احتمال عدم حفظ حمایت ۱۰,۰۰۰ دلاری و حرکت قیمت به سوی شکاف بورس کالای شیکاگو

بازار بیت کوین اندکی متزلزل به نظر می‌رسد و احتمال دارد طی یک تا دو روز آینده، قیمت زیر سطح 10,000 دلار نزول کند. اما بعد از آن، چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

هفته گذشته، بازار بیت کوین شاهد فروشی گسترده بود و برترین ارز دیجیتال 10 درصد از ارزش خود را از دست داد. همچنین، سایر ارزهای دیجیتال ضعف بیشتری نشان دادند، تا حدی که اتر کاهش قیمتی 30 درصدی را تجربه کرد.

علاوه بر این، بازار سهام و کالاها نیز دچار افت شده است و بازار بورس نزدک (Nasdaq) نیز هفته سرخ‌رنگی را پشت سر گذاشته است. در حال حاضر، گام بعدی برای بازارها، یافتن ساختاری برای شناسایی کف قیمت است.

عملکرد روزانه بازار رمزارز. منبع: Coin360

نمودار روزانه بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت این ارز دیجیتال در محدوده مقاومت قبلی، یعنی 10,000 دلار، در حال نوسان است. این محدوده مقاومت پس از هاوینگ ماه مه (اردیبهشت) و هنگامی‌که بیت کوین در حال نوسان بود، شکل گرفت.

نمودار یک‌روزه بیت کوین-دلار. منبع: TradingView

بدیهی است که اکنون و پس افت ناگهانی بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال، محدوده پیشین حمایت بیت کوین در 11,100 دلار از دست رفته است. با این همه، همانطور که نمودار نشان می‌دهد، چنین افتی دور از انتظار نبود.

هیچ منطقه حمایت مشخصی بین 10,000 و 11,100 دلار دیده نمی‌شود؛ بنابراین، بعید نیست که این سطح شکسته شده و قیمت تا 10,000 دلار عقب بنشیند.

شکاف پرنشده قراردادهای آتی بورس کالای شیکاگو (CME)

نمودار چهارساعته قراردادهای بیت کوین در بورس کالای شیکاگو. منبع: TradingView

در نمودار بورس کالای شیکاگو، هنوز شکاف بازی بین 9,600 تا 9,900 دلار قابل مشاهده است. این شکاف‌ها اغلب پر می‌شوند و این استدلال که کف قیمت را می‌توان احتمالاً در سطح 9,600 دلار تعیین کرد، منطقی به نظر می‌رسد.

توجه: هر هفته 2 تا 3 بار تحلیل‌ تکنیکال 10 ارز دیجیتال برتر در بورسینس ترجمه و منتشر می‌شود. جدیدترین تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال را در این دسته بخوانید.

راهنمای سایت‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال:

با این حال، همانطور که نمودار نشان می‌دهد، اگر قیمت بیت کوین در طول هفته دچار ضعف شود، ممکن است شکاف بالقوه جدیدی در بورس کالای شیکاگو شکل بگیرد.

روز جمعه، قیمت بیت کوین در قراردادهای آتی بورس کالای شیکاگو، در سطح 10,625 دلار بسته شد. بنابراین، اگر قیمت روز یک‌شنبه زیر سطح 10,625 دلار باز شود، احتمال ایجاد شکافی جدید در بورس کالای شیکاگو وجود دارد؛ این شکاف بالقوه می‌تواند زمینه‌ساز حرکتی صعودی باشد.

چه در انتظار قیمت بیت کوین است؟

در این مرحله، ممکن است قیمت در کوتاه‌مدت به کف خود برسد و سپس صعود جدیدی را آغاز کند.

با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا این آخرین کف قیمت برای اصلاح اخیر بیت کوین است یا خیر. در هر صورت، با توجه به نمودارهای کنونی، می‌توان به چند سناریوی مختلف دست یافت. طبق پیش‌بینی یکی از این سناریوها، احتمال دارد شکاف‌ قراردادهای آتی بورس کالای شیکاگو پر شود.

نمودار دوساعته بیت کوین-دلار. منبع: TradingView

با تکیه بر این سناریو، کف قیمت در محدوده این شکاف شکل خواهد گرفت؛ سپس، یک واگرایی صعودی می‌تواند تأییدکننده بازگشت کوتاه‌مدت قیمت باشد. در این محدوده، نقاط کلیدی سطح حمایت 9,600 دلاری است که باید حفظ شود و مقاومت 10,000 دلاری که باید بازپس گرفته شود.

اگر این سناریو اتفاق بیفتد، شکاف بورس کالای شیکاگو بسته و سطح حمایت 10,000 دلاری تأیید می‌شود؛ در این صورت، صعود مجدد به سطوح بالاتر محتمل‌تر از ادامه اصلاح نزولی خواهد بود.

سطوح جدید حمایت برای بیت کوین

با این حال، اگر شکاف بورس کالای شیکاگو مانعی بر سر افت قیمت نباشد، سطوح زیر باید به‌عنوان حمایت‌های بالقوه در نظر گرفته شوند.

نمودار یک‌روزه بیت کوین-دلار. منبع: TradingView

در صورت ادامه افت قیمت زیر 10,000 دلار و شکاف بورس کالای شیکاگو، سطوح بعدی حمایت در محدوده‌های 9,400 و 9,500 دلار و همچنین 8,800 و 9,100 دلار قرار می‌گیرند. در صورت حفظ این سطوح، جهش مجدد قیمت اتفاق خواهد افتاد.

در مجموع، بازارهای فعلی متزلزل به نظر می‌رسند و ساختار مشخصی در نمودارها دیده نمی‌شود؛ بنابراین، سرمایه‌گذاران بهتر است در معاملات خود محتاط‌تر باشند.

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
  • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
  • بدون نگرانی از تحریم
  • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
  • معاملات بیت‌کوین، اتریوم، ریپل، تتر و... در برابر ریال و دلار
شروع خرید و فروش

اگر مایل به مطالعه بیشتر درباره ارز دیجیتال هستید، پیشنهاد می‌کنیم کتاب "ارز دیجیتال، سیر تکامل طبیعی پول" را در اینجا دانلود کنید و بخوانید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

حفظ سطح کلیدی حمایت بیت کوین و تلاش قیمت برای تماس با ۱۰,۰۰۰ دلار

قیمت بیت کوین بالاخره حرکتی (رو به بالا) نشان داد و اکنون، احتمال تماس با سطح ۱۰,۰۰۰ دلار وجود دارد. طی چند هفته اخیر، نوسانات قیمت بیت کوین تقریبا صفر…
بیشتر بخوانید

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال – 2 ژوئیه، 12 تیر

در حال حاضر، ارز دیجیتال بیت‌کوین و چندین آلت‌کوین دیگر از کف‌های قیمتی خود بازگشته‌اند و این نشان می‌دهد انگیزه‌ی معامله‌گران همچنان خرید در هنگام افت قیمت است. بیت‌کوین (BTC)،…
بیشتر بخوانید

کاهش هزینه پریمیوم قراردادهای آتی بیت کوین بیانگر بی‌اعتمادی سرمایه‌گذاران به بیتمکس

صرافی بیتمکس (BitMEX) کماکان میزان نقدینگی و همچنین میزان قراردادهای مشتقه خود را در سطحی مطلوب حفظ کرده است. با این حال، این صرافی هنوز هم ممکن است تمام مشتری‌های…
بیشتر بخوانید

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال – 12 نوامبر، 22 آبان

  در حال حاضر ارز دیجیتال بیت‌کوین و چندین آلت‌کوین سیگنال‌هایی از شکست بالاتر از سطوح مقاومت‌شان    را نشان می‌دهند، که این بیانگر کنترل شرایط توسط گاوها است. Stanley…
بیشتر بخوانید

افزایش 315 درصدی تعداد قراردادهای اختیار معامله اتریوم و نقش سازمان‌ها

تعداد قراردادهای اختیار معامله اتریوم 315 درصد رشد داشته و به 158 میلیون دلار رسیده است. اکنون پرسش اینجاست که سرمایه‌گذاران قراردادهای مشتقه دیدگاهی صعودی به آینده بازار دارند و…
بیشتر بخوانید