صندوق سرمایه گذاری مشترک توسعه صادرات با بیشترین بازدهی در 1 ماه اخیر

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورسی

صندوق های سرمایه گذاری مشترک از جمله نهادهای مالی هستند که در پی حاکمیت روند مثبت بر معاملات بورس طی دو ماه اخیر با نمایش عملکرد مناسب از سرمایه گذاری های خود اندکی از کارنامه نامطلوب خود طی دو سال اخیر را جبران کرده اند. به گونه ای که اغلب صندوق ها طی بهمن ماه امسال همچون ماه قبل از آن بازدهی مثبت را به ثبت رساندند و از میان بیش از 80 صندوق سرمایه گذاری مشترک تنها یک صندوق از کسب بازدهی مثبت بی نصیب ماند.

معاملات دومین ماه از فصل زمستان سال جاری در بازار سرمایه با روند صعودی قیمت سهام شرکت ها سپری شد تا با تداوم روند صعودی در بهمن ماه امسال انتظارات مثبت برای بهبود وضعیت سودآوری شرکت ها و رونق بورس بیش از پیش افزایش یابد.

بر اساس گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، صندوق های سرمایه گذاری مشترک از جمله نهادهای مالی هستند که در پی حاکمیت روند مثبت بر معاملات بورس طی دو ماه اخیر با نمایش عملکرد مناسب از سرمایه گذاری های خود اندکی از کارنامه نامطلوب خود طی دو سال اخیر را جبران کرده اند. به گونه ای که اغلب صندوق ها طی بهمن ماه امسال همچون ماه قبل از آن بازدهی مثبت را به ثبت رساندند و از میان بیش از 80 صندوق سرمایه گذاری مشترک تنها یک صندوق از کسب بازدهی مثبت بی نصیب ماند.

بر اساس اطلاعات موجود، صندوق سرمایه گذاری مشترک توسعه صادرات طی معاملات یک ماهه اخیر در حالی بازدهی مثبت حدود 60 درصدی را بدست آورد که دارایی نقد این صندوق حدود 11 درصد و عمر فعالیت آن بیش از چهار سال محاسبه می شود. بدین ترتیب بیشترین بازدهی مثبت توسط این صندوق رقم خورده است.

بعد از آن صندوق سرمایه گذاری افتخار حافظ با عمر فعالیت حدود دو سال و دارایی نقد بسیار ناچیز در ردیف دوم جدول رتبه بندی صندوق های سرمایه گذاری از نظر کسب بازدهی مثبت قرار می گیرد. چرا که صندوق افتخار حافظ در مدت مذکور حدود 40 درصد بازدهی مثبت محقق ساخته است. همچنین رتبه سوم به صندوق سرمایه گذاری افق اختصاص می یابد که با عمر فعالیت بیش از دو سال موفق به کسب بازدهی مثبت 35 درصدی در مدت معاملات یک ماهه اخیر شده است.

همچنین صندوق سرمایه گذاری تدبیر گر سرمایه با عمر فعالیت پنج ساله بازدهی مثبت 34 درصدی را محقق ساخته و در کنار آن صندوق های سرمایه گذاری همچون کارگزاری حافظ و نیز زرین پارسیان، بازدهی مثبت بیش از 30 درصدی بدست آوردند و 30 صندوق نیز بازدهی مثبت بین 20 تا 30 درصدی را برای سرمایه گذاری های خود طی یک ماهه اخیر بدست آوردند و مابقی به کسب بازدهی مثبت کمتر از 20 درصدی بسنده کردند.

صندوق سرمایه گذاری

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: سرمایه گذاری پربازده در بورس, صندوق سرمایه گذاری پربازده

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
3 نظر
  1. منظورم در ماه سودی که به من سپرده گذار تعلق میگیرد هر ماه یه در صد ثابت است؟ یعنی صندوق سرمایه چه سود زیاد بکند چه نکند به من مبلغ ثابتی خواهد داد.
   در مورد
   صندوق گنجینه زرین شهر هم توضیح بدید

   1. برخی صندوق ها سود ثابت دارند
    از اسم صندوق مشخصه
    مثلا صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت امین یکم فردا
    همینطور در سایت fipiran.com بخش صندوق ها رو ببینید، براساس نوع دسته بندی شدند و آمار بازدهی صندوق ها هم وجود داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب