مقایسه شرایط دریافت اعتبار در کارگزاری آگاه و مفید

بسته اعتباری بورس

دریافت اعتبار معاملاتی در بورس یکی از خدمات جذاب برای سرمایه‌گذاران است، زیرا به این طریق می‌توانند علاوه بر سرمایه‌ای که در اختیار دارند، مقدار سرمایه نیز از کارگزار خود در قالب اعتبار معاملاتی قرض بگیرند و معاملات پرحجم‌تری انجام دهند.

طبق قوانین سازمان بورس و اوراق بهادار، کارگزاری‌های برای ارائه اعتبار به مشتریان‌شان باید دستورالعمل خرید اعتباری اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران را رعایت کنند. کارگزاری‌ها در عین پیروی از این دستورالعمل، آزادانه می‌توانند شرایط اعطای اعتبار را طبق سیاست‌های خودشان به پیش ببرند.

کارگزاری‌ها در بازار سرمایه ایران، سیاست‌های مختلفی در ارائه بسته‌های اعتباری به مشتریان خود در پیش گرفته‌اند. جهت افزایش اطلاعات سرمایه‌گذاران بورس در خصوص دریافت بسته‌های اعتباری، در این مطلب از بورسینس قصد داریم شرایط ارائه بسته اعتباری در کارگزاری آگاه و کارگزاری مفید که هر دو از برترین کارگزاری‌های بازار سرمایه ایران هستند را بررسی کنیم.

پلکان مفید و بآشگاه آگاه

کارگزاری مفید و آگاه فرایند کاملا متفاوتی برای ارائه بسته‌های اعتباری به مشتریان‌شان در پیش گرفته‌اند که در ادامه به شرایط آنها می‌پردازیم.

شرایط دریافت اعتبار معاملاتی در کارگزاری مفید

کارگزاری مفید بسته‌های اعتباری را در بخش “پلکان” ارائه می‌دهد و خرید این بسته‌ها از طریق امتیاز پلکان انجام می‌شود. پلکان، طرحی از کارگزاری مفید است که مشتریان با انجام معاملات و فعالیت‌های دیگر مانند شرکت در مسابقات روزانه، می‌توانند امتیاز کسب کنند و با خرج کردن این امتیاز، پاداش‌های مختلفی را بدست آورند.

برای خرید بسته‌های اعتباری، ما هیچ گزینه‌ای به جز خرج کردن امتیاز در پلکان مشاهده نکردیم، بنابراین برای دریافت اعتبار از کارگزاری مفید باید در پلکان دارای امتیاز کافی باشید.

روش اصلی دریافت امتیاز در پلکان مفید، انجام معاملات آنلاین و غیرآنلاین از طریق کارگزاری مفید است. طبق توافق‌نامه‌ای که در پلکان مفید نوشته شده:

امتیازی که به معاملات سهام کاربر اختصاص می‌یابد برای معاملات آنلاین و غیر آنلاین متفاوت می‌باشد و این تمایز هیچگونه ارتباطی با نوع پلتفرمی که کاربر توسط آن معامله میکند ندارد. بر این اساس به ازای هر ۴,۳۸۶,۰۰۰ تومان معاملات غیر آنلاین (معاملاتی که به روش حضوری و اینترنتی انجام می‌شود) ۱ امتیاز نصیب کاربر می شود و به ازای ۲,۹۲۴,۰۰۰ تومان معاملات آنلاین (آنلاین تحت وب، مفید تریدر، همراه تریدر و هر پلتفرمی که انجام معامله در آن بدون دخالت معامله گر و بطور مستقیم از طریق خود کاربر انجام می‌شود) ۱ امتیاز نصیب کاربر خواهد شد.

بنابراین طبق این توضیحات، تا زمانی که شما در کارگزاری مفید به اندازه کافی معامله انجام نداده باشید، امتیازی کسب نخواهید کرد و در نتیجه امکان خرید بسته اعتباری را نیز نخواهید داشت.

البته نیازی نیست کل امتیاز موردنیاز برای خرید بسته‌های اعتباری را صرفا از راه معامله بدست آورید و پس از جمع‌آوری مقداری امتیاز اولیه، می‌توانید در مسابقات پلکان مفید شرکت کنید تا در صورت برنده شدن، امتیازتان به تناسب افزایش یابد. برنده شدن در مسابقات پلکان نیازمند پیش‌بینی صحیح رشد یا افت سهام و شاخص بورس است و امتیاز افرادی که پیش‌بینی اشتباه را ثبت کنند، از دست خواهد رفت.

علاوه بر انجام معامله و شرکت در مسابقات پیش‌بینی شاخص و سهم، با بدست آوردن “افتخارات” که نوعی مدال در پلکان است، می‌توان به ازای معاملات انجام شده، دریافت امتیاز از معاملات را افزایش داد.

هزینه دریافت اعتبار معاملاتی در کارگزاری مفید

مطابق صفحه پاداش در پلکان مفید، ۴ نوع بسته اعتبار معاملاتی قابل خریداری است:

اعتبار ۱۰ میلیون تومانی ۳۰ روزه (امتیاز موردنیاز ۱۸۵ امتیاز)
اعتبار ۲۰ میلیون تومانی ۳۰ روزه (امتیاز موردنیاز ۳۵۰ امتیاز)
اعتبار ۵۰ میلیون تومانی ۳۰ روزه (امتیاز موردنیاز ۸۲۰ امتیاز)
اعتبار ۱۰۰ میلیون تومانی ۳۰ روزه (امتیاز موردنیاز ۱۵۴۰ امتیاز)

البته در لحظه نگارش این مطلب، بسته‌های اعتباری با تخفیف عرضه می‌شود (تصویر زیر)

 

بسته های اعتباری کارگزاری مفید

همانطور که اشاره کردیم، امتیازها در پلکان مفید با انجام معاملات بدست می‌آید و سپس این امتیازات برای خرید بسته‌های اعتباری استفاده می‌شود.

ما با انجام محاسبات، گردش معاملات موردنیاز برای بدست آوردن امتیاز لازم جهت خرید بسته‌های اعتباری را بدست آوردیم. در جدول زیر می‌توانید مقدار معامله موردنیاز برای کسب امتیاز لازم جهت خرید هر بسته اعتباری را مشاهده کنید:

 

گردش سرمایه موردنیاز اعتبار معاملاتی کارگزاری مفید

 

توجه کنید که جدول فوق براساس امتیاز موردنیاز در حالت عادی تهیه شده است.

در زمان نگارش این مطلب، مقداری تخفیف برای خرید بسته‌های اعتباری کارگزاری مفید وجود دارد.

در جدول زیر، میزان گردش معاملات برای بدست آوردن امتیاز موردنیاز (با لحاظ کردن تخفیف) را مشاهده می‌کنید.

دریافت اعتبار از کارگزاری مفید

 

جداول فوق براساس توافق‌نامه‌ی پلکان مفید تهیه شده که در آن تصریح شده است:به ازای هر ۴,۳۸۶,۰۰۰ تومان معاملات غیر آنلاین (معاملاتی که به روش حضوری و اینترنتی انجام می‌شود) ۱ امتیاز نصیب کاربر می شود و به ازای ۲,۹۲۴,۰۰۰ تومان معاملات آنلاین (آنلاین تحت وب، مفید تریدر، همراه تریدر و هر پلتفرمی که انجام معامله در آن بدون دخالت معامله گر و بطور مستقیم از طریق خود کاربر انجام می‌شود) ۱ امتیاز نصیب کاربر خواهد شد.

 

شرایط دریافت اعتبار معاملاتی در کارگزاری آگاه

در کارگزاری آگاه، خرید بسته‌های اعتباری با خرج کردن امتیاز انجام نمی‌شود، بلکه با موجودی ریال جمع‌آوری شده در بآشگاه مشتریان انجام می‌گیرد. برای شفاف‌تر شدن شرایط دریافت اعتباری در کارگزاری آگاه، لازم است ساختار بآشگاه مشتریان آگاه را توضیح دهیم.

در بآشگاه آگاه علاوه بر امکان کسب و جمع‌آوری امتیاز، کسب و جمع‌آوری ریال (پول نقد) نیز مقدور است. هرچقدر امتیاز شما در بآشگاه بالاتر باشد، تخفیف بیشتری در کارمزد معاملاتی، دوره‌های آموزشی و بسته‌های مشاوره‌ای-تحلیلی بدست می‌آورید. از ریال بآشگاه نیز می‌توان برای خرید بسته‌های اعتباری، آموزش و بسته‌های مشاوره‌ای-تحلیلی استفاده کرد.

روش‌های کسب امتیاز در بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه:

جدول کسب امتیاز در بآشگاه آگاه

 

همانطور که اشاره کردیم، کاربرد اصلی امتیاز در بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه، افزایش میزان تخفیف‌هایی است که دریافت می‌کنید و از امتیاز بآشگاه، برای خرید بسته اعتباری استفاده نمی‌شود.

در ادامه نحوه جمع‌آوری ریال موردنیاز ذکر شده است:

۱ – عضویت در بآشگاه و فعال‌سازی حساب

با عضویت و فعال‌سازی حساب در بآشگاه، ۱۰ هزارتومان به حساب کاربری شما در بآشگاه اضافه می‌شود.

۲ – انجام معامله و دریافت تخفیف کارمزد

براساس سطح شما (قله) در بآشگاه، درصدی از کارمزد معاملات را به عنوان تخفیف کارمزد بصورت نقدی در حساب بآشگاه مشتریان دریافت می‌کنید. این مبلغ دریافت شده قابل انتقال به حساب معاملاتی شماست. همچنین از آن می‌توان برای خرید در بآشگاه مشتریان استفاده کرد.

حداقل تخفیف کارمزد که به مشتریان کارگزاری آگاه که در در سطح ۱ بآشگاه هستند تعلق می‌گیرد ۱۰ درصد است. رسیدن به سطح ۱ بآشگاه بسیار راحت است زیرا تنها ۱۰۰۰ امتیاز لازم است که با عضویت و فعال‌سازی در بآشگاه ۳۰۰ امتیاز آنرا بدست می‌آورید.

۳ – معرفی بآشگاه کارگزاری آگاه به دیگران

در صورتی که شخصی در بآشگاه عضو شده و کدمعرف شما را به عنوان معرف وارد کند، پس از اینکه این شخص حداقل ۱۰۰ هزار تومان برای کارگزاری آگاه سودآوری داشت، ۵۰ هزارتومان به حساب کاربری شما اضافه می‌شود.
مثلا اگر زیرمجموعه شما یک کلاس آموزشی یا بسته مشاوره‌ای خرید کند یا معاملاتی انجام دهد، در صورتی که برای کارگزاری آگاه حداقل ۱۰۰ هزارتومان درآمد ایجاد شود، ۵۰ هزارتومان به حساب کاربری شما اضافه می‌شود.

۴ – برنده شدن در مسابقات

با شرکت در مسابقات روزانه، رتبه شما در انتهای هرماه مشخص می‌شود و به افراد برتر هر ماه، مبلغ مشخصی جایزه در قالب ریال بآشگاه به حساب کاربری افراد اضافه می‌شود.

اگر مهارت خوبی در دانش بازار سرمایه، پیش‌بینی وضعیت بازار و سهام داشته باشید، شانس بیشتری برای برنده شدن جایزه نقدی مسابقات ماهانه خواهید داشت.

هزینه خرید بسته اعتباری در بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه

 

بسته‌های اعتباری در بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه از تنوع بیشتری نسبت به کارگزاری مفید برخوردار است. در کارگزاری مفید همانطور که اشاره شد، فقط ۴ بسته ۳۰ روزه با مبالغ ۱۰، ۲۰، ۵۰ و ۱۰۰ میلیون تومان وجود دارد.

لیست بسته‌های اعتباری کارگزاری آگاه به شکل زیر است:

بسته های اعتباری کارگزاری آگاه

خرید بسته‌های اعتباری در بآشگاه با ریال بآشگاه انجام می‌شود و به راه‌های دریافت ریال نیز اشاره کردیم.

اما از بین راه‌های دریافت ریال، ما قصد داریم فقط تخفیف در کارمزد معاملات سهام را در نظر بگیریم و محاسبه کنیم که اگر شخصی صرفا سطح ۱ بآشگاه باشد (کمترین میزان تخفیف کارمزد یعنی ۱۰ درصد تخفیف را بگیرد) و منبع کسب ریال بآشگاه برای او، فقط تخفیف کارمزد باشد، به چقدر گردش معاملات نیاز دارد تا ریال موردنیاز برای خرید بسته‌های اعتباری را در بآشگاه مشتریان بدست آورد.

 

بسته اعتباری مفید و آگاه

 

* مبلغ معامله بسیار محتاطانه در نظر گرفته شده است، زیرا با افزایش معاملات، سطح بآشگاه شما نیز افزایش می‌یابد و در نتیجه تخفیف کارمزد بیشتری دریافت می‌کنید و با حجم معاملات کمتری به ریال موردنیاز برای خرید بسته دست می‌یابید.

جدول فوق، محاسباتی کاملا محافظه‌کارانه است و قطعا افراد، علاوه بر ۱۰ هزارتومان پاداش که پس از فعال‌سازی می‌گیرند ۱ یا چندنفر را می‌شناسند که می‌توانند به بآشگاه معرفی کنند و بابت فعالیت زیرمجموعه‌ها نیز پورسانت ۵۰ هزارتومانی را نیز دریافت کنند.

در خصوص افزایش سطح بآشگاه، با هر ۵۰ میلیون تومان معامله، ۲۰۰۰ امتیاز بآشگاه بدست می‌آورید و با توجه به جدول زیر، می‌توان تخفیف بالاتر از ۱۰ درصد را در سطح‌های بالاتر بآشگاه بدست آورد که باعث می‌شود ریال بآشگاه شما سریعتر و با میزان معامله کمتری جمع آوری شود تا بتوانید بسته‌های اعتباری را خریداری کنید.

سطح باشگاه اگاه

 

همانطور که مشاهده می‌کنید، حداقل تخفیف کارمزد که به مشتریان کارگزاری آگاه که در در سطح ۱ بآشگاه هستند تعلق می‌گیرد ۱۰ درصد است. رسیدن به سطح ۱ بآشگاه نیز تنها ۱۰۰۰ امتیاز لازم دارد و بسیار راحت است، زیرا به تنهایی با عضویت و فعال‌سازی در بآشگاه ۳۰۰ امتیاز آنرا بدست می‌آورید.

می‌توان در ۱۰ روز یا حتی کمتر، بدون معامله یا خرید به سطح ۱ بآشگاه رسید:

عضویت و فعال‌سازی بآشگاه = ۳۰۰ امتیاز
هر روز ۱ نظر در بلاگ = ۱۰۰ امتیاز
شرکت در ۱۵ مسابقه (روزانه ۲ مسابقه وجود دارد) = ۳۰۰ امتیاز
۱۰ روز ورود به بآشگاه = ۱۰۰ امتیاز
معرفی ۱ نفر به عنوان مشتری جدید = ۵۰۰ امتیاز

جمعا ۱۳۰۰ امتیاز

نتیجه‌گیری

۳ بسته اعتباری ۱۰ ، ۲۰ و ۵۰ میلیون تومانی سی روزه که در هر دو کارگزاری وجود دارد.

در جدول زیر مقایسه گردش معامله موردنیاز برای کسب امتیاز و ریال لازم برای خرید بسته‌های ذکر شده را می‌توانید ببینید:

 

بسته اعتباری کارگزاری آگاه و مفید

 

با مقایسه هزینه بسته‌های اعتباری کارگزاری آگاه و کارگزاری مفید به نتایج زیر می‌رسیم:

 • گردش معامله موردنیاز برای خرید بسته‌های اعتباری ۱۰ و ۲۰ میلیون تومانی ۳۰ روزه در سطح ۵ باشگاه مشتریان کارگزاری آگاه، کمتر از کارگزاری مفید است.
 • هر چقدر سطح باشگاه بالاتر باشد تخفیف بیشتری بابت کارمزد دریافت می‌کنید و معامله کمتری برای دست‌یابی به ریال موردنیاز، لازم خواهید داشت. به طور مثال در سطح ۱۰ باشگاه برای خرید بسته اعتباری ۱۰ میلیون تومانی ۳۰ روزه، حجم معامله موردنیاز، حدودا ۴۵ درصد کمتر از کارگزاری مفید است.
 • در کارگزاری آگاه بسته اعتباری ۵۰ میلیونی ۳۰ روزه وجود ندارد ولی قیمت بسته اعتباری ۳ ماهه ۵۰ میلیون تومانی برابر ۲,۶۲۵,۰۰۰ تومان است. اگر ۲,۶۲۵,۰۰۰ تومان را تقسیم بر ۳ کنیم عدد ۸۷۵,۰۰۰ تومان بدست می‌آید. برای بدست آوردن ۸۷۵,۰۰۰ تومان در سطح ۱ بآشگاه تقریبا نیاز به ۲,۳۰۲,۶۰۰,۰۰۰ تومان گردش معامله خواهد بود که رقم کمتری از بسته ۳۰ روزه ۵۰ میلیون تومانی کارگزاری مفید است.

نکات قابل توجه

 • همانطور که اشاره کردیم در باشگاه مشتریان کارگزاری آگاه علاوه بر انجام معاملات، می‌توان از سایر روش‌های افزایش ریال مانند معرفی افراد، برنده شدن در مسابقات ماهانه نیز بهره گرفت.
 • در کارگزاری مفید، علاوه بر انجام معاملات، می‌توان از معرفی دوستان و شرکت در مسابقات پیش‌بینی قیمت سهام برای افزایش امتیاز تلاش کرد. گرچه در کارگزاری مفید به ازای هر شخص فقط ۳ امتیاز بدست می‌آورید.
 • در کارگزاری آگاه، علاوه بر انجام معاملات، می‌توان از معرفی دوستان به عنوان یک روش سریع ریال استفاده کرد. حتی اگر فقط ۱ نفر معرفی شود و برای کارگزاری آگاه ۱۰۰ هزار تومان درآمد ایجاد کند، پورسانت ۵۰ هزارتومانی بدست می‌آید و می‌توان یک بسته اعتباری ۲ میلیونی ۱ ماهه دریافت کرد.
 • به دلیل اینکه با هر معامله، میزان امتیاز شما در باشگاه مشتریان کارگزاری آگاه افزایش می‌یابد و در نتیجه سطح باشگاه شما نیز بالاتر می‌رود، مبالغ ذکر شده در جداول فوق، حداکثر مبلغ موردنیاز است و بسیاری از اوقات، گردش معامله کمتری نیاز است تا ریال کافی در باشگاه جمع شود.
 • علاوه بر امکان خرید بسته اعتباری با شیوه‌ای که توضیح دادیم، امکان خرید بسته‌های وام قرض الحسنه نیز در بآشگاه مشتریان کارگزاری آگاه فراهم شده است. این بسته‌های وام قرض الحسنه، نیازی به ریال بآشگاه ندارد و با دارا بودن رسوب پول کافی و همینطور شرایط اعطای اعتبار معاملاتی، می‌توان آنها را دریافت کند. در واقع بسته‌های وام قرض‌الحسنه نیز شرایط اعتبار معاملاتی را دارد و صرفا هزینه آن به صورتی دیگر محاسبه می‌شود. سرمایه‌گذاران با نگهداری سرمایه خود در حساب معاملاتی کارگزاری آگاه، می‌توانند رسوب موردنیاز برای دریافت وام قرض الحسنه را کسب کنند.

 

نظر شما درباره شرایط اعطای اعتبار معاملاتی در کارگزاری‌ها چیست؟ تجربه خودتان برای دریافت اعتبار از کارگزاری‌های مختلف را در بخش دیدگاه بنویسید.

 

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • ارائه خدمات متمایز در قالب باشگاه مشتریان
 • سامانه معاملاتی اختصاصی و کاربرپسند
 • امکان دریافت اعتبار معاملاتی
 • امکان دریافت وام قرض‌الحسنه برای معاملات
 • امکان ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس
167 نظر
 1. سلام خسته نباشید من بسته ده میلیون تومنی گرفتم ولی خب الان با این شرایط بازار تمام سهام های من صف فروش هستن و زمان یک ماه منم تموم شده تو پرتفوی منم منفی زده ، پیام از کارگزاری اومده که باید تسویه کنم ، اگه تسویه نتونم بکنم قانون کارگزاری چیه ؟

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   کارگزاری زمانیکه بتونه، سهام وثیقه شده رو میفروشه

 2. باسلام ممنون از سایت خوبتون! من بسته اعتباری ده تومنی دریافت کردم و سهام خریدم ! الان یه میلیون نیاز دارم میخوام سهام بفروشم ولی شنیدم میگن اگه بخوام باید اندازه ۱۱میلیون بفروشم تا بتونم برداشت وجه بزنم تا بشه یه تومن به حسابم بیاد؟؟؟؟؟؟راهنمایی لطفا ممنونم(ده تومن اعتبار و یک تومن هم نیاز خودم)

  1. سلام وقت بخیر
   بله درسته و اگه 10 میلیون اعتبار فعال دارید و بخواید 1 میلیون تومن برداشت کنید باید حداقل 11 میلیون تومن نقد در حساب آنلاین داشته باشید.

   1. سلام شب بخیر من با کارگزاری آگاه خرید کردم حدود یک میلیارد تومان و میخوام عضو باشگاه بشم آیا برای گرفتن بسته اعتبار حتما باید مراجعه حضوری داشته باشم؟

    1. سلام وقت بخیر، فقط یکبار برای امضای قرارداد اعتباری باید به یکی از شعب کارگزاری برید.

 3. من با مفید و آگاه کار کردم ولی هیچ کدومشون مثل کارگزاری تدبیرگران فردا نیستن . شرایط اعتبار دهی تدبیرگران بهتره

  1. سلام من با کارگزاری بورس بیمه ایران کار میکنم شرایط اعتبارش واقعا عالیه از روز اول بدون هیچ امتیازی هم اعتبار میده برای بازپرداختش هم محدودیت زمانی نداره. تازه علاوه بر اعتبار دائم اعتبار روزانه هم میده.

 4. سلام وقت بخیر
  میزان اعتباری که کارگزاری آگاه میده ظاهرا 20 % ارزش پرتفوی است
  سئوالم اینه که مگه نگفتن 50% شده ؟
  ممنون میشم پاسخ را بفرمایید .
  تشکر

  1. سلام وقت بخیر
   تا جایی که اطلاع دارم فعلا ارزش تضمین سهام، حداکثر 20 درصده.

 5. سلام وقت بخیر
  نحوه برگرداندن اعتبار به چه شکلی هستش؟
  بنده 9 این ماه حدود 140 میلیون تومن از کارگزاری مفید اعتبار دریافت کرده ام و اگر نتونم تسویه کنم تمدیدی میکنن یا چی؟
  ممنون میشم جواب بدین

  1. خیر اگر امتیاز پلکان نداشته باشی هیچ امکان دیگری برای تمدید وجود نداره و خودشون سهامت رو باندازه اعتبار حراج میکنن .واقعا کارگزاری افتضاحیه لطفا از مفید خارج بشین منو بدبخت کردن

 6. من بالای 500 تومان گردش حساب دارم تو مفید ولی بسته اعتباری مالی ندیدم تو پلکان که بخوام درخواست بدم. تو آگاه هم بسته ای 2 تا 5 تومان فعال شده ولی وقتی درخاست میدم رد میشه.

  1. باید اول برید کارگزاری قرارداد امضا کنید.
   می تونید از باشگاه 20 هم دریافت کنید.

 7. سلام و عرض ادب به نظرم کمی دروغ بافی چون من هنوز نتونستم از اعتبار آگاه استفاده کنم و هیچ کس هم پاسخگو نیست

  1. سلام و درود بر شما
   هیچ دروغ بافی در کار نیست
   در یکی از شعب کارگزاری قرارداد اعتباری رو امضا کنید، به شما میگن چقدر میتونید اعتبار بگیرید
   برای دریافت بسته اعتباری در صورتی که موجودی کافی در باشگاه نداشته باشید میتونید از شخص دیگه ای بسته بگیرید تا برای شما منتقل کنه

 8. سلام دوست عزیز خیلی مفید بود و استفاده کردم. من قبلا مشتری کارگزاری مفید بودم بهتره این موضوع رو هم اضافه کنید که کارگزاری مفید بشدت بدقول شده و با وجود کسب امتیاز لازم از دادن مبلغ اعتبار بدلیل بهونه واهی حجم بالای درخواست ها طفره رفتن.

 9. درود.
  من تازه دارم وارد بورس میشم چند تا سایت بورسی دیدم نوشتن یک کارگزاری میتونیم کد بورسی دریافت کنیم ولی داخل نظرات این سایت دیدم نوشتن از هر کارگزاری میتونیم کد بورسی داشته باشیم و داخلش کارگزاری معامله کنیم.
  اخرش فقط یک کارگزاری درسته یا همش رو میتونیم کد بگیریم ؟ اگه نیست که هیچی ولی اگه هست برای چی مگه همشون یه کار نمیکنن یا واسه امکانات کارگزاری ها هست ؟

  1. سلام و درود
   میتونید از طریق چندین کارگزاری معامله کنید
   اتفاقا وجود چندین کارگزاری باعث میشه کمی رقابت برای جذب مشتری وجود داشته باشه
   اگه فقط یک کارگزاری بود که وضعیت از الان هم خیلی بدتر میشد!
   کارگزاری ها از نظر سیستم‌هایی که برای معاملات ارائه میدن، سطح پشتیبانی، خدمات آنلاین مثل باشگاه مشتریان و … با هم متفاوت هستن.

 10. با سلام خسته نباشید لطفا ی لینک اموزش بهم بدین که چطوری” شما توسط شجاع الدین جهاندیده معرفی شده اید” چنین فعالیتی در سیستم ثبت نام کارگزاری آگاه دارین؟؟ با تشکر و فعالیت شما در سایتت.

 11. با اختلاف بدرد نخور ترین کارگزاری آگاهه. همیشه قطعه.صفحش اصلا مرتب و سازماندهی شده نیست. مخصوصا الان که سایتو عوض کردن. من تا به همین الان دوتا عرضه ی اولیه رو بخاطر بالا نیومدن سایت از دست دادم.

  1. بهتره مشتری‌هایی مثل شما که فقط عرضه اولیه می‌خرید، آگاه رو ترک کنن تا مشتری‌های قدیمی بتونن معاملات سهام رو بهتر انجام بدن. بی‌تدبیری مدیران آگاه باعث شده هم مشتری‌های قدیمی به مشکل بخورن، هم مشتری‌های جدید دلخور باشن.

   1. اولا صلاح منو شما تعیین نمیکنید.
    دوما من خودم میدونم باید چیکار کنم و عرضه ی اولیه خریدن هم فقط یکی از اون کار هایی هست ک تشخیص میدم انجام بدم.
    و شما دوست گرامی کاربلد و، حرفه ای و قدیمی ، ترک من روی سایتی که توانایی ساپورت کردن معامله کننده هاشو نداره و هر وقت حجم خرید و فروش زیاد میشه به کل از کار میفته ، تاثیری نداره.

 12. من روزی که میخواستم پول واریز کنم برای خرید عرضه اولیه پویا،سیستم اگاه قطع شد.چیکار کنم

 13. سلام چطور میتونم درمورد بورس چیزی یاد بگیرم یعنی صفرتا صد معامله کردن دربورس رو چطوری یاد بگیرم لطفا راهنماییم کنید

 14. سلام
  من کدبورسی و تعدادی سهام دارم و میخوام معاملات آنلاین انجام بدم. لازمه فقط در کارگزاری ثبت نام کنم؟ یا باید حتما احراز هویت بشم . در ضمن در سجام هم ثبت نام نکردم.لطفا راهنمایی فرمایید.
  ممنون از پاسخ شما.

  1. سلام وقت بخیر
   اگه برای سجام احراز هویت نشدید لازمه احراز هویت بشید.
   برای معاملات آنلاین باید فرم ها رو نزد کارگزاری پر کنید

 15. سلام من کد بورسی دارم و با کارگزاری مفید کار میکنم و سهام چند نماد یا شرکت را هم خریدم حالا میخوام کارگزاری مو تغییر بدم لطفا منو راهنمایی فرمایید.تشکر و احترام

 16. سلام
  من در آگاه اکسپرس ثبت نام کردم برای برای احراز هویت زده بودم به نمایندگی کارگزاری مراجعه کنم ولی به خاطر کرونا عوض کردن به پیشخوان دولت مراجعه کنید در بانک صادرات سجام ثبت نام کردم برای احراز هویت می خوام به پیشخوان مراجعه کنم آیا برای احراز هویت آگاه هم باید مراجعه کنم؟؟
  اینکه دوباره کاری میشه
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 17. سلام خسته نباشید من ده روزه ثبت نام کد بورسی کردم ولی خبر از کد بورسی نیست باید چکار کنم اگه میشه یه لطف بکنید ممنون

  1. دوست عزیز بعد از ثبت نام دو ماه طول میکشد کد بورسی دریافت کنید و تا ان زمان تنها درسیت میتوانید روند معاملاتی را مشاهده کنید

 18. سلام دوستان من کارگزاری آگاه هستم رابط کاربری خوبه بشرط اینکه قطعی نباشه
  اونهم تو اوج سفارشات و Open بازار
  اگه این مشکل حل شه فوق العاده هست

 19. من در اگاه قسمتی از ثبت نام رو انجام دادم بعد رفتم ادامه ثبت نام رو انجام بدم رمزم فراموش کرده بودم چجوری باید رمزم رو بازیابی کنم؟

  1. در باشگاه مشتزیان آگاه قسمتی هست برای بازیابی رمز عبور.
   سرچ کن باشگاه مشتریان آگاه

   1. سلام من در سجام ثبت نام کردم و احراز هویت شدم و مشتری کارگزاری مفیدم اما سهام عدالتم رو در کارگزاری آگاه ثبت نام کردم و الان میخوام به نرم افزار آساتریدر وارد بشم و سهامم رو مدیریت کنم. باید چیکار کنم؟؟؟

    1. سلام خانم بهاریان گرامی ، باید یه مقدار تحقیق بیشتری بکنید خودتون برای روشن شدن مسئله اما سهام عدالت توی نرم افزار معاملاتی آساتریدر ظاهر نمیشه و یه پنل جداگانه داره و همه کارهایی که میتونید بکنید از طریق اون پنل هست. موفق باشید.

 20. سلام من تو هر دو کارگزاری مفید و اگاه کد بورسی دارم .سوالم اینه مقداری سهام تو کارگزاری اگاه دارم میتونم انقالش بدم به مفید؟چطوری انجام بدم
  با تشکر

  1. کافیه شما بری تو سامانه مفید درخواست تغییر کارگزار ناظر رو بزنی و اخرین نمادی که تو کارگزاری قبلی معامله کردی رو ثبت کنی

 21. با سلام
  بنده عضو باشگاه آگاه هستم، الانم سطح هفت م، امتیاز و موجودی ریالی هم به اندازه کافی بره خرید بسته ها دارم، موقعی که میخوام خرید کنم ثبت میکنه اما بعد از پنج دقیقه پیام رد درخواست میاد و لغوش میکنه، هم روز تعطیل امتحان کردم هم غیر تعطیل، هم برا همون روز درخواست دادم هم فرداش هم چند روز بعدش ، هر بلایی که بگید سرش آوردم اما نمیده که نمیده، ممنون میشم راهنمایی کنید باید چکار کنم که ثبت بشه، کارگزاری هلم که ماشالا هرچی رنگ میزنم اصلا وصل نمیشه، چه برسه به اینکه جواب بدن، ممنونم

  1. سلام. برای دریافت اعتبار باید قرارداد اعتباری رو در یکی از شعب کارگزاری امضا کرده باشید.

 22. سلام من کارگزاری مفید هستم می خواهم اعتبار ۳۰ میلیونی بگیرم پرتفوی من الان ۷۰ میلیون هست می توانم اعتبار بگیرم یا نه

 23. سلام وقت بخیر

  اگه در سامانه سجام ثبت نام کنم و احراز هویت هم تو دفتر پیشخوان بشم و تو یه کارگذاری ثبت نام کرده باشم و کد بورسی بگیرم

  تصمیم به تعویض کارگزاری داشته باشم ایا نیاز هست دوباره برم احراز هویت انجام بدم

  یا نه فقط کافی به کارگزاری جدید برم و ثبت نام کنم

  1. سلام وقت بخیر
   باید دوباره احراز هویت بشید (فعلا اینطوره و در آینده ممکنه تغییر کنه)

 24. با سلام
  من چند روز پیش احراز هویت سجام رو در دفتر پیشخوان انجام دادم و همزمان در همون دفتر پیشخوان در کارگزاری مفید هم ثبت نام کردم.کد بورسی از طریق سجام برام اومده ولی شناسه کاربری کارگزاری مفید هنوز نیومده.اونقدر نظرات بد راجع به مفید خوندم که پشیمون شدم آیا امکانش هست که تو این مرحله کارگزاریم رو عوض کنم؟

  1. نیاز به تعویض نیست
   شما از هر کارگزاری میتونید کد کاربری بگیرید و در آن کارگزاری معامله انجام دهید

 25. سلام شوهرم تو کارگزاری آگاه ثبت نام کرده و کد بورسی هم گرفته چرا نمیشه آنلاین شد ؟ممنون میشم راهنمایی کنید با شماره هاشونم تماس میگیرم جواب نمیدن.

 26. شرایط دریافت اعتبار در مفید خیلی راحتتر به نظر میرسه. من خودم در مفید اعتبار گرفتم. ولی شرایط اگاه به نظرم خیلی دشوارتر هست.

  1. درود .‌
   در یک جمله فرمایید کارگزاری آگاه خوبه به نظر شما و یا مفید .
   مممونم

 27. سلام کارگزاری من مفید هستش
  میخوام اعتباز ۱۰ میلیونی بگیرم
  پرتفوی من ۲۴ میلیون هستش
  آیا میتونم اعتبار بگیرم یا نه؟
  یا باید امتیاز جمع کنم

 28. سلام‌وقت بخیر
  برای کارگزاری آگاه این قسمت گردش معامله موردنیاز برای کسب امتیاز و ریال چیه؟؟ عدداش خیلللی بالا و عجیبه….
  مثلا من ک تازه کارم و کلا ۲۰ میلیون سرمایه دارم میتونم از این اعتبارا خریداری کنم یا باید برای خرید بسته اعتباری ۳ میلیونی ۱۴۴میلیون گردش داشته باشم؟؟!!!؟؟؟ ممنون میشم اینو توضیح بدید ک تو عکس دوم که سطح مشتریا رو نوشتید و مقایسه کردید با مفید منظورتون از اون اعداد و ارقام بزرگ چیه؟

  1. گردش یعنی خرید و فروش
   با این ۲۰ تومن اگه ۵ بار خرید و فروش بزنی گردشت میشه ۲۰۰ میلیون

 29. سلام برا ثبتنام تو کارگزاری مدرک تحصیلی میخاد؟؟؟ متوجه نشدم شرط مدرک برداشتن ینی چی ؟

  1. سلام، قبلا برای معاملات آنلاین نیاز به حداقل دیپلم بود
   ولی این شرط برداشته شده.

 30. سلام من مشتری کارگزاری مفیدم و کد بورسی هم دارم و باهاش معاملاتم رو انجام می دم اگه الان بخوام کارگزاریم رو به آگاه تغییر بدم باید شرایط یکماه انتظار رو سپری کتم
  لطفا سریع بهم پاسخ بدین ممنون از لطف شما

 31. سلام
  من سالهای پیش ار مفید کد بورسی دریفت کرده بودم که الان خنمم داره باهاش کار میکنه .
  ایا من میتونم از کارگزاری اگاه یک کد بورسی جدا بگیرم یا خیر .
  چطور میتونم از خدمات شما در بورس استفاده کنم . ؟

 32. سلام،من کارگزاری مفید ثبت نام کردم
  یه بسته ۱۰ تومنی اعتبار گرفتم،میخاستم یه بسته دیگه بگیرم پرتفوی هم ۶۰ تومن داشت ولی اعتبار نمیدادن دلیلش چیه البته این مربوط به قبل از کرونا است.کارگزاری میگفت به دلیل پرتفوی امکان پذیر نیست
  نفهمیدم شرایطش چیه؟
  ممنون از پاسخگویی

  1. سلام، کارگزاری ها در حال حاضر حداکثر تا 35 درصد ارزش پرتفوی میتونن اعتبار بدن.

   1. سلام اگه بخوای کارگزاری عوض کنی باید چی کنی، من کارگزاری آگاه هستم میخام برم مفید؟؟

   2. سلام من تو کارگزاری مفید و سایت سجام ثبت نام کردم احراز هویت هم انجام دادم بهم گفتن وارد پروفایلت شو و فرم قراردادها رو پرینت بگیرید الان وقتی وارد پروفایلم میشم کد ملی رو میگه تایید نشده و میگن به همین خاطر کامل نمیتونی وارد پروفایلت بشی لطفا اگه میتونید راهنمایی کنید

 33. سلام وقتتون بخیر؛
  ممنون از سایت خوبتون فقط من یکم دیر باهاش آشنا شدم.
  من چندروزی هست که برای احراز هویت به دفتر پیشخوان رفتم وهمچنین قرارداد فارابی رو امضا کردم اما الان پشیمون شدم و می خوام کارگزاریم آگاه باشه.رفتم داخل وبسایت ثبتنام کردم و الان وضعیت رو زده در انتظار احراز هویت،این یعنی باید دوباره به دفتر پیشخوان مراجعه کنم؟هنوز کد بورسی هم نگرفتم.
  وسوال دیگه مدرک تحصیلی باید ببرم ؟ مگه قانون تغییر نکرده؟
  من خیلی گیج شدم لطفا راهنمایی کنید.

  1. سلام وقت بخیر
   به روشی که گفته شده باید احراز هویت رو حضوری انجام بدید، در یکی از شعب کارگزاری یا دفاتر پیشخوان دولت.
   در انتهای ثبت نام روش احراز هویت رو مشخص میکنید.
   البته بهتره صبر کنید کرونا برطرف بشه
   شرط مدرک تحصیلی برداشته شده.

 34. کارگزاری من آگاه هست . از سرورش که همش هنگ میکنه و از معاملات بورس عقب میافته اصلا راضی نیستم و بعضی اوقات تا 4 یا 5 دقیقه عقب تر از صفحه TSETMC هست و این باعث میشه من چند بار تو خرید و فروش ضرر کردم . الان واقعا کارگزاری رو میخوام معرفی کنید سرورش قویتر باشه و این مشکلات رو نداشته باشه یا هنگیش کمتر باشه .

  1. سلام.
   من میخوام یه بسته اعتباری از کار گذاری مفید بردارم ولی شرایطشو نمیدونم.
   دقیقا باید چیو نگاه کنم تا به ازای اون اعتبار برداریم.؟
   خیلی ممنون میشم راهنمایی کنین.

 35. سلام من هم توی مفید ثبت نام کردم وهم توی آگاه می خوام بدنم میتونم برای دوتاشون اهراز هویت انجام بدم واز دوتاشون خریدوفروش انجام بدم

  1. سلام، بله میتونید از طریق هر دو کارگزاری خرید و فروش کنید
   ولی فرایند ثبت نام و احراز هویت‌شون جداست

 36. سلام. من یکسالی هست در کارگزاری آگاه کار میکنم. ولی فقط یک روز هست در باشگاه ثبت نام کردم. ولی تونستم 1000 امتیاز جمع کنم. الان میتونم درخواست وام برای خرید سهام کنم؟ به چه شکلی هست؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید. مبلغ فوری میخواستم برای خرید عرضه

   1. سلام من نام کاربری و رمز ورود را فراموش کردم
    باید چکار کنم
    لطفاً راهنمایی کنین
    ممنون

  1. سلام، سهامی که به عنوان ارزش تضمین دارید به قیمت بازار فروخته میشه و کارگزار پول خودش رو برمیداره.

 37. سلام
  من حدود 8 ماه پیش در کارگزاری مفید ثبت نام کردم ولی متاسفانه در سایت پلکان وارد نشدم و عضو نشدم، الان حدود چند روزی هست عضو شدم، آیا امکانش هست با مراجعه به کارگزاری نسبت به اضافه شدن امتیاز های قبلی همکاری کنند. تراکنش حساب و پرتفوی من هم نسبتا خوب است.
  با سپاس

 38. سلام من دقیقا متوجه نشدم.
  مثلا یک بسته دو میلیونی میخرم به قیمت ۴۰۰ هزار تومان سه ماهه. من باید در عرض سه ماه پول رو برگردونم. و با این دو میلیون هر سهمی میتونم بخرم. مثلا خساپا؟
  سوال دوم اینکه میتونم همزمان چند تا بسته دو میلیونی بخرم؟

  1. سلام، بله شما یک یا چندین بسته مثلا 2 میلیون تومانی اعتبار میگیرید و میتونید با این مبلغ هر سهمی که تمایل داشتید رو بخرید

   1. بعد جسارتا در ۳ ماه بتونم به اون‌مقدار پول برسم و بفروشم . کارگزاری کم میکنه؟
    و پول دیگه قابل برداشت هست؟
    و ببخشید طولانی شد یه سوال مهم اینکه خرید بزنم اون مقدار اعتبار میاد توی حسابم؟

    1. بعد از 3 ماه شما دو راه دارید، یا حداقل به اندازه میزان اعتباری که گرفتید (مثلا 2 میلیون تومان) در حساب معاملاتی پول داشته باشید تا کارگزار بصورت خودکار از حساب شما کسر کنه.
     راه دوم هم اینه که یک بسته دیگه به میزان اعتباری که گرفتید بخرید و تاریخ فعالسازی بسته رو یک روز بعد از تاریخ اتمام بسته قبلی بزنید.
     وقتی میخواید اعتبار فعال کنید، یک تاریخ اعمال داره. در این تاریخ اعمال، پول به حساب شما اضافه میشه.

     1. خیلی خیلی لطف کردید. اگه یه کانال تلگرامی یا ایدی داشتید که مزاحمتون بشه عالی میشد. بازمم ممنون از لطفتون????????

    2. سلام، من تو کاگزاری شما ثبت نام کردمو کد بورسی رفتم. چطور ت باشگاه عضو بشم؟
     و چطور تو سایت نظر بدم که برام امتیاز محسوب شه؟

 39. سلام من اسفند ۹۸ از کارگزاری مفید ۳۰ میلیون اعتبار خریدم بعد از چند روز گفتن باید بری شعبه و قرار داد رو امضا کنی تو این اوضاع کرونا رفتم امضا کردم ولی بعدش تا الان که ۲۰ فروردینه جواب درستی بهم ندادن و درنهایت امروز گفتن اعتبار نداریم که بدیم. 😐
  الان میخوام ببینم اگه بشه برم آگاه یا جای دیگه حساب باز کنم.

 40. سلام.آیا میشه در دو کارگزاری سرمایه گذاری کرد.یعنی هم مفید وآگاه.ما که فقط به فکر منفعت خودم هستیم????????????

 41. من از آگاه بسیار راضی هستم،بخاطر امکانات و خدمات رسانی که به مشتریان ارائه میکند

 42. سلام وقت بخیر
  من برای تغییر کارگزاری از مفید به آگاه باید چی کار کنم؟
  و با تغییر کارگزاری میتونم از بسته های اعتباری آگاه استفاده کنم؟ لطفا راهنمایی کنید سپاس

  1. سلام وقت بخیر
   در کارگزاری آگاه افتتاح حساب انجام بدید >>> راهنما
   بله با داشتن موجودی ریالی در باشگاه مشتریان آگاه، میتونید از بسته های اعتباری استفاده کنید

 43. باسلام.آیاکارگزاری آگاه باآگاه اکسپرس متفاوت است یایکی است.تفاوت انها چیه؟

  1. سلام، هر دو یکی هست. آگاه اکسپرس، سیستم ثبت نام کد بورسی کارگزاری آگاهه.

 44. با سلام
  با پوزش من‌متوجه نشدم که طریقه دریافت شرایط اعتبار چطوریه؟
  یعنی من که تو سط ۵ هستم باید تو بورس ۶۵ میلیون و نهصد هزار تومن معامله کنم‌تا بتونم اعتبار ۲۰ میلیونی بگیرم؟
  پس برا اعتبار ۲ تا ۱۰ چی؟ نمیشه ؟

  1. سلام، وقت بخیر
   در کارگزاری آگاه، میزان اعتباری که میتونید بگیرید ربطی به میزان معامله شما نداره و فقط براساس دارایی شماست
   اگه ارزش سهام موجود در پرتفوی شما 65 میلیون تومان باشه حدود 30-35 میلیون میتونید اعتبار بگیرید (حدود 50-55 درصد از پرتفوی)
   در پنل آنلاین، ستون ارزش تضمین رو در بخش “سبد سهام ” ببینید. به اون مقدار میتونید اعتبار بگیرید

 45. سلام ببخشیدمن درهردو یعنی کار گزاری آگاه ومفید ثبت نام کردم ولی هنوز در هیچکدام احراز هویت نکردم آیا میشه در دفاتر پیش خوان برای هردو در یک روز احراز هویت کنم وکد بورسی دریافت کنم و آیا میشه اطلاعات را ویراش داد

   1. آیا سهمی که با اعتبار یک کار گزاری مثبت آگاه خرید کردیم قابل انتقال به کار گزاری دیگر هست؟

    1. بستگی به کارگزاریتون داره
     اگه سهمی که میخرید فیریز نکنن بله
     احتمالا چون قبل خرید بسته به اعتبارتون برا تضمین سهم فیریز میکنن دگ سهام های جدید فیریز نمیشه

     *مشاهده شده کارگزاری اگاه اکثر سهامدار هارو بدون گرفتن اعتبار هم سهام هاشون رو فیریز میکنه ، به دلیل کوچ نکردن به کارگزاری دگ 😐

   1. سلام میشه تفاوت کارگزاری مفید با کارگزاری آگاه بگین و اینکه چرا و از چه نظر کارگزاری آگاه بهتره؟
    ممنون

    1. سلام وقت بخیر
     تفاوت ها در نرم افزارهاشون هست، باشگاه مشتریان و خدماتی که دارند و…
     سایت هر دو رو بخونید، بنا به نیازها و ترجیحات خودتون یکی رو انتخاب کنید
     کارگزاری آگاه از نظر باشگاه مشتریان قوی تره

  1. کارگزاری آگاه براساس وجه تضمین شما اعتبار میده که حدود 50 درصد از ارزش سهام شماست (سهام غیر از بازار پایه)

   1. سلام بازپرداخت این حالت اعتبار دهی چجوریه؟ یعنی مثلا ده میلیون یک ماهه اعتبار بگیریم اخر ماه چقدر پس میگیره؟
    و اون حالت قرض الحسنه چند درصده؟

    1. سلام وقت بخیر
     اعتبار رو باید سر موعد تسویه کنید یعنی بعد از مثلا 1 ماه، حداقل به اندازه مبلغ اعتبار توی حسابتون نقد باشه
     یا اینکه تمدیدش کنید یعنی یه بسته اعتباری دیگه با تاریخ اعمال روز بعد از اتمام اعتبار، فعال کنید
     کارگزاری بابت اعتبار یا وام سود نمیگیره یعنی اگه 1 میلیون اعتبار یا وام گرفتید 1 میلیون هم باید پس بدید

 46. سلام من الان در آگاه اکسپرس ثبت نام کردم برای افتتاح حساب غیرحضوری
  اما هنگام انتخاب روش احراز هویت فقط گزینه دفاتر پیشخوان رو نشون میده
  میخواستم بپرسم گزینه غیرحضوری نداره آیا؟

  1. سلام، به هر حال باید احراز هویت انجام بدید
   در برخی شهرها برای احراز هویت فقط دفاتر پیشخوان هست

   1. آخه تو تبلیغات کارگزاری به احراز هویت در محل مشتری هم اشاره شده
    ولی الان این گزینه در سایت نیست

    1. فکر میکنم فقط در برخی شهرها در دسترس هست
     شاید هم به خاطر شلوغی و تقاضای بالای برای صدور کدبورسی، موقتا این ویژگی غیرفعال شده

    2. سلام. من موقعی که وارد ایزی تریدر برای کارگزاری مفید میشم مینویسه شما به عنوان کاربر میهمان امده اید من احراز هویت هم شدم.
     لطفا راهنمایی کنید.

    3. با سلام
     کارگزاری اگاه در اینده سود طرح حامی ایجاد نمیکنه؟
     اگه اینکارو کنه خیلی عالیه همه میان سمت آگاه

 47. سلام
  من کارگزاری مفید هستم.میخوام وارد کارگزاری آگاه بشم.
  آیا این کارگزاری مورد اعتماده؟ برای پرداخت پول مشکلی نداره؟
  من کارگزاری مفید رو امتحان کردم. در همون ساعتی که گفت پول وارد حسابم شد.
  یعنی کارگزاری آگاه بد قول نیست.

 48. سلام معذرت میخوام این بسته ها که بهره نداره ، مثلا 2 میلیون تومان بگیری باید همون دو تومن رو برگردونی یا سود هم برا خودش داره ؟

  1. سلام، برای کارگزاری آگاه؟ نه بهره نداره همون 2 میلیون رو برمیگرونید

 49. سلام من کد بورسی از آگاه دارم بسته اعتباری فعال یا وام فعال ندارم میشه از کارگزاری بسته بخرم یا امتیاز وام؟یا باید از افرادی که می شناسم بخرم.ممنون

  1. سلام، برای خرید بسته های وام یا بسته های اعتباری باید در باشگاه آگاه، ریال (موجودی) داشته باشید
   امکان شارژ کردن ریال با واریز پول به حساب کارگزاری وجود نداره و این موجودی ریالی فقط از طریق تخفیف کارمزدهایی که میگیرید، جوایز ماهیانه مسابقه (اگه برنده بشید) و… اضافه میشه
   میتونید بسته ها رو از افراد دیگه خریداری کنید چون این بسته ها قابلیت انتقال به شخص دیگه رو دارند

   1. افرادی هستن که معرفی کنید ازشون بسته بخریم؟
    و اینکه بسته ها که میخوایم بخریم توافقی هست یا قیمتش مقطوع هست؟

 50. درود…حدود یک هفته پیش به کارگزاری اگاه مراجعه کردم و کد و بورسی گرفتم…بعد ورود به سامانه اگاه عضو باشگاه هم شدم به محض ورود به باشگاه با پیام نام معرف امیر رستمی مواجه شدم.درصورتیکه خودم معرف خاصی مد نظرم بود…الان داستان از چه قراره؟ من همچین شخصی رو نمیشناسم و چطور بدون انتخاب من معرف شده؟
  لطفا راهنمایی کنید.ممنون

   1. سلام
    بالاي ده روز كه به كار گزاري اگاه ثبت نام كردم هنوز جواب احراز هويت نيامده
    درصورتي قول سه روزه و پنج روزه داده اند
    پاسخگويي دفاتر خوب نيست
    كسي نظارتي در عملكرد و هزينه دفاتر پيشخوان نميكند
    مشاوران كه طبق تاريخ مشاوره نميدن
    الان همين تأخيرات باعث ضرر مشتريان و حتي كارگزاري ميشه
    از چه طريق مشكلات پيگيري كنيم
    كه كسي پاسخ دهد
    ممنون از راهنمايي

 51. سلام
  من به کارگزاری آگاه کرج برای ثبت قرارداد اعتباری و امضا نمودن فرم های مربوطه و گرفتن کد معاملاتی از کارگزاری آگاه برای خودم (تغییر کارگزاری) و همچنین گرفتن کد بورسی آفلاین برای پسرم که یکی از کارگزاری های مستقر در همان ساختمان بعد از دو ماه برای پسرم فقط نام کاربری و رمز عبور فرستاده بود ( من بصورت مستقیم با هر دو کارگزاری آگاه و کارگزاری …….مراجعه و با کارمندانشان کار کرده بودم و الان هم با هر دو کارگزاری کار میکنم )ولی انصافا جوابدهی , پیگیری کارها در و اخلاق و خوشرویی و تمام خصوصیاتی که باید در یک محیط کاری دیده شود در کار گزاری آگاه وجود داشت حالا نام چند نفری که کار ما را انجام دادند را نمی‌برم ولی از کل مجموعه نهایت تقدیر و تشکر را دارم و پیشرفت و موفقیت در کار و زندگی را برای تک تکشون آرزومندم

 52. سلام تو کارگزاری آگاه امکانش هست بدون کسب امتیاز فقط با پرداخت پول اعتبار مثلا ششماهه یا یکساله دریافت کرد؟

  1. سلام، نه چنین امکانی نیست.
   شما اعتبار رو با امتیاز خریداری نمیکنید.
   برای خرید اعتبار باید موجودی باشگاه (ریال باشگاه) داشته باشید.
   ریال باشگاه هم قابل واریز از طریق بانک نیست و فقط از طریق تخفیف هایی که در کارمزد میگیرید، معرفی دوستان، برنده شدن در مسابقات بدست میاد.

 53. سلام من از مفید اعتبار گرفتم که پارسال مهر ماه که شاخص بدجور سقوط کرد با تاخیر از حساب ام کم شد که بعد دوماه از تسویه بدون اطلاع قبلی به اندازه امتیاز اعتباری که گرفته بودم از حساب پلکان ام کسر شد هرچی به کارگزاری گفتم چرا اطلاع ندادین گفتن ما زنگ زدیم خبر دادیم که دروغ محض بود!!!
  به شخصه از مفید بدم اومد واقعا سامانه ایزی که داره کلا هنگه مفیدش هم خیلی تاخیر داره
  در حال انتقال به کارگزاری دیگه هستم

 54. با سلام. کارگزاری آگاه نحوه برخورد با مراجعین شون اصلا خوب نیست !!!!
  برای ثبت نام مراجعه کردم به شعبه شون که ثبت نام نکردن!! گفتن برو خودت ثبت نام کن بعد بیا اینجا !!! منم دیگه منصرف شدم.
  ضرب المثل معروف : میگن مشت نمونه خروار است!! ( پشتیبانی ضعیف )
  حالا نمی دونم کارگزاری های دیگه به چه شکلی هستن؟

   1. کنجکاو بودم بدونم وضعیت توی شعبه های کارگزاری به چه شکلی هست. وقتی وارد شدم اصلا کسی سوال نمی کنه چکار دارید. حتی مدیر شعبه (با وجود خلوت بودن ) !!! مثلا در بانک کارمند سوال می کنه بفرمایید کارتون چی است. به این خاطر از مشتری مداری شون راضی نیستم. ببخشید که سوال غیر مرتبط پرسیدم و با تشکر از پاسخگویی تون.

  1. سلام من کارگزاری سهم آشنا کار می کنم هر وقت تماس گرفتم نهایت همکاری کردند به خصوص در بحث اعتبار…

 55. سلام کارگزاری مفید مانده های پول رو در صندوق با در آمد ثابت حامی می ذاره که خودش خیلی ارزش داره . فراموش نکنیم وارن بافت توصیه کرده قبل ورود به بورس اگه بدهکاری برو بدهیت رو صاف کن اگه طلبکاری برو طلبات رو تسویه کن و به کسی پول قرض نده چون پشتوانه ی سهامته و … که همه دوستان می دونن . دادن اعتبار برای کارگزاری ها سود داره چون کارمزد بیشتری می گیرن اما اگر یه سهم یهو بسته شه و مدت زیادی بسته بمونه همین اعتبار مثل خوره تو جونتونه و نابودتون می کنه . با این کار کارگزاری ها می خوان تریدر ها رو بدهکار کنن که بر خلاف نصایح وارن بافت هستش. فراموشم نکنید با پول مازاد فقط فقط سهام بخرین . پولی که پس اندازه برای انجام کاری نه.موفق باشین

 56. بسته های اعتباری باشگاه اگاه از بسته های اعتباری کارگزاری مفید بهتر است تو این مورد کارگزاری اگاه از همه کارگزاریی ها بهتر است اونایی که تو کارگزاری اگاه هستن میدونن .منم میخاستم بیام کارگزاری مفید ولی با کارگزاری اگاه انس بستم چون بسته هاش خیلی به دردم میخوره بسته های اعتباری کارگزاری مفید سر هر ماه تموم میشه و ادم مجبور که تن تن سهم رو بفروشه حتی تو ضرر

 57. سلام
  در مورد طرح بيستا در كارگزارى مفيد توضيحى داده نشده.
  وقتى شخصى را معرفى كنيد به ازاى امتيازى كه از معاملاتش كسب كنه، بيست درصد اون امتياز هم به معرف داده ميشه.

 58. سلام
  ممنون از مطالب شما
  اما چقدر ميتونه بهتر باشه زمانی که مقایسه قرار انجام بشه تمام موارد در نظر گرفته بشه و نه فقط صرفا مطالب دلخواه شخص نويسنده …
  نکته ای که خیلی برام جالب بود احساسم نسبت به پست بود و کاملا جهت دار بودن مطلب قابل درک بود و این که چه دليلی هست که لینک ثبت نام يک کارگزاری در انتهای يک مطلب مقایسه قرار داده بشه ???!

 59. ممنون از مقایسه جامعی که انجام دادید اما مقایسه فعلی آپدیت نیست. اگر کاربران از سامانه ایزی تریدر استفاده کنند امتیازات 2 برابر میشه. به ازای دریافت مدال هم امتیاز حاصل میشه. الان هم طرحی دارند به نام اعتباران که تخفیف 50% میده. با گردش حدود 600 میلیون تومان در ایزی تریدر امتیاز 700 بدست میاد که باهاش میشه اعتبار 100 میلیونی 1 ماهه گرفت. البته ضعف مفید در همین 1 ماهه بودنشه (بر خلاف آگاه).

   1. سلام
    ایراد مفید اینه که نمی شه بدون معامله و امتیاز اعتبار گرفت.
    ولی تو اگاه شما می تونی با پرداخت پول اعتبار بگیری

   2. سلام. من اون هفته توی آگاه ثبت نام کردم. بعدشم رفتم سجام ثبت نام کردم … الان باید برم پیشخوان ؟ تا پیشخوان نرم ثبت نامم کامل نمیشه ؟ ممنون میشم اگه سریع پاسخ دهید

 60. جدول مقایسه ای اشتباهه
  من مشتری مفیدم . اولا قیمت ها خیلی کمتر از اینه. ثانیا شما مدال رو لحاظ نکردید. مدال در واقع معادل همون سطح در آگاه هست. با کسب مدال با گردش کمتر امتیاز بیشتر می شه دریافت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *