روش استفاده از کیف پول رونین برای بازی اکسی اینفینیتی

کیف پول رونین

برای انجام بازی محبوب رمزارز اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) یک کیف پول رونین (Ronin) لازم است.

علاوه بر این، با داشتن این کیف پول می‌توانید از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApp) دیگری که روی رونین اجرا می‌شوند نیز استفاده کنید. رونین زنجیره جانبی (sidechain) شبکه اتریوم است که به‌طور ویژه برای بازی‌های مبتنی بر بلاک چین ایجاد شده است.

کیف پول رونین چندین کاربرد مختلف دارد که شامل مدیریت هویت دیجیتالی و ارسال تراکنش‌ بدون پرداخت کارمزد گس می‌شود. هدف رونین ارتقاء مزایای فناوری بلاک چین برای کاربران است.

پس از ایجاد حساب رونین، می‌توانید با آن وارد بازار اکسی اینفینیتی (Axie Infinity Marketplace) شوید و یک حساب کاربری ایجاد کنید. سپس، می‌توانید از طریق این لینک، وارد مِیویس هاب (Mavis Hub) شوید و بازی اکسی اینفینیتی را دانلود کنید.

بیشتر بخوانید: داستان اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) چیست؟

در این راهنما، با نحوه ایجاد کیف پول رونین در مرورگر کروم آشنا خواهید شد تا بتوانید وارد بازار اکسی اینفینیتی شوید.

مراحل ایجاد کیف پول رونین

 1. افزونه رونین را از طریق Chrome Web Store به مرورگر کروم خود اضافه کنید.

درصورتی که از مرورگر کروم استفاده نمی‌کنید، می‌توان آن را از طریق این لینک دانلود کنید. سپس، با مراجعه به این لینک و کلیک روی گزینه Add to Chrome، افزونه رونین را به مرورگر خود اضافه کنید.

 1. پس از نصب افزونه، روی آن کلیک کنید تا باز شود. اگر افزونه را در سمت راست نوار بالایی مرورگر مشاهده نمی‌کنید، ابتدا روی آیکون پازل کلیک کنید تا فهرستی از افزونه‌هایی که روی مرورگر کروم خود نصب کرده‌اید، نشان داده شود. افزونه Ronin Wallet را انتخاب و سپس روی آیکون پین‌کردن کلیک کنید تا این افزونه در نوارابزار کروم نمایش داده شود.
 2. روی افزونه کلیک کنید. در این مرحله یک پنجره پاپ‌آپ مشاهده می‌کنید که دکمه Get Started را نشان می‌دهد.

   4. با کلیک روی این گزینه، وارد تنظیمات کیف پول می‌شوید. از آنجا که در این مقاله قصد داریم مراحل ایجاد یک کیف پول جدید را توضیح دهیم، گزینه I’m new. Let’s get set up! را انتخاب کنید. گزینه I already have a secret recovery phrase. Import wallet. به‌منظور بازیابی کیف پولی که قبلاً ایجاد کرده‌اید، استفاده می‌شود.

    5. در باکس اول، یک رمز عبور ایمن که حداقل 8 کاراکتر داشته باشد، برای کیف پول خود ایجاد کنید. سپس، باید آن را در باکس دوم بازنویسی و تأیید کنید. سپس، روی گزینه Create Wallet کلیک کنید تا کیف پول رونین ایجاد شود.

 1. پس از ایجاد رمز عبور، به شما یک عبارت بازیابی (recovery phrase یا seed phrase) داده می‌شود. این عبارت بازیابی 12 کلمه‌ای برای دسترسی به کیف پولتان ضروری است که باید آن را در مکانی امن ذخیره کنید. اگر عبارت بازیابی خود را از دست بدهید، تمام دارایی و کوین‌های دیجیتال خود را نیز از دست خواهید داد.

روی گزینه Reveal Seed Phrase کلیک کنید تا عبارت بازیابی به شما نشان داده شود. روی Copy to clipboard کلیک کنید تا عبارت بازیابی کپی شود و سپس، آن را در مکانی امن ذخیره کنید.

بهترین شیوه ذخیره عبارت بازیابی نوشتن کلمه‌به‌کلمه آن به‌ترتیبی که نمایش داده می‌شود، روی یک برگه کاغذ و مخفی‌کردن آن است.

هرگز نباید عبارت بازیابی خود را با کسی به اشتراک بگذارید، زیرا با این کار افراد دیگر می‌توانند کنترل دارایی‌های شما را در اختیار داشته باشند.

 1. پس از اینکه عبارت بازیابی خود را در مکانی امن ذخیره کردید، روی Confirm Seed Phrase کلیک کنید. در این مرحله باید عبارت بازیابی خود را تأیید کنید. این آخرین مرحله برای تکمیل فرآیند ایجاد کیف پول است. کلمات را به‌ترتیب خواسته‌شده وارد کنید و به املای کلمات دقت کنید. سپس، گزینه Continue را کلیک کنید.
 1. اکنون وارد صفحه خوش‌آمد با عبارت Your wallet has been created! خواهید شد و می‌توانید از کیف پول استفاده کنید.

در اولین گام، از طریق این لینک وارد بازار اکسی اینفینیتی شوید. سپس، روی گزینه Login with Ronin Wallet کلیک کنید تا بتوانید از طریق حساب رونین خود وارد بازار شوید. پس از ورود، نام، ایمیل و پسورد موردنظر خود را وارد کنید.

انتقال دارایی از متامسک به رونین

برای شروع بازی اکسی اینفینیتی، ابتدا باید مقداری ارز دیجیتال در کیف پول خود داشته باشید. برای این منظور، باید از پل ارتباطی «رونین بریج» (Ronin Bridge) استفاده کنید تا بتوانید دارایی‌های خود را بین شبکه اصلی اتریوم و زنجیره جانبی رونین انتقال دهید.

بیشتر بخوانید: بازی اکسی اینفینیتی؛ چگونه درآمد کسب کنیم

با استفاده از مرورگری که کیف پول متامسک و رونین را در آن نصب کرده‌اید، به این آدرس مراجعه کنید و روی گزینه Deposit (واریز) کلیک کنید. در این مرحله، رونین بریج باید از شما بخواهد که کیف پول متامسک خود را متصل کنید.

هنگامی ‌که به بریج اجازه دسترسی و تعامل با کیف پولتان را دادید، باید کیف پول رونین خود را با کلیک روی آیکون آن و در صورت درخواست، واردکردن رمزعبور باز کنید و روی آیکون کپی کنار نام حساب کاربری خود کلیک کنید.

آدرس حساب رونین خود را در کادر RONIN ADDRESS در رونین بریج بچسبانید. در این مرحله، می‌توانید نوع دارایی‌ای که قصد انتقال آن را دارید، انتخاب کنید. اگر پیش از این، توکن رونین یا اکسی اینفینیتی نداشته باشید، باید از اتر استفاده کنید.

میزان انتقال را انتخاب و روی گزینه Next کلیک کنید. پس از تأیید مجدد، دارایی شما به حساب رونینتان انتقال پیدا می‌کند.

توجه داشته باشید که این تراکنش علاوه بر اینکه در شبکه بلاک چین انجام می‌شود و بنابراین، ممکن است با تأخیری عادی همراه باشد، تعاملی بین دو زنجیره مختلف است و از این رو، احتمال تأخیر بیشتر در پردازش تراکنش وجود دارد.

انتقال دارایی از کیف پول رونین به کیف پول متامسک

انتقال دارایی از شبکه رونین به شبکه اصلی اتریوم عکس روش فوق انجام می‌شود.

برای این منظور، به جای انتخاب گزینه Deposit در این لینک، گزینه Withdraw (برداشت) را کلیک کنید. در این حالت، باید آدرس کیف پول متامسک خود را به‌جای آدرس رونین کپی و جای‌گذاری کنید.

روش دوم: ایمپورت (Import) کردن کیف پول رونین به کیف پول متامسک

در ابتدای این مقاله، اشاره کردیم که به‌هنگام ایجاد حساب رونین خود، می‌توانید بین راه‌اندازی کیف پولی جدید و ورود (import) عبارت بازیابی و کیف پول قدیمی یکی را انتخاب کنید. خبر خوب این است که با ورود عبارت بازیابی کیف پول رونینتان، می‌توانید بین رونین و متامسک ارتباط برقرار کنید. برای این کار، ما به کلیدهای خصوصی حساب رونین احتیاج خواهیم داشت.

دریافت کلیدهای خصوصی از رونین

با کلیک روی آیکون رونین در نوارابزار مرورگر کروم، آن را باز کنید. در گوشه بالا سمت راست کیف پول، آیکون یک «شخص» را مشاهده می‌کنید. روی آن کلیک کنید و در منوی بازشده، گزینه Manage را انتخاب کنید.

روی حسابی که قصد ایمپورت کردن به متامسک دارید، کلیک کنید. اگر چندین حساب مختلف در کیف پول رونین خود ایجاد نکرده باشید، فقط آدرس یک حساب در پروفایل شما دیده می‌شود.

روی دکمه View private key کلیک کنید. پس از ورود رمزعبور کیف پول رونینتان، می‌توانید کلید را به‌صورت دستی کپی کنید یا فقط روی گزینه Copy to Clipboard کلیک کنید.

ایمپورت کردن کیف پول رونین

بدون چسباندن کلید خصوصیتان یا کپی کردن اطلاعات دیگر روی کلیپ‌بورد، کیف پول متامسک خود را باز و روی دایره روشن بالا سمت راست کلیک کنید. در منوی نشان‌داده‌شده، روی گزینه Import Account کلیک کنید و کلید خصوصی رونین خود را در کادر مشخص‌شده بچسبانید. با کلیک روی دکمه Import حساب رونین شما باید باموفقیت در کیف پول متامسکتان ظاهر شود.   

نکاتی در خصوص استفاده ایمن از متامسک و رونین

 • به‌هنگام ارسال مستقیم دارایی از آدرس کیف پول رونین به کیف پول متامسک، اگر فقط پیشوند «ronin» را به «0x» یا بالعکس تغییر دهید، تمام دارایی خود را از دست می‌دهید.
 • انتقال دارایی‌ها از متامسک به رونین و بالعکس باید فقط از طریق اپلیکیشن بریج انجام شود. برای دانلود آن، از این لینک استفاده کنید.
 • اگر دارایی‌های شما بدون استفاده از اپلیکیشن بریج و به‌صورت مستقیم از متامسک انتقال داده شوند، از دست می‌روتد و هیچ راهی برای برگرداندن آنها وجود ندارد.
 • اگر دارایی‌ها از طریق بریج ارسال شده‌اند، اما پس از مدت‌زمان معقولی آنها را در کیف پول رونین خود دریافت نکردید، باید این مسئله را با تیم پشتیبانی رونین در میان بگذارید؛ زیرا این مسئله ارتباطی به کیف پول متامسک ندارد.
 • در آخر، باز هم باید تأکید کنیم که مهم‌ترین راه برای دستیابی به دارایی‌هایتان در هر کیف پولی عبارت بازیابی شماست که باید مخفی بماند و هرگز نباید آن را با کسی به اشتراک بگذارید، حتی با تیم پشتیبانی متامسک، اکسی اینفینیتی یا رونین.

سخن پایانی

ایجاد کیف پول رونین اولین قدم برای بازی اکسی اینفینیتی است.

در مجموع، برای ورود به بازی اکسی اینفینیتی باید چهار مرحله «ایجاد کیف پول رونین»، «خرید اکسی‌ها»، «تنظیمات حساب کاربری» و «دانلود و بازی‌کردن» را طی کنید.

در حال حاضر، بازی اکسی اینفینیتی برای نسخه‌های دسک‌تاپ، اندروید و نسخه آزمایشی iOS در دسترس است. با این حال، بهتر است از نسخه دسک‌تاپ اکسی اینفینیتی به‌جای نسخه‌های موبایلی استفاده کنید.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • ارائه خدمات متمایز در قالب باشگاه مشتریان
 • سامانه معاملاتی اختصاصی و کاربرپسند
 • امکان دریافت اعتبار معاملاتی
 • امکان دریافت وام قرض‌الحسنه برای معاملات
 • امکان ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس
1 نظر
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

چگونه توکن غیرقابل‌ تعویض (NFT) ایجاد کنیم

اگر قصد ایجاد توکن غیرقابل‌ تعویض (Non-Fungible Token) یا به‌اختصار NFT خود را دارید، زنجیره هوشمند بایننس (Binance Smart Chain) با ویژگی‌هایی همچون کارمزد کم، تراکنش‌های سریع و جامعه در…
بیشتر بخوانید

آشنایی با انواع توکن NFT (توکن‌های تعویض‌ناپذیر)

توکن‌های تعویض‌ناپذیر (غیرمثلی) یکی از جالب‌ترین موضوعات سال 2021 در دنیای دارایی‌های دیجیتال هستند. NFT ها دارایی‌های دیجیتال منحصربه‌فرد و مبتنی بر فناوری بلاک چین هستند که در دوران اخیر…
بیشتر بخوانید

پلتفرم دیسنترالند (Decentraland) و توکن مانا (MANA) چیست؟

پلتفرم دیسنترالند (Decentraland) جهانی مجازی و جامعه‌ای مبتنی بر فناوری بلاک چین است. در دیسنترالند، کاربران قطعات زمین، آثار هنری و سایر توکن‌های تعویض‌ناپذیر (NFT) خود را توسعه می‌دهند و…
بیشتر بخوانید

توکن غیرقابل‌تعویض یا ان‌اف‌تی (NFT) چیست؟

اگر هنوز نام توکن غیرقابل‌تعویض (Non-Fungible Token) یا به‌اختصار ان‌اف‌تی‌ (NFT) را نشنیده‌اید، به‌زودی با آنها آشنا خواهید شد؛ چه کارت‌های ورزشی دیجیتالی و چه آثار هنری دیجیتالی، ان‌اف‌تی‌‌ها طوفانی…
بیشتر بخوانید

بازی اکسی اینفینیتی؛ چگونه درآمد کسب کنیم

بازی اکسی اینفینیتی بازی پوکمون‌ است، اما در قالب NFT! در حال حاضر، جنون شکل‌گرفته حول رمزارزها و توکن‌های غیرقابل‌تعویض/غیرمثلی (Non-fungible tokens) یا به‌اختصار NFTها در بالاترین حد خود قرار…
بیشتر بخوانید

۷ کاربرد توکن‌های تعویض ناپذیر

علاقه روز‌افزون به توکن‌های تعویض ناپذیر (NFT) باعث رونق مجموعه‌های کلکسیونی ارز دیجیتال و هنر NFT شده است که از برجسته‌ترین کاربردها در اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) به شمار…
بیشتر بخوانید