7 مشکل و سوال متداول مرتبط با کیف پول‌ ارزهای دیجیتال

مشکلات کار با کیف پول ارزهای دیجیتال

کار کردن با کیف پول‌های ارزهای دیجیتال گاهی می‌تواند گیج‌کننده باشد.

افراد گاهی در کار کردن با کیف پول بلاک‌چین (Blockchain.com)، کیف پول jaxx، کیف پول‌های تحت وب مانند btc و غیره دچار مشکل می‌شوند.

این مشکل شاید به خاطر عدم آشنایی با شیوه کار کیف پول‌ها و یا دانش ضعیف در زبان انگلیسی باشد.

مخصوصا اگر به تازگی با ارزهای دیجیتال آشنا شده‌اید ممکن است به مشکلات یا ابهاماتی برخورد کنید.

مطلب مرتبط: لیست کیف پول‌های برتر ارزهای دیجیتال

در ادامه این بخش از بورسینس به 10 سوال متداول که از طریق نظرات مطالب مختلف در بورسینس و سایر منابع دست یافتیم اشاره می‌کنیم.

تفاوتی ندارد که مشکل شما مرتبط با ارزی مانند بیت‌کوین است یا کاردانو، آیوتا، ریپل، لایت‌کوین و…، به احتمال قوی مشکل شما به در یکی از موارد جای می‌گیرد.

1. تراکنش وارد کیف پول من نشده است

اگر آدرس کیف پول‌تان را به سایت یا فردی دادید تا ارز دیجیتال دریافت کنید و پس از انجام تراکنش هنوز ارز وارد کیف پول شما نشده این چند مورد را بررسی کنید:

آیا واقعا تراکنش از سمت ارسال‌کننده ثبت شده است؟ شاید شما به اشتباه تصور کردید مبلغی دریافت می‌کنید ولی در واقع هیچ تراکنشی ارسال نشده است. شاید ادعای ارسال تراکنش صحت ندارد.

مدت زمان تایید تراکنش چقدر است؟ گاهی تایید تراکنش‌های بیت‌کوین (وابسته به میزان کارمزد) گاهی 30 دقیقه تا 1 ساعت نیز طول می‌کشد. برای برخی از ارزهای دیگر این زمان بسیار پایین‌تر است. بررسی کنید ارسال کننده ارز، زمان تایید تراکنش را عنوان کرده یا خیر.

آیا آدرس کیف پول را به درستی ثبت کرده‌اید؟ آدرس ارزهای دیجیتال از کاراکترها و حروف تصادفی تشکیل شده و گاهی اوقات یک اشتباه کوچک منجر به وارد شدن ناقص آدرس در سایت یا کیف پول می‌شود. بررسی کنید که آدرس را به درستی ثبت یا ارسال کرده باشید.

روش بررسی وضعیت تراکنش

اغلب مواقع پس از انجام شدن یک تراکنش، آی‌دی تراکنش در دسترس شما قرار می‌گیرد. می‌توانید برای بررسی وضعیت تراکنش، آنرا در یک Explorer ثبت کنید.

Explorer ها سایت‌هایی هستند که تراکنش‌ها و موجودی آدرس‌ها در آنها قابل مشاهده است. البته برای برخی از ارزها مانند Monero چنین اطلاعاتی وجود ندارد.

اما امکان بررسی وضعیت تراکنش‌ها و موجودی ارزهایی مانند بیت‌کوین، اتریوم، ریپل، لایت‌کوین و بسیاری از ارزهای دیگر با وارد کردن آدرس کیف پول‌تان یا آی‌دی تراکنش مقدور است.

برای یافتن اکسپلورر ارز موردنظر کافیست آنرا در گوگل جستجو کنید (مثلا Litecoin explorer)

تصویر زیر از سایت btc.com که یکی از Explorer های بیت‌کوین است (و خدمات دیگری نیز دارد) گرفته شده است.

شرح بیت کوین اکسپلورر

باید به تاییدیه‌های تراکنش مدنظرتان توجه کنید. معمولا برای بیت‌کوین، اغلب سایت‌ها و افراد 3 تاییدیه را برای نهایی دانستن تراکنش کافی می‌دانند.

این مورد شاید در ارزها متفاوت است. بطور مثال بایننس برای نهایی دانستن Deposit اتریوم، 32 تاییدیه را لازم می‌داند.

پس از ارسال تراکنش تنها کاری که از دست‌تان بر می‌آید انتظار برای تایید شدن تراکنش‌هاست. مگر اینکه تراکنش در بلاک‌چین بلاتکلیف باقی بماند که در این صورت می‌توانید از شتاب‌دهنده‌های تراکنش (Transaction Accelerator) استفاده کنید.

شتاب‌دهنده تراکنش سایتی است که در ازای دریافت مبلغی مشخص، تراکنش‌های بلاتکلیف مانده برای تایید ارسال می‌کنند.

با این حال در اکثر مواقع یا تراکنش وارد کیف پول‌تان می‌شود یا به کیف پول ارسال کننده بر می‌گردد. چنین مشکلاتی با وارد کردن کارمزد تراکنش کافی، قابل اجتناب است.

مطلب مرتبط: کارمزد تراکنش بیت‌کوین چقدر باشد؟

2. موجودی کیف پول من آپدیت نشده است

گاهی اوقات تراکنشی برای شما ارسال می‌شود و ارسال‌کننده آنرا نهایی می‌داند ولی شما چیزی در کیف پول‌تان نمی‌بینید.

در این مواقع بهترین راه این است که وضعیت تراکنش را در اکسپلورر بررسی کنید. اگر تراکنش به اندازه کافی تاییدیه داشت، مشکل از کیف پول شماست.

در صورت استفاده از کیف پول نرم‌افزاری، آنرا رفرش کنید. یا از آن خارج و دوباره وارد شوید.

با انجام کارهای ساده دیگری مانند بررسی متصل بودن اینترنت یا vpn از نبود مشکل در اتصال آگاه شوید.

کیف پول‌تان را بروزرسانی کنید.

اگر با تمام این کارها بازهم موجودی خود را در کیف پول مشاهده نکردید، با بازیابی کیف پول‌تان در یک نرم‌افزار دیگر، مدیریت ارز را در نرم‌افزار جدید انجام دهید.

بازیابی کیف پول‌ها در نرم‌افزارهای دیگر از طریق وارد کردن کلید خصوصی، Seed یا عبارت بازیابی (mnemonic phrase) امکان‌پذیر است.

3. رمز عبور کیف پول را فراموش کردم

اغلب کیف پول‌های نرم‌افزاری برای حفظ محرمانگی اطلاعات شخصی افراد، ایمیل یا شماره تماسی از افراد دریافت نمی‌کنند.

اما در این کیف پول‌ها، ممکن است رمز عبور برای وارد شدن به کیف پول یا برای ارسال تراکنش قابل ثبت باشد.

اگر این رمز را فراموش کنید، متاسفانه راهی برای برگشت آن نخواهد بود. اما اگر از کیف پول، پشتیبان گرفته باشید می‌توانید موجودی‌تان را در یک کیف پول جدید بازیابی کنید.

قابل ذکر است که در برخی از کیف پول‌های آنلاین (مانند blockchain.com) امکان بازیابی رمز وجود دارد.

4. کیف پول از روی موبایلم حذف شد

در این شرایط نیز تنها راه برگرداندن موجودی، استفاده از بک‌آپ است. بنابراین تا اینجای کار حتما به خوبی اهمیت بک‌آپ گرفتن را درک کرده‌اید.

با نصب کیف پول‌ها روی موبایل یا دسکتاپ، اولین کاری که باید انجام دهید گرفتن بک‌آپ است. زیرا موبایل در معرض خطر افتادن در آب، شکستن، ویروسی‌شدن و… قرار دارد. کامپیوتر شما نیز ممکن است به دلیل وجود بدافزار آسیب ببیند یا هر اتفاق دیگری بیفتد.

5. واردکردن Memo یا آی‌دی تراکنش را فراموش کردم

در ارسال ارزهایی مانند استلار و ریپل به برخی آدرس‌ها وارد کردن Memo یا آی‌دی نیاز است. اگر یک تراکنش بدون این موارد ارسال شد، باید از مقصد تراکنش پیگیری کنید که آیا امکان بازیابی تراکنش وجود دارد یا خیر.

ارسال ریپل و استلار به اکسچنج‌هایی مانند بایننس، Kucoin و پلتفرم‌های معاملاتی مشابه، فقط باید با وارد کردن آی‌دی انجام شود.

برخی از این اکسچنج‌ها اعلام کرده‌اند که در صورت ارسال تراکنش بدون آی‌دی، امکان بازیابی و برگشت آن وجود ندارد.

بنابراین در ارسال‌ ارزها دقت کنید که نیاز به وارد کردن چه اطلاعاتی دارید.

از طرف دیگر، برای دریافت این ارزها، اگر خود شما از کیف پول‌های شخصی نرم‌افزاری مانند Jaxx، کوینومی، Atomic wallet و موارد مشابه استفاده می‌کنید نیازی به دادن آی دی به ارسال کننده نیست.

مگر اینکه بخواهید خودتان برای تشخیص تراکنش، اینکار را انجام دهید (در برخی ارزها).

نکته اینجاست که پس از برداشتن آدرس ریپل برای ارسال، دقت کنید آیا آی‌دی یا memo به شما نمایش داده می‌شود یا نه. اگر نمایش داده شد، پس در ارسال باید نیز آی‌دی یا memo وارد شوند.

6. آیا کیف پول‌ها هم تحریم می‌کنند؟

سوال و نگرانی که در بین برخی افراد وجود دارد، احتمال تحریم شدن ایرانیان توسط برخی از کیف پول‌هاست.

کسی که شناخت کافی از بلاک‌چین و کریپتوکارنسی‌ها دارد از این بابت نگران نیست، زیرا می‌داند حتی اگر یک کیف پول، دسترسی آی‌پی‌های ایرانی را مسدود کند می‌توان موجودی آنرا از طریق بک‌آپ که گرفته شده به کیف پول دیگری منتقل کرد.

گذشته از این، در بسیاری از کیف پول‌ها اطلاعات شخصی افراد (از جمله کشور) وارد نمی‌شود.

بهتر است از کیف پول‌هایی استفاده شود که نیازمند وارد کردن اطلاعات شخصی نیست و امکان خروجی گرفتن از کلید خصوصی، mnemonic phrase و Seed را می‌دهد.

با داشتن چنین اطلاعاتی، نگرانی از بابت تحریم شدن یا حتی متوقف شدن فعالیت کیف پول نخواهید داشت. زیرا همیشه می‌توان آنرا در کیف پول دیگری وارد کرد.

همیشه استثناهایی وجود دارد. مثلا کیف پول اصلی ارز الکترونیوم نیاز به احراز هویت دارد. چنین ارزهایی ممکن است دسترسی ایرانیان به کیف پول‌شان را مسدود کنند و مشکل اینجاست که غیر از کیف پول اصلی، گزینه‌های چندان زیاد دیگری در دسترس نیست.

7. کیف پول‌ها، موجودی کاربران را می‌بینند؟

هرکس که آدرس یک کیف پول را داشته باشد می‌تواند تراکنش‌ها و موجودی آن را با وارد کردن آن در یک اکسپلورر ببیند. بلاک‌چین برخی ارزها اما دارای چنین قابلیتی نیست.

از آنجایی که مشخصات دارنده آدرس مشخص نیست این امر نیاز به نگرانی ندارد. در واقع کل تراکنش‌هایی که از ابتدای پیدایش بیت‌کوین و اتریوم ایجاد شده‌اند و کل‌ آدرس‌ها برای همه قابل دسترس هستند.

بلاک‌چین شفافیت دارد ولی اطلاعات شخصی افراد در آدرس‌ها یا تراکنش‌ها فاش نمی‌شود.

سخن آخر

استفاده از کیف پول‌ها نیاز به دقت و توجه دارد زیرا در ارزهای دیجیتال، امکان بازگرداندن تراکنش‌ها نیست و یک اشتباه می‌تواند ضرر جبران‌ناپذیری به شما وارد کند.

سوالات متداول مرتبط با استفاده از کیف پول‌ها شرح داده شد. اگر شما نیز مشکلی در استفاده از کیف پول‌ها دارید، در بخش نظرات بنویسید.

 خرید بهترین کیف پول بیت کوین و ارزهای دیجیتال

75 نظر
 1. سلام جناب جهاندیده

  مشکل من اینه که از کیف پول JAXX نمیتونم Ethereum Classic انتقال بدم!
  کدارور هست TX-019 و این توضیح را میده:
  این ممکن است به دلیل تعادل Ethereum در چندین آدرس کیف پول شما ایجاد شود.
  از آنجا که کیف پول اتریوم شما دیگر HD (Hierarchical Deterministic) نیست، باید قبل از اینکه بتوانید معاملات جدید ارسال کنید، تمام ETH خود را در آدرس اصلی ادغام کنید.

  در اینجا آنچه شما می توانید انجام دهید:
  – در کیف پول اتریوم ، “صفحه نمایش” را باز کنید و آدرسی را که می بینید کپی کنید.
  – سپس برای ارسال کلیه ETH در تمام آن آدرسها به آدرس کیف پول اصلی خود که در بالا کپی کرده اید، باید از یک کیف پول دیگر استفاده کنید.
  – هنگامی که همه معاملات دارای 6+ تأیید هستند، می توانید ETH را از طریق Jaxx Liberty ارسال کنید.

  من نمیدونم چطور تمام ETH خودم را در آدرس اصلی ادغام کنم.!
  چکار میتونم انجام بدم؟

  اگر دوستان دیگه هم اطلاعات دارند لطفا کمکم کنید.

   1. این هم متن انگلیسی ارور

    This may be caused by having Ethereum balances in multiple addresses of your wallet. Since your ethereum wallet is no longer HD (Hierarchical Deterministic) you need to consolidate all your ETH into the main address first, before being able to send new transactions.

    Here’s what you can do:

    – In the Ethereum wallet, open the “receive screen” a1nd copy the address you see.
    – You will then need to use a different wallet (such as myEtherWallet.com) to send all the ETH in all those addresses to you main wallet address that you copied above.
    – Once all those transactions have 6+ confirmations you will be able to send out ETH through Jaxx Liberty.

    من نمیدونم چطور تمام ETH خودم را در آدرس اصلی ادغام کنم.!
    چکار میتونم انجام بدم؟

    1. خلاصه چیزی که متوجه شدم:
     1. با کلید خصوصی اتریوم که از والت Jaxx برمیدارید وارد سایت myetherwallet.com بشید (یا هر کیف پول دیگه ای)
     2. آدرس اتریوم رو از جکس بردارید و از طریق سایت myetherwallet.com کل موجودی اتریوم رو به این آدرس بفرستید
     3. بعد از این میتونید ارسال اتریوم رو از طریق کیف پول Jaxx انجام بدید

 2. سلام من مقدار 0.0019 لایت کوین رو هفته گذشته از کیف پول کوینومی به کیف پول کوین پات خودم منتقل کردم اما با وجود اینکه داخل کوینومی بالای 5000 confirm ثبت شده ولی موجودی کیف کوین پات هیچ تغییری نکرده حتی یه بار خارج و مجدد وارد شدم اما بازم اپدیت نشد، لطفا راهنماییم کنید، کلی زحمت کشیدم

 3. سلام من کیف پولم free wallet هست دیشب تتر خودمو تبدیل به دش کوین کردم تمام مراحل تایید و تیک خورد اخرش پیام failed داد عملیات ناموفق تتر من بر نگشت دش کوین هم صفر هیچی به حسابم نیومد ایمیل زدم پشتیبانی free wallet گفت ما در اسرع وقت پرونده شما پیگیری می کنیم
  سوالم اینه ایا این اتفاق عادیه و اینکه ارز ما بر میگرده به زودی یا خیر

 4. با سلام من 3 بار از کوین پاتم برداشت زدم به کیف پول جکس ولی متا سفانه هر سری هم کنسل شده بعداز برداشت ایمیل اومده کلیک هم کردم ولی باز هم نمیشه برای کوین پات ایمیل هم زدم جواب نگر فتم .ممنون

 5. سلام
  من رو یک سیستم دیگه یک گیف پول ایجاد کردم برای بازیابی 12 کلمه رمز را هم وارد کردم ولی همش fail میکنه
  لطفا راهنماییم کنید

  1. سلام، از چه کیف پولی 12 کلمه رو گرفتید و قصد دارید وارد چه کیف پولی کنید؟

 6. سلام عزیزان من 2روزه کیف پول رو دانلود کردم ولی خیلی انترنت رو مصرف کرده تا کامل شدن کیف پول چقدر زمان میبره تا کامل نصب بشه

 7. سلام و احترام، سوال من اینه که آیا آدرس های قبلی کیف پول همچنان معتبر هستن و ازشون میشه استفاده کرد؟

 8. سلادرسایت های مختلف مثل coinmining ، bitcoin genearator هزینه تعمیر و نگهداری پرداخت کردم بلک چین هم تایید کرده و ثبت شده ولی هیچکدام بیت کوین و منتقل نکرده اند باید چیکار کنم

  1. سلام، هر وعده و ادعایی رو نباید باور کرد دوست عزیز
   من بیام به شما بگم دلار چاپ کردم و هزینه پست رو پرداخت کنید تا براتون بفرستم شما باور میکنید؟
   سایت هایی با عنوان bitcoin generator و اغلب سایت هایی که به عنوان استخراج ابری یا cloud mining فعال هستند کلاهبردارند

 9. سلام و خسته نباشید خواهش میکنم کمکم کنین من تو سایت بلاک چین مدت زیادیه ک ولت دارمو ازش استفاده میکنم ولی الان بعد قطع اینترنت دیگه لوگین نمیکنه چیکار کنم درست شه؟

 10. سلام
  ممنونم از راهنمایی های خوب شما
  می خواستم از ارز دیجیتال به نام “رد فوین” بیشتر بدونم.
  آیا اصلا همچنین ارزی وجود داره؟
  و نحوه ی عملیاتی که فرمودید(تولید، خرید و فروش و…)مثل “بیت کوین” هست؟

  متشکرم

  1. سلام.
   رد فوین رو نشنیدم.
   ببینید ساخت ارز دیجیتال جدید چندان مشکل نیست
   یکی از راه میرسه کدهای بیت کوین رو کپی میکنه و برای خودش یه ارز میسازه
   تعداد این ارزهای گمنام خیلی زیاده
   خیلی از کارشناسان متعقدند از بین بیش از 3 هزار ارز دیجیتالی که توی سایت coinmarketcap لیست شده کمتر از 5 درصدشون در اینده باقی میمونه و بقیه ارزششون به صفر میرسه
   پس به دنبال ارزهای گمنام نباشید چون یا کلاهبردار از آب درمیاد یا اینکه در نهایت احتمال خیلی خیلی کمی داره که موفق باشه

 11. باسلام خواهشا کمکم کنید ازتون درخواست کمک دارم بعد از اینکه کد دو مرحله ایی 2fa برای کیف پولم اعمال کردم در ورود به کیف پولم مشکل ایجاد شد ورمز ایجاد شده یکبار مصرف تایید نمیشن نهایتا بعد از چند بار حساب کیف پول بلاک چینم مسدود شد خواهشا راهنماییم کنید

  1. این احتمال وجود داره که زمان google auth شما که روی گوشی شماست با زمان کیف پولتون همگام سازی نشده باشه یعنی زمانهاشون فرق کنه در این صورت کیف پول رو باز نمیکنه

 12. کیف پول من هم همه چیو صفر نشون میده درصورتی تو سایتbtc.comکه می رم ارز خریده شده وارد ادرس من شده ولی تو کیف پولم نمی یاد خواهشا علتشه بگین باید چی کار کنم؟

 13. سلام دوست عزیز. من کومودو خریدم . و در کیف پولم هم نشون میده مبلغ اومده. اما نه میتونم بفرشمش و نه چنج. ترنسکشن آیدی داره. اما روی اکسپلوررش میزنم میزنه ترنسکشن پیدا نشد. از طرفی هش را فروشنده ارسال کرد طبق اون توسایت کومودو نشان میده ارسال شده. چکار کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید؟

 14. سلام وقت بخیر
  متاسفانه برای ورود به کیف پولم, نیاز به 2fa می باشد. کد شش رقمی که نرم افزار تولیدکننده بهم میده رو وارد میکنم ولی قبول نمیکنه. آدرس کیف پول و بارکد رو دارم ولی نمی‌دونم چرا میخام برای نرم افزار تولیدکننده کد ،اسکن کنم پیغام ارور میده
  متشکرم اگه راهنمایی کنید

  1. سلام ببخشید من به جای آدرس بیتکوین بیتکوین کش خودم را فرستاده ام آیا پول من برگشت پذیر است؟

 15. سلام ببخشید اپلیکیشن کوینومی را وقتی خواستم مجددا در گوشیم نصب کنم بالانس صفر نشون میده در صورتیکه من حروف بازیابی و رمز عبورم را مطمئنم درست وارد کردم حتی فیلتر شکنم را هم استفاده کردم و هم یکبار قطع کردم درست نشد، تو یوتیوب هم سرچ کردم مراحلم درست بود اما موجودیم صفر ….دیدم مشکل خیلیا اینه اما کسی پاسخگو نبود،ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 16. سلام وقتتون بخیر
  داخل کیف کوینومی آدرس رسیو برای ارز bsv میگیرم و به استخر میدم استخر میگه این آدرس اشتباهه؟؟!!

 17. سلام
  میبخشید دو تا سوال داشتم
  من از کیف پول کوین پیمنت
  مقداری داج کوین به حساب کوین پات واریز کردم ولی نیامد ولی از طرف کوین پیمنت کامل اوکی بود
  بعد متوجه شدم که از ۱۰۰۰ داج کوین پاین نمیاید در والت کوین پات الان چطور بدست بیاورم

  سوال دوم انکه چند روز پیش مقدار ۱۵۰ داج کوین از سایت
  فری داج به حساب Coinomi انتقال دادم ولی نیامده از طرف فری داج هم اوکی است
  ممنون اگه راهنمای کنید

 18. چطوری باید از آدرسهای کیف پول کاغذی نوعSegwit (P2SH) که با ۳ شروع میشوند را برداشت کرد؟ کیف پولی که این نوع آدرس را بتوان ایمپورت کرد ، میتوانید معرفی کنید؟

  1. میتونید از این سایت برای انتقال مبالغ موجودی کیف پول کاغذی به یک آدرس بیت کوین دیگه استفاده کنید:
   https://segwitaddress.org/
   (از طریق بخش Sweep SegWit Private Key)
   روش کار:
   کلید خصوصی رو وارد فیلد Segwit private key کنید
   میتونید یک کیف پول نرم افزاری نصب کنید و آدرس بیت کوین رو در فیلد destination address قرار بدید

   روش 2: فکر میکنم از طریق کیف پول Electrum هم میتونید import کنید

 19. یه مورد عجیب در آدرس اتریوم پیدا کردم آدرس
  https://ww7.etherscan.io/address/0x81a2200f7c376d63b21afdfa813980910080198a
  دیروز مقدار خالص 0.001 به این آدرس واریز کردم بعد از چند 15 ثانیه از این آدرس سریع 0.00001به آدرس دیگر واریزشد، 0.00099به عنوان فی شبکه!
  سوالم اینه که چرا این قدر سریع عرض چند ثانیه برداشت شد؟ وچرا کسی که برداشت کرد، 0.00099 فی شبکه پرداخت کرده تا آدرس سریع خالی بشه و فقط 0.00001 بدست بیاره؟

   1. هر مقدار اتر انتقالی، ۹۰ درصد آن ،صرف فی انتقال میشه، کسی (هکر)که کلید خصوصی این آدرس رو داشته باشه چرا باید اترهای در وقت انتقال به آدرس دیگر ، فقط صرف فی بکنه؟ چه سودی برای اون هکر داره؟

    1. هکر دوتا انتخاب داره:
     هیچی گیرش نیاد
     0.00001 اتریوم بدست بیاره

     و 0.00001 از صفر بزرگتره (از هیچی بهتره)
     طبق تجربه اینو میگم چون یکی از آدرس های خودم هک شده بود و هکر به هیچی رحم نمی کرد!
     روی اغلب ادرس های هک شده ربات یا اسکریپتی هست که به محض دریافت مقداری ارز در آدرس موردنظر، کل ارز رو به آدرس هکر ارسال میکنه و مهم نیست مبلغ چقدره.

     ممکنه خالی کردن ادرس دلیل دیگه ای هم داشته باشه، مثلا ممکنه شخص موردنظر مبتدی باشه یا دلایل دیگه…

 20. باسلام
  کیف پول viabtc رو گوشی داشتم با رمز عبور اتینتکیتور .گوشی جدید خریدم برنامه رو روی گوشی نصب کردم و مشکلی نبود و گوشی قبل رو فرمت کردم موقع جابجایی بیت روی گوشی جدیدم به مشکل برخوردم ایمیل و پسورد رو میزنم وارد میشه رمز ۳۰ثانیه ای اتینتکیتور میخواد وقتی رمز رو از برنامه میگیرم و میزنم میگه نادرسته میشه لطفا راهنمایی کنید واینکه دیگه دسترسی به استخر و میزان تولیدمم ندارم
  لطفا بگین چجوری میتونم کیف پولمو برگردونم سپاس🙏

  1. سلام، رمز google authenticator برای اپلیکیشن قبلی شما بوده که روی گوشی قبلی نصب کردید، بنابراین فکر نمیکنم برای اپلیکیشنی که روی گوشی جدید نصب شده کاربرد داشته باشه.
   با کیف پول viabtc آشنایی ندارم اما میتونید اینکارها رو بکنید:
   رمز google authenticator رو وارد نکنید و ببینید آیا میتونید وارد برنامه بشید یا نه.
   اگر Seed رو از کیف پول قبلی برداشتید، میتونید وارد کیف پول های دیگه ای مثل coinomi یا مثلا jaxx کنید.

 21. سلام من از جاکس یه مقدار دش کوین به کیف پول پاییر فرستادم الان 4 روز از زمان انتقال میگذره ولی کیف پول پاییرم هنوز دریافت نکرده اون مقدارو .. تو کیف پول جاکس نسخه دسکتاپ زده 17 کانفیرم و جلوش هم زده کامپلت … الان یعنی چی من حدود سه دلار بیت کوین دارم الان نمیدونم اگ بفرستم پاییر بره یا نه لطفا راهنماییم کنین ممنونم

 22. یه سوالی برام مهمه:
  همه رمز ارزها که در تابلو زده میشه هر روز، وقتی خریداری شدن، بعد قابلیت تبدیل به اسکناس دارد؟
  چیزی که معلومه این است که همه ارزها قابلیت تبدیل کردن ارزهای مشهور مثل بیت کوین و اتر به اون ارز رو دارند. اما برعکس مثلا یه ارز رتبه هزارم تابلو رو میشه به اتر تبدیل کرد؟
  لطفا جواب رو برای بنده ارسال کنید

  1. سلام، بستگی به ارز داره.
   ارزهای معتبر و محبوب رو میشه به بیت کوین، اتریوم یا تتر تبدیل کرد.
   و این سه ارز هم در صرافی آنلاین ایرانی معامله میشه و قابل خرید و فروش هست.
   پس اگه بخواید این ارزها رو به ریال تبدیل کنید، ابتدا باید به یکی از سه ارز اشاره شده تبدیل کنید و بعد اونها رو به ریال بفروشید.

   1. سلام میخواستم بدونم ارزهایی مثل بیت کوین چقدر قدرت نقد شوندگی دارن؟؟
    مثلا اگه من دو یا سه واحد داشته باشم چه مدت طول میکشه نقدش کنم؟؟

 23. سلام. من سه ارز بیت کوین ، کش و لایت کوین را از adbtc خودم به کیف پول Exodus انتقال دادم. توی adbtc انتقال با موفقیت انجام شد تاییدیه ایمیل رو هم زدم و پیغام موفقیت برام اومد توی ایمیل هم مشخصه که ارسال شده و با اکسپلورر هم می بینم که ارسال شده ولی به کیف پول Exodus انتقال پیدا نمی کنه می شه راهنماییم کنید؟
  ممنون میشم

 24. سلام
  میخواستم بدانم بعداز نصب اول کیف پول و بک آپ گرفتن این بک بعداز تعدادی تراکنش و ریکاوری مناسب است و تغییرات کیف پول و موجودی ها در سایت مربوطه ذخیره میشود یا بعد از هر تراکنش باید بک آپ گرفت؟

 25. سلام من کیف پول مورف والت نصب کردم و داخلش مقداری ارز دارم ولی انتقال نمیده طریقه کارشو هم نمی دونم آدرس رو میدم و send ولی ارساب نمیشه ممنون میشم راهنماییم کنید

 26. سلام
  من‌تازه می خوام ارز دیجتال تهیه کنم و … ممنون میشم اگه کسی اطلاعات کاملی به بنده بدهد مخصوصا میزان مصرف برق دستگاه استراج ارز دیجتال.

  شماره تماس ****

 27. سلام
  توtrust wallet مقداری اتریوم دارم و نرم افزار و ار زوی گوشیم پاک کردم الان که دوباره نصب کردم از کیphrase می خواد هر چی وارد می کنم اکی نمی شه 12 phrase رو قبلا بک اپ گرفته بودم حالا این کی ها کار نمی کنن نمی دونید مشکل کجاست؟

  1. پیداش کردم.باید اول یه کیف پول دوباره بسازی بعد از داخل نرم افزار کیف پول جدید رو import کنی تا کیف پول قبلی ریکاوری بشه.

 28. سلام دوست عزیز
  از کیف پول جکس نمیتونم ارز انتقال بدم علت چیه به نظر شما و چکار میتونم انجام بدم

 29. سلام خدمت مدیر زحمت کش سایت جناب من ادرس کیف پول بلاکچینم را داخل استخر btc دادم ولی متاسفانه چند روز بیت کوینی واریز نشده الان کیفی پولم رو به کوینومی تغییر دادم ایا تراکنش های قبلی اگر مشکل از کیف پول باشه بر میگرده به این کیف جدید یا خیر من چند تا از ماینر هارو به کیف پول کوین پیمینت تغییر دادم و الان اومده به حساب ولی کیف پول بلک چین مشکل داره فقط سوالم ابنه با تغییر کیف پول تراکنش های paidشده میاد بحساب جدید یا خیر سپاس کلا اینگونه مشکلات از کجا سر چشمه میگیره تراکنش های استپ شده را چطور واریزی بگیریم با سپاس از سایت خوبتون

  1. سلام وقت بخیر
   یه مثال: شما حساب بانکی ملت خودتون رو در یک سایت ثبت کردید یا به یک نفر دادید تا پول واریز کنه، ولی بعد به حساب بانکی ملی تغییرش میدید.
   آیا پول به حساب بانک ملت شما میاد یا ملی؟
   طبیعتا بستگی به این داره که قبل از تغییر، تراکنش توسط ارسال کننده انجام شده باشه یا نه.
   در مورد ارز دیجیتال هم همینطوره.
   وقتی آدرس جدیدی وارد کردید، اگه تراکنش بعد از اعلام تغییر باشه خب طبیعتا به آدرس جدید ارسال میکنن.
   بررسی کنید که ارسال کننده از چه نوع آدرسی پشتیبانی میکنه. این مورد حتما در جایی از سایتشون ذکر شده.
   اگه فقط از آدرس Segwit پشتیبانی میکنه، باید این نوع آدرس رو بدید که در کیف پول Coinomi هم یک تب مجزا و مشخص داره.

 30. سلام یه مشکلی درwallet .via btc.com برام پیش اومده .به بروکر الیمپ ترید مقدار 0.0041 بیت کوین انتقال دادم .ولی سیستم بروکر اون بیت رو برگشت زده ولی به حساب من نیومده .txid که من بهشون انتقال دادم آدرس ولت من رو یک ادرس دیگه نشون میده دلیلش چیه ؟ ممنون میشم جواب رو به ایمیل من بفرستید.

 31. سلام
  من برنامه نویس هستم و یک والت درست کردم ولی یک مشکل دارم که اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.
  من والت بیت کوین دارم و برای ساخت ادرس و پرایوت کی و امنیت مشکلی ندارم (امنیت اش جوریه که مدیر هم به پرایوت کی دسترسی نداره).
  حالا من میخوام وقتی کاربر بخواد بیت کوین بفرسته چجوری اینکارو کنه؟!
  یعنی من هیچ وب سرویس یا api ندیدم که بشه با پرایوت کی بیت کوین انتقال داد ، یعنی پرایوت کی ، آدرس مقصد ، مقدار و فی رو وارد کنم و بیت کوین فرستاده بشه (در حالت دستی مشکلی ندارم ولی میخوام با api و اتوماتیک انجام بشه) ، ممنون میشم یک وب سرویس بجز blockchain.info اعلام کنید.
  با تشکر.

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

 • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
 • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
 • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
 • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.

مطالب مرتبط

بررسی کیف پول MyCelium (والت موبایلی بیت‌کوین)

انتخاب کیف پول بیت‌کوین چالش سختی است؛ زیرا تعداد زیادی کیف پول مخصوص ارزهای دیجیتال به وجود آمده‌اند و کاربران گاهی در انتخاب سردرگم می‌شوند. ما قبلا در این صفحه…
بیشتر بخوانید

بررسی فری والت (Freewallet): کیف پول موبایلی و تحت وب

فری والت یک کیف پول مولتی کارنسی (چندارزی) است که تلاش دارد ذخیره و مدیریت ارزهای دیجیتال را چه بصورت تحت وب (وب‌سایت) و چه روی دستگاه‌های موبایل برای کاربران…
بیشتر بخوانید

بهترین کیف پول‌های مونرو (نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و تحت‌وب)

با وجود اینکه ده‌ها کوین دیجیتال مختلف در دنیا وجود دارد که سعی دارند امنیت کاربران را حفظ کنند، Monero در بین افراد فعال در حوزه ارزهای دیجیتال محبوبیت زیادی…
بیشتر بخوانید

بررسی کامل کیف پول Exodus (همراه آموزش)

امروز می‌خواهیم در مورد یکی از کیف پول‌هایی که استفاده از آن‌ بسیار آسان است صحبت کنیم: کیف پول Exodus. در این مقاله قصد داریم نرم‌افزار، کوین‌های مختلفی که می‌توانید…
بیشتر بخوانید