سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین در ایران (برای تازه کاران)

سرمایه گذاری روی بیت کوین در ایران

سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین می‌تواند کمی ترسناک باشد؛ مخصوصا اگر مطالعات شما در این زمینه تنها به برخی مباحث ابتدایی و اولیه محدود شده باشد.

در واقع چه فرد با تجربه‌ای در سرمایه‌گذاری هستید و چه یک تازه‌کار، ورود به دنیای ارزهای دیجیتال و سرمایه‌گذاری روی آن ریسک‌های زیادی را برای شما به همراه دارد.

این موضوع به این دلیل است که ارزهای دیجیتال هیچ سازمان مرکزی‌ای ندارند که افراد و کاربران را راهنمایی کند یا از آنها پشتیبانی ویژه‌ای کند.

شایعات، اخبار دروغین و داستان‌های ترسناک کل اینترنت را فرا گرفته است و برای یک فرد عادی بسیار سخت است که واقعیات را از شایعات تشخیص دهد.

درست مانند تمام تجارت‌ها و کسب‌و‌کارهای دیگر شما نباید قبل از گرفتن تمام اطلاعات لازم قدم از قدم بردارید.

خیلی از سرمایه‌گذاران در بیت‌کوین که همه چیز خود را از دست دادند؛ معتقدند که خودشان تحقیقات لازم را انجام نداده‌اند. با پیش رفتن بر پایه شایعات و شنیده‌ها، مقصدی جز شکست نخواهید داشت.

خوشبختانه در چند سال اخیر تعداد مقالات مربوط به ارزهای دیجیتال چه به زبان فارسی چه به زبان انگلیسی رشد زیادی داشته است.

شما به راحتی می‌توانید اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کرده و جواب سوالات خود را بگیرید.

با مطالعه مستمر و زیاد می‌توانید موفقیت خود را در بازار ارزهای دیجیتال تا حد زیادی تضمین کنید. در این راه علاوه بر مطالعه سایت بورسینس می‌توانید از کسانی که سالهاست در دنیای ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند نیز کمک بگیرید.

تحقیق و مطالعه

چندین سال است که دنیا با مفهوم ارزهای دیجیتال آشنا شده است و واضح است که در طی این چند سال تغییرات زیادی روی آن‌ها انجام شده است.

شما به عنوان یک تازه کار حتما باید با مفاهیم و اصطلاحات موجود در دنیای سرمایه‌گذاری و رمزارزها آشنایی کامل داشته باشید.

لینک مرتبط: مفاهیم مرتبط با بلاک‌چین در واژه‌نامه بورسینس

به منظور این‌که یک سرمایه‌گذار موفق شوید، نیاز است که مقالات مربوط به بیت‌کوین و یا هر ارز دیجیتال دیگری را پیدا کرده و آن‌ها را بخوانید.

به این ترتیب کاملا متوجه خواهید شد که قدم در چه مکانی گذاشته‌اید و با چشم باز تصمیم خواهید گرفت.

لینک مرتبط: همه مطالب مرتبط با ارزهای دیجیتال

با داشتن اطلاعات کافی تصمیمات سرمایه‌گذاری بهتری می‌گیرید. ارزهای دیجیتال فرصت بسیار مناسبی برای جمع‌آوری و افزایش سرمایه است؛ اما این موضوع به این معنی نیست که ورود به بازار آن‌ها بدون ریسک است.

برای اینکه در طی مسیر به هیچ وجه سورپرایز نشوید، بهتر است نحوه کارکرد تکنولوژی بیت‌کوین را درک کنید.

مطلب مرتبط: بیت‌کوین دقیقا چیست؟

باید متوجه شوید که کل سیستم چگونه کار می‌کند. هدف از ایجاد بیت‌کوین چیست، چگونه به وجود می‌آید، چه تاثیری روی زندگی مردم دارد و یا نحوه ذخیره‌سازی بیت‌کوین‌ها در بلاکچین، عملکرد فناوری بلاکچین و کاربرد‌های آن را باید به طور دقیق بفهمید.

برای این موضوع به خواندن چندین مقاله در فضای مجازی بسنده نکنید.

با خواندن چندین مقاله نتیجه‌ نگیرید که همه چیز را در مورد بیت‌کوین می‌دانید. برای این کار بهتر است که یک مربی و راهنما در فضای ارزهای دیجیتال برای خود پیدا کنید.

این راهنما باید دارای تجربه زیادی در سرمایه‌گذاری بیت‌کوین بوده و قابل اعتماد و با دانش باشد. تا جایی که می‌توانید از او سوال بپرسید و تمام نقاط تاریک ذهنتان در مورد بیت‌کوین را روشن کنید. به این صورت می‌توانید مطمئن شوید که در یک فضای امن در حال سرمایه‌گذاری هستید.

در این راه به اخبار دروغین و شایعات به هیچ وجه توجه نکنید و برای به دست آوردن حقیقت و واقعیت ماجرا تحقیق زیادی کنید.

اگر به داستان‌های هیجان‌انگیز یک شبه پولدار شدن موجود در فضای مجازی اعتماد کنید؛ پول زیادی را از دست خواهید داد.

درست است که بیت‌کوین یک دنیای هیجان‌انگیز را به ما نشان می‌دهد و بارها یک شبه پولدار شدن کاربران آن‌ را دیده‌ایم؛ اما رویدادهایی نیز اتفاق افتاده که نشان می‌دهند بیت‌کوین فضایی گیج‌کننده و پرریسک برای تازه‌کاران و حتی افراد حرفه‌ای است.

قدم‌های اولیه

خوب بعد از مرحله اول حتما قصد دارید که سرمایه‌گذاری را شروع کنید؛ اما دانستن همه‌چیز در مورد بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال به این معنی نیست که می‌توانید کار خود را آغاز کنید.

ریسک در هر کسب و کاری وجود دارد و با توجه به ماهیت ارزهای دیجیتال این ریسک در این فضا بیشتر نیز هست. با توجه به این که رمزارزها هنوز در مراحل اولیه توسعه خود هستند؛ باید بسیار محتاط عمل کنید.

ریسک زیادی در سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین وجود دارد و با توجه به سابقه آن می‌توانید با این کار پول زیادی را به دست آورده و یا همه چیز را ببازید.

برای شروع با مبالغ کم کار خود را آغاز کنید و ببینید که چطور پیش می‌رود. به هیچ وجه تمام پول خود را روی بیت‌کوین سرمایه‌گذاری نکنید.

نکته مهم این است که با پول قرضی و یا پولی که مخصوص مخارج مهم است سرمایه‌گذاری را شروع نکنید.

دائما به دنبال قیمت‌های جدید بیت‌کوین نباشید و اجازه دهید که اخبار قیمت‌ها خودشان به گوش شما برسند.

زمان‌بندی و صبر دو نکته کلیدی در سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین است و هرگاه که تصمیم به کاری گرفتید نگذارید حرف‌های فردی دیگر روی شما و تصمیم‌تان تاثیر بگذارد.

دیدگاه مناسب

به طور ایده‌آل یک سرمایه‌گذار موفق تمام تخم‌مرغ‌های خود را داخل یک سبد نمی‌گذارد.

اگر می‌خواهید یک سرمایه‌گذار سود ده شوید؛ نباید تمام پول خود را روی یک ارز دیجیتال بخوابانید و بهتر است که از چند کوین مختلف استفاده کنید.

یکی از مزایای این روش این است که در صورتی که یکی از کوین‌های شما سقوط کرد؛ ممکن است که کوین دیگرتان به شما سود برساند و ضرر قبلی را جبران کند.

به جز بیت‌کوین می‌توانید مثلا روی ریپل (XRP)، اتریوم (Ether)، لایت‌کوین و… سرمایه‌گذاری کنید.

سرمایه‌گذاری به صورت مساوی روی ارزهای مختلف، ریسک شما را کاهش می‌دهد.

با این حال، باید توجه داشته باشید تمام این ارزها در فضای ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند و سقوط یکی از آن‌ها با یک درصد خاص ممکن است که باعث صعود ارز دیگر با همان درصد شود.

قیمت بسیاری از ارزها با بیت‌کوین بالا و پایین می‌شود و نوسانات بیت‌کوین تاثیر زیادی روی کلیت بازار دارد.

ارزهای فعال موجود در دنیای رمزارزها را شناسایی کنید و با احتیاط کامل روی آن‌ها سرمایه‌گذاری خود را انجام دهید.

در حال حاضر تعداد زیادی ارز دیجیتال وجود دارند و هر روزه به تعداد آن‌ها اضافه می‌شود.

در مورد تمام آن‌ها به طور کامل تحقیق کنید. برخی از این ارزها ممکن است که به راحتی از بین بروند؛ زیرا ممکن است که یک استارت‌آپ ساده بوده و بعد از عدم موفقیت نابود شوند.

در دنیای ارزهای دیجیتال باید احتیاط فوق‌العاده زیادی داشته باشید؛ زیرا هر کوین ممکن است که یک شبه از بین برود.

پیش‌فرض شما باید این باشد که ارز دیجیتال جدید یا کلاهبردار است یا اینکه موفق نخواهد شد.

مدیر عامل ریپل در اظهارنظری جنجال‌برانگیز گفته که 99 درصد از ارزهای دیجیتال که امروز وجود دارند در ماه‌ها و سال‌های آینده به صفر می‌رسند. متخصصان دیگری نیز این نظر را دارند. (منبع)

نکاتی مهم در سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال (توکن‌ها و کوین‌ها):

 • اگر قیمت یک ارز در گذشته رشد داشته، دلیل نمی‌شود در آینده نیز رشد داشته باشد.
 • برخی کلاهبرداران به شکلی تیمی و حرفه‌ای به دنبال سرقت از افراد هستند، پس تحقیق گسترده در مورد ادعاها اهمیت زیادی دارد. صرفا با خواندن یک نظر مثبت نباید سرمایه خود را به خطر انداخت.
 • از نصب کیف پول‌های متفرقه خودداری کنید. کیف پول‌ها صرفا یک نرم‌افزار هستند و احتمال دارد هدف سازنده آن سرقت ارز دیجیتال شما باشد.
 • وقتی ادعای عجیب و غریبی می‌بینید به آنها بی‌توجهی کنید. مثلا ممکن است تبلیغی ببینید یا دریافت کنید که به شما وعده می‌دهد با انجام دادن کاری خاصی مانند عضویت، مقدار زیادی ارز دیجیتال بگیرید. این موارد اکثرا مواقع دام‌هایی برای فریب افراد است.
 • ساخت یک ارز دیجیتال بسیار ساده است، بنابراین تصور نکنید هر ارز دیجیتالی که وعده تحول آینده را می‌دهد حتما آینده متحول خواهد کرد. همه می‌توانند وعده دهند.
 • ممکن است نیت یک تیم و پروژه خوب باشد ولی به هر دلیلی نتوانند موفق شوند. نرخ موفقیت در این صنعت بسیار بسیار پایین است. بنابراین به عنوان یک قانون کلی بهتر است از خرید توکن‌های جدید صرفنظر کنید.
 • با پایین بودن قیمت یک ارز، دلیلی نمی‌شود آنرا گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری بدانید. روش بهتر این است که Market cap یا ارزش بازار آنها را با هم مقایسه کنید. در سایت coinmarketcap.com می‌توانید این اطلاعات را بدست آورید. مطلب مرتبط: ارزش بازار چیست؟
 • با تصور یک‌شبه پولدار شدن وارد این حوزه نشوید. افرادی که به دنبال سود سریع و کم‌دردسر هستند معمولا به دام کلاهبرداران می‌افتند.

 

دارایی خود را در کیف پول امن نگهداری کنید

با توجه به اینکه در یک فضای سایبری مشغول سرمایه‌گذاری هستید، باید مراقب کلاهبرداران و مجرمان اینترنتی باشید.

از صرافی‌های معتبر برای خرید ارز دیجیتال مورد نظر خود استفاده کنید و بعد از انجام کار به سرعت دارایی‌های خود را به کیف پول مجازی مخصوص ارزهای دیجیتال خود انتقال دهید.

نگه‌داشتن دارایی‌هایتان در حساب صرافی‌ها شما در برابر حمله‌های سایبری و دزدی‌های اینترنتی آسیب‌پذیرتر می‌کند.

بسیاری از صرافی‌ها پیش از این نیز بارها هک شده‌اند و به نظر نمی‌رسد این روند تغییر کند. از کیف پول‌های سرد برای ذخیره کوین‌های خود استفاده کنید.

کیف پول‌های سرد نام دیگر کیف پول‌های آفلاین است که به نوعی سخت‌افزاری بوده و از کیف پول‌های گرم یا همان آنلاین امنیت فوق‌العاده بالاتری دارد.

کیف پول‌های کاغذی یکی از بهترین راه‌های برای نگهداری طولانی‌مدت بیت‌کوین هستند. راهنمای کیف پول کاغذی بیت‌کوین را اینجا بخوانید

برخی کیف پول‌های مناسب را در این صفحه معرفی کرده‌ایم.

آموزش‌های مرتبط با کیف پول‌ها را اینجا بخوانید.

روش‌های سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین

بطور کلی برای یک شخص عادی، دو روش اصلی برای سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین وجود دارد:

1. خرید بیت‌کوین و فروش در قیمت بالاتر

خرید بیت‌کوین در ایران به سادگی امکان‌پذیر است. کافیست در سایت‌هایی مانند بیدارز ثبت‌نام کنید، احراز هویت انجام دهید و مقدار دلخواه از بیت‌کوین یا سایر ارزهای دیجیتال را خریداری کنید.

البته سایت‌ها و صرافی‌های دیگر نیز وجود دارد ولی باید مراقب باشید در دام سودجویان گرفتار نشوید.

بهتر است فقط سایت‌هایی را انتخاب کنید که دارای آدرس ثابت، شماره تماس و مشخصات تکمیلی هستند.

کلاهبرداران با ارائه وعده‌ها و پیشنهادات خاصی که به شدت سودآور هستند سعی در تحریک حس طمع شما دارند، پس بدانید هیچ‌چیز در این بازار مفت و مجانی نیست.

بیت‌کوین ارزش بالایی دارد و هیچ‌کس قرار نیست آنرا مجانی بدست آورد. اگر سایتی مقدار کمی بیت‌کوین پرداخت می‌کند در ازای آن قصد دارد شما را ترغیب به شرط‌بندی، مشاهده تبلیغات و… کند تا از شما درآمد کسب کند.

قبل از اینکه بیت‌کوین بخرید، کیف پول‌ها را بشناسید و از نحوه کارکرد آنها اطلاع پیدا کنید. شیوه دریافت و انتقال بیت‌کوین بسیار ساده است و بطور مثال نحوه کار با یک کیف پول را در این مطلب آموزش داده‌ایم.

حداقل خرید بیت‌کوین

بیت‌کوین بطور کاملا آزاد خرید و فروش می‌شود به این معنا که قیمت آن با عرضه و تقاضا مشخص می‌شود.

شرایط خرید و فروش بستگی به طرف مقابل معامله دارد. اگر از یک صرافی قصد خرید بیت‌کوین دارید، باید ببینید حداقل خرید و فروش چقدر است.

قیمت صرافی‌های مختلف را بررسی کنید زیرا قیمت بیت‌کوین در بین صرافی‌های آنلاین معمولا یکسان نیست.

می‌توان با مبالغ کم مانند چندصدهزارتومان نیز بیت‌کوین خریداری کرد. اما با توجه به اینکه کارمزد تراکنش بیت‌کوین گاهی اوقات به دلیل شلوغی شبکه افزایش می‌یابد، انتقال مقادیر پایین بیت‌کوین باعث می‌شود دارایی شما کمتر شود. زیرا با هر انتقال، مقدار کارمزد تراکنش می‌پردازید.

بنابراین سعی کنید از جابجایی مقادیر کم بیت‌کوین خودداری کنید.

2. سرمایه‌گذاری روی استخراج بیت‌کوین

ماینرها یا دستگاه‌های خاصی برای استخراج بیت‌کوین وجود دارد که با نام ASIC شناخته می‌شوند.

قیمت این دستگاه‌ها از زیر 10 میلیون تا بالای 100 میلیون تومان متغیر است.

استخراج بیت‌کوین نیاز به دانش و مهارت بیشتری دارد، زیرا عوامل زیادی از جمله شناخت سخت افزار و مباحث فنی، آشنایی با استخرهای استخراج، تهیه مکان مناسب برای استخراج و بسیاری از فاکتورهای دیگر را باید مدنظر داشته باشید.

استخراج سودآور بیت‌کوین به عنوان یک فعالیت حرفه‌ای نیازمند سرمایه بالا و مکان مناسب است.

با این حال، ماینرها نیز مثل شما افرادی تازه‌کار بودند که رفته رفته فوت و فن کار را فرا گرفته‌اند.

برای شروع آشنایی با استخراج بیت‌کوین این مطلب را بخوانید

لینک مرتبط: سایر آموزش‌ها و مطالب مرتبط با استخراج ارز

سخن پایانی

هیچ بازاری به اندازه بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال بالا و پایین ندارد. به دلیل عدم وجود یک سازمان مرکزی ممکن است که قیمت‌ها به طور کلی با پیش‌بینی‌های شما تفاوت داشته و به شما ضرر هنگفتی برسانند.

شما باید استراتژی و اهداف خود را به طور دقیق برای قیمت‌های مختلف تعیین کنید.

یک نکته مهم و به نوعی فوت کوزه‌گری در سرمایه‌گذاری بیت‌کوین این است که به هیچ وجه به سرمایه‌گذاری‌های کوتاه مدت فکر نکنید.

خرید و فروش کوتاه‌مدت شدنیست و برخی از افراد از آن سود می‌کنند. ولی اینکار کار هرکسی نیست. مهارت و تجربه زیادی نیاز دارد.

اگر تازه‌کار هستید و تمایل شدیدی به سرمایه‌گذاری دارید، بیت‌کوین را خریده و برای مدت طولانی نگهداری کنید. سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت در دنیای ارزهای دیجیتال نرخ موفقیت فوق‌العاده بالاتری دارند.

حال که نکات اولیه در مورد سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال را می‌دانید، سریعا خود را به اطلاعات کافی مجهز کرده و مطالعات خودتان در این زمینه شروع کنید.

به یاد داشته باشید که هرگز بدون داشتن اطلاعات کامل و کافی سرمایه‌گذاری خود را شروع نکنید.

اگر سوالی در مورد سرمایه گذاری در بیت کوین در ایران دارید در بخش نظرات بنویسید.

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • معاملات بیت‌کوین، اتریوم، ریپل، تتر و... در برابر ریال و دلار

اگر مایل به مطالعه بیشتر درباره ارز دیجیتال هستید، پیشنهاد می‌کنیم کتاب "ارز دیجیتال، سیر تکامل طبیعی پول" را در اینجا دانلود کنید و بخوانید...

78 نظر
 1. سلام خسته نباشید
  من تازه وارد بت کوین شدم
  و به من گفتن چند ماه فعالیت داشته باشی و دکمه ROLL رو هر روز بزنی بیت کوین رایگان دریافت میکنی
  درسته؟؟؟

  و اینکه این پیام برای من اومد

  Failure

  You were suspected of cheating, reason: multiple accounts

  ینی چی؟؟

 2. سلام؛ خسته نباشید امیدوارم این سوالمو دیگه جواب بدید(سوال قبلی همچنان بی جواب مونده)
  آیا با این مقدار بیت کوین هم (0.00210000 ) میشه شروع به سرمایه گذاری کرد اگه آره مثلا چطوری قدم اول باید چکار کرد

  1. سلام وقت بخیر
   سوالاتی که جوابی براشون نداریم بی‌جواب میمونن
   مقداری بیت‌کوینی که نوشتید ارزش چندانی نداره. در حدود 20 دلار میشه
   خودتون میتونید مقدار موجودی بیت‌کوین که دارید رو ضربدر قیمت دلاری یا ریالی بیت‌کوین کنید تا ارزشش رو متوجه بشید
   برای مشاهده قیمت بازار بیت‌کوین میتونید سایت نوبیتکس رو ببینید

 3. باسلام و تشکر از راهنماییهای نظرتان در مورد سایتهای کسب درآمد مثل کریستوفرلی و استخراج اتریوم چیه؟
  Ethereum mining pool
  لطفا به جیمیلم پاسخ دهید .

 4. سلام از صرافی ایرانی بیت بخرم میتونم بریزم تو کیف پول یا تو صرافی میشه نگه داش

 5. سلام، خسته نباشید
  من توی سه سایت مختلف فاستها یه مقداری ارز دیجیتالی دارم ولی هیچ کدام به حد نصاب برداشت نرسیدن آیا روشی هست که بتونم اینا رو یکی کنم و بریزم تو کیف پول بلاک چین؟ چون خیلی طول میکشه تا هر کدام به حد نصاب برسن منظورم اینه که مثلا مقداری که ساتوشی هیرو دارم توی مثلا کوینتی پلای یا یک سایت دیگه انتقال بدم که جمع بشن و بشه برداشت زد؟

 6. سلام.سایت هایی هستن که بیت کوین رایگان میدن.فقط زدن دکمه ای به اسم رول و بدون صرف هیچ هزینه.آیا واقعیت داره؟

  1. سلام وقت بخیر
   واقعیت که داره ولی مقدار ناچیزی بیت کوین پرداخت میکنن.

 7. سلام مرسی از سایت خوبتون. میخواستم یه نکته ای رو بگم این هست که شما گفته بودین که استخراج ارز های دیجیتالی به صورت حرفه ای نیازمند سرمایه و مکان مناسب هستش. که میشه گفت الان چه تو ایران چه تو خارج از کشور دیگه زیاد کسی نمیاد از ماینر ها ارز های دیجیتالی استخراج کنه بلکه از روش cloud mining استفاده میکنن که خیلی به صرفه تر از روش ماینینگ با ماینر هاست چون نه نیاز به برق زیاد هست نه مکان مناسب.شما در هر جایی باشین و چه با موبایل و چه با کامپیوتر کار کنین میتونین به راحتی استخراج کنین که فقط نیازمند اینترنت هست که همه دارند.با تشکر.

 8. سلام
  در روش خرید پله‌ای منظورتون از مقدار کم چه قدره؟
  فرضا من الان بخوام نیم بیتکوین بخرم، آیا اگه در ده تا پله 0.05 بیتکوین بخرم چه قدر از تراکنش بابت کارمزد کم می شه و این کار منطقیه یا نه؟

  1. سلام سامان عزیز ، دیگه ۱۰ پله هم خیلی متداول نیست. شما چند تا سطح اصلی رو که قیمت ممکنه بهشون واکنش بده انتخاب می کنید و کارمزد تراکنشات هم عمدتا به صورت درصدی هست پس در مجموع تفاوت خاصی نمی کنه چه یک بار بخرید چه چند بار البته توی خود صرافی منظورم هست.

 9. سلام خسته نباشید اقای جهاندیده ممنون که وقت میزارین و جواب میدین، من تازه با بیت کوین اشنا شدم و میخوام بیت کوین بخرم میشه راهنماییم کنین؟

  1. سلام محسن عزیز ، خوشحالیم که رسانه ما رو دنبال می کنید. راستش پاسخ سئوال شما مفصل هست و پاسخش به این صورت خیلی ممکن نیست ، پیشنهاد می کنم حتما شروع کنی به مطالعه و تحقیق فراوان در این حوزه و بعد شروع کنی به فعالیت مالی در این زمینه. مطالب بسیاری خوبی در این باره توی بورسینس هست. اگر سئوال به خصوصی داشتید در ذیل همون مطلب مطرح کنید. موفق باشید.

 10. سلام یه راهنمایی میخاستم

  حدودا 3000 تتر توی کیف پول لجر دارم

  میخام به بیت و اتر تبدیل کنم و مجددا بریزم تو لجر

  کدوم روش امنیت و کارمزد کمتری داره؟

  یک : اول بریزم توی صرافی ایرانی و چنچ کنم و سپس برزیم تو کیف پول

  دو : یک حساب تو بایننس باز کنم بزیزم اونجا و تبدیل کنم و سپس برگردونم توی کیف پول

  سوم : مستقیم از سایت چنچ مثل https://changelly.com/ تبدیل کنم و بریزم تو کیف پول
  ممنون میشم راهنمایی کنید؟

  1. سلام، اگه از لحاظ اطمینان بگیریم روش یک بهتره چون ریسک تحریم و مسدودی حساب نیست
   از نظر کارمزد خود شما باید مقایسه کنید

 11. خسته نباشید دوست عزیز من کیف پول کاغذی دش کوین دارم ولی نمیدونم از چه سایتی میتونم موجودیشو متوجه بشم

   1. با سلام و تشکر نمی‌دونم این سوال جاش اینجاست یا نه ولی میپرسم بنده تو payeer بیت کوین دارم اما وقتی بیت کوین بالا و پایین میره هیچ تاثیری ندارده همون مقدار ثابته چرا ؟
    چند تا والت معتبر که با بالا و پایین رفتن بیت کوین سود شه معرفی کنید
    و سوال آخر تو بلاک چین تا حویت نکنی exchange نمیشه ؟
    ممنون میشم کمک کنید

    1. سلام وقت بخیر
     با payeer آشنایی ندارم.
     فرقی نداره بیت کوین رو کجا نگه داری میکنید، به هر حال قیمتش در بازار مشخصه.

 12. با سلام خدمت آقای جهاندیده
  من قصد خرید ارزهای دیجیتال با دلار دارم که حساب مسترکارت هم دارم، ولی در ایران زندگی میکنم یعنی کارت شناسایی ایرانی، شما برای خرید و فروش ارز دیجیتال با این حساب مسترکارت کدام وب سایتهای خارجی پیشنهاد میکنید که حداقل الان مشکلی با ایرانی بودن نداشته باشن؟
  خیلی ممنون

  1. سلام وقت بخیر
   من چنین سایتی که شما دنبالشید رو تا حالا ندیدم
   چون هر سایتی که امکان خرید با مسترکارت رو داشته باشه، احراز هویت (ارسال اسکن پاسپورت و احراز محل سکونت) هم میخواد که برای ایرانیان شدنی نیست.

   1. سلام خسته نباشيد
    ميخواستم ي برنامه معرفي كنيد
    براي انجام چندين ترد در روز بدون كارمزد
    و اگه ربات باشه كه چه بهتر اما نه اينكه
    به ريال خريد كنيم و باز به ريال بفروشيم
    به دلار باشه كه بتونيم چندين ترد خريد و فروش در روز داشته باشيم
    ممنون

    1. سلام وقت بخیر
     رباتها به اکسچنج ها و پلتفرم های معاملاتی وصل میشن و اینها هم کارمزد دارن
     چنین چیزی که میخواید رو هنوز ندیدم

     1. سلام خسته نباشید
      من تازه وارد بت کوین شدم
      و به من گفتن چند ماه فعالیت داشته باشی و دکمه ROLL رو هر روز بزنی بیت کوین رایگان دریافت میکنی
      درسته؟؟؟

      و اینکه این پیام برای من اومد Failure

      You were suspected of cheating, reason: multiple accounts

      ینی چی؟؟

 13. با سلام
  ميخواستم توضيح بدين آيا در حال حاضر ايردراپ هايي كه شركت ميكنيم و اگر سودي داشته باشه و بخوان به حسابمون واريز كنن ايا از لحاظ قانوني مشكلي داره يا خير؟

 14. سلام استاد شما یکبار آدرس سایتی را دادید که میشد تراکنش و موجودی ارز دیجیتال را با دادن آدرس مشاهده کرد ولی هر چی میگردم دیگه در کامنتها پیداش نمیکنم ! لطفا دوباره لطف کنید آدرسش را بگید

  1. سلام، از سایت های btc.com و blockchain.com میتونید استفاده کنید

     1. بیت کوین چه ارزش افرینی ای میکنه؟ و چه طور این ارزش رو به پول تبدیل میکنه ؟

 15. سلام
  برنامه ای برای تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال یا بیت کوین وجود داره؟

 16. سلام
  برنامه یا فضای خاصی برای مشاهده قیمت و عرضه و تقاضای عرض های دیجیتال هست که بشه نمودارشونو دید و تحلیل تکنیکال انجام داد؟

 17. با سلام خدمت شما دوست عزیز و تشکر از سایت خوبتون.میخواستم بدونم ایا راهی هست که بشه سریع تر در صف خرید بورس قرار بگیریم 10 روزه تلاش میکنیم به یک دقیقه نرسیده بعضی سهام ها وحشتناک شلوغ میشه وسهمی نمیرسه بهمون حتی به خود کارگذاری هم گفتم اونم نتونسته سهمی برامون بگیره صف ها خیلی شلوغه صد رحمت به سایت های خودرو سازی ها اینجا سایت باز میشه اینترنتمون اولش هنگ میکنه سفارش نمیتونیم ثبت کنیم شاید هم عمدی می کنن.اگه راهکاری به ذهن شما میرسه یه راهنمایی بکنین ممنون.

  1. سلام وقت بخیر
   متاسفانه هیچ راه یا ترفند خاصی برای قرار گرفتن در اول صف وجود نداره تا جایی که من میدونم.

 18. سلام.یه موسسه ای بنام (سازمان مردم نهاد آموزشهای نوین و سلامت شهروندی)با شناسه ملی ثبت شده و شماره ثبت شرکت و همچنین از وزارت کشور هم مجوز داره.که از مرجع ثبت شرکتها استعلام گرفتم شرکت ثبت شده و در حال حاضر فعال است. در را بطه با خرید و فروش ارز دیجیتال و پرداخت سود با عقد قرار داد مشارکت مدنی با سرمایه گذاران قرارداد میبنده.در صرافی آنلاین ارز دیجیتال بایننس و بیتمکس خرید و فروش انجام میده.میخاستم ببینم تا چه حدی قابل اعتماد هستش؟چطور میشه فهمید این شرکت به صورت پونزی(کلاهبرداری) فعالیت نمیکنه؟راه حل تضمینی و مطمن برای حل این مسئله چیه؟اینم وبسایت موسسه هستش ngoech.com

  1. سلام، قضیه که بو داره ولی چه عرض کنم. یکی باید باشه از مراجع مختلف بپرسه و نمیدونم اینکار بصورت آنلاین شدنی باشه یا نه

 19. سلام داداش ایشالاه موفق باشی من ی پسر 15 ساله هستم تازه میخوام وارد بورس شم علاقه خیلی زیادی تجربه لازم دارم کمکم میکنی

 20. سلام و خسته نباشید
  آقای جهاندیده توی چند ویدیو نشون می داد که توی قسمت کنسول سایتهای ارز دیجیتال مثل کریپتو …تغییراتی برای دریافت ارز میدن و با رفرش صفحه اون تغییرات از بین نمیره!
  1-همچین چیزی واقعیت داره ؟
  2-اصلا میشه تغییرات کنسول یا المنت سایت های ارز دیجیتال رو حتی در صورت رفرش نگه داشت؟
  ممنون از راهنماییاتون.

  1. سلام، وقت بخیر
   منظور شمارو از کنسول متوجه نشدم. مثلا چه سایتهایی و چه تغییراتی؟

   1. سلام؛ خسته نباشید
    سربرگ کنسول inspect element از سایت کریپتوتب بود نشون میداد یه فایل شبیه نت پد رو کپی پیست می کرد تو این قسمت و صفر رو به 8 بیت کوین تغییر داد! و صفحه رو هم رفرش کردو برداشت هم زد.

    1. سلام، اطلاعی ندارم ولی اگر باگ یا حفره امنیتی وجود داشته باشه مطمئنا کریپتوتب یا هر سایت دیگه ای زرنگتر از اون هست که اجازه بده به همین راحتی عده‌ای اینکارو انجام بدن.

   2. سلام خدمت جهاندیده من میخوام بیت کوی سپرده گذاری کنم شما چه پیشنهادی دارید کجا معتبرتر هست.تشکر

 21. سلام
  سایت نبوغ برتر سایت معتبری هست اسم قبلیش فکر کنم نهال وب بوده یا الان دیگه اسکم هست؟ میشه چند تا سایت ایرونی که معتبر هستن اسم ببرید. ممنون از لطف شما

 22. سلام آقای جهاندیده، خسته نباشید
  می خواستم تو سایت ساتوشی هیرو ثبت نام کنم ایمیل رو نوشتم و هچنین پسورد ولی وقتی روی کلید تاییدش میزنم اصلا نمیره مرحله بعد و میگه ایمیل رو چک کنید ایمیل رو باز کردم هیچ ایمیلی از طرف این سایت برام نمیاد! هم با فیلتر شکن و هم بدون فیلتر شکن اینکارو انجام دادم ولی فایده ای نداشت نتونستم به مرحله بعد از مراحل ثبت نام برم.
  لطفا کمکم کنید چطور باید ثبت نام کنم تو این سایت؟ ممنون از لطف شما

  1. سلام وقت بخیر
   دوست من این موارد رو باید از خود اون سایت پیگیری کنید، کمکی از دست من برنمیاد.

 23. سلام آقای جهاندیده وقتتون بخیر و خداقوت به شما که با حوصله به همه کامنت ها پاسخ میدید.
  در ترید ارزهای دیجیتال حدودا در هر ماه چند درصد از سرمایه رو میشه سود کرد؟
  میدونم بستگی به خیلی موارد داره ولی با توجه ب تجربه ای که دارین اگه یه بازه درصدی رو بیان کنید ممنون میشم.

  1. سلام وقت بخیر
   نوسان ارزهای دیجیتال بالاست و گاهی در یک ماه ممکنه قیمت یک ارز 100 درصد رشد داشته باشه یا از طرف دیگه مقدار زیادی از ارزشش (مثلا 70 درصد) رو از دست بده.
   وجود پتانسیل بالای سود یا ریسک زیاد به معنای این نیست که شما هم حتما همینقدر سود میکنید یا حتما همینقدر ضرر میکنید.

 24. سلام،وقتتون بخیر
  عزیز یه اقای آمریکایی از امریکا چند شبه باهام در تماسه
  کارشون استخراج بیت کوینه،بعد به من پیشنهاد داد که ۱۰۰ دلار تو کیف پولم شارژکنم بعد بزنم به حسابش و بعد از سه ساعت ۸۰۰ دلار بهم برگردونه
  اینکار شدنیه به نظرتون؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   برای اینکه جوابتون رو بگیرید من از شما یه سوال میپرسم.
   یه آقای کاملا غریبه توی خیابون جلوی شمارو میگیره میگه 1 میلیون تومن به این شماره حساب واریز کنید، بعد از 3 ساعت 8 میلیون تومن به حساب شما برمی گرده.
   اینکار شدنیه به نظرتون؟
   کلاهبرداریه برادر عزیز، چرا اصلا به این پیام ها توجه کنید.

 25. سلام قای جهاندیده
  من میخواستم طبق تجربه خودتون بهم کمک کنید
  میخواسم با لبتابم روزی 5 یا6 ساعت ازبت کوین استخراج کنم { ram 8..intel core i5 -4210m cpu}ایا ب صرفه اس؟
  و اینکه کلا ی مقدار پولی ک دارم بزارمش توی بورس ایران یا هایپ و فارکس و …؟
  توروخدا کمکم کنید ی جایی سرمایه گذاریو شروع کنم

  1. سلام، نه دوست من
   وقت خودتون رو روی استخراج بیت کوین با لپتاپ تلف نکنید
   شرکتهای بزرگ چندین میلیون دلار سرمایه گذاری میکنن تا بتونن بیت کوین استخراج کنن، چطور انتظار دارید با یه لپتاپ بشه استخراج سودآوری داشت
   اگه به کریپتوتب برخورد کردید، این نرم افزار مقدار ناچیزی بیت کوین میده ولی کارش استخراج بیت کوین نیست
   پولی که دارید رو در بانک نگهدارید، اول آموزش ببینید بعد ببینید کدوم بازار برای شما مناسب تره.
   اول نباید پول رو بیارید بعد آموزش ببینید. اول اموزش میبینید بعد که بازار رو به خوبی درک کردید با مقدار کمی سرمایه شروع میکنید.
   بورس تهران از همه بازارها مناسب تره و دنبال هایپ و فارکس هم نباشید (نظر شخصی)

 26. سلام ببخشید، بعد از آشنایی با عرض های دیجیتالی و مطالعه مطالبی در مورد آن خیلی به این علاقه مند شدم و میخوام در کنار درس خوندن اطلاعات کاملی در مورد بورس بخصوص عرض های دیجیتالی کار با ربات و… به دست بیارم برای شروع از مبتدی تا پیشرفته چه کتاب یا منبعی رو معرفی میکنید. قسمت معرفی کتاب سایتتون رو بررسی کردم ولی دوست دارم خیالم راحت باشه یه چند تایی رو شما هم معرفی کنین.(زبان انگلیسی بود مشکلی نداره فقط در ایران بتونم دریافت کنم).ممنون از سایت خوبتون

  1. سلام، اکثر اطلاعاتی که نیاز دارید از قبل در سایتهای مختلف و در یوتیوب موجوده.
   باید سرچ کنید و پیدا کنید
   همینطور در این دسته بندی کلی ما همه آموزش های مرتبط با ارزهای دیجیتال رو میفرستیم:
   https://www.bourseiness.com/category/bitcoin
   کتابی که برای آموزش مقدماتی تهیه کردیم برای درک ارزهای دیجیتال مناسبه و در اینجا میتونید دانلوش کنید

   1. سلام آقای جهاندیده
    آیا سایت cryptofree که با رول زدن و اضافه کردن عضو و… مقدار ناچیزی بیت کوین میده یه سایت معتبره یا کلاهبرداری؟
    آیا چنین سایت هایی واقعا معتبره؟
    اگه واقعیه لطفا چند سایت اینچنینی معرفی کنید.

    1. سلام، اطلاعی ندارم پرداخت داره یا نه
     آدرس سایت رو با review جستجو کنید و نظرات بقیه رو بخونید
     مثلا cryptofree.us review

  2. سلام خسته نباشید الان یه سری افراد هستن که ما مثلا 10 میلیون بهشون میدیم و در هر ماه به ما بین 1.5تا2 میلیون میدن (البته هر کسی یه نرخی برا خودش داره) و میگن این پول بابت سود از روی سرمایه گذاری بیت کوینه این کار برا افراد بسیار مبتدی مثل خود من بنظرتون شدنیه که خودم اینکارو انجام بدم تا سود بیشتری کسب کنم؟

   1. سلام، در قبال اینکار از شما چی میگیرن؟
    اگه حساب بانکی شما رو میخوان بگیرن و بگن میخوایم باهاش ارز دیجیتال خرید و فروش کنیم، ریسک کلاهبرداری وجود داره.
    چون این روزها زیاد شده که میگن حساب بانکی تون رو اجاره بدید تا باهاش ارز دیجیتال خرید و فروش کنیم در حالیکه با این حساب میتونن همه جور کلاهبرداری انجام بدن.
    کسی نمیتونه با سرمایه گذاری،سود تضمینی ماهایانه 15 تا 20 درصد رو پرداخت کنه و یکجای کار میلنگه!

 27. با سلام
  بیت کوین های کلیکی و رایگان به چه صورتی هستش؟ آیا برای کسب درآمد مناسب هست؟

 28. سلام تازه اشنا شدم با بیت کوین .من اگه بخوام بیت کوین بخرم و اطلاعات کاملی کسب کنم وارد چ سایتی بشم ؟؟

  1. مطلب رو بخونید متوجه میشید.
   در بخش “خرید بیت‌کوین و فروش در قیمت بالاتر” نوشتیم

 29. با سلام و سپاس فراوان بابت سایت خوبتون
  به نظر شما آیا سایتهای استخراج ابری رمز ارز ها سودآور هستند؟
  چطور میشه فهمید که کدام سایت جهت استخراج ابری و خرید Hash معتبر هست؟
  اگه سایتی هم معرفی کنید ممنون میشم
  با تشکر

  1. سلام، اکثر سایتهایی که ادعا میکنن در زمینه استخراج ابری فعالیت دارند کلاهبردارند
   من فقط سایت genesis-mining رو میدونم که واقعا استخراج رو انجام میده اما از لحاظ سودآوری خودتون باید محاسبه کنید.
   مطالب مرتبط با استخراج ابری رو اینجا بخونید

 30. سلام خداقوت
  اینکه میگن پاداش بیت کوین در فلان روز نصف میشه ویا روزی میرسه که ۲۱میلیون بیت استخراج میشه چه تاثیری در قیمت بیت داره و آینده بدون استخراج بیت چی میشه و چه تاثیری در بیت های دیگه مثه اتریوم داره ممنون از مطالب خوبتون

  1. سلام، قانون عرضه و تقاضا میگه زمانی که عرضه کاهش پیدا کنه و تقاضا ثابت بمونه قیمت اون چیز بالا میره.
   هاوینگ باعث میشه عرضه بیت کوین به بازار کاهش داشته باشه و اگر تقاضا به شکل کنونی باقی بمونه یا تقاضا افزایش پیدا کنه قیمت بیت کوین هم رشد میکنه.
   معادله ای ساده است.
   بطور کلی قیمت بقیه ارزها وابستگی زیادی به بیت کوین داره و تقریبا همه ارزهای دیگه با بیت کوین بالا و پایین میشن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

آموزش مارجین تریدینگ در پلتفرم بایننس (تصویری)

بایننس یکی از پلتفرم‌های معاملاتی برای ترید ارزهای دیجیتال است. قبلا روش انجام معاملات عادی (Spot) را در بایننس آموزش دادیم. اما بایننس روش‌های معامله دیگری مانند مارجین تریدینگ (margin…
بیشتر بخوانید