داستان اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) چیست؟

اکسی اینفینیتی

سال 2021 است و این یعنی شما می‌توانید از طریق پرورش حیوانات خانگی مجازی درآمد کسب کنید!

برای درک بهترِ اکوسیستم اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) یک بازی مبتنی بر بلاک چین را تصور کنید که ترکیبی از بازی‌های پوکمون (Pokémon) و کریپتوکیتیز (CryptoKitties) باشد. درواقع، اکسی اینفینیتی یک اکوسیستم و بازی توکن غیرقابل‌تعویض (NFT) است که روی بلاک چین اتریوم ایجاد شده است. 

ارز بومی این پلتفرم توکنی مبتنی بر استاندارد ERC-20 به‌نام اکسی اینفینیتی شارد (Axie Infinity Shard) یا به‌اختصار AXS است.

تاریخچه اکسی اینفینیتی

با تأثیرپذیری از موفقیت بازی بلاک چینی کریپتوکیتیز، پلتفرم اکسی‌اینفینیتی نیز در قالب یک بازی کلکسیونی فعالیت می‌کند که روی پلتفرم اتریوم بنا شده است و از سال 2018 در حال توسعه است. این بازی که محصول استارتاپ ویتنامی اسکای مِیویس (Sky Mavis) است، ابتدا فقط حاصل اشتیاق سازندگان آن بود، اما بعداً به یکی از محبوب‌ترین بازی‌های اتریوم تبدیل شد.

تیم توسعه‌دهنده اسکای میویس: خالق‌های بازی اکسی اینفینیتی

اکسی اینفینیتی شارد (AXS) توکن اکوسیستم اکسی اینفینیتی است. این توکن حاکمیتی که مبتنی بر استاندارد توکن ERC-20 است در نوامبر 2020 (آبان 99) راه‌اندازی شد. توکن‌های AXS را می‌توان خریداری و معامله کرد؛ همچنین، از طریق انجام بازی اکسی‌اینفینیتی می‌توان این توکن را به دست آورد.

سایر توکن‌های مرتبط با پلتفرم اکسی‌اینفینیتی شامل دارایی‌های بازی (همچون شخصیت‌های اکسی) در قالب توکن‌های ERC-721 و توکن اسمال لاو پوشن (Small Love Potion) یا به‌اختصار SLP هستند که یکی دیگر از توکن‌های مبتنی بر استاندارد ERC-20 به شمار می‌رود.

اکسی‌ها نسبت به نژاد و ویژگی‌هایی که دارند ممکن است بسیار گران‌قیمت باشند.

اکسی اینفینیتی چیست؟

در اکوسیستم اکسی اینفینیتی، شخصیت‌های بازی که «اکسی» (Axie) نامیده می‌شوند، توکن‌هایی غیرقابل‌تعویض (non-fungible token) یا به‌اختصار NFT هستند که تحت مالکیت و کنترل شما قرار دارند.

شما می‌توانید این توکن‌ها را در کیف پول شخصی خود ذخیره کنید، آنها را به سایر آدرس‌های اتریوم بفرستید، یا آنها را با سایر بازیکنانی که از بازارهای بلاک چینی استفاده می‌کنند، مبادله کنید. به‌غیر از اکسی‌ها، این بازی دارای املاک و اشیاء مجازی قابل‌معامله دیگری است که آنها نیز توکن‌هایی مبتنی بر ERC-721 هستند.

حالات بازی در اکوسیستم اکسی اینفینیتی

در اکوسیستم اکسی‌اینفینیتی، بازیکنان می‌توانند از تیم‌ و تشکیلاتی در حالت «ماجراجویانه» (Adventure) استفاده کنند تا با هیولاهایی بجنگند که در لوناشیا (Lunacia)، قلمروی پادشاهی اکسی‌اینفینیتی، وجود دارند.

آنها همچنین می‌توانند حالت «نبرد تن‌به‌تن» (Arena) را انتخاب کنند و با سایر شخصیت‌های اکسی که کاربران دیگر این پلتفرم هستند، مبارزه کنند.

هر بار که کاربر در معامله‌ای پیروز می‌شود، توکن اسمال لاو پوشن (SLP) به دست می‌آورد که به‌وسیله آن می‌تواند شخصیت‌های اکسی پرورش دهد. توکن SLP مبتنی بر استاندارد ERC-20 است و می‌توان آن را در بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال معامله کرد.

تصویری از نبرد شخصیت‌های اکسی

با توجه به قیمت بالای اکسی‌ها و کارمزد زیاد شبکه اتریوم، موانع بسیاری برای ورود بازیکنان جدید وجود دارد. پرورش اکسی‌ها نیازمند پرداخت هزینه گس است که معادل با مبلغ بالایی اتر می‌شود. زنجیره جانبی رونین (Ronin) اتریوم که به‌طور ویژه برای اکوسیستم اکسی اینفینیتی ایجاد شده است، قرار است این مشکل را تا حدی حل کند.  

اکسی اینفینیتی شارد چیست؟

کوین اکسی اینفینیتی شارد (AXS) کوینی نسبتاً جدید در دنیای اکسی اینفینیتی محسوب می‌شود که در نوامبر 2020 عرضه شد. دارندگان توکن AXS می‌توانند از اکسی اینفینیتی شارد برای سهام‌گذاری و دریافت توکن‌های بیشتر توسط فرآیند رأی‌گیری و همچنین بازی‌کردن استفاده کنند.

پاداش‌ها در بازی، از سوی خزانه اجتماعی (Community Treasury) عرضه می‌شوند که خود از طریق خریدهای درون‌بازی پُر می‌شود.

عرضه کل توکن AXS معادل با 270,000,000 واحد خواهد بود. سهمی از توکن‌ها به فروش عمومی، سهمی برای اضافه‌کردن ویژگی‌هایی به بازی و سهمی به تأمین مالی شرکت اسکای میویس و مشاوران این پروژه اختصاص یافته‌اند.

عرضه اولیه این توکن در اولین رویداد فروش عمومی آن کمتر از 60,000,000 واحد بود. با این حال، گفتنی است که تا سال 2026، تعداد توکن‌های عرضه‌شده به‌طور سالیانه افزایش خواهد یافت.

کاربردهای توکن اکسی اینفینیتی شارد

اکسی‌اینفینیتی قصد دارد به بازی رشدیافته‌ای تبدیل شود که بازیکنان بسیاری را به خود جذب می‌کند، جامعه قدرتمندی شکل می‌دهد و اکوسیستمی پررونقی راه‌اندازی می‌کند. بازی اکسی‌اینفینیتی تجربه بازی جذاب و سرگرم‌کننده‌ای برای کاربران خود، خصوصاً طرفداران بازی‌هایی همچون پوکمون یا فاینال فنتسی (Final Fantasy)، ارائه می‌کند.

در حال حاضر، این پلتفرم روزانه به‌طور متوسط از 350,000 کاربر استقبال می‌کند. هرچه بازی اکسی‌اینفینیتی بتواند پذیرای تعداد بیشتری از کاربران باشد، ارزش این پلتفرم نیز بیشتر خواهد شد. همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، زنجیره جانبی رونین، در کنار نسخه رایگان بازی، به‌منظور جذب و تشویق بیشتر کاربران به کار گرفته شده است.

کاربران در خلال بازی اکسی‌اینفینیتی می‌توانند هر دو توکن AXS و SLP را از طریق روش‌های مختلف به دست آورند. این توکن‌ها را می‌توان بعداً با سایر رمزارزها مبادله کرد. در حال حاضر، بسیاری از بازیکن‌های بازی اکسی‌اینفینیتی از فروش توکن‌های این بازی درآمد کسب می‌کنند.

نحوه ذخیره توکن اکسی‌اینفینیتی شارد

توکن AXS را در هر کیف پولی که از توکن‌های ERC-20 پشتیبانی می‌کند، می‌توانید ذخیره کنید.

از آنجا که توکن اکسی‌اینفینیتی شارد با استاندارد ERC-20 سازگار است، این توکن را می‌توان در هر کیف پول نرم‌افزاری سازگار با این استاندارد، همچون تراست والت (Trust Wallet)، کوینومی (Coinomi)، اکسودوس (Exodus) و همچنین کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند ترزور وان (Trezor One) یا لجر نانو ایکس (Ledger Nano X) ذخیره کرد.

سخن پایانی

آینده توکن اکسی‌اینفینیتی شارد به قابلیت بازی و محبوبیت اکسی‌اینفینیتی بستگی دارد. این بازی جذاب و سرگرم‌کننده است و فضای کافی برای رشد دارد. گفتنی است، بازی اکسی‌ اینفینیتی طی دو سال گذشته برتری خود را به اثبات رسانده است و ویژگی‌های متعددی برای جذب تعداد بیشتری بازیکن اضافه کرده است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • ارائه خدمات متمایز در قالب باشگاه مشتریان
  • سامانه معاملاتی اختصاصی و کاربرپسند
  • امکان دریافت اعتبار معاملاتی
  • امکان دریافت وام قرض‌الحسنه برای معاملات
  • امکان ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پلتفرم دیسنترالند (Decentraland) و توکن مانا (MANA) چیست؟

پلتفرم دیسنترالند (Decentraland) جهانی مجازی و جامعه‌ای مبتنی بر فناوری بلاک چین است. در دیسنترالند، کاربران قطعات زمین، آثار هنری و سایر توکن‌های تعویض‌ناپذیر (NFT) خود را توسعه می‌دهند و…
بیشتر بخوانید

توکن غیرقابل‌تعویض یا ان‌اف‌تی (NFT) چیست؟

اگر هنوز نام توکن غیرقابل‌تعویض (Non-Fungible Token) یا به‌اختصار ان‌اف‌تی‌ (NFT) را نشنیده‌اید، به‌زودی با آنها آشنا خواهید شد؛ چه کارت‌های ورزشی دیجیتالی و چه آثار هنری دیجیتالی، ان‌اف‌تی‌‌ها طوفانی…
بیشتر بخوانید

بازی اکسی اینفینیتی؛ چگونه درآمد کسب کنیم

بازی اکسی اینفینیتی بازی پوکمون‌ است، اما در قالب NFT! در حال حاضر، جنون شکل‌گرفته حول رمزارزها و توکن‌های غیرقابل‌تعویض/غیرمثلی (Non-fungible tokens) یا به‌اختصار NFTها در بالاترین حد خود قرار…
بیشتر بخوانید

آشنایی با انواع توکن NFT (توکن‌های تعویض‌ناپذیر)

توکن‌های تعویض‌ناپذیر (غیرمثلی) یکی از جالب‌ترین موضوعات سال 2021 در دنیای دارایی‌های دیجیتال هستند. NFT ها دارایی‌های دیجیتال منحصربه‌فرد و مبتنی بر فناوری بلاک چین هستند که در دوران اخیر…
بیشتر بخوانید

بازی‌های مبتنی بر بلاکچین! معرفی برترین بازی‌های NFT

اخیراً، یکی از حوزه‌های داغ دنیای بلاکچین و کریپتو NFTها و بازی‌های NFT با قیمت‌ها و ارقام نجومی بوده‌اند. اگر با توکن‌های غیرمثلی (non-fungible token) یا به‌اختصار NFTها آشنا نیستید،…
بیشتر بخوانید

روش استفاده از کیف پول رونین برای بازی اکسی اینفینیتی

برای انجام بازی محبوب رمزارز اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) یک کیف پول رونین (Ronin) لازم است. علاوه بر این، با داشتن این کیف پول می‌توانید از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApp) دیگری…
بیشتر بخوانید