افزایش احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۷ هزار دلار

بیت کوین اکنون قدرت بیشتری در مسیر صعودی پیدا کرده است و اگر طرفداران رشد بیت کوین بتوانند با افزایش فشار خرید، سطح 12 هزار دلاری را به حمایت تبدیل کنند، رسیدن به سطوح بالاتر امکان‌پذیرتر خواهد بود.

طی چند هفته گذشته، قیمت بیت کوین در بازه محدودتری نوسان داشته است؛ اما، با اعلام تخصیص 1 درصد از ذخایر نقدی شرکت اسکوئر (Square) به بیت کوین، روند قدرت لازم برای عبور از مقاومتی دیگر را به دست آورد.  

این شکست مقاومت باعث شد قیمت از 10,600 دلار به 11,500 دلار برسد که درواقع جهشی هزار دلاری طی چند روز است.

با وجود بهبود قابل‌ملاحظه قیمت، معامله‌گرها همچنان محتاط عمل می‌کنند زیرا از قدرت و اطمینانِ روند صعودی قیمت چندان مطمئن نیستند.

مقاومت‌های سرسخت در انتظار بیت کوین

نمودار یک‌روزه بیت کوین. منبع: TradingView

نمودار یک‌روزه بیت کوین نشان‌دهنده یک حرکت صعودی رو به بالا و به سمت مقاومت است. در این شرایط باید احتمال شکست محدوده مقاومت 12,000 تا 12,400 دلاری را بررسی کنیم؛ زیرا، در صورت شکست این مقاومت، موج قدرتمند دیگری در جهت پیش‌برد قیمت این ارز دیجیتال آغاز خواهد شد.

درحالی که اغلب سرمایه‌گذاران انتظار داشتند که بیت کوین به روند نزولی خود ادامه دهد، کاملاً عکس این جریان اتفاق افتاد. طی هفته گذشته، اخبار منفی بسیاری منتشر شدند اما هیچ‌کدام تأثیری بر قیمت بیت کوین نداشتند.

با این حال، آنچه بازار را تکان داد، اعلام تخصیص 50 میلیون دلاری ذخایر شرکت اسکوئر به بیت کوین بود. اندکی بعد از انتشار خبر، الگوی مثلث به سمت بالا صعود و از سطح 11,100 دلاری عبور کرد.

توجه: هر هفته 2 تا 3 بار تحلیل‌ تکنیکال 10 ارز دیجیتال برتر در بورسینس ترجمه و منتشر می‌شود. جدیدترین تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال را در این دسته بخوانید.

راهنمای سایت‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال:

نمودار شش‌ساعته بیت کوین. منبع: TradingView

این شکست مقاومت، باعث شد سرمایه‌گذاران در سرتاسر بازار رمزارز به خرید بیت کوین اشتیاق پیدا کنند. حرکت تعیین‌کننده‌تر، شکست مقاومت ساختار نوسانی و محدود فعلی است که در صورت عبور این قیمت از 12,000 دلار، اتفاق خواهد افتاد.

احتمال شکست این مقاومت در کوتاه‌مدت چندان زیاد نیست؛ زیرا، قیمت بیت کوین برای اولین بار به سمت این مقاومت پیش خواهد رفت و شکست مقاومت با یک حرکت بعید به نظر می‌رسد.

ساختار نوسانی و محدود بیت کوین: در آستانه آغاز چرخه صعودی

حرکات فعلی را می‌توان با شروع چرخه صعودی پیشین در سال 2016 مقایسه کرد.

نمودار یک‌روزه بیت کوین. منبع: TradingView

در اغاز چرخه صعودی پیشین، حرکات مشابهی مشاهده شد و روند پیش از آغاز حرکات سهمی، به‌شکلی به‌اصطلاح خسته‌کننده در محدوده‌ای باریک نوسان می‌کرد.

در سال 2015 و 2016، دوره‌ای شش‌ماهه با ساختار نوسانی محدود آغاز شد و بعد از آن، بیت کوین شاهد رشد قابل‌توجهی بود.

طی ساختارهای نوسانی، مقاومت‌های قبلی به‌عنوان حمایت تأیید می‌شدند و سپس نوسان، محدود به بازه‌ای باریک ادامه می‌یافت.

نمودار یک‌روزه بیت کوین. منبع: TradingView

همانطورکه نمودار نشان می‌دهد، روند با منطقه قبلی مقاومت در 10,000 دلار تماس داشت و آن را تأیید کرد. مانند گذشته، این تأیید منجر به صعود قیمت شد و منطقه حائز اهمیت بعدی در 12,000 دلار قرار گرفته است.

با این حال، از آنجا که ساختار فعلی مشابه حرکات سال 2016 است، عبور از مقاومت ممکن است اندکی به طول بینجامد.

به این ترتیب، اگر روند قیمت بتواند از 12,000 دلار بالاتر برود، حرکتی صعودی به سمت 17,000 دلار امکان‌پذیر خواهد بود. محدوده 17,000 دلار، سطح اصلی بعدی و مانع نهایی پیش از رسیدن به رکورد تاریخی جدید برای بیت کوین است.

سناریوی احتمالی بیت کوین

نمودار یک‌روزه بیت کوین. منبع: TradingView

یک سناریوی بسیار محتمل، ادامه حرکات نوسانی است، مشابه آنچه که پیش از این توضیح دادیم.

در این صورت، محدوده مقاومت بعدی بین بازه 12,000 تا 12,400 دلار مشاهده خواهد شد. شکست این مقاومت طی تنها یک حرکت بعید به نظر می‌رسد؛ به عبارت دیگر، احتمال تماس مجدد با سطوح پایین‌تر محتمل خواهد بود.

محدوده حیاتی برای ادامه روند کدام سطح است؟

نمودار یک‌روزه بیت کوین. منبع: TradingView

منطقه سبزی که بین 10,600 تا 10,850 دلار مشخص شده است، محدوده‌ای کلیدی محسوب می‌شود. اگر این سطح حفظ شود و این سناریو ادامه پیدا کند، بازار صعودی هنوز به رشد خود ادامه خواهد داد.

همانطور که پیش‌تر بحث شد، شکست و عبور از مقاومت 12,000 دلاری به‌معنای شروع موج جدیدی از حرکت صعودی به سمت ثبت رکوردهای جدید است.

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
  • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
  • بدون نگرانی از تحریم
  • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
  • معاملات بیت‌کوین، اتریوم، ریپل، تتر و... در برابر ریال و دلار

اگر مایل به مطالعه بیشتر درباره ارز دیجیتال هستید، پیشنهاد می‌کنیم کتاب "ارز دیجیتال، سیر تکامل طبیعی پول" را در اینجا دانلود کنید و بخوانید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

۴۱ درصد سود سالیانه بدون نیاز به رپد بیت کوین

سود و بازده امور مالی غیرمتمرکز فوق‌العاده زیاد است اما بازارهای قراردادهای اختیار معامله می‌توانند بازدهی با همین میزان برای افرادی فراهم کنند که مایل به ریسک‌پذیری هستند. طی 6…
بیشتر بخوانید

کاهش هزینه پریمیوم قراردادهای آتی بیت کوین بیانگر بی‌اعتمادی سرمایه‌گذاران به بیتمکس

صرافی بیتمکس (BitMEX) کماکان میزان نقدینگی و همچنین میزان قراردادهای مشتقه خود را در سطحی مطلوب حفظ کرده است. با این حال، این صرافی هنوز هم ممکن است تمام مشتری‌های…
بیشتر بخوانید

احتمال تأثیر سررسید قراردادهای مشتقه بیت کوین بر وضعیت کنونی بازار

داده‌های تاریخی نشان می‌دهند که بیت کوین پیش از سررسید قراردادهای آتی (futures) بورس کالای شیکاگو (CME) دچار 2.3 درصد افت قیمت می‌شود. اکنون و در آستانه سررسیدی دیگر، آیا…
بیشتر بخوانید

آیا بیت کوین دوباره از مرز ۱۰,۰۰۰ دلار پایین‌تر می‌رود؟

طی چند روز گذشته، قیمت بیت کوین در محدوده حمایت ۱۰,۰۰۰ دلار در حال نوسان بوده است. اما، آیا شکاف قراردادهای آتی بورس کالای شیکاگو (CME) نهایتاً با کندلی قرمز…
بیشتر بخوانید

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال – 6 اکتبر، 15 مهر

در حال حاضر معامله‌گران تلاش می‌کنند با حمله به سطوح مقاومت، یک حرکت جهت‌دار جدید را برای ارز دیجیتال بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها رقم بزنند. گزارش اخیر شرکت ARK Investment Management…
بیشتر بخوانید