اگر شما بیمه تامین اجتماعی و یا خدمات درمانی دارید، بیمه عمر به مانند یک بیمه تکمیلی است که می تواند پشتیبان شما از زمان شروع قرارداد تا پایان قرارداد باشد.

4 – زندگی با آرامش بیشتر

بیمه نامه عمر در صورتی که توسط یک شرکت مطمئن به فروش رسیده باشد و کارشناس فروش شرکت هم اطلاعات قرارداد را به درستی به خریدار منتقل کرده باشد، بعد از تولید برای دارنده یک آرامش ایجاد می کند و تاثیر این آرامش حتی به اعضای جامعه هم منتقل می شود. چرا که خریدار می داند با هزینه کردن بخشی از درآمد ماهانه یا سالانه خود خطرات زندگی خود را تحت پوشش قرار داده است و بعد از سپری شدن این دوران می تواند به یک اندوخته نسبتا قابل ملاحظه دست پیدا کند. هر چند خرید بیمه نامه در یک تقسیم بندی کلی برای افراد مسن و جوان مزیت های مختلفی را به همراه می آورد، اما فصل مشترک این مزیت برای هر دو گروه دست یابی به خواسته هایی است که هنگام خرید بیمه نامه مدنظر داشته اند.

5 – تامین هزینه‌های زندگی در هنگام بازنشستگی

آیا تا بحال برای تامین مالی ایام بازنشستگی فکر کرده‌اید؟ آیا مایل نیستید علاوه بر حقوق بازنسشتگی و پاداش‌های پایان خدمت، سرمایه یا مستمری به عنوان مکمل آن داشته باشید؟ برای تامین آتیه فرزندانت‌ان و فراهم آوردن سرمایه‌ای مناسب برای آنان چه برنامه‌ای دارید؟

بیمه عمر می‌تواند با پرداخت مبلغی بصورت ماهانه، در هنگام بازنشستگی، هزینه‌های زندگی‌تان را پوشش دهد و مانع سربار بودن شما نزد خانواده باشد.

مطلب مرتبط: 8 توصیه برای بازنشسته شدن به سبک ثروتمندان

6 – حفظ ارزش مبالغ پس‌انداز شده

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری این امکان را برای شما فراهم آورده است که با پس‌انداز مبالغ اندک، ضمن استفاده از پوشش‌های بیمه‌ای و کاهش تبعات سنگین حوادث و اتفاقات ناگوار زندگی، امکان سرمایه‌گذاری حق‌بیمه‌های پرداختی فراهم گردد تا بدین ترتیب ضمن حفظ قدرت خرید پس‌اندازها، سرمایه‌ای مطمئن و مناسب برای استفاده شما و یا دیگر اعضای خانواده تشکیل گردد.

دریافت سود تشویقی در صورت پرداخت حق‌بیمه زودتر از تاریخ سررسید نیز در برخی شرکت‌ها وجود دارد. در این حالت در صورتی که حق بیمه قبل از سر رسید پرداخت شود، علاوه بر سود تضمینی به نسبت روزهایی که حق بیمه زودتر واریز شده سود بیشتری پرداخت خواهد شد.

اگر شما نیز دلایل دیگری برای خرید بیمه عمر می‌شناسید در بخش دیدگاه بنویسید.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

11 نظر
 1. سلام ممنون از سایت خوبتون برای خرید بیمه عمر که سرمایه گذاری بلند مدتی هست و اتفاقات سیاسی و اقتصادی زیادی ممکنه پیش بیاد شما کدوم بیمه رو پیشنها د میکنید دولتی یا خصوصی
  که بیمه دولتی ایران هست بقیه خصوصی که البته کاملا خصوصی نیستن بجز رازی لطفا نظرتون رو فرمایید

  1. سلام، خواهش میکنم
   نظرات خیلی زیادی در مورد اینکه کدوم بیمه بهتره وجود داره و هرکس عقیده خودش رو میگه
   از جنبه های مختلف باید بیمه ها رو بررسی کرد و فکر میکنم انتخاب بیمه عمر بستگی به انتظارات شخص داره که از شرکت بیمه موردنظر چه انتظاراتی داشته باشه و چه ویژگی هایی مدنظرش باشه.
   من مدتی در مورد اینکه کدام بیمه مناسب تر هست تحقیق کردم ولی در نهایت به نتیجه ی خاص و مشخصی نرسیدم.

 2. بیمه کلا در ایران یعنی کلاهبرداری یعنی چاق کردن سرمایه دار یعنی واداشتن مردم به مصرف گرایی
  سرمایه گذاری در بانک ده برابر بیمه سود دارد
  سرمایه گذاری در ملک 7 برابر بیمه سود دارد
  تو این مملکت که دست و پای تولید رو بستن اگه بتونی کار و تولید کنی 20 برابر بیمه سود داری
  شما همین پولهای کمی که به بیمه میدهید سرمایه گذاری کنید می تونید تو آینده هر هزینه اضافی اعم از درمانی آموزشی تفریح و …. رو بدهید.

 3. سلام درخصوص بیمه عمر که بهتر است آنرا بیمه زندگی وسرمایه گذاری نام ببریم باید عرض کنم اولا اینکه ما مجبوریم خودروی شخصی خودرو بیمه شخص ثالث نماییم واکثرا از بیمه بدنه نیز استفاده می کنیم .اکثرا منازل خود را نیزبیمه می نماییم .این عمل نوعی آرامش به انسان می دهد که خدا نکرده در صورت بروز حوادث پشتوانه پرداخت خواهیم داشت.اولا اینکه آیا ارزش خودمان و فرزندانمان به اندازه خودرو یا منزل شخصی نمی باشد که خودمان و فرزندانمان را بیمه نمی کنیم.ثانیا انسان یا باید به اندازه ای پشتوانه مالی داشته باشد یا سرمایه گذاری بلند مدتی انجام داشته باشد مثلا یک قطعه زمینی ارزشمند برای آینده فرزندانش خریده باشد که دیگر نیازی به بیمه زندگی و سرمایه گذاری نداشته باشد.بنظر می رسد برای کسانیکه پشتوانه مالی یا امکان سرمایه گذاری کلان درحال حاضر را ندارند بهترین گزینه خرید بیمه زندگی و سرمایه گذاری با صرف هزینه های کم می باشد ممنون.

 4. سلام
  ایا با تورمی که در ایران وجود وجود دارد . خرید بیمه عمر در ایران را صحیح میدانید…؟
  3میلیاردی که فرمودید در حال حاضر کم پولی نیست اما 30سال بعد چه مقدار قدرت خرید خواهد داشت؟…
  اگر معایبی در بیمه های عمر وجود دارد توضیح دهید
  بین بیمه های عمری ک وجود دارد کدام شرکت را توصیه میفرمایید؟

  1. سلام. واقعا نمیشه پاسخ قطعی داد، چون به ارزش پول ملی در آینده بستگی داره.
   مهمترین عیب بیمه عمر اینه که شما فرمودید، ممکنه پولی که در آینده از بیمه میگیرید قدرت خرید بالایی نداشته باشه.
   خیلی ها با افت ارزش پول در سال اخیر، احتمالا از بیمه عمر ناامید میشن ولی به نظر من باید آینده بلندمدت رو در نظر گرفت.
   توصیه خاصی بین شرکتها ندارم.

 5. سلام.اقای جهاندیده بزرگوار.تشکر از ارسال توصیه ها وراهنمایی های قشنگتان(سپاس فراوان)

 6. سلام و خسته نباشید مدیران سایت بورسینس
  می خواستم بدونم چطور باید بیمه عمر رو خریداری کرد آیا به صورت سهام می باشد و باید از طریق سایت خاصی خریداری کنیم ؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

 • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
 • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
 • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
 • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.