7 مشکل و سوال متداول مرتبط با کیف پول‌ ارزهای دیجیتال

مشکلات کار با کیف پول ارزهای دیجیتال

کار کردن با کیف پول‌های ارزهای دیجیتال گاهی می‌تواند گیج‌کننده باشد.

افراد گاهی در کار کردن با کیف پول بلاک‌چین (Blockchain.com)، کیف پول jaxx، کیف پول‌های تحت وب مانند btc و غیره دچار مشکل می‌شوند.

این مشکل شاید به خاطر عدم آشنایی با شیوه کار کیف پول‌ها و یا دانش ضعیف در زبان انگلیسی باشد.

مخصوصا اگر به تازگی با ارزهای دیجیتال آشنا شده‌اید ممکن است به مشکلات یا ابهاماتی برخورد کنید.

مطلب مرتبط: لیست کیف پول‌های برتر ارزهای دیجیتال

در ادامه این بخش از بورسینس به 10 سوال متداول که از طریق نظرات مطالب مختلف در بورسینس و سایر منابع دست یافتیم اشاره می‌کنیم.

تفاوتی ندارد که مشکل شما مرتبط با ارزی مانند بیت‌کوین است یا کاردانو، آیوتا، ریپل، لایت‌کوین و…، به احتمال قوی مشکل شما به در یکی از موارد جای می‌گیرد.

1. تراکنش وارد کیف پول من نشده است

اگر آدرس کیف پول‌تان را به سایت یا فردی دادید تا ارز دیجیتال دریافت کنید و پس از انجام تراکنش هنوز ارز وارد کیف پول شما نشده این چند مورد را بررسی کنید:

آیا واقعا تراکنش از سمت ارسال‌کننده ثبت شده است؟ شاید شما به اشتباه تصور کردید مبلغی دریافت می‌کنید ولی در واقع هیچ تراکنشی ارسال نشده است. شاید ادعای ارسال تراکنش صحت ندارد.

مدت زمان تایید تراکنش چقدر است؟ گاهی تایید تراکنش‌های بیت‌کوین (وابسته به میزان کارمزد) گاهی 30 دقیقه تا 1 ساعت نیز طول می‌کشد. برای برخی از ارزهای دیگر این زمان بسیار پایین‌تر است. بررسی کنید ارسال کننده ارز، زمان تایید تراکنش را عنوان کرده یا خیر.

آیا آدرس کیف پول را به درستی ثبت کرده‌اید؟ آدرس ارزهای دیجیتال از کاراکترها و حروف تصادفی تشکیل شده و گاهی اوقات یک اشتباه کوچک منجر به وارد شدن ناقص آدرس در سایت یا کیف پول می‌شود. بررسی کنید که آدرس را به درستی ثبت یا ارسال کرده باشید.

روش بررسی وضعیت تراکنش

اغلب مواقع پس از انجام شدن یک تراکنش، آی‌دی تراکنش در دسترس شما قرار می‌گیرد. می‌توانید برای بررسی وضعیت تراکنش، آنرا در یک Explorer ثبت کنید.

Explorer ها سایت‌هایی هستند که تراکنش‌ها و موجودی آدرس‌ها در آنها قابل مشاهده است. البته برای برخی از ارزها مانند Monero چنین اطلاعاتی وجود ندارد.

اما امکان بررسی وضعیت تراکنش‌ها و موجودی ارزهایی مانند بیت‌کوین، اتریوم، ریپل، لایت‌کوین و بسیاری از ارزهای دیگر با وارد کردن آدرس کیف پول‌تان یا آی‌دی تراکنش مقدور است.

برای یافتن اکسپلورر ارز موردنظر کافیست آنرا در گوگل جستجو کنید (مثلا Litecoin explorer)

تصویر زیر از سایت btc.com که یکی از Explorer های بیت‌کوین است (و خدمات دیگری نیز دارد) گرفته شده است.

شرح بیت کوین اکسپلورر

باید به تاییدیه‌های تراکنش مدنظرتان توجه کنید. معمولا برای بیت‌کوین، اغلب سایت‌ها و افراد 3 تاییدیه را برای نهایی دانستن تراکنش کافی می‌دانند.

این مورد شاید در ارزها متفاوت است. بطور مثال بایننس برای نهایی دانستن Deposit اتریوم، 32 تاییدیه را لازم می‌داند.

پس از ارسال تراکنش تنها کاری که از دست‌تان بر می‌آید انتظار برای تایید شدن تراکنش‌هاست. مگر اینکه تراکنش در بلاک‌چین بلاتکلیف باقی بماند که در این صورت می‌توانید از شتاب‌دهنده‌های تراکنش (Transaction Accelerator) استفاده کنید.

شتاب‌دهنده تراکنش سایتی است که در ازای دریافت مبلغی مشخص، تراکنش‌های بلاتکلیف مانده برای تایید ارسال می‌کنند.

با این حال در اکثر مواقع یا تراکنش وارد کیف پول‌تان می‌شود یا به کیف پول ارسال کننده بر می‌گردد. چنین مشکلاتی با وارد کردن کارمزد تراکنش کافی، قابل اجتناب است.

مطلب مرتبط: کارمزد تراکنش بیت‌کوین چقدر باشد؟

2. موجودی کیف پول من آپدیت نشده است

گاهی اوقات تراکنشی برای شما ارسال می‌شود و ارسال‌کننده آنرا نهایی می‌داند ولی شما چیزی در کیف پول‌تان نمی‌بینید.

در این مواقع بهترین راه این است که وضعیت تراکنش را در اکسپلورر بررسی کنید. اگر تراکنش به اندازه کافی تاییدیه داشت، مشکل از کیف پول شماست.

در صورت استفاده از کیف پول نرم‌افزاری، آنرا رفرش کنید. یا از آن خارج و دوباره وارد شوید.

با انجام کارهای ساده دیگری مانند بررسی متصل بودن اینترنت یا vpn از نبود مشکل در اتصال آگاه شوید.

کیف پول‌تان را بروزرسانی کنید.

اگر با تمام این کارها بازهم موجودی خود را در کیف پول مشاهده نکردید، با بازیابی کیف پول‌تان در یک نرم‌افزار دیگر، مدیریت ارز را در نرم‌افزار جدید انجام دهید.

بازیابی کیف پول‌ها در نرم‌افزارهای دیگر از طریق وارد کردن کلید خصوصی، Seed یا عبارت بازیابی (mnemonic phrase) امکان‌پذیر است.

3. رمز عبور کیف پول را فراموش کردم

اغلب کیف پول‌های نرم‌افزاری برای حفظ محرمانگی اطلاعات شخصی افراد، ایمیل یا شماره تماسی از افراد دریافت نمی‌کنند.

اما در این کیف پول‌ها، ممکن است رمز عبور برای وارد شدن به کیف پول یا برای ارسال تراکنش قابل ثبت باشد.

اگر این رمز را فراموش کنید، متاسفانه راهی برای برگشت آن نخواهد بود. اما اگر از کیف پول، پشتیبان گرفته باشید می‌توانید موجودی‌تان را در یک کیف پول جدید بازیابی کنید.

قابل ذکر است که در برخی از کیف پول‌های آنلاین (مانند blockchain.com) امکان بازیابی رمز وجود دارد.

4. کیف پول از روی موبایلم حذف شد

در این شرایط نیز تنها راه برگرداندن موجودی، استفاده از بک‌آپ است. بنابراین تا اینجای کار حتما به خوبی اهمیت بک‌آپ گرفتن را درک کرده‌اید.

با نصب کیف پول‌ها روی موبایل یا دسکتاپ، اولین کاری که باید انجام دهید گرفتن بک‌آپ است. زیرا موبایل در معرض خطر افتادن در آب، شکستن، ویروسی‌شدن و… قرار دارد. کامپیوتر شما نیز ممکن است به دلیل وجود بدافزار آسیب ببیند یا هر اتفاق دیگری بیفتد.

5. واردکردن Memo یا آی‌دی تراکنش را فراموش کردم

در ارسال ارزهایی مانند استلار و ریپل به برخی آدرس‌ها وارد کردن Memo یا آی‌دی نیاز است. اگر یک تراکنش بدون این موارد ارسال شد، باید از مقصد تراکنش پیگیری کنید که آیا امکان بازیابی تراکنش وجود دارد یا خیر.

ارسال ریپل و استلار به اکسچنج‌هایی مانند بایننس، Kucoin و پلتفرم‌های معاملاتی مشابه، فقط باید با وارد کردن آی‌دی انجام شود.

برخی از این اکسچنج‌ها اعلام کرده‌اند که در صورت ارسال تراکنش بدون آی‌دی، امکان بازیابی و برگشت آن وجود ندارد.

بنابراین در ارسال‌ ارزها دقت کنید که نیاز به وارد کردن چه اطلاعاتی دارید.

از طرف دیگر، برای دریافت این ارزها، اگر خود شما از کیف پول‌های شخصی نرم‌افزاری مانند Jaxx، کوینومی، Atomic wallet و موارد مشابه استفاده می‌کنید نیازی به دادن آی دی به ارسال کننده نیست.

مگر اینکه بخواهید خودتان برای تشخیص تراکنش، اینکار را انجام دهید (در برخی ارزها).

نکته اینجاست که پس از برداشتن آدرس ریپل برای ارسال، دقت کنید آیا آی‌دی یا memo به شما نمایش داده می‌شود یا نه. اگر نمایش داده شد، پس در ارسال باید نیز آی‌دی یا memo وارد شوند.

6. آیا کیف پول‌ها هم تحریم می‌کنند؟

سوال و نگرانی که در بین برخی افراد وجود دارد، احتمال تحریم شدن ایرانیان توسط برخی از کیف پول‌هاست.

کسی که شناخت کافی از بلاک‌چین و کریپتوکارنسی‌ها دارد از این بابت نگران نیست، زیرا می‌داند حتی اگر یک کیف پول، دسترسی آی‌پی‌های ایرانی را مسدود کند می‌توان موجودی آنرا از طریق بک‌آپ که گرفته شده به کیف پول دیگری منتقل کرد.

گذشته از این، در بسیاری از کیف پول‌ها اطلاعات شخصی افراد (از جمله کشور) وارد نمی‌شود.

بهتر است از کیف پول‌هایی استفاده شود که نیازمند وارد کردن اطلاعات شخصی نیست و امکان خروجی گرفتن از کلید خصوصی، mnemonic phrase و Seed را می‌دهد.

با داشتن چنین اطلاعاتی، نگرانی از بابت تحریم شدن یا حتی متوقف شدن فعالیت کیف پول نخواهید داشت. زیرا همیشه می‌توان آنرا در کیف پول دیگری وارد کرد.

همیشه استثناهایی وجود دارد. مثلا کیف پول اصلی ارز الکترونیوم نیاز به احراز هویت دارد. چنین ارزهایی ممکن است دسترسی ایرانیان به کیف پول‌شان را مسدود کنند و مشکل اینجاست که غیر از کیف پول اصلی، گزینه‌های چندان زیاد دیگری در دسترس نیست.

7. کیف پول‌ها، موجودی کاربران را می‌بینند؟

هرکس که آدرس یک کیف پول را داشته باشد می‌تواند تراکنش‌ها و موجودی آن را با وارد کردن آن در یک اکسپلورر ببیند. بلاک‌چین برخی ارزها اما دارای چنین قابلیتی نیست.

از آنجایی که مشخصات دارنده آدرس مشخص نیست این امر نیاز به نگرانی ندارد. در واقع کل تراکنش‌هایی که از ابتدای پیدایش بیت‌کوین و اتریوم ایجاد شده‌اند و کل‌ آدرس‌ها برای همه قابل دسترس هستند.

بلاک‌چین شفافیت دارد ولی اطلاعات شخصی افراد در آدرس‌ها یا تراکنش‌ها فاش نمی‌شود.

سخن آخر

استفاده از کیف پول‌ها نیاز به دقت و توجه دارد زیرا در ارزهای دیجیتال، امکان بازگرداندن تراکنش‌ها نیست و یک اشتباه می‌تواند ضرر جبران‌ناپذیری به شما وارد کند.

سوالات متداول مرتبط با استفاده از کیف پول‌ها شرح داده شد. اگر شما نیز مشکلی در استفاده از کیف پول‌ها دارید، در بخش نظرات بنویسید.

 خرید بهترین کیف پول بیت کوین و ارزهای دیجیتال

128 نظر
 1. سلام میشه ایمیلتون رو برام بفرستید میخوام ی درخواستی ازتون داشته باشم اگه میتونید این کیف پول ما را موجودیشو میتونید برگردونید من نتونستم اگه میشه کمکم کنید

  1. سلام، اگه کمکی از دست من بر بیاد توی کامنت ها جواب میدم، در همین حد.

 2. سلام
  من تازه یه برنامه نصب کردم
  دو تا گوشی داشتم با هر دو تا وارد یه سایت شدم و با یه آدرس کیف پول
  الان میخوام با گوشی دیگه ام و با یه کیف پول دیگه برم تو سایت میگه آیدی شما بلاک شده
  راهی هست بتونم با گوشی دیگه ی خودم دوباره ثبت نام کنم؟؟ دو تایی استفاده کنم؟؟

 3. سلام خسته نباشید
  میخوام برداشت ریالی بکنم کیف پولم تاپچینج میباشد لینکی که باید برام ایمیل بشه نمیاد که بتونم وارد تاپچینج بشم
  ممنون میشم راهنماییم بکنید

 4. سلام من کیف پول گواردا همه ی دارایی هام از بین رفته است بک آپ هم دارم اما وقتی میرم داخلش هیچی داخلش نیست میشه کمکم کنید نزدیک 5تا ارز داشتم اما هیچی نشون نمیده صفر موجودیم از طریق ماینر جمع کرده بودم

  1. سلام،
   ببینید کیف پول آپدیت شده، اتصال اینترنت درسته، حذف و دوباره نصب کنید و این کارهای معمول.
   میتونید موجودی آدرسی که داخلش ارز داشتید رو بررسی کنید و ببینید هنوز هست یا نه
   در این صفحه یه سری توضیح در مورد بررسی موجودی ادرس دادیم
   اگه موجودی هنوز توی ادرس هست مشکل از کیف پول یا دستگاه شماست ولی اگه ارز خارج شده حتما هک شدید

 5. سلام استاد ضمن تشکر و خسته نباشید
  من قصد نگهداری چند ساله ارز دیجیتال را دارم
  یه گوشی جداگانه تهییه کردم و نصب دو کیف اتمیک و کوینومی که جز در مواردی آفلاین و خاموش هست و ارز دیجیتال را با گوشی روزمره تهییه و به آن ارسال میکنم سوالم اینه1- این روش امن هست و خطر را کم میکنه و میتونم مثلا دو سال توش ارز نگهدارم؟ 2- به جای اینکار میتوانستم همون گوشی اول چند کیف جدید ایجاد و پس از برداشتن 12کلمه و کلید عمومی و خصوصی آنها را حذف کنم بعد از دو سال موقع که نیاز داشتم تک تک کیف را تخلیه میکردم آیا این روش بهتره یا اولی و ضمنا آفلاین بودن هر دو روش مشکل بروز رسانی و غیره در خصوص ارز درون کیف ایجاد میکنه؟ ضمنا کیف سخت افزاری نمیخوامداستفاده کنم

  1. سلام وقت بخیر
   روش بدی نیست و امنیت بیشتره به خاطر قطع بودن اینترنت
   ولی برای نگهداری دوساله، به نظر من کیف پول کاغذی مناسب تره.
   دستگاهی که به اینترنت وصل شده و میشه، همیشه ریسکش بیشتر از کیف پول های آفلاین (کاغذی و سخت افزاری) هست

 6. سلام خسته نباشید، من میخواستم تتر بخرم از یه سایت ایرانی که بهشون اعتماد دارم، ولی اشتباهی به جای آدرس کیف پول tether، آدرس کیف پول etherium رو اشتباهی دادم.
  سوالم اینه، این تراکنش انجام میشه و پول من از بین میره؟ یا این تراکنش انجام نمیشه، و متوجه میشن که آدرس اشتباهه و از من آدرس صحیح رو میخوان؟
  ناگفته نماند که من برای پشتیبانی اون سایت پیام گذاشتم که این شماره حساب اشتباهه.
  ممنون

  1. سلام، ادرس تتر همون آدرس اتریوم هست
   تتر جزء یکی از توکن‌های اتریومه

 7. سلام لطفا کمک کنید!
  مقداری تتر از سایت نوبیتکس خریداری کردم و به کیف پول کوانومی انتقال دادم
  حالا قصد دارم تتر رو با اتریوم عوض کنم از توی کیف پول کوانومی این قابلیت رو نداره
  میخواستم تتر رو برگردونم به کیف پوله نوبیتکس ولی اجازه نمیده
  حالا چیکار کنم بتونم تتر رو برگردونم به نوبیتکس
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  باتشکر

 8. با سلام
  کیف پول بلاک چین در آیفون دارم
  یک واحد بیت کوین خریدم، الان روی قسمت دریافت نشستن بیت کوین رو نشون می ده، وقتی هم که می رم قسمت ارسال، باز هم بدون مشکل آماده ارسال بیت کوین هست. اما قسمت صفحه اصلی بلاکچین اپدیت نمیشه و توتال موجودی رو نشون نمی ده، فقط قیمت بیت کوین و سایر ارزها رو نشون می ده، بنظرتون مشکلش از چیه؟

  1. سلام، چه عرض کنم برادر
   اگه این ویژگی خیلی مهمه، شاید بهتر باشه کیف پول رو عوض کنید

 9. سلام .
  من بتازگی با اینکه ای دی ورمز در blolchain .com می زنم ایمیل مجوز برای من اوکی نمی شود و نمی توانم وارد کیف شوم . لطفا راهنمایی کنید. تشکر

 10. سلام
  من از کیف پول guarda میخواستم لایت کوین هام رو انتقال بدم به یک کیف پول دیگه(تراست والت و اتومیک) ولی امکان پذیر نیست و خطا میده در صورتی که ارزهای دیگم رو بدون خطا انتقال دادم ممنون میشم راهنمایی کنید.

 11. سلام
  من از بايننس به كوينومي ١٩/٧٥ ريپل انتقال دادم ولي چون ٢٠ تا نبود وارد كوينومي نشد فقط تراكنش موجود هست تو ترنس اكشن هو وضعيت انتظار براي كامفرم كردن هست
  سپس ٤٢ ريپل مجداداً انتقال دادم كه ٢٠ تا واسه رزرو نشست و ٢٢ موجودي نشون ميده ولي ١٩/٧٥ قبلي هنوز نشسته نه تو كوينومي و نه تو بايننس
  به نظر شما چه ميشه كرد ؟
  يه مشكل ديگه هم هست تو ولت كوينومي دكمه سينك مجدد رو زدم و رسيد اون ١٩/٧٥ جابه جايي
  پاك شد
  ممنون ميشم كمكم كنيد

  1. سلام، به این مورد برخورد نکردم. فکر میکنم اون 19.75 ریپل از دست رفته باشه
   بازم تلاش کنید

 12. با سلام دوست من
  من داخل کیف پول coinomi بخش Tether به مشکل برخوردم
  ممنون میشم زودتر جواب بدید
  میخوام مقداری Tether رو به بیتکوین تبدیل کنم.
  ولی در Confirm Exchange انجام نمیشه .
  پیغام میاد که ( Not enough funds, missing 0.00003504BTC)
  در صورتی که مقدار 0.00073412 BTC داخل ولت دارم.

  اجازه Confirm نمیده و دکمه هم خاموشه
  جواب چیه ؟‌

  1. سلام، باید مقداری بیت‌کوین در والت OmniLayer داشته باشید تا به عنوان کارمزد تراکنش استفاده بشه
   Add coin رو بزنید OmniLayer رو جستجو و اضافه کنید
   و مقداری بیتکوین به آدرس OmniLayer بفرستید

 13. سلام
  من به تازگی با بایننس کار میکنم و وقتی اتریوم میخرم و میفروشم مقدار سودی که میبرم به مبلغ موجودی تتر اضافه نمیکنه
  برای مثال امروز موجودی من 580 تتر بود و بعد از خرید و فروش 8 تتر سود کردم و همچنان موجودی تتر من 580 ثابت موندده بود
  میخواستم ببینم مشکل از کجاست
  من رمز دو مرحله ای فعال کردم و هر دفعه ام کد میدم و ip vpn رو ی کشور سعی کردم ثابت نگه دارم..

 14. سلام من کیف پول کوینومی دارم بهش ۳۱ تتر واریز کردم ولی اومده اما زده صفر تتر واریز شد یعنی چی بعد یه کیف پول trust دارم که تو اکن ۲۵ تتر دارم ولی نمیتونم کاریش کنم نه برداشت کنم نه اکچنچ چیکار کنم؟؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید

  1. منم دقیقا با کیف پول تراست همین مشکل دارم نه میتونم برداشت کنم و اکسچنج انجام بدم.لطفا راهنمایی کنید

 15. سلام

  من کیف پول بیت کوین دارم ولی تقریبا 2هفته است .کیف پولم آپدیت نمیشه ؟چهکارباید بکنم؟

 16. سلام من کول ولت اس دارم برام تتر انتقال دادن تو هیستوری تراکنش اومد مبلغش ولی روی صفحه کیف پولم نبود بعد اپدیت اومد کول ولتو اپدیت کردم و بعدش سید هارو زدم و بازیابی کردم ولی ادرس تترم عوض شده و الان دیگه ن تو هیستوری نه رو ولتم چیزی نیست میشه راهنمایی کنید ممنون

 17. سلام و خداقوت چند روز پیش ios گوشیم رو آپدیت کردم، الان btc wallet ام باز نمیشه ، پسورد ورود به btc wallet رو فراموش کردم، از قسمت forget pass هم رفتم که کد جدید رو به gmail ام بزنه ، اما هنوز کدی نفرستاده ، مشکل چیه؟ وچه راهکاری رو پیشنهاد می دین؟
  ممنون میشم جواب بدین

 18. سلام
  بنده در کیف پول کوینومی مقداری بیت کوین داشتم به تتر تبدیل کردم ولی الان تتر رو به هیچ کوین دیگه ای تبدیل نمیکنه و وقتی اقدام میکنم یه پیغام به شرح زیر نمایان میشه.
  Not enough funds to cover the fees of this transaction. Missing 0.00112418 ETH from the account Ethereum.
  با تشکر

  1. سلام، باید برای انتقال تتر، مقداری اتریوم برای کارمزد تراکنش داشته باشید

 19. سلام دوست عزیز سوال بنده اینه وقتی یه تراکنش انجام میدیم ادرس بلاکچین تغییر میکنه و متاسفانه بعد اون استخراج استخر به حساب واریز نمیشه ،حتما باید ادرس جدید رو توی استخر ثبت کنیم ! سوال اینه که همیشه بعد هر تراکنش باید این کار رو انجام داد ؟؟؟

  1. سلام، آدرس های جدیدی که از کیف پول میگیرید همانند ادرس های قدیمی، همگی معتبر هستن
   ساختار کیف پول ها همینطوره و اگه میخواید همیشه از یه آدرس استفاده کنید، آدرس رو جایی ذخیره کنید برای استفاده بعدی

 20. سلام
  من از کیف پول exodus استفاده می کنم مدتی هست که وقتی اجراش می کنم فقط یک صفحه سیاه به من نشون میده با vpn هم استفاده کردم ولی همچنیان همین مشکل داره . لطفا راهنمایی کنید

 21. با سلام من میخوام رمز کیف پول بلاکچین م رو تغییر بدم ممنون میشم راهنمایی کنید با سپاس

 22. سلام . من از سایت cryptofree تراکنش داشتم به کیف پول بلاک چین اما الان 4روز گزشته و هنوز زده در حال برسی. بی زحمت اگر راهکاری میدانید به من بگید . ممنون

 23. باسلام ببخشید من تازه ثبت نام کردم وارد سایت بایننس شدم که در قسمت سپرده آدرس بیت کوین یعنی همون آدرس کیف پولو نشون داد,اما امروز هرچی وارد میشم آدرس و دیگه بهم نشون نمیده,مشکل از چیه,باسپاس از شما

 24. سلام
  خسته نباشيد
  كيف پولم رو در iOS اپديت كردم ولى بالا نمياد دليلش چى ميتونه باشه؟
  ممنون

 25. با سلام و ضمن تشکر
  من نمی توانم موجودی بیت کویینم را از سایت بلاک چین انتقال دهم، اروری که میدهد این است که موجودی کافی نیست (insufficient fund)، ممکنه مرا راهنمایی کنید که مشکل از کجاست؟
  من معادل صد و چند دلار بیت کویین داشتم که در یک مرحله معادل 49 دلار را انتقال دادم و الان معادل 60 دلار دارم، هر مبلغی کمتر از معادل 50 را میزنم همین ارور را میدهد.

  1. سلام، مبالغ رو خرد خرد جمع کردید؟
   اگه اینطوره کارمزد تراکنش شما زیاد خواهد بود و احتمالا دلیل اخطاری که میده همینه.

 26. سلام.آدرس کیف پول بعد از دریافت و یا واریز آیا تغییر میکنه؟؟اگر تغییر داره و قرار باشه برای آدرس قبلی واریزی انجام بشه آیا اون آدرس معتبره همچنان؟؟اگر معتبر باشه و واریز انجام بشه تو کیف پول نشون میده؟؟

  1. سلام.بنده چندین مرتبه سفارش خرید بیت کوین داشتم و از حسابم کم شده.ولی وقتی برای فروش اقدام کردم متوجه شدم اصلا بیت کوینی ندارم.بعد از بررسی متوجه شدم آدرس کیف پول بیت کوینی که به اون سایت دادم با نمونه های کیف پول های دیگر فرق داره.اول اینکه با عدد شروع نشده.ثانیا ۳۴ حرف نیست و نزدیک ۴۰ حرف هست.حالا زمان ثبت نام کیف پول،احتمالا قسمتی رو به اشتباه ،فکر میکردم کیف پول هست و اون رو save کرده بودم.
   سوالم اینه که چطور با وجود آدرس نامعتبر تونستن برای من ی بیت کوین سفارش بدن؟و آیا اگر سفارش انجام شده باشه،احتمال داره بتونم اون مبلغ بیت کوین رو بگیرم؟چطور میشه از روی اون آدرس که بر اساس اون سفارش خرید داشتم بتونم موجودی بگیرم؟

 27. سلام جناب جهاندیده

  مشکل من اینه که از کیف پول JAXX نمیتونم Ethereum Classic انتقال بدم!
  کدارور هست TX-019 و این توضیح را میده:
  این ممکن است به دلیل تعادل Ethereum در چندین آدرس کیف پول شما ایجاد شود.
  از آنجا که کیف پول اتریوم شما دیگر HD (Hierarchical Deterministic) نیست، باید قبل از اینکه بتوانید معاملات جدید ارسال کنید، تمام ETH خود را در آدرس اصلی ادغام کنید.

  در اینجا آنچه شما می توانید انجام دهید:
  – در کیف پول اتریوم ، “صفحه نمایش” را باز کنید و آدرسی را که می بینید کپی کنید.
  – سپس برای ارسال کلیه ETH در تمام آن آدرسها به آدرس کیف پول اصلی خود که در بالا کپی کرده اید، باید از یک کیف پول دیگر استفاده کنید.
  – هنگامی که همه معاملات دارای 6+ تأیید هستند، می توانید ETH را از طریق Jaxx Liberty ارسال کنید.

  من نمیدونم چطور تمام ETH خودم را در آدرس اصلی ادغام کنم.!
  چکار میتونم انجام بدم؟

  اگر دوستان دیگه هم اطلاعات دارند لطفا کمکم کنید.

   1. این هم متن انگلیسی ارور

    This may be caused by having Ethereum balances in multiple addresses of your wallet. Since your ethereum wallet is no longer HD (Hierarchical Deterministic) you need to consolidate all your ETH into the main address first, before being able to send new transactions.

    Here’s what you can do:

    – In the Ethereum wallet, open the “receive screen” a1nd copy the address you see.
    – You will then need to use a different wallet (such as myEtherWallet.com) to send all the ETH in all those addresses to you main wallet address that you copied above.
    – Once all those transactions have 6+ confirmations you will be able to send out ETH through Jaxx Liberty.

    من نمیدونم چطور تمام ETH خودم را در آدرس اصلی ادغام کنم.!
    چکار میتونم انجام بدم؟

    1. خلاصه چیزی که متوجه شدم:
     1. با کلید خصوصی اتریوم که از والت Jaxx برمیدارید وارد سایت myetherwallet.com بشید (یا هر کیف پول دیگه ای)
     2. آدرس اتریوم رو از جکس بردارید و از طریق سایت myetherwallet.com کل موجودی اتریوم رو به این آدرس بفرستید
     3. بعد از این میتونید ارسال اتریوم رو از طریق کیف پول Jaxx انجام بدید

     1. 1- سایت myetherwallet.com کیف ETH میده درحالی که ETC من قفل شده
      2- کلید خصوصی والت Jaxx چیه و چطور و از کدوم قسمت بردارم؟
      3- اگر منظور از “کلید خصوصی” همون “کد اتریوم کلاسیکِ” که اجازه فرستادن را نمیده

     2. من طبق متنی که شما نوشتید مراحل رو نوشتم
      myetherwallet از اتریوم کلاسیک هم پشتیبانی میکنه، پس از لاگین کردن باید در بخش Network روی change بزنید از بین لیستی که می بینید یکی از گزینه های پایین ETC رو انتخاب کنید و تست کنید
      کلید خصوصی رو در jaxx از بخش tools و display private keys ببینید
      در بخش display private keys هر آدرس یک کلید خصوصی جداگانه داره، باید بگردید آدرسی که اتریوم کلاسیک داخلش هست رو پیدا کنید و کلید خصوصی اون ادرس رو بردارید و باهاش وارد myetherwallet بشید و بقیه مراحل رو برید
      خوبه که خودتون هم وقت بذارید و منوهای مختلف رو بررسی کنید، خیلی سریعتر به جواب میرسید و مرتبه بعد هم مهارت کافی برای کار کردن با کیف پول ها رو پیدا میکنید تا توی این دردسرها نیفتید

   2. سلام
    وقت بخیر
    من تو کیف پول کوینومی توسط chengally چنج کر دم از من آدرس مقصد نپرسید الآن از مبدا کم شده اما به مقصد چیزی اضافه نشده داخل خود کیف کوینمی

 28. سلام من مقدار 0.0019 لایت کوین رو هفته گذشته از کیف پول کوینومی به کیف پول کوین پات خودم منتقل کردم اما با وجود اینکه داخل کوینومی بالای 5000 confirm ثبت شده ولی موجودی کیف کوین پات هیچ تغییری نکرده حتی یه بار خارج و مجدد وارد شدم اما بازم اپدیت نشد، لطفا راهنماییم کنید، کلی زحمت کشیدم

 29. سلام من کیف پولم free wallet هست دیشب تتر خودمو تبدیل به دش کوین کردم تمام مراحل تایید و تیک خورد اخرش پیام failed داد عملیات ناموفق تتر من بر نگشت دش کوین هم صفر هیچی به حسابم نیومد ایمیل زدم پشتیبانی free wallet گفت ما در اسرع وقت پرونده شما پیگیری می کنیم
  سوالم اینه ایا این اتفاق عادیه و اینکه ارز ما بر میگرده به زودی یا خیر

 30. با سلام من 3 بار از کوین پاتم برداشت زدم به کیف پول جکس ولی متا سفانه هر سری هم کنسل شده بعداز برداشت ایمیل اومده کلیک هم کردم ولی باز هم نمیشه برای کوین پات ایمیل هم زدم جواب نگر فتم .ممنون

 31. سلام
  من رو یک سیستم دیگه یک گیف پول ایجاد کردم برای بازیابی 12 کلمه رمز را هم وارد کردم ولی همش fail میکنه
  لطفا راهنماییم کنید

  1. سلام، از چه کیف پولی 12 کلمه رو گرفتید و قصد دارید وارد چه کیف پولی کنید؟

 32. سلام عزیزان من 2روزه کیف پول رو دانلود کردم ولی خیلی انترنت رو مصرف کرده تا کامل شدن کیف پول چقدر زمان میبره تا کامل نصب بشه

  1. سلام
   بستگی به سرعت اینترنت شما داره اگر منظور شما هسته بیتکوین کور باشه حدود 50 گیگ دانلود و حدود 15 گیگ آپلود خواهید داشت با سرعت 512 کیلو بایت حدود 17 روز زمان خواهد برد.
   نرم افزار بعد بسته شدن کمی زمان خواهد برد چنانچه به نرم افزار فرصت بسته شدن ندید و یا یکباره برق قطع بشه دوباره به اولین مرحله باز خواهید گشت.
   پیشنهاد: بعد اتمام دانلود ؛ نرم افزار در حالت بسته از فایل اصلی کپی نگهداری کنید تا در صورتی که قطعی برق و… داشتید مجبور به دانلود کلی نباشید.
   ضمنا میتوانید از سایر کیف پول ها ی بیتکوین بدون دانلود چنین مقداری از اینترنت استفاده کنید.
   فایل والت خود را کپی و در فلش و یا یکجای امن نگهداری کنید در صورت پاک شدن تمام موجودی شما از دسترس شما خارج خواهد شد.حداقل در دو جا نگهداری کنید فایل والت در پوشه نصب می باشد.
   مزیت این نرم افزار این است که موجودی و اختیار آن بطور کاملا دست خود شماست .
   معایب : زمان طولانی دانلود – دانلود مجدد بعد قطعی برق – خطر پاک شدن فایل والت در صورت کپی نگرفتن – خطر از دست دادن کل سرمایه در صورتی که بر روی لپ تاپ نصب شده باشه و لپ تاپ مورد سرقت قرار بگیره و از فایل والت در محل دیگری کپی نداشته باشیم.
   چون این نرم افزار به ایمیل -تلفن همراه و… ثبت نمیشه و برای شما اطلاعات بازیابی ارسال نمیکنه.
   تاکید میکنم بعد از انجام تراکنش و بستن نرم افزار کپی فایل والت تهیه و در محلی امن و غیر از لپ تاپ نگهداری کنید.
   همینطور رمز والت هم مهمه.بسیاری را دیدم که سرمایه شون رو از دست دادن.

 33. سلام و احترام، سوال من اینه که آیا آدرس های قبلی کیف پول همچنان معتبر هستن و ازشون میشه استفاده کرد؟

 34. سلادرسایت های مختلف مثل coinmining ، bitcoin genearator هزینه تعمیر و نگهداری پرداخت کردم بلک چین هم تایید کرده و ثبت شده ولی هیچکدام بیت کوین و منتقل نکرده اند باید چیکار کنم

  1. سلام، هر وعده و ادعایی رو نباید باور کرد دوست عزیز
   من بیام به شما بگم دلار چاپ کردم و هزینه پست رو پرداخت کنید تا براتون بفرستم شما باور میکنید؟
   سایت هایی با عنوان bitcoin generator و اغلب سایت هایی که به عنوان استخراج ابری یا cloud mining فعال هستند کلاهبردارند

 35. سلام و خسته نباشید خواهش میکنم کمکم کنین من تو سایت بلاک چین مدت زیادیه ک ولت دارمو ازش استفاده میکنم ولی الان بعد قطع اینترنت دیگه لوگین نمیکنه چیکار کنم درست شه؟

 36. سلام
  ممنونم از راهنمایی های خوب شما
  می خواستم از ارز دیجیتال به نام “رد فوین” بیشتر بدونم.
  آیا اصلا همچنین ارزی وجود داره؟
  و نحوه ی عملیاتی که فرمودید(تولید، خرید و فروش و…)مثل “بیت کوین” هست؟

  متشکرم

  1. سلام.
   رد فوین رو نشنیدم.
   ببینید ساخت ارز دیجیتال جدید چندان مشکل نیست
   یکی از راه میرسه کدهای بیت کوین رو کپی میکنه و برای خودش یه ارز میسازه
   تعداد این ارزهای گمنام خیلی زیاده
   خیلی از کارشناسان متعقدند از بین بیش از 3 هزار ارز دیجیتالی که توی سایت coinmarketcap لیست شده کمتر از 5 درصدشون در اینده باقی میمونه و بقیه ارزششون به صفر میرسه
   پس به دنبال ارزهای گمنام نباشید چون یا کلاهبردار از آب درمیاد یا اینکه در نهایت احتمال خیلی خیلی کمی داره که موفق باشه

 37. باسلام خواهشا کمکم کنید ازتون درخواست کمک دارم بعد از اینکه کد دو مرحله ایی 2fa برای کیف پولم اعمال کردم در ورود به کیف پولم مشکل ایجاد شد ورمز ایجاد شده یکبار مصرف تایید نمیشن نهایتا بعد از چند بار حساب کیف پول بلاک چینم مسدود شد خواهشا راهنماییم کنید

  1. این احتمال وجود داره که زمان google auth شما که روی گوشی شماست با زمان کیف پولتون همگام سازی نشده باشه یعنی زمانهاشون فرق کنه در این صورت کیف پول رو باز نمیکنه

 38. کیف پول من هم همه چیو صفر نشون میده درصورتی تو سایتbtc.comکه می رم ارز خریده شده وارد ادرس من شده ولی تو کیف پولم نمی یاد خواهشا علتشه بگین باید چی کار کنم؟

 39. سلام دوست عزیز. من کومودو خریدم . و در کیف پولم هم نشون میده مبلغ اومده. اما نه میتونم بفرشمش و نه چنج. ترنسکشن آیدی داره. اما روی اکسپلوررش میزنم میزنه ترنسکشن پیدا نشد. از طرفی هش را فروشنده ارسال کرد طبق اون توسایت کومودو نشان میده ارسال شده. چکار کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید؟

 40. سلام وقت بخیر
  متاسفانه برای ورود به کیف پولم, نیاز به 2fa می باشد. کد شش رقمی که نرم افزار تولیدکننده بهم میده رو وارد میکنم ولی قبول نمیکنه. آدرس کیف پول و بارکد رو دارم ولی نمی‌دونم چرا میخام برای نرم افزار تولیدکننده کد ،اسکن کنم پیغام ارور میده
  متشکرم اگه راهنمایی کنید

  1. سلام ببخشید من به جای آدرس بیتکوین بیتکوین کش خودم را فرستاده ام آیا پول من برگشت پذیر است؟

 41. سلام ببخشید اپلیکیشن کوینومی را وقتی خواستم مجددا در گوشیم نصب کنم بالانس صفر نشون میده در صورتیکه من حروف بازیابی و رمز عبورم را مطمئنم درست وارد کردم حتی فیلتر شکنم را هم استفاده کردم و هم یکبار قطع کردم درست نشد، تو یوتیوب هم سرچ کردم مراحلم درست بود اما موجودیم صفر ….دیدم مشکل خیلیا اینه اما کسی پاسخگو نبود،ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. سلام.من تو کیف پول jaxx به کیف پول coinpot که دارم یه انتقال داشتم ،ولی حواسم نبود که کیف پول coinpot برای دریافت ارز یه مبلغی به عنوان سطح دریافت گذاشته،الان چجوری این انتقال تو کیف پول jaxx لغو کنم که دوباره به همون کیف پولم برگرده

  2. سلام من از داخل بازی ساکر استار میخوام خرید کنم میزنه transaction erorr یا transaction not found چیکار باید کنم

 42. سلام وقتتون بخیر
  داخل کیف کوینومی آدرس رسیو برای ارز bsv میگیرم و به استخر میدم استخر میگه این آدرس اشتباهه؟؟!!

 43. سلام
  میبخشید دو تا سوال داشتم
  من از کیف پول کوین پیمنت
  مقداری داج کوین به حساب کوین پات واریز کردم ولی نیامد ولی از طرف کوین پیمنت کامل اوکی بود
  بعد متوجه شدم که از ۱۰۰۰ داج کوین پاین نمیاید در والت کوین پات الان چطور بدست بیاورم

  سوال دوم انکه چند روز پیش مقدار ۱۵۰ داج کوین از سایت
  فری داج به حساب Coinomi انتقال دادم ولی نیامده از طرف فری داج هم اوکی است
  ممنون اگه راهنمای کنید

 44. چطوری باید از آدرسهای کیف پول کاغذی نوعSegwit (P2SH) که با ۳ شروع میشوند را برداشت کرد؟ کیف پولی که این نوع آدرس را بتوان ایمپورت کرد ، میتوانید معرفی کنید؟

  1. میتونید از این سایت برای انتقال مبالغ موجودی کیف پول کاغذی به یک آدرس بیت کوین دیگه استفاده کنید:
   https://segwitaddress.org/
   (از طریق بخش Sweep SegWit Private Key)
   روش کار:
   کلید خصوصی رو وارد فیلد Segwit private key کنید
   میتونید یک کیف پول نرم افزاری نصب کنید و آدرس بیت کوین رو در فیلد destination address قرار بدید

   روش 2: فکر میکنم از طریق کیف پول Electrum هم میتونید import کنید

 45. یه مورد عجیب در آدرس اتریوم پیدا کردم آدرس
  https://ww7.etherscan.io/address/0x81a2200f7c376d63b21afdfa813980910080198a
  دیروز مقدار خالص 0.001 به این آدرس واریز کردم بعد از چند 15 ثانیه از این آدرس سریع 0.00001به آدرس دیگر واریزشد، 0.00099به عنوان فی شبکه!
  سوالم اینه که چرا این قدر سریع عرض چند ثانیه برداشت شد؟ وچرا کسی که برداشت کرد، 0.00099 فی شبکه پرداخت کرده تا آدرس سریع خالی بشه و فقط 0.00001 بدست بیاره؟

   1. هر مقدار اتر انتقالی، ۹۰ درصد آن ،صرف فی انتقال میشه، کسی (هکر)که کلید خصوصی این آدرس رو داشته باشه چرا باید اترهای در وقت انتقال به آدرس دیگر ، فقط صرف فی بکنه؟ چه سودی برای اون هکر داره؟

    1. هکر دوتا انتخاب داره:
     هیچی گیرش نیاد
     0.00001 اتریوم بدست بیاره

     و 0.00001 از صفر بزرگتره (از هیچی بهتره)
     طبق تجربه اینو میگم چون یکی از آدرس های خودم هک شده بود و هکر به هیچی رحم نمی کرد!
     روی اغلب ادرس های هک شده ربات یا اسکریپتی هست که به محض دریافت مقداری ارز در آدرس موردنظر، کل ارز رو به آدرس هکر ارسال میکنه و مهم نیست مبلغ چقدره.

     ممکنه خالی کردن ادرس دلیل دیگه ای هم داشته باشه، مثلا ممکنه شخص موردنظر مبتدی باشه یا دلایل دیگه…

 46. باسلام
  کیف پول viabtc رو گوشی داشتم با رمز عبور اتینتکیتور .گوشی جدید خریدم برنامه رو روی گوشی نصب کردم و مشکلی نبود و گوشی قبل رو فرمت کردم موقع جابجایی بیت روی گوشی جدیدم به مشکل برخوردم ایمیل و پسورد رو میزنم وارد میشه رمز ۳۰ثانیه ای اتینتکیتور میخواد وقتی رمز رو از برنامه میگیرم و میزنم میگه نادرسته میشه لطفا راهنمایی کنید واینکه دیگه دسترسی به استخر و میزان تولیدمم ندارم
  لطفا بگین چجوری میتونم کیف پولمو برگردونم سپاس🙏

  1. سلام، رمز google authenticator برای اپلیکیشن قبلی شما بوده که روی گوشی قبلی نصب کردید، بنابراین فکر نمیکنم برای اپلیکیشنی که روی گوشی جدید نصب شده کاربرد داشته باشه.
   با کیف پول viabtc آشنایی ندارم اما میتونید اینکارها رو بکنید:
   رمز google authenticator رو وارد نکنید و ببینید آیا میتونید وارد برنامه بشید یا نه.
   اگر Seed رو از کیف پول قبلی برداشتید، میتونید وارد کیف پول های دیگه ای مثل coinomi یا مثلا jaxx کنید.

 47. سلام من از جاکس یه مقدار دش کوین به کیف پول پاییر فرستادم الان 4 روز از زمان انتقال میگذره ولی کیف پول پاییرم هنوز دریافت نکرده اون مقدارو .. تو کیف پول جاکس نسخه دسکتاپ زده 17 کانفیرم و جلوش هم زده کامپلت … الان یعنی چی من حدود سه دلار بیت کوین دارم الان نمیدونم اگ بفرستم پاییر بره یا نه لطفا راهنماییم کنین ممنونم

 48. یه سوالی برام مهمه:
  همه رمز ارزها که در تابلو زده میشه هر روز، وقتی خریداری شدن، بعد قابلیت تبدیل به اسکناس دارد؟
  چیزی که معلومه این است که همه ارزها قابلیت تبدیل کردن ارزهای مشهور مثل بیت کوین و اتر به اون ارز رو دارند. اما برعکس مثلا یه ارز رتبه هزارم تابلو رو میشه به اتر تبدیل کرد؟
  لطفا جواب رو برای بنده ارسال کنید

  1. سلام، بستگی به ارز داره.
   ارزهای معتبر و محبوب رو میشه به بیت کوین، اتریوم یا تتر تبدیل کرد.
   و این سه ارز هم در صرافی آنلاین ایرانی معامله میشه و قابل خرید و فروش هست.
   پس اگه بخواید این ارزها رو به ریال تبدیل کنید، ابتدا باید به یکی از سه ارز اشاره شده تبدیل کنید و بعد اونها رو به ریال بفروشید.

   1. سلام میخواستم بدونم ارزهایی مثل بیت کوین چقدر قدرت نقد شوندگی دارن؟؟
    مثلا اگه من دو یا سه واحد داشته باشم چه مدت طول میکشه نقدش کنم؟؟

 49. سلام. من سه ارز بیت کوین ، کش و لایت کوین را از adbtc خودم به کیف پول Exodus انتقال دادم. توی adbtc انتقال با موفقیت انجام شد تاییدیه ایمیل رو هم زدم و پیغام موفقیت برام اومد توی ایمیل هم مشخصه که ارسال شده و با اکسپلورر هم می بینم که ارسال شده ولی به کیف پول Exodus انتقال پیدا نمی کنه می شه راهنماییم کنید؟
  ممنون میشم

 50. سلام
  میخواستم بدانم بعداز نصب اول کیف پول و بک آپ گرفتن این بک بعداز تعدادی تراکنش و ریکاوری مناسب است و تغییرات کیف پول و موجودی ها در سایت مربوطه ذخیره میشود یا بعد از هر تراکنش باید بک آپ گرفت؟

 51. سلام من کیف پول مورف والت نصب کردم و داخلش مقداری ارز دارم ولی انتقال نمیده طریقه کارشو هم نمی دونم آدرس رو میدم و send ولی ارساب نمیشه ممنون میشم راهنماییم کنید

 52. سلام
  من‌تازه می خوام ارز دیجتال تهیه کنم و … ممنون میشم اگه کسی اطلاعات کاملی به بنده بدهد مخصوصا میزان مصرف برق دستگاه استراج ارز دیجتال.

  شماره تماس ****

   1. سلام من فکر‌کنم کسی‌به کیف‌پولم دسترسی پیدا کرده و همه رمز ارزامو اتتقال زده من میتونم جتیی شکایت کنم؟

 53. سلام
  توtrust wallet مقداری اتریوم دارم و نرم افزار و ار زوی گوشیم پاک کردم الان که دوباره نصب کردم از کیphrase می خواد هر چی وارد می کنم اکی نمی شه 12 phrase رو قبلا بک اپ گرفته بودم حالا این کی ها کار نمی کنن نمی دونید مشکل کجاست؟

  1. پیداش کردم.باید اول یه کیف پول دوباره بسازی بعد از داخل نرم افزار کیف پول جدید رو import کنی تا کیف پول قبلی ریکاوری بشه.

 54. سلام دوست عزیز
  از کیف پول جکس نمیتونم ارز انتقال بدم علت چیه به نظر شما و چکار میتونم انجام بدم

 55. سلام خدمت مدیر زحمت کش سایت جناب من ادرس کیف پول بلاکچینم را داخل استخر btc دادم ولی متاسفانه چند روز بیت کوینی واریز نشده الان کیفی پولم رو به کوینومی تغییر دادم ایا تراکنش های قبلی اگر مشکل از کیف پول باشه بر میگرده به این کیف جدید یا خیر من چند تا از ماینر هارو به کیف پول کوین پیمینت تغییر دادم و الان اومده به حساب ولی کیف پول بلک چین مشکل داره فقط سوالم ابنه با تغییر کیف پول تراکنش های paidشده میاد بحساب جدید یا خیر سپاس کلا اینگونه مشکلات از کجا سر چشمه میگیره تراکنش های استپ شده را چطور واریزی بگیریم با سپاس از سایت خوبتون

  1. سلام وقت بخیر
   یه مثال: شما حساب بانکی ملت خودتون رو در یک سایت ثبت کردید یا به یک نفر دادید تا پول واریز کنه، ولی بعد به حساب بانکی ملی تغییرش میدید.
   آیا پول به حساب بانک ملت شما میاد یا ملی؟
   طبیعتا بستگی به این داره که قبل از تغییر، تراکنش توسط ارسال کننده انجام شده باشه یا نه.
   در مورد ارز دیجیتال هم همینطوره.
   وقتی آدرس جدیدی وارد کردید، اگه تراکنش بعد از اعلام تغییر باشه خب طبیعتا به آدرس جدید ارسال میکنن.
   بررسی کنید که ارسال کننده از چه نوع آدرسی پشتیبانی میکنه. این مورد حتما در جایی از سایتشون ذکر شده.
   اگه فقط از آدرس Segwit پشتیبانی میکنه، باید این نوع آدرس رو بدید که در کیف پول Coinomi هم یک تب مجزا و مشخص داره.

 56. سلام یه مشکلی درwallet .via btc.com برام پیش اومده .به بروکر الیمپ ترید مقدار 0.0041 بیت کوین انتقال دادم .ولی سیستم بروکر اون بیت رو برگشت زده ولی به حساب من نیومده .txid که من بهشون انتقال دادم آدرس ولت من رو یک ادرس دیگه نشون میده دلیلش چیه ؟ ممنون میشم جواب رو به ایمیل من بفرستید.

 57. سلام
  من برنامه نویس هستم و یک والت درست کردم ولی یک مشکل دارم که اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.
  من والت بیت کوین دارم و برای ساخت ادرس و پرایوت کی و امنیت مشکلی ندارم (امنیت اش جوریه که مدیر هم به پرایوت کی دسترسی نداره).
  حالا من میخوام وقتی کاربر بخواد بیت کوین بفرسته چجوری اینکارو کنه؟!
  یعنی من هیچ وب سرویس یا api ندیدم که بشه با پرایوت کی بیت کوین انتقال داد ، یعنی پرایوت کی ، آدرس مقصد ، مقدار و فی رو وارد کنم و بیت کوین فرستاده بشه (در حالت دستی مشکلی ندارم ولی میخوام با api و اتوماتیک انجام بشه) ، ممنون میشم یک وب سرویس بجز blockchain.info اعلام کنید.
  با تشکر.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

 • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
 • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
 • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
 • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.

مطالب مرتبط

بررسی و معرفی اپلیکیشن کیف پول Trust Wallet

این روزها داشتن یک کیف پول قابل اتکا که برای نگهداری و انجام‌ تراکنش‌های ارزهای دیجیتال مناسب و ایمن باشد بسیار مهم است. کیف پول‌های موبایلی به دلیل گسترش استفاده…
بیشتر بخوانید

بررسی کیف پول MyCelium (والت موبایلی بیت‌کوین)

انتخاب کیف پول بیت‌کوین چالش سختی است؛ زیرا تعداد زیادی کیف پول مخصوص ارزهای دیجیتال به وجود آمده‌اند و کاربران گاهی در انتخاب سردرگم می‌شوند. ما قبلا در این صفحه…
بیشتر بخوانید

بررسی کامل کیف پول Exodus (همراه آموزش)

امروز می‌خواهیم در مورد یکی از کیف پول‌هایی که استفاده از آن‌ بسیار آسان است صحبت کنیم: کیف پول Exodus. در این مقاله قصد داریم نرم‌افزار، کوین‌های مختلفی که می‌توانید…
بیشتر بخوانید

بهترین کیف پول‌های مونرو (نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و تحت‌وب)

با وجود اینکه ده‌ها کوین دیجیتال مختلف در دنیا وجود دارد که سعی دارند امنیت کاربران را حفظ کنند، Monero در بین افراد فعال در حوزه ارزهای دیجیتال محبوبیت زیادی…
بیشتر بخوانید

بهترین کیف پول‌های اتریوم (نرم‌افزاری و سخت‌افزاری)

صنعت ارزهای دیجیتال تبدیل به یک صنعت میلیارد دلاری شده است و روزانه اخبار مختلفی در مورد این تکنولوژی جدید در وبسایت‌های خبری قابل مشاهده است. اتریوم که شاید بعد…
بیشتر بخوانید