صندوق سرمایه گذاری مشترک توسعه صادرات با بیشترین بازدهی در 1 ماه اخیر

اخبار بورسی

صندوق های سرمایه گذاری مشترک از جمله نهادهای مالی هستند که در پی حاکمیت روند مثبت بر معاملات بورس طی دو ماه اخیر با نمایش عملکرد مناسب از سرمایه گذاری های خود اندکی از کارنامه نامطلوب خود طی دو سال اخیر را جبران کرده اند. به گونه ای که اغلب صندوق ها طی بهمن ماه امسال همچون ماه قبل از آن بازدهی مثبت را به ثبت رساندند و از میان بیش از 80 صندوق سرمایه گذاری مشترک تنها یک صندوق از کسب بازدهی مثبت بی نصیب ماند.

معاملات دومین ماه از فصل زمستان سال جاری در بازار سرمایه با روند صعودی قیمت سهام شرکت ها سپری شد تا با تداوم روند صعودی در بهمن ماه امسال انتظارات مثبت برای بهبود وضعیت سودآوری شرکت ها و رونق بورس بیش از پیش افزایش یابد.

بر اساس گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، صندوق های سرمایه گذاری مشترک از جمله نهادهای مالی هستند که در پی حاکمیت روند مثبت بر معاملات بورس طی دو ماه اخیر با نمایش عملکرد مناسب از سرمایه گذاری های خود اندکی از کارنامه نامطلوب خود طی دو سال اخیر را جبران کرده اند. به گونه ای که اغلب صندوق ها طی بهمن ماه امسال همچون ماه قبل از آن بازدهی مثبت را به ثبت رساندند و از میان بیش از 80 صندوق سرمایه گذاری مشترک تنها یک صندوق از کسب بازدهی مثبت بی نصیب ماند.

بر اساس اطلاعات موجود، صندوق سرمایه گذاری مشترک توسعه صادرات طی معاملات یک ماهه اخیر در حالی بازدهی مثبت حدود 60 درصدی را بدست آورد که دارایی نقد این صندوق حدود 11 درصد و عمر فعالیت آن بیش از چهار سال محاسبه می شود. بدین ترتیب بیشترین بازدهی مثبت توسط این صندوق رقم خورده است.

بعد از آن صندوق سرمایه گذاری افتخار حافظ با عمر فعالیت حدود دو سال و دارایی نقد بسیار ناچیز در ردیف دوم جدول رتبه بندی صندوق های سرمایه گذاری از نظر کسب بازدهی مثبت قرار می گیرد. چرا که صندوق افتخار حافظ در مدت مذکور حدود 40 درصد بازدهی مثبت محقق ساخته است. همچنین رتبه سوم به صندوق سرمایه گذاری افق اختصاص می یابد که با عمر فعالیت بیش از دو سال موفق به کسب بازدهی مثبت 35 درصدی در مدت معاملات یک ماهه اخیر شده است.

همچنین صندوق سرمایه گذاری تدبیر گر سرمایه با عمر فعالیت پنج ساله بازدهی مثبت 34 درصدی را محقق ساخته و در کنار آن صندوق های سرمایه گذاری همچون کارگزاری حافظ و نیز زرین پارسیان، بازدهی مثبت بیش از 30 درصدی بدست آوردند و 30 صندوق نیز بازدهی مثبت بین 20 تا 30 درصدی را برای سرمایه گذاری های خود طی یک ماهه اخیر بدست آوردند و مابقی به کسب بازدهی مثبت کمتر از 20 درصدی بسنده کردند.

صندوق سرمایه گذاری

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.